به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - صادرات ۱۵۲ هزار دلاری کالا از راه‌آهن آستارا

حقیقت نیوز

صادرات ۱۵۲ هزار دلاری کالا از راه‌آهن آستارا

تاریخ:چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399-08:44 ب.ظ

امیدی از صادرات بیش از ۱۷ هزار تن کالا به ارزش ۱۵۲ هزار دلار از راه‌آهن آستارا به خارج از کشور خبر داد.

«رسول امیدی» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در آستارا گفت: در فروردین ماه سال جاری ۱۷ هزار و ۴۰۳ تن کالا از راه‌آهن آستارا به خارج از کشور صادر شد.

 

مدیرکل گمرک بندر آستارا با بیان اینکه این مقدار کالا با ۲۹۵ واگن قطار به خارج از کشور صادر شد تصریح‌ کرد: ارزش کالاهای صادر شده ۱۵۲ هزار دلار است.

 

امیدی با اشاره به اینکه سنگ کلینگر، سیمان، کاشی و سرامیک از جمله کالاهای صادر شده به خارج از کشور بودند، گفت: مقصد عمده این میزان کالای صادر شده کشورهای اوکراین، فدراسیون روسیه، گرجستان و قزاقستان بودند.

 

مدیرکل گمرک بندر آستارا با بیان اینکه در این مدت ۱۰۵ هزار و ۷۹۴ تن کالا به بارانداز راه‌آهن آستارا وارد شد، اظهار‌کرد: این مقدار کالا با ۳۱۱ واگن وارد بارانداز آستارا شد.

 

وی گفت: ارزش این مقدار کالای وارد شده به بارانداز آستارا چهار میلیون و ۸۸۲ هزار دلار است.

 

امیدی با اشاره به اینکه ام.دی. اف، غلات، چوب و انواع تخته از جمله کالاهای وارد شده غیرنفتی به بارانداز ریلی آستارا - آستارا است، خاطرنشان کرد: این کالاها از کشورهای جمهوری آذربایجان و فدراسیون روسیه وارد بارانداز ریلی آستارا - آستارا شد.

 

مدیرکل گمرک بندر آستارا با بیان اینکه در این مدت ۳۲۵ هزار و ۷۲۰ تن کالای غیرنفتی به ارزش ۱۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار توسط ۶۱۷ واگن قطار باری در بارانداز ریلی آستارا - آستارا تخلیه و بارگیری شد، اظهارکرد: عمده مبدا و مقصد این میزان کالا کشورهای آسیای میانه و حوزه قفقاز بود.

 

امیدی میزان کالای ترانزیت ‌شده در خط ریلی آستارا - آستارا در فروردین سال جاری را ۲۰۲ هزار و ۵۲۳ تن کالا به ارزش ۷۲۵ هزار دلار اعلام کرد و گفت: ترانزیت این میزان کالا با ۱۱ واگن قطار باری از روسیه و جمهوری آذربایجان به عراق و کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic