به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب بهمن 1391

حقیقت نیوز

قیمت روز محبوب‌ترین مدل‌های موبایل +جدول

تاریخ:یکشنبه 29 بهمن 1391-01:56 ب.ظ

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین به نقل از بازار موبایل تهران، قیمت انواع گوشی های محبوب تلفن همراه (به ترتیب میزان محبوبیت) در بازار به شرح زیر است:

 

قیمت انواع تلفن همراه

برند

مدل

قیمت (تومان)

Samsung

 Galaxy S III I9300 - 16GB

1.950.000

Samsung

Galaxy Note II N7100- 16GB

2.430.000

HTC

 Butterfly

3.350.000

Apple

 iPhone 5 - 16GB

2.620.000

LG

 Optimus L7 P705

710.000

Huawei

Ascend G600 - U8950

800.000

Sony

 Xperia Acro S

1.380.000

Sony

 Xperia P

1.020.000

Sony

 Xperia SL

1.280.000

Sony

 Xperia U 710.000

Sony

 Xperia Sola

790.000
Sony Xperia E Dual 680.000
Sony

Xperia TX

1.640.000
LG  Prada 3 - P940 890.000
Nokia  Asha 305 300.000
Sony  Xperia J 790.000

HTC

 Desire X

1.020.000

HTC

( One V (T320e

780.000

Sony

 Xperia Tipo Dual

490.000

Samsung  Galaxy S Duos S7562 890.000

 

* با توجه به نوسانات نرخ ارز، گوشی‌های عرضه شده در بازار معمولا با اختلاف قیمت بین 50 تا 200 هزار تومان در مناطق مختلف و با لحاظ کردن گارانتی اصلی و متفرقه نیز بین 200 تا 500 هزار تومان اختلاف به فروش می‌رسد.

* قیمت‌های اعلام شده در این جدول، میانگین قیمت عرضه شده در مراکز اصلی خرید و فروش تلفن‌همراه پایتخت است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رکوردزنی چک‌های برگشتی در كشور

تاریخ:شنبه 28 بهمن 1391-05:47 ب.ظ

گروه اقتصادی: روزانه ۷۰ تا ۷۵ هزار چک در کشور برگشت می‌خورد که برای خود رکوردی در سال ۹۱ محسوب می شود. آمار زندانیان نیز حاکی از افزایش تعداد زندانیان چک است. کارشناسان اعتقاد دارند، چک برگشتی از جنبه کیفری باید به جنبه حقوقی تغییر ماهیت دهد و محرومیتهای اجتماعی و اقتصادی جایگزین زندان شود.
رکوردزنی چک‌های برگشتی در كشور
به گزارش مهر، صدور چک بلامحل در مردادماه ۱۳۱۲ در قانون مجازات عمومی عنوان مجرمانه به خود گرفت و در سالهای،۱۳۲۱،۱۳۳۳ ۱۳۳۷ و ۱۳۴۴ به کرات ملغی شده و جای خود را به قانون جدید چک داد و این قانون در سال ۱۳۵۵ مجدداً تغییر یافت و سپس در سال ۱۳۷۲ و ۱۳۷۶ و در نهایت در سال ۱۳۸۲ بار دیگر قانون چک تغییر کرد. در این مدت چک برگشتی هم جنبه کیفری و هم جنبه حقوقی به خود دید. هر زمان زندانها پر از زندانی چک برگشتی شد داد کارشناسان درآمد و چک از جنبه کیفری به جنبه حقوقی تغییر یافت. اما پس از مدتی دوباره به دلیل اینکه راهکار مناسبی با متخلفان در نظر گرفته نشد باز آمار چک های برگشتی بالا رفت و دوباره چک به جنبه کیفری بازگشت. تجربه سال های گذشته نشان داده است جنبه کیفری چک بازدارنده نیست و با افزایش زندانیان، برای خانواده های آنها و دولت هزینه های بسیاری خواهد داشت. گاهی دیده می شود در زندان برای یک زندانی چک برگشتی چند برابر ارزش چک او هزینه می شود. 

برای پی بردن به عمق این فاجعه خاموش نگاهی به آمار های رسمی بانک مرکزی اشاره شود. طبق بررسی‌های انجام شده در این خصوص، تعداد چک‌های برگشتی در سال ۱۳۷۸ بالغ بر ۲.۶۳ میلیون برگ بوده که با شیب صعودی، این رقم در سال ۱۳۹۰ به ۶.۳۷میلیون برگ رسیده است. این آمار حاکی از رشد ۱۴۲ درصدی تعداد چک‌های برگشتی طی دوره مورد بررسی می‌باشد. همچنین در بازه زمانی بین سنوات ۱۳۷۸ تا ۱۳۹۰، مبلغ چک‌های برگشتی نیز هم‌سو با افزایش تعداد چک‌های برگشتی، افزایش قابل توجهی را شاهد بوده و از مبلغ ۲.۰۹ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۷۸ به ۳۵.۶۱هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۰ رسیده که رشد بسیار زیادی معادل ‌‌‌۱.۶۰۳ درصد را نشان می دهد. در این رابطه درصد چک‌های برگشتی به کل چک‌های مبادله شده به لحاظ تعدادی از ۵.۸۹ درصد در سال ۱۳۷۸ به۱۲.۴۱ درصد در سال ۱۳۹۰ رسیده است که ۱۱۰ درصد رشد را نشان می‌دهد. بدین معنا که در سال ۱۳۷۸ از هر ۱۰۰ فقره چک صادره حدود ۶ فقره برگشت خورده است و این تعداد در سال ۱۳۹۰ به حدود ۱۳ فقره رسیده است. به گفته دبیرکل بانک مرکزی،روزانه حدود ۷۰ تا ۷۵ هزارچک در کشور برگشت می خورد.

روند صعودی چک های برگشتی و زندانیان چک باعث شده، دستگاه قضایی تدوین لایحه جدید قانون چک را در دستور کار قرار دهد و در آن به جای جنبه کیفری به محرومیت های اقتصادی توجه شود. به گفته مدیر کل تدوین لوایح قوه قضاییه، در آخرین بازنگری لایحه اصلاح قانون چک، محرومیت در فعالیتهای بانکی، پولی و اداری جایگزین ضمانت کیفری شد.جواد طهماسبی گفت : اگر صادر کننده چک توان مالی داشته باشد، چک خود را پرداخت می‌کند و اگر نداشته باشد، با زندان رفتن نیز پول فرد طلبکار را پرداخت نخواهد کرد. در عین حال به زندان رفتن این افراد بار سنگینی را به جامعه تحمیل کرده و آسیبهایی را نیز برای خانواده‌های آنان در خواهد داشت. وی ادامه داد: اتفاقا بانکها نیز بر حذف ضمانهای کیفری چک اتفاق نظر دارند و معتقدند ضمانتها بانکی و اداری برای چک موثرتر است.

البته این لایحه در حالی تهیه شده است که هم اکنون بانک مرکزی برای جلوگیری از روند صعودی آمار چک های برگشتی محرومیت های اقتصادی را اعمال می کند.
مرتضی ستاک، مدیر اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی با اشاره به اهمیت مبادلاتی که از طریق حساب جاری و خصوصاً چک صورت می گیرد و لزوم اطلاع همگان از دستورالعمل های مرتبط با آن بیان داشت : در حال حاضر، چک به عنوان یکی از اسناد تجاری به علت رواج و سهولت مبادله، تبدیل به یکی از پرطرفدارترین سندهای تجاری و ابزار معامله در ایران شده است. به همین خاطر از جمله معضلاتی که در کشور ما وجود دارد، افزایش صدور چک‌های بلامحل است. صدور حجم گسترده‌ای از چک‌های بلامحل، عدم دستیابی بسیاری از دارندگان چک به مطالبات و حقوق قانونی خود و حجم عظیم زندانیانی که مرتکب جرم صدور چک بلامحل شده‌اند از جمله معضلات فعلی کشور ما می‌باشد. در این رابطه ”دستورالعمل حساب‌جاری" با در نظر گرفتن نیازها، مقتضیات و مصالح کشور و با بیش از دو سال کار کارشناسی و اخذ نظرات و پیشنهادات مراجع ذی‌ربط و همچنین پیشکسوتان و صاحب‌نظران این حوزه، تدوین و پس از تصویب در جلسه مورخ دوم خردادماه سال جاری شورای پول و اعتبار، طی بخشنامه شماره ۹۱.۵۹۹۱۲ مورخ هشتم خرداد ماه سالجاری به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پلیس آستارا و موتور گیریی

تاریخ:جمعه 27 بهمن 1391-08:49 ب.ظ

امروز جمعه چند مورد از نیروی انتظامی آستارا دیدیم ..با خودم فكر كردم نیروی انتظامی آستارا چرا بجای پیشرفت امنیت و آسایش مردم ..خد غیر قانونی موجب سلب امنیت را سلب می كند ..


چجند مورد امروز كه بنده در شهرستان با دوستان گشت می زدم مشاهده نمودم برای شما می نویسم.

1- از كوته كومه به لوندویل آمدیم  دیدیم همینطور سرباز ریختخ موتور های كنار مغازها پارك شده بودند جمع آوری می  كردند ...

رسیدیم به پلیس راه  روبروی حیات وحش لوندویل یك درجه دار و سرباز صفر با تابلو ایست ایستاد بوند  كه جلوی تما خودروها بطرف شهر آستارا را گرفته بودند كه موجب ترافیك و ازدحام ماشین ها بطرف آستارا شده بودند  10 دقیه در ترافیك ماندیم ..از خودرو پیاده شدم بر اساس كنجكاوی به جلوی ماسین های ایست شده رسیدم جلوی پلیس راه  دیدیم هیچ تصادف یا حادثه ای رخ نداده و هیچ بازدیدی از خودرو نمی شود هر 10 دقیقه یكسری خودروها اجازه عبور داده یم شود بقیه می ماند..وقتی از درجه دار  پلیس راه سوال كردم گفت امروز طرح است  با تاابلو ایست جلوی خودرو ها را بگیریم تا اعلام دستور ..یكباره چند نفر  آمدند گفتند تو را خدا راه را باز كنید  مادرمان به شدت مریض است  در حال مرگ استن زودتر به دكتر برسانم  درجهدار گفت نمی شود هر 10 دقیقه یكبار اجازه داریم اجازه عبور بدهیم..

 خلاصه بعداز 40 دقیقه نوبت عبور خودرو ما شد و رد شدیم.

2- به شهر استارا رسیدیم فلكه گاز موتور گیری شدید بود و جلوی خودرو گرفته شده بود و ترافیك شدید بود و و موتور سواری كه كارت گواهینامه و كلاه ایمنی داشت و چند هم با ایشان با این شراط بودند می گفتند آقای پلیس ما كه گواهینامه و كلاه ایمنی داریم بگذارید  موتور خود راببریم و پلیس در جواب گفت طرح است چه گواهینامه و كلاه ایمین داشته باغشید یا نباشید ما باید موتور را به پاركینگ ببریم ..

یك پیرمرد با كیسه كارش آمده بود قبض رسید را نشان داد سركا چرا در برگه من نوشتید بدون كلاه امینی و گوهینامه هستم من كه گواهینامه را نشان دادم ...پلیس گفت بابا امروز موتور گیری است خدا را شكر كن خودت را بازداشت نكردیم.3- دیدیم وضعیت شهر بگیر بگیر  است به بیرون شهر رفتم از ویرمونی به كوههای هدول برویم  همین كه به پاسگاه ویمونی رسیدیم سربازی جلوی ماشین به تندی دوید  و گفت چرا  مواد مخدر علنا مصرف می كنید ما پیاده شدیم گفتیم اقا سیگار است بیا امتحان كن درجه داری كه وسط خیابان ویرمونی بغل پاسگاه ایستاده بود با دست به ما اشاره كرد  گفت چه غلطی داشتید می كردید ...خلاصه سیگار ما را امتحان كرد گفت  این كه سیگار است نه حشیش ....همزمان موتوری با كلاه ایمین رد می شود یكباره سرباز پاسگاه كه در حال بازدید خودرو ما بود فورا پرید و در حال رفتن موتور  یرا گرفت اگر موتور سوار زود ترمز نمی كرد و.....؟   همین كه موتوری ترمز كرد سربازر فورا بدون اجازه سوییچش را برداشت ..موتور سوار گفت سركار من كلاه ایمنی و گواهینامه دارم چرا  بدون اجازه سوییچ موتور را برداشتی  درجه داری كه در وسط خیابان مانده بود گفت زیادی صحبت نكن اگر موتور را تحویل ندهی بجرم مقاومت در برابر پلیس بازداشت می شوی خلاصه موتور سوار گواهینامه موتور خود را نشان داد و............چشمتان رزو بد نبیند ما كه دیدیم موتور سوار با كلاه ایمنی و گواهینامه با موتور بازداشت شدند  ما گكه داخل خودرو در حال سیگار كشیدن و خنده بودیم حتما فورا به دادگاه  فرستاده می شوم دیگر سر آقایون با موتور مشغول بود و سرباز آمد گفت خدا شكر كنید داخل خودرو مواد و مشروب پیدا  نشد  به سرباز گفتم این بدبخت موتور سوار كلاه ایمین و گجواهینامه دارد موتورش بدهید ..سرباز گفت فضولی نكنید وگرنه ...... ما از ترس فرار كردیم  و قسم خوردیم دیگر روز جمعه در شهررستان توریستی و فرهنگی آستارا برای گردش نیایم... توبه كردیم..

در آن حین دوست من كه كارمند یكی ازادارات و دوست فرزند سرهنگ مهدی شهیدی است ، گفت زمانی كه  مهدی شهیدی ف انتظامی آستارا بود مصوبه ای از ناجا آمد موتور های كه توسط پلیس  بازداشت می شود و صاحبان انها برای تعیین تكلیف نمی  آیند  فرمانده نیروی انتظامی شهرستان می تواند با موافقت  دادگستری موتور ها در مناقضه بگذرد و صاحبان موتورها حقی ندارنند.

آنزمان پسر بزرگ مهدی شهیدی كه دلالی گمرك یم كرد بوسیله پدرش غیر مستقیم مامور خرید موتورها مناقصه مردم شد..

مناقضه موتورها انجام یم شد بدون اینكه در روز نامه یا آگهی داده شود سه الی چهار نفر و.. بعنوان مشتری  در مناقضه از طرف پسر شهیدی  در مناقضه شركت می كردند و همگی قیمت های پایین می دادند و  فرد مورد نظر (پسر مهدی شهیدی ) مثال می گفت 50 هزار تومان و برنده مناقضه می شد ودهها موتور را می خرید موتورهایی كه قیمت اكحثریت بالای 800 تا یك میلیون تومان بود دانه ای 50 هزار تومان فروخته ممی شود كاملا قانونی ..

سوال كردم  پس صاحیان موتور اعتراض نمی كردند /گفت مگر می وشد به مراحل قانونی اعتراض كرد /

 اكثریت موتور سواران آستارا یا گواهینامه ندارنند یا بیمه و.. وقتی مراجعه می كنند به پول حل اختلاف را  می دهند به پلیس می رسیدند گواهینامه و بیمه می خواهند اكثریت موتورهایی كه نیروی انتظامی آستارا می گیر د صاحبانش بخاطر نداشتن گواهینامه و بیمه  از خیر موتور می گذرند وبیشتر موتور گیریهای  ختم به مناقضه می وشد كه مناقضه انهم با ساخت و باخت است...


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

زمین خواری

تاریخ:پنجشنبه 26 بهمن 1391-05:26 ب.ظ

 

بسمه تعالی

با سلام  محضروزیر محترم  اطلاعات

همانطوریكه در سوابق و مدارك موجود در ادارات آستارا بالاخص ادارات منابع طبیعی ، بنیاد مسكن موجود میباشد  شهردار آستارا كوهی  اقدام به احداث ویلا در روستای دربند نموده است  كه محل مذكور اساسا جزو اراضی ملی است كه توسط ایشان با همكاری برادرش كه ریس بنیاد مسكن بود تصرف شده است و باغ دلالی مهندس كمال ساسانیان  كارشناس رسمی  مورد پسند شهرداری آستارا و... از طریق واسطه شده به مهندس انوشا كارشناس داد گستری  در اعلام نظر غیر قانونی در موضوع دعوی كاملا صوری منابع طبیعی بطرفیت كوهی  و با تصمیم غیر قانونی  مسئول وقت قضایی ..مشا الیه زمین  دولتی را صاحب   شدن..

اروجعلی كوهی با تبانی با برادرش كه آنوقت ریس بنیاد مسكن آستارا بود  زمنی فوق كه دارای كابری باغ بود و از همه مهتر در مسیر خیاباتن اصلی  در طرح واقع شده بود از طریق بخشدار وقت  با تبانی پروانه ساخت اخذ و در آن ویلا ساخت.

از همه مهمتر اژ از سهمیه مستعضفان شهرستان بجهت استفداه از وام خانه سازی با سواستفاد ه  از وجود بردارش در بنیاد مسكن آستارا  بعنوان مدیر بیناد مسكن  بطور غیر قانونی استفاده نموده است و این موضوع بارها با استناد و مدارك به مسئولان شهرستان  آستارا و همچینین از طریق سازمان بازرسی  و حراست بیناد مسكن بررسی و مورد تایید قرار گرفته پرونده موجود می بادش  یعنی تخلف در تخلف در تغییر كاربری  و احداث ویلا در مسیر خیابان اصلی  روستیا دربند كاملا مشهود است و زمین مورد نظر تصرفی و زمین خواری از منابع ملی محسوب می شود .

حال برابر اخبار موثق  از طریق اداره ثبت اسناد آستارا دبیر خانه ماده 147 در حال سند گرفتن برای زمین كه زمین خواری و تبانی شده متعلق به بیت المال است و یعنی سند مالكیت برای ملك  واقع در طرح خیابان و نیز باغات تبدیل شده بخانه ...از انجائیكه تخلف اروجعلی كوهی و برادرش و چند مدیر اداره آستارا مشهود و اثبات شده است و مشالیه كاملا از حیث تصرف اراضی ملی و تغییر كاربری  و احداث ساختمان در مسیر خیابان اصلی  آشكار میباشد و با استفاده  از مقام اداری و و دادن وعده و وعید به اعضای هیات ماده 147 در صدد اخذ سند مالكیت  اراضی دولتی بنام خود بصورت ویلا و حیاط میباشد مستدعی ایست  دستور فرمایید اداره ثبت و اسناد آستارا( با تبانی فرد كارشناس در اداره ثبت ) با استعلام از ادارات منابع طبیعی و بنیاد مسكن ( با هماهنگی واحد حراست بینماد  مسكن ) آنان بجهت عدم اعمال نفوذ در تصیم و رغایت قانون ) موض را استعلام و بر اساس حق و عدالت و.. اقدام نمایند...

توضیح : دیگر تخلفات اروجعلی كوهی و برادرش ریس اسبق بنیاد مسكن‌استارا قبلا ارسال شده اما متاسفانه مسئولان ماست مالی كردند در شهرداری آستارا و بنیادمسكن آستارا زمین خواری و تخلفات زیادی انجام شده و بارها به مسئولان شهرستان گزارش... متاسفانه ای امر در آستارا امری عادی شده است

 

انصار  حزب الله آستارا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

زمین خواری

تاریخ:پنجشنبه 26 بهمن 1391-05:26 ب.ظ

این روز ها ساخت و ساز یکی از اعضای شورای اسلامی شهر لیسار مسئله ساز شده و هر کسی این بنا را مشاهده می کند اظهار تعجب می کند . مغازه ای که روبروی ساختمان بانک تجارت سابق قرار دارد و مسئله تخلفی را مطرح می کند که کاملا مشهود است . ساختمان حاضر ضمن تجاوز به حریم عمومی از حد فاصل ساختمانهای اطراف فراتر رفته و تا نزدیکی جدول پیش رفته است و حریم پیاده رو را اشغال کرده است .

به تصاویری كه در ادامه مطلب آمده دقت كنید :


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آزمایش هسته‌ای، پاسخ به تحریم‌ها

تاریخ:پنجشنبه 26 بهمن 1391-03:56 ب.ظ

آزمایش هسته‌ای، پاسخ به تحریم‌ها
 

هنوز مدت زیادی از اعلام تحریم‌ها و تهدیدات آمریكا علیه كره شمالی نمی‌گذرد كه این كشور با سومین آزمایش هسته‌ای خود به این تهدیدات پاسخ داد.
تنش میان كره شمالی و آمریكا از محورهای اصلی تحولات شرق آسیا را تشكیل می‌دهد. آمریكایی‌ها در جدیدترین موضع گیری اقدام به اعمال تحریم‌های جدید علیه این كشور كرد كه با واكنش پیونگ یانگ همراه بود. كیم جونگ اون پسر كیم جونگ ایل رهبر فقید كره شمالی واكنشی را به تهدیدات آمریكا داد كه پدرش ۲ بار آن را در برابر آمریكا به كار بسته بود تا نشان دهد كه سیاست‌های كره شمالی همان سیاست‌های گذشته است. خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد که این کشور همچنان به آزمایش موشک های دوربرد می پردازد.
کره شمالی در بیانیه‌ای ضمن تایید رسمی آزمایش هسته‌ای، انجام آن را در واکنش به اقدامات خصمانه آمریکا اعلام کرد.کره شمالی با انتشار بیانیه‌ای در سایت خبرگزاری رسمی این کشور، ضمن تایید رسمی آزمایش اتمی این کشور آن را موفقیت آمیز خواند.در این بیانیه آمده است؛ دانشمندان کره شمالی برای افزایش توان دفاعی این کشور موفق شده‌اند یک آزمایش هسته‌ای زیرزمینی را موفقیت به اتمام برسانند.این آزمایش به عنوان بخشی از اقدامات عملی متقابل برای افزایش توان نظامی و دفاعی در مواجهه با اقدامات خصمانه آمریکا است که حق مشروع کره شمالی برای پرتاب ماهواره به فضا و تکنولوژی فضایی را نادیده می‎گیرد. این بیانیه افزود: آزمایش هسته‌ای به صورت فزاینده ارتش و مردم جمهوری خلق کره شمالی را تشویق می‌کند که تلاش‌های خود را برای ساخت یک کشور پررونق و دستیابی به فضا افزایش دهند. 
همچنین این اقدام در راستای افزایش تضمین برای صلح و ثبات در شبه جزیره کره است.کره شمالی دیروز یک بمب اتمی ۷ کیلو تنی را با موفقیت آزمایش کرد که با واکنش شدید جامعه بین‌المللی و سازمان ملل مواجه شد. در همین چارچوب خبرگزاری کیودوی ژاپن گزارش داد که به نظر می‌رسد کره شمالی صبح دیروز سه شنبه علیرغم هشدارهای بین المللی آزمایش هسته‌ای انجام داده است.مرکز لرزه نگاری چین نیز وقوع یک زمین لرزه در کره شمالی را ثبت کرده و اعلام کرده که این زمین لرزه ناشی از انفجار بوده است. پس از دو آزمایش قبلی در سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹، این سومین آزمایش هسته ای کره شمالی بود.
 بان کی مون ، دبیرکل سازمان ملل متحد آزمایش هسته ای کره شمالی را محکوم و اعلام کرد این اقدام کره شمالی نقض آشکار و جدی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است. دستگاه های اطلاعاتی امنیتی آمریكا نیز اظهار داشته كه از زمین لرزه بوجود آمده در اثر آزمایش هسته‌ای كره شمالی مطلع بوده اند.یک سازمان نظارت بر آزمایش‌های هسته‌ای بین المللی، زمین لرزه مصنوعی ناشی از انفجار این آزمایش را ۴.۹ در مقیاس ریشتر اعلام کرده است. این درحالیست که زلزله ناشی از آزمایش سال ۲۰۰۹ در کره شمالی ۴.۵ ریشتر بوده است.قدرت آزمایش‌های قبلی پیونگ یانگ حدود ۶.۷ کیلوتن بود.بمب اتمی که آمریکا روی سر هیروشیما انداخت حدود ۲۰ کیلو تن بود.
در این میان باراك اوباما رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به سومین آزمایش هسته‌ای کره شمالی بیانیه صادر کرد.اوباما ادعا كرده است این یک اقدام فوق‌العاده تحریک کننده در ادامه پرتاب موشک دوربرد این کشور در دسامبر ۲۰۱۲ است که باعث برهم خوردن ثبات منطقه‌ای، نقض تعهدات کره شمالی به قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و مغایر با تعهدات این کشور تحت بیانیه مذاکرات ۶ جانبه در سال ۲۰۰۵ است.اوباما در این بیانیه آورده است که این اقدام کره شمالی خطر تکثیر سلاحهای هسته‌ای را افزایش می‌دهد. البته وی اشاره‌ای به ۱۰ هزار كلاهك هسته‌ای و آزمایش هسته‌ای چند هفته‌ای پیش آمریكا اشاره‌ای نكرد. مواضع كشورهای غربی و سازمان ملل در قبال آزمایش هسته‌ای كره شمالی و آمریكا دو گانگی رفتاری آنها را آشكار می سازد كه ناقض اصل جهان عاری از سلاح هسته‌ای است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اخبار نمایندگان گیلان

تاریخ:چهارشنبه 25 بهمن 1391-12:49 ب.ظ

ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 23:27 | نظرات شما (0)

مهدی دواتگری نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم به عنوان رئیس کمیته تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در جریان سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۱ شد.

بر اساس این گزارش ۱۵ نفر از نمیاندگان مجلس شورای اسلامی در این کارگروه عضو هستند که ۱۱ نفر از آنها عضو کمیسیون اقتصادی و ۴ نفر از سایر کمیسیون‌ها هستند.

گفتنی است نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر و سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار، جوین وجغتای در مجلس شورای اسلامی، ۴ نفر از اعضای کمیسیون‌های فرعی در زمینه طرح تحقیق و تفحص از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور هستند.

سیدمحمدحسین میرمحمدی، ایرج ندیمی، رجبی، سید ناصر موسوی لارگانی، رحیم زارع، عطاالله حکیمی، سید جلال یحیی زاده فیروزآبادی، محمد حسن نژاد، غلامحسین شیری علی آبادی، روح‌الله بیگی ئیلانلو و امید کریمیان از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس هستند که با اکثریت آرای اعضای این کمیسیون به عضویت هیئت تحقیق و تفحص از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور انتخاب شدند.

برچسب‌ها: عطاالله حکیمی, ایرج ندیمی, تحقیق و تفحص از ستاد سوخت, رودبار, لاهیجان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 19:23 | نظرات شما (0)
تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور از سوی هیئت‌ رئیسه مجلس قرائت شد.

کوچکی‌نژاد نماینده رشت به رئیس جمهور در خصوص تسریع در انتقال کشتارگاه دام و طیور شهرستان رشت به خارج از شهر، به وزیر نیرو پیرامون تسریع در تعیین حریم تالاب‌های استان گیلان و به وزیر جهاد کشاورزی به منظور تسریع در واگذاری تصدی امور پارک‌ها و اراضی به بخش خصوصی تذکر داد.


برچسب‌ها: کوچکی‌نژاد نماینده رشت, کشتارگاه دام و طیور رشت, تالابهای استان گیلان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 15:3 | نظرات شما (0)

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه پیشنهاد بررسی دوفوریتی طرح‌ها به دلیل اهمیت آنها است، گفت: نمایندگان هنگام رأی‌گیری برای طرح‌های فوریت‌دار مشارکت کنند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۴ بهمن) مجلس شورای اسلامی‌در تذکر شفاهی خود با استناد به بند ۴ ماده ۲۵ آیین نامه داخلی گفت: رأی گیری هایی که در مباحث دوفوریتی عنوان می شود و رأی نمی آورند، به دلیل عدم مشارکت نمایندگان مجلس شورای اسلامی است. به عنوان مثال رأی نیاوردن دوفوریت طرح اصلاح جزء ۸۲ ردیف ۵۵۰۰۰۰ جدول قانون بودجه سال ۹۱ به دلیل عدم مشارکت همکاران بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: هفته گذشته هم دوفوریت طرحی به دلیل تعداد کم شرکت کنندگان در رأی گیری رأی نیاورد.

وی با بیان اینکه رأی نیاوردن طرح ها به دلیل عدم مشارکت نمایندگان مجلس است، تصریح کرد: رأی نیاوردن برخی طرح ها به دلیل عدم مشارکت نمایندگان باعث شده است تا در بیرون پاسخی برای ارائه نداشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم با بیان اینکه پیشنهاد بررسی دوفوریتی طرح‌ها به دلیل اهمیت آن است، تاکید کرد: خواهش می کنم تا در این زمینه تذکر داده شود تا همکاران مشارکت بیشتری داشته باشند، چرا که وقتی دوفوریت طرحی رأی نمی‌آورد هیچ پاسخی برای ارائه در بیرون وجود ندارد و این رأی نیاوردن‌ها به دلیل به حد نصاب نرسیدن مشارکت نمایندگان است.

سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده یادآور شد: از همکاران محترم تقاضا می کنم تا در رأی گیری ها مشارکت جدی داشته باشند.


برچسب‌ها: عضو کمیسیون برنامه, بودجه و محاسبات مجلس نهم, غلامعلی جعفرزاده
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:14 | نظرات شما (0)

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اظهار تاسف از حرکات دشمن شادکن عده ای افراد خائن گفت: مردم و مسئولان باید همسو با منویات رهبری حرکت کنند و آرامش را به جامعه هدیه کنند.


برچسب‌ها: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس, محمود شکری, نماینده تالش, رضوانشهر و ماسال
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:11 | نظرات شما (0)

 نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای کمک به صنعت خودرو تعرفه واردات از 90 درصد به 70 درصد تغییر یافته گفت: در صورتی که افزایش نرخ خودرو ادامه یابد ناچار به پایین آوردن تعرفه واردات خودرو می‌شویم.


برچسب‌ها: نماینده مردم لنگرود, مهرداد لاهوتی, واردات خودرو, استیضاح وزیر کار و تعاون
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:8 | نظرات شما (0)

حضور دشمن‌ شکن و حماسی مردم مومن و خداجوی ایران اسلامی در راهپیمایی روز گذشته بار دیگر به جهانیان نشان داد که ملت شجاع ایران اسلامی که برای پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی و دفاع از آرمانهای ارزشمند آن، از مال و جان خود گذشته و فرزندان برومند خویش را تقدیم راه خدا کرده ‌اند، همچنان جانانه بر سر پیمان خود بامعمار كبیر انقلاب ؛ حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان والامقام، همچون کوه محکم و استوار ایستاده‌اند و با پیروی و فرمانبری از رهبر معظم انقلاب در مسیر اعتلای ایران اسلامی و ایستادگی در مقابل دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی‌ کنند.

مردم شریف و شهیدپرور گیلان نیز با روحیه شکست ناپذیر و دشمن ستیز خود همانگونه که از آغاز انقلاب اسلامی در فراز و نشیب های مختلف همواره پشتیبان ولایت فقیه بوده اند ، در راهیپمایی پاسداشت نعمات الهی انقلاب وفاداری به نظام اسلامی را به نمایش گذاشتند.

بی ‌تردید انقلاب اسلامی از همین روزهای پرشور و الهی به سراسر جهان صادر شد و گردنه های دشوار تاریخ را پشت سر گذاشت و این حضور باشكوه و یكپارچه تجلی قدرت الهی در شكستن هیمنه پوشالین شیاطین زمان و نشانه بصیرت عمیق فرزندان میرزا كوچك و پاسخ روشن به فشارهای اقتصادی و توطئه های اخیر دشمنان است .
بی شك با این حضور پرشور و باشكوه وظیفه مسئولان نیز هست كه با خدمتگذاری به مردم كه بنا به فرمایش امام خمینی (ره) ولی نعمتان اصلی این انقلابند ، دل رهبر انقلاب را شاد كنند .

اینجانبان در پایان از تمام مردم عزیز استان گیلان كه دوشادوش ملت غیور ایران بصیرت و ولایت‌مداری خود را به جهانیان نشان دادند صمیمانه سپاسگزاری می‌کنیم و توفیق و سربلندی مردم عزیز ایران اسلامی را از درگاه خداوند متعال خواهانیم.

زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت

كیهان هاشم نیا استاندار گیلان

ناصر عاشوری رئیس مجمع نمایندگان استان


برچسب‌ها: ناصر عاشوری, رئیس مجمع نمایندگان گیلان, کیهان هاشم نیا, استاندار گیلان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 14:38 | نظرات شما (0)
tamini

نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با اعلام اینکه راهکار اصلی برای کاهش قاچاق دارو٬ افزایش تولید محصولات داخلی است٬ گفت:‌ یکی از علل نوسانات بازار دارو در کشور معضل قاچاق دارو است، از این‌رو مسئولان باید با برنامه‌ریزی در جهت کنترل این موضوع تلاش کنند.


برچسب‌ها: نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس, نماینده مردم رشت, حسن تامینی
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:46 | نظرات شما (0)

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تأکید بر ضرورت توجه به تسهیلات ازدواج برای جوانان، گفت: ما هم اکنون منابع سرشاری از قرض‌الحسنه در بانک‌ها داریم که می‌توانند برای تأمین اعتبار وام‌های ازدواج بکار گرفته شوند.


برچسب‌ها: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس, ایرج ندیمی, تسهیلات ازدواج
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:43 | نظرات شما (0)
ghorbani22

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه علت اصلی گرایش جوانان به مواد مخدر صنعتی، القائات بیهوده در جوانان است، گفت: دستگاه‌های قضایی برای جمع‌آوری لابراتوارهای تولید مواد مخدر صنعتی تلاش کنند.


برچسب‌ها: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم, محمد حسین قربانی
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:39 | نظرات شما (0)

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: پایداری نظام را مدیون رهبری عادل و دیندار و همچنین اراده و اطمینان مردم از انقلاب و وفاداریشان به ولایت هستیم.

خصوصی نماینده مردم صومعه سرا در مجلس، حضور مردم را در راهپیمایی، حمایت از آرمانهای نظام و انقلاب و علی الخصوص شهدای خونین کفن ایران دانست و اظهار کرد: امروز بعد از گذشت سه دهه از پیروزی اسلامی، پایداری نظام را مدیون رهبری عادل و دیندار و همچنین اراده و اطمینان مردم از انقلاب و وفاداریشان به ولایت هستیم.

وی با تصریح بر اینکه موج بیداری اسلامی در کشورهای دیگر، مرهون حرکت انقلابی ایران است، اذعان کرد: امروز افتخار بزرگی است که ملت های مسلمان دیگر آزادی و استقلال خود را متاثر از انقلاب سلحشور ایرانی می دانند و بیداری اسلامی خویش را مدیون انقلاب ایران هستند.

خصوصی ادامه داد: روزگاری ایرانیان به خاطر دست نشاندگی و سرسپردگی شاه به آمریکای جهانخوار در مقابل سایر ملل احساس حقارت می کرد اما امروز شاهد هستیم تاثیرات الهام بخش اسلامی زمینه های عمیق مسلمانان را فراهم کرده تا بتوانند در جهان قطبی تاثیرگذار باشند.

وی در ادامه پیروزی انقلاب اسلامی را مرهون چند عامل دانست و بیان کرد: رهبری دینی و ایمان راسخ حضرت امام خمینی (ره) در حرکت علیه رژیم طاغوتی، نقش رهبران انقلابی روحانیت و روشنفکری مراجع و حوزه های علمیه جهت ایجاد وحدت و انسجام ملی، استقامت ملت ایران در مقابل همه فشارهای دینی، سیاسی، اقتصادی دیکتاتوری پهلوی از قبیل عوامل تاثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی و ماندگاری آن در طول تاریخ بود.

خصوصی مهمترین هدف مبارزه امام راحل را نابودی نظام استکباری آمریکا عنوان و تصریح کرد: امام به جهت آشنایی و تسلط کامل بر تاریخ ایران، کانون اصلی مبارزه خویش را علیه استکبار جهانی آمریکا در پیش گرفته بود و می دانست تا زمانی که ریشه های اصلی سلطه آمریکا از جا کنده نشود انقلاب ایران جان نمی گیرد.

وی پیشرفت امروز ایران را در تکنولوژی هسته ای، نانو، هوا فضا و خودکفایی در تولید و ... را مدیون تفکر استراتژی حضرت امام و همچنین استقلال فکری، سیاسی و فرهنگی ایشان عنوان کرد و گفت: امروز منافقین و مخالفین داخلی و خارجی نظام بدانند که اگر بخواهند کوچکترین ساز مخالفی علیه انقلاب قدم بردارند این ملت با درایت و در اطاعت از ولایت استخوان هایشان را خواهند شکست.

نماینده مردم صومعه سرا در پایان، شهر صومعه سرا را شهر شهیدپرور عنوان و خاطرنشان کرد: صومعه سرا با داشتن اولین شهید دانش آموز شهید برشنورد و وجود مردمی ولایت مدار با هیچ تحریمی از وحدت و هماهنگی با انقلاب دست نخواهند کشید و تا آخرین قطره خون در مقابل استکبارگران ایستادگی خواهند کرد.

 


برچسب‌ها: نماینده مردم صومعه سرا در مجلس نهم, حمید رضا خصوصی, صومعه سرا
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 15:19 | نظرات شما (0)

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن درباره حضور مردم در راهپیمایی امروز، گفت: حضور مردم در راهپیمایی امروز بسیار پرشور و باشکوه بود و بنابه فرمایش شهید بهشتی که ای آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر امروز به معنای واقعی کلمه روز عصبانیت آمریکا بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در جریان تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا مردم مورد هدف بودند، افزود: مردم با حضور گسترده خود پاسخ کوبنده‌ای به دشمنان ایران اسلامی دادند.

وی حضور مردم رشت در راهپیمایی امروز رابی‌نظیر و بی‌سابقه خواند و تصریح کرد: پیام مردم در راهپیمایی امروز این بود که هیچ‌گاه زیر بار ظلم و ستم کشورهای سلطه‌گر نمی‌روند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم، ادامه داد: این حضور مسئولیت مسئولان را بیشتر می‌کند که باید تلاش بیشتری برای حل مشکلات مردم از سوی مسئولان صورت بگیرد


برچسب‌ها: نماینده مردم رشت در مجلس نهم, غلامعلی جعفرزاده
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 15:15 | نظرات شما (0)
ashori

رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: انقلاب اسلامی ایران سرآغاز بیداری اسلامی در منطقه و جهان است.


برچسب‌ها: رئیس مجمع نمایندگان گیلان, راهپیمائی 22بهمن
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 14:53 | نظرات شما (0)

ایرج ندیمی در حاشیه مراسم افتتاح مجتمع صنایع غذایی سیبون در شهرک صنعتی سیاهکل  با تبریک سال روز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: یکی از راه‌های شناخت حقیقت انقلاب اسلامی توجه به آثار و نتایج آن است.

وی انقلاب اسلامی را شجره طیبه خواند و تصریح کرد: انقلاب اسلامی موجب تحولات بسیاری در صنعت کشور به ویژه گیلان شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه پیش از انقلاب اسلامی تنها شش شهرک صنعتی در ایران وجود داشت، گفت: یکی از اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی فراگیر کردن صنعت به تمام شهرهای کشور است.


برچسب‌ها: ایرج ندیمی, شهرک معدنی دیلمان سیاهکل, مجتمع صنایع غذایی سیبون
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 15:10 | نظرات شما (0)
 

معاون نظارت بیمه مرکزی ایران با بیان اینکه موتورسواران بخش زیادی از کشته‌های جاده‌ای را تشکیل می‌دهند، گفت: گیلان در تصادفات موتورسیکلت رتبه نخست کشور را دارد.


برچسب‌ها: معاون نظارت بیمه مرکزی ایران, سید کاظم دلخوش, بیمه بازرگانی, رودبار
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 14:58 | نظرات شما (0)

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در مراسم جشن انقلاب در کارخانه چوکا، با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی،کارخانه چوکا را از سرمایه‌های مهم ملی کشور دانست و گفت: افزایش تولید ملی با توجه به اعمال تحریم‌ها مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

محمود شکری به توجه ویژه استاندار گیلان به وضعیت کارخانه چوکا اشاره کرد و افزود: مواد اولیه و نیروی انسانی متخصص در منطقه وجود دارد و می‌توانیم با استفاده از منابع موجود با افزایش تولید از واردات کاغذ جلوگیری کنیم.

وی خواستار واگذاری جنگل شفارود به کارخانه چوکا شد و تصریح کرد: دستور واگذاری جنگل مذکور از طرف وزیر مربوطه صادر شده و مسئولان باید این امر را پیگیری کنند.

شکری با بیان اینکه افزایش تولید و توسعه کارخانه چوکا می‌تواند در خودکفایی کاغذ اثرگذار باشد، اضافه کرد: کارخانه چوکا می‌تواند به بزرگ‌ترین شهرک صنعتی آینده گیلان تبدیل شود.


برچسب‌ها: نماینده مردم تالش, رضوانشهر و ماسال, کارخانه چوکا, جنگل شفارود
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 14:53 | نظرات شما (0)

نماینده لنگرود در مجلس گفت: اعتراف می‌کنم با توجه به کاهش اختیارات مشخص بود که طرح واگذاری هیئت امنای صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی با مخالفت شورای نگهبان مواجه خواهد شد.


برچسب‌ها: نماینده لنگرود در مجلس نهم, مهرداد بائوج لاهوتی, عضو کمیسیون عمران مجلس
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 12:58 | نظرات شما (0)

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با جمعی از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش رودبنه دیدار کرد و در رابطه با مسائل و مشکلات منطقه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

ایرج ندیمی در این دیدار که صبح روز جمعه در رودبنه برگزار شد در خصوص کاهش قدرت خرید مردم طی یک سال گذشته و پیامدهای ناشی از این وضعیت برای جامعه، در جمع دهیاران و شوراهای روستا گفت: وقتی دخل و خرج مردم، یعنی میزان درآمد با هزینه‌هایشان سازگار نباشد این موضوع یعنی کاهش قدرت خرید مردم تبعاتی را به دنبال دارد.

وی افزود: کاری که الان دولت و مجلس درصدد انجام آن هستند این است که در صورت عدم بروز مشکل خاصی مبلغی از صندوق توسعه ملی بردارند و بخشی از آن صرف پرداخت به پیمانکاران، بخشی را به عنوان حقوق و دستمزد و بخش دیگری از آن را برای تأمین هزینه‌های مردم هزینه کنند.

ندیمی ادامه داد: بنابراین با چنین رویکردی دولت در راستای حل مسائل و مشکلات اقتصادی مردم با مجلس تفاهم کرده تا مبلغی را از صندوق توسعه ملی به حل مشکلات معیشتی مردم اختصاص دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشدید احتمال تحریم‌ها علیه ایران و اثر آن بر بازار گفت: آثار تحریم‌ها از مسائل پولی و بانکی تا مسائل تولیدی و حمل و نقل را دربرگرفته است و در مرحله جدید نیز تحریم کنندگان تلاش دارند که چند اتفاق را باهم رقم بزنند.

ایرج ندیمی اظهار داشت: آن‌ها در مرحله جدید تحریم‌ها تلاش می‌کنند که ما نتوانیم همه ارز را به کشور برگردانیم و از کشورهای خریدار انرژی‌مان به عنوان واسط برای خرید کالاهای دیگر کشور‌ها استفاده کنیم و یا محدودیتی‌های دیگری که اعمال کرده‌اند به ما چند علامت می‌دهد.

در ادامه وی یادآور شد: روستائیان کشور به دلیل تولیدات زراعی، باغی لبنی و … یکی از ارکان مبارزه با تحریم‌های استکبار علیه کشورمان هستیم. بنابراین باید به این قشر خدماتی ارائه شود.

ندیمی ادامه داد: اگر عمران روستاها مورد توجه قرار نگیرد این امر گریز از روستا را تسری می‌کند و جوانان تحصیل کرده روستایی دیگر در این مناطق نخواهند ماند که این موضوع مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه طبقه روستائیان همواره در محرومیت بودند، گفت: توجه به طرح هادی روستایی اولویت دارد و باید بدانیم که زمینه روستائیان با ارزش است و باید طرح داده شود تا خساراتی به این زمین‌ها نخورد بنابراین در این شرایط که بودجه در حال بحث‌های کارشناس در دولت است باید به این موضوع نیز توجه شود.

در ادامه دیدار دهیاران و شوراها به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند و مباحثی حوزه آب روستایی، طرح های هاد، راه روستایی، احداث شهرک صنعتی، دانشگاه رودبنه، مدارس فرسوده بخش، برق و زمین های منابع طبیعی را از جمله مسائل و مشکلات خود مطرح نمودند که نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در تماس های تلفنی با مدیران کل پیگیر مسائل و مطالبات مردم منطقه شد.


برچسب‌ها: نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل, ایرج ندیمی, عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 9:7 | نظرات شما (0)
محمود شکری روز جمعه در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی دهه فجر در جمع مردم و مسوولان شهر پره سر از توابع شهرستان رضوانشهر اظهار کرد: دشمنان نظام از طریق شبکه های ماهواره ای، جنگ نرم را علیه مردم تدارک دیده اند و امروز نیز با فشارهای اقتصادی، به نبرد با ملت آمده اند اما مردم ایران همواره در کنار رهبری حضور دارند و دشمنان را مأیوس می کنند.

وی با اشاره به سفارشات رهبر معظم انقلاب به جوانان افزود: معظم له سه موضوع تحصیل، تهذیب و ورزش را از جوانان خواسته اند و اگر جوانان در این مسیر حرکت کنند، از هرگونه گزندی درامان خواهند بود.

نماینده مردم شهرستان های رضوانشهر، ماسال و تالش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هیچ قدرتی قادر نیست جوانان را از رهبری جدا کند و دشمنان باید بدانند که عهد ملت با ولایت، ناگسستنی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش، با تشکر از فرماندار رضوانشهر برای تلاش برای آبادانی منطقه گفت: فراهم سازی امکانات ورزشی و فرهنگی برای جوانان، باید اولویت کاری مدیران باشد.

شکری از مسوولان ورزش استان نیز خواست اهتمام بیشتری برای فراهم سازی نیازهای ورزشی منطقه داشته باشند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

افتتاحیه و تاسیس كانون باز نشستگان ناجا در بندر آستارا

تاریخ:چهارشنبه 25 بهمن 1391-12:49 ب.ظ

كانون بازنشستگان نیروی انتظامی آستارا در جنب پارك ملی آستارا  تاسیس و شروع بكار نمود.
در این مراسم سرهنگ خورسند فرماندهی انتظامی آستارا ،معاون سیاسی فرماندار مهندس شهاب زاده ، ریس كانون بازنشستگان ناجا گیلان سرهنگ سیرتی ، فرماندهی مرزبانی آستارا سرهنگ زارع ، ریس شورای شهر آستارا مهندس محسنی ، باریاب ریس پلیس امنیت و اطلاعات آستارا ، امینی ریس حفا نیروی انتظامی آستارا ، سرهنگ ساسانی ریس كانون بازنشستگان ارتش ، ریس كانون بازنشستگان سپاه آستارا حضور داشتند .

مراسم ساعت 17 با قرائت قرآن شروع بكار نمود .

سرهنگ خورسند  اولین سخنران جلسه  به  ری كانون بازنشستگان ناجا گیلان و دیگر مسئولان خیر مقدم گفت و از زحمات سرهنگ سیرتی برای تاسیس كانون بازنشستگان ناجا در آستارا تشكر نمود

و در آخر : فرماندهی انتظامی استارا : می توانم بازنشستگان ناجا را در یك كلام رهبر معظم خلاصه كنیم  بازنشستگان ذخایر علمی این مملكت هستند و بازنشسته از شاغل جدا نیست


سرهنگ سیرتی ریس كانونبازنشستگان  نیروی انتظامی  گیلان  : بعداز 53 سال ناجا موفق به تاسیس كانون مستقل بازنشستگان ناجا شد واساسنامه كانون بازنشستگان نجا با 33 بند  برا دفاع از حقوق بازنشستگان ناجا و خدمات دهی برای ایشان تقدیم ریس ستاد كل نیروهای مسلح شد و بعداز تایید فرماندهی معظم كل قوا به تصویب و قابل اجرا شد و در سال 1390 كانون بازنشستگان استانها تاسیس شد و ما موفق شدم امسال برای گیلان  برای 5 شهرستان  مجوز كانون بگیرم از جمله آستارا .

 در ادمه افزود : كانون برای خدمت به بازنشستگان ناجا كه بعداز سی سال خدمت به نظام و كشور بازنشست شدند خدمت رسانی نماید .
انشالله برنامه خوبی  در راه خدمت رسانی به بازنشستگان از جمله اشتغال زایی و خدمات دهی انجام داده شده از جمله تاسیس شركتهای تعاونی  و چند پروزه دمهم كشور همین الان در اختیار كانون می باشد از جمله پروزه شبنم  مجوز بنام كانون ناجا است و بالای 3000نفر اشتغال زایی شده است  و پروزهای دیگر از جمله عطر گل یاس  و پترو شیمی  و پاركبان و دیگر پروزهای دیگر به كانون ناجا مجوز فعالیت داده شده است همگی برای  توانمند سازی بازنشستگان ناجا انجام گرفته است

 سرهنگ سیرتی در آخر : از ریس شورای اسلامی آستارا مهندس محسنی درخواست  داریم  یك قطعه زمینی به كانون آستارا واگذار شود و هزینه ساخت ساختمان  كانون بازنشستگان نیروی انتظامی آستارا را كانون بازنشستگان ناجا كشور متقبل شده و سرگرد قناعت پور را بعنوان ریس كانون بازنشستگان نیروی انتظامی بندر آستارا  معرفی نمودند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اخبار نمایندگان گیلان

تاریخ:چهارشنبه 25 بهمن 1391-12:48 ب.ظ

ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 23:27 | نظرات شما (0)

مهدی دواتگری نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم به عنوان رئیس کمیته تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور در جریان سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۱ شد.

بر اساس این گزارش ۱۵ نفر از نمیاندگان مجلس شورای اسلامی در این کارگروه عضو هستند که ۱۱ نفر از آنها عضو کمیسیون اقتصادی و ۴ نفر از سایر کمیسیون‌ها هستند.

گفتنی است نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر و سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار، جوین وجغتای در مجلس شورای اسلامی، ۴ نفر از اعضای کمیسیون‌های فرعی در زمینه طرح تحقیق و تفحص از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور هستند.

سیدمحمدحسین میرمحمدی، ایرج ندیمی، رجبی، سید ناصر موسوی لارگانی، رحیم زارع، عطاالله حکیمی، سید جلال یحیی زاده فیروزآبادی، محمد حسن نژاد، غلامحسین شیری علی آبادی، روح‌الله بیگی ئیلانلو و امید کریمیان از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس هستند که با اکثریت آرای اعضای این کمیسیون به عضویت هیئت تحقیق و تفحص از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور انتخاب شدند.

برچسب‌ها: عطاالله حکیمی, ایرج ندیمی, تحقیق و تفحص از ستاد سوخت, رودبار, لاهیجان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 19:23 | نظرات شما (0)
تذکرات نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور از سوی هیئت‌ رئیسه مجلس قرائت شد.

کوچکی‌نژاد نماینده رشت به رئیس جمهور در خصوص تسریع در انتقال کشتارگاه دام و طیور شهرستان رشت به خارج از شهر، به وزیر نیرو پیرامون تسریع در تعیین حریم تالاب‌های استان گیلان و به وزیر جهاد کشاورزی به منظور تسریع در واگذاری تصدی امور پارک‌ها و اراضی به بخش خصوصی تذکر داد.


برچسب‌ها: کوچکی‌نژاد نماینده رشت, کشتارگاه دام و طیور رشت, تالابهای استان گیلان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 15:3 | نظرات شما (0)

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه پیشنهاد بررسی دوفوریتی طرح‌ها به دلیل اهمیت آنها است، گفت: نمایندگان هنگام رأی‌گیری برای طرح‌های فوریت‌دار مشارکت کنند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۴ بهمن) مجلس شورای اسلامی‌در تذکر شفاهی خود با استناد به بند ۴ ماده ۲۵ آیین نامه داخلی گفت: رأی گیری هایی که در مباحث دوفوریتی عنوان می شود و رأی نمی آورند، به دلیل عدم مشارکت نمایندگان مجلس شورای اسلامی است. به عنوان مثال رأی نیاوردن دوفوریت طرح اصلاح جزء ۸۲ ردیف ۵۵۰۰۰۰ جدول قانون بودجه سال ۹۱ به دلیل عدم مشارکت همکاران بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: هفته گذشته هم دوفوریت طرحی به دلیل تعداد کم شرکت کنندگان در رأی گیری رأی نیاورد.

وی با بیان اینکه رأی نیاوردن طرح ها به دلیل عدم مشارکت نمایندگان مجلس است، تصریح کرد: رأی نیاوردن برخی طرح ها به دلیل عدم مشارکت نمایندگان باعث شده است تا در بیرون پاسخی برای ارائه نداشته باشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم با بیان اینکه پیشنهاد بررسی دوفوریتی طرح‌ها به دلیل اهمیت آن است، تاکید کرد: خواهش می کنم تا در این زمینه تذکر داده شود تا همکاران مشارکت بیشتری داشته باشند، چرا که وقتی دوفوریت طرحی رأی نمی‌آورد هیچ پاسخی برای ارائه در بیرون وجود ندارد و این رأی نیاوردن‌ها به دلیل به حد نصاب نرسیدن مشارکت نمایندگان است.

سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده یادآور شد: از همکاران محترم تقاضا می کنم تا در رأی گیری ها مشارکت جدی داشته باشند.


برچسب‌ها: عضو کمیسیون برنامه, بودجه و محاسبات مجلس نهم, غلامعلی جعفرزاده
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:14 | نظرات شما (0)

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اظهار تاسف از حرکات دشمن شادکن عده ای افراد خائن گفت: مردم و مسئولان باید همسو با منویات رهبری حرکت کنند و آرامش را به جامعه هدیه کنند.


برچسب‌ها: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس, محمود شکری, نماینده تالش, رضوانشهر و ماسال
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:11 | نظرات شما (0)

 نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای کمک به صنعت خودرو تعرفه واردات از 90 درصد به 70 درصد تغییر یافته گفت: در صورتی که افزایش نرخ خودرو ادامه یابد ناچار به پایین آوردن تعرفه واردات خودرو می‌شویم.


برچسب‌ها: نماینده مردم لنگرود, مهرداد لاهوتی, واردات خودرو, استیضاح وزیر کار و تعاون
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:8 | نظرات شما (0)

حضور دشمن‌ شکن و حماسی مردم مومن و خداجوی ایران اسلامی در راهپیمایی روز گذشته بار دیگر به جهانیان نشان داد که ملت شجاع ایران اسلامی که برای پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی و دفاع از آرمانهای ارزشمند آن، از مال و جان خود گذشته و فرزندان برومند خویش را تقدیم راه خدا کرده ‌اند، همچنان جانانه بر سر پیمان خود بامعمار كبیر انقلاب ؛ حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان والامقام، همچون کوه محکم و استوار ایستاده‌اند و با پیروی و فرمانبری از رهبر معظم انقلاب در مسیر اعتلای ایران اسلامی و ایستادگی در مقابل دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی‌ کنند.

مردم شریف و شهیدپرور گیلان نیز با روحیه شکست ناپذیر و دشمن ستیز خود همانگونه که از آغاز انقلاب اسلامی در فراز و نشیب های مختلف همواره پشتیبان ولایت فقیه بوده اند ، در راهیپمایی پاسداشت نعمات الهی انقلاب وفاداری به نظام اسلامی را به نمایش گذاشتند.

بی ‌تردید انقلاب اسلامی از همین روزهای پرشور و الهی به سراسر جهان صادر شد و گردنه های دشوار تاریخ را پشت سر گذاشت و این حضور باشكوه و یكپارچه تجلی قدرت الهی در شكستن هیمنه پوشالین شیاطین زمان و نشانه بصیرت عمیق فرزندان میرزا كوچك و پاسخ روشن به فشارهای اقتصادی و توطئه های اخیر دشمنان است .
بی شك با این حضور پرشور و باشكوه وظیفه مسئولان نیز هست كه با خدمتگذاری به مردم كه بنا به فرمایش امام خمینی (ره) ولی نعمتان اصلی این انقلابند ، دل رهبر انقلاب را شاد كنند .

اینجانبان در پایان از تمام مردم عزیز استان گیلان كه دوشادوش ملت غیور ایران بصیرت و ولایت‌مداری خود را به جهانیان نشان دادند صمیمانه سپاسگزاری می‌کنیم و توفیق و سربلندی مردم عزیز ایران اسلامی را از درگاه خداوند متعال خواهانیم.

زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت

كیهان هاشم نیا استاندار گیلان

ناصر عاشوری رئیس مجمع نمایندگان استان


برچسب‌ها: ناصر عاشوری, رئیس مجمع نمایندگان گیلان, کیهان هاشم نیا, استاندار گیلان
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 14:38 | نظرات شما (0)
tamini

نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با اعلام اینکه راهکار اصلی برای کاهش قاچاق دارو٬ افزایش تولید محصولات داخلی است٬ گفت:‌ یکی از علل نوسانات بازار دارو در کشور معضل قاچاق دارو است، از این‌رو مسئولان باید با برنامه‌ریزی در جهت کنترل این موضوع تلاش کنند.


برچسب‌ها: نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس, نماینده مردم رشت, حسن تامینی
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:46 | نظرات شما (0)

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تأکید بر ضرورت توجه به تسهیلات ازدواج برای جوانان، گفت: ما هم اکنون منابع سرشاری از قرض‌الحسنه در بانک‌ها داریم که می‌توانند برای تأمین اعتبار وام‌های ازدواج بکار گرفته شوند.


برچسب‌ها: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس, ایرج ندیمی, تسهیلات ازدواج
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:43 | نظرات شما (0)
ghorbani22

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه علت اصلی گرایش جوانان به مواد مخدر صنعتی، القائات بیهوده در جوانان است، گفت: دستگاه‌های قضایی برای جمع‌آوری لابراتوارهای تولید مواد مخدر صنعتی تلاش کنند.


برچسب‌ها: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم, محمد حسین قربانی
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 13:39 | نظرات شما (0)

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس گفت: پایداری نظام را مدیون رهبری عادل و دیندار و همچنین اراده و اطمینان مردم از انقلاب و وفاداریشان به ولایت هستیم.

خصوصی نماینده مردم صومعه سرا در مجلس، حضور مردم را در راهپیمایی، حمایت از آرمانهای نظام و انقلاب و علی الخصوص شهدای خونین کفن ایران دانست و اظهار کرد: امروز بعد از گذشت سه دهه از پیروزی اسلامی، پایداری نظام را مدیون رهبری عادل و دیندار و همچنین اراده و اطمینان مردم از انقلاب و وفاداریشان به ولایت هستیم.

وی با تصریح بر اینکه موج بیداری اسلامی در کشورهای دیگر، مرهون حرکت انقلابی ایران است، اذعان کرد: امروز افتخار بزرگی است که ملت های مسلمان دیگر آزادی و استقلال خود را متاثر از انقلاب سلحشور ایرانی می دانند و بیداری اسلامی خویش را مدیون انقلاب ایران هستند.

خصوصی ادامه داد: روزگاری ایرانیان به خاطر دست نشاندگی و سرسپردگی شاه به آمریکای جهانخوار در مقابل سایر ملل احساس حقارت می کرد اما امروز شاهد هستیم تاثیرات الهام بخش اسلامی زمینه های عمیق مسلمانان را فراهم کرده تا بتوانند در جهان قطبی تاثیرگذار باشند.

وی در ادامه پیروزی انقلاب اسلامی را مرهون چند عامل دانست و بیان کرد: رهبری دینی و ایمان راسخ حضرت امام خمینی (ره) در حرکت علیه رژیم طاغوتی، نقش رهبران انقلابی روحانیت و روشنفکری مراجع و حوزه های علمیه جهت ایجاد وحدت و انسجام ملی، استقامت ملت ایران در مقابل همه فشارهای دینی، سیاسی، اقتصادی دیکتاتوری پهلوی از قبیل عوامل تاثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی و ماندگاری آن در طول تاریخ بود.

خصوصی مهمترین هدف مبارزه امام راحل را نابودی نظام استکباری آمریکا عنوان و تصریح کرد: امام به جهت آشنایی و تسلط کامل بر تاریخ ایران، کانون اصلی مبارزه خویش را علیه استکبار جهانی آمریکا در پیش گرفته بود و می دانست تا زمانی که ریشه های اصلی سلطه آمریکا از جا کنده نشود انقلاب ایران جان نمی گیرد.

وی پیشرفت امروز ایران را در تکنولوژی هسته ای، نانو، هوا فضا و خودکفایی در تولید و ... را مدیون تفکر استراتژی حضرت امام و همچنین استقلال فکری، سیاسی و فرهنگی ایشان عنوان کرد و گفت: امروز منافقین و مخالفین داخلی و خارجی نظام بدانند که اگر بخواهند کوچکترین ساز مخالفی علیه انقلاب قدم بردارند این ملت با درایت و در اطاعت از ولایت استخوان هایشان را خواهند شکست.

نماینده مردم صومعه سرا در پایان، شهر صومعه سرا را شهر شهیدپرور عنوان و خاطرنشان کرد: صومعه سرا با داشتن اولین شهید دانش آموز شهید برشنورد و وجود مردمی ولایت مدار با هیچ تحریمی از وحدت و هماهنگی با انقلاب دست نخواهند کشید و تا آخرین قطره خون در مقابل استکبارگران ایستادگی خواهند کرد.

 


برچسب‌ها: نماینده مردم صومعه سرا در مجلس نهم, حمید رضا خصوصی, صومعه سرا
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 15:19 | نظرات شما (0)

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن درباره حضور مردم در راهپیمایی امروز، گفت: حضور مردم در راهپیمایی امروز بسیار پرشور و باشکوه بود و بنابه فرمایش شهید بهشتی که ای آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر امروز به معنای واقعی کلمه روز عصبانیت آمریکا بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در جریان تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا مردم مورد هدف بودند، افزود: مردم با حضور گسترده خود پاسخ کوبنده‌ای به دشمنان ایران اسلامی دادند.

وی حضور مردم رشت در راهپیمایی امروز رابی‌نظیر و بی‌سابقه خواند و تصریح کرد: پیام مردم در راهپیمایی امروز این بود که هیچ‌گاه زیر بار ظلم و ستم کشورهای سلطه‌گر نمی‌روند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم، ادامه داد: این حضور مسئولیت مسئولان را بیشتر می‌کند که باید تلاش بیشتری برای حل مشکلات مردم از سوی مسئولان صورت بگیرد


برچسب‌ها: نماینده مردم رشت در مجلس نهم, غلامعلی جعفرزاده
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 15:15 | نظرات شما (0)
ashori

رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: انقلاب اسلامی ایران سرآغاز بیداری اسلامی در منطقه و جهان است.


برچسب‌ها: رئیس مجمع نمایندگان گیلان, راهپیمائی 22بهمن
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 14:53 | نظرات شما (0)

ایرج ندیمی در حاشیه مراسم افتتاح مجتمع صنایع غذایی سیبون در شهرک صنعتی سیاهکل  با تبریک سال روز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: یکی از راه‌های شناخت حقیقت انقلاب اسلامی توجه به آثار و نتایج آن است.

وی انقلاب اسلامی را شجره طیبه خواند و تصریح کرد: انقلاب اسلامی موجب تحولات بسیاری در صنعت کشور به ویژه گیلان شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه پیش از انقلاب اسلامی تنها شش شهرک صنعتی در ایران وجود داشت، گفت: یکی از اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی فراگیر کردن صنعت به تمام شهرهای کشور است.


برچسب‌ها: ایرج ندیمی, شهرک معدنی دیلمان سیاهکل, مجتمع صنایع غذایی سیبون
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 15:10 | نظرات شما (0)
 

معاون نظارت بیمه مرکزی ایران با بیان اینکه موتورسواران بخش زیادی از کشته‌های جاده‌ای را تشکیل می‌دهند، گفت: گیلان در تصادفات موتورسیکلت رتبه نخست کشور را دارد.


برچسب‌ها: معاون نظارت بیمه مرکزی ایران, سید کاظم دلخوش, بیمه بازرگانی, رودبار
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 14:58 | نظرات شما (0)

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در مراسم جشن انقلاب در کارخانه چوکا، با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی،کارخانه چوکا را از سرمایه‌های مهم ملی کشور دانست و گفت: افزایش تولید ملی با توجه به اعمال تحریم‌ها مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

محمود شکری به توجه ویژه استاندار گیلان به وضعیت کارخانه چوکا اشاره کرد و افزود: مواد اولیه و نیروی انسانی متخصص در منطقه وجود دارد و می‌توانیم با استفاده از منابع موجود با افزایش تولید از واردات کاغذ جلوگیری کنیم.

وی خواستار واگذاری جنگل شفارود به کارخانه چوکا شد و تصریح کرد: دستور واگذاری جنگل مذکور از طرف وزیر مربوطه صادر شده و مسئولان باید این امر را پیگیری کنند.

شکری با بیان اینکه افزایش تولید و توسعه کارخانه چوکا می‌تواند در خودکفایی کاغذ اثرگذار باشد، اضافه کرد: کارخانه چوکا می‌تواند به بزرگ‌ترین شهرک صنعتی آینده گیلان تبدیل شود.


برچسب‌ها: نماینده مردم تالش, رضوانشهر و ماسال, کارخانه چوکا, جنگل شفارود
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 14:53 | نظرات شما (0)

نماینده لنگرود در مجلس گفت: اعتراف می‌کنم با توجه به کاهش اختیارات مشخص بود که طرح واگذاری هیئت امنای صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی با مخالفت شورای نگهبان مواجه خواهد شد.


برچسب‌ها: نماینده لنگرود در مجلس نهم, مهرداد بائوج لاهوتی, عضو کمیسیون عمران مجلس
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 12:58 | نظرات شما (0)

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با جمعی از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش رودبنه دیدار کرد و در رابطه با مسائل و مشکلات منطقه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

ایرج ندیمی در این دیدار که صبح روز جمعه در رودبنه برگزار شد در خصوص کاهش قدرت خرید مردم طی یک سال گذشته و پیامدهای ناشی از این وضعیت برای جامعه، در جمع دهیاران و شوراهای روستا گفت: وقتی دخل و خرج مردم، یعنی میزان درآمد با هزینه‌هایشان سازگار نباشد این موضوع یعنی کاهش قدرت خرید مردم تبعاتی را به دنبال دارد.

وی افزود: کاری که الان دولت و مجلس درصدد انجام آن هستند این است که در صورت عدم بروز مشکل خاصی مبلغی از صندوق توسعه ملی بردارند و بخشی از آن صرف پرداخت به پیمانکاران، بخشی را به عنوان حقوق و دستمزد و بخش دیگری از آن را برای تأمین هزینه‌های مردم هزینه کنند.

ندیمی ادامه داد: بنابراین با چنین رویکردی دولت در راستای حل مسائل و مشکلات اقتصادی مردم با مجلس تفاهم کرده تا مبلغی را از صندوق توسعه ملی به حل مشکلات معیشتی مردم اختصاص دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشدید احتمال تحریم‌ها علیه ایران و اثر آن بر بازار گفت: آثار تحریم‌ها از مسائل پولی و بانکی تا مسائل تولیدی و حمل و نقل را دربرگرفته است و در مرحله جدید نیز تحریم کنندگان تلاش دارند که چند اتفاق را باهم رقم بزنند.

ایرج ندیمی اظهار داشت: آن‌ها در مرحله جدید تحریم‌ها تلاش می‌کنند که ما نتوانیم همه ارز را به کشور برگردانیم و از کشورهای خریدار انرژی‌مان به عنوان واسط برای خرید کالاهای دیگر کشور‌ها استفاده کنیم و یا محدودیتی‌های دیگری که اعمال کرده‌اند به ما چند علامت می‌دهد.

در ادامه وی یادآور شد: روستائیان کشور به دلیل تولیدات زراعی، باغی لبنی و … یکی از ارکان مبارزه با تحریم‌های استکبار علیه کشورمان هستیم. بنابراین باید به این قشر خدماتی ارائه شود.

ندیمی ادامه داد: اگر عمران روستاها مورد توجه قرار نگیرد این امر گریز از روستا را تسری می‌کند و جوانان تحصیل کرده روستایی دیگر در این مناطق نخواهند ماند که این موضوع مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه طبقه روستائیان همواره در محرومیت بودند، گفت: توجه به طرح هادی روستایی اولویت دارد و باید بدانیم که زمینه روستائیان با ارزش است و باید طرح داده شود تا خساراتی به این زمین‌ها نخورد بنابراین در این شرایط که بودجه در حال بحث‌های کارشناس در دولت است باید به این موضوع نیز توجه شود.

در ادامه دیدار دهیاران و شوراها به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند و مباحثی حوزه آب روستایی، طرح های هاد، راه روستایی، احداث شهرک صنعتی، دانشگاه رودبنه، مدارس فرسوده بخش، برق و زمین های منابع طبیعی را از جمله مسائل و مشکلات خود مطرح نمودند که نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در تماس های تلفنی با مدیران کل پیگیر مسائل و مطالبات مردم منطقه شد.


برچسب‌ها: نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل, ایرج ندیمی, عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم
موضوع مطلب :
ارسال شده توسط بنیادی در ساعت 9:7 | نظرات شما (0)
محمود شکری روز جمعه در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی دهه فجر در جمع مردم و مسوولان شهر پره سر از توابع شهرستان رضوانشهر اظهار کرد: دشمنان نظام از طریق شبکه های ماهواره ای، جنگ نرم را علیه مردم تدارک دیده اند و امروز نیز با فشارهای اقتصادی، به نبرد با ملت آمده اند اما مردم ایران همواره در کنار رهبری حضور دارند و دشمنان را مأیوس می کنند.

وی با اشاره به سفارشات رهبر معظم انقلاب به جوانان افزود: معظم له سه موضوع تحصیل، تهذیب و ورزش را از جوانان خواسته اند و اگر جوانان در این مسیر حرکت کنند، از هرگونه گزندی درامان خواهند بود.

نماینده مردم شهرستان های رضوانشهر، ماسال و تالش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هیچ قدرتی قادر نیست جوانان را از رهبری جدا کند و دشمنان باید بدانند که عهد ملت با ولایت، ناگسستنی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش، با تشکر از فرماندار رضوانشهر برای تلاش برای آبادانی منطقه گفت: فراهم سازی امکانات ورزشی و فرهنگی برای جوانان، باید اولویت کاری مدیران باشد.

شکری از مسوولان ورزش استان نیز خواست اهتمام بیشتری برای فراهم سازی نیازهای ورزشی منطقه داشته باشند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اخبار نمایندگان

تاریخ:چهارشنبه 25 بهمن 1391-12:48 ب.ظ

بنی هاشم در نطق میان دستور:
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه برخی افراد افکار نادرست درخصوص انقلاب اسلامی داشته اند، تصریح کرد: بهار جدید برای کسانی مطرح است که شیرینی میوه های انقلاب اسلامی را نچشیده اند.
همتی در گفت و گو با خانه ملت:
رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه نبود استانداردهای حسابداری دولتی،اجرای حسابرسی مالی را با چالش مواجه می کند،افزود:تدوین استانداردهای‌حسابداری دولتی و اجرای صحیح آن باعث می‌شود که برد گزارشگری مالی ،تا ارائه صورتهای مالی دولت گسترش یابد وپاسخگوئی دولت را شفاف تر کند.
گزارش تصویری/
صبح یکشنبه در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در قم چند نفر که مشخص بود از قبل سازماندهی شده اند، با برهم زدن سخنرانی دکتر لاریجانی سعی در ایجاد آشوب در مراسم باشکوه گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی در حرم مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها کردند.
محکومیت آزمایش هسته‌ای کره شمالی از سوی غرب
رئیس کمیته امنیت مجلس در واکنش به مخالفت غرب با آزمایش هسته‌ای کره شمالی با بیان اینکه دیپلماسی هسته‌ای غرب رویکردی دوگانه دارد، گفت: کشورهای غربی باید خطر تکثیر سلاح‌های هسته‌ای اسرائیل را بیشتر از کره شمالی جدی بگیرند.
احمدی:
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اظهارات بشار اسد مبنیبر اینکه کشورش هرگز تسلیم فشارها و توطئه‌ها نخواهد شد، گفت: اظهارات رئیس جمهور سوریه نشان از موضع پیروزمندانه وی دارد.
دواتگری:
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با بیان اینکه ۵۴ نفر از نمایندگان مجلس تقاضای این تحقیق و تفحص را امضا کرده اند، افزود: در تحقیق و تفحص از ستاد مدیریت حمل‌ونقل‌وسوخت بررسی می‌شود که چه میزان بودجه برای این ستاد اختصاص یافته و چگونه هزینه شده است.
بروجردی:
رئیس کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس با اشاره به انفجار در موصل عراق که به زخمی شدن هشت سرباز و زخمی شدن چهار نفر دیگر انجامید، گفت:‌ هدف کشتارها در عراق تضعیف جبهه مقاومت است.
یوسفیان‌ملا مطرح کرد:
عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس با اشاره به برگزاری نخستین اجلاس مجمع مجالس عضو کشورهای اکو در اسلام‌آباد پایتخت پاکستان،عر امروز را عصر پارلمان‌های جهان خواند و گفت: اجلاس مجمع مجالس اکو به مثابه گشایش درهای دیپلماسی پارلمانی است.
با رای نمایندگان:
نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعتقاد به یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی از لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست یا بدسرپرست را حذف کردند.
با موافقت نمایندگان مصوب شد؛
نمایندگان مجلس، الحاق یک بند به ماده ۶ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست را تصویب کردند.
قاضی‌پور در اخطار قانون اساسی:
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه خانواده بنیان اساسی جامعه اسلامی به شمار می‌رود، از تصویب قانونی که موجب فرزندفروشی در جامعه شود انتقاد کرد.
حقیقت‌پور مطرح کرد:
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر بازرسان آژانس به تهران، گفت: ایران به هیچ عنوان اجازه بازدید از پارچین را به آنها نمی‌دهد.
طاهری با اشاره به بی توجهی دولت به تذکرات مجلس:
عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به موافقت سازمان حمایت از مصرف کننده با افزایش ۵ تا ۲۵درصدی قیمت لوازم خانگی گفت: در حال حاضر کمتر شاهد تدبیر و درایت برای کنترل بازاراز سوی دولت هستیم به طوری که قسمت عمده گرانی ها زاییده قانون شکنی مسئولان است.
پورمختار خبر داد:
رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با بیان اینکه پرونده‌های شکایت از خودروسازان در این کمیسیون بررسی می‌شود، افزود: درباره افزایش قیمت محصولات و کاهش کیفیت خدمات، قطعات و خودروها از جمله شکایت‌هایی مربوط به خودروسازان است.
دقایقی پیش انجام شد؛
دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش اسلام آباد را به مقصد لاهور ترک کرد.
لاریجانی در نشست خبری با اصحاب رسانه در اسلام آباد :
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه سلاح اتمی مزاحم آرامش روانی ملت‌ها است گفت:در مسئله هسته ای با دو ژست از غربی‌ها مواجه‌ایم که یکی عملیاتی و در درون و یکی وجه‌سازی در برابر رسانه‌ها است وباید توجه داشت که غربی‌ها در مذاکرات ۱+۵ کارشکنی می‌کنند.
لاریجانی در دانشگاه قائد اعظم اسلام آباد:
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم غزه در جنگ ۸ روزه با همین کمک‌های تسلیحاتی ایران بر دهان اسرائیل کوبید،گفت:جمهوری اسلامی ایران از حماس و حزب‌الله و مردم مظلوم و مسلمان فلسطین حمایت می‌کند و این حمایت را پنهان نمی‌کند.
امروز صبح پیش از آغاز جلسه علنی مجلس انجام شد؛
عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس از بررسی اتفاقات اخیر قم در جلسه امروز صبح این فراکسیون خبر داد.
امروز ظهر صورت گرفت؛
رئیس مجلس شورای اسلامی با تقدیر از میزبانی پاکستان از اجلاس مجمع مجالس کشورهای عضو اکو گفت: در پی سفر هیأت پارلمانی پاکستان به ایران روابط دو جانبه به شکل محسوسی گسترش یافت.
مطهری در نامه‌ای به احمدی‌نژاد:
علی مطهری در نامه ای خطاب به رئیس‌جمهور با رد نظر وی مبنی بر اینکه پشت پرده استیضاح وزیر کار سیاسی بود، گفت: گویی از نظر رئیس‌جمهور اساسا احساس وظیفه نمایندگان برای دفاع از قانون‌مداری نمی‌تواند انگیزه یک استیضاح باشد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

افتتاحیه و تاسیس كانون باز نشستگان ناجا در بندر آستارا

تاریخ:سه شنبه 24 بهمن 1391-11:52 ب.ظ

كانون بازنشستگان نیروی انتظامی آستارا در جنب پارك ملی آستارا  تاسیس و شروع بكار نمود.
در این مراسم سرهنگ خورسند فرماندهی انتظامی آستارا ،معاون سیاسی فرماندار مهندس شهاب زاده ، ریس كانون بازنشستگان ناجا گیلان سرهنگ سیرتی ، فرماندهی مرزبانی آستارا سرهنگ زارع ، ریس شورای شهر آستارا مهندس محسنی ، باریاب ریس پلیس امنیت و اطلاعات آستارا ، امینی ریس حفا نیروی انتظامی آستارا ، سرهنگ ساسانی ریس كانون بازنشستگان ارتش ، ریس كانون بازنشستگان سپاه آستارا حضور داشتند .
مراسم ساعت 17 با قرائت قرآن شروع بكار نمود .
سرهنگ خورسند  اولین سخنران جلسه  به  ری كانون بازنشستگان ناجا گیلان و دیگر مسئولان خیر مقدم گفت و از زحمات سرهنگ سیرتی برای تاسیس كانون بازنشستگان ناجا در آستارا تشكر نمود
و در آخر : فرماندهی انتظامی استارا : می توانم بازنشستگان ناجا را در یك كلام رهبر معظم خلاصه كنیم  بازنشستگان ذخایر علمی این مملكت هستند و بازنشسته از شاغل جدا نیست

سرهنگ سیرتی ریس كانونبازنشستگان  نیروی انتظامی  گیلان  : بعداز 53 سال ناجا موفق به تاسیس كانون مستقل بازنشستگان ناجا شد واساسنامه كانون بازنشستگان نجا با 33 بند  برا دفاع از حقوق بازنشستگان ناجا و خدمات دهی برای ایشان تقدیم ریس ستاد كل نیروهای مسلح شد و بعداز تایید فرماندهی معظم كل قوا به تصویب و قابل اجرا شد و در سال 1390 كانون بازنشستگان استانها تاسیس شد و ما موفق شدم امسال برای گیلان  برای 5 شهرستان  مجوز كانون بگیرم از جمله آستارا .
 در ادمه افزود : كانون برای خدمت به بازنشستگان ناجا كه بعداز سی سال خدمت به نظام و كشور بازنشست شدند خدمت رسانی نماید .
انشالله برنامه خوبی  در راه خدمت رسانی به بازنشستگان از جمله اشتغال زایی و خدمات دهی انجام داده شده از جمله تاسیس شركتهای تعاونی  و چند پروزه دمهم كشور همین الان در اختیار كانون می باشد از جمله پروزه شبنم  مجوز بنام كانون ناجا است و بالای 3000نفر اشتغال زایی شده است  و پروزهای دیگر از جمله عطر گل یاس  و پترو شیمی  و پاركبان و دیگر پروزهای دیگر به كانون ناجا مجوز فعالیت داده شده است همگی برای  توانمند سازی بازنشستگان ناجا انجام گرفته است
 سرهنگ سیرتی در آخر : از ریس شورای اسلامی آستارا مهندس محسنی درخواست  داریم  یك قطعه زمینی به كانون آستارا واگذار شود و هزینه ساخت ساختمان  كانون بازنشستگان نیروی انتظامی آستارا را كانون بازنشستگان ناجا كشور متقبل شده و سرگرد قناعت پور را بعنوان ریس كانون بازنشستگان نیروی انتظامی بندر آستارا  معرفی نمودند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سیدمهدی طباطبایی: احمدی‌نژاد متوجه نشد تایید رهبری از ایشان همیشگی نیست /باید مراقب فتنه سران باشیم نه سران فتنه

تاریخ:سه شنبه 24 بهمن 1391-02:58 ب.ظسیدمهدی طباطبایی می‌گوید احمدی​نژاد ویژگی​های یک رجل سیاسی را نداشت


این نماینده مجلس هفتم و استاد اخلاق در گفت و گو با روزنامه قانون به بررسی رویکرد دولت و احمدی نژاد پرداخته که اهم آن را در ادامه بخوانید؛

• میان انتقاد و مخالفت، تفاوت است. بنده از زمانی که آقای احمدی ن‍ژاد در دوره اول هنوز تنفیذ نشده بود به ایشان نقد داشتم. انتقادم هم این بود که ایشان خارج از آنچه وظیفه اش بود در مجلس صحبت کرد و من هم به رئیس وقت مجلس که آقای حداد بودند اخطار دادم که جلوی او را بگیرند. در آن زمان انتقادم را به صورت کتبی دادم که مبادا فریادها بلند شود و مخالفت ها بیشتر شود و حقیقت گم شود. اما آنچه امروز می‌بینید مخالفت است. در مخالفت شخص گرایی و مشکلات شخصی ملاک است.

• نخستین نقدم به احمدی نژاد این بود که شما ادبیات یک رئیس جمهور را ندارید و رئیس جمهور نباید هر کلامی را به زبان بیاورد. به او گفتم حق ندارید مسائل خانوادگی ر امطرح کنید. ایشان در همان ابتدا گفت "من بنا دارم اصلاح کنم"، من گفتم این «من» گفتن اشتباه است. یک جای دیگری هم ایشان گفت "من آمده ام که بگویم تاکنون روحانی بر سر کار بوده، اکنون دانشگاهی می خواهد کشور را اداره کند.
• من در دوره اول کاندیداتوری آقای احمدی نژاد به شورای نگهبان گفتم که ایشان جزو رجال سیاسی نیست. از شهرداری به ریاست جمهوری رسیدن ناگوار است.
• درباره اتفاقات روز استیضاح وزیر کار و افشای فایل صوتی منتسب به برادران لاریجانی هم وقتی فردی مورد توجه قرار می گیرد باید افراد عاقل متوجه و مواظبش باشند تا خدای نکرده بر اثر چاخان و مدح بی جا آن فرد تبدیل به خطر نشود. من این نکته را در سال 84 یا 85 متذکر شدم و به برخی افراد محرمانه گفتم که ایشان در حد این ستایش های بی جا نیست و از ایشان اینچنین تمجید نکنید. چرا؟ چون تمجید زیاد برای ظرفیت کم، غرورآور است. اطرافیان از ایشان تمجید کردند و خودش هم که بحث هاله نور و این مسائل را وسط کشید که یعنی خودش هم خودش را مافوق آنچه بود دید.
• از زمانی که مقام معظم رهبری فرمودند من فکرم به ایشان نزدیک تر است، احمدی نژاد دچار اشتباه شد. اما احمدی نژاد متوجه نشد که این تایید بی تغییر نیست. اگر آقا فرمودند که افکارم به ایشان نزدیک تر است مال آن زمان بود نه همیشه. ایشان دوره تمجید گذشته را یدک می کشد.
• {در پاسخ به این سوال که چرا رهبری کاری برای بازداری احمدی نژاد از این حرکات انجام نمی‌دهد؟} رهبر چون پدر همه است باید پدرانه واکنش نشان دهد و حتی تشر ایشان هم ممکن است به نظام کشور لطمه وارد کند. رهبر برای حفظ نظام سکوت کرده است.
• آقای احمدی نژاد هم چون خرابی های زیادی در کشور به وجود آمده درصدد است که تقصیرها را گردن دیگران بیندازد تا خود را مبرا نشان دهد.
• هر کس حمایت اغراق‌آمیزی از احمدی نژاد کرده چه تلویحی و چه تصریحی باید از مردم عذرخواهی کند.

• من پس از حوادث سال 88 گفتم اگراحمدی نژاد ادبیاتش را با شرایط تطبیق می داد این فتنه ها بر پا نمی شد.
• من آقای عسگراولادی را از هر نظر تایید می کنم و حرف ایشان درست است. من همان ابتدا در تلویزیون گفتم که موسوی و کروبی سران فتنه نیستند. حوادث سال 88 گذشت و هرچه تحلیل بود ارائه شد اما من در آن روز گفتم ما باید مراقب فتنه سران باشیم نه سران فتنه.
• {درباره بازداشت های اخیر خبرنگاران} عزیزان خبرنگار ما را که گرفتند بر اساس بیماری اخلاقی مسئولان است. مسئولان اکنون کم حوصله هستند و فکر می‌کنند که اگر خبرها را خبرنگاران پخش کنند بد می‌شود. در صورتی که با گرفتن آنها بیشتر پخش می‌شود. چون مردم جست‌وجو می کنند که چرا گرفتند؟ چون چراها به میان می آید، تفسیرها زیاد می‌شود و در تفاسیر شایعات زیاد می‌شود.
• {در واکنش به اینکه فقط دولت احمدی نژاد نبوده که با رهبری انقلاب مشکل دارد و پیش از این دولت بازرگان هم با امام مشکل داشت} آن روز مخالفت اندک آقای بازرگان نمود زیادی داشت. بازرگان بسیار بااخلاق و دیندار بود ولی در رابطه با یک سری امور مانند نگاه به خارج از کشور، بینش کمتری داشت و به همین دلیل امام او را از کار کنار گذاشت. اما اگر شرایط را بسنجیم در کل می‌توان گفت که بازرگان در بسیاری از موارد از احمدی نژاد با اخلاق تر و دیندار تر بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وزارت ارشاد با صدور مجوز پروانه فعالیت هفته نامه گیلان و مازنداران اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق بدون عدله قانونی مخالفت نمود.

تاریخ:دوشنبه 23 بهمن 1391-10:39 ب.ظ

اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی  تاكنون دوبار درخواست  مجوز هفته نامه  از وزارت ارشاد نمودم و هربار تمام مدارك و مراحل درخواست از وزارت ارشاد را پر و ارسال نمودم  و اینبار در سال 1389  پرونده درخواست من به وزارت ارشاد ارسال شد. من از این ناراحت هستم مطابق قانون و مقرارت و استناد قانونی با درخواست مجوز هفته نامه بنده مخالفت نكردن بلكه سلیقه ای بوده است

خلاصه افرادی بعداز بنده تشكیل پرونده داده بودند فورا به ایشان مجوز و پروانه فعالیت دادند بنده كه نویسنده و تاكنون پنج كتابم مجوز و چاپ و منتشر شده است و آخرین گتاب بنده بنام بر رسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست سال 1390 مجوز و منتشر شد و چند اثر دیگر دارم  كه بعداز عمل نادرست وزارت ارشاد و یك سازمان امنیتی   كه با مجوز پروانه  نشریه من بخاطر فعالیت حقوق بشری و مخیط زیستی مخالفت نمودند و بنبار اطلاع یك منبع موثق در وزارت ارشاد یك وزارت خانه  تاكید نمود فقط به این ضد انقلاب و.. اسماعیل اسدی دارستانی مجوز داده نشود مدتها پرونده من را با اعمال نفوذ در وزارت ارشاد نگه داشتند بنابر اعمال نفوذ یك دستگاه امنیتی  و باخره بعداز شكایت مكرر بنده به مسئولان كشوری و اصل 90 مجلس در مهر ماه 1390 وزارت ارشاد بادرخواست  مجوز هفته نامه بنده مخالف نمود و باز به بنده اعلانم نمی كردند بعداز شكایات مكرر و.. بالاخره امروز به بنده شفاعا  ابلاغ نمودند.

با درخواست مجوز شما برای صدور پروانه هفته نامه وزارت ارشاد مخالفت نموده است و منبع موثق بنده اعلام نمود یك دستگاه امنیتی مكرر اصرار نمود باید به این ضد انقلاب و... مچوز داده نشود و هر چقدر وزارات ارشاد مدارك و مستندات می خواست نتوانستند تقدیم كنند و اخر با اعمال نفوذ  وزارت ارشاد را مجبور به مخالفت با مجوز فعالیت هفته نامه نمودند جالب اینجاست چون وزارت ارشاد دلیل و مدركی قضایی برای رد درخواست من نداشت  / چندماه نامه خود را نگه داشته و اگر بنده شكایت نمی كردم شفاعا هم به بنده ابلاغ نمی كردنند..

 

من زمان كودكی زندگی نامه ابوذر غفاری را می خواندم كه در زمان خلیفه سوم بجرم مخالفت با اسلام و ....تبعید شد و بعداغز مدتی شهید شد بنده  تعجب می كردم  چگونه وقتی رسوال الله ایشان را تایید كرده بود مجازات كردندو....

 بنده فرزند جانباز65 درصد  بسیجی جنگ  هستم و یك برادرم جانباز و خود درجه دار بازنشسته ارتش / از سال 1377 رزو نامه نگاری می كنم و تاكنون پنج كتابم مجوز و چاپ شده است و چند اثر دیگر داشتم كه بخاطر عمل غیر قانونی وزارت ارشاد برای اعتراض پس گرفتم ..

تاكنون بخاطر حمایت از احمدی نزاد ریس جمهوردر دوره اول و دو م ریاست جمهوری  ( الان من یك اصلاح طلب مستقل هستم اصولگرا نیستم )و حمایت از صفر نعیمی نماینده استارا سه ضربه بزرگ خوردم

1- پدرم جانباز 65 درصد بسیجی جنگ ایران و عراق  كه بعداز سه سال كار افتادگی و بستری شدن و زمین گیری بر اثر جانبازی به رحمت خدا رفت مطابق قانون باید حكم شهادت ایشان صادر می شد .. با اعمال نفوذ یكی از رجال سیاسی بنده پدر بنده به كمیسیون ماده 15 بیاد ناقص ارسال شد و حتی از پرونده مفقود شده بود  رد شد... بنده تمام مداراك بستری ایثار و شفا و تایید دكتر فوت بر اثر جانبازی را  با نامه بنیاد گرفتم متاسفانه با اعمال نفوذ جریان چنبش سبز و یكی از رجال سیلسی با اینكه بنیاد كشور دستور بررسی پرونده جدید در كمیسیون ماده 15 گیلان را داده عمل نمی كنند

2- پرونده درخواست مجوز هفته نامه بنده  یكسال پیش تمام استعلامات مثبت داشت  و قرار بود همزمان با ماهنامه سحر خیزان گیلان مجوز فعالیت بگیرد ماهنامه سحر خیزان مجوز و پروانه می گیرد اما با اعمال نفوذ همان افراد در دستگاه امنیتی با صدور مجوز پروانه فعالیت هفته نامه بنده مخالفت می كنند..

3- در پرونده كیفری من بنده دبخاطر یك درگیر فیزیكی با اقوام  به مبلغ 30 هزار تومان سالها پیش در شبعه چهار م محكوم شدم چون پول پرداخت جریمه را نداشتم زندانی شدم ...اولیل كه سو پیشه می گرفتم علت زندان را همان موضوع می نوشت چند سال سال 1384 كه برای  گرفت سوپیشه رفتم با كمال نا باوری متن حكم شبعه جهارم آستارا را تغییر  نوشته بودند بجرم خود فروشی زندانی شده است ... كه بعداز تاییدیه گرفتن از شبعه چهارم كه این اشتباهی تایپ شده دادستان عدم سوپیشنه مرا تایید می نمود ...اما با اینكه به اصل 90 و مسئولاان ناجا و.. شكایت كردم این جعل سوپیشنه برای بنده است و برای بنده پروندهای جعلی زیادی درست كرده اند و در انتخابات دو الی سه روز  با مصوبه شورای تامینه بنده بدون آب و غذا و دارو زندانی می شوم ... دیگر تخلفات در حق بنده كه نمی نویسم به مسئولان می نویسم جواب هم نمی دهند...

 

و دیگر مسایل سوالم  از احمدی نزاد ریس جمهور و صفر نعیمی نماینده فعلی آستارا كه برای هر دو آنها هشت سال جان دادم این ست اگر من جوانفكر یا  اقای .........عزیز دلتان بودم اینطور برخورد می كردید و همه پروندهای برای بنده بخاطر شما دو نفر تسشیل شده و زندگی را از بنده ساقط نمدند و فعاللیت حقوق بشر و محیط زیست بنده هم كه در چار چوب قانون است .... ای خدا ...

 

ادامه دارد

اسماعیل اسدی دارستنانی

سوابق كاری :

فعال حقوق بشر و محیط زیست / روز نامه نگار 15 سال / نویسنده ومحقق تاكنون پنج كتابم مجوز و منتشر سده و بقیه آثارم را بخار اعتراض به اعمال غیر قانونی وزارت ارشاد از انتشاراتی پس گرفتم / عضو شورای اسلامی  سیبلی  كه منبعد بخاطر این رفتار غیر قانونوی كانیدا و عضوو عضو شورا نخواهم شد / درجه دار بازنشسته ارتش /مستند ساز /فرزند جانباز65درصد بسیجی جنگ و برادر جانباز و.../ وبلاگ نویس و خبرنگار شهروند شناخته شده بین المللی فارسی /دیگر سوابق
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شرایط استخدام در وزارت اطلاعات چیست؟

تاریخ:دوشنبه 23 بهمن 1391-09:26 ب.ظ

قوانین استخدام در وزارت اطلاعات به شرح ذیل است:

ماده 1ـ به منظور كشف و پرورش اطلاعات امنیتی و اطلاعات خارجی و حفاظت اطلاعات و ضدجاسوسی و بدست آوردن آگاهی‌های لازم از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی جهت پیشگیری و مقابله با توطئه‌های آنان علیه انقلاب اسلامی، كشور و نظام جمهوری اسلامی ایران، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران تشكیل می‌گردد.

تبصره 1ـ اطلاعات نظامی با حفظ هماهنگی با وزارت اطلاعات بر عهده ارگان‌های نظامی خواهد بود.

تبصره 2ـ اطلاعات تخصصی آشكار در هر زمینه به عهده ارگان تخصصی مربوط می‌باشد.

تبصره 3ـ هر یك از وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شركت‌های دولتی و نهادها و نیروهای نظامی و انتظامی كه در كسب اطلاعات تخصصی خود به مسایل امنیتی برخورد نمایند، همچنین هرگونه اطلاعاتی كه مورد تقاضای وزارت اطلاعات باشد، موظفند آن اطلاعات را در اختیار وزارت اطلاعات قرار دهند.

ماده 2ـ به منظور انجام مشورت‌های لازم جهت هماهنگی امور اجرایی اطلاعات، درحدود قانونی هر ارگان شورایی مركب از اعضای زیر تشكیل می‌گردد:

1
ـ وزیر اطلاعات.
2
ـ دادستان كل كشور.
3
ـ وزیر كشور یا نماینده تام‌الاختیار او.
4
ـ مسئول حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران.
5
ـ مسئول واحد اطلاعات سپاه پاسداران.
6
ـ مسئول حفاظت اطلاعات ارتش.
7
ـ مسئول واحد اطلاعات ارتش.
8
ـ وزیر امورخارجه یا نماینده تام‌الاختیار او.
9
ـ مسئول حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی.

ماده 3ـ اطلاعات انتظامی بر عهده نیروی انتظامی متشكل از شهربانی، ژاندارمری، كمیته انقلاب می‌باشد. حوزه مأموریت اطلاعاتی هر یك از نیروهای انتظامی طبق آیین‌نامه‌ای خواهد بود كه به تصویب وزیر كشور می‌رسد و هماهنگی بین آنها بر عهده وزیر كشور می‌باشد.

ماده 4ـ كلیه امور اجرایی امنیت داخلی بر عهده ضابطین قوه قضائیه می‌باشد.

تبصره 1ـ وزارت اطلاعات قبل از عملیات، اطلاعات لازم را در اختیار ضابطین قرار خواهد داد.

تبصره 2ـ ضابطین، كلیه اسناد و مدارك اطلاعاتی را كه در حین عملیات بدست می‌آورند، بلافاصله به وزارت اطلاعات تحویل خواهند داد.

ماده 5ـ سپاه پاسداران ضمن تبعیت از خط مشی وزارت اطلاعات در مورد مبارزه با ضد انقلاب داخلی و مأموریت‌های محوله در اساسنامه سپاه تا اعلام آمادگی وزارت اطلاعات، اطلاعات داشته و حق كسب و جمع‌آوری اخبار و تولید اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن و شناسایی ضدانقلاب را داشته و این وزارتخانه را كمك می‌كند.

ماده 6ـ واحد اطلاعات سپاه پاسداران وظایف زیر را بر عهده دارد:

1
ـ اطلاعات نظامی.

2
ـ گرفتن اطلاعات لازم از وزارت اطلاعات قبل از عملیات به عنوان ضابط قوه‌قضائیه.

3
ـ تحویل اخبار واصله امنیتی به وزارت اطلاعات.

ماده 7ـ حفاظت اطلاعات در ارتش جمهوری اسلامی ایران در قالب یك سازمان متمركز و مستقل وابسته به ستاد مشترك با حفظ هماهنگی با وزارت اطلاعات انجام می‌شود.

مسئول این سازمان از بین افراد مورد تأیید مقام رهبری و فرماندهی كل نیروهای مسلح با حكم رئیس ستاد مشترك نصب می‌گردد، عزل وی نیز با تأیید مقام رهبری با حكم رئیس ستاد مشترك انجام می‌شود.

تبصره 1ـ كلیه افرادی كه در این سازمان خدمت می‌نمایند پس از تأیید سازمان سیاسی ایدئولوژیك ارتش بوسیله رئیس حفاظت اطلاعات ارتش نصب و عزل می‌گردند.

تبصره 2ـ افراد حفاظت اطلاعات ارتش از نظر مقررات انضباطی تابع فرمانده یگان خود می‌باشند.

ماده 8ـ حفاظت اطلاعات درسپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قالب یك سازمان متمركز مستقل وابسته به ستاد مركزی سپاه پاسداران انجام می‌شود. مسئول این سازمان از بین افراد مورد تأیید مقام رهبری و فرماندهی كل نیروهای مسلح با حكم فرمانده كل سپاه پاسداران نصب می‌گردد. عزل وی نیز با تأیید مقام رهبری و حكم فرمانده كل سپاه پاسداران انجام می‌شود.

تبصره 1ـ كلیه افرادی كه در این سازمان خدمت می‌نمایند پس از تأیید نماینده مقام رهبری در سپاه پاسداران بوسیله رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه نصب و عزل می‌گردند.

تبصره 2ـ افراد حفاظت اطلاعات سپاه از نظر مقررات انضباطی تابع فرمانده یگان خود می‌باشند.

ماده 9ـ حفاظت اطلاعات در نیروهای انتظامی در قالب یك سازمان متمركز در وزارت كشور انجام می‌شود. مسئول این سازمان بوسیله وزیر كشور نصب و عزل می‌گردد. این سازمان در هر یك از نیروهای انتظامی واحدی مستقل و وابسته به همان نیروها خواهد داشت.

تبصره 1ـ كلیه افرادی كه در این سازمان و واحدهای مربوطه خدمت می‌نمایند پس از تأیید سازمان سیاسی ایدئولوژیك در شهربانی و ژاندارمری و نماینده وزیر كشور در كمیته انقلاب اسلامی بوسیله رئیس سازمان حفاظت اطلاعات نیروهای انتظامی نصب و عزل می‌گردند.

تبصره 2ـ افراد حفاظت اطلاعات در نیروهای انتظامی از نظر مقررات انضباطی تابع فرمانده یگان خود می‌باشند.

ماده 10ـ شرح وظایف وزارت اطلاعات:

الف ـ كسب و جمع‌آوری اخبار و تولید، تجزیه، تحلیل و طبقه‌بندی اطلاعات مورد نیاز در ابعاد داخلی و خارجی.

ب ـ كشف توطئه‌ها و فعالیت‌های براندازی، جاسوسی، خرابكاری و اغتشاش علیه استقلال و امنیت و تمامیت ارضی كشور و نظام جمهوری اسلامی ایران.

ج ـ حراست اخبار، اطلاعات، اسناد، مدارك، تأسیسات و پرسنل وزارتخانه.

د ـ آموزش و كمك‌های لازم به ارگان‌ها و نهادها جهت حفاظت از مدارك، اسناد و اشیاء مهم آنها.
تبصره ـ هر یك از ارگان‌ها و نهادها، مسئول حفاظت از مدارك، اسناد و اشیاء مهم خود می‌باشند.
هـ ـ ارائه خدمات اطلاعاتی ضروری به سازمان‌ها و ارگان‌ها و آگاه ساختن به موقع آنها نسبت به توطئه‌ها.

و ـ همكاری و تبادل اطلاعات و تجارب اطلاعاتی با كشورهایی كه حائز صلاحیت لازم باشند.

تبصره ـ تعیین صلاحیت كشور مورد نظر و حوزه همكاری و میزان تبادل اطلاعات و تجارب اطلاعاتی به عهده هیأت وزیران كه به ریاست رئیس‌جمهور تشكیل شود خواهد بود.

ماده 11ـ خط مشی كلی و اهداف اطلاعاتی این وزارتخانه باید به تصویب هیأت وزیران كه با حضور رئیس‌جمهور تشكیل می‌شود برسد.

ماده 12ـ هیچ‌یك از كاركنان این وزارتخانه و سازمان‌های حفاظت اطلاعات و واحدهای اطلاعاتی نباید عضو هیچ حزب یا سازمان و گروه سیاسی باشند.

ماده 13ـ دولت موظف است پس از تصویب این قانون حداكثر ظرف سه ماه لایحه ضوابط استخدام نیروهای مورد نیاز این وزارتخانه را تهیه و جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید.

ماده 14ـ كلیه نهادها و ارگان‌ها موظفند همكاری‌های لازم را در زمینه در اختیار قرار دادن نیروی انسانی، امكانات و تجربیات اطلاعاتی به منظور تسهیل در انجام مسئولیت‌های وزارت اطلاعات معمول دارند.

تبصره ـ آیین‌نامه اجرایی این ماده بوسیله وزارت اطلاعات با هماهنگی ارگان‌ها و نهادهای ذیربط حداكثر ظرف مدت سه ماه تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

ماده 15ـ بودجه وزارت اطلاعات همه ساله بوسیله این وزارتخانه برآورد و در لایحه بودجه كل كشور منظور می‌گردد.

تبصره 1ـ اعتبارات وزارت اطلاعات با امضاء نخست‌وزیر و وزیر اطلاعات تخصیص یافته و به حساب هزینه قطعی منظور می‌گردد.

تبصره 2ـ اعتبارات این وزارتخانه از شمول قانون محاسبات عمومی مستثنی و تابع آیین‌نامه‌ای است كه بوسیله وزارتین اطلاعات و اقتصاد و دارایی تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ماده 16ـ اعتبارات لازم جهت تأسیس وزارت اطلاعات از محل اعتبارات ردیف 503001 و 102001 قانون بودجه در سال جاری تأمین خواهد شد.

تبصره 1ـ تأمین كادر و امكانات مورد نیاز این وزارتخانه حتی‌المقدور از طریق انتقال كاركنان ذی‌صلاح و امكاناتی كه در اختیار سایر نهادها و ارگان‌هاست انجام خواهد گرفت.

تبصره 2ـ بودجه، امكانات، مدارك و اسناد و ابزارهای امور اطلاعاتی كلیه ارگان‌ها، نهادهایی كه در این قانون وظیفه اطلاعاتی به آنها محول نگردیده و یا حدود كار اطلاعاتی آنها محدود شده است در اختیار وزارت اطلاعات قرار می‌گیرد.

قانون فوق مشتمل بر شانزده ماده و هیجده تبصره در جلسه روز پنجشنبه بیست و هفتم مردادماه یك هزار و سیصد و شصت و دو مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 1362/6/3 به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ اكبر هاشمی

انتهای پیامش/

مطالب مرتبط :داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تصاویر برهم زنندگان جلسه سخنرانی رئیس مجلس در قم

تاریخ:دوشنبه 23 بهمن 1391-02:13 ق.ظ

تصاویر برهم زنندگان جلسه سخنرانی رئیس مجلس در قم


خبرگزاری خانه ملت با انتشار تصاویر افراد زیر که در این خبر به نمایش در آمده است مدعی شد این افراد بر هم زنندگان جلسه سخنرانی رئیس مجلس در قم بوده اند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حضور مردم آستارا در راهپیمایی امسال نیز مانند سالهای قبل خوب و پرشور بود.

تاریخ:دوشنبه 23 بهمن 1391-01:12 ق.ظ

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: پاسخ مردم ولایی ایران به دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن، كوبنده و دندان شكن خواهد بود.

نماینده آستارا: پاسخ مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن كوبنده خواهد بود

دكتر'صفر نعیمی' شنبه شب در آیین بهره برداری از یك طرح عمرانی در شهرستان آستارا افزود: دشمنان داخلی و خارجی چشم طمع به راهپیمایی روز 22 بهمن ماه امسال دوخته اند ولی مردم امسال همچون سال های گذشته حضوری چشمگیر در این مناسبت انقلابی خواهند داشت.

وی بیان كرد: مردم ایران اسلامی در روز 22 بهمن با عمل به شعار ولایتمداری و انقلابی بودن بار دیگر اثبات خواهند كرد كه پشتیبان واقعی انقلاب و رهبری هستند.

وی دهه فجر را یادآور رهبری امام خمینی(ره) عنوان كرد و اظهار داشت: ما همچون دوره امام راحل جان و مال و نام و وجود خود را فدای رهبری می كنیم.

وی پیام حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را شكست دیگر بار دشمنان این كشور دانست و ادامه داد: تا زمانی كه پشتیبانی مردم از انقلاب ادامه داشته باشد ، این انقلاب با قوت به راه خود ادامه خواهد داد.

دكترنعیمی اضافه كرد: فردای روز راهپیمایی همه دشمنان این انقلاب باز مایوس شده و راه دسیسه چینی را در پیش خواهند گرفت ولی ما از راه انقلاب منحرف نخواهیم شد.

وی همچنین بیان كرد: ولایت پذیری ، خدمت بی منت به مردم و پایبندی به آرمان ها از سوی مسوولان بیشتر می تواند مردم را از مسوولان راضی و آنها را به آینده این انقلاب امیدوار كند.

/معاون سیاسی و ‌‌امنیتی استاندار گیلان گفت: مجوز مرز مجاز دریایی بندر چندمنظوره آستارا تا یك ماه آینده از سوی هیات دولت ابلاغ می شود.

 

'محمد اكبرزاده' شنبه شب در حاشیه آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی آستارا گفت: با ابلاغ دولت، بندر چند منظوره آستارا به طور رسمی افتتاح شده و وارد مرحله عملیاتی می شود.

وی بیان كرد: استاندار گیلان به همراه مسوولان شهرستانی مرحله صدور مجوز مرز مجاز دریایی آستارا را به صورت جدی پیگیری می كند.

معاون استاندار گیلان اظهار كرد: مجوز مرز مجاز دریایی بندر چندمنظوره آستارا در كمیسیون تخصصی دولت به تصویب رسیده و با ابلاغ آن از سوی هیات دولت در اسفندماه امسال، بندرگاه چندمنظوره آستارا به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می كند.

وی از احتمال افتتاح بندر چندمنظوره آستارا از سوی رییس جمهوری یا معاون اول رییس جمهوری در اسفندماه خبر داد.

اكبرزاده از تعیین كارگروه ویژه برای جانمایی منطقه ویژه اقتصادی آستارا خبر داد و افزود: هم اكنون كارگروه تخصصی امور زیربنایی دولت، مراحل راه اندازی این منطقه ویژه را به صورت كارشناسی بررسی و دنبال می كند.

وی بیان داشت: این منطقه ویژه پس از انجام تشریفات قانونی در اراضی نزدیك بندر و متصل به بندر چند منظوره آستارا ایجاد می شود.

به گزارش ایرنا ، شركت خدمات دریایی و بندری كاوه كه در حوزه مدیریت خدمات دریایی و بندری فعالیت می كند ، در اواخر سال 87 توانست برنده مزایده احداث و عهده دار 40 ساله بندر چندمنظوره آستارا شود و از این تاریخ عملیات ساخت این بندر آغاز شد.

احداث بندر چندمنظوره آستارا در مجموع با احتساب اراضی خشكی و دریایی در 55 هكتار طراحی شده و در طرح جامع این بندر ، امكان پهلوگیری ، تخلیه و بارگیری تمامی كشتی های ترد كننده دریای خزر پیش بینی شده است.

این بندر با بندر انزلی 200 كیلومتر و با بندر باكو جمهوری آذربایجان 300 كیلومتر فاصله دارد.

بندر تجاری آستارا كه به منظور حمل و بارگیری كالا و فرآورده های نفتی و مسافری در دست ساخت است ، با ظرفیت اسمی 5 / 3 میلیون تن بارگیری و تخلیه سالانه احداث می شود.

5 / 1 میلیون تن از محموله های تخلیه و بارگیری شده در این بندر شامل مواد سوختی و دو میلیون تن دیگر نیز شامل فعالیت های عمومی بندری خواهد بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 85 هزار نفر جمعیت در شمال استان گیلان و در مجاورت مرزهای جمهوری آذربایجان واقع شده و از جمله مرزهای مهم زمینی و تجاری شمال كشور محسوب می شود.]
/

حضور مردم آستارا در راهپیمایی امسال نیز مانند سالهای قبل خوب و پرشور بود. در این مطلب قصد داریم تا برخی از خبرهای حاشیه ای این رویداد را بیان کنیم.


22 بهمن 91 در آستارا
 • فرماندار، امام جمعه و نماینده مردم در مجلس در کنار مقامات دیگر در صف اول راهپیمایی بودند و پرده بزرگی را در دست داشتند.
 • حضور افرادی که زمزمه حضورشان در انتخابات شورای اسلامی شهر به گوش می رسد نیز  در راهپیمایی پر رنگ بود.
 • در خلال مراسم گروهی از خردسالان به اجرای سرود پرداختند، همهمه و تلاششان برای هماهنگی با یکدیگر از نکات جالب توجه این اجرا بود.
 • امام جمعه آستارا تنها سخنران این مراسم بود که بطور مداوم از حضور مردم آستارا در این راهپیمایی تقدیر نموده و خطاب به کسانی که مردم آستارا را دلسرد از نظام می نامیدند، مردم آستارا را دلسوز نظام معرفی کردند و حضور در راهپیمایی امروز را در چند سال گذشته بی سابقه توصیف نمودند.
 • در کنار امام جمعه، فرمانده سپاه، نماینده آستارا، فرماندار و رئیس اداره کل گمرک آستارا بر روی سکوی سخنرانی حضور داشتند که در این میان، رئیس اداره کل گمرک چهره جدید و ناآشنایی برای بیشتر مردم بود که آنها را وادار به پرسش از یکدیگر درباره او می کرد.
 • میثم ضارب نیا و شاپور مرحبا نیز جزو کسانی بودند که در ردیف های اول مراسم حضور داشتند.

 

و چند حاشیه جالب دیگر:

 • در ابتدای مراسم سخنرانی بوی کباب در هوا پیچیده بود و این نشان از فعالیت همیشگی بازاریان و نیز کباب خوران آستارایی داشت.
 • در هنگام سخنرانی در پشت سکوی سخنرانی، دانش آموزانی که بنظر تازه از راه رسیده بودند با صدای بلند به شعار دادن پرداختند و لحظاتی نظر افراد روی سکورا به خود جلب نمودند.
 • در پایان مراسم دكتر صفر نعیمی نماینده آستارا به یکباره با بالا بردن دستها و نیز بالا نگاه داشتن دو دست گره کرده خود برای مردمی که به جایگاه نظر داشتند ابزار احساسات کرد.
 • حضور نسبتاً زیاد کارمندان برخی ادارات به همراهدوربین در کنار خبرنگاران برای فیلمبرداری و عکسبرداری نیز از نکات جالب مراسم امروز بود.
 • /

  حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا در جمع راهپیمایان 22 بهمن این شهرستان، اظهار کرد: بزرگ‌رین و مهم‌ترین اتفاق که در طول تاریخ ایران به‌وقوع پیوست پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بود.

  وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران نسبت به دیگر انقلاب‌ها در دنیا بی‌نظیر و متمایز بود، افزود: امسال حرکت عظیم و گسترده مردم سراسر کشور یک پیام مهم به سران استکبار و دشمنان نظام و ملت ایران داشت و آن این بود که پیوند ملت با ولایت فقیه و نظام اسلامی ناگسستنی است.

  امام جمعه آستارا اضافه کرد: پیام مردم ولایت‌مدار و غیور ایران اسلامی این است که دشمنان نظام اسلامی بدانند ما ایستاده‌ایم.

  وی یکی از اهداف قیام امام خمینی(ره) را احیای ارزش‌های اسلامی نامید و تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) به پشتیبانی ملت غیور ایران اسلامی به تاسی از قیام ابا عبدالله‌الحسین علیه رژیم ستمشاهی قیام کردند.

  حافظ‌نیا با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ملت ایران را از اوج ذلت به عزت رساند، خاطرنشان کرد: امروز حضور گسترده و پرشور مردم ایران اسلامی یکبار دیگر حماسه‌ای آفریدند و ثابت کردند که با وجود تحریم‌ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی همچنان مدافع نظام اسلامی و ولایت فقیه هستند.

  وی ادامه داد: ملت غیور و انقلابی ایران اسلامی در آزمون بزرگ امسال که حضور در راهپیمایی 22 بهمن بود با سربلندی حضور یافتند و آزمون دیگر نیز حضور در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا است که مردم در این آزمون نیز سربلند بیرون می‌آیند.

  به گزارش فارس، راهپیمایی گرامیداشت 22 بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در آستارا از ساعت 10 صبح آغاز شد و مردم آستارا یکصدا فریاد تبعیت از ولایت فقیه، نظام اسلامی و مرگ بر آمریکا و مرگ بر صهیونیسم و مرگ بر ضد ولایت فقیه را سر دادند.

  در جمع راهپیمایان زن و مرد، کودک و پیر و جوان حضور داشتند که با طی مسیرهای مشخص و سر دادن شعارهای انقلابی و حماسی خود بار دیگر با آرمان‏های امام راحل و ولایت فقیه تجدید میثاق کرده و سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را گرامی نگه داشتند.

  در پایان این برنامه قطعنامه یوم‌الله 22 بهمن قرائت شد که پس از قرائت هر بند از این قطعنامه نوای «الله‌اکبر خامنه‌ای رهبر» طنین‌انداز شد.

  مراسم مشابه در شهر و بخش لوندویل با سخنرانی عبادیان ریس عقیدتی و سیاسی سپاه آستارا  برگزار گردید./////

 • عملیات اجرایی بزرگترین طرح آبرسانی غرب گیلان با حضور معاون استاندار گیلان در آستارا آغاز شد.

  عملیات اجرایی بزرگترین طرح آبرسانی غرب گیلان در آستارا آغاز شد

  رییس اداره آب و فاضلاب شهر ی  آستارا عصر روز شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: با اجرای این طرح كه شامل اجرای خط انتقال و احداث مخزن ذخیره آب خواهد بود ، میزان تامین آب شهرستان از 200 لیتر در ثانیه به 660 لیتر افزایش می یابد.

   

  'كاظم لطفی' افزود: با اجرای این طرح، آب رودخانه های بهارستان ، آقچای و چلوند آستارا از طریق خطوط انتقال به مخازن پنج و 15 هزار مترمكعبی در حال احداث منتقل شده و از طریق آن علاوه بر تامین آب دو شهر آستارا و لوندویل ، آب آشامیدنی روستاهای مسیر نیز تامین می شود.

  وی میزان اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این طرح را 375 میلیارد ریال اعلام كرد و گفت: امسال برای اجرای این طرح 42 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و پیش بینی می شود این طرح مهم آبرسانی تا شش سال آینده به طور كامل به بهره برداری برسد.

   

  لطفی جمعیت تحت پوشش و پیش بینی شده در افق این طرح را 169 هزار نفر اعلام و بیان كرد: با اجرای این طرح ، آب آشامیدنی شهرستان آستارا تا افق 100 سال آینده از منبع مطمئنی تامین خواهد شد.

   

  وی همچنین گفت: در اجرای این طرح 80 كیلومتر خط انتقال و دو مخزن پنج هزار متر مكعبی و 15 هزار متر مكعبی جدید احداث می شود كه ظرفیت آبدهی آنها 420 لیتر در ثانیه خواهد بود.

   

  وی بیان كرد: آستارا هم اكنون از نظر آبرسانی شهری در وضعیت مطلوبی قرار دارد به طوری كه تنها شهرستان استان گیلان است كه به ازای هر شهروند، یك هزار لیتر آب ذخیره شده در مخازن دارد.

   

  لطفی در ادامه گفت: همزمان با این طرح ، مخزن شش هزار متر مكعبی ذخیره آب شهرستان آستارا نیز كه در نزدیكی روستای بی بی یانلو احداث شده ، بهره برداری می شود.

   

  وی اضافه كرد: برای احداث این طرح 10 میلیارد ریال هزینه شده و با بهره برداری از آن ظرفیت ذخیره آب شهرستان آستارا از هفت هزار و 600 متر مكعب به 13 هزار و 600 متر مكعب افزایش یافت.

   

  فرماندار آستارا نیز در این آیین با اشاره به افتتاح 37 پروژه در شهرستان در ایام الله دهه فجر با 10 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی گفت: آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی آستارا بزرگترین طرح دهه مبارك فجر امسال است كه امیدواریم هر چه زودتر به بهره برداری برسد.

  دكتر 'كیوان اسدپور' اجرای یك طرح 375 میلیارد ریالی در شهرستان آستارا را نشانه توجه دولت به دور افتاده ترین نقاط كشور دانست و افزود: مردم پشتیبان خادمان واقعی خود هستند و مسوولان نیز باید قدردان ملت باشند.
 • /

  بمناسبت فرارسیدن دهه فجر نخستین کارخانه تولید پی وی سی شرینگ کشور، کارخانه تولید کودهای فسفاته، مرکز بهداشت و درمانی ویرمونی و سالن ورزشی بسیج خواهران در آستارا افتتاح گردیدند. مشروح این اخبار را می توانید در بخش ادامه خبر مشاهده نمایید.

  همزمان با نهمین روز از دهه فجر، کارخانه تولید کودهای فسفاته در شهرک صنعتی آستارا افتتاح شد.

   

  همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر، نخستین کارخانه تولید پی وی سی شرینگ کشور در شهرک صنعتی آستارا افتتاح شد.

  در راستای گرامیداشت ایام دهه فجر، بزرگترین مرکز بهداشت و درمان روستایی شهرستان آستارا در روستای ویرمونی افتتاح شد.

  همزمان با نهمین روز از دهه فجر، سالن ورزشی صالحین ویژه حوزه مقاومت بسیج فاطمیه خواهران آستارا به بهره برداری رسید.

  همزمان با نهمین روز از دهه فجر، کارخانه تولید کودهای فسفاته در شهرک صنعتی آستارا افتتاح شد.

  در کارخانه تولید کودهای فسفاته، انواع کودهای فسفات ساده(SSP) ، تریپل(TSP) وNPK توسط شرکت پاک صنعت کاسپین تولید می شود.

   

  ظرفیت تولید این کارخانه 20 هزار تن در سال می باشد که با سرمایه‌گذاری 25 میلیارد ریالی بخش خصوصی احداث شده است.

   

  با بهره برداری از این کارخانه برای 20 نفر به شکل مستقیم شغل ایجاد شده است.

   

  عملیات احداث این کارخانه که اولین تولیدی کودهای فسفاته در منطقه شمال غرب کشور می باشد از سال 1388 آغاز گردید و از ابتدای سال 1391 طی گذراندن تست های سرد و گرم، تولید آزمایشی خود را با تولید 500 تن کود سوپر فسفات ساده با موفقیت به پایان رساند و وارد مرحله تولید انبوه شد.

   

  این مرکز تولیدی هم اکنون دارای امکانات و تجهیزات بروز آزمایشگاهی می باشد و امکان انجام کنترل کیفیت محصول تولیدی خود را در تمامی مراحل تولید دارد.

   

  به گزارش ایسنا، در آیین بهره برداری از این کارخانه جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.  همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر، نخستین کارخانه تولید پی وی سی شرینگ کشور در شهرک صنعتی آستارا افتتاح شد.

   

  این کارخانه با سرمایه 33 میلیارد ریالی بخش خصوصی در زمینی به مساحت 5433 مترمربع در شهرک صنعتی آستارا احداث شده است و روزانه محصولی در حدود 8 الی 10 تن فیلم پی وی سی نرم در ابعاد 15 الی 110 سانتی‌متر و ضخامت 5 الی 50 میکرون را تولید می‌کند.

   

  با بهره‌برداری از این مرکز تولیدی در مرحله نخست برای 12 نفر نیروی بومی و کارشناس فنی و غیر فنی، شغل ایجاد می‌شود و در صورت تکمیل ظرفیت قابلیت افزایش تا 35 نفر به شکل مستقیم و 300 نفر به شکل غیرمستقیم را دارد.

   

  برای احداث این کارخانه، 33 میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در زمینی به مساحت 5433 مترمربع در شهرک صنعتی آستارا صورت پذیرفته است و روزانه محصولی در حدود 8 الی 10 تن فیلم پی وی سی نرم در ابعاد 15 الی 110 سانتی‌متر و ضخامت 5 الی 50 میکرون را تولید می‌ شود.

   

  این کارخانه در سطح کشور بی نظیر است و با محصول تولید شده، علاوه بر تأمین نیاز سایر استان‌ها، می‌تواند با صادارت به کشورهای همجوار، از حیث ارزآوری، تحول ویژه‌ای را در منطقه ایجاد کرد.

   

  این کارخانه مجهز به ماشین‌آلات مدرن و پیشرفته روز دنیاست که با استفاده از متخصصان مجرب ایرانی و نظارت متخصصان خارجی راه‌اندازی شده است و نقطه قوت این واحد تولیدی، تأمین 100 درصدی مواد اولیه از محصولات پتروشیمی و کارخانجات داخل کشور است.

   

  محصول تولید شده در محافظت از کالاهای تولید شده و سالم رساندن آن به مقصد با ارایه شکیل‌ترین، بهترین و مدرن‌ترین بسته‌بندی کالا کارآیی دارد و در کل نقش بسزایی را در حفاظت از کالاهای دارای بسته‌بندی و جذب مشتری در امر صادرات و واردات در بازارهای داخلی و خارجی با نام «ایران سربلند و پر افتخار» ایفا می‌کند.

   

  به گزارش ایسنا، شرکت آروین پلاست فیلم، از سال 1385 اقدام به واردات انواع لفاف بسته‌بندی و فیلم پی وی سی شرینگ نرم از کشورهای ایتالیا، آلمان و ترکیه می‌کرد که بالاخره پس از 6 سال فعالیت در زمینه بازاریابی در خصوص فروش محصولات وارداتی و کسب تجربه، در اواخر سال 1389 اقدام به اخذ زمین از شهرک صنعتی استان گیلان کرد و پس از طی مراحل اداری و آماده کردن مقدمات کار، شروع به ساخت کارخانه مذکور در داخل کشور کرد.

  آیین بهره برداری از این کارخانه با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در شهرک صنعتی آستارا برگزار شد.

  در راستای گرامیداشت ایام دهه فجر، بزرگترین مرکز بهداشت و درمان روستایی شهرستان آستارا در روستای ویرمونی افتتاح شد.

   

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه گیلان، «دکتر حسین عباسقلی زاده» مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا در حاشیه بهره برداری از این مرکز خطاب به خبرنگاران خاطر نشان کرد: این مرکز ششمین مرکز بهداشتی و درمانی شهرستان است.

   

  وی اظهار کرد: این مرکز در 320 مترمربع زمین اهدایی از سوی یک خیر، در دو طبقه احداث شده است.

   

  عباسقلی زاده در خصوص مساحت کل ساختمان تصریح کرد: ساختمان دوطبقه این مرکز دارای 500 متر زیربنا می باشد که 3 میلیارد و 500 میلیون ریال با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان برای احداث آن هزینه شده است.

   

  وی افزود: بالغ بر 3 هزار و 575 نفر در روستای ویرمونی از امکانات این مرکز بهداشتی و درمانی استفاده خواهند کرد.

   

  به گزارش ایسنا، مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا در پایان تاکید کرد: برای تجهیز این مرکز، 300 میلیون ریال هزینه شده است.  همزمان با نهمین روز از دهه فجر، سالن ورزشی صالحین ویژه حوزه مقاومت بسیج فاطمیه خواهران آستارا به بهره برداری رسید.

   

  «سرهنگ احمدزضا منشوری» فرمانده سپاه آستارا در مراسم بهره برداری از این پروژه خاطر نشان کرد: زیربنای این سالن که در محوطه سپاه ناحیه آستارا احداث شده 450 مترمربع است که برای احداث آن 920 میلیون ریال هزینه شده است.

   

  وی اظهار کرد: کلنگ احداث این سالن سال 1390 به زمین زده شد و ظرف مدت یکسال، همزمان با این دهه مبارک، مورد بهره برداری قرار گرفت.

   

  سرهنگ منشوری در ادامه سخنان خود به احداث سومین سالن ورزشی در این محوطه اشاره و تصریح کرد: سالن ورزشی «9 دی » با زیر بنای 1200 متر مربع در حال احداث است و در سال 1392 نسبت به افتتاح آن اقدام می شود.

   

  وی افزود: افزایش امکانات ورزشی از مهمترین برنامه های پیش رو است که یکی پس از دیگری در حال احداث و بهره برداری است

  /
 • كاركنان و مدیران گمرك، مرزبانان اقتصادی كشور هستند و وظیفه سنگینی در زمینه صیانت از حقوق اقتصادی كشور ، نظام و مردم بر دوش دارند.

  فرماندار آستارا: كاركنان گمرك، مرزبانان اقتصادی كشور هستند

  'كیوان اسدپور' روز دوشنبه در مراسم افتتاح مركز آموزش اداره كل گمرك شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار كرد: نظم امور گمركی توأم با سه اصل سرعت، دقت و شفافیت باید مدنظر همه مسوولان و كاركنان گمرك باشد چراكه فعالیت این نهاد اقتصادی در جلوی چشم مردم است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

كفن پوشان ولایتمدار قم سخنرانی لاریجانی را با سر دادن شعار انقلابی قطع نمودند

تاریخ:یکشنبه 22 بهمن 1391-11:43 ب.ظ

علی لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجلس شورای اسلامی که ظهر امروز به عنوان سخنرانی اصلی جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصوم(س) قم، نتوانست سخنرانی خود را به پایان برساند، چرا که عده ای خود جوش از مردم ولایت مدار قم  صدها تن  نفر از حامیان محمود احمدی نژاد که برخی از آن ها کفن پوش بودند، بلافاصله پس از آن که علی لاریجانی پشت تریبون قرار گرفت، شروع به سردادن شعارهایی از جمله "لاریجانی، بصیرت، بصیرت"، "خواص بی بصیرت، مایه ننگ ملت" و... کردند، اما لاریجانی بی توجه به این شعارها، سخنرانی خود را ادامه داد.

بعد از حدود دو الی سه دقیقه که سخنرانی لاریجانی همراه با هیاهوی این افراد ادامه داشت، به یک باره پرتاب ااشیائ و... به سمت علی لاریجانی و بعد از آن پرتاب کفش نیز شروع شد، که بازهم علی لاریجانی به سخنرانی خود ادامه داد

علی لاریجانی یک بار خطاب به افراد شعاردهنده گفت آقایان حالا بنشینید، کهموجب عصانیت  این افراد شدت اعتراض خود را بیشتر کرده و رفته رفته از نقاط مختلف شبستان امام خمینی(ره) خود را به نزدیک ترین نقطه سخنرانی رساندند و نرده‌هایی که در صفوف اول و جایگاه چیده شده بود را انداخته و به سمت جایگاه سخنرانی حمله ور شدند که به همین دلیل محافظین رئیس مجلس مجبور شدند، وی را از شبستان امام خمینی(ره) بیرون ببرند.

پس از آن احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  روی جایگاه رفت و معترضین را به آرامش دعوت کرد.

حجت الاسلام سعیدی امام جمعه قم بلافاصله پشت تریبون قرار گرفت و خطاب به افراد حاضر در شبستان امام خمینی(ره) گفت: ای امیدهای دل رهبری، گوش به فرمان او حرکت کنید.

 

صبح كه ریس مجلس به جمع مردم راهپیمایی كننده آمده بود و جمعیتی از مردمان قم كه خود را فدایی رهبر می نامندو از حامیان دولت خدمتگزار مهر  که در چهارراه شهدای قم پوسترهایی از محمود احمدی‌نژاد و رهبر مقام معظم انقلاب را با شعار زنده باد بهار و تو به ما جرأت طوفان دادی را به دست داشتند؛ به دنبال علی لاریجانی شعارهای لاریجانی بصیرت بصیرت و رئیس بی‌ولایت نمی‌خواهیم سردادند.

«سخنرانی ˈ علی لاریجانی ˈ رییس مجلس شورای اسلامی با شعارهای مردم درباره ضرورت حفظ وحدت و اتحاد میان مسوولان ناتمام ماند.

 

هنگام سخنرانی رییس مجلس؛ مردم ولایتمدار قم با سردادن شعارهایی مانع از ادامه سخنان وی شدند.

 

لاریجانی تلاش بسیاری کرد که مردم را به آرامش دعوت کند اما مردم با سردادن شعار همچنان مانع از ادامه سخنرانی وی شدند.

 

محافظان لاریجانی، وی را از محل خارج کردند و پس از آن آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و امام جمعه موقت قم به جای لاریجانی به ایراد سخن پرداخت.

مردم متعرض قم كه حامی دولت خدمتگزار احمدی ن‍اد بودند

 شعارهایی نظیر ˈخونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماستˈ، ˈحسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماستˈ، سر دادند.»
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

كفن پوشان ولایتمدار قم سخنرانی لاریجانی را با سر دادن شعار انقلابی قطع نمودند

تاریخ:یکشنبه 22 بهمن 1391-11:42 ب.ظ

علی لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجلس شورای اسلامی که ظهر امروز به عنوان سخنرانی اصلی جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصوم(س) قم، نتوانست سخنرانی خود را به پایان برساند، چرا که عده ای خود جوش از مردم ولایت مدار قم  صدها تن  نفر از حامیان محمود احمدی نژاد که برخی از آن ها کفن پوش بودند، بلافاصله پس از آن که علی لاریجانی پشت تریبون قرار گرفت، شروع به سردادن شعارهایی از جمله "لاریجانی، بصیرت، بصیرت"، "خواص بی بصیرت، مایه ننگ ملت" و... کردند، اما لاریجانی بی توجه به این شعارها، سخنرانی خود را ادامه داد.

بعد از حدود دو الی سه دقیقه که سخنرانی لاریجانی همراه با هیاهوی این افراد ادامه داشت، به یک باره پرتاب ااشیائ و... به سمت علی لاریجانی و بعد از آن پرتاب کفش نیز شروع شد، که بازهم علی لاریجانی به سخنرانی خود ادامه داد

علی لاریجانی یک بار خطاب به افراد شعاردهنده گفت آقایان حالا بنشینید، کهموجب عصانیت  این افراد شدت اعتراض خود را بیشتر کرده و رفته رفته از نقاط مختلف شبستان امام خمینی(ره) خود را به نزدیک ترین نقطه سخنرانی رساندند و نرده‌هایی که در صفوف اول و جایگاه چیده شده بود را انداخته و به سمت جایگاه سخنرانی حمله ور شدند که به همین دلیل محافظین رئیس مجلس مجبور شدند، وی را از شبستان امام خمینی(ره) بیرون ببرند.

پس از آن احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  روی جایگاه رفت و معترضین را به آرامش دعوت کرد.

حجت الاسلام سعیدی امام جمعه قم بلافاصله پشت تریبون قرار گرفت و خطاب به افراد حاضر در شبستان امام خمینی(ره) گفت: ای امیدهای دل رهبری، گوش به فرمان او حرکت کنید.

 

صبح كه ریس مجلس به جمع مردم راهپیمایی كننده آمده بود و جمعیتی از مردمان قم كه خود را فدایی رهبر می نامندو از حامیان دولت خدمتگزار مهر  که در چهارراه شهدای قم پوسترهایی از محمود احمدی‌نژاد و رهبر مقام معظم انقلاب را با شعار زنده باد بهار و تو به ما جرأت طوفان دادی را به دست داشتند؛ به دنبال علی لاریجانی شعارهای لاریجانی بصیرت بصیرت و رئیس بی‌ولایت نمی‌خواهیم سردادند.

«سخنرانی ˈ علی لاریجانی ˈ رییس مجلس شورای اسلامی با شعارهای مردم درباره ضرورت حفظ وحدت و اتحاد میان مسوولان ناتمام ماند.

 

هنگام سخنرانی رییس مجلس؛ مردم ولایتمدار قم با سردادن شعارهایی مانع از ادامه سخنان وی شدند.

 

لاریجانی تلاش بسیاری کرد که مردم را به آرامش دعوت کند اما مردم با سردادن شعار همچنان مانع از ادامه سخنرانی وی شدند.

 

محافظان لاریجانی، وی را از محل خارج کردند و پس از آن آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و امام جمعه موقت قم به جای لاریجانی به ایراد سخن پرداخت.

مردم متعرض قم كه حامی دولت خدمتگزار احمدی ن‍اد بودند

 شعارهایی نظیر ˈخونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماستˈ، ˈحسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماستˈ، سر دادند.»
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اسفندیار رحیم مشایی

تاریخ:یکشنبه 22 بهمن 1391-04:17 ب.ظ

اسفندیار رحیم مشایی مورد علاقه ترین، پر حرف و حدیث ترین، پر حاشیه ترین و جنجالی ترین چهره دولت برای رسانه هاست. وی به شدت نزد رئیس دولت نهم و دهم محبوب و مورد احترام است. او آنقدر برای رسانه ها جذابیت دارد كه حتی سكوتش در پاسخ به سوالات خبرنگاران، قابلیت تبدیل شدن به خبرهای مهم و پر بازدید كننده را دارد.

از وی به عنوان مهمترین مشاور فكری محمود احمدی نژاد نام برده می شود كه تاثیرات عمیقی در اندیشه و نظام فكری او گذاشته است. مشایی را لیدر جریان انحرافی معرفی كرده و او را باعث و بانی انحراف رئیس جمهور و دولت از شعارها و رویكردهای انقلابی خود می خوانند، هر چند برخی سیاسیون اخیرا عنوان كرده اند كه لیدر جریان انحرافی خود احمدی نژاد است و مدعی شده اند كه آن رابطه خودخوانده مرید و مرشدی كه می گفتند احمدی نژاد مریدش است و مشایی مرشد، برعكس است.

در میان قیل و قال و جنجال اطراف رحیم مشایی اما، از ابتدای دولت نهم و به ویژه از ابتدای دولت دهم، یك چهره بی حاشیه آرام و بی صدا، تقریبا در تمام حضورهای عمومی احمدی نژاد، حتی پس از آنكه وقایع اردیبهشت سال 1390 مانع از تداوم همراهی علنی مشایی با احمدی نژاد شد، او را همراهی می كند.

سید مجتبی ثمره هاشمی به نوعی مسن ترین و پر سابقه ترین فرد دولت در دوستی و نزدیكی با احمدی نژاد است. در دولت نهم او را معلم عقیدتی حلقه یاران دولت می دانستند، اما در دولت دهم در ظاهر، اشتغالات او در دولت و بالتبع نزدیكی او به رئیس دولت، در توازنی منفی با رحیم مشایی كاهش یافت. حتی پست دستیار ارشد رئیس جمهور حدود یكسال و اندی قبل از وی به علی اكبر محرابیان سپرده شد كه البته دلیل آن انرژی جوانی محرابیان ذكر شد و از انصاف نگذریم تصمیم درستی بود و نتایج مثبتی هم در پی داشت.

در حالی كه به نظر می آید حضور مهندس ثمره هاشمی در كنار دكتر احمدی نژاد به نفع مهندس رحیم مشایی در حال مغلوبه شدن باشد، اما وقتی بدانیم كه ثمره هاشمی در تدوین و تنظیم متون سخنرانی رئیس جمهور، به ویژه سخنرانی های مهم او، مثل سخنرانی در صحن مجمع عمومی سازمان ملل، سخنرانی در اجلاس های بین المللی، پاسخ به سوالات در مصاحبه های اختصاصی با شبكه های معروف و بزرگ بین المللی و بسیاری موارد دیگر نقشی بسیار موثر دارد و نیز انتصابات دولت نیز بدون مشورت او انجام نمی شود، آنگاه شاید در این تصور، تجدیدنظر كنیم.

یكی از خبرنگاران حوزه دولت تعریف می كرد كه در نشست اختتامیه شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد، در حالی كه محمود احمدی نژاد از ساعتی قبل برای اداره آخرین ساعات جلسه اختتامیه در جایگاه ریاست حضور یافته بوده است، مهندس ثمره هاشمی را دیده است كه با آخرین نسخه ویرایش شده سخنرانی رئیس جمهور در تلاش بوده است كه این متن را به دست او برساند.

به هر روی به نظر می رسد اگر چه مهندس رحیم مشایی سیبل رسانه ای دولت شده و نام او با جنجال عجین، اما چنانكه رسانه ها می نمایانند، رحیم مشایی تنها فرد موثر و مهم نزدیك به رئیس جمهور نیست.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حقیقتش درباره رسوایی قصد نوشتن نداشتم، نه از این جهت که ارزشش را ندارد و هیچ منتقدی قلمش را برای آن به حرکت در نمی‌آورد، نه از این جهت که انتقاد ناپذیر هستند و هر انتقادی را به پای حسادت می‌گذارند، نه(با لهجه عباس آژانس شیشه‌ای بخوانید!)، به این دلیل قصد نوشتن نداشتم که تصور می‌کردم در جریان کنونی تنها منتقد"رسوایی" و دیگر فیلم‌های ده‌نمکی هستم.

اما حالا که نقد آقای محمد صادق کوشکی را به عنوان عضو ارشد انصار حزب الله خواندم امیدوار شدم به اینکه هنوز آرمان‌های این افراد تغییر پیدا نکرده و هر کسی که در جهت خلاف این آرمان‌ها حرکت کند ساکت نمی‌نشینند، حالا این فرد می‌تواند خودش یکی از افرادی باشد که سابقه...دارد و الآن در سینما... کار می‌کند.

صحبت با چند نفر از اصحاب رسانه و منتقدان هم مزیدی شد بر قطعیت نوشتن، نوشتن درباره: رسوایی.

گفته شده که این فیلم آدم را به یاد کارهای ابتدایی مخملباف می‌اندازد اما باید بگویم در این سطح هم نیست. معناگرایی"توبه نصوح" کجا و معناگرایی! این کار کجا؟

فیلم‌فارسی اصطلاحی است که در ادبیات سینمایی کشورمان جایگاه ویژه‌ای دارد که به فیلم‌های چاقوضامن‌داری، ناموس پرستی، دفاع از زن و دیگر موضوعاتی که می‌توان تمام آنان را در کارهای مسعود کیمیایی دید، اطلاق می‌شود و این دقیقا همان اتفاقی است که برای ساخته اخیر ده‌نمکی هم افتاده است.

این بدین معنی نیست که آثار قبلی او فیلم‌فارسی نبوده چرا که عوام پسندی و فروش میلیاردی سه گانه"اخراجی‌ها" موید این ادعاست اما در هر صورت ساخته اخیر سردبیر مجلات هفتگی دوران اصلاحات که به شدت سینمای آن دوران را به باد نقد خود می‌گرفت و به حق از فیلم‌های دختر و پسری آن زمان انتقاد می‌کرد چیزی فراتر از"مهدی پاشنه طلا" نیست.

"مهدی پاشنه طلا" فیلمی قبل انقلابی است با بازی ناصر ملک مطیعی که امثال آن را به وفور در سینمای فیلم‌فارسی قبل انقلاب داشته‌ایم اما این فیلم مصداقی نزدیک‌تر به"رسوایی" است. ناصر ملک مطیعی دختر فاحشه‌ای را به خانه خود می‌آورد و آدمش می‌کند، همین!

در"رسوایی"، اکبر عبدی که چهره‌ای کمیک به همراه سابقه‌ای کمدی دارد نقش آخوندی را بازی می‌کند که طی دقایقی می‌بایست دختر فاحشه‌ای، فاسد و یا هر چیز دیگری که نمی‌دانم چه اسمی باید روی آن گذاشت را به راه بیاورد. این آخوند دارای کرامت است! آینده را می‌بیند و دیگر.

این آخوند اما انگار در این جامعه زندگی نمی‌کند، لابد امروزی نیست که معنای لغت نسل دو دهه قبل را نمی‌فهمد و با شنیدن"پیچاندن" می‌گوید: چی‌چی پیچ؟ و یکسری لغات دیگر که بسیار مضحک از کار درآمده است.

(داخل پرانتز بگویم که بعد از دیدن فیلم با چند روحانی داخل سالن سینما حرف زدم و نظرشان را پرسیدم که یکی از آنان به شدت درباره اینگونه صاف و صادق بودن آخوند فیلم انتقاد داشت و می‌گفت: برای آن‌که نشان داده شود یک روحانی درستکار اهل دغل‌بازی نیست و مثلا تاکنون حرف نامربوطی از دهانش بیرون نیامده لازم نیست او را کودن و پخمه نشان دهیم تا حدی که مثلا حتی نداند"پیچاندن" یعنی چه، اتفاقا روحانیت الآن باید با ادبیات جامعه آشنا باشد تا بتواند مشکلات را بفهمد و با آن‌ها ارتباط برقرار کند، اصلا این تعریفی که در فیلم از روحانیت شده اشتباه است.)

من هم با نظر این روحانی داخل سالن موافقم که تعریفی اشتباه و البته عوام پسند از روحانیت در"رسوایی" شد. اگر آخوند فیلم دارای کرامت نبود چگونه می‌شد مشکل دختر را حل کرد؟ همه روحانیت باید دارای کرامت باشند تا قابل احترام؟

درباره تکنیک حرف نزنیم بهتر است که باید گفت عوامل هالیوود باید درس یاد بگیرند! اما چرا واقعا با این فیلم و تمام امکاناتی که در اختیار دوستان قرار می‌گیرد باز هم اینگونه در نشست رسانه‌ای، خودشان را در جایگاه منتقد قرار می‌دهند و از موانع پیش رو برای کار کردن حرف می‌زنند و می‌گویند: همین مانده بود که از اداره آب اجازه بگیریم(نقل به مضمون). بهترین زمان اکران، خود را در جایگاه نظام قرار دادن و دهان انتقادات را بستن، فوکوس دوربین روی چهره دخترانی با هفت قلم آرایش و لب‌های بوتاکس کرده که بچه مذهبی‌ها  آنان را به خوشنامی نمی‌شناسند چرا که هم سوابق بازیگری و هم عکس‌های آتلیه‌ای آنان حکایت زشتی را بیان می‌کند سهم چه کسی در سینمای ایران است؟

مطلب خیلی پراکنده شد اما... لوگوی فیلم کفش زنانه پاشنه بلند است که نماد... بوده و آغاز فیلم اینگونه است که الناز شاکردوست مجبور است برای خرج خانه و بدبختی‌هایش(فقر و فحشا مثلا) تن فروشی کند که البته بالاخره معلوم نمی‌شود او اینکاره است یا نه چون یک جایی حاضر نمی‌شود در قبال صیغه شدن فردی متظاهر(قطعا بازیگر شریفی‌نیاست) خانواده‌اش را نجات دهد از طرفی به راحتی در سکانسی آماده می‌شود که با آخوند مشهور محل... در قبال یک شب پناه دادن. البته آخوند خوب محل که در حال چایی ریختن است به مانند عالم مشهور شیعه دستش(ماجرای سوزاندن انگشتان توسط شمع برای پرهیز از گناه) را زیر شیر سماور می‌گیرد و به حیاط می‌رود و به راز و نیاز می‌پردازد.

اسماعیل خلج هم نقش لحاف دوز بازارچه را دارد که با گریمش به راحتی می‌توان فهمید قصد و غرض تیپ‌سازی از رجبعلی خیاط است، او عکسی از میرزا اسماعیل دولابی را روی دیوار مغازه خود دارد.

گفته می‌شود کل ماجرا هم الهام گرفته از مرحوم قوام است، خلاصه ملغمه‌ایست از خوبی‌ها که به زشتی نشان داده شده‌اند.

اما نکته جالب‌تر اینجاست که تمام مردان موجود در فیلم از اهالی محل گرفته تا بازار و غیره که مشتی از خروار ایران هستند اجمعین، جماعتی هیز و چشم ناپاک نشان داده شده‌اند که با حضور دختری با هفت قلم آرایش، لباس‌های زننده (واقعا در فیلم اینگونه است و حتی این قدر هنرمندی در فیلم وجود ندارد که فهم فاحشه بودن دختر به مخاطب واگذار شود بلکه کاملا آرایش و لباس‌های زننده الناز شاکردوست با فوکوسی عالی روی بدن و صورتش دیده می‌شود به علاوه اینکه دائم در حرف و کلام هم به زیبایی او اذعان می‌شود، هم از سوی خودش و هم از سوی دیگران) حواسشان پرت می‌شود، یکی دستش را می‌برد، یکی چایی رویش می‌ریزد و ... .

حالا این جماعت افرادی نیستند جز نمازخوان‌های مسجد و پامنبری‌های آخوند اهل کرامت که اینگونه هیز و چشم‌ناپاک هستند! واویلا!

بگذریم، تنها به این ماجرا بسنده کنم که شنیدم آقای سلحشور برای ساخت اصل ماجرای داستان یوسف و زلیخا(ماجرای تمنا) با بزرگی مشورت می‌کند و کسب تکلیف (بنده از منتقدان سر سخت یوسف پیامبر هستم)، آن بزرگ می‌گوید که اگر باعث مفسده نمی‌شود بسازید و گرنه جایز نیست و چقدر خوب از آب درآمد این قسمت از سریال یوسف پیامبر با وجود تمام ایراداتی که در سریال وجود داشت. حالا این شده حکایت فیلم‌ها و سریال‌های امروز ما.

کلاه پهلوی را می‌خواهند بسازند می‌گویند که مجبوریم یک زن فرانسوی را اینگونه نشان دهیم با هفت قلم آرایش و لباس‌های مانکنیسم! رسوایی را می‌سازند می‌گویند نمی‌توانیم که سر زن فاحشه چادر بکشیم که! اما نمی‌دانم چرا دوستان متوجه نیستند که کار هنر و هنرمند همین است، اینکه مخاطب را متوجه مقصودت کنی بدون کوچکترین برداشت ناصواب دیگری.

من‌باب تذکر: راستی آخوندی که دارای کرامت است و درس و بحث، نمی‌داند که خوردن تخم‌مرغ در شب مکروه است؟!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اگر موقع ورود به برج میلاد (محل اصلی برگزاری جشنواره فیلم فجر) کارت مخصوص نداشته باشید یا کارت را دیر نشان بدهید، یا مامور مربوطه کارت شما را دقیق و به صورت دیجیتال کنترل نکند، حق ورود به جشنواره را نخواهید داشت!
 
اگر هم بخواهید وارد شوید جناب سروان ناجا به همراه ماموران حراست وزارت ارشاد مثل قرقی به شما هجوم می‌آورند و مثل گونی سیب زمینی بیرون انداخته می‌شوید و رویتان کم می‌شود و شاختان شکسته می‌شود و آدم می‌شوید و می‌فهمید که باید به قوانین جشنواره احترام بگذارید! 

* اما اگر موقع ورود به جشنواره دست در دست دوست دخترتان (یا دوست دخترهایتان!) باشید و دوست دخترهایتان مثل عروس آرایش کرده باشند، (با عرض معذرت) به جای شلوار، جوراب شلواری نازک پوشیده باشند، مانتو نپوشیده باشند، با شنل و بلوز شلوار به جشنواره تشریف بیاورند، دست در گردن هم بیندازند، باهم (و با هر دختری که خواستید) دست بدهید، شوخی نامربوط کنید (در حضورجمع!) کیپ تا کیپ و بغل در بغل در محوطه جشنواره بنشینید، سیگار به هم تعارف کنید و خلاصه آبرو را قورت بدهید و حیا را قی کنید و همه قوانین الهی و شرعی و دینی را زیر پا بگذارید آزاد آزادید! نه ناجا کاری به کارتان دارد نه ماموران حراست جشنواره و نه هیچ احدالناس دیگری! 

* پس کارت جشنواره را جور کنید و خودتان و دوست دخترهایتان ده روز میهمان جمهوری اسلامی باشید! شام و ناهار مجانی، چای و شیرینی رایگان و از همه مهمتر محیط امن و امان جهت عیش و عشرت و شهوترانی و فسق و فجور برای شما و به همت وزیر ارشاد و ریاست سازمان سینمایی آماده و مهیاست!
-----------------------------------------------------------------

رئیس جمهور سخنانش در جمع راهپیمایان 22 بهمن را با بررسی رابطه انقلاب و انسان آغاز کرد.

 

به گزارش خبرآنلاین، محمود احمدی نژاد که در میدان آزادی سخن می گفت ضمن قرائت خطابه اش پس از آنکه به تبیین رابطه انسان و انقلاب پرداخت به «دستاوردهای انقلاب» پرداخت.
احمدی نژاد تصریح کرد: احدی نمی تواند اراده خود را به ملت ایران تحمیل کند
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی پیروزی یک قشر یا طایفه نیست افزود: انقلاب تحولی اساسی است. بزرگترین حادثه انسانی انقلابی پس از بعثت رسول خاتم(ص) است که با راهبری امام خمینی به نتیجه رسید.
احمدی نژاد با باین اینکه انقلاب برای انسانها بود اظهارداشت: تحولات اجتماعی تابع تحولات انسانی است.
رئیس جمهور با بیان اینکه همه پیامبران آمده اند تا خودِ انسان را به انسانها معرفی کنند افزود: انقلاب، بیداری حقیقی و بازگشت به حقیقت انسان است. آغاز حرکت برای برپایی جامعه سعادتمند و الگو تا رسیدن به جوار خداوند است.
 در ادامه گزیده ای از سخنان رئیس جمهور می آید:

 • انقلاب یک موجود زنده و بالانده است. حرکت انقلاب در سال 57 آغاز شده و در گستره گیتی ادامه دارد.

 • هر کجا که انسانی هست انقلاب متعلق به اوست. انقلاب نقطه توقف هم ندارد و حق این بود این انقلاب عظیم جهانی از ایران و توسط ملت ایران کلید بخورد.
 • خوشبختانه طی 34 سال هر فجری برای ملت ایران مبارک است و خورشید عظمت ملت در هر فجر در افقی بالاتر طلوع می کند. جا دارد در این یوم الله مردم وفادار برخی از دستاورد های انقلاب را بیان کنم.
 • انقلاب برای احیای استقلال ملت ایران است. امروز بد اخلاق ترین دشمنان ملت ایران هم اذعان دارد ملت ایران مستقل است.
 • احدی نمی تواند اراده خود را به ملت ایران تحمیل کند.
 • بالاترین هجمه به رسوایی طراحان و عاملان آن انجامید. امروز هم دشمنان ما با همه وجود در تلاشند تا با فشار از پیشرفت ملت جولگیری کنند.
   
 • این ملت از حقوق اساساسی خود سر سوزنی عقب نشینی نخواهد کرد.
 • تمام قدرتهای استکباری در برابر عظمت ملت ایران شکست خورده اند. انقلاب برای احیای عظمت ملت ایران است. امروز ملت ایران عزیزترین ملتها است. علاقه وافر ملتها به ملت ایران نشانه این حقیقت است.
 • پیشرفته ترین هواپیمای نظامی به دست متخصصین ساخته شد. این هواپیما همه ویژگی های مثبت همه شکاری و بمب افکن ها را در خود جمع کرده است.
 • در پرتاب ماهواره همه چرخه را خودمان می سازیم و به زودی به لطف خدا ماهواره ایران در مدار 36 هزار کیلومتر قرار خواهد رفت و از آن آسمان پیام صلح و دوستی را برای تمام دنیا خواهد فرستاد.
 • مرحله اول هدفمندی با موفقیت انجام شد و این کار به نام روش ایرانی ثبت شد. البته برخی در بیرون و داخل تلاش می کنند همه مشکلات دشمنان را به دوش این طرح بریزند.
 • من امیدوارم همه همراهی کنند تا این طرح که جزو معدود راهکارهای درور زدن طراحی های دشمن است، اجرا شود. 
 • امروز ایران هسته ای شده و دشمنان ملت ناراحتند و به بهانه هسته ای می خواهند مانع هسته ای شدن شوند. ولی ملت به لطف خدا و عنایات امام عصر پیروز شد. آنها بهانه کردند. البته اخیرا با ادبیات بهتری حرف می زنند. بسیار خوب گفت وگو بهتر از دیگری است ولی گفت وگو آدابی دارد. نمی شود اسلحه ای بالای سر ملت باشد و سخن از گفت وگو بگویید.
 • گفت و گو برای چیست؟گفت وگو برای تفاهم و عدالت و حق و رفع سوء تفاهم است. نباید از گفت وگو برای تحمیل نظر استفاده کرد. اصلاح گفتار و بیان لازم است. شما اسلحه را کنار بکشید من خودم با شما صحبت می کنم
   
 • تمام تلاش کردند جلوی هسته ای شدن را بگیرند حالا چطور می خواهند آن را از دست ملت بیرون بیاورند. من به آنها اعلام می کنم هرگز چنین نخواهد شد.
   
 • ما از سال 86 هسته ای شدیم. تقابل شما با ما چه معنی دارد؟ بهترین حالت برای ما و شما گفت وگو است.
   
 • در مورد مسائل اخیر و موضوعات داخلی موضوعات مهمی است که باید با مردم در میان بگذایم اما به خاطر اینکه کام ملت عزیزمان در این روز تلخ نشود و به خاطر رهبر عزیزمان به وقتی دیگر موکول می کنم. یک جان ناقابل داریم و آن فدای انقلاب و آرمان های آن می کنم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امام جمعه آستارا: پیوند ملت ایران با ولایت فقیه ناگسستنی است

تاریخ:یکشنبه 22 بهمن 1391-04:16 ب.ظ

حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا در جمع راهپیمایان 22 بهمن این شهرستان، اظهار کرد: بزرگ‌رین و مهم‌ترین اتفاق که در طول تاریخ ایران به‌وقوع پیوست پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران نسبت به دیگر انقلاب‌ها در دنیا بی‌نظیر و متمایز بود، افزود: امسال حرکت عظیم و گسترده مردم سراسر کشور یک پیام مهم به سران استکبار و دشمنان نظام و ملت ایران داشت و آن این بود که پیوند ملت با ولایت فقیه و نظام اسلامی ناگسستنی است.

امام جمعه آستارا اضافه کرد: پیام مردم ولایت‌مدار و غیور ایران اسلامی این است که دشمنان نظام اسلامی بدانند ما ایستاده‌ایم.

وی یکی از اهداف قیام امام خمینی(ره) را احیای ارزش‌های اسلامی نامید و تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) به پشتیبانی ملت غیور ایران اسلامی به تاسی از قیام ابا عبدالله‌الحسین علیه رژیم ستمشاهی قیام کردند.

حافظ‌نیا با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ملت ایران را از اوج ذلت به عزت رساند، خاطرنشان کرد: امروز حضور گسترده و پرشور مردم ایران اسلامی یکبار دیگر حماسه‌ای آفریدند و ثابت کردند که با وجود تحریم‌ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی همچنان مدافع نظام اسلامی و ولایت فقیه هستند.

وی ادامه داد: ملت غیور و انقلابی ایران اسلامی در آزمون بزرگ امسال که حضور در راهپیمایی 22 بهمن بود با سربلندی حضور یافتند و آزمون دیگر نیز حضور در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا است که مردم در این آزمون نیز سربلند بیرون می‌آیند.

به گزارش فارس، راهپیمایی گرامیداشت 22 بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در آستارا از ساعت 10 صبح آغاز شد و مردم آستارا یکصدا فریاد تبعیت از ولایت فقیه، نظام اسلامی و مرگ بر آمریکا و مرگ بر صهیونیسم و مرگ بر ضد ولایت فقیه را سر دادند.

در جمع راهپیمایان زن و مرد، کودک و پیر و جوان حضور داشتند که با طی مسیرهای مشخص و سر دادن شعارهای انقلابی و حماسی خود بار دیگر با آرمان‏های امام راحل و ولایت فقیه تجدید میثاق کرده و سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را گرامی نگه داشتند.

در پایان این برنامه قطعنامه یوم‌الله 22 بهمن قرائت شد که پس از قرائت هر بند از این قطعنامه نوای «الله‌اکبر خامنه‌ای رهبر» طنین‌انداز شد.

مراسم مشابه در شهر و بخش لوندویل برگزار گردید.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

مهدی چمران در جمع اجتماع عظیم مردم این شهرستان در یوم‌الله 22 بهمن با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: روزهای باشکوه پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) بر قاموس شاهنشاهی فراموش ناشدنی بوده و دارای نکته‌هایی در این پیروزی بزرگ است.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بر سه مبنای مهم پایه‌گذاری شده است، تصریح کرد: نخستین مبنای مهم انقلاب اسلامی این بود که برخلاف انقلاب دیگر کشورها که بر پایه مکتب‌ها و ایدئولوژی‌های بر گرفته از یک فرد پایه‌گذاری شده، انقلاب اسلامی ایران بر مکتب دین الهی اسلام پایه‌گذاری شده است.

این مسئول دیگر انقلاب‌های اتفاق افتاده در دنیا را بر مبنای تفکرات مادی و ضد دینی نامید و تصریح کرد: این در حالی بود که ایدئولوژی اسلامی ما بر مبنای دین مبین اسلام و وحی الهی پایه‌گذاری شد و این دین با مقاصد آنها زمین تا آسمان متفاوت بوده و قابل قیاس نیست.

وی از آثار بر پایه الهی بودن انقلاب اسلامی را حرکت در مسیر جهانی عنوان کرد و گفت: شعار ملت ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است در حالی که شعار انقلاب‌های دیگر نان، مسکن و آزادی بود و مکتب و تفکرات اسلام تا روز قیامت باقی می‌ماند زیرا مبنای الهی دارد و  تغییر نمی‌یابد و پایمال نمی‌شود.

چمران رهبری و ولایت و وحدت را اصل مهم انقلاب نامید و خاطرنشان کرد: تمام انقلاب‌های بزرگ دنیا دارای شخصیتی رهبری مانند استالین و کاسترو بودند اما رهبری انقلاب اسلامی ایران مانند تفکرات انقلاب ما با دیگر انقلاب‌های دنیا متفاوت بود زیرا رهبری این انقلاب را شخصیتی الهی و عرفانی امام خمینی (ره) که یک مجتهد فقیه عالم و دانشمند اسلامی بود اداره می‌کرد که به مسایل سیاسی و اجتماعی روز کاملا آگاهی داشت.

وی افزود: از 15 خرداد سال 42 که امام (ره) اقدام‌های خود را آغاز کرد از ریزترین جریان‌های سیاسی کشور باخبر بود.

چمران امام خمینی (ره) را مجتهدی عادل نامید که هیچ چیز برای خود نمی‌خواست چه روزی که به دنیا آمد و چه روزی که از دنیا رفت تنها سرمایه خود را انقلاب و جوانان می‌دانست او انسانی معمولی نبود بلکه رهبری بود که با امام زمان (عج) امامت و سلسله ائمه اطهار (ع) ارتباط قلبی و روحی داشت و رهبری الهی وی با دیگر رهبران انقلاب‌های دنیا متفاوت بود.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) رمز و وحدت کلمه ما بود، تصریح کرد: در روزهای انقلاب اسلامی ملت ایران پشت سر امام (ره) حرکت می‌کردند و امام (ره) وابسته به ولایت بود و امروز نیز جانشین خلف ایشان رهبر فرزانه انقلاب رمز و وحدت کلمه ملت اسلامی ایران هستند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه وجود برخی اختلاف‌نظرها در بین مسئولان، اذعان کرد: گاهی این اختلاف نظرها از حد برون می‌شود که بر ملت ما خوش نمی‌آید اما از رهبر فرزانه انقلاب که همواره رمز و وحدت کلمه و اتحاد مرد و زن و پیر و جوان ماست، تبعیت می‌کنند.

وی اصل سوم انقلاب اسلامی ایران را مردمی بودن آن دانست و اظهار کرد: پایه سوم انقلاب اسلامی عزم و اراده مقاومت و پایداری و شهادت‌طلبی ملت ایران است و ملت ایران اوج عزم و اراده خود را در هشت سال دفاع مقدس و خلق حماسه‌های بی‌نظیر در تاریخ را به دنیا نشان داده‌اند.

چمران افزود: ملت ایران پایه‌ای مستحکم برای انقلاب اسلامی ماست و خداوند به دلیل این اراده ملت ما را پیروز می‌کند و اگر این تلاش و کوشش و شهادت را دنبال کنیم قطعا پیروزی نهایی را در آغوش می‌گیریم.

وی با بیان اینکه امروز ایران در محاصره اقتصادی و فرهنگی قرار گرفته است، تصریح کرد: امروز دشمنان انواع فشارها را بر ملت ما وارد آورده‌اند تا در مقابل آنها سر تسلیم فرود آوریم اما ملت ما در کمال صداقت و شهامت سختی‌ها را تحمل می‌کند و رنج‌ها را به جان می‌خرد اما در مقابل دشمن «بله» نمی‌گوید.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز آمریکا پیام می‌فرستد که آماده مذاکره است، خاطرنشان کرد: ملت و رهبری ما به خوبی می‌دانند که هدف آنها مذاکره نیست بلکه می‌خواهند ابهت ایران اسلامی را بشکنند و بگویند ملت ایران را پای میز مذاکره کشاندیم و دشمنان با فشار و تهدید و از راه‌های مختلف می‌خواهند به ملت ما نزدیک شوند اما پایه سوم انقلاب استوار و محکم ایستاده است.

وی با تصریح بر اینکه امروز ملت ما با انرژی هسته‌ای و مطالعات علمی در ردیف‌های نخست دنیا قرار دارد، خاطرنشان کرد: امروز کشور ایران در جایگاهی قرار دارد که ساخت پهباد قاهر 313 را به جهانیان رخ می‌کشد.

چمران متذکر شد: اگر ملت ما وحدت، اتحاد و اتفاق خود را با امید و توکل بر خداوند دنبال کند به جایگاهی که شایسته آن است دست می‌یابد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مرتضوی: خودم از فاضل لاریجانی فیلم گرفتم

تاریخ:یکشنبه 22 بهمن 1391-01:11 ق.ظ

گروه سیاسی: یکی از پرسنل سازمان تامین اجتماعی از احضار هشت نفر از مسوولان حوزه ریاست این سازمان به دادستانی تهران در خصوص فیلم مرتبط با سعید مرتضوی و فاضل لاریجانی خبر داد.
مرتضوی: خودم از فاضل لاریجانی فیلم گرفتم
به گزارش خبرگزاری ایرنا، سید محمد حسینی با اشاره به اینکه فاضل لاریجانی از مرتضوی به عنوان نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی شکایت کرده است؛ اظهارداشت: همه پرسنل حوزه ریاست شاهد و گواه مراجعه و حضور فاضل لاریجانی در سه نوبت به دفتر ریاست سازمان تامین اجتماعی بوده اند و این مراجعه از درب ورودی تا سایر مراحل ثبت و ضبط گردیده و قابل انکار نیست.
وی افزود: احضارشدگان به دادستانی تهران در اظهارات خود گفته اند که اصرار و پیگیری غیر معمول ف... ل... برای وصل شدن به آقای بابک ز... و پیشنهاد پرداخت ۳۰ میلیارد تومان برای انعقاد تفاهم نامه و انجام معامله با سازمان بوده است. حسینی گفت: آقای مرتضوی بعد از درخواست وی و تاکید بر انجام این تفاهم نامه، مراجع بازرسی دفتر رییس جمهوری را در جریان کامل اتفاقات رخ داده قرار داده است.
وی اظهار داشت: براساس اظهارات هشت تن از پرسنل احضار شده حوزه ریاست سازمان تأمین اجتماعی مشخص شد که مرتضوی در تمام مراحل پاسخ گویی و ادای توضیح به مقامات قضایی صراحتا اذعان کرده که خودشان این جلسه را ثبت و ضبط کرده اند و علت آن را دفاع از خود پیرامون گزارشات و شائبه هایی دانسته است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آمار جرائم در كشور هر روز بیشتر می‌شود

تاریخ:یکشنبه 22 بهمن 1391-01:11 ق.ظ

گروه جامعه: یک جامعه شناس علت افزایش آمار جرائم طی یک سال گذشته را ناشی از نوعی ناهنجاری در جامعه تعریف کرد و گفت : خشونت و بزهکاری سازمان‌یافته مربوط به اقشار برخوردار جامعه است که تعدادشان هم زیاد نیست، اما اکنون شرایط به گونه‌ای شده که ۱۰هزارتومان پول نقد در جیب هم می‌تواند با خطر زورگیری مواجه شود.
آمار جرائم در كشور هر روز بیشتر می‌شود
سعید معیدفر گفت: افزایش جرائم و ناهنجاری های اجتماعی طی یک سال اخیر علت های متفاوتی می تواند داشته باشد، نکته ای که حائز اهمیت است این است که چه عواملی زمینه ساز گسترش آسیب ها و ناهنجارهای اجتماعی طی یکسال اخیر شده اند.  وقتی که تصور نظم و ثبات در یک جامعه ای تغییر پیدا می کند، این موضوع بر روی شرایط روانی انسان ها نیز تاثیر می گذارد و آنها را وادار به موضع گیری در برابر قانون و مسائل اجتماعی می کند. اکنون جامعه دچار بی‌هنجاری شده است.

این جامعه شناس گفت: مسلماً وقتی شرایط اجتماعی، یک شرایط منسجم و دارای همبستگی باشد و در آن شرایط افراد احساس خوبی از استقرار نظم و امنیت داشته باشند، احتمال خطا کردن پایین می آید. به عبارت دیگر چون شرایط روانی جامعه مثبت است میزان ناهنجاری ها نیز کاهش پیدا می کند. اما وقتی تصور انسان ها از شرایط اجتماعی تغییر می کند و احساس بی هنجاری، بی ثباتی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بکنند باعث بر هم ریختن شرایط روحی و روانی یک جامعه می شود و این مسبب افزایش جرائم در جامعه است.

سعید معید‌فر در مورد علل و عوامل رخداد این آسیب‌ها گفت: وقتی تلقی فرد از جامعه این باشد که هر چیزی حساب و کتاب خود را دارد و اگر بخواهد موفق شوند باید تن به مقررات و قوانین بدهند، اینجا فرد آمادگی تبعیت
شرایط به گونه‌ای شده که ۱۰هزارتومان پول نقد در جیب هم می‌تواند با خطر زورگیری مواجه شود
از نظم اجتماعی را دارد. اما اگر این معیارهای اجتماعی به هم بخورد و فرد بفهمد که با تبعیت از مقررات به جایی نمی رسد و قانون در تمام سطوح رعایت نمی شود باعث ایجاد هرج و مرج می شود. 

این جامعه‌شناس تأکید کرد: در یک سال اخیر به دلیل دگرگونی در حوزه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شرایط خاصی بر جامعه حاکم شده است. به نوعی نگرانی اجتماعی و احساس بی نظمی در جامعه نسبت به گذشته بالاتر رفته است. در چنین شرایطی جامعه محیای بی نظمی می شود. معید‌فر اشاره کرد: در هرجامعه ای، زمینه وقوع جرم همواره محیا است اما هنگامی که آمارجرائم در یک دوره افزایش پیدا می کند، این ناشی از شرایط نابه سامان سیاسی واقتصادی است. این یک هشدار و آلارم است و به اصطلاح جامعه شناسان جامعه در حال علامت دادن است که وضعیت اجتماع در حال به هم ریختن است. بنابراین باید آمادگی این را داشته باشیم که جرم و جنایت افزایش پیدا بکند. 

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی تأکید کرد: ممکن است در یک سال گذشته علت این جرائم، مسائل اقتصادی باشد اما به لحاظ جامعه شناسی این بحران اقتصادی نیز خود تابع بحران های اجتماعی و سیاسی است و مشکلات اقتصادی به یک باره به وجود نمی آید. ممکن است وضعیت اقتصادی جامعه زیاد به هم ریخته نباشد اما به دلیل نابه سامانی های اجتماعی و سیاسی، با یک سخنرانی، یک صحبت و حرکت نابخردانه شرایط جامعه زیر و رو می شود.وی معتقد است: عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با هم رابطه ای تنگاتنگ دارند و تغییر در یکی، تغیر در دو جزء دیگر را در پی خواهد داشت. ما در یک سال گذشته ناملایمات اقتصادی و سیاسی زیادی داشتیم اما این نابسامانی ها ناشی از مشکلاتی است که پیشتر در زمینه های اقتصادی
اکنون خانوده ایرانی یکی از کانون های خشونت شده است
و اجتماعی به وجود آمده بودند. من در سالهای گذشته با موضوع فروپاشی اجتماع مخالف بودم و همواره می گفتم در شرایط فروپاشی اجتماعی نیستیم چون پتانسیل هایی برای استقرار نظم را داریم. 

معید‌فر وضعیت فعلی را نگران‌کننده دانست و افزود: اما این روزها به این نتیجه رسیده ام که بسیاری از این پتانسیل ها در حال تهی شدن است، علائم آن هم بحران های جدی است که در خانواده ایرانی در حال اتفاق است. خانواده ایرانی تنها نهادی است که توانسته است تاکنون در کشاکش بحران های بزرگ جامعه مانند ضربه گیر عمل کند، اما امروزه این فشارها آنقدر سهمگین شده که همانطور که ملاحظه می کنید خانواده هم دچار سختی هایی شده است. 

به گفته این استاد دانشگاه، اکنون خانوده ایرانی یکی از کانون های خشونت شده است. آمارهایی که منتشر می شود نشان می دهد که بسیاری از قتل ها در محیط خانه و خانواده در حال وقوع است. درصد بالایی از قتل ها، قتل پدر و مادر، همسران و برداران به طرز فجیع در خانواده انجام می گیرد. اینها حاکی از این است که خانواده ای که تاکنون می توانست به عنوان ضربه گیر عمل کند و جلوی فروپاشی را بگیرد امروز به دلیل تلاطم های اقتصادی و اجتماعی قدرت خود را از دست داده است. 

این استاد دانشگاه ادامه داد: اگر بحران معیشتی را که در حال شدت گرفتن است اضافه کنیم، این تکمیل می شود. بنابراین یک علامت بسیار هشدار دهنده ای از روند فروپاشی اجتماعی را مشاهده می کنیم. دیگر علت بروز جرائم، به وضعیت ارزشها و هنجارهای اجتماعی درون جامعه
امروزه در جامعه به دلیل هدف گذاری ناصحیح به جای اینکه احترام زیادی به ارزشهای جامعه داشته باشیم آنها را رها کرده ایم
ما بستگی دارد. آنچه یک جامعه را حفظ می کند ارزشهای یک جامعه و اعتمادی که نسبت به آن ارزشها در آن جامعه وجود دارد، است. بر اساس آن ارزشها، هنجارهای اجتماعی و قواعدی که بین آدمها مورد احترام است تنظیم می شود. متاسفانه امروزه در جامعه به دلیل هدف گذاری ناصحیح به جای اینکه احترام زیادی به ارزشهای جامعه داشته باشیم آنها را رها کرده ایم. امروزه انسجامی که در بحث ارزشها که باید بین دولت و مردم وجود داشته باشد، دچار خدشه شده است. یعنی دولت که باید حافظ و کمک کننده ارزشهای موجود اجتماعی باشد عملاً خود را از این حوزه خارج کرده است و به ارزشهای دیگر می پردازد که اولویت کمتری دارند.

این جامعه شناس افزود: اکنون دو دسته ارزشهایی که یکی در متن اجتماعی و دیگری در دولت وجود دارد با هم در تزاحم قرار گرفته اند و همدیگر را طرد می کنند. تقابل میان این دو حوزه ارزشهای دولت و ارزشهای جامعه باعث انشقاق و حذف ارزشهای اجتماعی شده و از طرف دیگر هم دولت به نوعی با لجاجت، روبروی ارزشهای اجتماعی قرار گرفته است. نتیجه این قضیه نیز این است که مانع یک انسجام ارزشی می شود.

رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران گفت: این باعث ایجاد بحران مشروعیت می شود و وقتی که این اتفاق افتاد، خود به خود هنجاری که بر مبنای آن شکل گرفته نیز اعتبار خود را از دست می دهد. در چنین جامعه ای که یک نوع تضادی میان بدنه و سر ایجاد شده، موجب گشته که هم ارزشهای اجتماعی در چالش جدی قرار گیرند و هم هنجاری که مبتنی بر این ارزشها هستند.

معید‌فر در خاتمه افزود: با این اوضاع، نرخ رشد جرائم نیز بیشتر می شود، اگر اکنون کمی کنترل داریم نیز به دلیل وجود نیروهای انتظامی و امنیتی است. امروزه فشاری که بر روی نیروی انتظامی است باعث شده که این نیرو طاقت خود را از دست بدهد. قتل ستار بهشتی یکی از علائم بود، نیرویی که تحت فشار است دیگر نمی تواند ضابطه مند عمل کند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

محسن‌رضایی: فعلا در انتخابات رقیبی ندارم

تاریخ:یکشنبه 22 بهمن 1391-01:11 ق.ظ

گروه سیاسی: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برخی رفتارهای مسئولان سه قوه و تنازعات میان آنها را ناشکری دانست.
محسن‌رضایی: فعلا در انتخابات رقیبی ندارم
محسن رضایی اظهار داشت: مسئولین سه قوه ناشکرند. در غیر این صورت اینگونه به جان هم نمی‌افتادند که اختلافات را به سطح جامعه بکشانند. این سخن دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در واقع واکنشی نسبت به رفتارهای اخیر سران سه قوه بود که در جلسه علنی هفته گذشته مجلس برای استیضاح عبدالرضا شیخ‌الاسلامی وزیر کار و رفاه اجتماعی آغاز و دامنه آن به رسانه‌های و سطح جامعه کشیده شد. رضایی خاطرنشان کرد: همه باید به این فکر کنیم که پست‌ها و صندلی‌ها با خون شهیدان عزیزی چون باکری و همت و متوسلیان به ما رسیده و ما باید امین
اگر هاشمی و خاتمی که وارد عرصه انتخابات می‌شدند رقیب من بودند
بوده و قدردان فرصت خدمت باشیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم پرداخت و گفت: در انتخابات ۹۲ صداقت، اخلاق و اخلاص بر خدعه و بی‌اخلاقی پیروز می‌شود.
رضایی همچنین خاطرنشان کرد که تشکیل دولت فراگیر بهترین ابزار برای تحقق جامعه امید خواهد بود.وی قبیح‌ترین رقیب خود در انتخابات آینده را فقر، گرانی و بیکاری عنوان کرد و متذکر شد: اگر هاشمی و خاتمی که وارد عرصه انتخابات می‌شدند رقیب من بودند اما در حال حاضر از بین نامزدهای موجود رقیب جدی برای خود نمی‌دیدند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که پیشتر توزیع پول بین مردم بدون توجه و سرمایه‌گذاری در امر تولید را در بهبود اقتصاد کشور موثر ندانسته بود پرداخت عیدانه توسط دولت به مردم را نیز بدون توجه به مهار گرانی و تورم به برف بر روی زمین داغ تشبیه کرد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بزرگترین واحد تولید فیلم پی.وی.سی شرینگ نرم در آستارا بهره برداری شد

تاریخ:یکشنبه 22 بهمن 1391-12:54 ق.ظ

آستارا ـ همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، بزرگترین واحد تولید فیلم پی.وی.سی شرینگ نرم، روز شنبه با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان و جمعی از مسوولان استانی و محلی در آستارا به بهره برداری رسید.به گزارش خبرنگار ایرنا، این واحد صنعتی تولید کننده انواع فیلم پی.وی.سی شرینگ سوزنی و ساده بوده و محصولات آن که شامل فیلم نایلون و سلفون های صنعتی است، در هر نوع صنعت بسته بندی و در بسته بندی صنایع غذایی، صنایع آرایشی و بهداشتی و در رستوران ها و مراکز تهیه و توزیع غذا کاربرد دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی شهرستان آستارا و تالش در آیین بهره برداری از این طرح گفت: این طرح صنعتی بزرگترین واحد تولید کننده فیلم های بسته بندی پی.وی.سی شرینگ در ایران است.

سعید علی الموسوی افزود: فیلم های تولیدی این واحد صنعتی از نوع نرم با قابلیت انعطاف پذیری بالا با شفافیت 98 درصد و سرعت شرینک 95 درصد است که برای بسته بندی کلیه مواد غذایی، آرایشی، بهداشتی و در رستوران ها و مراکز تهیه و توزیع غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

وی بیان کرد: فیلم های تولید شده در این واحد صنعتی در عرض های 200 تا 700 میلیمتری در رول های 840 متری تولید شده و با آنالیز بهداشتی از کشور ایتالیا و ترکیه به بازار عرضه می شود.

وی اضافه کرد: تولید روزانه این شرکت 10 تن فیلم پی.وی.سی نرم 15 تا 110 سانتیمتری پنج تا 50 میکرون بوده و این شرکت قادر است سفارشات در ابعاد ، ضخامت و طرح های مختلف را به سلیقه مشتری تولید کند.

وی اظهار کرد: این واحد صنعتی و تولیدی در مدت کمتر از یکسال و در زمینی به مساحت پنج هزار و 433 متر مربع در شهرک صنعتی شهرستان آستارا و با 33 میلیارد ریال سرمایه گذاری احداث شده و شامل دو هزار و 500 متر مربع سوله و ساختمان اداری و تاسیسات است.

وی همچنین گفت: در مرحله دوم طرح توسعه این شرکت تولیدی و صنعتی ، قرار است به زودی خط تولیدی پک های فروشگاهی از قبیل نایلون ، نایلکس و کیسه فریزر و فیلم های شرنک پلی الفن را با چاپ دو رنگ راه اندازی شود.

علی الموسوی میزان اشتغالزایی مستقیم این واحد تولیدی را 35 نفر اعلام کرد و افزود: مواد اولیه این شرکت صنعتی به طور کامل در داخل کشور تولید می شود و قرار است تولیدات آن علاوه بر تامین نیاز داخلی به کشورهای همجوار نیز صادر شود.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اسماعیل اسدی دارستانی فعال حقوق بشر و محیط زیست / وبلاگ نویس جهانی / مدیر سایت آستارا نیوز روز شنبه ساعت 10 صبح به مركز استان توسط ارگان امنیتی فرا خوانده شد و بعداز بازجویی و تذكرات لازم با تعهد آزاد شد... لازم به توضیح است نامبرده دو هفته پیش هم در آستارا توسط یك ارگان امنیتی 3 ساعت كلاس بازجویی و توجیه ای شبانه گذشته بودند .

تاریخ:جمعه 20 بهمن 1391-11:42 ب.ظ

اسماعیل اسدی دارستانی فعال حقوق بشر و محیط زیست / وبلاگ نویس جهانی / مدیر سایت آستارا نیوز روز شنبه ساعت 10 صبح به مركز استان توسط ارگان امنیتی فرا خوانده شد و بعداز بازجویی و تذكرات لازم با تعهد آزاد شد... لازم به توضیح است نامبرده دو هفته پیش هم در آستارا توسط یك ارگان امنیتی 3 ساعت كلاس بازجویی و توجیه ای شبانه گذشته بودند .

اسماعیل اسدی در مصاحبه با خبرنگار ما اعلام داشت جای بس تاسف است بنده عضو خانواده شاهد و بازنشسته ارتش و معتقد به قانون اساسی و ولایت فقیه هستم و یك اصولگرایی اصلاح طلب هستم و در انتخابات بخصوص ریاست جمهوری با اصولگرایان بودم جای بس تعجب است چرا بنده را  همزمان با دستگیر  خبرنگاران و وبلاگ نویسان ضد انقلاب بازجویی و...نمودند و بالاخره تعهد گرفتن این اولین باری نیست كه بنده مورد دستگیری یا زندان و و...قرار می گیرم اما سوال من این است بنده كه مخالف نظام و ولایت فقیه نیستم و در چارچوب نظام كار می كنم چرا من....بخاطر مصالح نظام و ولایت فقیه وحفظ آرامش و... سكوت می كنم

اسماعیل اسدی دارستانی فعال حقوق بشر و محیط زیست / وبلاگ نویس جهانی / مدیر سایت آستارا نیوز روز شنبه ساعت 10 صبح به مركز استان توسط ارگان امنیتی فرا خوانده شد و بعداز بازجویی و تذكرات لازم  با تعهد آزاد شد... لازم به توضیح است نامبرده دو هفته پیش هم در آستارا توسط یك ارگان امنیتی 3 ساعت كلاس بازجویی و توجیه ای شبانه گذشته بودند .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تقدیر و تشكر از ریس شورای شهر آستارا مهندس محسنی

تاریخ:جمعه 20 بهمن 1391-11:41 ب.ظ

جناب آقای مهندس فرهاد محسنی ریس شورای اسلامی آستارا  از زحمات جنابعالی برای توسعه وعمران شهر آستارا و توسعه  آبادانی مناطق  آستارا بخصوص محروم برای زدودن غبار محرومیت از این آستارا  و بخاطر رفتار مودبانه و اسلامی با ارباب رجوع و رسید گی سریع به مشكلات مردم آستارا بخصوص محرومان جامعه از جنابعالی تقدیر و تشكر می كنیم.بجا دیدیم ضمن تبریك دهه فجر به شما مدیر مودب و كاردان و ایثارگر انقلابی از جنابعالی تقدیر و تشكر بنمایم.


جمعی از اهالی شهر آستارا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تقدیر و تشكر از ریس شورای شهر آستارا مهندس محسنی

تاریخ:جمعه 20 بهمن 1391-05:04 ب.ظ

جناب آقای مهندس فرهاد محسنی ریس شورای اسلامی آستارا  از زحمات جنابعالی برای توسعه وعمران شهر آستارا و توسعه  آبادانی مناطق  آستارا بخصوص محروم برای زدودن غبار محرومیت از این آستارا  و بخاطر رفتار مودبانه و اسلامی با ارباب رجوع و رسید گی سریع به مشكلات مردم آستارا بخصوص محرومان جامعه از جنابعالی تقدیر و تشكر می كنیم.بجا دیدیم ضمن تبریك دهه فجر به شما مدیر مودب و كاردان و ایثارگر انقلابی از جنابعالی تقدیر و تشكر بنمایم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:جمعه 20 بهمن 1391-05:04 ب.ظ

احمد رضا منشوری بعد از ظهر  امروز در جمع مردم این شهرستان با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی سه دهه را پشت سر گذاشته و با پیشرفت چشمگیری به چهارمین دهه خود پیش می‌رود، اظهار کرد: شرکت در راهپیمایی 22 بهمن امسال بسیار ضروری بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا حضور پررنگ مردم در راهپیمایی 22 بهمن می‌تواند توطئه‌های دشمنان را به یأس تبدیل کند.

وی با اشاره به اینکه اصل ولایت فقیه مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است، افزود: با وجود ولایت فقیه در نظام جمهوری اسلامی، انقلاب توانسته است 34 سال روی پای خود بایستد و با پشت سر گذاشتن تمام مشکلات، توطئه‌ها و تهدیدهای دشمنان را خنثی کند.

این مسئول اضافه کرد: مردم در یوم‌الله 22 بهمن با حضور گسترده خود بار دیگر با آرمان‌های امام (ره) و انقلاب و رهنمودهای مقام معظم رهبری تجدید بیعت می‌کنند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا با تاکید بر اینکه مسئولان و مردم باید قدر امام (ره) و شهدا و ولایت فقیه را بدانند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی نعمت بزرگ الهی به ملت مومن و ولایتمدار ایران اسلامی است و همه باید قدردان آن باشیم.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم در برگزاری جشن‌های دهه مبارک فجر و حضور پر صلابت آنها در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن بیش از پیش عرصه را بر دشمن تنگ می‌کند خاطرنشان کرد: همه ما در قبال این حرکت عظیم و ارزشمند مسئول هستیم و باید در راستای نیل به اهداف عالیه آن تلاش مضاعف کنیم.

منشوری با اشاره به اینکه مردم شهرستان مرزی آستارا همواره در تمام صحنه‌های انقلاب و نظام اسلامی حضوری گسترده دارند، یادآور شد: مردم ایران اسلامی بار دیگر با حضور پرشور و با شکوه خود در راهپیمایی 22 بهمن ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب و مقام معظم رهبری پاسخ دندان‌شکنی به یاوه‌گویان می‌دهند.

وی درباره تحریم‌های دشمنان نظام و مردم غیور ایران اسلامی متذکر شد: مردم انقلابی و ولایتمدار ایران اسلامی این سختی‌ها را در سایه ولایت فقیه و با توکل بر خداوند پشت سر می‌گذارند و لحظه‌ای از آرمان‌های ولایت فقیه خود دور نمی‌شوند.

----------------------------------------------------------------

 کاظم حافظ‌نیا امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به برگزاری پرشور یادواره شهدای این شهرستان، اظهار کرد: امروز تمام افتخارات کشور را مدیون انقلاب و شهدا و رزمندگان اسلام هستیم و باید تا آخرین قطره خون از آنها دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه اگر هر روز برنامه‌ای برای بزرگداشت شهدا و ایثارگران برگزاری شود باز هم حق آنها ادا نمی‌شود، افزود: خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و بسیجیان افتخار و سرمایه انقلاب اسلامی هستند و باید قدر آنها را بدانیم.

خطیب جمعه آستارا با بیان فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از پرسنل نیروی هوایی ارتش در سالروز دیدار با امام راحل و اعلام همبستگی آنها با امام شهدا، اذعان کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در این دیدار پیشرفت‌های ایران اسلامی در تمام حوزه‌ها و به ویژه پیشرفت‌های نظامی و هسته‌ای را بعد از انقلاب اسلامی بسیار مطلوب عنوان کردند.

وی درباره درخواست مقام‌های آمریکایی برای مذاکره با ایران، خاطرنشان کرد: مقام‌های آمریکایی در حالی درخواست مذاکره مستقیم با ایران را می‌دهند که هیچ منطقی در این زمینه وجود ندارد زیرا ضمن درخواست مذاکره، تحریم و فشارها علیه ملت ایران اسلامی را چندین برابر می‌کنند.

حافظ‌نیا به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره درخواست مقام‌های آمریکایی برای مذاکره با ایران اشاره کرد و یادآور شد: مذاکره به معنای دوستی است که باید آنها شرایط دوستی را داشته باشند و آمریکا باید حسن نیت خود را ثابت کند و از ظلم‌هایی که در حق ملت ایران انجام داده عذرخواهی کند و بعد درخواست مذاکره داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و حضور پرشکوه مردم مومن و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن، متذکر شد: تمام نگاه‌های دشمنان نظام و اسلام و استکبار جهانی به روز 22 بهمن در ایران دوخته شده است که بار دیگر مردم با حضور باشکوه خود پاسخ محکم و دندان‌شکنی به آنها می‌دهند.

امام جمعه آستارا، حضور باشکوه و پرشور مردم غیور و ولایتمدار ایران اسلامی را دارای مفهوم بزرگی خواند و خاطرنشان کرد: حضور مردم نشانه بصیرت و درک بالای ملت ایران و اعلام همبستگی با آرمان‌های انقلاب و ولایت فقیه است و به استکبار نشان می‌دهند که در راه رسیدن به آرمان‌های انقلاب و رهبری ذره‌ای کوتاه نمی‌آیند.

وی با تصریح بر اینکه ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی در طول 33 سال گذشته به دستاوردها و پیشرفت‌های علمی چشمگیری دست یافته است، یادآور شد: تا زمانی که ملت غیور ایران وحدت و همدلی خود را حفظ کنند و همواره تابع محض ولایت فقیه باشند کوچک‌ترین خدشه‌ای به کشور و نظام وارد نمی‌شود.

----------------------------------------------------------------

 

فرماندار آستارا گفت: كاركنان و مدیران گمرك، مرزبانان اقتصادی كشور هستند و وظیفه سنگینی در زمینه صیانت از حقوق اقتصادی كشور ، نظام و مردم بر دوش دارند.

فرماندار آستارا: كاركنان گمرك، مرزبانان اقتصادی كشور هستند

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، 'كیوان اسدپور' روز دوشنبه در مراسم افتتاح مركز آموزش اداره كل گمرك شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار كرد: نظم امور گمركی توأم با سه اصل سرعت، دقت و شفافیت باید مدنظر همه مسوولان و كاركنان گمرك باشد چراكه فعالیت این نهاد اقتصادی در جلوی چشم مردم است.

 

به مناسبت دهه مبارك فجر، پنج كلاس درس در پنج مدرسه ابتدایی شهرستان آستارا به بهره برداری رسید.

پنج كلاس درس در آستارا به بهره برداری رسید

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا روز یكشنبه در آیین افتتاح كلاس های درس مدارس این شهرستان گفت: رشد كمی و كیفی كلاس های درس از جمله دغدغه های آموزش و پرورش در راستای اجرای هرچه بهتر سند تحول بنیادین است.

فاضل تعلیمیان با اشاره به اینكه این پنج كلاس درس اختصاص به پایه ششم ابتدایی دارد، اضافه كرد: دو كلاس درس در مدرسه پروین اعتصامی با مساحت كلی 105 متر مربع ، یك كلاس درس در مدرسه شهید اشجعی ، یك كلاس در مدرسه حضرت خدیجه كبری(س) روستای عنبران و نیز یك كلاس در مدرسه سینای روستای چلوند هر كدام به مساحت 79 متر مربع از كلاس های افتتاح شده شهرستان آستارا است.

وی بیان كرد: پنج كلاس درس پایه ششم ابتدایی با اعتباری بالغ بر یك میلیارد و 547 میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

نمایشگاه بزرگ كتاب دهه فجر آستارا با همكاری شهرداری و شورای اسلامی شهر و اداره كتابخانه های عمومی این شهرستان در ساختمان جدید شورای اسلامی آستارا بر پا شد.

نمایشگاه بزرگ كتاب دهه فجر در آستارا برپا شد

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، رییس اداره كتابخانه های عمومی آستارا روز دوشنبه در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه یادشده از مجموعه آثار 50 ناشر برتر و فعال كشور تشكیل یافته كه در آن كتاب های مختلف درسی و عمومی عرضه شده است.

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارك فجر، چهار كتابخانه عمومی شهرستان آستارا تا پایان بهمن رایگان عضو می پذیرند.

كتابخانه های عمومی آستارا تا پایان بهمن رایگان عضو می پذیرند

به گزارش آستارا نیوز، رییس اداره كتابخانه های عمومی آستارا روز یكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: به مناسبت گرامیداشت سی و چهارمین بهار انقلاب اسلامی ، امسال دومین فراخوان عمومی برای عضوگیری رایگان در كتابخانه های عمومی شهرستان انجام می شود.

 

 

 

ه مناسبت گرامیداشت دهه مبارك فجر نمایشگاه فرهنگی و هنری كودك و نوجوان در مركز شماره یك كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان آستارا برپا شد.

نمایشگاه فرهنگی و هنری كودك و نوجوان در آستارا برپا شد

به گزارش آستارا نیوز مسوول مركز شماره یك كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان شهرستان آستارا روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: همه ساله به مناسبت آغاز دهه مبارك فجر نمایشگاه فرهنگی و هنری در محل كانون برگزار می شود.

 

به مناسبت گرامیداشت دهه مبارك فجر ، نمایشگاه هنرهای تجسمی در محل گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا افتتاح شد.

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، این نمایشگاه روز پنجشنبه با حضور جمع كثیری از هنرمندان و مسوولان محلی شهرستان آستارا افتتاح شد.در این نمایشگاه آثاری از تابلوها و مجسمه های چوبی 'فرشاد روحی' هنرمند برجسته آستارایی عرضه شده است.

 

16 تابلو نقاشی در سبك مدرن و با مضامین انتزاعی با استفاده از تركیب رنگ های مختلف صنعتی و 140 مجسمه چوبی در اشكال و اندازه های مختلف با بهره گیری از پدیده های موجود طبیعت از جمله آثار تشكیل دهنده نمایشگاه هنرهای تجسمی این هنرمند جوان آستارایی است.این نمایشگاه به مدت 10 روز صبح ها از ساعت 9 الی 14 و عصرها از ساعت 16 الی 18 برای بازدید علاقمندان دایر است.به گزارش ایرنا ، فرشاد روحی متولد 1353 در آستاراست و علاوه بر نقاشی و مجسمه سازی در زمینه تئاتر نیز فعالیت دارد.

امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: اثرات انقلاب ایران هم اكنون در چهار گوشه جهان قابل مشاهده است و روز به روز بر دامنه تاثیرات انقلاب اسلامی ایران افزوده می شود.

امام جمعه آستارا: اثرات انقلاب ایران در چهارگوشه جهان قابل مشاهده است

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، حجت الاسلام 'كاظم حافظ نیا' روز پنجشنبه در نخستین روز از دهه مبارك فجر و در آیین گلباران مزاری شهدای آستارا افزود: امروز اثرات انقلاب اسلامی ایران فراتر از مرزهای كشورمان گسترش پیدا كرده و در كشورهای اسلامی موجب بیداری ملل آزاده شده است.

 

 

مدیركل شیلات گیلان گفت: امسال پنج هزار تن انواع محصولات آبزی از طریق گمركات استان به خارج از كشور صادر شده است.

پنج هزار تن انواع محصولات آبزی به خارج از كشور صادر شده است

به گزارش آستارانیوز، 'حجت سعیدی' عصر روز چهارشنبه در جریان سفر یك روزه به شهرستان آستارا در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر این ماهیان به كشور عراق و برخی كشورهای اروپایی صادر شده است.وی اضافه كرد: محصولات آبزی صادر شده شامل بچه ماهی گرمابی ، فیتوفاك، آمور و قزل آلا به ارزش اقتصادی 400 میلیارد ریال بوده است.

 

به مناسبت آغاز دهه مبارك فجر و سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، روز چهارشنبه زنگ انقلاب در مدارس شهرستان آستارا به صدا در آمد.

زنگ انقلاب در مدارس آستارا به صدا در آمد

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا در آیین به صدا در آمدن زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه شهید بهشتی گفت: انقلاب اسلامی ایران نشات گرفته از خون پاك شهداست كه با هدایت رهبری فرزانه و آگاه به ثمر نشست.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آستارا از شناسایی فروشنده خودروهای وارداتی با ارز مرجع در شهرستان خبر داد.

فروشنده خودروهای وارداتی با ارز مرجع در آستارا شناسایی شد

به گزارش آستارا نیوز، 'بیژن خالقوردی پور' روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: یك فروشنده خودروهای وارداتی بدون اجرای ضوابط قیمت گذاری و توزیع با خودداری از صدور فاكتور قصد فروش خودروهای خارجی با ارز مرجع را داشت كه از سوی بازرسان این اداره شناسایی شد.

وی افزود: پرونده تخلفی این فرد به ارزش شش میلیارد و 671 میلیون و 322 هزار ریال تشكیل و برای صدور حكم به اداره تعزیرات حكومتی ارسال شد.وی تصریح كرد: با تمامی فروشندگان خودروهای وارداتی با ارز مرجع بدون توجه به ضوابط و قوانین مربوط به قیمت گذاری، توزیع و صدور صورتحساب برخورد می شود.

 

مدیرکل گمرک بندر مرزی آستارا از افزایش 24 درصدی صادرات چمدانی در 10 ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز زمینی این شهرستان به خارج از کشور خبر داد.

دکتر جهانگیر بخشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه گیلان، با اعلام این خبر تاکید کرد: در مدت مذکور 14 هزار تن کالا به ارزش 34 میلیون دلار در قالب تجارت چمدانی به خارج از کشور صادر شده است.

وی مقصد کالاهای صادر شده را کشور جمهوری آذربایجان عنوان کرد و ادامه داد: انواع مواد غذایی، البسه، مواد پلاستیکی و محصولات کشاورزی، عمده کالاهای صادراتی از این مرز زمینی است.

بخشی اظهار کرد: ارزش کالاهای صادر شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه سخنان خود به تردد مسافران از طریق پایانه مسافری آستارا اشاره کرد و افزود: در این مدت 469 هزار و 968 نفر مسافر از طریق این مرز زمینی تردد کرده‌اند.

وی گفت: این مقدار تردد نسبت به مدت مشابه پارسال 9 درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، بندر مرزی آستارا، غربی ترین شهرستان در استان گیلان است و این استان را به استان اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان متصل می‌کند و فعالیت اداره گمرک در آن بیش از 200 سال قدمت دارد.  

 

نمایشگاه گروهی معرق كاشی در گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستارا بر پا شد.

نمایشگاه معرق كاشی در آستارا برپا شد

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از ایرنا، این نمایشگاه با حضور جمع كثیری از هنرمندان و مسوولان محلی شهرستان آستارا روز شنبه افتتاح شد.در این نمایشگاه آثاری از محمد زمانداری و 17 نفر از هنرجویان در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

در نمایشگاه گروهی معرق كاشی 35 اثر ناب از هنرمندان این عرصه صبح ها از ساعت 9 تا 14و عصر ها از ساعت 16 تا 18 برای شهروندان آستارایی نمایش داده می شود.بیشتر آثار معرق كاشی هنرمندان پیرامون مضامین دینی ، مذهبی و قرآنی خلق و تولید شده است.گفتنی است كه این نمایشگاه تا 10 بهمن در سالن معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برپاست.

رییس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: به مناسبت گرامیداشت دهه مبارك فجر 34 برنامه متنوع ورزشی در سطح این شهرستان برگزار می شود.

34 برنامه ورزشی به مناسبت دهه فجر در آستارا برگزار می شود

به گزارش وبگاه تحلیلی خبری آستارا نیوز، 'سخاوت سلیمان نژاد' روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: همه ساله به مناسبت گرامیداشت دهه فجر اداره ورزش و جوانان آستارا با همكاری هیات های ورزشی اقدام به برگزاری مسابقات و برنامه های مختلف ورزشی می كند.

 

 

به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، در دیماه سالجاری بازرسان این اداره و مجمع امور صنفی شهرستان آستارا از 2 هزار و شصت واحد صنفی این شهرستان بازرسی بعمل آوردند.

 

بر اساس این گزارش، بیژن خالق وردی پور افزود: این بازرسیها با هدف نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی  و برخورد با تخلفات احتمالی صورت گرفت.وی تصریح کرد: در جریان این بازرسیها تعداد 62 فقره پرونده تخلف برای واحدهای متخلف تشکیل و برای صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال گردید.

 

بنا بر اعلام رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا، عمده تخلفات این واحدها شامل گرانفروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور بوده است.خالق وردی پور همجنین گفت:ارزش ریالی پرونده های متشکله بالغ بر 48 میلیون ریال بوده است.وی تصریح کرد: در دیماه سالجاری به 47 مورد گزارش مردمی و نیز گزارشهای ناظران افتخاری در این شهرستان رسیدگی شد.

 

معاون امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران از موافقت دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان برای بررسی ایجاد دروازه مشترک مرزی به منظور سهولت در تردد اتباع دو کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: دروازه مرزی مشترک ایران و آذربایجان ایجاد می‌شود

 

به گزارش آستارا نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا نادری در جریان نشست با قائم مقام گمرک جمهوری آذربایجان در محل اداره کل گمرک آستارا، اظهار کرد: راه‌های ایجاد دروازه مشترک مرزی دو کشور به‌ زودی بررسی و با ایجاد این دروازه مشترک، رفت و آمد مردم در این منطقه بیش از پیش تسهیل شده و موجبات رضایت اتباع دو کشور فراهم می‌شود.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به اینکه 34 سال از انقلاب اسلامی ایران گذشته و در روزهای دهه فجر هستیم، اظهار کرد: هرگاه خداوند ظلمی را در جامعه ببیند با صبر و حوصله حکومت آن را از بین می‌برد.

وی با بیان اینکه خداوند انسان را برای کمال آفریده است، گفت: کسانی که در جامعه ظلم می‌کنند جامعه را از مسیر حرکت به طرف کمال باز می‌دارند.

امام جمعه رشت افزود: خداوند با رهبری امام خمینی (ره) و همت مردم طاغوت را به زباله‌‌دان تاریخ انداخت.

وی با اشاره به اینکه خانواده پلید پهلوی جامعه را به طرفی برده بودند که اگر فردی نماز می‌خواند به سخره گرفته می‌شد، اذعان کرد: اکنون 750 نماز جمعه در سراسر کشور اقامه می‌شود.

قربانی استقلال کشور را دستاورد انقلاب اسلامی نامید و تصریح کرد: مردم‌سالاری دینی بر جامعه حاکم است و برخلاف رژیم گذشته رسانه‌ها اکنون آزادانه مطالب را بیان می‌کنند.

وی پرتاب ماهواره و موجود زنده به فضا را از دستاوردهای مهم علمی کشور در انقلاب اسلامی عنوان کرد.

خطیب جمعه رشت در ادامه به حادثه روز یکشنبه مجلس اشاره کرد و یادآور شد: برخی‌ها در مجلس بداخلاقی‌هایی انجام دادند و خوراک رسانه‌های خارجی شدند.

وی رفتار روسای دولت و مجلس در اتفاق اخیر را شرم‌آور خواند و تصریح کرد: با وجود اینکه مقام معظم رهبری فرموده بودند اگر کسی موجب تفرقه شود خیانت به مردم است، اما برخی‌ها از فرمان ایشان غافل ماندند.

قربانی درباره مذاکره آمریکا با ایران اظهار کرد: چگونه آمریکا ادعای مذاکره‌ دارد در حالی که تحریم جدیدی علیه ایران اعمال کرده است.

وی در ادامه با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، از مردم گیلان خواست در راهپیمایی این روز حضوری گسترده یابند.

به گزارش فارس، پس از این جمله وضعیت مزاجی آیت‌الله قربانی به‌هم خورد و در جایگاه نماز جمعه از حال رفت که بلافاصله پزشکان اورژانس اقدام‌های درمانی را انجام دادند.

استاندار گیلان و برخی از مدیران اجرایی استان در کنار آیت‌الله قربانی حاضر شدند و پس از مداوای پزشکان حال آیت‌الله قربانی اندکی بهبود یافت و ادامه خطبه را از سر گرفت.

قربانی در ادامه سخنان خود اذعان کرد: اکنون دنیا منتظر حضور مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن است و این حضور گسترده تمام تبلیغات پوچ دنیای استکبار را خنثی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم با جان و مال خود برای انقلاب زحمت کشیدند و تا زمانی که جان در بدن دارند از انقلاب و مقام معظم رهبری حمایت جانانه می‌کنند.

امام جمعه رشت با معرفی آیت‌الله گلپایگانی به عنوان سخنران اصلی روز 22 بهمن جاری در این شهر، خطبه‌اش را پایان داد و ادامه نماز به دلیل نامساعد بودن حال آیت‌الله قربانی به امامت حجت‌الاسلام غلامرضا شفیعی‌زاده امام جمعه موقت رشت اقامه شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:جمعه 20 بهمن 1391-05:03 ب.ظ

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(پنجشنبه) در دیدار فرماندهان، مسئولان و دیگر پرسنل نیروی هوایی ارتش، استمرار فشارهای گوناگون و تهدیدات 34 ساله امریکا را همزمان با سخنان مسئولان این کشور درباره آمادگی برای مذاکره با ایران را نشان دهنده فقدان حسن نیت امریکایی‌ها دانستند و با اشاره به هوشیاری و مرعوب نشدن ملت ایران در مقابل حرکتهای حیله گرانه تأکید کردند: ملت عزیز، بصیر و پر استقامت ایران روز 22 بهمن متحد و کوبنده به میدان می آید و در حرکتی ملی و انقلابی، بار دیگر توطئه دشمن را برای جدا کردن مردم از نظام و انقلاب، ناکام می سازد.

رهبر انقلاب با اشاره به فاصله عظیم جایگاه کنونی ملت ایران با 34 سال قبل خاطرنشان کردند: مردم ایران در این 3 دهه، به ملتهای دیگر آموختند که می توان و باید در مقابل سلطه بیگانگان ایستاد و با توکل به خدا، حرکت مستقل، پیشتاز و سرافرازانه را ادامه داد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای روزهای دهه فجر را فرصت مناسبی برای ارزیابی حرکت 34 ساله نظام و ملت در عرصه های مختلف برشمردند و افزودند: این نگاه نشان خواهد داد که راه آینده را چگونه انتخاب کنیم و چگونه بپیماییم.

رهبر انقلاب توطئه های مختلف دشمنان از جمله کودتا، تحریک نظامی،‌حمایت همه جانبه از دشمن مهاجم، معارضه سخت، معارضه نرم، فشارهای مضاعف امپراطوری خبیث رسانه ای و تحریم های شدید و روزافزون را یادآوری کردند و افزودند: آنها در سه دهه اخیر هرچه در چنته داشته‌اند بکار گرفته‌اند تا ملت را ناامید و به اسلام و جمهوری اسلامی بدبین کنند و از صحنه خارج سازند اما به فضل الهی، مردم شادابتر، فعالتر و وفادارتر شده اند.

ایشان با اشاره به سخنان بعضی از مسئولین امریکایی مبنی بر تشدید تحریم‌ها برای رو در رو قرار دادن مردم با نظام اسلامی تأکید کردند: ملت، همیشه و بخصوص در راهپیمایی 22 بهمن هر سال،‌ جواب این حرفها را داده است و امسال نیز خواهد داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بصیرت و بیداری را رمز موفقیت در مقابل بیگانگان برشمردند و افزودند: مردم با هوشیاری و بصیرت عمومی، دست امریکایی ها و صهیونیستها را در هر حرکتی، بخوبی می خوانند و در رفتار و مواضع خود دچار خطا نمی شوند و این واقعیت، حُسن عظیم ملی است.

رهبر انقلاب با اشاره به طرح مجدد و مکرر آمادگی برای مذاکره با ایران در سخنان اخیر مقامات امریکا افزودند: این حرف البته تازگی ندارد و آنها در مقاطع مختلف، آن را تکرار کرده اند و ملت ایران در هر بار با توجه به اقدامات عملی امریکایی‌ها، درباره سخنان آنها قضاوت کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان امریکایی ها مبنی بر اینکه توپ در زمین ایران است خاطرنشان کردند: توپ در زمین شماست. چرا که شما باید پاسخگو باشید که آیا سخن گفتن از مذاکره همزمان با ادامه فشار و تهدید، ‌اصولاً معنایی دارد؟

ایشان افزودند: مذاکره برای اثبات حسن نیت است، شما از سر سوءنیت دهها کار انجام می دهید و بعد به زبان می گویید مذاکره! آیا ملت ایران می تواند باور کند که شما حسن نیت دارید؟

رهبر انقلاب در ریشه یابی علت طرح پیشنهاد مذاکره از جانب امریکایی ها گفتند: ما البته نیاز آنها به مذاکره را درک می کنیم چون سیاست خاورمیانه ای امریکاییها دچار شکست شده و آنها برای ترمیم این شکست نیاز دارند برگ برنده ای رو کنند.

ایشان کشاندن جمهوری اسلامیِ انقلابیِ مردمی به پای میز مذاکره را برگ برنده مورد نیاز امریکایی ها خواندند و افزودند: آنها می خواهند به دنیا بگویند حسن نیت دارند اما کسی حسن نیتی نمی بیند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیشنهاد 4 سال قبل امریکا برای مذاکره خاطرنشان کردند: همان موقع تأکید شد که ما پیش داوری و قضاوت نمی کنیم و منتظریم عمل آنها را ببینیم اما در این چهار سال جز ادامه توطئه ها، کمک به فتنه گران و حمایت از تروریستهایی که دانشمندان ملت ایران را ترور کردند چیزی مشاهده نشد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: شما به قول خودتان تحریم های فلج کننده می گذارید تا ملت را فلج کنید آیا این نشان دهنده حسن نیت است یا سوء نیت؟

رهبر انقلاب افزودند: مذاکره هنگامی معنا پیدا می کند که دو طرف با حسن نیت، با شرایط برابر و بدون قصد فریب گفتگو کنند به همین علت «مذاکره برای مذاکره»، «مذاکره به صورت تاکتیکی» و پیشنهاد مذاکره برای فروختن ژست ابرقدرتی به دنیا، حرکتی حیله گرانه است.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: من دیپلمات نیستم، انقلابیم به همین علت صریح، صادقانه و قاطعانه حرف می زنم: پیشنهاد مذاکره وقتی معنا دارد که طرف حسن نیت خود را نشان دهد.

ایشان به امریکایی ها خاطرنشان کردند: اسلحه را مقابل ملت ایران می گیرید و می گویید یا مذاکره یا شلیک می کنیم! اما بدانید فشار و مذاکره با هم سازگار نیست و ملت مرعوب این چیزها نخواهد شد.

رهبر انقلاب با انتقاد از عده ای ساده لوح یا دارای غرض که از پیشنهاد امریکا ابراز خوشحالی می کنند افزودند: مذاکره با امریکا مشکلی را حل نمی کند چرا که آنها در 60 سال اخیر به هیچیک از وعده های خود عمل نکرده اند.

سازماندهی کودتای 28 مرداد علیه دکتر مصدق آن هم در حالیکه او به امریکاییها اعتماد کرده بود و حمایت مستمر از حکومت ظالمانه و مستبد پهلوی، دو نمونه ای بود که حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین رفتار امریکایی ها در قبال ایرانیان، مورد اشاره قرار دادند.

ایشان افزودند: بعد از انقلاب هم در برهه‌ای، مسئولان از روی خوش بینی به امریکاییها اعتماد کردند اما آنها ایران را محور شرارت خواندند و به ملت ایران اهانتی بزرگ کردند.

رهبر انقلاب در جمع بندی این بخش از سخنانشان افزودند: با توجه به این سوابق و با توجه به واقعیات، تأکید می کنیم مذاکره و فشار دو راه جداگانه هستند و ملت ایران قبول نمی کند که زیر فشار و تهدید با تهدید کننده مذاکره کند.

ایشان افزودند: هرکسی بخواهد سلطه امریکا را مجدداً برقرار کند و برای جلب رضایت امریکایی ها از منافع ملی، پیشرفت کشور و استقلال ملی صرفنظر کند ملت گریبان او را می‌گیرد و بنده هم اگر خلاف این خواست عمومی حرکت کنم مورد اعتراض مردم واقع می شوم.

حضرت آیت الله خامنه ای ملت ایران را اهل حلم و مسالمت خواندند و افزودند: ما با هر کشوری که علیه ایران توطئه نداشته است مذاکره و ارتباط داشته ایم و این مسئله را در خدمت منافع ملی می دانیم.

رهبر انقلاب، حرکت عظیم مردم ایران را حرکتی در جهت تأمین منافع «ایران، امت اسلامی و جامعه بشری» خواندند و افزودند: این ملت به یاری حق، امت اسلامی را به اوج افتخار می رساند.

ایشان حفظ بصیرت و اتحاد را زمینه ساز ادامه عزت و پیشرفت ملی دانستند و با انتقاد از برخی بداخلاقی های اخیر افزودند: مسئولان باید مصالح کشور را حفظ کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه در آینده با مردم درباره این بد اخلاقی‌ها سخن خواهند گفت افزودند: مسئولان، این بداخلاقی ها را که در برخی عرصه ها و صحنه ها دیده شد کنار بگذارند و همچون ملت یکدل و مصمم و همزبان باشند.

فرمانده کل قوا در بخش دیگری از سخنانشان، ساخت جنگنده، انواع هواپیما و تجهیزات پیشرفته در نیروی هوایی ارتش را نشان دهنده شکوفایی جریان عظیم استعداد، عشق و ابتکار در سراسر کشور از جمله در نیروهای مسلح دانستند و افزودند: شما تبلیغات سلطه گران را درباره ناتوانی ملتها برای ایستادن روی پای خود، در هم شکستید.

در ابتدای این دیدار امیرسرتیپ خلبان شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش ضمن گرامیداشت نوزدهم بهمن، سالروز بیعت تاریخی همافران با امام خمینی (ره)، گزارشی از توانمندیهای داخلی و پیشرفت های نیروی هوایی بیان کرد.

-------------------------------------------------------------------

به نقل از مركز مطالعات امنیت ملی رژیم صهیونیستی، "بن میر" تحلیلگر سیاسی صهیونیست و شخصیت های دانشگاهی آن رژیم در ابتدای مقاله به بی سابقه بودن عمده شدن بحث در مورد یك موضوع همچون برنامه هسته ای اظهار داشته "رژیم صهیونیستی در طول مدت 64 سال موجودیتش چندین جنگ را پشت سر گذاشته است و عملیات نظامی متعددی را انجام داده است و در برخی موارد با بیشترین خطرات مواجه بوده ایم و در افكار عمومی صهیونیست ها بحث های زیادی در این باره وجود داشته است. بحث هایی چندین هفته ای و یا در مواردی چندین ماهه. 

 
با این حال در تمامی این موارد این بحث ها بیشتر در میان جمع كوچكی از مقامات امنیتی – نظامی و سیاسی باقی مانده بود و در جلسه های سری آنان مطرح می شد و به ندرت عمومی می شد. در مورد برنامه هسته ای ایران رسانه های رژیم صهیونیستی بطور همه جانبه و بدون هیچ حد و مرزی این موضوع را مطرح كرده اند. روشنفكران، مفسرین سیاسی، نویسندگان، اساتید دانشگاهی، سیاستمداران، وزیر دفاع، نخست وزیر و مقامات امنیتی همگی درگیر این موضوع بوده اند." 
 
نویسنده در ادامه این مقاله به سابقه جنگ های رژیم صهیونیستی و منازعات آن رژیم اشاره می كند و می گوید "شاید بتوان گفت تنها باری كه تاحدودی منازعه رژیم صهیونیستی به بحثی عمومی تبدیل شد تنها در جنگ شش روزه اعراب و رژیم صهیونیستی بود و افكار عمومی رژیم صهیونیستی خواهان طرح راه حلی برای رفع این موضوع بودند. در جریان حمله به صحرای سینا در سال 1956، حمله به لبنان قبل از آغاز جنگ سال 1982، حمله به نیروگاه هسته ای اوسیراك عراق در جون سال 1982 و حمله به تاسیسات هسته ای دیرالزور سوریه در سپتامبر سال 2007 بحث های درگرفته در این مورد آنچنان عمومی نشدند. حمله به نیروگاه عراق چندان در رسانه های همگانی رژیم صهیونیستی مطرح نشد و بیشتر دور از چشم مردم بود. در مورد حمله به نیروگاه هسته ای سوریه توسط رژیم صهیونیستی نیز افكار عمومی صهیونیستی تا مدت ها از این مسئله بی خبر ماندند و اطلاعاتی چندانی در مورد منتشرنشد و مسئله سری باقی ماند." 
نویسنده در ادامه می افزاید "در این میان اما بحث در مورد برنامه هسته ای ایران موردی استثنایی بوده است و در اسرائیل همگانی شده است." 
 
این تحلیلگر سیاسی در مقاله با اذعان به بی تاثیر بودن تحریم های ضد ایرانی بر روند پیشرفت هسته ای كشورمان می گوید "ایران هدف تكمیل برنامه هسته ای اش را در چشم انداز قرار داده است. گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان می دهند كه علیرغم فشارهای سیاسی و اقتصادی وارده بر ایران، برنامه هسته ای آن كشور به پیشرفت خود ادامه داده و توقفی در آن ایجاد نشده است." 
 
نویسنده در ادامه به نگرانی صهیونیست ها از احتمال اقدام جنون آمیز اسرائیل اشاره می كند و می گوید "افكار عمومی اسرائیل نگران است كه در صورت حمله به ایران با واكنش منفی متقابل جمهوری اسلامی ایران و متحدان منطقه اش مواجه شود." 
 
این تحلیلگر صهیونیست در ادامه به توطئه مشترك برنامه ریزی شده از سوی "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی و "ایهود باراك" وزیر پیشین دفاع آن رژیم اشاره می كند و می گوید "آنان هر دو در سال 2012 از حمله نظامی به ایران دفاع كردند و این توافقی دو جانبه بود. رژیم صهیونیستی خواهان تحریك جامعه بین المللی برای اعمال فشار بر ایران بوده است و گمان می كند از این طریق می تواند مانع پیشرفت های هسته ای ایران شود." 
 
وی اشاره می كند كه علیرغم تمایل نتانیاهو و باراك به انجام اقدامی جنون آمیز علیه تاسیسات هسته ای كشورمان اكثر مقامات امنیتی و نظامی اسرائیل مخالف چنین اقدامی هستند. وی در این مورد اظهار می دارد "افكار عمومی اسرائیل با افزایش طرح مسئله هسته ای ایران به عنوان یك تهدید از سوی رهبران اسرائیل بیشتر نسبت به این موضوع حساس شده اند. اما در این میان اكثر مقامات امنیتی و دفاعی رژیم صهیونیستی مخالف انجام حمله نظامی علیه تاسیسات ایران هستند. برای مثال "میر داگان" رئیس سابق موساد در تاریخ 6 می سال 2001 در دانشگاه "عبری" در بیت المقدس در پاسخ به پرسش مطرح شده در مورد امكان حمله نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به تاسیسات هسته ای ایران اظهار داشت ""این احمقانه ترین چیزی است كه تا به حال شنیده ام. 
 
وی اذعان كرد كه نیروی هوایی رژیم صهیوینستی چنین توانی را ندارد تا بتواند این حمله را بصورتی موفقیت آمیز به سرانجام رساند. حمله رژیم صهیونیستی علیه تاسیسات هسته ای ایران می تواند به چندین ماه بیانجامد و تبعات جبران ناپذیری را برای رژیم صهیونیستی در بر داشته باشد بخصوص اگر با حمله متقابل متحدان منطقه ای ایران یعنی سوریه، حزب الله و حماس نیز همراه باشد." 
این تحلیلگر سیاسی صهیونیست به اهمیت اظهارنظر این مقام ارشد امنیتی پیشین رژیم صهیونیستی اشاره می كند و می گوید "اظهارات داگان شش ماه پس از ترك مقامش همه را شگفت زده كرد، مقامی كه وی هشت سال عهده دارش بود و افكار عمومی اسرائیل را با حیرت مواجه ساخت. سخنان او انقلابی در عملیات موساد ایجاد كرد. وی در مصاحبه 9 مارچ سال 2012 میلادی با برنامه "60 دقیقه" شبكه تلویزیونی "سی بی اس" نیز بار دیگر تكرار كرد كه ذهن خود را با "توهم" حمله نظامی رژیم صهیونیستی علیه ایران مشغول نخواهد ساخت. وی همچنین خاطر نشان ساخت كه پاسخ متقابل ایران می تواند توانایی ما برای زندگی روزمره و حتی موجودیت مان را به چالش بكشد. 
 
علاوه بر وی یووال دیسكین رئیس پیشین دستگاه امنیت عمومی رژیم صهیونیستی نیز در 27 آوریل سال 2012 با حمله نظامی آن رژیم علیه تاسیسات هسته ایران مخالفت كرد و گفت كه نسبت به نتانیاهو باراك بی اعتماد است زیرا آنان دركی نادرست از مسئله هسته ای ایران دارند. وی افزوده بود كه حمله نظامی علیه ایران نه تنها به توقف برنامه هسته ای آن كشور نمی انجامد بلكه باعث افزایش سرعت پیشرفت هسته ای ایران خواهد شد." 
 
نویسنده به اظهار مخالفت رئیس پیشین بخش كاركنان نظامی رژیم صهیونیستی نیز اشاره می كند و می گوید " آمنون شاهاك سرهنگ بازنشسته نیز در آگوست سال 2012 میلادی مخالفت خود را با حمله نظامی احتمالی اسرائیل علیه ایران ابراز نمود و اظهار داشت اسرائیل نبایستی تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریكا در سال 2012 میلادی دست به چنین اقدامی بزند." 
 
نویسنده اشاره می كند كه در این میان این تنها نتانیاهو و باراك بوده است كه شدیدا حامی حمله نظامی علیه تاسیسات هسته ای كشورمان بوده اند و می افزاید "در جولای و سپتامبر سال 2012 میلادی بحث حمله احتمالی رژیم صهیونیستی علیه ایران به اوج خود رسید. زمانی كه گمانه زنی های انجام شده نشان می داد كه گویا نتانیاهو و باراك قصد انجام چنین كاری را دارند." 
 
وی در ادامه می افزاید "این در حالیست كه شیمون پرز در 15 آگوست سال 2012 میلادی اذعان كرد كه اسرائیل نمی تواند به تنهایی و بدون حمایت آمریكا به ایران حمله كند." 
 
این تحلیلگر سیاسی صهیونیست در ادامه مقاله خود به گزارش روزنامه صهیونیستی "هاارتص" در مورد مخالفت اكثریت اندیشمندان و سیاستمداران رژیم صهیونیستی با انجام چنین حمله جنون آمیزی اشاره می كند و می نویسد "روزنامه هاارتص در مصاحبه ای كه با اندیشمندان و چهره های مطرح اصلی عرصه سیاسی آن رژیم انجام داد حمله به ایران را موجب به خطر افتادن موجودیت رژیم صهیونیستی دانست. هاارتص از این اقدام به عنوان "قمار بی پروا" یاد كرد و اظهار داشت كه حتی خلبانان جنگنده های اسرائیل نیز حاضر به انجام چنین كاری نیستند." 
 
این نویسنده صهیونیست در ادامه به نظرسنجی های انجام شده در میان صهیونیست ها و نظر آنان در مورد حمله نظامی رژیم صهیونیستی علیه تاسیسات هسته ای ایران اشاره كرده است و اذعان می كند كه اكثریت شهروندان صهونیست مخالف چنیی اقدامی هستند و در این باره می گوید "نتایج نظرسنجی ماه آگوست سال 2008 كه توسط انستیتو دموكراسی رژیم صهیونیستی انجام شد نشان داد كه اكثریت شهروندان صهیونیست در مورد برنامه هسته ای ایران به نظر مقامات و كارشناسان امنیتی آن رژیم بیش از نظرات و ادعاهای نتانیاهو و باراك اعتماد دارند. طبق این نظرسنجی 57 درصد از اسرائیلی ها در این باره به نظر نهادهای امنیتی و 28 درصد به نظرات و ادعاهای مطرح شده از سوی نخست وزیر و ایهود باراك اعتماد داشته اند. در همین رابطه 61 درصد از اسرائیلیان اعتقاد داشتند كه اسرائیل نبایستی بدون حمایت آمریكا و بصورت خودسرانه دست به اقدام نظامی علیه ایران بزند و 60 درصد از آنها نیز اظهار داشتند كه اسرائیل بایستی ایران هسته ای را بپذیرد زیرا نمی تواند آن را متوقف سازد. در نظرسنجی انجام شده در فوریه و مارس سال 2012 میلادی نیز 52 درصد از شهروندان اسرائیلی مخالف حمله نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران بودند و این نظرسنجی كاهشی 7 درصدی را در تمایل اسرائیلی ها در مورد حمله به ایران نسبت به نظرسنجی سالهای پیشین نشان می داد. نظرسنجی روزنامه معاریو در 10 آگوست سال 2012 میلادی نیز موید این مسئله بود. در آن نظرسنجی نیز 54 درصد از پاسخ دهندگان اسرائیلی با اقدام نظامی علیه ایران مخالفت كرده بودند و تنها 33 درصد این اقدام را مشروع قلمداد كرده بودند و 23 درصد هم پاسخی به این پرسش نداده بودند." 
 
نویسنده در بخش پایانی مقاله خود از آغاز پروژه رژیم صهیونیستی در مورد ایجاد اغتشاش در انتخابات ریاست جمهوری كشورمان در سال 92 پرده بر می دارد و مدعی است كه "نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران نامشخص است، اینكه با شورشی اجتماعی مواجه خواهیم بود و یا با یك بهار ایرانی." 
 
وی در نتیجه گیری مقاله خود بر این باور است كه "تصمیم گیری در مورد مسئله هسته ای ایران از سوی رژیم صهیونیستی به دو عامل مهم بستگی دارد: نخست موضع دولت آمریكا در قبال نوع رویكرد به برنامه هسته ای ایران و دوم نظر مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی" نویسنده این مقاله با این سخن بطور ضمنی اذعان می كند كه نتانیاهو و دولتش تصمیم گیرنده اصلی در این مورد نیستند و این نظرات مقامات امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی است كه موضع گیری نهایی آن رژیم در مورد برنامه هسته ای ایران را مشخص می كند و آنان نیز تاكنون مخالفت خود با تصمیم نتانیاهو مبنی بر تجاوز نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران را اظهار نموده اند.
-------------------------------------------------------------

همانطور که گفته شد به دلیل فاصله طولانی مبادی مصرف و تولید نفت در جهان تنها از دو طریق می توان نفت را منتقل کرد که روش اول از راه خشکی و خطوط لوله و دیگری از طریق نفتکش و مسیر دریا است.

به دلیل آن که مسیر دریایی کم هزینه‌ترین راه انتقال نفت است، بنابراین اکثر نفت تولید شده در منطقه خاورمیانه از طریق دریا عبور می کند حال باید گفت قطع عبور جریان نفت خام از هر یک از مسیرهای اصلی صادراتی، می تواند تأثیر بسیار قابل توجهی بر قیمت‌های جهانی‌ نفت خام داشته باشد.

روزانه بیش از 42 میلیون بشکه نفت خام، معادل 53 درصد از کل نفت تولید شده در جهان از پنج تنگه حیاتی عبور داده می شود که سه مورد از آنها حدود 46 درصد از کل عرضه جهانی نفت خام را به خود اختصاص داده اند. در این میان, تنگه هرمز با انتقال 17 میلیون بشکه نفت در روز, بیش از 20 درصد از ترانزیت کل نفت خام جهان را در اختیار دارد و در واقع نخستین و مهمترین نقش را در نقل و انتقالات نفتی در اختیار دارد و سایر گلوگاه های مهم دریایی که نقش کلیدی در مبادلات جهانی نفت خام دارند عبارتند از: تنگه مالاکا، کانال سوئز، آبراه باب المندب و تنگه بُسفُر.

کشورهای ایران، عربستان سعودی، کویت، عراق، امارات متحده عربی و قطر  نفت خام خود را از طریق تنگه هرمز به مقاصد مختلف که عمده ترین آنها آسیا و اروپا است، صادر می کنند. همچنین بیش از 90 درصد از ظرفیت نفت جهان در اختیار این کشورها است که در مواقع بحرانی و کمبود در بازار نفت، باید روانه بازارهای جهانی شود.

این در حالی است که با افزایش تنش میان غرب و ایران و دخالت غیرمسئولانه برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، احتمال توقف عبور و مرور کشتی ها از تنگه هرمز به موضوعی بحث برانگیز در در محافل انرژی و سیاسی تبدیل شده است. بنابراین کشورهای غربی و به تبع آن برخی از وابستگان آنها در منطقه بدنبال اجرای طرحهایی برای کاهش وابستگی صادرات نفت خود به این تنگه، بخصوص در مواقع بحرانی هستند.

* مسیرهای جایگزین تنگه هرمز برای صادرات نفت خام

1) انتقال نفت خام از طریق امارات به دریای عمان (خط لوله حبشان- فجیره)

این خط لوله از میدان حبشان امارات آغاز و به بندرفجیره در دریای عمان ختم می شود. ظرفیت نهایی این خط لوله 360 کیلومتری که توسط شرکت مهندسی و عمران نفت چین و با سرمایه گذاری 3.29 میلیارد دلار احداث شده است،1.8 میلیون بشکه در روز است.بر اساس قرارداد منعقد شده، این خط لوله باید از ابتدای سال 2011 به بهره برداری می رسید اما به علت مشکلات فنی راه اندازی آن بارها به تعویق افتاد به نظر می رسد این خط لوله تا اواسط سال 2013 زمان نیاز دارد تا بتواند با ظرفیت کامل فعالیت کند.

2) انتقال نفت خام از طریق عراق به دریای مدیترانه

الف) خط لوله کرکوک-جیحان

خط لوله انتقال نفت خام عراق-ترکیه که به خط لوله کرکوک-جیحان نی�

، اواخر سلطنت محمد رضا پهلوی اوضاع کشور و دربار بسیار بهم ریخته بود و آشفته. شاه و دولتمردانش هر کدام نهایت تلاششان را می کردند تا خود را از منجلابی که خودشان به وجودش آورده بودند نجات دهند. اما هر چه بیشتر کوشش می کردند اوضاع بدتر می‌شد. نه حکومت نظامی جوابگو بود و نه کشتار و زندانی کردن مخالفین. مردم آگاه شده بودند و می‌خواستند به هر ترتیبی که شده انقلابشان را به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی برسانند. و بالاخره شد آنچه باید می‌شد.

 

*توقیف عده‌ای از وزیران و سرجنبانان کابینه‌های هویدا از آغاز کار دولت شریف امامی در دستور کار قرار داشت و نام هویدا به عنوان سلسله گردان و عامل اصلی برانگیختن نارضایتی‌ها و فساد روی لبان وزیران کابینه می‌چرخید.

پس از او نیک‌پی شهردار سابق و ناراضی‌ تهران در صدر جدول قرار داشت.

در روز 20 شهریور 1357 دکتر شجاع‌الدین شیخ‌الاسلام‌زاده وزیر سابق بهداری و بهزیستی و دو تن از معاونین او که پایشان در ماجرای شرکت آمریکایی مسئول برنامه‌ریزی‌های کامپیوتری تامین خدمات درمانی به میان آمده بود بازداشت شدند. رئیس اتاق اصناف و عده‌ای از بلندپایگان بخش دولتی نیز بازداشت و پرونده‌های ششصد تن از مقامات سابق تحویل دادسرای دیوان کیفری دادسرای تهران شد.

دولت، عده زیادی از کارمندان عالی‌رتبه را ممنوع‌الخروج اعلام کرد. موج اول بازداشت‌ها که به موجب ماده پنج حکومت نظامی انجام می‌شد، چندان بلند نبود و افراد طراز دوم و سوم را در بر گرفت.

اما موج بعدی هنگامی از راه رسید که کابینه شریف امامی سقوط کرد و ارتشبد ازهاری جانشین او شد.

دولت نظامی یک روز پس از تشکیل اقدام به توقیف امیر عباس هویدا نخست‌وزیر اسبق کرد.

توقیف هویدا از دوران حکومت شریف امامی پیگیری می‌شد و چند تن از وزیران آن کابینه که طی سال‌های گذشته از همکاران هویدا بودند و نقش خنثی و تخریبی و لاابالی‌گری و چاکر صفتی او در برابر تمام دستورها و خواست‌های شاه را عامل بروز شورش‌های سال 1356 و اوایل 1357 و تبدیل آن به یک انقلاب سراسری می‌دانستند، بازداشت و محاکمه فوری و انقلابی او را خواهان بودند.

اقدام دولت نظامی ازهاری به بازداشت هویدا، بدون برنامه‌ریزی دقیق و اقدام جدی برای محاکمه او بود بلکه شاه که دکتر علی امینی در مصاحبه خود می‌گوید مردم ایران را «مردمی بی‌شعور» می‌دانست، فقط قصد وقت‌گذرانی، سرگرم کردن مردم و بازی دادن افکار عمومی را داشت.

عصر روز هفدهم آبان شاه دستور داد شماره تلفن منزل هویدا را بگیرند. یکی از آجودان‌ها به هویدا گفت: اعلیحضرت شاهنشاه پشت خط هستند. هویدا گفت: آماده شنیدن فرمایشات همایونی هستم. ارتباط برقرار شد. شاه پس از سلام و احوالپرسی گرم از هویدا و مادر او گفت چون ساواک گزارش داده که ممکن است عده‌ای از خرابکاران که این روزها بسیار جری شده‌اند درصدد سوءقصد به جان شما بر بیایند دستور دادم چند روزی شما را به یک محل امن که کاملا به وسیله مامورین فرمانداری نظامی محافظت می‌شود انتقال دهند.

هویدا از روز استعفای اجباری از پست وزارت دربار شاهنشاهی پیش‌بینی می‌کرد یک روز به سراغ او هم بیایند، اما شاید تصور نمی‌کرد شاه شخصا و در کمال پررویی به او تلفن کند و او را مطلع نماید که دستور بازداشتش را داده است. در دولت شریف امامی، خود نخست‌وزیر که دوست و هم پالکی هویدا بود و ارتشبد قره‌باغی و چند وزیر دیگر جلوی بازداشت‌ها را گرفته بودند، اما پس از سقوط آن کابینه، ارتشبد ازهاری که فرمانبرداری بی چون‌ و چرای شاه بود پس از مشورت‌های شاه با عده‌ای از مشاوران و حتی ارتشبد اویسی که توقیف هویدا را واجب دانست، دستور بازداشت نخست‌وزیر مورد اعتماد و چاکرمنش خود را داد. فرماندار نظامی،‌ در دوران پس از شهریور 1320 برای توقیف سیاستمداران حداکثر یک یا دو سرهنگ را اعزام می‌داشت ولی در آخرین حکومت نظامی رژیم پهلوی، به دستور شاه برای بازداشت شخصیت‌های سیاسی امثال هویدا و سنجابی، سپهبد رحیمی لاریجانی معاون فرماندار نظامی اعزام می‌شد که فرستادن یک سپهبد برای توقیف یک سیاستمدار، حکایت از این می‌کرد که آن توقیف یک نوع بازداشت محترمانه می‌باشد.

بدین ترتیب ازهاری بدون کمترین درنگ و تردید اوامر ارباب را اجرا می‌کرد.

برادر هویدا، فریدون در کتاب خود زیر عنوان سقوط شاه The fall of Shah می‌نویسد که پرویز راجی سفیر آخر شاه در لندن که روزگاری دراز رئیس دفتر هویدا بود، روزی از هویدا شنید که درباره شاه گفته بود:

«... مرد بسیار خودخواهی است. موقعی که تشخیص بدهد دیگر برایش استفاده‌ای نداری، بدون یک کلمه حرف، تو را با مغز به زمین می‌کوبد».

شاه به نشانه ادای احترام به هویدا که 12 سال و چند ماه نخست‌وزیر رژیم او بود سپهبد رحیمی لاریجانی رئیس سابق دانشگاه پلیس و یکی از معاونین فرمانداری نظامی را به اتفاق دو سرتیپ به خانه او اعزام داشت. وقتی آن امیران سوار بر دو اتومبیل بنز تیره‌رنگ به خانه مادر هویدا در یکی از مناطق خوش آب و هوای شمیران رفتند هویدا از دیدن آنان مطمئن شد توقیف او مانند توقیف سپهبد علوی مقدم وزیر کشور کابینه شریف امامی در سال 1339 هـ. ش، سپهبد حاجیعلی کیا رئیس اداره دوم ارتش در سال‌های 1339-1337، سرلشکر ضرغام وزیر گمرکات و دارایی در دوران حکومت دکتر اقبال و شریف امامی، سرتیپ‌نویسی رئیس اداره قند و شکر، خانم دولو ملکه خاویار ایران و نصرت‌الله منتصر که همگی متهم به تدلیس و سوء‌استفاده بودند و دکتر علی امینی نخست‌وزیر در سال 1340 هـ. ش دستور بازداشت آنها را به دادگستری داده بود موقت، تشریفاتی و صوری است و بزودی با فرو نشستن انقلاب، آزاد خواهد شد.

سپهبد رحیمی لاریجانی و سرتیپ جلال سجده‌ای و سرتیپ دیگری که به خانه هویدا رفته بودند پس از دیداری کوتاه با هویدا و ناصر یگانه که هویدا از او خواسته بود به خانه‌اش بیاید و در حضور لیلا هویدا و مادر او از هویدا خواستند همراه آنها بیاید و مطمئن باشد که با او در نهایت احترام رفتار خواهد شد و مکان نگهداری او آبرومند است.

هویدا می‌خواست با اتومبیل پیکانی که گهگاه محض خودنمایی و اینکه عشق به تولیدات ایرانی دارد سوار آن می‌شد به زندان دژبان برود، سپهبد رحیمی لاریجانی تلفنی با اویسی تماس گرفت و اویسی دستور داد که این کار بدون اشکال است. سپس هویدا یک چمدان حاوی لباس، تعدادی کتاب و داروهای موردنیاز خود را برداشت و پیشاپیش دو اتومبیل بنز امیری که تیمساران سوار آن بودند راهی اقامتگاه خود شد. اقامتگاه هویدا ابتدا پادگان جمشیدیه در شمال غربی تهران بود و پس از چند هفته به یکی از خانه‌های امن ساواک در شمال تهران منتقل شد.

بنا به گفته یکی از افسران فرمانداری نظامی وقت، هویدا را نخست به پادگان سلطنت‌آباد بردند و در آنجا در حالی که ریزش باران شروع شده و هوا گرفته و ملال‌آور بود، از سری نظامی کسب تکلیف کردند که او را کجا جا دهند، تلفنی دستور داده شد او را به باشگاه افسران دژبان در پادگان جمشیدیه ببرند.

هنگامی که هویدا را به پادگان جمشیدیه بردند توقیف دیگر وزیران آغاز شده بود.

چند روز بعد که دکتر کریم سنجابی رهبر جبهه ملی پس از مدتی اقامت در پاریس و دیدار با آیت‌الله خمینی به ایران بازگشت و اعلام شد که او می‌خواهد مفهوم اعلامیه سه ماده‌ای پاریس را تشریح کند، در جلسه مصاحبه مطبوعاتی که صد تن از خبرنگاران و عده زیادی از طرفداران جبهه ملی حضور یافته بودند سپهبد رحیمی لاریجانی معاون حکومت نظامی به اتفاق عده‌ای از مامورین فرمانداری نظامی وارد حیاط و سپس خانه شدند و سپهبد رحیمی لاریجانی با لحن خشن یک برگ اعلامیه سه ماده‌ای پاریس را به سنجابی نشان داد و گفت: «این اعلامیه شماست؟»

سنجابی در کتاب خاطرات خود که بر اساس مصاحبه با وی تنظیم شده می‌گوید: «گفتم: بله.

گفت:‌ شما آن را تایید می‌کنید؟

گفتم: بله:

گفت: شما مخالف سلطنت هستید و ما وظیفه داریم که شما را توقیف کنیم. داریوش فروهر اعتراضی کرد و سپهبد به او گفت: شما هم توقیف هستید.»

آنگاه مامورین حکومت نظامی دکتر سنجابی و داریوش فروهر را به زندان جمشیدیه انتقال دادند.

«هر یک در سلول کوچکی که در حدود 5/1 ذرع در 2 ذرع بود و تخت باریکی داشت ولی خوشبختانه هر دو سلول پهلوی همدیگر بودند و یک دوش آب‌گرم هم برای شستشو و توالت وجود داشت زندانی شدیم. شب اول ارتباط ما را با اینکه دو اتاق کنار همدیگر بود قطع کردند و در فاصله بین آنها سرباز گذاشتند که ما با یکدیگر صحبت نکنیم، بعد متوجه شدیم که پشت دیوار ما عده‌ای از زندانیان دستگاه رژیم هم هستند که حکومت ازهاری آنها را به صورت ظاهر توقیف کرده بود و آنها عبارت بودند از هویدا نخست‌وزیر سابق، نصیری رئیس سازمان امنیت، نیک‌پی رئیس سابق شهرداری تهران، ولیان استاندار سابق خراسان و جمعی دیگر. آنها حق گردش در بیرون زندان را داشتند و موقعی که راه می‌رفتند و با هم حرف می‌زدند ما از این طرف صدای آنها و مخصوصا خوشمزگی‌های ولیان را می‌شنیدیم.»
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:جمعه 20 بهمن 1391-05:03 ب.ظ

، اواخر سلطنت محمد رضا پهلوی اوضاع کشور و دربار بسیار بهم ریخته بود و آشفته. شاه و دولتمردانش هر کدام نهایت تلاششان را می کردند تا خود را از منجلابی که خودشان به وجودش آورده بودند نجات دهند. اما هر چه بیشتر کوشش می کردند اوضاع بدتر می‌شد. نه حکومت نظامی جوابگو بود و نه کشتار و زندانی کردن مخالفین. مردم آگاه شده بودند و می‌خواستند به هر ترتیبی که شده انقلابشان را به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی برسانند. و بالاخره شد آنچه باید می‌شد.

 

*توقیف عده‌ای از وزیران و سرجنبانان کابینه‌های هویدا از آغاز کار دولت شریف امامی در دستور کار قرار داشت و نام هویدا به عنوان سلسله گردان و عامل اصلی برانگیختن نارضایتی‌ها و فساد روی لبان وزیران کابینه می‌چرخید.

پس از او نیک‌پی شهردار سابق و ناراضی‌ تهران در صدر جدول قرار داشت.

در روز 20 شهریور 1357 دکتر شجاع‌الدین شیخ‌الاسلام‌زاده وزیر سابق بهداری و بهزیستی و دو تن از معاونین او که پایشان در ماجرای شرکت آمریکایی مسئول برنامه‌ریزی‌های کامپیوتری تامین خدمات درمانی به میان آمده بود بازداشت شدند. رئیس اتاق اصناف و عده‌ای از بلندپایگان بخش دولتی نیز بازداشت و پرونده‌های ششصد تن از مقامات سابق تحویل دادسرای دیوان کیفری دادسرای تهران شد.

دولت، عده زیادی از کارمندان عالی‌رتبه را ممنوع‌الخروج اعلام کرد. موج اول بازداشت‌ها که به موجب ماده پنج حکومت نظامی انجام می‌شد، چندان بلند نبود و افراد طراز دوم و سوم را در بر گرفت.

اما موج بعدی هنگامی از راه رسید که کابینه شریف امامی سقوط کرد و ارتشبد ازهاری جانشین او شد.

دولت نظامی یک روز پس از تشکیل اقدام به توقیف امیر عباس هویدا نخست‌وزیر اسبق کرد.

توقیف هویدا از دوران حکومت شریف امامی پیگیری می‌شد و چند تن از وزیران آن کابینه که طی سال‌های گذشته از همکاران هویدا بودند و نقش خنثی و تخریبی و لاابالی‌گری و چاکر صفتی او در برابر تمام دستورها و خواست‌های شاه را عامل بروز شورش‌های سال 1356 و اوایل 1357 و تبدیل آن به یک انقلاب سراسری می‌دانستند، بازداشت و محاکمه فوری و انقلابی او را خواهان بودند.

اقدام دولت نظامی ازهاری به بازداشت هویدا، بدون برنامه‌ریزی دقیق و اقدام جدی برای محاکمه او بود بلکه شاه که دکتر علی امینی در مصاحبه خود می‌گوید مردم ایران را «مردمی بی‌شعور» می‌دانست، فقط قصد وقت‌گذرانی، سرگرم کردن مردم و بازی دادن افکار عمومی را داشت.

عصر روز هفدهم آبان شاه دستور داد شماره تلفن منزل هویدا را بگیرند. یکی از آجودان‌ها به هویدا گفت: اعلیحضرت شاهنشاه پشت خط هستند. هویدا گفت: آماده شنیدن فرمایشات همایونی هستم. ارتباط برقرار شد. شاه پس از سلام و احوالپرسی گرم از هویدا و مادر او گفت چون ساواک گزارش داده که ممکن است عده‌ای از خرابکاران که این روزها بسیار جری شده‌اند درصدد سوءقصد به جان شما بر بیایند دستور دادم چند روزی شما را به یک محل امن که کاملا به وسیله مامورین فرمانداری نظامی محافظت می‌شود انتقال دهند.

هویدا از روز استعفای اجباری از پست وزارت دربار شاهنشاهی پیش‌بینی می‌کرد یک روز به سراغ او هم بیایند، اما شاید تصور نمی‌کرد شاه شخصا و در کمال پررویی به او تلفن کند و او را مطلع نماید که دستور بازداشتش را داده است. در دولت شریف امامی، خود نخست‌وزیر که دوست و هم پالکی هویدا بود و ارتشبد قره‌باغی و چند وزیر دیگر جلوی بازداشت‌ها را گرفته بودند، اما پس از سقوط آن کابینه، ارتشبد ازهاری که فرمانبرداری بی چون‌ و چرای شاه بود پس از مشورت‌های شاه با عده‌ای از مشاوران و حتی ارتشبد اویسی که توقیف هویدا را واجب دانست، دستور بازداشت نخست‌وزیر مورد اعتماد و چاکرمنش خود را داد. فرماندار نظامی،‌ در دوران پس از شهریور 1320 برای توقیف سیاستمداران حداکثر یک یا دو سرهنگ را اعزام می‌داشت ولی در آخرین حکومت نظامی رژیم پهلوی، به دستور شاه برای بازداشت شخصیت‌های سیاسی امثال هویدا و سنجابی، سپهبد رحیمی لاریجانی معاون فرماندار نظامی اعزام می‌شد که فرستادن یک سپهبد برای توقیف یک سیاستمدار، حکایت از این می‌کرد که آن توقیف یک نوع بازداشت محترمانه می‌باشد.

بدین ترتیب ازهاری بدون کمترین درنگ و تردید اوامر ارباب را اجرا می‌کرد.

برادر هویدا، فریدون در کتاب خود زیر عنوان سقوط شاه The fall of Shah می‌نویسد که پرویز راجی سفیر آخر شاه در لندن که روزگاری دراز رئیس دفتر هویدا بود، روزی از هویدا شنید که درباره شاه گفته بود:

«... مرد بسیار خودخواهی است. موقعی که تشخیص بدهد دیگر برایش استفاده‌ای نداری، بدون یک کلمه حرف، تو را با مغز به زمین می‌کوبد».

شاه به نشانه ادای احترام به هویدا که 12 سال و چند ماه نخست‌وزیر رژیم او بود سپهبد رحیمی لاریجانی رئیس سابق دانشگاه پلیس و یکی از معاونین فرمانداری نظامی را به اتفاق دو سرتیپ به خانه او اعزام داشت. وقتی آن امیران سوار بر دو اتومبیل بنز تیره‌رنگ به خانه مادر هویدا در یکی از مناطق خوش آب و هوای شمیران رفتند هویدا از دیدن آنان مطمئن شد توقیف او مانند توقیف سپهبد علوی مقدم وزیر کشور کابینه شریف امامی در سال 1339 هـ. ش، سپهبد حاجیعلی کیا رئیس اداره دوم ارتش در سال‌های 1339-1337، سرلشکر ضرغام وزیر گمرکات و دارایی در دوران حکومت دکتر اقبال و شریف امامی، سرتیپ‌نویسی رئیس اداره قند و شکر، خانم دولو ملکه خاویار ایران و نصرت‌الله منتصر که همگی متهم به تدلیس و سوء‌استفاده بودند و دکتر علی امینی نخست‌وزیر در سال 1340 هـ. ش دستور بازداشت آنها را به دادگستری داده بود موقت، تشریفاتی و صوری است و بزودی با فرو نشستن انقلاب، آزاد خواهد شد.

سپهبد رحیمی لاریجانی و سرتیپ جلال سجده‌ای و سرتیپ دیگری که به خانه هویدا رفته بودند پس از دیداری کوتاه با هویدا و ناصر یگانه که هویدا از او خواسته بود به خانه‌اش بیاید و در حضور لیلا هویدا و مادر او از هویدا خواستند همراه آنها بیاید و مطمئن باشد که با او در نهایت احترام رفتار خواهد شد و مکان نگهداری او آبرومند است.

هویدا می‌خواست با اتومبیل پیکانی که گهگاه محض خودنمایی و اینکه عشق به تولیدات ایرانی دارد سوار آن می‌شد به زندان دژبان برود، سپهبد رحیمی لاریجانی تلفنی با اویسی تماس گرفت و اویسی دستور داد که این کار بدون اشکال است. سپس هویدا یک چمدان حاوی لباس، تعدادی کتاب و داروهای موردنیاز خود را برداشت و پیشاپیش دو اتومبیل بنز امیری که تیمساران سوار آن بودند راهی اقامتگاه خود شد. اقامتگاه هویدا ابتدا پادگان جمشیدیه در شمال غربی تهران بود و پس از چند هفته به یکی از خانه‌های امن ساواک در شمال تهران منتقل شد.

بنا به گفته یکی از افسران فرمانداری نظامی وقت، هویدا را نخست به پادگان سلطنت‌آباد بردند و در آنجا در حالی که ریزش باران شروع شده و هوا گرفته و ملال‌آور بود، از سری نظامی کسب تکلیف کردند که او را کجا جا دهند، تلفنی دستور داده شد او را به باشگاه افسران دژبان در پادگان جمشیدیه ببرند.

هنگامی که هویدا را به پادگان جمشیدیه بردند توقیف دیگر وزیران آغاز شده بود.

چند روز بعد که دکتر کریم سنجابی رهبر جبهه ملی پس از مدتی اقامت در پاریس و دیدار با آیت‌الله خمینی به ایران بازگشت و اعلام شد که او می‌خواهد مفهوم اعلامیه سه ماده‌ای پاریس را تشریح کند، در جلسه مصاحبه مطبوعاتی که صد تن از خبرنگاران و عده زیادی از طرفداران جبهه ملی حضور یافته بودند سپهبد رحیمی لاریجانی معاون حکومت نظامی به اتفاق عده‌ای از مامورین فرمانداری نظامی وارد حیاط و سپس خانه شدند و سپهبد رحیمی لاریجانی با لحن خشن یک برگ اعلامیه سه ماده‌ای پاریس را به سنجابی نشان داد و گفت: «این اعلامیه شماست؟»

سنجابی در کتاب خاطرات خود که بر اساس مصاحبه با وی تنظیم شده می‌گوید: «گفتم: بله.

گفت:‌ شما آن را تایید می‌کنید؟

گفتم: بله:

گفت: شما مخالف سلطنت هستید و ما وظیفه داریم که شما را توقیف کنیم. داریوش فروهر اعتراضی کرد و سپهبد به او گفت: شما هم توقیف هستید.»

آنگاه مامورین حکومت نظامی دکتر سنجابی و داریوش فروهر را به زندان جمشیدیه انتقال دادند.

«هر یک در سلول کوچکی که در حدود 5/1 ذرع در 2 ذرع بود و تخت باریکی داشت ولی خوشبختانه هر دو سلول پهلوی همدیگر بودند و یک دوش آب‌گرم هم برای شستشو و توالت وجود داشت زندانی شدیم. شب اول ارتباط ما را با اینکه دو اتاق کنار همدیگر بود قطع کردند و در فاصله بین آنها سرباز گذاشتند که ما با یکدیگر صحبت نکنیم، بعد متوجه شدیم که پشت دیوار ما عده‌ای از زندانیان دستگاه رژیم هم هستند که حکومت ازهاری آنها را به صورت ظاهر توقیف کرده بود و آنها عبارت بودند از هویدا نخست‌وزیر سابق، نصیری رئیس سازمان امنیت، نیک‌پی رئیس سابق شهرداری تهران، ولیان استاندار سابق خراسان و جمعی دیگر. آنها حق گردش در بیرون زندان را داشتند و موقعی که راه می‌رفتند و با هم حرف می‌زدند ما از این طرف صدای آنها و مخصوصا خوشمزگی‌های ولیان را می‌شنیدیم.»
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


 • تعداد صفحات :4
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  


Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic