به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب آذر 1391

حقیقت نیوز

صادرات 28 میلیارد دلاری ‌غیرنفتی ایران طی‌ سال‌جاری

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-03:34 ق.ظ

معاون سازمان توسعه تجارت ایران مطرح کرد
صادرات 28 میلیارد دلاری ‌غیرنفتی ایران طی‌ سال‌جاری

خبرگزاری فارس: معاون سازمان توسعه تجارت ایران گفت: طی هشت ماه سال‌جاری میزان صادرات غیرنفتی در کشور 28 میلیارد دلار بوده است.

خبرگزاری فارس: صادرات 28 میلیارد دلاری ‌غیرنفتی ایران طی‌ سال‌جاری

به گزارش فارس از قزوین، کیومرث فتح‌الله کرمانشاهی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه و برتر استان قزوین که در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران میزان صادرات غیرنفتی کشور 300 میلیون دلار بود که در سال گذشته این رقم به بیش از 44 میلیارد در بخش کالا و 2/4 میلیارد دلار در حوزه انجام پروژه‌های خدمات فنی و مهندسی در خارج از کشور رسیده است.

وی ادامه داد: در هشت ماه سال‌جاری در بخش پتروشیمی 30 درصد و گازی 18 درصد کاهش صادرات صورت گرفته است ولی در صادرات غیرنفتی در این مدت شاهد 30 درصد رشد بودیم.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت صادرات استان قزوین عنوان کرد: در سال گذشته میزان صادرات استان 240 میلیون دلار بوده که در هشت ماهه سال‌جاری این میزان افزایش یافته و به 245 میلیون دلار رسیده است، بنابراین تا به امروز نگرانی در زمینه صادرات غیرنفتی در استان قزوین وجود ندارد.

معاون سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه دشمنان نظام محدودیت‌هایی را برای حوزه تجارت در بخش بانکی، نقل و انتقال پول و حمل و نقل برای کشور ایجاد کرده‌اند، تصریح کرد: با همه این اوصاف شعار ما نیز تحقق اقتصاد مقاومتی با توسعه صادرات غیرنفتی است و آمارهای هشت ماهه نیز از این حکایت دارند.

کرمانشاهی با تأکید بر اینکه همواره باید از حوزه صادرات غیرنفتی حمایت‌های لازم صورت گیرد، عنوان کرد: یکی از اقدامات مورد نیاز برای دفاع از صادرات غیرنفتی و توسعه آن برگزاری دوره‌های آموزشی در این زمینه است که سازمان توسعه تجارت ایران سالانه 700 دوره آموزشی در سراسر کشور برگزار می‌کند و مباحث مربوط به فرهنگ‌سازی و بسترسازی صادرات غیرنفتی را در این دوره‌ها ارائه می‌دهد.

صادرکنندگان افسران خط مقدم جبهه اقتصادی هستند

وی با بیان اینکه دیدگاه جامعه نسبت به صادرات در سال‌های اخیر تغییر یافته است، بیان کرد: در 20 سال گذشته نگاه به صادرات مانند امروز نبود، در جامعه کنونی صادرات ارزش محسوب می‌شود و صادرکننده افسر و سرباز خط مقدم جبهه اقتصادی کشور به شمار می‌رود که این امر نیز پس از 20 سال فرهنگ‌سازی و بسترسازی در حوزه صادرات محقق شده است.

این مقام مسئول اعلام کرد: در سال 83 کل صادرات غیرنفتی در کشور 6.7 میلیارد دلار بود که در سال 86، جشن عبور صادرات غیرنفتی از رقم 20 میلیارد دلار برگزار شد و در سال گذشته نیز از حدود 44 میلیارد دلار صادرات در بخش صدور کالا عبور کردیم.

معاون سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه خوشبختانه در یک فرآیند 17 ساله صادرات فنی و مهندسی روند صعودی داشته است، عنوان کرد: در سال 73 صادرات غیرنفتی در قالب پروژه‌های مختلف نظیر ساختمان‌سازی، راه سازی، سدسازی و غیره، 75 میلیون دلار بود که در سال 80 به 250 میلیون دلار رسید و تا سال 91 نیز از رشد سالانه 45 درصدی برخوردار بوده است.

کرمانشاهی خطاب به صادرکنندگان اظهار داشت: طبق فرموده‌ مقام معظم رهبری باید به نحوی عمل کنیم که در چاه‌های نفت بسته شود.

وی افزود: بنابراین می‌‍‌بینیم که نگاه مقام معظم رهبری و مسئولان کشوری اینگونه است که باید از صادرات غیرنفتی حمایت شود و حوزه صادرات غیرنفتی توسعه یابد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه پشتوانه صادرات تولید است، گفت: زمانی که از صادرات حمایت‌های لازم و کافی صورت می‌گیرد به این معنا است که از پشتوانه صادرات یعنی بخش تولید نیز حمایت می‌شود.

معاون سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به بهبود تراز تجاری کشور ادامه داد: ما به سمتی در حال حرکت هستیم که تراز تجاری غیرنفتی در مقایسه با واردات مثبت بوده به طوری که تراز تجاری خارجی کشور در هشت ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد بهبود یافته است.

وی با بیان اینکه صادرات موتور محرک اقتصاد و محور توسعه هر کشور است،  عنوان کرد:  صادراتی که سبب اشتغال، ارزش افزوده، کارآفرینی و ارزآوری می‌شود، طبق قانون معافیت مالیاتی دارد و در جلسه‌ای که با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی برگزار شد، همه این موضوع را پذیرفتند.

این مقام مسئول در خاتمه با اشاره به رتبه قزوین در توسعه صادرات غیرنفتی تصریح کرد: استان قزوین در توسعه صادرات غیرنفتی جلودار است و امیدواریم در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی شاهد پیشرفت هرچه بیشتر این استان در این حوزه باشیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حمله به یک نماینده مجلس در نماز جمعه !

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-01:26 ق.ظ

حمله به یک نماینده مجلس در نماز جمعه !

 

 

محمد دامادی، یکی از طراحان سوال از رئیس جمهور در خانه ملت درباره حمله به وی در جریان نمازجمعه قائمشهر گفت: بعد از ظهر جمعه پس از اقامه نماز جمعه در مصلی قائم شهر، نزدیک به ۱۵ نفر از افرادی که فکر می‌کنند تنها خودشان معنای بصیرت را می‌فهمند، به علت پیگیری طرح سوال از رئیس جمهور به من توهین کردند.

 

این نماینده مجلس گفت: این افراد هر آنچه دوست داشتند به من گفتند که بیان برخی از این عبارات در رسانه‌ها امکان‌پذیر نیست.

افرادی که به من هجوم آورده بودند هرچه از دهانشان ‌آمد در مصلای قائمشهر نثارم کردند. وی تصریح کرد: گروهی از افراد در جامعه هستند که فکر می‌کنند تها خودشان بصیرت دارند و همه چیز را می‌فهمند و حتی از ما می‌خواهند برای سوال از وزرا یا استیضاح از این افراد اجازه بگیریم. دامادی در پایان خاطرنشان کرد: هجوم افراد با دخالت مردم ختم به خیر شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

انتشارعکس زهرا رهنورد در یکی از بانک های تهران/بالاخره سران فتنه در حبس هستند یا آزادند؟

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-01:05 ق.ظ

انتشار عكس حضور زهرا رهنورد در یك بانك اطراف دانشگاه تهران منجر به واكنش شتابزده ضدانقلاب خارج نشین شده است.
به گزارش صراط، طی روزهای گذشته یكی از دانشجویان دانشگاه تهران با انتشار عكسی از زهرا رهنورد در یكی از  بانك‌های اطراف دانشگاه تهران، از رفت و آمد آزادانه وی در دوران حصر! به اماكن عمومی خبر داد.
 
 
بعد از انتشار این عكس در فضای مجازی و استقبال گسترده فعالان فضای مجازی، بلافاصله سایت ضدانقلاب كلمه كه در حال حاضر توسط یكی از اعضای تندرو ستاد موسوی از فرانسه به روز می شود، با واكنش شتابزده و عصبی نسبت به این خبر نوشت:
 
«یک رسانه وابسته به سپاه با انتشار تصویری مبهم از زهرا رهنورد، به خاتمی که اخیرا در خصوص وضعیت کروبی و موسوی و رهنورد ابراز نگرانی کرده بود، حمله کرد و نوشت که باید دید این نگرانی ها درباره حصر سران فتنه تا چه حد می تواند به حقیقت نزدیک باشد.»
 
اما جالب ترین قسمت این خبر منتشر شده در كلمه آنجاست كه نگران دریافت حقوق رهنورد و موسوی از دولت شده و مدعی شده است:
 
« ماموران امنیتی با کارشکنی مانع از آن شده اند که موسوی و رهنورد حقوق ماهیانه خود را دریافت کنند!»
 
گفتنی است موسوی و رهنورد در حالی همچنان از دولت حقوق خود را دریافت می كنند كه بارها بعد از انتخابات بر نامشروع بودن دولت تاكید كردند و مشخص نیست آیا پولی كه از دولت نامشروع دریافت می‌كنند نیز  پول نامشروعی محسوب می شود یا خیر؟
 
همچنین یكی از علل اصلی ریزش هواداران موسوی و كروبی بعد از انتخابات تفاوت گفتار و رفتار آنها بود، به گونه ای كه با كشاندن بخشی از هواداران ساده دل و جوان خود به خیابان و ایجاد هزینه فراوان برای آنها، خود كمترین هزینه‌ای پرداخت نكردند و حتی امروز بعد از سه سال از فتنه 88، از دولتی كه آن را نامشروع می‌خواندند تا آخرین ریال حقوق ماهیانه‌ خود را دریافت می‌كنند تا نشان دهند حتی حاضر نیستند برای نمایش پافشاری بر ادعاهای خود از یك ریال حقوق‌شان بگذرند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ارتش سوریه، طرح ترور بشار اسد را خنثی کرد

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-12:57 ق.ظ

بیروت - به گفته منابع آگاه، ارتش سوریه جمعه گذشته توانست هجوم گسترده جریان های تروریستی را که تعداد آنها به 40 هزار نفر می رسید خنثی سازد؛ هدف این حمله گسترده، سقوط دمشق و ترور ˈبشار اسدˈ رییس جمهور سوریه اعلام شده بود.خبرنگار ایرنا در بیروت از منابع آگاه کسب اطلاع کرد: روسیه، مقامات سوری را نسبت به این طرح که از سوی آمریکا و هم‌پیمانانش برنامه ریزی شده بود، آگاه ساخته است.

در بین این 40 هزار عنصر تروریست، عناصر سلفی از افغانستان، پاکستان، لیبی، عربستان و کشورهای مختلف عربی به چشم می خورد و برخی از آنها متخصص استفاده از توپ و زره پوش بوده و دوره های خلبانی نظامی دیده اند.

بر اساس این طرح قرار بود که این افراد طی هجومی گسترده بر تمام فرودگاه های نظامی دمشق و دیگر شهرهای سوریه، تسلط کامل پیدا کنند و پس از آن حمله ای هوایی به کاخ ریاست جمهوری این کشور انجام داده و بشار اسد را به قتل برسانند.

بر پاپه این گزارش، ا‌رتش سوریه با اطلاع قبلی در خصوص این حمله، با ایجاد کمین در این فرودگاه ها توانست به خوبی با این عناصر مسلح تروریست مقابله کرده و تعداد زیادی از آنها را به هلاکت برساند.

به گفته منابع مطلع، ارتش سوریه همچنین موفق شده که بیش از شش هزار تن از این افراد را به اسارت خود در آورد.

چندی پیش، یک پایگاه خبری لبنانی نیز از کشته شدن بیش از هزار تن از عناصر تشکیلات موسوم به ˈارتش آزاد سوریهˈ در منطقه فرودگاه ˈدیر الزورˈ خبر داد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

»»»»»» فواید نماز از دیدگاه علم

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-12:53 ق.ظ

تاثیر نماز بر بهداشت خواب

خواب از دو مرحله خواب عمیق و خواب رِم تشكیل شده است كه به طور یك در میان در طی شب حاصل می شوند.

پس از آنكه حدود ٤٥ دقیقه از خواب رفتن انسان گذشت، مرحله رِم آغاز می شود و برای مدت كوتاهی ( حدود 10 تا 15 دقیقه ) ادامه می یابد.

در طول مرحله رِم، به طرز اسرار آمیزی تمام عظلات اسكلتی بدن از كار می افتد و شخص كاملا بی حركت می شود. و نوار مغزی شخص به جای حالت خواب، حالت بیداری كامل را نشان می دهد، طوری كه در این حالت مغز از فعالیت بالایی برخوردار است.

در طی مرحله ی رِم، درجه حرارت بدن و ضربان قلب به طور غیر منتظره ای بالا می رود و حركات سریع در چشم های فرد دیده می شود كه علت نامگذاری این مرحله نیز می باشد. ( مرحله حركت سریع چشم ) اگر شخص را در این حالت بیدار كنیم، ادعا می كند كه در حال دیدن خواب بوده.

مرحله رِم پس از 10 تا 15 دقیقه متوقف می شود و پس از آن در طول خواب و به طور دوره ای و منظم تكرار می شود. با این وجود كل دوران رِم در طول یك خواب 8 ساعتی در اشخاص طبیعی، 90 دقیقه خواهد بود و قسمت اعظم آن در ساعات نزدیك به صبح به وقوع می پیوندد. امروزه دانش پزشكی به اثبات رسانده كه یكی از علائم مهم در بیماری افسردگی، افزایش مدت خواب رِم نسبت به میزان طبیعی است، طوری كه شخص افسرده بیشتر از سایر اشخاص خواب می بیند. یعنی زمان بیشتری را در مرحله رِم به سر می برد.

زمان نماز صبح كه در قرآن تاكیید زیادی به آن شده است، به گونه ای قرار گرفته است كه سبب كاهش قابل ملاحظه میزان خواب رِم در اشخاص می شود. چون دقیقا در زمانی قرار گرفته است كه خواب رِم بیشتر اتفاق می افتد.

تاثیر نماز بر بیماری آسم

در ایجاد بیماری آسم سه عامل نقش بسزایی دارند:

1-میكروبهایی كه وارد دستگاه تنفسی انسان می شوند.

2-عوامل حساسیت زا، از جمله گرد و غبار، گرده گلها و ...

3-مسائل روانی از جمله اضطراب، عصبانیت، غم و شادی ...

ز دیدگاه دیگر تاثیر تلقین در آسم است كه باعث تسكین حمله های آسم می شود. برای نمونه پزشك مبتلا به آسمی، شب هنگام دچار حمله می شود. كلید برق را پیدا نمی كند و با وسیله ای پنجره را می شكند و چند نفس عمیق می كشد. حال پزشك بهبود می یابد و به رخت خواب باز می گردد. ولی وقتی صبح از جواب بیدار می شود مشاهده می كند كه به جای شیشه پنجره، آینه را شكسته است.

می توان نتیجه گرفت كه چنانچه بیماران احساس امنیت روانی داشته باشند، قدم بزرگی در تسكین بیماری آنها برداشته می شود. تاثیر تنش زدایی نماز به خاطر احساس روانی عمیقی است كه در اثر آن حاصل می شود و بدین ترتیب ثبب كاهش حمله های آسم می گردد. همچنین میكروبها كه خود یكی از عوامل بر انگیزنده آسم می باشند، به وسیله شستشوی مجرای تنفسی در ضو تا حدی قابل كنترل است.

شستن دهان و بینی با آب درهنگام وضو، ثوا ب زیادی دارد. چون باعث می شود هوای بهتر و بیشترو تمیزتری به مغز، خون و بافتهای بدن برسد كه باعث تقویت بینایی، بویایی، شنوایی و تقویت حافظه می گردد.

 

تمركزوسلامتی یافتن

مستحب است قبل از وضو هفت مرتبه ذكر لا اله الا الله گفته شود. تكرار سبب تمركز می شود. در یوگا هم با تكرار حركات باعث افزایش تمركز می شویم.

همچنین گفته شده كه اگر هنگام ریختن آب صلوات بفرستید، بلا از آن عضو بدن رفع می شود. دلیل آن تلقین است. چون وقتی این جمله را می خوانیم تمام فكرمان سلامتی اعضای بدنمان می باشد، و همین امر باعث سلامتی و نشاط عضوهای بدنمان می شود.

 

وضو و معالجه بیماری ها

وضو سبب رفع بسیاری از بیماریها می شود. دلیلش اثر آب سردبر روی نقاط حساس بدن در قسمتهایی است كه وضو می گیریم. جالب این است كه در دین اسلام نقاط طب سوزنی مخصوصا در وضو رعایت شده است.

برای مثال، آقایان باید آب را از پشت آرنج بریزند. ولی خانمها باید آب را از قسمت تای دست بریزند. چونكه نقاط طب سوزنی در آقایان و خانها در بعضی از نقاط فرق می كند.

این را هم بدانید كه با تحریك نقاط طب سوزنی بوسیله آب سرد وضو، خط سیر چهارده نصف النهار را تحریك می كنیم و باعث سرحالی، شادابی، تسكین دردها، نیروی جسمانی وروحی و معالجه بسیاری از بیماریها می گردد.

و همچنین تمامی اعضاء داخلی بدن را تقویت می كند.از جمله: ریه ها، روده بزرگ، معده، قلب، كلیه ها، كبد و...

 

ایجاد نیرو و نشاط با وضو

در احادیث آمده كه بعد از وضو، بدن را با چیزی خشك نكنیم وبگذاریم خودش خشك شود. دلیل آن اینست كه بدن در برابر سرمائی كه حس می كند، خود به خود درجه حرارت آن بالا می رود تا بدن را خشك كند، كه همین تحریكات حرارتی باعث باز شدن منافذ زیرپوست می شودو اكسیژن بیشتری به بافتهای پوست و مقداری هم عظلات زیر پوست می رسد و باعث نیرو و نشاط می گردد.

رابطه نماز با میدان مغناطیسی و بارهای الكتریكی

هارولد بور از دانشگاه بیل برای اولین بار با انجام یك آزمایش ساده به وجود میدان مغناطیسی در اطراف موجود زنده پی برد و بعد متوجه شد كه این میدان در بدن انسان نیز وجود دارد.

 

تشكیل میدان مغناطیسی بدن:

همانطور كه می دانید، در بدن ما میلیونها عصب وجود دارد كه كار انتقال پیام در بدن ما بوسیله تحریك الكتریكی این عصبها صورت می گیرد. در اثر شارش بار در اطراف آنها، در بدن ما یك میدان تشكیل می شود و میدان بدن ما در اثر فعالیت همزمان میلیونها عصب به وجود می آید.

 

امواج مغزی:

دستگاه موج نگارمغز چهار نوع منحنی ازامواج مغزی را ارائه می دهد كه عبارتند از: آلفا، بتا، دلتا و تتا.

ریتمهای دلتا كندترین امواج مغزی با تناوب 1 تا 3 دور در ثانیه بوده و اغلب در خواب عمیق ظاهر می شوند. ریتمهای تتا كه دارای تناوب 4 تا 7 دور در ثانیه می باشند و به خلق و خوی بستگی دارند. ریتمهای آلفا كه دارای تناوب 8 تا 12دور در ثانیه می باشد و در اوقات تفكر، تامل آزاد رخ داده و در صورت تمركز حواس قطع می شوند. و بالاخره ریتمهای بتا با تناوب 13 تا 22 دور در ثانیه، ظاهرا منحصر به نواحی جلویی مغز، یعنی جایی كه فعالیتهای پیچیده مغز رخ می دهد می باشند.

میدان مغناطیسی بدن و امواج مغزی در معرض خطر:

حتما تا به حال درباره خطرات گوشیهای موبایل یا زندگی در نزدیكی نیروگاه های برق چیزهایی شنیده اید. بنابر تحقیقات پرفسورلای، امواج مغناطیسی خارجی كه از نیروگاه های برق یا وسایل برقی مثل سشوارو ... ساتع می شود، به DNA سلولهای مغزی آسیب می رساند و قابلیت ترمیم را در آنها از بین می برد. میدانهای مغناطیسی خارجی علاوه بر آسیب به DNA مغز اثر منفی دیگری به بدن دارند. این میدانها باعث اختلال در میدان مغناطیسی طبیعی بدن می شوند.

همانطور كه می دانید نزدیك به 70% از بدن ما را آب فرا گرفته است و مولكولهای آب به صورت دو قطبی هستند و زمانی كه ما در معرض یك میدان مغناطیسی خارجی قرار می گیریم، این مولكولها در جهت آن میدان قرار می گیرند و این پدیده باعث می شود، نظم میدان مغناطیسی ما به هم بریزد.

علاوه بر عوامل خارجی یكسری عوامل داخلی نیز وجود دارند كه باعث می شوند اختلال در میدان بدن ایجاد شود. مهمترین آنها بارهای الكتریكی هستند كه هنگام شارش بار در عصب، در اطراف آن به وجود می آیند و به صورت الكتریسته ساكن در بافتهای بدن ذخیره می شوند و میدانی كه در اطراف این بارها به وجود می آیند در میدان بدن ایجاد خلل می كنند. این بارها به خصوص در نقاطی كه تراكم اعصاب بیشتر است ذخیره می شوند و به دلیل این كه هم تراكم زیادی دارند و هم در نزدیكی عصبهای بیشتر و مهمتری قرار دارند، برای بدن به شدت مضر هستند. از جمله این نقاط ناحیه سر، دستها و قسمت مچ پا به پایین است.

در بین این سه قسمت، سر اهمیت ویژه ای دارد. چون بارهای ذخیره شده در آن علاوه بر ایجاد خلل در میدان مغناطیسی بدن، باعث اغتشاش در امواج مغزی نیز می شوند.

به ظاهر ما روزانه تنها دقایقی را در معرض میدان مغناطیسی هستیم. مثل موبایل، سشوار و... اما در طول دوران زندگی خود در معرض میدان مغناطیسی بسیار قوی هستیم وآن میدان مغناطیسی زمین است.

 

نماز و میدان مغناطیسی:

آنگونه كه از تصاویر به دست آمده از میدان مغناطیسی زمین پیداست، به طور شگفت انگیزی اگر انسان در هر نقطه ای از زمین رو به قبله بایستد، میدان مغناطیسی بدنش بر میدان مغناطیسی زمین منطبق می گردد و در مدتی كه در نماز است میدان بدنش منظم می شود.

 

نماز وبارهای الكتریكی:

همان طور كه قبلا اشاره شد، بارهای زائدی كه در اثر تحریكات الكتریكی اعصاب به وجود می آیند هم شبیه میدان بدن بر امواج مغزی اثر سوء دارند. این اثرات در نواحی كه اعصاب در آن تحرك بیشتری دارند، خطرات جدیتری ایجاد می كنند. و باید هر چه سریعتر از آن نواحی دور شوند.

به طرز حیرت آوری می بینیم كه این نواحی، دقیقا نواحی هستند كه در وضو شسته می شوند( سر، دست، مچ پا به پایین) و بنابر تحقیقات صورت گرفته، بهترین راه دفع این بارهای زائد، استفاده از یك ماده رساناست. سریعترین و ارزانترین و بی ضررترین ماده برای این كار، آب است. جالب این جاست كه آب هر چه خالص تر باشد، سریعتر بارهای ساكن را از بدن ما به اطراف گسیل می دهد و هیچ مایعی مثل آب خالصی كه در وضو به انسانها سفارش شده این اثر را ندارد.

  نماز و امواج مغزی:

با دفع بارهای زائد بدن در وضو، امواج مغزی در ایده آل ترین حالت قرار می گیرند. علاوه بر آن حالت تمركزی كه در هنگام نماز در انسان به وجود می آید، تشعشع امواج آنها را به اندازه قابل توجهی بالا می برد و توانایی مغز را در تولید این امواج بالا می برد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

»»»»»» فواید نماز عشاء

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-12:53 ق.ظ

در زمان انتقال از فعالیت به استراحت و برعکس زمان نماز صبح می باشد. و زمانی ثابت برای انتقال جسم از کنترل دستگاه عصبی خوشایند به دستگاه عصبی ناخوشایند می باشد. و شاید این سرّ تأخیر این نماز تا کمی قبل از خواب می باشد تا تمام کارها تمام شده باشد و بعد از آن مستقیما خواب صورت گیرد.

در این زمان حرارت بدن و ضربات قلب کاهش می یابد و هرمون های خون بالا می رود.

 قابل توجه این است که این زمان نماز های پنجگانه با تحولات بیولوژیک مهم جسم منطبق است  که با گذر زمان نمازهای پنجگانه انعکاسات شرطی شده مؤثری را به جای می گذارد که می توانیم توقع داشته باشیم هر روز صبح، نماز صبح به نوبه خود علامتی باشد برای شروع فعالیتی و ثبات داشتن بر یک رژیم و برنامه ی منظم روزانه ی دارای بخش های ثابت به همراه یک عامل صوتی (اذان) آن گونه که در نماز صورت می گیرد باعث می شود بدن انسان در یک هماهنگی بسیار زیاد با محیط خارج حرکت کند و به دنبال آن هماهنگی و انسجام تام بین موارد زیر صورت گیرد:

ü     زمان های بیولوژیک داخل بدن

ü     زمان های مؤثرهای محیطی خارج از بدن مانند چرخه نور و تاریکی

ü      زمان های شرعی با ادای نمازهای پنجگانه در زمان آن
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

»»»»»» فواید نماز مغرب

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-12:52 ق.ظ

این زمان تغییر و تحول از نور به تاریکی است که عکس آن چیزی است که در زمان نماز صبح صورت می گیرد بنابراین به خاطر شروع تاریکی ترشح میلاتونین افزایش می یابد که باعث می گردد انسان احساس خواب آلودگی و کسالت کند و در مقابل سیروتین ، کورتیزون و اندروفین کاهش می یابد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

»»»»»» فواید نماز عصر

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-12:52 ق.ظ

تأکید زیادی بر ادای این نماز وجود دارد زیرا آن مرتبط با دومین زمان اوج ادرینالین می باشد که فعالیت ملموس چندین عضو از جمله فعالیت قلب را به دنبال دارد و بیشتر افزایش فشار قلب بیماران قلبی مستقیما در این زمان صورت می گیرد که نشان دهنده ی فشاری است که این عضو مهم در این زمان باآن روبروست. و جالب آن است که بیشتر فشار قلب کودکان تازه متولد شده نیز در همین زمان صورت می گیرد و معمولا اوج مرگ کودکان تازه تولد در ساعت 2 بعداز ظهر می باشد و بیشتر افزایش فشار قلب آنان بین ساعت 2 تا 4 بعداز ظهر می باشد. و اینها نشان دهنده سخت بودن این زمان برای جسم انسان به طور کلی و قلب به طور خاص می باشد.

بیشتر مشکلات اطفال مشکلات قلبی تنفسی می باشد و حتی در بزرگسالان نیز همینگونه می باشد چراکه بدن آنها در این زمان سختی زیادی را متحمل می شود و آن با افزایش ببتید ویژه به حوادث و فاجعه های مخوفی منجر می گردد .

و نماز عصر انسان را از کارهایش در این زمان باز می دارد و به منظور پرهیز از این پیامدها مانع مشغول شدن انسان به کار دیگری می گردد.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

»»»»»» فواید نماز ظهر

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-12:50 ق.ظ

انسان مسلمان هنگام نماز ظهر در معرض سه تحول مهم قرار دارد:

ü     در اثر افزایش نخست هرمون ادرینالین در پایان صبح خود را با نماز آرام می کند

ü     از لحاظ جنسی خود را آرام می کند چرا که تستوستیرون در ظهر به اوج خود می رسد.

ü          ساعت بیولوژیک از بدن می خواهد که اگر وعده غذایی سریعی نخورد نیروی بیشتری برای آن فراهم کند که نماز باعث آرام کردن و کاهش تشنج حاصل از گرسنگی می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

»»»»»» فواید نماز صبح

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-12:38 ق.ظ

انسان مسلمان در صبح برای نماز صبح بیدار می شود درحالیکه دربرابر سه تحول مهم قرار دارد:

ü     دریافت نور در زمان آن که فعالیت غده صنوبری را کاهش می دهد، و میلاتونین را کم می کند و عملیات دیگر مرتبط با نور را فعال می سازد.

ü     پایان کنترل دستگاه عصبی (ناخوشایند) که شب ها باعث آرامش می شود و شروع دستگاه عصبی (خوشایند) که روزها باعث فعالیت می شود.

ü          آمادگی برای استفاده از نیرویی که افزایش کورتیزن در صبح آن را ایجاد می کند، و این افزایش خود به خود صورت می گیرد و به خاطر بلند شدن ازخواب و پایین آمدن از تخت نیست همچنانکه هورمون سیرنونین و اندرفین در خون نیز افزایش می یابد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

زیباترین رقاص اختصاصی ناصر الدین شاه! + عکس

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-12:23 ق.ظ

رقاص ایرانی در سال ۱۲۸۸ قاجاریه:
در زمان قاجار نوازندگان و رقصنده گان را "عمله طرب" میخواندند که در مراسم آشپزان, میهمانی ها و عروسیها شرکت میکردند.دسته دیگر را" مطرب
" میخواندند که مشهور ترین آنها در دوره ناصرالدین شاه "دسته موًمن کور" بود که خود و همسرش ضرب ودف مینواختند و دو دخترش یکی ارگ دستی و دیگری در رقص مهارت داشت. دیگر" سلطان خانم" که رقاصه مادر ناصرالدین شاه جهان خانم بود.
 داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامزدی مشایی بعید است اما رای‌آوری‌اش بالاست!

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-12:08 ق.ظمعاون سیاسی دفتر ریاست جمهوری گفت: نامزدی آقای مهندس مشایی برای انتخابات ریاست جمهوری را به دلایل متعدد بعید می‌دانم، اما چون قابلیت رای‌آوری ایشان بالاست، مطرح شدن احتمال نامزدی‌اش موجب تحلیل‌پردازی‌ها و واکنش‌های تخریبی شده است.
محمدجعفر بهداد در گفتگو با شبکه ایران اظهار داشت: برخلاف تلاش مشترک گروه‌هایی از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان برای خبرسازی درباره تهدیدی به نام کاندیداتوری مشایی، در مجموعه ستاد دولت نشانه‌ای از وجود چنین عزم و قصدی دیده نمی‌شود، اگرچه این واقعیت وجود دارد که نمی‌توان آینده را به طور دقیق پیش‌بینی کرد.
وی افزود: در شرایط فعلی، همه ارکان و اعضای دولت مشغول تدبیر و تلاش برای کاهش آثار تحریم هستند که به لطف خداوند، رهنمودهای رهبری و صبوری مردم توفیقات زیادی حاصل شده است.
بهداد در عین حال تاکید کرد: حرف‌ها و مطالب تند و ناجوانمردانه‌ای که این روز‌ها به بهانه‌هایی نظیر حکم رئیس‌جمهور برای آقای مشایی یا سخنان دکتر احمدی‌نژاد درباره قانون اساسی منتشر می‌شود، همچون قبل، تماما به نفع رئیس‌جمهور است و مثل دو سال گذشته موجب تقویت اهداف و ترویج اندیشه‌های معرفتی و مدیریتی ایشان خواهد بود.
وی در پایان خطاب به رسانه‌های مخالف دولت اظهار داشت: اگر رویکرد انحرافی و رفتار غیراخلاقی عناصر سیاسی و رسانه‌ای مدعی ولایتمداری و اصولگرایی اصلاح نشود، بیشترین خسارات را به اسلام و نظام و رهبری خواهند زد و بی‌شک خطر این جماعت از ساختارشکنان مرتبط با جرج سورس کمتر نیست.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آقازاده مفسد آزاد میشود اما چند جوان به جرم چاقوكشی باید اعدام شوند !!!

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-12:04 ق.ظ

میخواهم حرفی بزنم !

بهتر است نطق حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی را بخوانید :

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) خود در صحن علنی گفت: آیا اصل 19 و 20 قانون اساسی درباره آقازاده که 13 عنوان اتهامی از جمله اخلال در نظم اقتصادی، اختلاس، جاسوسی و همکاری با دولت های بیگانه دارد، اعمال شده است؟

متن کامل این نطق در ادامه می‌آید:

با سلام و درود به محمد و آل محمد (ص) و با سلام و درود به روان پاک شهیدان و امام شهیدان که تمام نعمت هایی که امروز از آن بهره مندیم نشأت گرفته از خون‌هایی است که در این راه بر زمین ریخته و به جاست تا یاد کنم از خون شهدای بسیجی و نیروی انتظامی و خون مجروحان این نهادهای مقدس که سه سال قبل در این ایام در راه مقابله با کودتای خزنده‌ای فتنه 88 بر زمین ریخت، کودتایی که تحت نام پرچم دولت وحدت ملی طراحی شد و با نامه بدوم سلام و السلام کلید خورد.

هفته گذشته حادثه‌ای در پایتخت رخ داد که انتشار عمومی آن افکار عمومی را جریحه دار کرد.چند جوان ناپاک با ایجاد رعب و وحشت به اخاذی از یک رهگذر پرداختند، انتشار این تصاویر در افکار عمومی سبب شد تا نیروی انتظامی در اقدامی قابل تقدیر، به سرعت متهمان را بازداشت و تحویل دستگاه قضایی کند.

رئیس محترم دستگاه قضایی در اقدامی قابل تحسین با قاطعیت از صدور اشد مجازات برای متهمانی که آرامش جامعه را به هم ریخته بودند در آینده نزدیک خبر داد که ما نه برای این اقدام بلکه برای بسیاری از اقدامات دیگر این قوه محترم، سپاسگذاریم.

اما در عین حال لازم می‌دانم در خصوص موضوع دیگری که از نظر وسعت فاجعه و نوع جرم بسیار بزرگ‌تر از این اخاذی همراه با ایجاد رعب وحشت بوده است، صحبت کنم.

ام‌الفسادی پس از دو دهه فساد و تباهی، نهایتا وقتی در حوادث فتنه 88 نشان داد که تبدیل به یک غول مفسد شده است، با توصیه و مشورت بزرگترش از کشور گریخت، آقازاده فراری وقتی بعد از سه سال اقامت در کشور روباه پیر مورد همه نوع بهره‌برداری قرار گرفت، در آستانه دادگاهی که حاشیه‌های اسناد آن در قالب چند نوار صوتی امروز در فضای مجازی منتشر می‌شود، باز با توصیه و سفارش بزرگترش به داخل ایران باز می‌گردد، چراکه پدر احساس می کند در سرهم بندی پرونده پسر در درون کشور موفق تر خواهد بود!

متأسفانه با تمام احترامی که برای دستگاه قضایی قائلم باید بگویم که انگار حدس پدر نزدیک به واقعیت است، آقازاده مفسد که پرونده‌های فساد اقتصادی، سیاسی، امنیتی و موارد دیگر را از سال‌های ریاست پدر بر امور اجرایی کشور در کارنامه خود داشت و همواره از مصونیت آهنین برخوردار بود، در فتنه سال 88 با تمام قدرت مدیریت کودتای آن سال را به عهده گرفت و فقط در یک قلم اسناد به دست آمده از دانشگاه آزاد نشان می‌دهد که وی در روزهای بعد از انتخابات سال 88  صدها میلیون تومان به اراذل و اوباش پرداخت کرده است تا برخی از میادین تهران،‌ بانک‌ها و امکان عمومی را به آتش بکشند و ایجاد رعب و وحشت کنند.

شاید اگر مهدی همچنان آزاد بود،‌ این چند جوان ناپاک همچنان از طریق وی تغذیه می‌شدند و دیگر با قمه و ایجاد رعب و وحشت از رهگذران اخاذی نمی‌کردند!

خوب توقع این است که چنین متهمی وقتی پس از سه سال فرار و اقامت در کشوری متخاصم به کشور باز می‌گردد، بازداشت شود اما آقازاده فراری به محض ورود به جای زندان به منزل پدر می‌رود، در همان شب تمام آموزش‌های لازم را از وکلای اجیر شده می‌بیند و با وعده اینکه پس از چند  روز آزاد می‌شود به دستگاه قضایی و امنیتی تحویل می‌شود.

فشارهای زیادی متوجه دستگاه قضایی شد و این دستگاه مقاومت کرد. با این همه شاه کلید کودتای 88 با وجود اینکه در مرحله بازجویی بود اما نه تنها اجازه ملاقات با خانواده داشت که دائما از طریق تلفن با همان مشاور عالی اش در ارتباط  بود و رهنمود می‌گرفت.

کار به شورای امنیت کشور کشیده می‌شود و با ورود این شورا در برابر فشارهای سنگین، نهایتا مهدی هاشمی تنها دو ماه در زندان می‌ماند.

مهدی هاشمی حتی یک بار وقتی در برابر روند درست قضایی و اسناد متقن کم می‌آورد در همان مکالمات تلفنی خط را از مشاور اصلی‌اش می‌گیرد و با بهانه بیماری قلبی، خود را به بیمارستان می‌رساند.

قرار بوده که از بیمارستان به خانه برده شود که نهایتا توسط مأموران ذی ربط از بیمارستان دزدیده و به زندان بازگردانده می‌شود، همین حرکت نشان می‌دهد که دستگاه قضایی و امنیتی کشور تا چه اندازه مظلوم بوده و در پرونده مهدی هاشمی در فشار یک خانواده ... قرار داشته‌اند.

و متأسفانه در حالی که بر اساس اطلاعات موثق، هنوز تحقیقات در پرونده وی به اتمام نرسیده و در حالی که برخی مرتبطان سفید در پرونده وی ـ که بر اساس ادعای مسئولان قضایی، اطلاعات مهمی از آنها به دست آمده ـ تازه بازدداشت شده‌اند، اما با وثیقه ای که هیچ تناسبی با جرم وی ندارد، نهایتا با فشارهای بسیار آزاد می‌شود و وکیل وی امروز اعلام می‌کند که مهدی دیگر به زندان بازگردانده نمی‌شود!

اکنون مخاطب بنده دستگاه قضایی محترم است، جناب آقای آملی لاریجانی! از تلاش‌های شما سپاسگذاریم و می‌دانیم که این فشارها از این پس قطعا بیش از اینها خواهد شد.

بر اساس اطلاعات موثق مشاوران عالی مهدی که او را فراری دادند و بعد از سه سال بازگرداندند، اکنون تمام تلاش خود را می‌کنند تا پرونده مهدی هاشمی را به ابعاد سیاسی آن منحصر کنند، بر این اساس از هیچ کاری دریغ نمی‌کنند تا از مفاسد اقتصادی و امنیتی وی عبور کنند و موضوع اصلی پرونده را در مسائل سیاسی متمرکز کنند، در حالی که فساد اصلی مهدی هاشمی قبل از آن که سیاسی باشد، اقتصادی است.

امام حسین (ع) در روز عاشورا خطاب به لشکر یزید فرمود: فقد ملئت بطونکم من الحرام، شکم‌هایتان از حرام پر شده، برای همین کلام حق را نمی‌فهمید و مقام معظم رهبری فرمودند که از فساد اقتصادی است که فساد سیاسی، فساد اخلاقی، فساد اعتقادی و فساد امنیتی به وجود می‌آید.

جناب آقای آملی لاریجانی! انتظار از دستگاه قضایی، مقابله با دانه درشت‌هایی مانند مهدی هاشمی است، این نکته همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و از جمله مطالبات به حق مردم بوده است.

اما اکنون سئوال افکار عمومی این است که وقتی بر اساس اصل 19 قانون اساسی مردم از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی برخوردارند و رنگ و نژاد  و زبان و مانند اینها سبب امتیاز نخواهد بود.

بر اساس اصل 20 قانون اساسی همه افراد در حمایت قانون قرار دارند و از همه حقوق انسانی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی با رعایت موازین اسلام برخوردارند.

اکنون سئوال افکار عمومی این است که آیا اصل 19 و 20 قانون اساسی درباره آقازاده که 13 عنوان اتهامی از جمله اخلال در نظم اقتصادی، اختلاس، جاسوسی و همکاری با دولت های بیگانه دارد، اعمال شده است؟

قانون اساسی می‌گوید هیچ ن‍ژادی از نژاد دیگر برتر نیست اما آیا اگر فرد دیگری که از نژاد هاشمی رفسنجانی نبود و همین موارد اتهامی را داشت، در مرحله تحقیقات به خانواده اش اجازه ملاقات داده می‌شد؟

آیا اجازه می‌یافت تا با تیم چک و خنثی در بیمارستان حاضر شود،‌ آنجا را قرق کند و به صورت خصوصی با متهم مذاکره کند؟

آیا به نخستین بند اتهامی متهم رسیدگی اجازه رسیدگی داده شده است در حالی که در اکثر قراردادهای نفتی و گازی مربوط به دوره‌ای که مهدی هاشمی در وزارت نفت بوده، فساد اقتصادی و امنیتی وجود دارد.

آیا بیم تبانی و امحای اسناد از بین رفته که اجازه داده  نشد تا تحقیقات تکمیل شود؟ آیا احتمال فرار مجدد مهدی هاشمی نیست؟

پاسخ قوه قضائیه به اظهارات متهم که در روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شده چیست؟ آیا تحقیقات دراین باره انجام شده که متهم و شاه کلید فتنه‌ها علیه رهبری را آزاد کرده‌اید؟

آیا اگر عزم جدی برای رسیدگی به این پرونده هست ـ که انشاالله هست ـ ریاست محترم دستگاه قضایی به سازمان‌های تحت امرش دستور داده تا مدارکی که در اختیار دارد را به مراجع ذی صلاح ارائه دهند؟ در این باره نکات مهم دیگری دارم که ان‌شاءالله در نطق هفته آینده‌ام خواهم گفت.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پایان دنیا

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1391-12:01 ق.ظ

"بَسم اللّه الرّحمن الرّحیم" سلام!

حضرت محمد(ص):
اگز پایان دنیا فقط یك روز باقی مانده باشد،خداوند آن روز را آن قدر

طولانی می كند تا حجت خدا بیاید و زمین را پر از عدالت كند."این پست ضده شایعات اخیر مبنی بر پایان دنیاست!!"

ما مسلمونا باید به آیات کلام الله مجید توجه کنیم!
خداوند بارها تو قرآن کریم بیان کرده است که پایان دنیا روزی نا معلوم است.
اگر ما به خدا ایمان داشته باشیم میبایست دربرابر این شایعات ایستادگی کنیم.
باورش همون چیزیه که گروهی اونرو میخوان!ماباید ایمان خودمونو به خداوندآسمان و زمین نشون بدیم.

"وقل الحق من ربکم فمن شاءَ فلیومنِ و من شاءَ فلیکفر"
ووبگو سخن حق است که قرآن است فقط از سوی پروردگار شماست.پس هرکه خواستایمان بیاورد و هرکه خواست کافر شود.


برای کلام آخر فقط بگم که:"خداوندهمون شخصیه که آسمانو زمین و اجزای تشکیل دهنده اون رو توی6 روز خلق کرد.خلقتش دسته خودش بوده پس ازبین بردنشم فقط و فقط دسته خودشه! "

"الله خالق کل شی"...خدا آفریننده هرچیزی است.1

"ان الله کل شی قدیرٌ"...خدا بر همه چیز تواناست.2
"وهو العزیز العلیم."...و او توانای شکست ناپذیر است.3

ببخشید زیاد حرف زدم!
خیلی عصبی هستم از دست یسری افراد که این شایعات رو ساختن و یکسری دیگه که باور کردن!
مرسی که به حرفام گوش دادید.
درضمن این پست نوشته خودمه هرکس دوست داشت به اشتراک بگذاره.
موفق و سربلند باشید.
درپناه ایزدمندانداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حق مردم تهران را چه کسی خورد؟

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-11:55 ب.ظ

حق مردم تهران را چه کسی خورد؟
 

شورانشینان تهرانی معتقدند افزایش نرخ دلار به ۳ هزار تومان و تحریم باعث شده بسیاری از تسهیلاتی که مردم قبلا استفاده می‌کردند از سبد کالایی زندگی آنها حذف شود و این موضوع تنها به خاطر کمکاری نهادهای مسئول مربوطه است.
در پانصد و سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران علیرضا دبیر عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران نیز با انتقاد از شرایط زندگی مردم تهران گفت: کشور و تهران را تنها با حرف نمی‌توان اداره کرد و واقعیت‌ها را نیز ببینیم. وی اضافه کرد: در حالی مردم تهران در تحریم هستند که دلار به ۳ هزار تومان رسیده است و بسیاری از تسهیلاتی که مردم قبلا استفاده می‌کردند از سبد کالایی زندگی آنها حذف شده است.
دبیر به قیمت شیر، بلیت هواپیما، بلیت قطار، اشاره کرد و گفت: تمامی این قیمت‌ها افزایش قابل توجهی پیدا کرده است و مردم با مشکلاتی روبرو هستند.عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: این نگرانی در این وضعیت وجود دارد که دولت نیز پول مردم تهران را در بخش حمل و نقل نمی‌دهد و منجر به آلودگی‌های مختلف در بخش آب و هوا می‌شود. وی اضافه کرد: در ۶ و ۷ سال گذشته دولت در خصوص مترو کار خاصی را نکرده است و این را باید اعلام کنیم که دولت حق مردم تهران را نداده است.

متمم بودجه شهرداری تهران به تصویب رسید
مهمترین دستوکار جلسه دیروز متمم بودجه سال ۹۱ شهرداری تهران بود که پس از حدود سه ساعت بحث و بررسی، سرانجام به تصویب شورا رسید.
از میان ۱۸۶۷ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان متمم بودجه مصوب، ۸۵۰ میلیارد تومان نقدی و یکهزار و ۱۷ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان غیر نقدی است.
بودجه هزینه‌ای شهرداری تهران در مصوبه متمم بالغ بر ۵۶۲ میلیارد و ۱۰ میلیون تومان است و بودجه سرمایه‌ای نیز یک‌هزار و ۳۰۱ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان است.
شورای شهر تهران بودجه هزینه راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ را در متمم معادل ۴۰۶ میلیارد تومان تصویب کرد. بر اساس تبصره ۱ متمم بودجه، به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود که در صورت تحقق منابع فاینانس، مبالغ مشخصی را در پروژه‌های بزرگراه امام علی (ع)، مترو صدر نیایش هزینه کند. به این ترتیب در صورتی که فاینانس ۲۲۵ میلیون یورویی پروژه امام علی (ع)، ۵۵۰ میلیون یورویی مترو و ۶۵ میلیون یورویی صدر نیایش محقق شود، این منابع به عنوان منابع نقدی در بودجه شهرداری تهران محسوب شده و هزینه خواهد شد.بر اساس تبصره ۲ متمم بودجه ۹۱، اجرای پروژه «نور پردازی فضاهای ویژه طبیعی و شهری تهران» تنها پس از تصویب کمیسیون عمران قابل اجرا خواهد بود، ضمن اینکه کلیه برنامه‌های عملیاتی پیشنهادی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در بودجه متمم نیز پس از تایید کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر قابل اجرا خواهد بود.
هزینه‌کرد ردیف‌هایی از متمم بودجه شهرداری تهران با عناوین «کمک به مناسب‌سازی محل زندگی والدین شهدا»، «کمک به ایاب و ذهاب خانواده شهدا به بهشت‌زهرا (س)» و «کمک به تجهیز بیمارستان‌های صدر و نیایش بنیاد شهید» تحت نظارت کمیته‌ای مرکب از رییس شورای شهر تهران، مدیرکل بنیاد شهید استان تهران، شهردار تهران یا نماینده تام‌الاختیار وی به مصرف خواهد رسید.
بر اساس تبصره ۴ متمم بودجه، شهرداری تهران موظف شد که اعتبارات تامین شده از محل متمم را صرفا به پروژه‌های نیمه تمام دارای اولویت که تا پایان سال ۹۱ امکان سین محمد پورزرندی معاون مالی و اداری شهردار تهران در توضیح نحوه پیش‌بینی اضافه درآمدهای شهرداری، اظهار کرد: عمده افزایش درآمد پیش‌بینی شده در بودجه غیرنقدی شهرداری، مربوط به مجتمع‌های ایستگاهی مترو است.
وی با بیان اینکه امسال شهرداری تهران بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان در بخش غیرنقدی به مترو کمک کرده است، افزود: به عنوان مثال آزادسازی واگن‌های مترو از گمرک با استفاده از تخصیص املاک و بودجه غیرنقدی صورت گرفت.
پورزرندی ادامه داد: به طور کلی مترو عمدتا با فروش مجتمع‌های ایستگاهی اداره می‌شود، البته بخشی از منابع غیرنقدی مترو در سال‌های آینده به پول تبدیل می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از دلایل افزایش چشمگیر بودجه غیرنقدی، ارائه ملک به شرکت‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها است، خاطر نشان کرد: شهرداری ملک و بارگذاری را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری واگذار می‌کند و از طرفی با شرکت‌های عمرانی زیر مجموعه شرکت‌های سرمایه‌گذاری قرارداد منعقد می‌کند، به این ترتیب پول املاک واگذار شده در نهایت در اختیار شرکت‌های عمرانی قرار می‌گیرد.
در این جلسه سید مناف هاشمی معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهردار تهران در دفاع از متمم بودجه ارائه شده گفت: بودجه شهرداری با دولت متفاوت است، چرا که شهرداری تنها موسسه اجرایی عمومی است که با درآمد خودش اداره می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۱ شهرداری، ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود، افزود: پیش‌بینی بودجه به شکل محتاطانه انجام گرفت.معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهردار تهران ادامه داد: کدام اقتصاددان تصور می‌کرد که برخی اقلام مربوط به پروژه‌های عمرانی
۱۰۰ درصد و بیشتر افزایش قیمت داشته باشد؟ چه کسی تورمی که اواسط امسال رخ داد را پیش‌بینی می‌کرد؟
مناف هاشمی به وضعیت اقتصادی دولت اشاره کرد و گفت: در شرایطی که تخصیص‌های بودجه دولتی زیر ۲۰ درصد است، شهرداری می‌تواند از منابع غیرنقدی خود بهتر استفاده کند.
معاون شهردار تهران خاطر نشان کرد: اگر پیش‌بینی شهرداری در خصوص افزایش درآمد درست بوده، نشان‌دهنده مدیریت علمی و تلاش ماست و بر اساس همین تلاش به این نتیجه رسیدیم که می‌توانیم تا پایان سال ۳۰۰۰ میلیارد تومان افزایش درآمد داشته باشیم.
وی تاکید کرد که سرفصل‌های درآمدی شهرداری مشخص است و اگر هر یک از اعضای شورا ابهامی در این باره دارند، می‌توان یک به یک اعلام کرد که این افزایش درآمدها چگونه محقق می‌شود.
به گفته وی، نتیجه بررسی عملکرد بودجه‌ای شهرداری در سال جاری مثبت بود و شهرداری تنها سه درصد انحراف از بودجه داشت، بنابراین افزایش درآمدهای شهرداری به دلیل انحراف از برنامه نیست.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

طرح مذاكره با ادعای بسته تشویقی جدید

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-11:44 ب.ظ

طرح مذاكره با ادعای بسته تشویقی جدید
 

در حالی كه خبرها حاكی از برگزاری دور جدید مذاكرات ۱+۵ است ، برخی از مقامات آمریکایی ادعا کردند که احتمالا اوایل هفته آینده کشورهای۱+۵ با ایران در خصوص بسته تشویقی به ایران درباره برنامه هسته‌ای وارد مذاکره شوند.
مذاكرات میان ایران و گروه ۱+۵ در حالی سه دور برگزار شده است كه منابع خبری از دور جدید مذاكرات در آینده نزدیك خبر می‌دهند.
روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» مدعی شده است، آمریکا و ۵ قدرت دیگر جهان با عجله برای گفت‌وگوهای جدید احتمالی با ایران آماده می‌شوند و این در شرایطی است که نشانه‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه سران ایران ممکن است تمایل داشته باشند اوایل هفته آینده برای بحث درباره کاهش فعالیت‌های هسته‌ای در قبال کاهش تحریم‌های آتی علیه ایران مذاکره کنند.
برخی مقامات آمریکایی و اروپایی اعلام کردند‌ قدرت‌های جهان موافقت کردند، در صورتی‌که ایران حاضر شود تا بخش‌های کلیدی از برنامه هسته‌ای خود را متوقف کند، بسته تشویقی جدیدی به ایران پیشنهاد دهند اما مقامات آمریکایی می‌گویند که احتمال بسیار اندکی وجود دارد که موضع تهران زیر زنجیره‌ای از تحریم‌های بین‌المللی ملایم شود. این ادعا در حالی مطرح شده كه غرب تلاش دارد تا با ادعای لغو تحریم‌ها ایران به سمت كنار نهادن حقوق هسته‌ای خود سوق دهد.
یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا اعلام کرد: ارزیابی ما این است که احتمال دارد، آنها آماده رسیدن به یک توافق باشند، به طور قطع فشار وجود دارد.واشنگتن‌پست ادامه داد که این اقدام در جبهه دیپلماتیک در شرایطی صورت می‌گیرد که گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد ایران موافقت کرده تا امتیازاتی را برای بازرسی از سایت پارچین برای مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعطا کند.
این در حالی است كه هیچ‌گونه تأییدی از جانب مقامات ایرانی در خصوص به تعویق انداختن گفت‌وگوها با قدرت‌های جهان صورت نگرفته است و روز گذشته، «مصطفی دولتیار» یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در خصوص توافق احتمالی با گروه ۱+۵ ابراز کرد و گفت: شخصاً، خوش‌‌بین نیستم. همه‌چیز تابع مذاکرات است.
در همین زمینه سه نفر از مقامات آمریکایی و اروپایی که در خصوص آمادگی‌ها درباره مذاکرات ایران و ۱+۵ گزارش می‌دادند، می‌گویند که مذاکره‌کنندگان ایران در حال مذاکره درباره یک جدول زمانی برای گفت‌وگوهای جدید هستند که احتمالاً‌این مذاکرات در استانبول برگزار خواهد شد.
به گفته آنها، نشست‌های مقدماتی اوایل هفته‌ آینده آغاز می‌شود، البته احتمال دارد که این گفت‌وگوها بعد از تعطیلات سال نو میلادی انجام گیرد.
مقامات آمریکایی می‌گویند که هدف این نشست، آزمودن تمایل ایران برای متوقف کردن فعالیت‌های خاص هسته‌ای بعنوان یک گام موقت یا همان اقدامات «اعتمادساز» و تمایل این کشور برای کاهش نگرانی‌های بین‌المللی از فعالیت‌های هسته‌ای است و در قبال این اقدامات ایران، کمک‌های فنی در زمینه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای به ایران پیشنهاد می‌شود و ممنوعیت خرید قطعات هواپیما از ایران برداشته می‌شود.
از سوی دیگر «دنیس راس» از مشاوران ارشد سابق کاخ سفید مدعی شد که تحریم‌ها به شکل روز افزونی این موقعیت را برای ایران به وجود آورده که راهی برای برون رفت پیدا کند. وی همچنین معتقد است که ایران در حال آماده کردن شرایط مذاکره است اما لزوما این به معنی تصمیم گیری در خصوص یک معامله هسته‌ای نیست.
همچنین «هرمن ناکارتس» رئیس دپارتمان پادمان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از دیدار با مقامات ایرانی به خبرنگاران در وین گفت که توافق نهایی در خصوص صدور مجوز به بازرسان آژانس برای بازدید از پارچین ماه آینده به امضا درمی‌آید.
در این زمینه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز تأکید کرد: در صورتی که غربی ها به راستی به دنبال دست یابی به حقیقت باشند ، همانطور که در گذشته نیز همکاری کردیم باز هم این روند را ادامه خواهیم داد ، اما این همکاری به شرطی صورت می گیرد که بازرسان آژانس به دنبال خبرچینی برای اسرائیل و دشمنان ما نباشند.
سید باقر حسینی با اشاره به اینکه آژانس برای ادامه مذاکره با ایران باید پیش داوری ناعادلانه را کنار بگذارد، افزود: علی رغم همکاری های بسیار جمهوری اسلامی ایران، فشارها و خواسته های آژانس هر روز افزایش می یابد .
وی با اشاره به تحریم های جدید برخی از کشورها ازجمله کانادا بر علیه جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: صرف مطرح کردن این تحریم ها با وجود آنکه ما با این کشورها هیچ مراوده ای هم نداریم، نوعی فشار روانی است و برای سازنده بودن مذاکرات باید جلوی این تحریم ها گرفته شود.
در همین راستا سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز ایران را به تقویت بیشتر همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی ترغیب کرد و خواستار برگزاری دور جدید گفت‌و‌گوها میان ایران و گروه موسوم به ۱+۵ شد.
هونگ لی، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه در نشست خبری هفتگی خود اظهار کرد: گفت‌و‌گو و همکاری تنها راه حل مناسب مساله هسته‌ای ایران است.
این اظهارات در حالی مطرح می شود كه پژوهشگر سیاست عمومی برنامه خاورمیانه مرکز ویلسون می‌نویسد: روسیه احتمالا پیشنهاد خواهد داد که در ازای توقف غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصد از شکاف ایزوتوپ «یو-۲۳۵»، توسط ایران، تحریم‌های علیه این کشور، لغو گردد که البته خواسته ایران نیز همین است. از این نوع اورانیوم، برای مقاصد صلح آمیز، که به ادعای ایران تنها هدفش است، و همین‌طور برای ساخت بمب اتم نیز استفاده می‌شود. به گفته مقامات ایران، آنها از اورانیوم ۲۰ درصد برای یک راکتور تحقیقاتی که ایزوتوپ‌های پزشکی را تولید می‌کند، استفاده کرده‌اند.
عمل به این پیش شرط، اقدامی در جهت اثبات مقاصد خوب ایران خواهد بود. ارائه امتیاز بیشتر، می‌تواند شامل تحریم‌هایی باشد که لغو آنها آسان است، مانند تحریم خرید فلزات خاص -نه تحریم‌های مهم مربوط به نفت و بانک مرکزی.
یک دیپلمات غربی گفت: «اگر ما اندکی بیشتر بخواهیم، در عوض باید اندکی بیشتر نیز بدهیم؛ اما نظر ما این است که ایران را امتحان کنیم تا بدانیم آیا این کشور حاضر به معامله است، یا ایران می‌خواهد بداند که پایان بازی چه خواهد بود و مسیر مذاکرات به کجا خواهد رسید و چه چیزی به دست خواهد آورد. در این مرحله، غرب نمی‌خواهد تا به ایران پیشنهادی رسمی بدهد اما، احتمالا در نشستی، به طور غیررسمی به ایران مسیر مذاکرات را نشان خواهد داد. آن‌ها می‌توانند به طور محرمانه به ایران بگویند که می‌تواند مقدار محدودی از ذخایر اورانیوم غنی سازی شده خود را نگه دارد که در هر صورت، هدف بازرسی‌های سختگیرانه و سرزده قرار خواهد گرفت.
اعضای گروه، برای ارائه چنین پیشنهادی به توافق نرسیده‌اند. آنها نگرانند که ایران برای بی‌اعتبار ساختن تلاش‌های سازمان ملل، به منظور تعلیق و یا محدودیت در غنی سازی اورانیوم، اعطای چنین امتیازی از سوی گروه را علنی کند.
اگر ایران نداند که در پایان ماجرا چه اتفاق خواهد افتاد، ‌تمایلی به آغاز روند مذاکرات جدی، از خود نشان نخواهد داد و مذاکرات جدید، با شکست مواجه خواهند شد. درواقع آنها می‌توانند بگویند، بسیار خوب، شما پذیرفتید تا ما مقداری اورانیوم غنی سازی شده نگه داریم، شما به طور چشمگیری موافقت کردید که ما حق غنی سازی داریم؛ پس در مورد چه چیزی مذاکره می‌کنیم؟ اما نشان دادن چشم انداز به ایران، نباید به معنای پایان مذاکرات باشد. گام‌های زیادی باید برای رسیدن به آن، برداشته شود. برای نمونه، می‌توان به ایران گفت که تا زمانی که آنها شروع به کاهش تولید اورانیوم با غنای پایین نکنند، خبری از لغو تحریم‌ها نخواهد بود.
هنگامی که تولید آن متوقف شد، و احتمالا به خارج از کشور منتقل گردید، منطق دیگری حاکی از انطباق تولید با نیاز‌های واقعی برنامه اتمی ایران، حاکم خواهد شد و این مسئله،‌ نگرانی‌های مربوط به تولید سلاح هسته‌ای توسط ایران را کاهش می‌دهد. این مهم است که توپ را به زمین ایران بیاندازیم تا پیشنهادی به آنها ارائه دهیم که نتوانند و یا نباید از قبول آن خودداری کنند.
در حال حاضر، نتیجه محتمل این است که آمریکا و شرکای مذاکره کننده آن، پیشنهاد فعلی را ارائه خواهند داد و منتظر خواهند ماند که ببینند آیا ایران آماده آغاز روند مذاکرات واقعی است یا خیر. انتظار چندانی نمی‌رود که پایان ماجرا در راه باشد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تاجرنیا: شکافی بین اصلاح‌طلبان وجود ندارد

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-11:25 ب.ظ

تاجرنیا: شکافی بین اصلاح‌طلبان وجود ندارد
گروه سیاسی: یک فعال سیاسی اصلاح طلب ضمن تاکید بر این تقسیم بندی اصلاح‌طلبان "اصلی و بدلی" عنوان کرد: «افرادی که در شهر خودشان هم نتوانستند رای بیاورند اکنون خود را کاندیدای اصلاح‌طلبان برای ریاست جمهوری می‌دانند.» وی با رد وجود شکاف در جبهه اصلاحات، به انتقاد از برخی از افراد حاضر در این جریان پرداخت.» پس از انتشار بیانیه‌ای از سوی جبهه مشارکت که در آن «اصلاح‌طلبان به دو بخش اصلاح‌طلبان بدلی و اصلی تقسیم شده بود، برخی از افراد حاضر در جریان اصلاح طلب به این تقسیم بندی واکنش تندی نشان دادند که از سوی رسانه های اصولگرا انشعاب در جریان اصلاح‌طلب قلمداد شد.
به گزارش فرارو، جبهه مشارکت که از سوی وزارت کشور مجوز فعالیت آن لغو شده است چندی پیش اصولگرایان را متهم کرد که "با علم کردن اصلاح‌طلبان بدلی، می‌خواهد امید مردم به اصلاح‌طلبان را کم رنگ کند."
در همین راستا، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردمسالاری با به راه انداختن یک جبهه سیاسی با نام «جبهه اصلاح‌طلبان» سعی در ایجاد شرایط تازه برای حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری دارد. جبهه کواکبیان در برابر جبهه اصلی جریان اصلاح طلب یعنی "شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان" شکل گرفت.

دكتر علی تاجرنیا یکی از فعالان سیاسی اصلاح طلب در این باره گفت: «اصلاح‌طلبان یک طیف گسترده‌اند، اگر ما اصلاح طلبی را به عنوان یک تفکر بپذیریم جمع زیادی را شامل می‌شود. اما اگر قرار باشد اصلاح‌طلبان را در قالب یک تشکیلات و جبهه ببینیم به دو بخش تقسیم می‌شود یک بخش گروه های سیاسی است که منظور گروه های ۱۸ گانه شناسنامه دار است و مهمترین ارکان آن هم کارگزاران و مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب است.» وی بخش دوم را "اشخاص شاخص جریان اصلاحات " دانست و افزود: «کاملا مشخص است کدام چهره ها در این جریان محوریت دارند، آقایان خاتمی، موسوی، کروبی و موسوی خوئینی ها و ... .»وی ضمن تاکید بر تقسیم بندی اصلاح‌طلبان به "بدلی" و "اصلی" وجود شکاف در جبهه اصلاحات را رد کرد و تاکید کرد: «شکاف به معنی این است که یک مجموعه به دو قسمت تبدیل شده باشد، این بحث هایی که به عنوان مصادیق شکاف مطرح است قسمتی بسیار کوچک از مجموعه وسیع اصلاح‌طلبان اند.»

این فعال سیاسی اصلاح طلب بدون این که نامی از فردی ببرد اظهار کرد: «افرادی که در شهر خودشان هم نتوانستند رای بیاورند اکنون خود را کاندیدای ریاست جمهوری می‌دانند. اینها وزنی ندارند که بخواهند مصداق شکاف به حساب آیند. جبهه اصلاحات گروه های ۱۸ گانه‌اند که اگر در بین اینها شکافی ایجاد شده است و حرف های مختلفی زده شده است، بحث شکاف صحت دارد. در غیر اینصورت آن دوستانی که صحبت می‌کنند نظراتشان محترم است و حق دارند هر حرفی را بزنند اما مردم چهره های اصلاح طلب و تشکل های آن را می‌شناسند.»

لازم به ذکر است مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردمسالاری در انتخابات مجلس نهم نتوانست از شهر سمنان آرا لازم را کسب کند و از راهیابی به مجلس باز ماند. وی با اشاره به نقش آفرینی برخی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس نهم عنوان کرد: «در انتخابات اخیر مجلس هم برخی از دوستان ورود پیدا کردند و کاندیدا معرفی کردند، اما اقبال عمومی به کاندیداهای آن ها مشخص بود. اگر آن ها بگویند تمام جریان اصلاحات هستند بنابراین باید گفت تمام وزن اصلاح‌طلبان آن چیزی بود که در انتخابات مجلس نهم شاهدش بودیم! در حالی که در واقع امر اینگونه نیست.»

تاجرنیا با اشاره به تلاش شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برای برگزاری همایش، گفت: «این همایش وقتی اهمیت پیدا می‌کند که تمام گروه های اصلاح طلب امکان حضور پیدا کنند اگر قرار باشد بگویند مجوز می‌دهیم، اما این تشکیلات منحل شده است و آن یکی نمی تواند حضور یابد، باعث می‌شود جامعیت همایش از بین برود. پس طبیعتا تصمیمی که در این همایش اتخاذ می‌شود هم نمی تواند جامع باشد. اگر نشست جامعی برگزار شود، قطعا هر آن چه که خروجی نشست باشد برای تمام گروه ها مورد اعتماد و احترام خواهد بود.»داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

واكنش دفتر هاشمی به گستاخی رسایی

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-11:14 ب.ظ

گروه سیاسی: در پی اظهارات امروز حمید رسایی در مجلس علیه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و خانواده وی، دفتر آیت الله هاشمی‌رفسنجانی با ارسال نامه ای به هیات رییسه مجلس، ضمن اعتراض به انتشار توهین و تهمت از تریبون مجلس، خواستار اختصاص فرصت پاسخگویی گردید.
واكنش دفتر هاشمی به گستاخی رسایی
این نماینده حامی احمدی‌نژاد، نطق امروز خود در مجلس را به دادن نسبت‌های ناروا، توهین و تهمت به آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی اختصاص داد. یکی از ادعاهای امروز رسایی این بود که مهدی هاشمی براساس اسنادی که نزد رسایی موجود است، به اراذل و اوباشی که در حوادث سال ۱۳۸۸ در خیابانها اقدام به اغتشاش می‌کردند، حقوق می‌داده است! رسایی افزود: زورگیرانی که اخیرا با تهدید قمه در خیابانها از مردم باج گیری می‌کنند، به دلیل در زندان بودن مهدی هاشمی به این کار دست می‌زنند و اگر مهدی هاشمی در زندان نبود، آنها تحت مدیریت مهدی هاشمی بودند!! وی همچنین مطالب توهین آمیزی را نسبت به آیت الله هاشمی بر زبان آورد.

در واكنش به این اظهارات گستاخانه نسبت به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دفتر آیت الله هاشمی با ارسال نامه‌ای به هیات رییسه مجلس ضمن اعتراض به انتشار این گونه توهین‌ها و تهمت‌ها از تریبون مجلس، خواستار اختصاص وقت جهت پاسخگویی گردید. مطابق با آئین نامه مجلس، افرادی که از تریبون مجلس علیه آنها مطلبی بیان می‌شود، حق پاسخگویی از همین تریبون را دارند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مصباح‌یزدی: وطن‌دوستی شعار دوران جاهلیت است

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-10:58 ب.ظ

گروه سیاسی: آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی گفت: اگر کسی به جای طرح ارزش‌های اسلامی شعار ملیت و ایرانیت سر دهد به خون شهدا خیانت کرده است.
مصباح‌یزدی: وطن‌دوستی شعار دوران جاهلیت است
به گزارش مهر، رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی‌(ره) با بیان اینکه تبلیغ ملیت، قومیت و ایرانیت نیز در راستای‌‌ همان وطن دوستی و وطن محوری است، اظهار داشت: در مکتب اسلام ارزش‌های دیگری مطرح است که این ارزش‌ها در برابر وطن دوستی همانند نور در برابر ظلمت است. مصباح یزدی با بیان اینکه تلاش در راه حفظ وطن چیز کوچکی است که در بین حیوانات نیز مشاهده می‌شود افزود: آنچه که مربوط به خداوند است ارزشی بی‌‌‌نهایت به شمار می‌رود در حالی که نثار جان در راه حفظ وطن مقیاس کوچکی است. وی با بیان اینکه وطن چیزی قراردادی است که ارزش اهدای جان را ندارد اظهار داشت: چقدر انسان باید تنزل پیدا کند که به جای خدا و ارزش‌های الهی، ملیت و ایرانیت را مطرح کند.

وی ابراز داشت: اسلام حق و باطل را مطرح می‌کند که در مقابل بیان مطالب وطن دوستی و شعارهایی همانند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران در واقع‌‌ همان گرایش ناسیونالیستی است. وی تصریح کرد: امروز متاسفانه مباحث وطن پرستی از سوی کسانی که در جامعه اسلامی هستند مطرح می‌شود که باید عنوان کرد اگر کسی به جای طرح ارزش‌های اسلامی، اینگونه مباحث را مطرح کند به خون شهدا خیانت کرده است. وی تصریح کرد: آب و خاک ارزش آن را ندارد که انسان برای آن جان خود را از دست بدهد و طرح مباحث وطن دوستی نیز شعار دوران جاهلیت است. همه کره زمین به اندازه یک انسان مومن ارزش ندارد چرا که ارزش مومن به اندازه کعبه است و در واقع آنچه ارزش دارد ایمان و ارتباط با خداوند است. وی ادامه داد: اگر ملاک وطن باشد پس همه کسانی که در دنیا و بر اثر جنگ‌ها کشته می‌شوند شهید هستند در صورتی که اینگونه نیست و شهدای ما برای دفاع از وطن اسلامی و ارزش‌های الهی در این مسیر جان خود را اهدا کردند.
مصباح یزدی تصریح کرد: اگر اهداف شهدا را زیر و رو کنیم و به جای ارزش‌های اسلامی، ملیت و آب و خاک را مطرح کنیم شهدا ما را نفرین خواهند کرد و در واقع این افکار، شهدا را مسخ می‌کند. نباید گذاشت کسانی از روی جهل، شعار‌ها و ارزش‌های اسلامی را به ارزش‌های جاهلی، انسانی و الحادی تبدیل کنند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

یك فرد با غیرت پیدا نمی‌شد گوش این عنصر معلوم‌الحال را بگیرد و از بالای‌منبر پایین‌بکشد؟

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-10:39 ب.ظ

گروه سیاسی: جامعه روحانیت ساری منبرنشینی کواکبیان را در راستای اهداف استکبار و صهیونیسم اعلام کرد و امام جمعه بابل نیز او را عنصری معلوم‌الحال وابسته به یکی از گروهکهای ورشکسته اصلاح‌طلب! خطاب كرد.
اعتراض امام جمعه بابل به مصطفی كواكبیان دبیر حزب مردم سالاری است که در ایام محرم امسال در یكی از مساجد ساری بالای منبر به سخنرانی پرداخت.
اعتراض امام جمعه بابل به مصطفی كواكبیان دبیر حزب مردم سالاری است که در ایام محرم امسال در یكی از مساجد ساری بالای منبر به سخنرانی پرداخت.
 امام جمعه بابل با انتقاد شدید نسبت به سخنرانی مصطفی كواكبیان در روی منبر یکی از مساجد مرکز استان مازندران گفت: شنیدم عنصری معلوم الحال وابسته به یکی از گروهکهای ورشکسته اصلاح‌طلب! که در میان جامعه شناخته شده است در یکی از مساجد ساری در میان عزاداران حسینی بالای منبر می‌رود و می‌نشیند و برای افراد سخنرانی می‌کند. برای من جای تعجب است که درمرکز استان فردی با غیرت پیدا نمی‌شد که گوش او را بگیرد و او را از بالای منبر به پایین بکشاند!
به گزارش بهارنیوز، حجت الاسلام  شیخ مجتبی روحانی افرود: آلوده کردن ساحت منبر و مسجد جای نگرانی ندارد؟ سبک کردن فضای منبر و مسجد ذره ذره از این عوامل شروع می‌شود. چرا منبر و مسجد را مبتلا به آلودگی های سیاسی می‌کنید؟ چرا کسی از متولیان مسجد و روحانیون نبود که نسبت به این مساله اعتراض کند؟ مسجد و آن هم در شب عاشورا جای این بازی‌های سیاسی است؟ وی ادامه داد: اینها که در جاهای دیگر اینقدر قدرت ندارند حالا چطور شده که در این استان آمده اند اینقدر قدرت پیدا کرده اند که بالای منبر بروند؟ از بعضی از مقامات روحانی استان گلایه داریم که چرا اعتراضی از آنها برنخواست؟ امیدواریم در این باره برخی افراد معلوم الحال اینگونه میدان پیدا نکنند. استان مازندران استان ولایتمداری است. استان مازندران با تقدیم بیش از ده هزار شهید و هزاران جانباز و ایثارگر استانی ارزشی است انصافا این صحنه ها برای مردم دردناک است و غیر قابل قبول و تحمل است. شایسته است با بانیان این مراسم و حرمت شکنان برخورد جدی صورت گیرد.

جامعه روحانیت ساری منبرنشینی کواکبیان را در راستای اهداف استکبار و صهیونیسم اعلام کرد!

جامعه روحانیت ساری و بخش چهاردانگه این شهرستان نیز در مذمت منبرنشینی یکی از سیاسیون غیرروحانی در مرکز مازندران بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: در اندیشه معرفتی مسلمانان جایگاه منبر دارای قداست وصف‌ناپذیر و جلوس بر این جایگاه یادآور مواعظ پیامبر و خطبه‌های هدایت‌گرانه امیرمؤمنان علی‌بن‌ابیطالب و سخنرانی‌های آتشین رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی است. در این بیانیه تاکید شد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌المللی همواره در صدد انتقام همه‌جانبه از جمهوری اسلامی ایران برای تخفیف آلام ناشی از انقلاب اسلامی، انتفاضه اسلامی، مقاومت اسلامی، بیداری اسلامی‌اند و سلسله اهانت‌ها و ترورها، شایعات و نقشه‌های شوم، جاسوسی، تخریب، انفجار و تفرقه‌اندوزی قومی و سیاسی بخشی از این برنامه‌های پرهزینه نظام سلطه است که درباره نظام مقدس ما لحظه‌ای دریغ نشده است. در بخشی از این بیانیه آمده است: بنابراین هر حرکت داخلی که خواسته یا ناخواسته به این برنامه‌ها و اهداف شوم کمک کند را حداقل می‌توان آب به آسیاب دشمن ریختن دانست که موجبات کاهش تقدیس‌ها و افزایش تلبیس‌ها می‌شود.

در این بیانیه آمده است: به دنبال کسب اطلاع و رؤیت تصاویر مربوط به حرمت‌شکنی یکی از سیاسیون غیرملبس به کسوت مقدس و ظواهر متعارف روحانیت مبنی بر جلوس و سخنرانی در بالای منبر و استفاده ابزاری از آن در یکی از مساجد فعال شهر ساری، جامعه روحانیت شهرستان ساری و بخش چهاردانگه با اعلام حمایت از سخنان حضرت آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران در خطبه‌های نماز جمعه، به این وسیله مراتب اعتراض و انزجار خود را از این عمل منزلت‌شکنانه از ساخت مقدس منبر و روحانیت اعلام داشته و تاکید می‌کنیم که این عمل هم‌راستای هتاکی‌های گذشته عوامل خارجی و داخلی به اسلام ناب محمدی و به گسترش تبلیغات و توسعه، تقلید از متشابهات آن و نیز به تکمیل حلقه اهانت‌ها، بدعت‌ها و انکارها می‌انجامد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نجار و احمدی‌مقدم باید عذرخواهی کنند

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-10:34 ب.ظ

گروه سیاسی: نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه سؤالش از وزیر کشور درباره مرگ ستار بهشتی است، گفت: لازم است وزیر کشور و فرمانده ناجا از خانواده ستاربهشتی، مردم و رهبر انقلاب عذرخواهی کنند.
نجار و احمدی‌مقدم باید عذرخواهی کنند
علی مطهری در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه سؤالم در روز سه‌شنبه هفته آینده (۵ دی) از مصطفی محمدنجار وزیر کشور درباره مرگ ستار بهشتی است، گفت: هنوز ابعادی از این اتفاق روشن نشده است. نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری درگذشت این وبلاگ‌نویس در نهاد زیرمجموعه وزارت کشور،‌ افزود: تغییر رئیس پلیس فضای تبادل اطلاعات تهران (فتا) از سوی فرمانده نیروی انتظامی گرچه قابل تقدیر است؛ اما برای جبران این موضوع کافی نیست و باید اقدامات بیشتری انجام شود. وی ادامه داد: کمترین خواسته ما از وزیر کشور،‌ عذرخواهی وی و فرمانده نیروی انتظامی از خانواده ستار بهشتی،‌ مردم ایران و رهبر معظم انقلاب و مجازات بدون اغماض عاملان این حادثه و اجرای لوازم حکم قضایی از قبیل پرداخت دیه و غیره است.
مطهری با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هنوز نحوه مرگ ستار بهشتی را اعلام رسمی نکرده، تصریح کرد: محال است بهشتی به مرگ طبیعی فوت کرده باشد؛ خصوصا که وی جوانی با بنیه جسمی قوی بوده است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

انقلاب کردیم تا بتوانیم اعتراض کنیم اما می‌گویند انتقاد هم نكنید

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-08:38 ب.ظ

گروه سیاسی: حجت‌الاسلام محمدناصر نقویان در شب پنجم ماه محرم در مسجد جامع جماران سخنرانی كرده كه در زیر بخش‌هایی از اظهارات وی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، را می‌خوانید. با این توضیح كه متن كوتاهی از اظهارات ابشان دیروز در سایت منتشر شده بود.
انقلاب کردیم تا بتوانیم اعتراض کنیم اما می‌گویند انتقاد هم نكنید
در داستان قوم لوط، وقتی هول و هراس جناب ابراهیم از مهمانان عجیب و غریب فرو نشست وَ جاءَت البُشرا و به او بشارتی دادند و دلش روشن شد که خدا فرزند دیگری به او عنایت کرد و لبخندی زد. یُجادِلنا فی قوم لوط. در این شرایط جناب ابراهیم(ع) با خدا در مورد قوم لوط دست به یقه شده است. قرآن می‌فرماید (ابراهیم) با ما مجادله می‌کند که خدایا برای چه می‌خواهی قوم لوط را از بین ببری؟! قبل از این‌که خدا جواب حضرت ابراهیم را بدهد، به قول ما طلبه‌ها یک جمله معترضانه می‌آید «إنَّ اِبراهیمَ لَحلیمُ اَواه مُنیبْ».. این آیه به خاطر این بود که فردا یک عده‌ای به خیابان‌ها نریزند و بگویند مرگ بر ابراهیم! یعنی ای ابراهیم! تو به خدا نامه می‌نویسی؟! آیا نمی‌شود یک نامه به محضر مبارک رهبری نوشت و گفت که به برخی مسائل انتقادهایی داریم؟ طبق این آیه می‌شود؛ اما طبق ذهن بعضی‌ها نمی‌شود! طبق ذهن بسته و کم بصیرت و کم مطالعه و کم صبر و کم تحمل و متحجر بعضی‌ها نمی شود! قرآن می‌‌فرماید پیغمبر ما که بنده ماست؛ به من خدا اعتراض کرده. اما خداوند به ابراهیم گفت: شعار ندهید و نعوذبالله شعار (مرگ بر ابراهیم) ندهید! (قرآن با این آیه می‌گوید) ابراهیم بنده خوب ماست: «إنَّ اِبراهیمَ لَحلیم اَواهُ مُنیبْ» و به درگاه ما استغثاثه دارد. یعنی خداوند او را تبرئه کرد تا شخصی به جناب حضرت ابراهیم(ع) تعدی نکند و کاسه داغ‌تر از آش نشود. بعد از نزول این آیه، سپس جواب ابراهیم را می‌دهد.

عمل نکردن صدا و سیما به دستور رهبری

سه چهار روز قبل از ماه مبارک جلسه‌ای به اتفاق برخی از دوستان روحانی در برنامه «سمت خدا» که ظهرها از شبکه ۳ پخش می‌شود، مهمان بودیم؛ برنامه‌ای که به خصوص میان خواهران خیلی مشتری داشت. البته برنامه‌های ما باید در همین زمان‌ها پخش شود ساعت نه و ده شب که همه نشسته‌اند باید برنامه مهران مدیری، لعیا خانم، نیکی خانم و... ببیند!

ما را که خدمت رهبر معظم بردند، عوامل برنامه بودند و رئیس وقت شبکه هم بود (بعداً عذرش را خواستند). بعضی از مسئولین محترم بیت هم تشریف داشتند. نوبت عرایض بنده که شد، گفتم: آقا این صدا و سیما و این رادیو و تلویزیون مثل عصای حضرت موسی(ع) است؛ قدرت دارد ولی فعلاً به عنوان چوبدستی از آن استفاده می‌کنند. دلیلش هم این است که بسیاری از کسانی که بر اریکه این دستگاه عجیب و غریب و ساحری تکیه زده‌اند، این کاره نیستند و با رانت سر کار آمده‌اند. دلیلش این است که این حضرت مستطاب ضرغامی بارها با هنرپیشه‌ها و خواننده‌ها و فوتبالیست‌ها جلسه گذاشته است. در حالی که این رسانه، اگر رسانه دینی است به تعبیر آن امام بزرگوار که فرمود «باید دانشگاه باشد» یکبار با ما کارشناسان مذهبی جلسه نگذاشته است. من ۱۵ سال است که در این دستگاه رفت و آمد می‌کنم. آقا فرمودند «که شما وقت نگرفتید.» دیگر من خجالت کشیدم بگویم، ما که نباید وقت بگیریم. آنها باید از ما وقت بگیرند. مگر من مشتاق هستم که در تلویزیون سخنرانی کنم؟ که بریم پشت دفتر آقا بنشینیم که فکر کنند که من حتماً پولی یا پست و مقامی می‌خواهم. بعد در آنجا مدیر گروه معارف بود برای صحبت کردن اجازه گرفت و گفت که آقا کتباً هم وقت گرفتیم به ما وقت ندادند. (با این حرف) دیگر ایشان مطلبی نفرمودند.

من در ادامه عرایضم در آن دیدار گفتم، امام فرمود: «میزان رای ملت است.» این عرایض من در آنجا ضبط شده است، ده‌ها هزار پیامک از مردم وجود دارد که گفتند این برنامه را در ساعت ۹ و ۱۰ شب پخش کنید، حرف‌های خوبی زده می‌شود...در ساعتی باشد که همسرمان و بچه‌هامان در منزل هستند و بتوانند این برنامه را ببینند. چرا یک بعدازظهر پخش می‌شود؟ این هم رأی ملت؟! ولی آقایان می‌گویند که نه! شب باید سریال و فوتبال پخش شود و برنامه‌های مذهبی که خود مردم هم می‌خواهند نباید پخش کنیم که در همین هنگام آقا به آقای حسین محمدی گفتند « آقای محمدی به آقای ضرغامی بگویید که چرا این برنامه را در شب پخش نمی‌کنند و من این برنامه را دیده ام؛ برنامه خوبی است». اما شما دیده‌اید از ماه رمضان تا حالا کسانی که سنگ ولایت به سینه می‌زنند و می‌گویند «ما همه سرباز توایم» این برنامه را شب پخش کرده باشند؟ این دستور ولایت و این دستور رهبر معظم! دیگر در جلسه حضور داشتم و نقل مستقیم است که می‌گویم.

در نظر نگرفتن مصلحت ملت، در عزل و نصب ها

اینکه می‌گویم حقه‌بازی می‌کنیم دلیل دارم؛ خانمی نامه نوشته که شما در سخنرانی دیشب گفتید که رئیس‌جمهور دارد خیانت می‌کند. من چنین جمله‌ای نگفتم و نوار سخنرانی دیشب خودم را سه مرتبه گوش کردم و همچین حرفی در آن نبود. دین و انصاف چیز خوبی است؛ تقوا چیز خوبی است و حرفی که دیشب من زده‌ام را دارید تحریف می‌کنید. خواهرم! برادرم! اگر یک ماه دیگر از سخنرانیم بگذارد یک کلاغ چهل کلاغ می‌کنید! آن‌وقت می‌گویید که من در مجلس فحش خواهر و مادر به رئیس‌جمهور دادم! وقتی نیم ساعت سخنرانی من، صحبت‌هایم تحریف می‌شود، بعد از دو روز حتماً چیزهایی دیگر هم به آن اضافه می‌شود؛ لذا کسی هم که نبوده، باور می‌کند. قسم هم می‌توانیم بخوریم وقتی باب خلاف‌گویی باز می‌شود، این حرف‌ها هم زده می شود. بنده آن‌قدر شجاعت دارم که وقتی حرفی میزنم پایش بیستم و از عرایضم دفاع کنم و به عنوان یک شهروند و دوستدار این انقلاب که جان و خون دادیم وقتی حرفی می‌زنم، پایش بایستم و از عرایضم دفاع کنم؛ «دامن دوست به صد خون دل افتاد به دست، به فسوسی که کند خصم رها نتواند کرد».

آیا باید هر کسی بر هر اریکه‌ای تکیه بزند و به نام ملت هر کاری دلش خواست انجام بدهد؟ تازه اگر بنای گوش دادن به فرمایشات رهبر معظم باشد که آقا اول خصوصی نوشتند که به فلان آدم فلان مسئولیت را ندهید. کسی گوش نداد. دوباره مجبور شدند رسمی از صدا و سیما مطلب خود را بگویند، بعد که آن شخص را گذاشتند برای یک مقام بزرگ‌تر و بالاتر! بعداز آن این همه تغییر مدیریت برای چه؟ این مدیریت را برداریم، کس دیگر را بگذاریم. در این چند ساله دانشگاه‌ ما ۵ تا رییس عوض کرده است. الان پیشرفت‌های دنیا یکی از عللش ثبات مدیریت است. من بارها به مسئولین بلندپایه گفتم که آرزو می‌کنم سه، چهار تا از رئیس‌جمهورهای آینده به تعبیر حضرت امام «مسلسل» با یکدیگر عهد برادری و اخوت ببندند و بگویند که ما دو سه وزیر را عوض نمی‌کنیم و وزیری که امروز می‌آید ۲۰سال در این کشور وزارت کند، از الان بشینید برای ۲۰ سال بعد؛ برای آموزش و پرورش برنامه‌ریزی کند. چون این‌قدر این آموزش و پرورش ریشه‌ای و مهم و اثرگذار است. وزیری که نمی‌داند فردا صبح هست یا نیست، آقای رئیس قصد عزل کردن او را دارد یا نه، چه برنامه‌ریزی می‌تواند بکند؟! امنیت دومین اصل روانشناسی امروز دنیاست. آبراهام مازلو می‌فرماید: «که نیازهای آدمی پنج طبقه دارد. نیاز اول که نیازهای فیزیولوژیک و پایه‌ای است و طبقه دوم نیاز به امنیت است.» الان من و شما وقتی می‌توانیم سخن بگوییم و سخن بشنویم و آرام باشیم که فضا امن باشد. الان بگویند که احتمالاً اینجا بمب گذاشتند و امنیت فیزیکی نباشد از همه زودتر بنده فرار می‌کنم! امنیت اجتماعی، امنیت صنفی، امنیت خانوادگی، امنیت شغلی.

اگر یک شوهر هر روز سه مرتبه به زنش بگوید که من طلاقت می‌دهم این زن دست و دلش به کار می‌رود؟ به یک کارمندی هر روز گفته شود که فردا اخراجت می‌کنیم، این کارمند می‌تواند کار کند؟ یک زنی هر روز به شوهرش بگوید که من بالاخره ازت طلاق می‌گیرم این مرد می‌تواند دیگر دلبستگی به خانه و خانواده پیدا کند؟ آن مسئول بیچاره که هر لحظه دلش می‌لرزد که نکند کسی از ما سعایت کرده و حرفی زده باشد. باید اختیار داد!

شخصی بدون نظر من رفته جایی و وسط مذاکره دیپلماتیک او را عزل کنند گور پدر حکمت این ملت، هر چه می‌خواهند پشت سر ما بگویند، بگویند؛ چون بنده دلم خواسته، شما حق نداری دلت بخواهد! (این کارها) به حکمت و عزت این ملت نیست؛ به مصلحت این ملت نیست. بعد هم بگوییم هیچ کس هم حق اعتراض و انتقاد نداشته باشد! پسر من برای رأی آوردن این شخص کتک خورده، من هم به همین آدم رأی دادم. در آن روز وظیفه آن بود و امروز وظیفه این است.

امیرالمؤمنین(ع) بعضی‌ها را خودش نصب می‌کرد، خودش هم عزل می‌کرد. از او می‌پرسیدند که «آقا چرا عزل کردی؟» می‌فرمود: «در آن زمان آدم خوبی بود، و امروز خبر آوردند که دارد خراب می‌کند.» عزل‌های علی‌(ع) را ببینید. ما که ادعا داریم حکومت چنین و چنانی داریم هر کسی که عزل کرده، در همان عزل‌نامه دلیلش را نوشته. عثمان بن حنیف، محمدبن ابی بکر ... تو را به این دلیل عزل کردم. اگر مردیم دلیل عزل‌هایمان را بنویسیم ببینیم چقدرش راست است و چقدر از روی هوی و هوس است و چقدر برای عزت و حکمت این ملت است؟ اگر کسی توانست شخصی را که عزل می‌کند، دلیل عزلش را بنویسد، مردم به او تبریک می‌گویند.

اما اینکه بگوییم «دلم خواسته» این چنین نباید باشد. مگر این کشور دل بخواه است؟! اصول دارد، روش دارد، اشارات و تنبیهات دارد. یک قوانینی بر این کشور حاکم است؛ دنیا هم دل بخواه کار نمی‌کند. این‌جوری نیست که رئیس جمهور هر کسی را که دلش خواست عوض کند، باید به حکمت ملت کار کرد. باید گوش به فرمان رهبر داد. رهبر هم چاره ندارد و می‌گوید که مملکت را بهم نریزید. بین بد و بدتر که گیر می‌کند می‌گوید که فعلاً بد را داشته باشیم گرفتار بدتر نشویم.

در سی ساله انقلاب همیشه برهه حساس بوده!

رهبر هم نمی‌گوید که حرفی زده نشود. نامه‌پراکنی‌هایی که شد و رئیس محترم قوه قضاییه نوشت که «داستان تو داستان غاصبی است که همه اموال مردم را می‌گیرد و اگر آمد و مالش را خواست می‌گویی که چرا به اموال سلطان تعدی می‌کنید؟» خب این حرف خیلی بزرگ است. آقا هم در سخنان‌شان فرمودند که «این نامه‌ها اشکالی ندارد و چیزی نیست.» رد نفرمودند. اما (سخن آخر ایشان) یعنی حواستان جمع باشد؛ خیالبافی ممنوع! من آدمی هستم که در دومین دوره صدارت حضرت آقای هاشمی رفسنجانی یک سخنرانی انتقادی در مسجدالرسول میدان رسالت انجام دادم که وسط سخنرانی کسی آمد و در گوش من گفت: «حاج‌آقا سخنرانی‌تان دارد ضبط می‌شود». پای منبر گفتم که آقا می‌فرمایند «سخنرانی‌تان ضبط می‌شود» و گفتم: «مردم! اگر من دارم اشتباهی می‌کنم بگویید که شیخ ساکت باش و بی‌خود نگو! حرف نامربوط نزن و اگر درست می‌گویم که گوش بدهید». ما انقلاب کردیم که بتوانیم حرف بزنیم و انتقاد کنیم. و الا انتقاد اعلی‌حضرتی که قبلا هم بود و لازم نبود که خون بدهیم تا دوباره برسیم سر جای اولمان!

در آن زمان هم زبان من دراز بود و کسی فکر نکند که الان زبانم تیز است. نه! آنچه که می‌فهمیم حق است و دلیل داریم و در پیشگاه خداوند باید جواب دهیم، پایش می‌ایستیم تا پای جان! در آن جایی که می‌بینیم به سمت انحراف می‌رود،حرف می زنیم. امام در وصیت‌نامه مقدسش فرمود: «ملت اگر روزی دیدید که مسئولین هم کج می‌روند خودتان وظیفه دارید که جلوی اینان بایستید.» دستور امام است! نگفته که هر کاری کردند ملت چیزی نباید بگوید. همچنین دستوری ندادند. در مقابل ظلم ایستادن این‌گونه نیست که اگر امریکا ظلم می‌کرد داد بزنید اگر در داخل ظلم دید، حرف نزنید. ظلم، ظلم است و فرقی نمی‌کند. امام در آن سخنرانی می‌فرماید: «امریکا بدتر از شوروی، شوروی بدتر از انگلیس، و همه بدتر از بدتر» وقتی قرار است ظلمی را انسان تحمل نکند چه ظلم داخلی باشد، چه خارجی؛ باید بگوید. ظلم داخلی از این جهت که خودی است ساکت‌تریم. آنجا که پای دشمن خارجی می‌شود حرفی نمی‌زنیم و می‌گوییم که ما مملکت‌مان را دوست داریم و هیچ‌وقت نمی‌رویم با بی‌بی‌سی علیه جناح مقابل مصاحبه کنیم. اگر کسی با بی‌بی‌سی مصاحبه کرد، بله این کار او ایراد دارد. چون او دشمن همه است. اما بین خودمان هم چیزی نگوییم؟

بنده دارم سیگار می‌کشم. پسر من که همدیگر را دوست داریم و گوش و پوست و استخوانش از من است باید بگوید : «باباجون این ریه شما الان یک پنجمش مال خودتت است و چهار پنجمش برای مادر و من و بقیه برادر و خواهران؛ می‌شه خواهش کنم که شما در آن چهار پنجم ما دود نکنی و در آن یک پنجم مخصوص خودت دود بریزی؟!» اگر پسر من چنین حرفی زد من باید تنبیه‌اش کنم؟ نه! خوب گفته است. به خاطر صلاح من و آرامش خانواده گفته است: «کُلُکم رأع و کُلُکُمْ مسئول». پیغمبر(ص) فرموده: «همه مسئولیم».

اگر کسی بگوید الان وقتش نیست، حرفی است که من نمی‌فهمم! شما یک وقتی تعیین کنید. در سی ساله انقلاب همیشه برهه حساس بوده و شما یک برهه در این سی ساله نشان بدهید که حساس نبوده باشد! سخنرانی حضرت امام را که پخش می‌کند می‌گوید: که «در این موقعیت حساس کنونی،...» همیشه حساس بوده! تازه آدم عاقل هر چقدر که می‌رود جلو، باید زود آفت‌یابی کند و راه برون‌رفت از مشکلات را بسنجد و به قول اطبا پاتولوژی کند؛ به قول جامعه‌شناسان آسیب‌شناسی کند. دیر که بشود و مسیر را کج برویم، راه برگشتی نمی‌ماند.

چرا در تهران ۳۸ درصد مردم در انتخاب مشارکت کردند؟

در انتخابات مجلس قبل خود آقایان آمار دادند که در شهری مثل تهران ۴۰-۳۸ درصد مردم شرکت کردند. آمارهای دیگر کمتر هم هست. در ایام انتخابات از رهبری خرج می‌کنید. در کانال‌های مختلف، ۲۴ ساعته در ایام انتخابات تبلیغات می‌کنید، چرا ۳۸ درصد در انتخابات شرکت کردند؟ همه ضد انقلاب شدند؟ آن ۵۰ و اندی درصد چه کسانی هستند؟ ملت نیستند؟ موقع انتخابات که می‌شود دختر سربرهنه را هم نشان می‌دهید که قبول داریمش، انتخابات که بسته شد دوربین دوباره به سمت خانم چادری می‌رود! این حقه‌بازی‌ها چیست؟! اگر او مال این انقلاب و این نظام است بعد از انتخابات هم او شهروند ماست و جزو ملت ماست اگر نیست، پس رأیش را هم نمی‌خواهیم. ملت می‌فهمند؛ عقل دارند و تحلیل می‌کنند.

این دردهای بی‌درمان اقتصادی، هست. یک عده‌ای سیرند و عده‌ای خودفروشی می‌کنند. باید انتقاد کرد؛ منتها انتقاد دلسوزانه و به جا و به وقت. حتی می‌شود طبق این آیات قرآن( که گفته شد) به رهبری نامه نوشت؛ این (کار) ضدیت با ولایت فقیه نیست؛ این پیشرفت نظام و دلسوزی مردم است. اگر کسی ضد این نظام باشد کاری ندارد! می‌گوید بعداً انفجار درونی که رخ داد نشان‌تان می‌دهیم. شاه آمده بود و کنار مجسمه ایستاده بود و می‌گفت که «کورش آسوده بخواب که ما بیداریم.» شاه که داشت فرار می‌کرد کسی آمد و گفت اجازه هست من چیزی بگویم؟ گفت: بگو. گفت: به اعلی حضرت پدر نمی‌شد دروغ گفت به شما هم نمی‌شود راست گفت که کار به اینجا رسید. خدا نکند که جمهوری اسلامی به وضع دومی مبتلا شود که (به گونه‌ای شود) که نشود راست گفت و همه متملق و چاپلوس باشند و بگوییم آسوده باشید؛ همه جوانان انقلابی‌اند و همه دخترانان اینچنین‌اند! مملکت همه گوش به فرمانند؛ این‌جوری نیست!

ما داریم می‌بینیم. یک آخوند و طلبه بیچاره سر خیابان ایستاده و تاکسی سوارش نمی‌کند. یکی، دو تا، پنج تا نیست. بنده گاو پیشانی سفیدم و مردم می‌شناسند و احترام می‌کنند و محبت دارند و من خجالت‌زده الطاف و رهین مهربانی‌های مردم هستیم. اما یک طلبه(عادی) ایستاده برای گرفتن تاکسی؛ مسافر در تاکسی می‌گوید که این طلبه را سوار نکن؛ آخوند سوار نکن، من کرایه‌اش را می‌دهم. همانی که می‌گوید سوار نکن، گاهی می‌بینیم مسلمان است و سینه‌زن حضرت اباعبدالله(ع) و نمازخوان است. بنده در اروپا در همین ماه مبارک می‌رفتم در خیابان. دو زن بی‌حجاب داشتند از پیاده‌رو می‌رفتند آن‌قدر حرف‌شان را بلند گفتند که من شنیدم، گفتند: «این حاج آقا نقویان است که صحبت می‌کند. خوب حرف می‌زند» این زن بی‌حجاب در اروپا با بودن ۱۵۰۰ کانال ماهواره، این را می‌گوید! این باور این مردم است.

اما اگر یک روزی رسید که خدای ناکرده مردم به این نتیجه برسند که نه، مثل اینکه یک جور دیگر است، آن روز، روز سختی خواهد بود و آن وقت همه توی سر هم می‌زنند که ای کاش انتقادی می‌کردیم و یا دادی می‌زدیم تا درست می‌شد. و کار به اینجا نمی‌کشید. منتها آن روز می‌شود نوشدارو بعد از مرگ سهراب؛ «آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟ بی‌وفا حالا که من افتاده‌ام از پا چرا؟ نوشدارویی و بعد از مرگ سهراب آمدی؟ سنگ‌دل این زودتر می‌خواستی حالا چرا؟»

این‌ گونه جامعه را ببندیم و فکر کنیم و بعد هم بنویسیم که معلوم است که شما پیرو ولی فقیه نیستید... این‌طور نیست خواهر من! این یک اتهام است. بنده به رهبر معظم انقلاب بعد از یکی از سخنرانی‌هایی که در بیت داشتم، گفتم: «آقا الان حضرت عزراییل تشریف بیاورد و بگوید شیخ ۲۰ سال دیگر به عمر تو باقی است، الان هم می‌گویم و پای اعتقادم هم ایستاده‌ام. از این بیست سال، می‌خواهم بگیریم یک روز به عمر این آقا اضافه کنیم. چون ۲۰ سال عمر تو یک روز عمر این آقاست. عمر تو که تو باشی یا نباشی چه فرقی دارد، والله و بالله به این قرآن کریم حاضرم! چون من و امثال من نباشیم اتفاقی نمی‌افتد. یک روز آن آقا اگر نباشد هرج‌ومرج می‌شود؛ قربت الی الله همدیگر را می‌کشیم! من به این منتقدم! اما این باور من، معنایش این نیست که در جایی که انتقاد دارم نگویم؛ خفه‌خون بگیرم و سکوت کنم به خیال اینکه این بهتر است. نخیر! این بهتر نیست. این (شبکه های) تلویزیون اگر عقل داشتند این دوربین را برمی‌داشتند و می‌رفتند آنچه را که واقعیت‌های جامعه است در پچ‌پچ‌های تاکسی و اتوبوس و مترو و محفلی، این را منتشر می‌کردند.

در آنجایی که دفاع می‌کنیم، تا پای جان می‌ایستادیم و آنجایی که حرفی داریم، می‌گوییم. جامعه در زمان پیامبر(ص) آن‌قدر باز بود که عده‌ای می‌آمدند به پیامبر انتقاد می‌کردند. اما پیامبر نمی‌گفت که تو ضد ولایت فقیه شدی و اعدامش کنید. با مهربانی و محبت جواب می‌داد و علت‌ها را بیان می‌کرد؛ مردم راضی و آرام و قانع می‌شدند. حتی گاهی اوقات می‌گفت درست می‌گوید و من می‌گویم اصلاح کنند. قرآن به پیغمبر نهیب زده؛ خالدبن ولید گفته که اینها زکات نمی‌دهند و می‌خواهند بجنگند. پیغمبر لشکر را تجهیز کرد برای جنگیدن. آیه نازل شد که یعنی چی؟ چرا این کار را می‌کنید؟ این شخص دروغ می‌گوید و خبر دروغ آورده. إنْ جاءَکُمْ فاسقُ بنبا فَتَبینوا. .. خطاب به پیغمبر می فرماید "خدا ببخشدت. چرا اجازه می‌دهی که اینها هر کاری می‌خواهند بکنند". سوره توبه را ملاحظه کنید. سوره حجرات را ملاحظه کنید. همین‌جوری خودمان یک گوشه‌ای بنشینیم و یک خیالاتی داشته باشیم و به یک نتیجه‌ای برسیم و بعد هم داد بکشیم، به خیال اینکه داریم دفاع می‌کنیم! نه برادر من! نه خواهر من! ای فدای سرت گردم غلط فهمیده‌ای! دِوا فهم و بصیرت می‌خواهد. یک کسی می‌گوید که «من بصیرت پیدا کردم و می‌خواهم انتقاد کنم.» بصیرت من به من می‌گوید که باید انتقاد کرد. آنجایی که باید تایید کرد، بله تایید می‌کنیم. کارهای خوب هم شده، است. منتها یادمان باشد یک کار اشتباه، ۱۰ تا کار خوب را زیر سوال می‌برد. سر سفره، من بارها این مثال را زدم، ده تا غذا معطر و خوشبو هست، هل و گلاب و زعفران دارد. اما کافی است دو پر پیاز هم میل کنید. با هر کی حرف می‌زنید می‌گویند که «پیاز خوردید؟!» این همه غذای زعفرانی که خورده‌ شده گفته نمی‌شود اما چون بوی پیاز می‌آید این مسئله گفته می‌‌شود. نماد عمومیش این است.

من معتقدم که خیلی کار را خراب کرده‌ایم. این کاش یک کار را خوب می‌کردیم. تازه آن گونه هم اگر بخواهیم محاسبه کنیم می‌شود قصه‌ی شخصی که می‌رود نانوایی، نان می‌دزدید و از خرمافروشی، خرما می‌دزدید و از پنیرفروشی، پنیر می‌دزدید و اینها را ساندویچ می‌کرد می‌داد به فقرا!

یک کسی گفت «این چه حقه‌بازی است که تو می‌کنی». گفت: «حقه‌بازی یعنی چه؟» مگر قرآن نخواندی. «قرآن می‌گوید. مَنْ جاءَ بالحُسنِ فلو عَشَرَ بِالمِثالِها. هر کسی یک کار خوب کند ده برابر ثواب دارد. یک کار بد بکند. یک کیفر دارد. من صدقه دادم، صدقه ده تا ثواب داد. نان دزدیدم یک گناه است. مگه سواد نداری؟ چهار عمل اصلی نخواندی؟ ده منهای یک می‌شود نُه. پس ۹ تا برای من مونده! آن شخص خنده‌اش گرفت و گفت «مثل اینکه تو مخت تاب برداشته!» این آیه را نخواندی: أنَّما یَتَقَبَلُ اللهِ مِنْ المُتَقینْ. خدا آن صدقات را از آدم باتقوا می‌پذیرد. مثل اینکه ما بیایم برای یک بچه‌‌ای لوازم التحریریش را بدهیم، یک تابی در خانه‌اش بزنیم، حقوق ماهیانه به او بدهیم و سپس از او سوال کنیم که«بچه حالا ما را قبول داری؟ و او هم بگوید: بله شما خیلی به من محبت کردید فقط قبلاً یک بمب زدید بابای منو کشتید!

این همه خدمت بکن. قبلاً یک بمبی زدید و یک ویرانه‌ای ساختید و ساختاری را خراب کردید؛ حالا خدمتی، هم بکنید، (اما) ارزشی ندارد. مگه خیال می‌کنید عُمر و ابوبکر خدمتی نکردند؟ خیلی خدمت کردند. چرا خدمت‌شان را قبول نداریم؟ خیلی کارهای خوبی هم کردند. چون یک بنیانی را خراب کردند و مسیری را کج کردند. در مسیر کج، گل و ریحان هم بکارید قبول نداریم. ای کاش مسیرمان درست بود ولی در سنگلاخ بودیم. مسیر انحراف گل و بلبل هم بکاریم فایده ندارد. (خودتی.... یعنی خر خودتی.) ("خودتی" را در پشت ماشین‌ها می‌نویسند!)

نمی دانیم چند نفر را جذب کرده ایم

باید به هوش بود؛ باید زیرکانه عمل کرد. در آنجایی که مقابل دشمن هستیم همه برادریم.واقعا با برادران اهل سنت برادریم. دریک کانال ماهواره ای یک نفر افغانی سخنرانی می‌کرد و مثلاً اشک تمساح می‌ریخت برای شیعه؛ اما به نظام و رهبری توهین می‌‌کند. امریکا آن‌قدر خوب شده که به تو پول می‌دهد که تو از شیعه دفاع کنی؟! از همین ایران زنگ می‌زنند و اشک تمساح می‌ریزند و برای کمک به این شخص پول می‌دهند. او حقه‌باز و شیاد و جنایتکار است. به ظاهر هم دارد در کتاب می‌گردد به نفع شیعه و سنگ امیرالمومنین را می‌زند. خود امیرالمومنین چنین کاری نمی‌کرد. حضرت علی بارها پشت سر عُمر نماز خوانده. و به او مشورت مشفقانه داده. در جنگ با ایران که خلیفه دوم شکست خورد. خطبه ۱۴۲ نهج البلاغه را ملاحظه بفرمایید؛

عمر گفت «که ما شکست خوردیم مشورت بده علی‌جان چیکار کنیم؟ تو در همه جنگ‌ها در جلو بودی. عثمان گفته که من خودم برم خط مقدم و از نزدیک جبهه را بررسی کنم و فرمانده کل قوا را ببینند و روحیه بگیریند و از همان نزدیک ببینم مشکل کجاست.» امیرالمومنین فرمودند که «عثمان نفهمیده، تو برای چی بروی؟ تو خلیفه‌ای، فرمانده کل قوایی. حکومت مرکزی دست توست. تو بروی بلایی سرت بیاید کشور هرج‌ومرج می‌شود. مَکاناً قَیم بِاالامْر و مَکاناً نظام مِن الخَرَجْ. (داستان تو مثل نخی است که این رشته‌ها دور تو پیچیده، مثل طنابی است که این مهره دور تو است) تو اگر بروی بلایی سر تو بیاید...».، علی که نمی‌خواهد با حقه‌بازی بر حکومت تکیه بزند. مشورت مشفقانه به عُمر می‌داد. نهج‌البلاغه را مطالعه کنید. همین‌طور فریاد کشیدند، اما این دردی را دوا نمی‌کند. باید با مطالعه و دقت باشد. تهمت زدن و به هر کسی انگی چسباندن، درست نیست. مگر خود آن آقا نفرمود که «جاذبه باید به اندازه کافی زیاد و دافعه به اندازه اندک.» بحمدالله دافعه‌یمان حراج میل شده و نمی‌دانیم چند نفر را جذب کرده ایم. تا حالا با این امر این برخوردها را کرده ایم یک نفر بیاید بگوید که مثلاً ۵۰ نفر جذب شدند؟! اگر به ما نشان بدهند، ما دستشان را می‌بوسیم.

کار به یک جایی رسید که خداوند به پیغمبرش می‌گوید: ‍«و رَأیْتَ الناس یَدْخُلونَ فی دینِ الله اَفْواجا» فوج‌فوج ابوسفیانی‌ها می‌آیند. گفته می‌شود «که همین‌ها را هم قبول کن، دیروز با تو می‌جنگیدند و امروز آمده و شهادتین می‌گویند. حرف نزن و قبول‌شان کن و بگو الهی شکر.» یک کسی از اهل معاویه را آوردند و شروع کرد به خواندن این آیه: «بسم الله الرحمن الرحیم. اذا جاء نصرالله والفتح و رایت الناس یخرجون من دین افواجا». گفت مردک: یَخْرَجُون نیست، است. گفت: « یَدْخُلُونَ در عهد رسول بوده در عهد تو یَخْرَجُون است. من قرآن را در عهد تو خواندم.»

مبادا یک روزی در عهد ما، یدخلون را یخرجون بخوانند. این توهم و خیال من نیست. خدای من گواه است. من با این مردم ارتباط دارم، سروکار دارم. گاهی سوار تاکسی می‌شوم. گاهی سوار اتوبوس می‌شوم. در صف مرغ و تخم‌مرغ می‌ایستم. یک عده‌ خبر ندارند؛ از مردم بریده اند. اخبار کانالیزه برایشان می‌آید. اتفاقات با تملق و چاپلوسی برایشان گفته می‌شود. تازه من، دلم پر است بعضی چیزها را نمی‌توانم بگویم و بعضی‌ها تحمل شنیدنش را ندارند. ولی آنجا که حس بکنم تکلیفی و وظیفه‌ای بر دوشم است، به عنوان یک طلبه که یک میکروفونی در اختیارم است می‌گویم. آنجایی که گفتند به من که حرف نزنم و ساکت باشم،...

بلد نیستیم جذب کنیم...

اگر هر کسی را به جرم یک انتقاد مختصر، انگ ضد ولایت فقیه و ضد انقلاب به او بزنیم، آن وقت دیگر کسی نخواهد آمد. هنر ما باید این باشد که اگر کسی یک مختصر تأییدی کرد بگوییم که «تو هم انقلابی هستی».
زمانی به جزیره کیش دعوت شده بودیم. رفتیم فروشگاه سوغاتی برای بازماندگان بخریم. چون آدم شاد می‌رود، شادروان برمی‌گردد! یک جوانکی دکمه‌اش هم تا نافش باز بود و با لحنی خاص سلام داد. کمی ترسیدم، گفت: «حاج‌آقا من دین ندارم.» گفتم «خب مبارک است ان شاءالله». گفت:« ولی سخنرانی‌هایت را در تلویزیون گوش می‌دهم، خوشم می‌آید.» گفتم: «پس دین داری، خودت خبر نداری.» داستان تو مثل کسی است که بیچاره خیال می‌کند فقیر است، اما در باغچه منزلش گنج پنهان است. تو وقتی از سخنم من خوشت می‌آید. من از دین حرف می‌زنم. قرآن می‌خوانم، روایات می‌خوانم، شعر حافظ می‌خوانم. این‌ها همه دین است. همین که خوشت می‌آید معلوم است که دین داری و خودتت خبر نداری. بعد هم خدا کمکت می‌کند که از آن گنجینه‌های دلت باخبر بشوی. مردم دین دارند و خدا و پیغمبر را قبول دارند. مردم روحانیت اصیل و سالم و به تعبیر امام، «اسلام ناب» را احترام می‌گذارند. بی‌دینان هم دوست دارند. من دیده‌ام. اینها را باید جذب کرد؛ اما اینکه به هر کدام یک مارک و آرم و تهمتی بزنیم و با اردنگی بیرون بیاندازیم، نمیشود.

دوستی می‌گفت که «پریشب خانواده ما رفته هیئت و روضه. شام دادند. بچه من ۶-۷ ساله است و گفته که یک شام هم به من بدهید. به بچه گفتند که بچه برو. حالا هر چی مادرش می‌گوید این شام من مال تو. قبول نمی‌کند و این بچه تا صبح گریه می‌کرد و ساکت نمی‌شد. خب ای کاش این نذری را به مادر نمی‌دادی به بچه می‌دادی و می‌گفتی که شام را به بچه‌تان می‌دهم و با هم بخورید. یک جور سلیقه است. فردا که این مادر به بچه بگوید که «بیا برویم هیئت.» عکس‌العمل این بچه آن است که می‌گوید «من نمی‌آیم. خودت برو. من می‌خواهم برنامه دیگری ببنیم.» بعد می‌گویم که مردم چرا به حسینیه‌ها و هئیت‌ها نمی‌آیند؟ چون بلد نیستیم جذب کنیم. این درد بی‌درمان ماست که خداوند به حق خون به ناحق ریخته اباعبدالله کمک‌مان کند که در مسیر درست گام برداریم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عباسی: غنی‌سازی را تعلیق نمی‌کنیم

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-08:32 ب.ظ

گروه سیاسی: رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران غنی سازی ۲۰درصد را به خاطر خواست دیگران تعلیق نخواهد کرد.
عباسی: غنی‌سازی را تعلیق نمی‌کنیم
 فریدون عباسی در پاسخ به سوالی در مورد زیاده‌خواهی غربی‌ها در خصوص تعلیق غنی‌سازی ۲۰ درصد گفت: جمهوری اسلامی ایران غنی‌سازی ۲۰ درصد را به اندازه نیازش و تا هر زمانی که به آن احتیاج داشته باشد تولید خواهد کرد. 
وی در ادامه تصریح کرد: غنی‌سازی ۲۰ درصد حق ملت ایران برای استفاده در راکتور تهران است و از این حق با اقتدار دفاع خواهد کرد.وی خاطرنشان کرد: غنی سازی ۲۰ درصد موضوعی نیست که غربی‌ها موافق آن باشند یا مخالف و یا در قبال آن قصد موضع‌گیری داشته باشند؛ این حق مردم ایران است و هرگز به خاطر خواست دیگران از این حق عقب‌نشینی نخواهیم کرد و تا زمانی که نیاز داشته باشیم، تولید می‌کنیم.رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: با توجه به بیانیه‌ای که نمایندگان ۱+۵ در شورای حکام قرائت کردند، ظاهرا تغییری در مواضع قبلی‌شان نسبت به جمهوری اسلامی ایران دیده نمی‌شود.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اظهارات تازه دادستان كل كشور درباره پرونده ستار بهشتی، مهدی هاشمی، جوانفكر و ...

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-07:53 ب.ظ

گروه سیاسی: سخنگوی قوه قضاییه تاکید کرد که پرونده مهدی هاشمی به زودی با صدور کیفرخواست به دادگاه می‌رود او با قرار وثیقه یکصد میلیارد ریالی آزاد شد. برای پرونده قرار مجرمیت صادر شده و به زودی کیفرخواست صادر می‌شود و اگر مشکل یا مانعی پیش نیاید به زودی پرونده به دادگاه ارسال می‌شود.
اظهارات تازه دادستان كل كشور درباره پرونده ستار بهشتی، مهدی هاشمی، جوانفكر و ...
حجت‌الاسلام  محسنی‌اژه‌ای در نشست خبری این هفته خود تصریح کرد: در شرایطی قرار بازداشت صادر می‌شود که بیم فرار، امحای آثار جرم و بیم تبانی وجود داشته باشد هر وقت موارد نامبرده رفع شود قرار بازداشت می‌تواند تبدیل شود و برای تبدیل قرار بازداشت تعداد روز اهمیت ندارد.
دادستان کل کشور همچنین در خصوص تبدیل قرار بازداشت مهدی هاشمی به قرار وثیقه اظهار داشت: بیم تبانی، بیم فرار و بیم امحای آثار جرم رفع شده است و در پرونده مهدی هاشمی بحث بیم فرار مطرح نبود، اما بحث بیم امحای آثار جرم و بیم تبانی به وسیله اشخاص و افرادی دیگر وجود داشت. وی ادامه داد: بررسی و تحقیق از افرادی که بیم امحای آثار جرم و یا تبانی با آن‌ها می‌رفت دو ماه به طول انجامید و بعد از دو ماه نیز قرار بازداشت موقت تمدید شد.
سخنگوی قوه قضاییه در ادامه نشست خبری خود در مورد آخرین وضعیت پرونده ستار بهشتی توضیحاتی را ارائه کرد.
خبرنگاری درباره آخرین وضعیت پرونده ستار بهشتی و اینکه گفته می‌شود پلیس فتا از مادر ستار بهشتی رضایت‌نامه گرفته است، سئوال پرسید که سخنگوی دستگاه قضایی نیز در این باره گفت: چیز جدیدی غیر از توضیحات جلسه قبل وجود ندارد. تحقیقات پزشکی به نتیجه‌ای بیش از آن‌چه که قبلا گفتم نرسیده است. یعنی هم‌چنان چیز مستندی که بگوید فوت فرد به این دلیل بوده تشخیص داده نشده است. دادسرا از ۱۱ نفر تحقیق کرده و در حال حاضر ۳ نفر در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات کماکان ادامه دارد. چیزی از تحقیقات تاکنون که منجر به مرگ شده باشد به دست نیامده ولی تخلفاتی وجود داشته، ضرب و جرحی اجمالا وجود داشته ولی ضرب و جرحی نبوده که منجر به مرگ شود.

وی افزود: مطلع شدم که تعداد دیگری از پزشکان متخصص، دادستان تهران و بازپرس قرار است تحقیقات قضایی و پزشکی را با یکدیگر بررسی کنند و ببینند که به کجا می‌انجامد.محسنی اژه‌ای درخصوص اخذ رضایت از مادر ستار بهشتی از سوی فتا نیز گفت: این مطلب را من نیز شنیدم ولی تحقیق نکردم که ببینم این موضوع درست است یا خیر. فرض بر این‌که چنین چیزی بوده اما این موضوع مانع از رسیدگی نیست.سخنگوی دستگاه قضایی ادامه داد: ما داریم بررسی می‌کنیم که علت فوت چه بوده است؛ زیرا در مورد علت فوت هنوز به یک نتیجه قطعی نرسیده‌ایم. پس از آن به این موضوع می‌رسیم که آیا آن رضایت موثر است یا نه. آن نیز ممکن است در نوع مجازات و از جنبه خصوصی موثر باشد.
خبرنگاری سئوال خود را این‌گونه مطرح کرد که گفته شده چند نفر در وزارت ارشاد به اتهام مالی بازداشت شده‌اند، این پرونده در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ که دادستان کل کشور پاسخ داد: این پرونده هنوز منجر به صدور قرار مجرمیت نشده و در مرحله دادسرا به سر می‌برد.در ادامه این نشست، خبرنگاری به صحبت‌های محسنی‌اژه‌ای در نشست قبلی اشاره کرد و گفت اینکه ممکن است کسانی پرونده قضایی داشته باشند ولی صلاحیت آنها برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری تایید شود یک نگرانی ایجاد می‌کند. آیا داشتن محکومیت قضایی واقعا مورد تایید صلاحیت نیست؟ که سخنگوی قوه قضاییه گفت: خیر. مرجع تعیین صلاحیت الزام ندارد که ببیند کسی پرونده دارد یا خیر. البته از چند مرجع حتما استعلام می‌کند و پاسخ آنها تاثیر دارد ولی الزاما اینطور نیست که کسی که محکومیت قضایی دارد حتما رد صلاحیت شود. لذا این دو لازم و ملزوم یکدیگر نیستند و همچنین ممکن است کسی پرونده داشته باشد و حکم قطعی هم در مورد او صادر نشده باشد ولی با همان مقدار اطلاعاتی که راجع به او موجود است مرجع مرجع تشخیص صلاحیت، صلاحیت آن فرد را رد کند.

در ادامه نشست خبری خبرنگاری به محکومیت علی‌اکبر جوانفکر به اتهام اهانت به رهبری و محکومیت در دادگاه مطبوعات اشاره کرد. این خبرنگار گفت، ‌رئیس‌جمهور نامه‌ای به مقام معظم رهبری نوشته و ایشان نیز آقای جوانفکر را بخشیده است و نامه‌ای در این خصوص به قوه قضاییه ارسال کرده است. در عید فطر هم رهبر انقلاب حکم عفوی صادر کردند که یک بخش آن به این موضوع اشاره می‌کرد که محکومین به حبس تا شش ماه در صورتی که حکم آنها اجرا نشده باشد، معاف می‌شوند.این خبرنگار در مورد این دو موضوع و همچنین موافقت نشدن با تقاضای مرخصی علی‌اکبر جوانفکر از سخنگوی قوه قضاییه توضیح خواست که محسنی‌اژه‌ای در پاسخ گفت: بخش اول را باید از دفتر رئیس‌جمهور سئوال کنید. بخش دوم را هم باید از دفتر آقا سئوال کنید. در مورد این مساله هم که نامه‌ای از حضرت آقا به قوه قضاییه آمده باشد و ایشان کسی را بخشیده باشند، چنین چیزی صحیح نیست.وی افزود: در آن زمان بند ‌ج‌ در دستورالعمل عفو آمد و بلافاصله حذف شد. علت هم این بود که اشتباهی در بین تنظیم‌کنندگان دستورالعمل صورت گرفته بود مبنی بر اینکه هر کسی که محکوم شده ولی حکمش اجرا نشده باشد مشمول عفو می‌شود. این مساله چون در هیچ یک از بخشنامه‌های قبلی نبود بلافاصله حذف شد.

خبرنگاری پرسید آیا خانم هاشمی برای مرخصی درخواست داده بود؟ محسنی‌اژه‌ای گفت: من عرض کردم که پدر ایشان درخواست کرده بود و خود ایشان نخواست که به مرخصی برود. محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سئوالی در رابطه با انتشار چند فایل صوتی منتسب به مهدی هاشمی و اینکه آیا این فایل‌ها برای قوه قضاییه ملاک هستند یا خیر؟ گفت: این مساله قابل تحقیق است یعنی باید در تحقیقات اثبات شود وگرنه صرف ادعا و تکذیب قابل اتکا نیست، بلکه بستگی به بررسی نهایی و مشخص شدن نتیجه تحقیقات دارد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اس ام اس شب یلدا

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-07:29 ب.ظ

اس ام اس و پیامک مخصوص تبریک شب یلدا - Radsms.com

 
 

تو دلداری چو من دیوونه داری / تو مجنونی چو من بی خونه داری

شب یلدا مرا دعوت کن ای دوست / اگه تو یخچالت هندونه داری !

.

.

.

بدو که روز کوتاهه / پائیز آخر راهه

هندونه رو آوردی؟ / جوجه هاتو شمردی ؟

زمستون میشه فردا / مبارک باشه یلدا !

.

.

.

همه لحظه های پایانی پاییزت ، پر از خش خش آرزوهای قشنگ ..

یلدا مبارک

.

.

.

در آغاز زمستان هرگز زمستانی مباد ، بهار آرزوهایت

یلدا مبارک . . .

.

.

.

شده یلدا مقارن با محرم

نمی دانم بخندم یا بگریم

مبارک، تسلیت عید و عزاتان

پس از شادی بخور یک ذره هم غم!

.

.

.

آری امشب شب یلدا است

شب فال

شب عشق

شب هندوانه

وشب آزادی وشب رهایی

چیزی به یادم نمی آید

جز اینکه

امشب شب تنهایی من است

یلدایت مبارک

.

.

.

من بلندای شب یلدا را / تا خود صبح شکیبا بودم

شب شوریده ی بی فردا را / با خیال تو به فردا کردم

چه شبی بود !؟ / عجب زجری بود !؟

غم آن شب که شب یلدا بود

.

.

.

شب یلدای من آغاز شد

نه سرخی انار نه لبخند پسته نه شیرینی هندوانه

بی تو یلدا زجر آور ترین شب دنیاست

بی من یلدایت مبارک

.

.

.

سهم من از شب یلدا شاید

قصه ای از غصه و انار سرخی که پر از دلتنگی ست

غم هایم بلند همانند شب یلداست

.

.

.

شب یلداست

دلم در خواب پروانه شدن بود

ولی افسوس

دلم در اوج رفتن روبه شمعی سوخت و من نالان

کنار سفره ای از عشق خالی

شبی مایوس و سرگردان دارم امشب

.

.

.

شب یلدا شد و رفتی و از غم خوانده ام

از این هجرت به آن شب گیسوان افشانده ام

گذشت اما هزاران شب از آن هجران و من

اسیر آن شب یلدای جانسوز مانده ام

 

.

.

.

امشب را به نور قرنها قدمت جاری نگه داریم

شب یلدا ، این شب زایش مهر و میترا ، شب زایش نور و روشنائی

بر تو ایرانی مبارک

.

.

.

باور به نور و روشنایی است ، که شام تیره ،از دل شب یلدا

جشن مهر و روشنایی به ما هدیه میدهد

یلدایتان مبارک

.

.

.

شب یلدا شد و میلاد خوش ایزد مهر

زایش نور از این ظلمت تاریک سپهر

شب یلدا شد و بر سفره دل باده عشق.

.رخ معشوقه و مدهوشی دلداه عشق

شب یلدایتان پرستاره و پرخاطره باد

.

.

.

هر چه از روشنی و سرخی داریم برداریم کنار هم بنشیینیم

و بگذاریم که دوستی ها سدی باشند در برابر تاریکی ها

یلدایتان رویایی…روزهایتان پر فروغ،شبهایتان ستاره باران!

.

.

.

شب ولادت میترا ،الهه ی مهر بر آن شویم همانند پیشینیان

اهریمن وجودمان را مغلوب ساخته تا روشنایی مهر و محبت در دلمان جوانه زند و بذر عشق و

دوستی طولانی ترین شب سال را منور کند

یلدا مبارک

.

.

.

یلداست بگذاریم هر چه تاریکی هست هرچه سرما و خستگی هست

تا سحر از وجودمان رخت بربندد امشب بیداری را پاس داریم

تا فردایی روشن راهی دراز باقیست شب یلدا مبارک!

.

.

.

شب یلدا همیشه جاودانی است / زمستان را بهارزندگانی است

شب یلدا شب فر و کیان است / نشان ازسنت ایرانیان است

یلدا مبارک

.

.

.

یلدا، دختر سیاه موی بلند بالا، یادگار نام وطن

میوه پائیز ایران و عروس زمستان، در راه است

او را بر سفره مهر بنشانیم و با نسل فردا پیوندش دهیم

ایرانی بودن را فراموش نکنیم. یلدا مبارکباد

.

.

.

شب یلد ا و وصف بی مثالش / خداوندا مخواه ،هرگز زوالش

شب یلدا فراتر از همه شب / نبینم هیچ کس افتاده در تب

شب یلدا زحزن و غم مبراست

شب یلدا مبارک

.

.

.

شب یلدا شب بزم و سرور است / شبی طولانی و غمها بدور است

شباهنگام تا وقت سحرگاه / بساط خنده و شادی چه جوراست

یلدا مبارک
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سقف بدهی برای قطع تلفن ثابت اعلام شد

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-04:37 ب.ظ

سرپرست اداره کل رایانه مخابرات تهران گفت: فروش تلفن ثابت اعتباری هم اکنون در مرحله تحقیق و بررسی است و در صورتی که این سرویس راه اندازی شود خدمات آن از طریق سامانه ۱۸۱۸ عرضه خواهد شد.

وی سقف میزان بدهی مشترکان که منجر به قطع ارتباطات تلفنی آنها می‌شود را برای تلفن های قدیمی دارای ودیعه ۱۰۰ هزار تومانی مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و برای مشترکانی که ۵۰ هزار تومان به عنوان ودیعه و حق اتصال پرداخت کرده اند مبلغ ۵۰ هزار تومان در طول یک دوره عنوان کرد.
وی افزود: در آخرین دوره صورتحساب گیری، تعداد یک میلیون و ۱۴۸ هزار و ۱۷۸ مورد پرداخت از طریق این سامانه انجام شد که ۳۰ هزار و ۵۶۶ مورد آن مربوط به قبوض میان دوره، یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۹۹۸ مورد مربوط به قبوض پایان دوره و ۴ هزار و ۶۱۴ مورد مربوط به پرداخت اعتباری بوده است.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اعتقادمردم به هاشمی وسیدحسن خمینی

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-04:35 ب.ظ

آرمان روابط عمومی: «مهندس نظام را امام(ره) می‌دانم»، «اخلاق زیربنای تمام احكام و قوانین است»، «بسیاری از مسائلی كه ابتدای انقلاب صورت گرفت، از طرف اطرافیان امام (ره) نبود»، «حاج حسن آقا همواره براساس خط امام(ره) حركت می‌كند»، «تبلیغات منفی زیادی علیه خاندان امام(ره) صورت می‌گیرد كه واقعیت هم ندارد»، «باید خط امام (ره) را تقویت كنیم كه در راستای تقویت این خط انقلاب هم تقویت می‌شود» ، «من تا به حال ندیده‌ام كه فردی به قدرتی که امام(ره) داشت برسد اما همان آدم باشد». اینها جملات یار و شاگرد دیرین امام(ره) است که همواره بر پیرو خط امام بودن خود تاکید می‌کند و دفاع از اندیشه و آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی را وظیفه خود می‌داند. در همین راستا بارها تاکید می‌کند بسیاری از اتفاقات ابتدای انقلاب خواسته امام نبوده است. آیت‌الله سید محمد موسوی بجنوردی که علاوه بر شاگردی امام، پدر همسر سید حسن خمینی، یادگار امام نیز هست. متن گفت‌وگوی آرمان با آیت الله موسوی بجنوردی در ادامه می‌آید:

به نظر شما مشروعیت نظام از چه موضوعی نشات می‌گیرد؟ چندی پیش برخی اعلام کرده بودند که مشروعیت نظام از رای مردم نیست. شما این موضوع را قبول دارید؟

اساساً مشروعیت نظام نشات گرفته از شرع و رای مردم به صورت مشترک است. باید یکسری شرایطی را شرع مقدس برای آن کسی که در راس مخروطه قرار می‌ گیرد و اساساً كارگزاران نظام با شرع مقدس است كه باید فقیه، جامع الشرایط، عادل، آگاه به زمان و مدیر باشد. این موارد را شرع تعیین می‌كند و مردم جزء متمم آن هستند كه انتخاب می‌كنند. به بیان دیگر انتخاب مردم جزء متمم مشروعیت است نه تمام مشروعیت. پس كار شرع این است كه شرایط كاندیدا را معرفی می‌كند و انتخاب مردم صورت می‌گیرد البته انتخاب مردم در گذشته به صورت بیعت انجام می‌شد اما امروز شكل مدرن تری كه همان رای دادن است، به خود گرفته است. زمانی كه مردم فردی با این شرایط را انتخاب می‌كنند، می‌توان گفت آنچه اسلام خواسته، انجام شده است. در نتیجه نمی‌توان گفت تمام مشروعیت نظام با قانونگذار یا با مردم است بلكه هر دو متمم دیگری هستند و هم شرع و هم انتخاب ملت در این امر نقش دارند.

این دسته كه ملت را از این مقوله حذف می‌كنند، چه هدفی دارند؟

نمی‌توان فكر این افراد را خواند. من بنیانگذار و مهندس نظام را امام(ره) می‌دانم و ایشان هم زمانی كه وارد تهران شد و در بهشت زهرا فرمودندكه به پشتوانه این ملت دولت تعیین می‌كند و به پشتوانه همین ملت در دهان دولت می‌زنند. یعنی امام(ره) از ابتدا از پشتوانه ملت صحبت می‌كردند. از سوی دیگر ایشان همواره در تمام مدت هر كاری كه می‌خواستند انجام دهند، به عقیده مردم احترام می‌گذاشتند. از همان ابتدا با وجود آنكه امام(ره) عقیده داشت جمهوری اسلامی باید تشكیل شود اما این موضوع را به رای مردم گذاشت تا مردم انتخاب كنند. زمانی كه خبرگان قانون اساسی قرار بود تشكیل شود از مردم نظر خواست و حتی زمانی كه قانون اساسی نیز نوشته شد، آن را به رای مردم گذاشتند. رئیس جمهور و مجلس نیز با رای مردم انتخاب شدند. در نتیجه باید گفت كه تمام اقدامات امام(ره) با رای ملت انجام می‌شد. قانون اساسی نیز مبتنی بر آرای مردم است. باید گفت در حال حاضر ما بهترین نوع دموكراسی را دارا هستیم. در غرب برای انتخاب رئیس‌جمهور به حزب رای می‌دهند نه فرد. به عنوان مثال در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریكا مردم اصلاً توجهی به افراد نداشته بلكه جنجال بر سر احزاب دموكرات و جمهوریخواه بود. حزب دموكرات رای بیشتری آورد و این آقا رئیس‌جمهور شد. اما در ایران در قانون اساسی مردم كاری به حزب ندارند بلكه به فرد رای می‌دهند؛ دموكراسی درست نیز همین است. چنانچه مردم به احزاب رای بدهند، ممكن است كه حزب مورد نظر فرد مقبول و شایسته‌ای را معرفی نكند. مردم در ایران حتی باید به رهبر نیز رای بدهند و وی را انتخاب كنند. پس از فوت امام(ره)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از طرف مجلس خبرگان انتخاب شد. در راس هرم مخروطه تشكیلات نظام ما، آنچه كه به چشم می‌آید رای ملت است. قوه قضاییه نیز به همین شكل بود. سابقاً شورای عالی قضایی وجود داشت كه سه نفر از اعضای این شورا را قضات كشور انتخاب می‌كردند و خود بنده نیز زمانی كه عضو شورای عالی قضایی بودم، به انتخاب قضات كشور عضو شورا شدم. رهبری تنها دو نفر را تعیین می‌كردند یعنی رئیس دیوان كشور و دادستان كل كشور از سوی ایشان انتخاب می‌شدند اما سه نفر دیگر را قضات كشور انتخاب می‌كردند؛ در نتیجه همه موارد با انتخاب مردم صورت می‌گیرد و نظام ما یك نظام به تمام معنا ملی و مردمی است. ما در نظام جمهوری اسلامی ایران نه می‌توانیم ملت را كنار بگذاریم و نه شرع را. آن قسمتی كه شرایط كاندیدا را تعیین می‌كند از سوی شرع است و قسمتی كه انتخاب می‌كند و به فعلیت می‌رساند نیز انتخاب ملت است.

هر انتخاباتی یك الزاماتی دارد. به نظر می‌رسد مهم‌ترین این الزامات نیز اخلاق انتخاباتی باشد. شما در این دوره وضعیت را در مورد رعایت اخلاق انتخاباتی چگونه ارزیابی می‌کنید و اگر به اعتقاد شما، وضعیت خوبی حاكم نیست چه توصیه‌ای برای بهبود آن دارید؟

اخلاق زیربنای تمام احكام و قوانین است. زمانی كه پیغمبر اكرم(ص) مبعوث شدند، هدف از بعثت خود را تتمیم مكارم اخلاقی عنوان كردند. اخلاق اهمیت زیادی دارد و در تعریف اخلاق می‌توان به علم به منجیات و مهلكات اشاره كرد. اخلاق اینگونه می‌گوید كه منجیات را بیاموزید تا از مهلكات دوری كنید و اینجاست كه بشر به سعادت می‌رسد. این خواسته اسلام و رسول خداست و نمی‌توان اخلاق را جدا از احكام اسلام دانست. اخلاق همواره با قوانین و احكام ما عجین است. ما باید كاری كنیم كه جامعه ما یك جامعه اخلاقی شود. اخلاق موجب نجات بشریت می‌شود. وقتی كه علم اخلاق اینگونه تعریف می‌شود، همگان موظف به اجرای منجیات و دوری از مهلكات می‌شوند. اسلام تاكید زیادی دارد كه این معنا برای هر مسلمانی باید نهادینه شود.

با وجود همه این تاكیداتی كه شما در مورد اخلاق می‌فرمایید، بازهم شاهد رخ دادن برخی بداخلاقی‌ها در میان برخی سیاستمداران هستیم. ریشه این بداخلاقی‌ها را در چه می‌دانید؟ فكر می‌كنید ادامه این بداخلاقی‌ها چه تبعاتی می‌تواند داشته باشد؟

من تاكید كردم كه اخلاق جز اصول اولیه اسلام است و همگان باید در این مسیر حركت كنند. به بیان دیگر اگر از این مسیر، انحرافی صورت بگیرد به طرف مهلكات حركت می‌شود. رفتن به طرف مهلكات برای انسان، جامعه و حیثیت نظام خطرناك است. ما همگان از بالا تا پایین موظف هستیم كه اخلاق را سرلوحه خود قرار دهیم. همواره به طرف منجیات برویم و از مهلكات دوری كنیم. رسول خدا و ائمه اطهار ما همگی تاكید بر اخلاق دارند. در نتیجه اخلاق اهمیت زیادی دارد.

فكر می‌كنید این روزها كه گاهاً اخلاق زیر پا گذاشته می‌شود به علت منافع شخصی افراد است؟

ممكن است كه این موضوع نیز نقش داشته باشد اما مساله فرهنگ نیز اهمیت زیادی دارد. اگر فرهنگ اخلاق در جامعه ما نهادینه شود، دیگر مشكلی نخواهیم داشت اما اگر بنا باشد، همگان فرهنگ خود را برخلاف اخلاق بنا كنند، جامعه وضعیت خطرناكی پیدا می‌كند. به بیان دیگر جامعه‌ای كه از اخلاق فاصله بگیرد، در معرض خطر زیادی قرار خواهد گرفت. طبیعت انسان مدنی است و قوانینی كه اسلام نیز برای ما آورده، در راستای همین طبیعت مدنی، اخلاق‌گرایی، نظم و عدالت است. زیربنای تمام این مدنیت نیز اخلاق است و به بیان دیگر اخلاق مادر تمام قوانین است. جامعه‌ای پیشرفت دارد كه همگان در آن به سمت منجیات حركت كنند تا از همه پلیدی‌ها و انحراف‌ها نجات پیدا كنند.

اگر كمی به قبل برگردیم، یك سوال اساسی پیش می‌آید و آن هم این است كه امام با مخالفین خود چگونه رفتار می‌كردند.

اسلام دین فطرت است و فطرت به معنای تمام مواردی است كه یك انسان كامل دارد. در قرآن روایت داریم كه هر نوزادی كه متولد می‌شود بر اساس فطرت است و به صورت كلی‌تر، انحراف ذاتی نیست. جامعه بد، انسان خوب را نیز منحرف می‌كند. انحراف یك امر اكتسابی است و انسان از ابتدای تولد منحرف نیست. اسلام بسیار اهمیت می‌دهد كه جامعه یك جامعه اخلاقی باشد. اما انسانی كه دارای فطرت پاك هم باشد، زمانی كه وارد جامعه منحرف شود، كم كم اخلاقیات ناپسند را اكتساب می‌كند.

شما سطح فعلی اخلاقی جامعه را چگونه ارزیابی می‌كنید؟ توصیه امام(ره) نیز گفت‌وگو با مخالفین بود. چندی پیش نیز آیت‌الله ‌هاشمی‌رفسنجانی اعلام كردند كه اوایل انقلاب اشتباهاتی صورت گرفته است.

در ابتدای انقلاب شورای عالی قضایی هنوز وجود نداشت. از سوی دیگر باید به این نكته نیز توجه كرد كه در ابتدای هر انقلابی یك شوری در میان مردم وجود دارد كه این شور در هر انقلابی است و هر انقلابی اینگونه آفات را دارد. مگر اینكه نظارت دقیقی صورت بگیرد كه همه چیز تحت كنترل باشد. در غیر این صورت همچون ابتدای همه انقلاب‌ها، اینگونه برخوردها صورت می‌گیرد. از سوی دیگر در انقلاب ایران همه گروه‌ها شركت داشتند، از چپ گرفته تا راست تا توده، همگی در این انقلاب شركت داشتند و متاسفانه بسیاری از این كارها را منافقین انجام می‌دادند. بسیاری از انفجارها را انجام می‌دادند و به گردن انقلاب می‌انداختند. گروه‌های چپ همچون اقلیت نیز اقداماتی انجام می‌دادند. یا اینكه در شمال كشور زمین‌ها را مصادره می‌كردند البته تا زمانی که ما به شورای عالی قضایی آمدیم و طی بخشنامه‌ای همه این مصادره‌ها را باطل كردیم. زمانی هم كه ریشه این مصادرات را درآوردیم، متوجه شدیم به علت تحریكات اقلیت این كار صورت گرفته است. حتی در بسیاری از ادارات ما، منافقین نفوذ كرده بودند و كارهایی انجام می‌دادند. از همین رو، از ابتدای انقلاب چون یك انقلاب به تمام معنا مردمی بود، همه شركت داشتند و طبیعتاً كارهایی نیز صورت می‌گرفت. باید به این نكته نیز توجه كرد كه امام(ره) نیز قادر به معجزه كردن نبودند. هرچند كه مرتب نصیحت می‌كردند تا زمانی كه به تدریج همه این گروه‌ها شناسایی و كم شدند. بسیاری از این مسائل كه ابتدای انقلاب صورت گرفت، به هیچ وجه منتسب به امام(ره) نبود. بلكه این گروه‌ها، دسته دیگری بودند كه هدف اصلی آنان كمرنگ كردن انقلاب بود تا پس از مدتی اعلام كنند كه انقلاب باید یك انقلاب ماركسیستی باشد. صحبت اسلامی بودن انقلاب نیز برای این افراد سنگین بود. حتی روز اولی كه رادیو را گرفتند، گفتند «اینجا صدای ایران است» كه امام عده‌ای را فرستادند تا این افراد را بیرون كنند. بعدها نیز مشخص شد كه این كار از طرف كمونیست‌ها صورت گرفته است. در نتیجه یك سری كارها به نام انقلاب انجام می‌شد اما كمی بعد، مشخص می‌شد كه مثلا توسط حزب توده این اقدامات صورت گرفته است. كم كم و به مرور ایام، این افراد و گروههای تصفیه شدند. این كارهایی كه صورت گرفت خواسته امام(ره) و خط امام نبود بلكه خواسته گروهی بود كه خود را به عنوان انقلابی، جا زده بودند و اینگونه كارها را انجام می‌دادند. اما از زمانی‌ كه قوه قضاییه تا حد زیادی زیر چتر شورای عالی قضایی قرار گرفت تا اندازه‌ای در كشور، نظم برقرار شد. این كارها كم‌كم تا اندازه‌ای کمرنگ شد كه به سمت صفر رفت. نباید تصور كرد، همه كارهایی كه در ابتدای انقلاب صورت گرفت، مورد رضایت امام(ره) و انقلابیون خط امام بود. من ۲۵ سال با امام بودم، ۱۴ سال در نجف، یك سال در پاریس و ۱۰ سال در اینجا با یكدیگر بودیم. امام(ره) بسیار مقید بود. اخیراً گفته شده است كه امام اجازه درمان آقای شریعتمداری را ندادند. در حال حاضر ۴تا ۵ نامه نزد حاج حسن آقا وجود دارد كه بر اساس متن آن‌ها، آقای شریعتمداری از ارسال پزشك توسط امام(ره) تشكر كردند و این نامه‌ها را امضا هم كرده‌اند. جای تعجب دارد كه برخی افراد مومن و انقلابی، ناموس انقلاب را مورد خدشه قرار می‌دهند. چرا باید اینگونه قضاوت کنند؟ طبق قانون اساسی زمانی كه رهبر انتخاب می‌شود، باید صورت اموال خود را به قوه‌قضاییه ارائه كند. صورت اموال امام(ره) نیز به این شرح بود: هزار متر زمین در خمین كه ارث پدری ایشان بود، یك قالی ۱۲ متری و سه دانگ خانه در قم (سه دانگ دیگر آن مهریه همسر حاج آقا مصطفی بود). زمانی هم كه امام(ره) فوت كرد، مجدداً این صورت اموال را آوردند. هزار متر زمین را به پسر برادرشان ، قالی ۱۲ متری و سه دانگ خانه را نیز به همسرشان بخشیدند. در نتیجه فرزندان امام هیچ ارثی از ایشان نبردند. زمانی كه حاج احمد آقا هم فوت كرد با وجود آنكه یگانه پسر امام(ره) بود و می‌توانست هر كاری انجام بدهد اما یك ریال هم برای فرزندان خود ارث نگذاشت. خود حاج حسن آقا نیز این روزها یك زندگی ساده طلبگی دارد. در نتیجه تبلیغات منفی زیادی علیه خاندان امام(ره) صورت می‌گیرد كه واقعیت هم ندارد. عملكرد امام به قدری خداپسندانه و عادلانه بود كه جای تعجب دارد اینگونه هجمه‌ها علیه ایشان صورت بگیرد. من تا به حال ندیده‌ام كه فردی به این قدرت برسد اما همان آدم باشد. امام یك جفت دمپایی داشتند كه در نجف به پا می‌كردند و همین دمپایی را در پاریس و تهران نیز همراه خود داشتند. این دمپایی طی این سال‌ها عوض نشد. همسر امام(ره) نیز اعلام كردند كه حتی یك بار هم امام(ره) به ایشان دستور نداده بود كه آب یا چای بیاورند. امام خود سماوری داشتند كه با آن چای درست می‌كردند و یك چمدان هم داشتند كه لباس‌های خود را در آن می‌گذاشتند. این همه مایملك امام(ره) بود. از سوی دیگر امام(ره) به غیر از آنكه رهبریت كشور را بر عهده داشتند ، مرجع تقلید نیز بودند و وجوهات زیادی برای ایشان می‌آمد. امام تا ریال آخر این وجوهات را وصیت كردند كه به حوزه علمیه قم ببرند. آیا كسی می‌داند كه تا سه سال، شهریه امام(ره) برای طلبه‌ها داده می‌شد؟ كه این پول از همان سهم امام (ره) پرداخت می‌شد و هیچ ارثی برای فرزندان امام(ره) نماند؟ تنها احمد آقا از شورای مدیریت اجازه گرفتند تا از این وجه برای ناهار و شام افرادی كه به جماران می‌آمدند، هزینه كردند. در راس انقلاب ما اینگونه فردی قرار داشت كه تا این حد از پول و قدرت منزه بود. در این روزها هر كسی كه فوت می‌كند، برای زن و فرزندان خود ارثی می‌گذارد اما الان ببینید اصلا یك ریال به فرزندان امام رسیده است؟

در حال حاضر در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم قرار داریم. اصلاح طلبان هم نظام را دوست دارند و خواهان ایجاد فضا برای حضور پرشور در انتخابات هستند. الزامات انتخابات پرشور را جنابعالی در چه پارامترهایی ارزیابی می‌کنید؟

امروز شركت در انتخابات بر همه واجب است چراكه قصد داریم سرنوشت كشور را تعیین كنیم. حالا اگر كه عده‌ای حرف‌هایی می‌زنند و افراد را تخریب می‌كنند، نباید به پای نظام نوشته شود. نظام ما این است كه فردی كه رای ملت را داشته باشد، انتخاب می‌شود. دیگر مهم نیست كه فرد مورد نظر از چه گروه و دسته‌ای باشد.

مشكل اینجا است كه چقدر همه گروه‌ها آمادگی دارندو شرایط کاملا مهیاست؟

نظام ما اینگونه نیست که فقط بایک جناح اداره شود و باید زمینه حضور همه سایق و گروه‌ها مهیا شود. چراكه نظام ما یك نظام مردمی و اسلامی است و باید آن فردی كه تمام صلاحیت‌ها را دارد و مردم به وی رای داده‌اند، تصدی پست مورد نظر را بگیرد اما اگر صلاحیت ندارد، نمی‌تواند تصدی بگیرد. اسلام این را می‌گوید و نظام ما باید اینگونه باشد.

اما جناح رقیب خیلی از حضور آنها استقبال نمی‌کند.

اگر اینگونه باشد كه بر مشارکت تاثیر می‌گذارد و این امر به مصلحت ما نیست. جامعه ما با توجه به شرایطی كه داریم، باید به گونه‌ای باشد كه همه مردم در صحنه حاضر شوند. همه مردم زمانی می‌توانند در صحنه حاضر شوند كه به همه اجازه حضور داده شود. افرادی كه در خط امام(ره) هستند، همگی باید اجازه حضور در صحنه انتخابات را پیدا كنند. ما باید كاری كنیم كه دشمن طمع نكند و از ما نقطه ضعف نگیرد. دشمنان ما باید بدانند كه ملت ایران، یك ملت متحد است و هیچ وقت با هم اختلاف ندارند كه بهترین راه هم، انتخابات است.

شما جزء دلسوزان نظام هستید اما امروز عده‌ای هستند كه هیچ نشست و برخاستی با امام(ره) نداشتند اما ادعای خط امامی بودن دارند. فكر می‌كنید این افراد چه خطراتی برای جامعه دارند؟

تنها افرادی كه در خط امام(ره) هستند و اعتقاد به خط امام دارند، می‌توانند سرنوشت کشور را تعیین كنند.

چگونه می‌توان این افراد را تشخیص داد؟

كاملاً مشخص است و مردم ایران، ملت رشید و آگاهی هستند و درست را از خلاف تشخیص می‌دهند. همگی ما نیز موظف هستیم كه در این مسیر حركت كنیم. این انقلاب با خط امام(ره) درست شد و بقای آن نیز باید با خط امام(ره) باشد. تا مادامی هم كه خط امام(ره) زنده است، این انقلاب هم زنده است و هر چقدر كه این انقلاب ضعیف شود، انقلاب ما نیز ضعیف‌تر می‌شود. همه باید بر این عقیده باشند كه بقای نظام جمهوری اسلامی وابسته به بقای خط امام(ره) است. اگر خدای ناكرده از این خط منحرف شویم، نظام ما تضعیف می‌شود. باید خط امام(ره) را تقویت كنیم كه در راستا آن، خط انقلاب هم تقویت می‌شود.

فكر می‌كنید كه سید حسن خمینی و آیت‌الله ‌هاشمی‌رفسنجانی در این مورد چه نقشی دارند؟ با توجه به اینكه انتخابات ریاست‌جمهوری نیز در پیش است و این افراد اعلام كرده‌اند كاندیدا نمی‌شوند اما فكر می‌كنید حضور آنها در این عرصه چگونه باید باشد؟

این افراد جز حامیان خط امام(ره) و متولیان آن هستند. حاج حسن آقا همواره براساس خط امام حركت می‌كند و یك قدم هم از آن منحرف نمی‌شود. هر فردی كه انقلابی است، اعتقاد دارد كه به موازات تقویت خط امام، نظام نیز تقویت می‌شود. لذا باید همگی سعی كنیم خط امام را تقویت كنیم.

فكر می‌كنید این افراد برای انتخابات چه اقداماتی می‌توانند انجام دهند؟ آیا در كشاندن مردم به صحنه انتخابات موثر هستند؟

مردم به این افراد اعتقاد دارند و آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی بین مردم نفوذ دارند چراكه مردم می‌دانند این افراد جز حامیان خط امام(ره) و از افرادی هستند كه همواره حامی باقی خواهند ماند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامزدی برلوسکونی ۷۶ساله با مجری زیبای ۲۷ساله+ عکس

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-04:18 ب.ظ


نامزدی برلوسکونی 76ساله با مجری زیبای 27ساله+ عکس

سیلویو برلوسکنی، نخست وزیر سابق و ۷۶ ساله ایتالیا با یک مجری ۲۷ ساله تلویزیونی که هم سن نوه‌اش است، نامزد کرد!
برلوسکنی که پیشتر دو بار ازدواج کرده است، خبر نامزدی خود را با “فرانچسکا پاسکاله” مجری ۲۷ ساله تلویزیون تایید کرد.
تایید این خبر از سوی برلوسکنی در حالی صورت گرفته که وی همچنان به صورت رسمی با دومین همسر خود، “ورونیکا لاریو” ارتباط دارد.
نخست وزیر سابق ایتالیا که همچنان متهم به داشتن ارتباط نامشروع با یک روسپی زیر سن قانونی است، گفت: نامزدی من با این مجری تلویزیون رسمی است. من در نهایت کمتر احساس تنهایی می‌کنم. او دوست خوبی برای دخترم مارینا می‌شود.

نامزدی برلوسکونی 76ساله با مجری زیبای 27ساله+ عکس

این مجری پیشتر هم با برلوسکنی در ارتباط بود، به طوری که در ناپل مشاور سابق حزب “مردم آزادی” نخست وزیر سابق ایتالیا بوده است
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

یک رسوایی دیگر؛ رابطه پنهانی ژنرال با یک زن متاهل!! + عکس

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-04:10 ب.ظ

مأموران پلیس فدرال آمریکا موسوم به «اف بی آی»، به تازگی در جریان فساد اخلاقی «دیوید پترائوس» رئیس  سیا به سرنخ های جدیدی دست پیدا کردند که نشان می دهد، ژنرال «جان آلن» فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان با «جیل کلی» خانم متأهلی در ایالت فلوریدا که به فاش شدن رسوایی پترائوس کمک کرده بود، «ایمیل های نامناسب» و غیراخلاقی رد و بدل می کردند.

اف بی آی، پنتاگون را در جریان این مسئله قرار داد و وزارت دفاع آمریکا بازجویی های خود در خصوص این پرونده را آغاز کرد و «باراک اوباما» نیز اعلام کرد تا مشخص شدن نتیجه این تحقیقات، نامزدی آلن به عنوان فرمانده نیروهای ناتو در اروپا به حالت تعلیق در می آید.

در حالیکه پنتاگون می گوید 20 تا 30 هزار مدرک از ژنرال آلن پیدا کرده است که در آنها امکان پیدا کردن ایمیل هایی نامناسب بین ژنرال آلن و کلی وجود دارد، کارنی می گوید: رئیس جمهوری آمریکا برای ژنرال الن و خدماتش به کشور و افغانستان ارزش قائل است. رئیس جمهوری طبق تقاضای وزیر دفاع، نامزدی ژنرال آلن به عنوان فرمانده نیروهای ناتو در اروپا را فعلا متوقف کرده تا تحقیقات وزارت دفاع درباره او به پایان برسد.

یک رسوایی دیگر؛ رابطه پنهانی ژنرال با یک زن متاهل!! + عکس

بر اساس این گزارش، ژنرال آلن ارتکاب هر گونه عمل نادرستی را تکذیب می کند.

این جنجال در دولت اوباما از زمانی به وجود آمد که جیل کلی به دلیل دریافت ایمیل های تهدید آمیز از جانب «پائولا برادول» به اف بی آی شکایت کرد و پلیس فدرال آمریکا پس از بررسی ایمیل های برادول به رابطه پنهانی این زن 40 ساله متأهل با پترائوس پی برد و پترائوس مجبور شد روز جمعه هفته گذشته از سمت خود به عنوان رئیس سیا استعفا کند.

گزارش ها نشان می دهد که قرار بود جان آلن روز پنجشنبه در جلسه ای در سنا برای پذیرفتن پست فرماندهی کل نیروهای ناتو در اروپا شرکت کند اما به دستور «لئون پانتا»، وزیر دفاع آمریکا این انتصاب فعلا به تعلیق درآمده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

احمدی نژاد عاشق این زن است +عکس

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-03:58 ب.ظ

اعظم السادات فراحی همسر آقای احمدی نژاد بوده که بر خلاف اکثر همسران رئسای جمهور کشورهای مختلف به هیچ عنوان حاشیه نداشته و همیشه در سایه رئیس جمهورش دیده می شود.

تصویر اعظم السادات فراحی همسر آقای احمدی نژاد

اعظم السادات فراحی متولد تهران اما اصالتا مشهدی است،شیمی خوانده و فارغ التحصیل دانشگاه علم و صنعت است.هم در دفتر همسر رئیس جمهورش مشغول به کار است و هم اولین زن رئیس جمهوری است که نمایندگی رئیس دولت در مرکز امور زنان را برعهده گرفته.با.با ورود او به مرکز امور زنان آیین نامه این مرکز دستخوش تغییر شد و تعداد نمایندگان رئیس جمهور در این مرکز افزایش یافت.در مراسم بدرقه سفرهای خارجی احمدی نژا د و دولتمردان همواره دیده می شود. فراحی همچنان که می خواهد هم مثل مدعوان اخیر جمهوری اسلامی همگام همسرش باشد،هم فرهنگ اسلامی-ایرانی که کابینه همسرش سر می دهند را رعایت کند.به همین خاطر هم معاشرت اجتماعی-سیاسی اش را به مهمانی زنانه محدود می کند و ترجیح می دهد میزبان زنان مهمانان باشد تا همراه همسرش میزبان ضیافتی که در آن هم روسای جمهور با همسرانشان دعوت شده باشند.فراحی ترجیح می دهد در جمع زنانه حضور پررنگی داشته باشد مثل همراهیش با احمدی نپاد در نشست یا سفرش در راس هیاتی به ایتالیا برای شرکت در کنفرانس سه روزه امنیت غذا در رم یا همراهی اش با احمدی نژاد در برخی سفرهای چند روزه خارجی و داخلی.حتی نامه به همسر حسنی مبارک هم که برای اولین بار نام او را مطرح کرد،از این قائده مستثنی نیست. او در نامه اش به سوزان مبارک تلویحا به آسیه همسر شایسته و صالح فرعون اشاره کرده و آورده بود:از سرکار عالی انتظار دارم هر چه توان دارید در کمک به مردم غزه به کار ببندید و آنها را از ظلم مضاعفی که به آنان می شود،نجات دهید تا نام شما در ردیف زنان شایسته و صالح قرار گیرد.به زعم منتقدان این اقدام فراحی در فصل رقابت های انتخاباتی سال 88 شبیه بود به رفتار همسران چهره های اصلاح طلب.چرا که نامه نگاری او به فاصله ده روز بعد از نامه زهره صادقی،(همسر سید محمد خاتمی)به شیخه موزه بنت ناصرالمسند،همسر پادشاه قطر،روی داد.البته متمرکز شدن فعالیت های وی به عنوان همسر احمدی نژاد به مباحث زنان انگار خواسته احمدی نژاد هم هست چرا که وی به عنوان رئیس دولت تنها جایی که رسما از همسر خود نام برد در زمان تبلیغات انتخابات گذشته ریاست جمهوری و در جمع زنان حامی اش بود که گفت:همسرم را به اندازه تمام دنیا دوست دارم و من مدیون سه زن هستم،مادر عزیزم،معلم کلاس اولم و همسر عزیزم.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3  


Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic