به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - بیمارستان آستارا هم‌چنان در انتظار سی‌تی‌اسکن/ وعده 3 ماهه‌ای که یک ساله شد

حقیقت نیوز

بیمارستان آستارا هم‌چنان در انتظار سی‌تی‌اسکن/ وعده 3 ماهه‌ای که یک ساله شد

تاریخ:سه شنبه 24 مهر 1397-12:17 ب.ظ

ساختمان جدید بیمارستان 132 تخت‌خوابی شهید بهشتی این شهرستان در 10 فروردین 96 با حضور وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی بدون دستگاه سی‌تی‌اسکن، ام.آر.آی و پزشک متخصص مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا شهرستان مرزی آستارا در غربی‌ترین نقطه از استان گیلان، صاحب یک بیمارستان به ظاهر پیشرفته شود.

این شهرستان مرزی و گردشگرپذیر به‌دلیل واقع‌ شدن در غربی‌ترین نقطه از استان گیلان حدود 200 کیلومتر با مرکز استان فاصله دارد که بعد مسافت در انتقال بیماران و افراد آسیب‌دیده به مرکز استان به یک مشکل جدی در این شهرستان تبدیل شده است، اما مسئولان دستگاه‌های اجرایی در تلاش هستند تا این بیمارستان پیشرفته و 132 تخت‌خوابی به دستگاه سی‌تی‌اسکن و دیگر دستگاه‌های پزشکی مجهز شود.

وعده 3 ماهه‌ای که یک ساله شد!

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی 10 فروردین 96 در جریان بازدید از بخش‌های مختلف بیمارستان شهید بهشتی شهرستان آستارا در جمع خبرنگاران گفته بود که ساختمان جدید بیمارستان 132 تخت‌خوابی این شهرستان تجهیز شده و دستگاه سی‌تی‌اسکن نیز در آینده‌ای نزدیک در این مرکز درمانی راه‌اندازی خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی 16 شهریور 96 در جمع پزشکان این شهرستان به‌مناسبت گرامی‌داشت روز پزشک با اشاره به موافقت وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی از استقرار دستگاه سی‌تی‌اسکن در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان گفته بود که دستگاه سی‌تی‌اسکن تا سه ماه دیگر در بیمارستان 132 تخت‌خوابی شهرستان آستارا مستقر می‌شود.

ولی داداشی 15 آذر 96 در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفته بود که دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان هزینه سرب‌کوبی محل استقرار دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان شهید بهشتی شهرستان آستارا را متقبل شده و قرار است بیمارستان 132 تختخوابی این شهرستان تا دو ماه دیگر به دستگاه سی‌تی‌اسکن که برای خرید آن 15 میلیارد تومان هزینه شده مجهز شود.

شهرام حسین‌نژادی مدیر سابق شبکه بهداشت‌و‌درمان شهرستان آستارا نیز 22 و 23 اسفند 96 در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اشاره به خرید دستگاه سی‌تی‌اسکن گفته بود که که دستگاه سی‌تی‌اسکن با هزینه‌ای بالغ‌بر 150 میلیارد ریال خریداری شده و پس از سرب‌کوبی و آماده‌سازی اتاق مخصوص نصب خواهد شد.

یونس رنجکش فرماندار شهرستان آستارا 28 شهریور 97 در آیین تکریم و معارفه مدیر قدیم و جدید شبکه بهداشت‌و‌درمان این شهرستان ضمن‌انتقاد از وضعیت نامناسب ساختمان جدید بیمارستان شهید بهشتی گفته بود که پس از گذشت بیش از یک سال و نیم از افتتاح ساختمان جدید این بیمارستان، انتظار می‌رود تا کاستی‌های آن هرچه سریع‌تر برطرف شود.

وضعیت اسفناک بیمارستان شهید بهشتی آستارا چه می‌شود؟!

بیمارستان 132 تخت‌خوابی شهرستان آستارا هم‌چنان در انتظار استقرار دستگاه سی‌تی‌اسکن دل به وعده‌های مسئولان دستگاه‌های اجرایی خوش کرده است؛ وعده‌هایی که پس از گذشت تقریباً دو سال از افتتاح ساختمان جدید این بیمارستان، هیچ‌یک تحقق پیدا نکرده و بعید به نظر می‌رسد که بیمارستان شهید بهشتی شهرستان آستارا به‌این‌زودی صاحب دستگاه سی‌تی‌اسکن شود.

مراجعه مردم آستارا به مراکز درمانی استان‌های همسایه، امکانات درمانی آستارا جواب‌گوی نیازها نیست، اسفناک بودن ساختمان و امکانات درمانی بیمارستان شهید بهشتی و کمبود امکانات درمانی در بیمارستان 132 تخت‌خوابی شهرستان آستارا بارها از زبان امام‌جمعه، فرماندار، نماینده مردم و رئیس شورای اسلامی این شهرستان رسانه‌ای شده‌اند، اما تلاش‌ها در تحقق وعده‌های داده‌شده کافی نیستند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات