به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب مهر 1392

حقیقت نیوز

توصیه 21 فرمانده ارتش آمریکا به اوباما درباره با ایران /بشار اسد: انتظار وفاداری از آمریکا توهم است

تاریخ:سه شنبه 30 مهر 1392-09:19 ب.ظ

اکثر فرماندهان عالی‌رتبه ارتش آمریکا، عادی سازی روابط با جمهوری اسلامی ایران را برای منافع ملی آمریکا ضروری ارزیابی نموده‌اند.
 «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا قبل از سفر «حسن روحانی» رئیس جمهور کشورمان به نیویورک طی نشستی مشورتی با 21 فرمانده ارشد پنتاگون به بررسی ابعاد منطقه‌ای و نظامی رابطه با ایران پرداخته است.
پیش از سفر آقای «حسن روحانی» رئیس جمهور کشورمان به نیویورک، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در جلسه مشورتی با 21 فرمانده ارشد پنتاگون در مورد روابط با ایران به بررسی موضوع پرداخته است.عادی سازی روابط با ایران ضروری است

در این جلسه اکثر فرماندهان عالی‌رتبه ارتش آمریکا، عادی سازی روابط با جمهوری اسلامی ایران را برای منافع ملی آمریکا ضروری ارزیابی نموده‌اند.

فرماندهان ارتش آمریکا در این نشست به اوباما توصیه کرده‌اند روند مذاکره با ایران باید با سرعت طی شود.

بعد از سفر آقای روحانی به نیویورک و برگزاری نشست‌هایی دوجانبه در حاشیه جلسه وزرای خارجه ایران و 5+1، بحث گفت‌وگوهای دوجانبه بین ایران و آمریکا سرعت بیشتری به خود گرفته و مقامات آمریکایی چندین تماس با همتایان ایرانی خود برقرار کرده‌اند.

گگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگ
رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سوریه مانعی نمی‌بیند، تاکید کرد که افراط گرایی از چند دهه پیش در سوریه وجود داشت اما پس از حمله آمریکا به افغانستان و عراق، بیش از پیش شدت گرفت.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در گفت‌وگو اختصاصی با شبکه تلویزیونی المیادین به تشریح تحولات داخلی این کشور، نقش کشورهای عربی در حمایت از تروریست ها و به راه انداختن جنگ فراگیر علیه این کشور ، برگزاری کنفرانس ژنو 2 ، ماموریت اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه ، رابطه این کشور با حماس پرداخت. 

وی اشاره به استراتژی و مواضع روشن دمشق، اظهار داشت: دمشق به دلیل راهبرد مشخص خود، هدف قرار گرفته و چندین دهه است که تحت فشار قرار دارد.

اسد: سوریه به دلیل مواضع و راهبرد مشخص خود، هدف قرار گرفته است

وی افزود: ما اکنون در مرحله کشمکش با القاعده و گروه‌های وابسته به آن به سر می‌بریم.

اسد تصریح کرد: رخدادهای سوریه با آنچه در تونس و سپس مصر جریان یافت، به ویژه از نظر دخالت بیگانگان، متفاوت است.

وی گفت: می‌توانیم غرب و کشورهای عربی خلیج فارس و نیز ترکیه را مورد سرزنش قرار دهیم اما در نهایت ما مسئول نخست هستیم.

اسد تصریح کرد: هنگامی که تظاهرات با ناکامی روبه رو شد، روند حمایت تسلیحاتی از آن، برای سرنگونی دولت شدت گرفت. حمل سلاح هر مخالفی را به آشوب‌طلبی و فعالیت تروریستی سوق می‌دهد.

وی افزود: گروههای مسلح تحت عنوان حمایت از تظاهرات کنندگان به آن پیوسته سپس تیراندازی می‌کردند.

اسد با اعلام اینکه "از زمان حمله آمریکا به عراق، مقادیر زیادی سلاح وارد سوریه شد"، گفت:  افراط گرایی از چند دهه پیش در سوریه وجود داشت اما پس از حمله آمریکا به افغانستان و عراق، بیش از پیش شدت گرفت.

وی تاکید کرد که غرب در دهه هفتاد و هشتاد به موضوع مبارزه با تروریست، توجهی نداشت.

هرکس که از آمریکایی‌ها انتظار وفاداری داشته باشد دچار توهم است

بشار اسد گفت آمریکایی ها تصور می کنند همه دولت ها و دستگاه ها در خدمت آنها کار می‌کنند و این نقطه اختلاف با آنها است و هر کس که از امریکایی ها انتظار وفا داری  داشته باشد دچار توهم است.

رئیس جمهور سوریه افزود: ما با تمام کشور ها از جمله آمریکا برای مبارزه با تروریسم پیمان داریم.

بشار اسد تصریح کرد: کارهای آمریکا و کشور های اروپایی و عربی در سوریه حمایت از تروریسم است.

وی همچنین تاکید کرد: از تروریسم نمی توان به عنوان یک برگ برنده  استفاده کرد و سوریه همیشه علیه تروریسم خواهد بود.

رئیس جمهور سوریه گفت: ما عملیات های نظامی و اطلاعاتی علیه تروریست انجام داده ایم، ولی آنها را اعلام نکرده ایم.

اسد همچنین افزود: تروریست ها از سوریه به عنوان گذرگاهی بین لبنان و عراق استفاده می کردند.

رئیس جمهور سوریه گفت که سوریه از سیاستی که منافع ملت سوریه در آن است، پیروی می‌کند.

وی اشاره کرد که آمریکا برای موفقیت روند صلح هیچ قدمی برنداشته است و خطرناک‌ترین خواسته‌های آمریکا نیز ممانعت از ورود افراد شایسته و علمای عراقی به سوریه بود.

اسد اظهار داشت که ما در رابطه با همکاری با آمریکایی‌ها در زمینه مبارزه با تروریسم و ضربه زدن به آن و روند صلح، انعطاف داشتیم و در سال 1990 سوریه به خاطر آزادسازی کویت و نه به دلیل خدمت به منافع آمریکا، همکاری کردیم.

عربستان وارد خط درگیری شده/برخی از اعضای ارتش آزاد فعالیت خود را در نهادهای دولتی از سرگرفته‌اند

وی تصریح کرد که شیراک فرستاده‌ای را به سوریه اعزام کرد که خشم جرج بوش پسر از سوریه را به ما ابلاغ کرد و گفت که حمایت از سوریه تنها از طریق به رسمیت شناختن اسرائیل خواهد بود.

اسد در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که استفاده از سلاح علیه دولت از همان روزهای نخست بحران سوریه آغاز شد و تعدادی از نیروهای امنیتی و پلیس در روزهای نخست شهید شدند.

وی افزود که قطر از گروه‌های مسلح حمایت مالی و ترکیه حمایت لوجستیکی بعمل می‌آورد و عربستان نیز وارد خط[درگیری] شد، اخوان المسلمین پیش از بحران از نحوه واردات سلاح به سوریه سخن می‌گفت و اردن نیز از حمایت تروریست‌ها دور بود اما کمتر از یکسال پیش اردن نیز وارد خط شده است.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در ادامه مصاحبه با شبکه خبری المیادین از موضع گیری اخوان المسلمین سوریه به شدت انتقاد کرد و گفت: برای ما ثابت شد که پایه های اخوان المسلمین بر نفاق گذاشته شده است نه مذهب.

وی افزود: ما پس از دهه هشتاد با اخوانی‌ها گفت‌وگو کردیم و آنان نشان دادند که برای بازگشت به خط ملی، صادق نیستند. اخوانی‌ها بیش از گذشته محدود شده و دیگر محبوبیت مردمی ندارند.

بشار اسد تاکید کرد که قبول احزاب دینی به معنی از هم پاشیدن سوریه در میان مدت است.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه به ارتش آزاد سوریه اشاره کرد و از بازگشت عناصر این گروه به صفوف نیروهای دولتی خبر داد و گفت: برخی از اعضای ارتش آزاد فعالیت خود را در نهادهای دولتی از سرگرفته‌اند و ما از بازگشت آنان استقبال کردیم.

تصمیم‌گیری در مورد سلاح شیمیایی، از پیش طراحی شده بود/با مدیر عملیات مذاکره می‌کنیم نه با عوامل اجرایی

بشار اسد افزود: برخی از اعضای ارتش آزاد با نیروهای ارتش سوریه همکاری بسیار خوبی دارند و در کنار آنان مبارزه می کنند و در چند ماه اخیر تعدادی از آنان نیز در این مبارزات جان باختند.

رئیس جمهور سوریه به موضوع سلاح شیمیایی این کشور اشاره کرد و گفت: این سخن که موضوع سلاح شیمیایی، جنگ علیه سوریه را متوقف کرد، دقیق نیست و تصمیم‌گیری در مورد سلاح شیمیایی، از پیش طراحی شده بود.

بشار اسد گفت که محور سه‌گانه‌ای بر اساس تمایل آمریکا تشکیل شد و مصر و عربستان نیز تابع خواسته آمریکا هستند. اسد تصریح کرد که روابط کشورهای عربی با یکدیگر تابع تمایلات آمریکاست، شاهزاده بندر بن سلطان بخشی از گروهی است که تابع آمریکا است و علیه سوریه عمل می‌کند، عربستان به طور علنی از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت مالی و تسلیحاتی بعمل می‌آورد و از لحاظ سیاسی و رسانه‌ای از آن حمایت می‌کند. اسد اظهار داشت: عربستان کشوری است که سیاست‌های آمریکا را به صورت تمام و کمال اجرا می‌کند و روابط کشورهای عربی با یکدیگر نیز تابع تمایلات آمریکاست.

رئیس جمهور سوریه درباره لبنان نیز گفت: لبنان از طریق اعطای اجازه به تروریست‌ها برای ورود به سوریه و ارسال سلاح به این کشور، آتش جنگ در سوریه را شعله‌ور کرد.

وی افزود: برخی کشورها آشکارا اعلام می‌کنند که در کنار سوریه هستند و برخی کشورها نیز پیروی خود از آمریکا را آشکار می‌کنند.

اسد اظهار داشت: ما با مدیر عملیات مذاکره می‌کنیم نه با عوامل اجرایی آن و اگر احیای روابط با عربستان به نفع ملت سوریه است در آن صورت نباید آن را از دست بدهیم.

اتحادیه عرب سیاست های غربی را تبلیغ می کند/هیچ موعد رسمی برای برگزاری ژنو 2 اعلام نشده

اسد همچنین گفت که ما از رئیس جمهور لبنان انتظار داریم دلیل و مدرکی مبنی بر دست داشتن سوریه در قضیه میشال سماحه که به دروغ ما را در این قضیه متهم کردند، ارائه کند.

وی تصریح کرد که شکل‌گیری جریان مقاومت در جولان یک تصمیم مردمی است و در صورتی شکل می‌گیرد که دولت از سیاست آزادسازی اراضی دست بردارد.

اسد اظهار داشت که آتش سوریه به ناچار به لبنان کشیده می‌شد و از این نظر مواضع میشل عون در خصوص بحران سوریه نیز قابل درک است.

وی افزود که حمایت ایران از سوریه به این دلیل است که راه و شیوه مقاومت از طریق ضربه زدن به سوریه هدف قرار گرفته است همچنان که دخالت حزب‌الله در سوریه نیز دفاع از مقاومت است.

بشار اسد در مورد اتحادیه عرب گفت: این اتحادیه از زمان «کمپ دیوید» سیاست های غربی را تبلیغ می کند و امروز نیز جنگ علیه کشورهای عربی را تبلیغ می‌کند.

بشار اسد همچنین افزود: اتحادیه عرب تهدید های آمریکا را علیه سوریه پوشش داد چرا که برخی از دولت های عربی بر آن سیطره دارند.

وی همچنین تصریح کرد: ما یک روز هم امید نداشته‌ایم که اتحادیه عرب نفعی را برای کشور های عربی داشته باشد، اتحادیه عرب پوششی برای هر حمله احتمالی آمریکا به سوریه است.

بشار اسد افزود: اتحادیه عرب حتی یک روز  هم نماینده قومیت عرب نبوده است و بازگشت سوریه به آن بستگی به تصمیم ملت سوریه دارد و احتمالا به رای گذاشته خواهد شد.

رئیس جمهور سوریه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما در برابر توازن بین المللی جدیدی قرار داریم.

بشار اسد تصریح کرد: تا الان هیچ موعد رسمی برای برگزاری ژنو 2 اعلام نشده است و مشارکت در آن مشروط نیست.

وی افزود: هرگاه که پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از تروریست‌ها متوقف شود مشکلی برای حل بحران سوریه نخواهد بود و بسیار مهم است که مردم سوریه هر راه حلی برای حل بحران سوریه را به رسمیت بشناسند.

رئیس جمهور سوریه گفت: اخضر ابراهمیی تلاش کرد تا مرا قانع کند که در انتخابات 2014 نامزد نشوم من به او جواب دادم که این یک مسئله داخلی است. از ابراهیمی انتظار داریم که بداند چگونه با سوریه برخورد می‌کند و ماموریت خود را به دقت بشناسد.

رابطه سوریه با جنبش حماس

بشار اسد درباره رابطه این کشور با جنبش حماس گفت: دمشق بیشترین بها را برای جنبش مقاومت «حماس» پرداخت کرد و اکنون سکوت آن در برابر مواضع قرضاوی را بی‌وفایی به سوریه می‌دانیم.

وی افزود: ما بر اساس اینکه حماس مبتنی بر مقاومت است، از آن حمایت کردیم و اگر این جنبش در نظر دارد مقاومت خود را به طور واقعی و صادقانه حفظ کند، ما با آن خواهیم بود اما اگر در صدد است اخوان المسلمین باشد، دلیلی برای این روابط باقی نمی‌ماند.

رئیس جمهور سوریه در عین حال افزود: ما باید از ملت سوریه بپرسیم آیا بار دیگر حماس را خواهند پذیرفت؟

قطر باید از دخالت در امور داخلی سوریه دست بردارد

وی تصریح کرد: اگر امیر قطر به دنبال تغییر سیاست کشورش در قبال سوریه است، باید از دخالت در مسائل داخلی سوریه دست برداشته و به حمایت از تروریست‌ها پایان دهد و این حداقل درخواست ما از هر کشوری است که در خونریزی در سوریه دخالت داشت.

بشار اسد با اشاره به اینکه امیر قطر در آغاز تحولات و بحران سوریه، به سوریه سفر کرد، اظهار داشت: پس از رخدادهای مصر و تونس، قطر تصور کرد که می‌تواند ساختار کشورهای عربی را به گونه ای که مناسب آنان است، تغییر دهد.

وی در ادامه این مصاحبه اظهار داشت: قطر با کشورهای اروپای شرقی، قراردادهای تسلیحاتی امضا و سپس سلاح‌های خریداری شده را به سوریه منتقل کرد و در این میان، قطری‌ها تلاش کردند اینگونه القا کنند که در تحولات سوریه دخالتی ندارند.

بشار اسد تاکید کرد: قطر نمی‌تواند در خصوص دموکراسی و اصلاحات، توصیه‌ای برای دیگران داشته باشد.

وی سپس گفت: رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه و امیر قطر به مدت پنج ساعت تلاش کردند که ما را به دخالت در مسائل لبنان متقاعد کنند اما ما نپذیرفتیم و آنان از ما خواستند که از بازگشت «سعد حریری» به نخست وزیری لبنان حمایت کنیم اما در پاسخ اعلام کردیم که در مسائل داخلی لبنان دخالت نمی‌کنیم.

اردوغان به دنبال به قدرت رساندن اخوان در سوریه است

بشار اسد در ادامه تصریح کرد: اردوغان و اخوان المسلمین با بهره برداری تحریک آمیز از دین به دنبال قدرت هستند و اردوغان تلاش می‌کرد که اخوانی ها را در سوریه به قدرت برساند تا به این ترتیب آنان را به اکثریت حاکم در منطقه تبدیل کند و دلیل این مواضع وی در قبال سوریه، وابستگی او به جریان اخوان المسلمین است زیرا نخست وزیر ترکیه بیش از اینکه به روابط آنکارا و دمشق توجه داشته باشد، توجه خود را بر اخوانی‌ها متمرکز کرده است.

تعامل با قطر، ترکیه و عربستان نیازمند موافقت ملت سوریه است

اسد با تاکید بر اینکه قطر، ترکیه و عربستان در خونریزی در سوریه دست داشتند، گفت: تعامل با این کشورها نیازمند رضایت و موافقت سوری‌ها است. وی افزود: عربستان و سایر کشورهای دیگر حق ندارند در مورد مسائل داخلی سوریه سخن بگویند زیرا ریاض از نظر اصلاحات سیاسی عقب مانده ترین کشور جهان به شمار می آید.

اسد گفت: در حالی که عربستان با امانتداری کامل، سیاست‌های آمریکا را به اجرا در می‌آورد آیا کسی جرأت دارد که آن را کشوری مستقل بنامد؟

رئیس جمهور سوریه سپس اظهار داشت: از کسانی که از سوریه به دلیل روابط با ایران، خشمگین هستند باید پرسید چرا اکنون برای از سرگیری روابط با آن شتاب دارند.

وی همچنین تاکید کرد که مواضع سوریه در قبال مقاومت روشن است و هیچ چیز پنهانی در این خصوص وجود ندارد زیرا انواع حمایتی که می‌توانیم از مقاومت داشته باشیم، اعلام شده و خواهد شد و علنی است.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه موضع دولت عراق و نور المالکی نخست وزیر این کشور در قبال سوریه را  صادقانه و واقع بینانه توصیف کرد و گفت: خطری که ما را احاطه کرده، عراق را نیز تهدید می کند.

بشار اسد در پاسخ به سوال خبرنگار المیادین درباره آنچه نزدیکی بین ایران و آمریکا خوانده شد ضمن استقبال از آن ، این اقدام را به نفع سوریه و منطقه ارزیابی کرد.

وی در این مصاحبه به تحولات مصر نیز اشاره کرد و با اعلام اینکه هیچ ارتباط مستقیمی بین این کشور با ارتش مصر وجود ندارد ابراز امیدواری کرد که سرآغاز جدیدی در مناسبات دو کشور بوجود آید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پروین اولین بار با موبایلش به من زنگ زد!/ افشاگری پژمان جمشیدی درباره فردوسی‌پور در نود!

تاریخ:سه شنبه 30 مهر 1392-09:07 ب.ظ

بازی های ملی پژمان که گفته می شد 21 بازی است از نظر آمار فردوسی پور و همراهانش به 13 بازی رسید و جمشیدی خواست زودتر ماجرا تمام شود تا نگویند اصلا بازی ملی نداشته است!
پژمان جمشیدی که دوشنبه شب به برنامه 90 رفته بود در این برنامه افشاء کرد از دوستان قدیمی عادل فردوسی پور بوده و گفت از بین همه دوستان فردوسی پور در شریف فقط عادل فرار مغزها نکرده است!

پژمان جمشیدی به استودیوی برنامه 90 رفت تا همان طور که این روزها در سریالش می گفت ، پولی داده باشد و به این برنامه برود!عادل در شروع گفت و گویش با پژمان جمشیدی گفت:« حالا چقدر دادی آخرش که آمدی به این برنامه من؟»

جمشیدی هم با شوخی گفت:« هی می خواستم پول کارت به کارت کنم اما خط ها مشکل داشت و نشد. این روزها هم که بحث کارت به کارت در فوتبال داغ است!»

فردوسی پور در ادامه افشاء کرد که دوستی دیرین با برادر پژمان جمشیدی داشته است . او گفت با برادر پژمان در دانشگاه شریف هم دوره بوده است ، برادری که به خارج از کشور رفته است. پژمان هم در ادامه گفت:« از جمع 10 نفره دوستان شما همه رفتن خارج و فقط تو ماندی عادل. ولی کاش عادل تو دوست داداشم نبودی چون همیشه من از این دوستی ضربه خوردم. اگر تو دوست داداشم نبودی حتما بازی های ملی ام هم بیشتر می شد!»

فردوسی پور هم افسوس خورد که چرا باید این همه از استعدادهای ناب کشور به آن سوی مرزها بروند. در ادامه این برنامه گل های ملی و باشگاهی جمشیدی هم پخش شد و او باز هم گفت که آلوز گل ملی نزده و البته پژمان به یاد ندارد که مدافع راست برزیل اتفاقا به تیم ملی ایران گل زده است!

او از تحصیلات دانشگاهی اش گفت. اینکه در 9 سال تقریبا 90 واحد پاس کرده و ترمی 5 واحد که فردوسی پور حسابی سر این مسائل این دوست برادرش را اذیت می کرد.

پژمان که در برنامه 90 هم گلش به سپاهان پیدا نمی شد با خنده به فردوسی پور گفت:« ببین من چه خوش شانسم! »

او سپس تاکید کرد سریال پژمان در 3 روز به تماشاگری رسیده سریال های موفقی مثل برره و ساختمان پزشکان داشته اند  .

شوخی های جمشیدی و فردوسی پور و کل و کل های این دو در طول این گفت و گو ادامه داشت. شوخی بر سر تعداد بازی های ملی و نوع روپایی زدن ها بود .

بازی های ملی پژمان که گفته می شد 21 بازی است از نظر آمار فردوسی پور و همراهانش به 13 بازی رسید و جمشیدی خواست زودتر ماجرا تمام شود تا نگویند اصلا بازی ملی نداشته است.

پژمان جمشیدی همچنین گفت علی پروین برای اولین بار در طول زندگی اش با موبایلش به او زنگ زده و گفت آفرین به غیرتت!

او درباره شعار جمشیدی یوزپلنگ هم گفت این شعار را اصلا خودمان ساختیم ولی آن وقت ها به من می گفتند جمشیدی اورمارس که او هم وقتی فهمید من را به نامش صدا می کنند ، کار را گذاشت کنار و رفت!داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دوقلوهای به هم چسبیده و نچسبیده! /وزیر پیشنهادی متهم پرونده بیمه ایران است

تاریخ:سه شنبه 30 مهر 1392-09:01 ب.ظ

حضور فریدون در کنار رییس جمهور در همین مدت کوتاه به اندازه ای پررنگ بوده که همراهی دو برادر دوقلوی به هم چسبیده را به ذهن متبادر می کند.
 چند روز بیشتر از تایید سمت رسمی حسین فریدون توسط سخنگوی دولت نمی گذرد. بر اساس اطلاعیه رسمی دفتر محمدباقر نوبخت، فریدون دستیار ویژه رییس جمهور است.

 سمت فریدون در حالی بعد از دو ماه از آغاز به کار دولت و حضور او در تمامی جلسات هیات وزیران تایید شد که پیش از این، خود او همواره هرگونه پستی در دولت را تکذیب کرده بود.

حسین فریدون در میان تمامی همتایان پیشین خود، بالاترین پست را از برادرش دریافت کرده است. با این وجود تفاوت اصلی او با همتایان قبلی اش به یک مورد ویژه مربوط می شود.


محمد هاشمی در کنار برادرش

در سال 68 که اکبر هاشمی رفسنجانی به ریاست جمهوری رسید برادرش محمد هاشمی ریاست سازمان صداوسیما را بر عدهده داشت و تا سال 73 یعنی یک سال بعد از بعد از دولت دوم هاشمی در این سمت ماند. او سپس اولین پست دولتی از برادر را دریافت کرد و معاون اجرایی او شد. اما بعد از مدت کوتاهی، به وزارت امور خارجه رفت و در نهایت در پایان دولت ششم مسئولیت بازسازی مناطق جنگی را بر عهده گرفت و به عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهور در اداره امور مربوط به بازسازی مناطق جنگ زده هم منصوب شد.

سیدمحمد خاتمی هم مانند هاشمی در دولت اول خود به برادرش سمتی نداد. اما در دولت دوم و از سال 80 تا 84 علی خاتمی را به ریاست دفترش منصوب کرد. علی خاتمی چهره ای غیررسانه ای بود و معروفیت خاصی به دست نیاورد. دیگر بردادر خاتمی، محمدرضا سمت دولتی از برادرش دریافت نکرده بود.


علی خاتمی و حسین فریدون در کنار محمد خاتمی و حسن روحانی


در سال 84 با پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات برادر او داود احمدی‌نژاد، به ریاست بازرسی نهاد ریاست جمهوری رسید. اما اختلافات او با رییس جمهور کم کم آغاز شد و از ماجرای علی کردان به اسفندیار رحیم مشایی کشید و سرانجام با استعفای او در سال 87 به فرجام رسید.


داود و محمود احمدی نژاد

برادر احمدی نژاد دو تفاوت عمده با برادران خاتمی و هاشمی داشت. اول اینکه او از رییس جمهور بزرگتر بود و دوم اینکه بعد از دوران ریاست جمهوری برادرش با او همکاری ندارد.

در این میان اما حسین فریدون نقش ویژه ای برای برادرش ایفا می کند. او ابتدا هر گونه داشتن سمتی در دولت را رد کرده و گفته بود "در دولت مسئولیتی را بر عهده ندارم" و حتی در پاسخ به سوالی درباره شایعه انتصابش به ریاست بازرسی نهاد ریاست جمهوری گفته بود "چنین حکمی برای ما من صادر نشده است و بحثی هم درباره واگذاری سمت جدید به من وجود ندارد."با این وجود با گذشت دو ماه از شروع به کار دولت در نهایت نوبخت سمت دستیار ویژه رییس جمهور را برای او تایید کرد تا احتمالا ویژه ترین سمت برادران رییس جمهور تا کنون نصیب او شده باشد.

اما فرق عمده فریدون با همتایان قبلی اش حضور همیشگی او در کنار برادر بزرگتر است. فریدون تقریبا در تمامی مجالس رسمی و غیررسمی در کنار روحانی حضور دارد. این حضور در مورد همتایان قبلی او دیده نمی شود. به سختی می توان چند عکس متفاوت از اکبر هاشمی در کنار برادرش، محمد خاتمی در کنار برادرش و محمود احمدی نژاد در کنار برادرش در رسانه ها و مجالس رسمی یافت در حالی که حسین فریدون در همین مدت کوتاه بارها و بارها به عمکاسان خبری رسانه ها سوژه لازم را داده است.

حضور فریدون در کنار رییس جمهور در همین مدت کوتاه به اندازه ای پررنگ بوده که همراهی دو برادر دوقلوی به هم چسبیده را به ذهن متبادر می کند؛ حتی اگر او فریدون باشد و برادرش روحانی.

با این وجود معلوم نیست که چرا او در اوایل کار دولت هرگونه سمتی را تکذیب می کرد. برخی منابع از وجود اختلاف نظرهایی میان او و برخی مدیران دولتی برای تعیین سمت فریدون نیز خبر داده بودند.

---------------------------

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان یکی از متهمان تحت تعقیب مفاسد اقتصادی در موضوع پرونده بیمه ایران است که نسبت به عملکرد سیاسی وی نیز ابهاماتی مطرح است.
 جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به ابهامات مطرح شده در خصوص عملکرد صالحی امیری وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: طبق بررسی ها و اطلاعاتی که به دست آورده ایم این فرد یکی از متهمان تحت تعقیب مفاسد اقتصادی در موضوع پرونده بیمه ایران است.

وی همچنین با اشاره به عملکرد صالحی امیری در فتنه و ارتباطات وی با فرزندان هاشمی گفت: به نظر نمی رسد که آقای روحانی و معاونین وی از پرونده های این افراد بی اطلاع باشند و  این که چرا چنین وزیرانی به مجلس معرفی می شوند جای سوال است.

نماینده مردم مشهد در ادامه با اشاره به جلسه خصوصی برخی اعضای فراکسیون اصولگرایان با صالحی امیری گفت: در این جلسه صالحی امیری توضیحات قانع کننده ای در خصوص عملکرد خود نتوانست ارایه کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس همچنین خاطرنشان کرد: جایگاه مهم ورزش در حال تبدیل شدن به یک باشگاه سیاسی و رانت اقتصادی است و اگر فردی با این روحیه و سابقه به صدارت برسد به ورزش و جوانان آسیب می رسد و این وزارتخانه دچار بحران خواهد شد.

قدوسی تصریح کرد: مجلس و نمایندگان با حساسیت کامل صلاحیت وزیران پیشنهادی را بررسی خواهند کرد و از فضای کلی مجلس این طور به نظر می رسد که از سه وزیر پیشنهادی دو نفر دارای ابهاماتی در پرونده خود هستند که باید این موضوع بررسی شود.

وی در پایان گفت:  بهتر بود روحانی افرادی را معرفی می کرد که منطبق با شعارهایش از قبیل پاک دستی و پرهیز از افراطی گری باشند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تبریک به نجفی استاند ار جدید

تاریخ:سه شنبه 30 مهر 1392-08:47 ب.ظ

g6 300x187 گل زیباصادرات گل هم ممنوع شد/رئیس اتحادیه:صادرات گل متوقف نشده است 

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شریف رشت

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

  دکتر کیوان اسد پور فرماندارآستارا

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

                        اسماعیل پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

 

خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود 20948_orig

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 دکتر صفر نعیمی رز  نماینده مردم قدر شناس آستارا و لوندویل و عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارچی مجلس

 

 

 

 جناب آقای  محمد علی نجفی   استاندار محترم گیلان

 انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی و امور محوله در  استان گیلان  موفق و موید باشید…

دکتر محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور

 

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود

   از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

سیروس خالقورد ی پور بخشدار لوندویل- آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

 از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

بیزن خالقوردی پور ریس اداره صنعت و معدن و تجارت آستارا

 

 

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 سید عظیم سید تقوی ریس دفتر نماینده مردم قدرشناش آستارا و لوندویل

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

کوهی شهر دار آستارا

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

فرداد پور امن شهر دار لوندویل

جناب آقای  محمد علی نجفی

از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 بهمن پریان ریس شورای  اسلامی شهرستان استارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

شرکت تعاونی مسکن حامیان فد آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

 از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

   شرکت تعاونی توسعه و عمران لوندویل

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

 از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 مهندس فرهاد محسنی – آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

     حاج جلیل کریم نزاد

 

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 محمود ساسانیان  ریس اداره تعاون کار و امور اجتماعی آستارا

 

g6 300x187 گل زیباصادرات گل هم ممنوع شد/رئیس اتحادیه:صادرات گل متوقف نشده است

 

g6 300x187 گل زیباصادرات گل هم ممنوع شد/رئیس اتحادیه:صادرات گل متوقف نشده است 

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شریف رشت

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

  دکتر کیوان اسد پور فرماندارآستارا

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

                        اسماعیل پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

 

خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود 20948_orig

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 دکتر صفر نعیمی رز  نماینده مردم قدر شناس آستارا و لوندویل و عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارچی مجلس

 

 

 

 جناب آقای  محمد علی نجفی   استاندار محترم گیلان

 انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی و امور محوله در  استان گیلان  موفق و موید باشید…

دکتر محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور

 

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود

   از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

سیروس خالقورد ی پور بخشدار لوندویل- آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

 از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

بیزن خالقوردی پور ریس اداره صنعت و معدن و تجارت آستارا

 

 

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 سید عظیم سید تقوی ریس دفتر نماینده مردم قدرشناش آستارا و لوندویل

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

کوهی شهر دار آستارا

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

فرداد پور امن شهر دار لوندویل

جناب آقای  محمد علی نجفی

از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 بهمن پریان ریس شورای  اسلامی شهرستان استارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

شرکت تعاونی مسکن حامیان فد آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

 از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

   شرکت تعاونی توسعه و عمران لوندویل

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

 از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 مهندس فرهاد محسنی – آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

     حاج جلیل کریم نزاد

 

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 محمود ساسانیان  ریس اداره تعاون کار و امور اجتماعی آستارا

 

g6 300x187 گل زیباصادرات گل هم ممنوع شد/رئیس اتحادیه:صادرات گل متوقف نشده است

g6 300x187 گل زیباصادرات گل هم ممنوع شد/رئیس اتحادیه:صادرات گل متوقف نشده است 

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شریف رشت

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

  دکتر کیوان اسد پور فرماندارآستارا

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

                        اسماعیل پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

 

خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود 20948_orig

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 دکتر صفر نعیمی رز  نماینده مردم قدر شناس آستارا و لوندویل و عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارچی مجلس

 

 

 

 جناب آقای  محمد علی نجفی   استاندار محترم گیلان

 انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی و امور محوله در  استان گیلان  موفق و موید باشید…

دکتر محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور

 

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود

   از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

سیروس خالقورد ی پور بخشدار لوندویل- آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

 از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

بیزن خالقوردی پور ریس اداره صنعت و معدن و تجارت آستارا

 

 

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 سید عظیم سید تقوی ریس دفتر نماینده مردم قدرشناش آستارا و لوندویل

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

کوهی شهر دار آستارا

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

فرداد پور امن شهر دار لوندویل

جناب آقای  محمد علی نجفی

از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 بهمن پریان ریس شورای  اسلامی شهرستان استارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

شرکت تعاونی مسکن حامیان فد آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

 از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

   شرکت تعاونی توسعه و عمران لوندویل

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

 از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 مهندس فرهاد محسنی – آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

     حاج جلیل کریم نزاد

 

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 محمود ساسانیان  ریس اداره تعاون کار و امور اجتماعی آستارا

 

g6 300x187 گل زیباصادرات گل هم ممنوع شد/رئیس اتحادیه:صادرات گل متوقف نشده است

انشاالله استاندار جدید منشا خیر و برکت برای گیلان باشد ...

محمدعلی نجفی چهاردهمین و ششمین استاندار بومی گیلان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی است که امروز کلید دولت "تدبیر و امید" در استان گیلان را دریافت نمود.
استاندار جدید گیلان متولد سال 1335 در آستانه اشرفیه و دارای مدرک دکتری مدیریت استراتژیک است که ماه گذشته طی حکمی از سوی اکبر ترکان، به‌عنوان
مشاور عالی دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب شده بود.نجفی تا پیش از این، به‌مدت 14 سال ریاست دانشگاه علمی ـ کاربردی استان گیلان را از بدو تأسیس برعهده داشت و از جمله دیگر سوابق اجرایی وی می‌توان به عضو هیأت مدیره شرکت فولاد مبارکه اصفهان، عضو هیأت مدیره شرکت صنایع مس شهید باهنر، عضو هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت هلدینگ هتل‌های پارس (دو سال)، عضو هیأت مدیره شرکت بورس بین‌المللی نفت و گاز و پتروشیمی (سه سال)، معاون طرح و برنامه و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی کیش (چهار سال)، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان چای کشور (چهار و نیم سال)، معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی استانداری گیلان و همزمان مسئولیت منطقه ویژه اقتصادی انزلی و شرکت عمران گیلان (چهار و نیم سال)، رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرکزی تعاون روستایی ایران (سه سال) و مدیرکل تعاون روستایی استان گیلان (پنج سال) اشاره نمود.
وی همچنین عضو مؤسس حزب اعتدال و توسعه در سال 1378، عضو ستاد مرکزی انتخاباتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
در سال 1384 و نیز عضو ستاد مرکزی انتخاباتی حجت‌الاسلام حسن روحانی
در سال 1392 بوده است.
ضمن عرض خداقوت به کیهان هاشم‌نیا که به مدت 1 سال و 1 ماه و 16 روز مسئولیت استانداری گیلان را برعهده داشت، برای دکتر محمدعلی نجفی در مسئولیت مدیریت عالی دولت "تدبیر و امید" در استان گیلان موفقیت و سرفرازی آرزومند است.

اسماعیل اسدی دارستانی  مسئول تبیلغات ستاد روحانی در استارا و مدیر سایت ستاد  انتخاباتی روحانی در کشور hamianeyar.ir
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رهبر معظم انقلاب درگذشت همسر آیت‌الله حائری‌شیرازی را تسلیت گفتند/اعدام مجدد یک محکوم/کمیسیون سیاست خارجی اظهارات ضدایرانی شرمن را محکوم کرد/فانی: از فتنه‌گران در آموزش و پرورش استفاده نخواهم کرد/ما از ۱+۵ چه می‌خواهیم؟/شکایت خانواده شهدا از موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) ضرورت داشت//آمریکا رابطه با تهران را گدایی می‌کند

تاریخ:سه شنبه 30 مهر 1392-08:38 ب.ظ

سیدحسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز این کمیسیون پرداخت و اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون به بررسی سؤالات و مسائل مطرح درباره مذاکرات هسته‌ای ژنو اختصاص یافت و تجزیه و تحلیل دقیقی از مباحث صورت گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از نکات مهم و مورد توافق کمیسیون، تأکید بر خط قرمز بودن پروتکل الحاقی بود، افزود: همچنین در این جلسه با اعتراض به اظهارات ضدایرانی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا، کمیسیون اظهارات وی را به شدت محکوم کرد و منتظر است تا مقامات آمریکایی تکلیف خود را با این نوع اظهارنظرات روشن کنند.

نقوی تصریح کرد: تکرار این گونه ادبیات از سوی مقامات آمریکایی، بی‌اعتمادی مردم و دولت ایران به آمریکا را تقویت می‌کند.

وی همچنین از حضور سیدرضا صالحی‌امیری وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در این جلسه خبر داد و تاکید کرد: آقای صالحی‌امیری در این نشست محورهای اصلی برنامه‌های خود را تشریح کرد.

نقوی خاطرنشان کرد: وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت که ثبات مدیریت، بهره‌برداری از مدیران پاکدست، باتجربه و متخصص، تأکید بر ورزش همگانی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، ضرورت عملیاتی شدن مصوبات سفرهای مقام معظم رهبری و مصوبات سفرهای هیئت دولت و برنامه‌ریزی در حوزه جوانان با هماهنگی همه دستگاه‌هایی که مسئولیت جوانان را به عهده دارند، محورهای برنامه‌های بنده است، دوپینگ، فساد مالی و آلودگی اخلاقی از مشکلات امروز ورزش ماست.

نماینده ورامین در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز در این نشست سؤالات و نقطه‌نظرات خودشان را مطرح کردند

---------------------

امیرعباس سلطانی نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون انرژی خانه ملت گفت: در این جلسه آقای فانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در جمع اعضا حضور داشت.

وی اضافه کرد: در ابتدا نمایندگان مجلس دغدغه و مباحث خود ازجمله سؤال پیرامون برنامه‌های وزیر پیشنهادی، افزایش حقوق معلمان و مسائل رفاهی فرهنگیان را مطرح کردند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در همین زمینه یادآور شد: پس از سخنان نمایندگان، آقای فانی گزارشی از عملکرد و سوابق خود به نمایندگان ارائه کرد و گفت که بر مباحث رفاهی و ساماندهی معلمان به صورت جدی تاکید دارد.

سلطانی افزود: در این جلسه یکی از نمایندگان سؤالی درباره فتنه مبنی بر اینکه آیا احتمال دارد شما از افراد فعال در فتنه در وزارتخانه استفاده کنید، پرسید که آقای فانی پاسخ داد من از چنین افرادی استفاده نخواهم کرد.

-------------------

مذاکرات ایران و شش کشور موسوم به 1+5، به مرور در حال وارد شدن به مراحل بسیار جدی است. پس از ارائه پیشنهاد ایران به شش کشور، به زودی دوری از مذاکرات کارشناسی آغاز می‌شود که اگرچه در سطح سران نیست اما بستر مذاکرات عالی دیپلمات‌های عالی‌رتبه را فراهم می‌آورد. در این مذاکرات است که «خطوط راهنما» تعیین شده و روشن می‌شود دو طرف در چه حوزه‌هایی قابلیت توافق دارند و در چه حوزه‌هایی اختلافات همچنان جدی است.

اگرچه 1+5 و بلکه تمام جهان با خواسته‌های ملت ایران آشنا هستند، بد نیست که در آستانه مذاکرات تعیین‌کننده کارشناسی بار دیگر مواضع و خواسته‌های ملی ایرانیان در مساله هسته‌ای بازتکرار شده و مورد تصریح قرار گیرند. خواسته‌هایی که مطرح می‌شوند، اولا کف خواسته‌ها و حداقل‌هایی است که ایرانیان از طرف غربی انتظار دارند و ثانیا پذیرش آنهاست که می‌تواند راه را برای یافتن و تعقیب منافع مشترک باز کند.

*حقوق اساسی هسته‌ای ایران

برخی از حقوق اساسی که ایرانیان انتظار دارند طرف غربی آنها را به رسمیت بشناسد، بدین شرح است:

1- ایران انتظار دارد که در عرصه نهادهای بین‌المللی، به این کشور درست به همان چشمی نگاه شود که به دیگر کشورها هم نگریسته می‌شود. معنا ندارد که با ملت ایران با قواعدی غیر از قواعد عادی بین‌المللی برخورد شود. اگر مبنای ان‌پی‌تی نوعی نهادگرایی است، با ایران نیز باید نهادگرایانه برخورد کرد، نه قدرت‌مدارانه.

2- ایرانیان حق دارند که اظهارات هسته‌ای آنها مورد اعتماد تلقی شود. ملتی که 200 سال است به هیچ کشوری در جهان یورش نبرده، به استناد چه چیزی فریبکار دانسته می‌شود؟

3- تمام حقوق ایران در چارچوب ان‌پی‌تی باید مورد شناسایی قرار گیرند از جمله حق غیر قابل تردید غنی‌سازی اورانیوم برای مصارف صلح‌آمیز در خاک ایران. صرف عبارات و جملات مبهم نظیر «حق استفاده ایران از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای» کافی نیست بلکه باید تصریح شود که تمام حقوق ایران در چارچوب ان‌پی‌تی بی‌کم و کاست مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

از این رو حق اساسی هسته‌ای ملت ایران آن است که بی‌کم و کاست عضو ان‌پی‌تی باشد، با تمام حقوق اعضای آن و با تمام تکالیف اعضای آن.

* توسعه هسته‌ای

علاوه بر حقوق اساسی، ایران نیازمند توسعه هسته‌ای است. انرژی‌های فسیلی روزی به پایان می‌رسند و ایران باید برای نیازهای روزمره خود از انرژی هسته‌ای در سطح گسترده استفاده کند. در آینده‌ای نه‌چندان دور، ایران باید بخش قابل توجهی از برق خود را در نیروگاه‌های هسته‌ای تولید کند. از این رو:

1- ایران باید حق توسعه تعداد نیروگاه‌های هسته‌ای را داشته باشد و باید بتواند در هر نقطه از قلمرو سرزمینی خود که بخواهد این نیروگاه‌ها را احداث کند.

2- برای تامین سوخت این نیروگاه‌ها، ایران باید حق توسعه افقی تعداد سایت‌های غنی‌سازی و افزایش تعداد سانتریفیوژها را داشته باشد. نباید هرگاه که ایران خواست یک سایت غنی‌سازی جدید احداث کند هزاران مانع بر سر راهش فراهم آید.

3- ایران حق دارد که وارد کننده سوخت هسته‌ای نباشد و حتی در آینده به صادرکننده سوخت هسته‌ای برای مصارف صلح‌آمیز بدل شود.

4- ایران حق دارد در هر نقطه‌ای از سرزمین خود که خواست سایت غنی‌سازی احداث کند، چه در میانه یک دشت وسیع و چه زیر گرانیت‌های سرسخت کوه‌های سر به فلک کشیده‌اش.

5- ایران حق دارد برای تمام مصارف صلح‌آمیز غنی‌سازی کند نه‌تنها برای تولید برق. بیماران ایرانی حق دارند با کمک انرژی هسته‌ای درمان شوند و صنعت و کشاورزی ایران حق دارد از انرژی هسته‌ای برخوردار باشد.

* نگرانی‌های امنیتی

در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران خود را به ان‌پی‌تی پایبند دانسته و بر اساس باورهای دینی – هویتی خود، سلاح هسته‌ای و دیگر سلاح‌های کشتار جمعی را ممنوع می‌داند، وجود دست‌کم 200 کلاهک هسته‌ای در فلسطین اشغالی و در دستان سیاست‌مداران غیرقابل اعتماد رژیم صهیونیستی قطعا محل نگرانی ایران و سایر ملل خاورمیانه است.

ایران و سایر کشورهای خاورمیانه خواستار خاورمیانه عاری از سلاح‌های کشتار جمعی هستند و اسرائیل برای آنها یک نگرانی بزرگ امنیتی است. بنابراین کشورهای غربی عضو 1+5 که مدام از نگرانی‌های خود در خصوص برنامه هسته‌ای ایران سخن می‌گویند، باید این نگرانی ایرانیان را محترم شمرده و تلاش خود را در مسیر پیوستن اسرائیل به ان‌پی‌تی و خلع سلاح هسته‌ای این رژیم به عمل آورند.

این یک مورد تنها نگرانی ایران نیست، خاورمیانه اسلامی نگران سلاح‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی است.

بدیهی است که اگر حقوق و خواسته‌های ایران مورد توجه واقع نشوند، طرف غربی هم نمی‌تواند انتظار داشته باشد که منافعش در خصوص برنامه هسته‌ای ایران تامین شود. ایران اعلام کرده که برای یک بازی برد – برد آماده است و برای تحقق آن، باید حقوقش مورد توجه قرار گیرند.

البته نیازی به گفتن ندارد که تعامل با جمهوری اسلامی ایران ضمن حفظ تحریم‌های ظالمانه ممکن نیست و بدیهی است که طرف غربی حق حفظ این تحریم‌های غیرقانونی و خارج از قوانین و عرف بین‌المللی را ندارد. اگرچه ایران از بیم تحریم‌ها پای میز مذاکره نخواهد رفت اما با وجود این تحریم‌ها، طبعا هیچ توافقی هم حاصل نخواهد شد.

---------------------

پورمحمدی وزیر دادگستری در حاشیه مراسم روز کارشناسی رسمی دادگستری با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به فارس در خصوص طرح افزایش اختیارات رئیس قوه قضاییه اظهار داشت:‌ پیش از این لوایح قوه قضاییه از سوی دولت به مجلس ارجاع می‌شد اما متأسفانه این امر با تأخیر صورت می‌گرفت.

وی افزود: براساس پیشنهادی که قوه قضاییه داد مقرر شد که اگر تأخیر در ارسال لوایح از سوی دولت طولانی شود رئیس قوه قضاییه خود اقدام به ارسال لوایح به مجلس کند که مجلس هم این موضوع را تصویب کرده است.

وی افزود: لوایح معطل مانده در دولت دهم زیاد بود که امیدواریم در این دولت این اتفاق نیفتد ضمن اینکه دولت جدید اعلام کرده که قانون را رعایت می‌کند و اجازه چنین اتفاقی را نمی‌دهد.

پورمحمدی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اظهارات اخیر رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در خصوص قلیان کشیدن خانم‌ها گفت: شاید خیلی چیزها آزاد باشد اما ما نباید کسی را تشویق کنیم و خیلی نباید در مورد آن موضوع صحبت کنیم.

وزیر دادگستری تصریح کرد: قلیان شاید برای آقایان هم آزاد باشد ضمن اینکه ما دخانیات را ممنوع نکرده‌ایم اما نمی‌خواهیم کسی را تشویق به کاری کنیم.

وی در خصوص لایحه جامع وکالت که گفته می‌شد برای اعمال نظر وزیر به وزارت دادگستری ارسال شده است، گفت: چنین چیزی نبوده بلکه این لایحه در حال آماده شدن است و چون در دولت قبلی به تصویب رسیده نیاز به اصلاحاتی دارد.

پورمحمدی گفت: این لایحه اکنون در کمیسیون لوایح دولت است که ما تلاش داریم به سرعت آن را به مجلس ارائه دهیم.

وزیر دادگستری در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی براینکه آیا با توجه به اینکه گفته بودید موضوع علیرضا. م، فرد اعدامی را پیگیری می‌کنید امکان دارد در جلسه مسئولان عالی قضایی که فردا برگزار می‌شود موضوع را با رئیس قوه در میان بگذارید، گفت: نه ما اول باید بدانیم این فرد بهبود پیدا می‌کند یا نه چرا که فعلاً این فرد با دستگاه نگهداری شده است.

وی در ادامه  گفت: فکر نمی‌کنم مصلحت باشد این فرد بار دیگر اعدام شود و خوشبختانه با تلاش‌هایی که کرده‌ام با جواب‌های مثبتی روبه‌رو شده‌ام.

---------------------------------

فاطمه عرب‌سرخی مادر شهیدان عرب سرخی(سه‌شهید) در گفت‌وگو ... درباره شکایت خانواده شهدا از هتاکان به امام و خانواده شهدا، گفت: شهیدان عرب سرخی در کشور زیاد هستند اما بنده به عنوان مادر سه شهید عرب سرخی اعلام می‌کنم که شکایت از هتاکان به شهدا ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه خانواده شهدا پیرو ولایت فقیه و مقام معظم رهبری هستند، تصریح کرد: موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) باید پاسخگوی عملکرد خود باشد.

عرب‌سرخی گفت: کسانی که به شهدا توهین می‌‌کنند شان و شخصیت خود را نشان می‌دهند چرا که توهین کنندگان به خانواده شهدا، ابتدا به خودشان توهین می‌کنند.

مادر شهیدان عرب‌سرخی با تائید شکایت خانواده شهدا از هتاکان به امام و شهدا، افزود: ما صدرصد از شکایت خانواده شهدا از موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) حمایت می‌کنیم و اقدام کسانی که به نمایندگی از ما از هتاکان به امام شکایت کردند را تائید می‌کنیم.

 -----------------------------

«شیخ نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان با ابراز خرسندی از آزادی زائران لبنانی که در سوریه به گروگان گرفته شده بودند تأکید کرد که این پرونده با مدیریت عاقلانه و صبر و تلاش به ثمر نشسته است.

وی همچنین با تبریک به زائران و خانواده‌های آنها از میزان هوشیاری و درک سیاسی و ملی آنها در سخنانشان تقدیر کرد.

از سوی دیگر تأکید کرد که محور مقاومت از ایران به سوریه و لبنان کشیده شده است و هر روز پیشرفت و موفقیت‌های متعددی را به دست می‌آورد که بر سه اصل «حقوق مشروع، حمایت مردمی و راه مقاومت» استوار است.

نعیم قاسم افزود: ایران با گام‌هایی استوار پرونده هسته‌ای خود را مدیریت می‌کند که آمریکایی ها را به گدایی دیدار با رئیس جمهور این کشور واداشته است و این ثبات با وجود همه تحریک‌های اسرائیلی ایران را به مرکز توجه جهان و منطقه تبدیل کرده است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره کشوری عزیز و پیشرفته در زمینه سیاسی و اقتصادی و نظامی در همه میادین باقی خواهد ماند.

وی همچنین ضمن سخن گفتن از پیروزی های ارتش سوریه در مقابل معارضان مسلح گفت: از هم پارگی و آسیب پذیری معارضان منجر به دشواری حضور آنها در نشست ژنو 2 خواهد شد.

---------------------

فرمانده انتظامی گیلان گفت: حفظ و ارتقای امنیت گیلان حاصل تعامل بین دستگاه قضایی، انتظامی و امنیتی است.
خبرگزاری فارس: امنیت گیلان حاصل تعامل پلیس و دستگاه قضایی است

 ابراهیم قائدرحمتی پیش از ظهر امروز در جمع روسای پلیس‌های تخصصی، دستگاه قضایی و پلیس را بازوان قدرتمند نظام در راه اجرای عدالت اسلامی جامعه دانست.

وی با بیان اینکه بازوان قدرتمند نظام همواره باید با تعامل مطلوب اهداف و مقاصد عالیه را مد نظر قرار دهند، تعامل بین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی را بسیار خوب توصیف کرد.

فرمانده انتظامی گیلان، گفت: این تعامل حسنه موجب برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و امنیت شده و امنیتی باثبات را  سطح استان ایجاد کرده است.

وی، از فعالیت‌ها و اقدام‌های مطلوب دستگاه قضایی در اجرای صحیح قوانین و صدور احکام قاطع قضایی قدردانی کرد و یادآور شد: حفظ و ارتقای امنیت مطلوب گیلان با تعامل و همکاری بین دستگاه‌های قضایی، ‌انتظامی و امنیتی استان حاصل شده است.

قائدرحمتی، وضعیت امنیتی پایدار و مطلوب گیلان را در سایه تعامل به وجود آمده در سطح استان دانست و تصریح کرد: این امر نشان دهنده تلاش بی‌وقفه دادگستری و پلیس برای حفظ و ارتقای امنیت در گیلان است.

وی دستگاه قضایی را همگام با پلیس در تمام صحنه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی در بحران‌ها نیز یار و یاور پلیس هستند.

---------------------------

نماینده ولی فقیه در گیلان بروز برخی از بداخلاقی‌ها در ورزش را جایز ندانست و گفت: بسیاری از جریمه‌های سنگین نقدی ورزشکاران به دلیل بداخلاقی‌های آنها است.
خبرگزاری فارس: جریمه‌های سنگین ورزشکاران به دلیل بداخلاقی‌های ورزشی است

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در دیدار با ورزشکاران، پیشکسوتان و مسئولان ورزش استان با تبریک فرا رسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش و تقارن آن با عید سعید غدیر، اظهار کرد: مسئله ورزش یکی از مبحث مهم در جهان است.

وی با بیان اینکه برخی از رشته‌های ورزشی بیشتر برای پر کردن اوقات فراغت افراد انتخاب می‌شوند، افزود: برخی دیگر از رشته‌های ورزشی مانند کشتی، دو و میدانی، ورزش باستانی و ... بیشتر به سلامت جسم افراد توجه دارند.

امام جمعه رشت، بسیاری از احکام اسلام را مرتبط با حفظ سلامتی در انسان دانست و گفت: در اسلام هدف از ورزش کردن سلامت جسم و تعالی بخشیدن به روح است.

وی با بیان اینکه بسیاری از تعالیم اسلامی مانند طهارت،  ‌پاکیزگی، دوری از نجاست و آلودگی برای حفظ سلامتی انسان بیان شده است، ادامه داد: این احکام برای حفظ سلامتی انسان و دوری از آلودگی است.

قربانی، شیوع بسیاری از بیماری‌ها در غرب را به دلیل آگاهی نداشتن از برخی احکام عنوان کرد و افزود: هیچ دینی مانند اسلام طرفدار پاکی و نظافت نیست.

وی با اشاره به تأثیرگذاری خوراک انسان بر سلامت جسم و روح او، تصریح کرد: اسلام انسان را به خوردن غذای سالم توصیه کرده زیرا بسیاری از خوراکی‌های مکروه اعلام شده مانند مصرف گوشت خوک، اثرات نامطلوبی در روح افراد باقی می‌گذارد.

امام جمعه رشت، بروز بسیاری از مشکلات و آسیب‌های روانی و اجتماعی در غرب را به دلیل رعایت نکردن غذای سالم دانست.

وی، گفت: احکام اسلامی تا حد بسیار بالایی مسلمانان را بیمه کرده است.

قربانی، با اشاره به اینکه در اسلام «سبق» به معنای برگزاری مسابقه برای سلامت روح و جسم نیز بسیار توصیه شده است، اذعان کرد: ورزش و برگزاری مسابقات برای ارتقای سلامت جسم افراد بسیار مفید است.

وی با بیان اینکه مسابقات ورزشی باید به همراه تعالی روح باشد، خاطرنشان کرد: به تعبیر رسول اکرم(ص) قهرمان واقعی کسی است که بتواند روی خواسته‌های نفسانی خود پا بگذارد.

امام جمعه رشت، بروز برخی از بداخلاقی‌ها در ورزش را جایز ندانست و یادآور شد: بسیاری از جریمه‌های سنگین نقدی ورزشکاران به دلیل بداخلاقی‌های آنها است.

قربانی با تشریح داستان جوانمردی پوریای ولی، متذکر شد: انسان باید در زندگی برای رضای خدا کار کند و در تمام امور رضایت خدا را مد نظر قرار دهد.

وی با اشاره به ویژگی‌های بارز قدرت و جوانمردی در امام علی (ع)، این امام بزرگوار را یک قهرمان واقعی در کنترل هواهای نفسانی به ویژه خشم و غضب دانست و خاطرنشان کرد: در شمشیرزنی هیچ‌کس یارای مقابله با علی (ع) را نداشت.

----------------------

 

رهبر معظم انقلاب با صدور پیامی درگذشت همسر آیت‌الله حائری‌شیرازی را تسلیت گفتند.

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب درگذشت همسر آیت‌الله حائری‌شیرازی را تسلیت گفتند

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت همسر آیت‌الله حائری‌شیرازی را تسلیت گفتند.

متن پیام رهبر انقلاب به این شرح است:

بسمه تعالی

جناب مستطاب حجة‌الاسلام و المسلمین آقای حائری‌شیرازی دامت برکاته

درگذشت سیّده‌ی مکرّمه، همسر بزرگوار و بردبار آن جناب و صبیه‌ی عالم مجاهد مرحوم آیت الله سیّد نورالدین شیرازی طاب ثراهما را به جنابعالی و فرزندان محترم و دیگر بازماندگان تسلیت عرض می‌کنم و مغفرت و رحمت الهی را برای آن مرحومه و صبر و اجر برای جنابعالی و دیگر مصیبت دیدگان مسئلت می‌نمایم.

سید علی خامنه‌ای

30/ مهر/ 1392

 

رهبر معظم انقلاب درگذشت همسر آیت‌الله حائری‌شیرازی را تسلیت گفتند/اعدام مجدد یک محکوم/کمیسیون سیاست خارجی اظهارات ضدایرانی شرمن را محکوم کرد/فانی: از فتنه‌گران در آموزش و پرورش استفاده نخواهم کرد/ما از ۱+۵ چه می‌خواهیم؟/شکایت خانواده شهدا از موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) ضرورت داشت//آمریکا رابطه با تهران را گدایی می‌کند
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اخبار نمایندگان

تاریخ:سه شنبه 30 مهر 1392-08:25 ب.ظ

دکتر صفر نعیمی،نماینده  آستارا به وزیر ارتباطات در خصوص تذکر پیرامون افزایش بی‌رویه نرخ مکالمه تلفن همراه و عدم پاسخگویی مسئولان امر تذکر داد
 
20948_orig

دکتر صفر نعیمی نماینده مردم آستارا در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: طبق توافق‌نامه  مورخ 26/11/68 اتباع دو کشور ایران و آذربایجان با پروانه گذر مرزی تا شعاع 45 کیلومتری تردد می‌کردند و بدین وسیله ساکنان مرزی دو کشور با توجه به مشترکات فرهنگی و اجتماعی و تاریخی و مذهبی از توانمندی‌های یکدیگر بهره می‌بردند اما متاسفانه در تاریخ 5/10/91 مجلس ملی آذربایجان تفاهم‌نامه تردد مرزی را به صورت یکجانبه لغو کرد که از مسئولین امر استدعا دارم ترتیبی اتخاذ کنند تا دوباره این توافق‌نامه احیا شود.

وی افزود: بر اساس مصوبه مورخ 14/1/74 و نیز تصویب‌نامه مورخ 31/5/89 هیئت وزیران باید به کارمندان مستقر در مناطق مرزی صددرصد امتیازات مانده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری پرداخت شود.

دکتر نعیمی ادامه داد: متاسفانه پرداخت حق نوار مرزی به صورت گزینشی و سلیقه‌ای در برخی مناطق مرزی و گاهاً شهرهایی که کیلومترها با مرز فاصله دارند اجرا می‌شود و اما کارکنان شهرستان بندر آستارا که در منطقه صفر مرزی واقع شده‌اند و از جوانب مختلف همواره تهدید می‌شوند از این امر محروم مانده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: به استناد مصوبه مورخ 13/12/85 هیئت وزیران و مصوبه مجلس در 28/9/89 بندر آستارا به عنوان منطقه ویژه اقتصادی شناخته شد از آنجایی که محدوده بندری آستارا در تملک سازمان بنادر و دریانوردی بود، این سازمان در خصوص پذیرش مسئولیت اداره منطقه ویژه اعلام آمادگی کرد و استانداری گیلان نیز پیشنهاد واگذاری را به شورای هماهنگی اعلام کرده است و با عنایت به موارد فوق می‌‌خواهم تا مراجع ذیصلاح اقدامات لازم را در این راستا صورت دهند.

دکتر نعیمی خاطرنشان کرد: گمرک آستارا که از قدمت زیادی برخوردار است امروزه قادر به ترخیص بسیاری از کالاهاست که از مسئولین تقاضا می‌شود تا از ظرفیت این گمرک برای ترخیص کالاهای مختلف من‌جمله خودرو، پوشاک و ... استفاده شود.

وی در پایان با اشاره به سایر مشکلات حوزه انتخابیه خود از مسئولین خواستار حل این مشکلات شد.

-------------------

مطهری:
امروز ساعت ۰۸:۰۱
رهبری با معرفی توفیقی مخالفت کردند
رهبری با معرفی توفیقی مخالفت کردند
سرویس: سیاسی
نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه اصلاح‌طلبان خوشحال باشند با آمدن روحانی فضای گذشته از بین رفته، گفت: اصلاح‌طلبان بر اثر تجربیات 16 سال گذشته به اعتدال گرایش پیدا کردند.

علی مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به معرفی 3 وزیر پیشنهادی «علوم، تحقیقات و فناوری»، «آموزش و پرورش» و «ورزش و جوانان» به مجلس گفت: هم‌اکنون در مرحله تحقیق هستیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر برنامه‌ریزی دولت برای انتخاب جعفر توفیقی به‌عنوان سرپرست و بعد معرفی رضا فرجی‌دانا به‌عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس افزود: به طور حتم دولت روحانی مصمم به معرفی توفیقی به‌عنوان وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری بود، اما طبق اطلاع من رهبر معظم انقلاب با معرفی وی به‌عنوان وزیر پیشنهادی مخالفت کرده‌اند.

اصلاح‌طلبان موثر ردصلاحیت نشوند،پیروز انتخابات مجلس هستند

مطهری در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی نگاه اصلاح‌طلبان به دولت اعتدالی روحانی گفت: اصلاح‌طلبان باید خوشحال باشند که با آمدن دولت روحانی فضای قبلی از بین رفته و باید به این دولت کمک کنند تا شرایط کشور بهتر شود.

وی افزود: اکثر اصلاح‌طلبان بر اثر تجربیات 16 سال گذشته به اعتدال گرایش پیدا کرده‌اند؛ آنها حس کرده‌اند که روش‌های افراطی از دو جریان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی به نتیجه نمی‌رسد، بنابراین خیلی از اصلاح‌طلبان به گفتمان اعتدال پیوسته‌اند، لذا بعید می‌دانم که آنها در آینده مشکل اساسی با این دولت داشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به احتمال رسیدن موج اعتدالگرایی به مجلس آینده تصریح کرد: رسیدن موج اعتدال به مجلس دهم به عملکرد و اقدامات دولت روحانی در حوزه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی  بستگی دارد. البته در رقابت‌های انتخاباتی اگر اصولگرایان حضور رقیبی جدی مانند اصلاح‌طلبان را احساس کنند، معمولاً به وحدت می‌رسند.

این نماینده اصولگرای مجلس با اعلام اینکه قطعاً شورای نگهبان اجازه شکست اصولگرایان در رقابت‌های سیاسی آتی کشور را نمی‌دهد، گفت: اگر انتخابات کاملا آزاد باشد و نامزدهای اصلاح‌طلب رد صلاحیت نشوند و مشارکت بالا باشد، معمولاً اصلاح‌طلب‌ها پیروز میدان هستند.

مطهری ادامه داد:اصولگرایان معمولا در شرایطی پیروز می‌شوند که کاندیداهای موثر اصلاح‌طلب ردصلاحیت شده و به تبع آن مشارکت مردم پایین آید، در چنین شرایطی اصولگرایان در رقابت‌های سیاسی پیروز می‌شوند.

محرمانه کردن جزئیات مذاکرات عاقلانه بود/مردم از امتیازات داده شده آگاه شوند

مطهری درباره محرمانه بودن مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: از نظر من محرمانه کردن جزئیات مذاکرات ایران با غرب کار عاقلانه‌ای است اما لازم است مردم از امتیازاتی که قرار است به طرف غربی بدهیم، آگاه باشند.

اظهارات مخالفان به تیم مذاکره‌کننده برای امتیازگیری از غرب کمک می‌کند

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال آسیب دیدن روند مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب در صورت علنی شدن این امتیازات افزود: به نظر من این نظریه و تفکر درست نیست زیرا در داخل کشور مخالفان و موافقانی وجود دارند و این نشانه آزادی بیان در کشور خواهد بود. همچنین اظهارات مخالفان موجب می‌شود که کشورهای غربی احساس کنند که طرف ایرانی تحت فشار داخلی است، در نتیجه موقعیت موجود را بهتر درک می‌کنند، بنابراین به طور حتم در این صورت تیم مذاکره‌کننده ایرانی بهتر می‌تواند از طرف غربی امتیاز بگیرد.

نماینده اصولگرای مجلس با اعلام اینکه من در مجموع نسبت به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 خوشبین هستم، تصریح کرد: ایران در چند سال اخیر در حوزه انرژی هسته‌ای به دستاوردها و پیشرفت‌های بسیاری رسیده است، از طرف دیگر در شرایط کنونی ایران تاثیر بسزا و موثری در منطقه دارد و غربی‌ها برای حل مشکلات و مسائل خاورمیانه به ایران نیاز دارند، از این‌رو در مجموع وضعیت کنونی زمینه توافق را فراهم کرده است./

---------

مدیر کل تشریفات مجلس، از سفر فردای 2 سناتور فرانسوی به تهران خبر داد و گفت: قرار است که این دو سناتور با علاء الدین بروجردی، الهیار ملکشاهی و حسن کامران دیدار کنند.

سیدمحمد یثربی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، از سفر فردا (چهارشنبه یکم آبان ماه) دو نماینده سنای فرانسه به تهران خبر داد و گفت: این سفر در راستای افزایش روابط دو جانبه میان دو کشور انجام می‌شود.

مدیر کل اداره کل تشریفات مجلس، در تشریح برنامه‌ سفر دو نماینده سنای فرانسه در تهران، افزود: قرار است که این دو سناتور، با علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و حسن کامران‌دستجردی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فرانسه دیدار و درباره مباحث مورد نظر گفت‌وگو کنند

-----------------

سید رضا صالحی‌امیری وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، رضا فرجی‌دانا وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری و علی‌اصغر ثانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با حضور در مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس علاوه بر پاسخ به سوالات نمایندگان، به تشریح برنامه‌های کاری خود پرداختند.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جلسه مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس امروز سه‌شنبه 30  مهرماه جهت اصلاح اساسنامه انتخابات هیات رئیسه فراکسیون با حضور اکثریت اعضا، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس، محمدرضا باهنر نایب‌رئیس مجلس و مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور و سه وزیر پیشنهادی دولت برای تشریح برنامه‌های خود به ریاست کاظم جلالی برگزار شد.

در این جلسه سید رضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ضمن تشریح برنامه‌های خود، سرفصل برنامه‌های خود را ثبات مدیریتی در تشکیلات دستگاه ورزش، ارائه جدول زمان‌بندی برای برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها و جلوگیری از ورود سیاست به دستگاه ورزش اعلام کرد.

براساس این گزارش رضا فرجی دانا وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در این جلسه با تشریح برنامه‌های خود برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: رئوس برنامه‌های من در این وزارتخانه توسعه کیفی علم، اجرای سیاست‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی، تحول در نظام آموزش علوم انسانی، انسجام در نظام تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، توجه به مسائل فرهنگی دانشجویان، توجه به اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و تمرکززدایی از مدیریت‌ها در وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود.

لازم به ذکر است علی‌اصغر فانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ضمن ارائه گزارشی کوتاه از وضعیت این وزارتخانه در تشریح برنامه‌هایی که به مجلس ارائه کرده است، گفت: برنامه‌های من در چهار اولویت به مجلس ارائه شده که اولویت اول ساماندهی نیروی انسانی، دومین اولویت توسعه مشارکت در آموزش و پرورش و سومین اولویت عملیاتی کردن بودجه این وزارتخانه و سرانه‌ای کردن آن است.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش چهارمین اولویت کاری خود را ارتقای کیفیت مدیریت در آموزشگاه‌ها بیان کرد.

همچنین در این نشست این وزرای پیشنهادی دولت یازدهم به سوالات مطرح شده توسط نمایندگان مجلس پاسخ دادند. 

------------------

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت: در نشست امروز محورهای مذاکرات هسته‌ای ژنو و اظهارات توهین‌آمیز مقامات آمریکایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز (سه شنبه 30 مهرماه) کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت:‌ در نشست امروز موضوعات دستگاه دیپلماسی به‌ویژه موضوعات مطرح شده درباره مذاکرات ژنو مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست امروز اعضای کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس مسائل مطرح درباره مذاکرات هسته‌ای اخیر را بررسی کرده و در مجموع حمایت خودشان از دولت و تیم مذاکره‌کننده اعلام کردند، ولی در نشست امروز تأکید شد که بحث پروتکل الحاقی از خطوط قرمز مذاکرات بوده و تیم مذاکره‌کننده باید به این موضوع توجه جدی داشته باشد.

نقوی‌حسینی افزود:‌ همچنین اعضای کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس اظهارات ضد ایرانی وندی شرمن معاون وزارت خارجه آمریکا و عضو ارشد مذاکره‌کننده آمریکایی در گروه 1+5 را محکوم کرده و اعلام شد که این اظهارات موجب افزایش بی اعتمادی مردم ایران از سیاست‌های آمریکا می‌شود، از این‌رو مجلس منتظر عذرخواهی مقامات آمریکایی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اشاره به حضور سیدرضا صالحی‌امیری وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در نشست امروز این کمیسیون، تصریح کرد: این وزیر پیشنهادی در نشست امروز به سؤالات نمایندگان و اعضای کمیسیون پاسخ داد.

----------

اختصاصی خانه ملت / آغاز جلسه دولت برای حذف یارانه دهک‌های پردرآمد از ساعاتی‌دیگر
امروز ساعت ۱۸:۱۵
خبرهای مهم وزیر اقتصاد از فرایند حذف یارانه‌ پردرآمدها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی
خبرهای مهم وزیر اقتصاد از فرایند حذف یارانه‌ پردرآمدها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی
سرویس: اقتصادی
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در جلسات دولت با ستاد هدفمندی یارانه برای افزایش قیمت حامل های انرژی به جمع بندی رسیدیم از برگزاری ادامه جلسات در شب جاری برای بررسی حذف سه دهک درآمدی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، علی طیب نیا با حضور در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ارزش پول ملی، تورم، ارز و هدفمندی یارانه ها از جمله مباحث مطرح شده از سوی نمایندگان بود که هر یک بحث مفصلی را می طلبد.

وی درباره آخرین وضعیت حذف دهک های پردرآمد از دریافت یارانه نقدی تصریح کرد: در این راستا دولت سه الی چهار ماه است که جلسات خود را به صورت مستمر با ستاد هدفمندی یارانه ها برگزار می کند. در رابطه با موضوع افزایش قیمت حامل های انرژی نیز تقریبا به یک جمع بندی رسیده ایم.

وزیر اقتصاد و امور دارایی تصریح کرد:‌ در رابطه با حذف سه دهک از دریافت یارانه نقدی نیز روش های عملیاتی کردن آن مطرح است.

طیب نیا در توضیح مطلب فوق افزود: روش های مختلف برای حذف دهک های پردرآمد از سوی کارگروه های ویژه در حال تدوین است که در این راستا شب گذشته تا ساعت 10 شب در این خصوص در جلسه بحث شد.

وزیر اقتصاد از ادامه جلسه در شب جاری خبر داد و گفت: سایت های اطلاعاتی مشکلاتی دارند ضمن اینکه هر روشی که کارگروه های ویژه برای آمایش سه دهک پردرآمد دنبال می کنند مشکلات خاص خود را دارند و به دنبال رفع آن هستند./

-----------------

سه شنبه ۳۰مهر


ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه پارلمان در موافقت با دو فوریت لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون اصلاح قانون تأسیس مدارس غیرانتفاعی گفت: ایرادات بیان شده از سوی نماینده مخالف این لایحه صحیح است اما مخالفت با بررسی دو فوریت این لایحه گام غلطی است.

وی با اشاره به وجود مشکلات فراوان در بخش آموزشی گفت: مدارس غیرانتفاعی امروز بار بخشی از مشکلات مربوط به این حوزه را از دوش دولت برداشته‌اند.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه مشکل امروز وزارت آموزش و پرورش نداشتن وزیر است، تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد اما نمایندگان طبق حق قانونی خود به وی رأی اعتماد ندادند.

ندیمی با اشاره به پایان یافتن مدت اجرای آزمایشی قانون مربوط به تأسیس مدارس غیرانتفاعی اظهار داشت: قانون مربوط به تأسیس این مدارس در مدت زمان خود اجرا شده است و در حال حاضر زمان اجرای آن به پایان رسیده است حال بایستی فکری برای تمدید آن کنیم.

نماینده مردم لاهیجان در خانه ملت با اشاره به تحریم‌ غرب علیه کشورمان اظهار داشت: با توجه به مسائل اینچنینی بهتر است قانون مربوط به این مدارس را تمدید کنیم تا باری از دوش دولت برداشته شود.

سه شنبه ۳۰مهر


 
قربانی،نماینده آستانه اشرفیه به وزیر بهداشت در خصوص نظارت بر ویزیت و تعداد معاینه بیشتر از استاندارد و توسط پزشکان در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی تذکر داد

 

 

 

ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس در نطق میان‌دستور امروز(یک‌شنبه) مجلس با اشاره به مشکلات مردم در زمینه اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها گفت:‌ مردم حق دارند این سؤال را از ما بپرسند که آیا کمک‌های جبرانی یارانه نباید بر اساس قانون و درآمدهای خانوار توزیع شود.

وی با بیان اینکه اگر قرار است به مردم کمک کنیم باید دهک‌های پائین را در اولویت قرار دهیم، تصریح کرد: طبقات برخوردار چه نیازی به اینگونه کمک‌ها دارند؟

نماینده مردم لاهیجان با اشاره به تحریم‌های تحمیل شده از سوی غرب به کشورمان اظهار داشت: این تحریم‌ها اثر منفی دارد اما ما امیدواریم که از فرصت ایجاد شده به دلیل این تحریم‌ها استفاده کنیم و منابع خود را به سمت تولید برده و از رقابت‌های کاهنده میان دولت و بخش‌های خصوصی تعاونی تکرار نشود.

وی ادامه داد: مردم از دولت انتظار دارند که بخش خصوصی وارد پروژه‌ها شود و حتی مسئولیت بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام و تمام شده را برعهده بگیرد.

ندیمی با اشاره به مسئله کسری بودجه از نمایندگان خواست که زودتر موضوع این کسری را حل کنند و تأکید کرد: از دولت نیز می‌خواهم که تخصیص بودجه‌های عمرانی به استان‌ها را تصریح کند.

نماینده مردم سیاه‌کل در بخش دیگری از نطق خود موضوع آموزش عالی و استفاده از توان دانشگاهی در کشور را مد نظر قرار داده و افزود: باید در موضوع آموزش عالی تجدید نظر شود؛ چرا نباید پایان‌نامه‌ها تجاری‌سازی شده و با هدف حل مشکلات تنظیم شود.

این نماینده مجلس با انتقاد از تولید مقاله برای ژورنال‌های خارجی اظهار داشت: نمی‌توان این موضوع را تحمل کرد که هزاران مقاله از سوی دانشگاهیان ما برای حل مشکلات غربی‌ها تولید و در مجلات علمی آنها چاپ شود.

وی با بیان اینکه این مقدار سرمایه‌گذاری برای آموزش عالی نیاز کشور را با این روش‌ها حل نمی‌کند ادامه داد: در زمینه آموزش و پرورش نیز با این مشکل مواجه هستیم و دیپلمه‌های ما از نظر مهارت و آموزش‌های فنی تنها به خواندن و نوشتن محدود می‌شوند.

نماینده مردم لاهیجان در ادامه با انتقاد از مسئله حذف آب روستایی در حوزه حذف منابع تصریح کرد: چرا برخی از دوستان موضوع آب روستایی را در حوزه حذف منابع نشانه گرفته‌اند؛ آیا روا نیست که روستایی‌ها آب، جاده ورزشگاه و امکانات رفاهی داشته باشند.

وی ادامه داد: این خوب نیست که مجلس وارد حوزه حذف آب روستایی شود.

این نماینده مجلس با اشاره به رقابت‌های اقتصادی غرب و سرمایه‌گذاری در کشورهای همسایه ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که نیازهای فردای ایران چگونه مدیریت می‌شود.

ندیمی با بیان اینکه دولت با محدودیت وقت روبروست و باید برای رسیدن به برنامه‌ها به دولت زمان داد، گفت: از دولت انتظار داریم با استفاده از اندیشمندان و متخصصان در راستای حل مشکلات به ویژه مشکلات اقتصادی حرکت کند.

یکشنبه ۲۸مهر

 

نماینده مخالف یک فوریت طرح آموزش‌های فنی و حرفه‌ای این طرح را ناقص توصیف کرد و گفت: طرح مذکور در حال حاضر قابل ارائه نیست.

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بعنوان مخالف این طرح گفت: طرح فنی و حرفه‌ای در حال حاضر قابل ارائه نیست.

وی ادامه داد: این طرح ناقص است و اگر طراحان نظری دارند باید صبر کنند تا طرح مذکور به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شود و بعد نظرات خود را بیان کنند.

یکشنبه ۲۸ مهر


 پس از برگزاری مراسم تجلیل از استاندار پیشین و معارفه استاندار جدید گیلان، بعداز ظهر کیهان هاشم‌نیا دفتر کار استاندار گیلان را به نجفی تحویل داد.

در مراسم تحویل این دفتر ایرج ندیمی دبیر مجمع نمایندگان گیلان و جمعی از نمایندگان استان و معاونان استاندار حضور داشتند.

استاندار جدید گیلان اظهار کرد: خدا را شاکریم که در خدمت مردم گیلان باشیم و از تلاش‌های خالصانه آقای هاشم‌نیا قدردانی می‌کنیم.

محمدعلی نجفی، افزود: امروز بار سنگین مسئولیت از دوش هاشم‌نیا برداشته شد و بر دوش بنده گذاشته شده است تا با شعار کار، سیاست‌های دولت تدبیر و امید را در راستای توسعه و پیشرفت گیلان اجرا کنم.

وی، برطرف شدن مشکلات مختلف استان به ویژه کاهش مشکل بیکاری در گیلان را از مهم‌ترین برنامه‌های خود عنوان کرد.

ندیمی:بودجه 93 کشور به زودی به مجلس ارائه می‌شود

 ایرج ندیمی صبح امروز در جلسه شورای اداری استانداری گیلان که با حضور وزیر کشور در سالن غدیر استانداری این استان تشکیل شد، اظهار داشت: باید این باور را داشته باشیم که دولت‌ها در انتخاب برای مدیریت مطلوب دنبال افراد همسو و شایسته هستند.

وی افزود: این بدین معنا نیست که مدیران قبلی شایسته نبودند اما برای همه شان و احترام قائل هستیم.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 34 سال نظام اسلامی از این شایستگان استفاده کرده است، گفت: امروز در تصدی استانداری گیلان فردی از جامعه انقلابی و با پیشینه قابل احترام مواجه هستیم ضمن اینکه استاندار قبلی نیز فرد شایسته و قابل احترامی بوده است.

وی رحمانی‌فضلی را شیخ‌الوزرا نامید و تصریح کرد: وی برای انتخاب استانداران با مدیران و مسئولان هماهنگ است.

ندیمی به مشکلات گیلان اشاره کرد و یادآور شد: بین صنعت و کشاورزی گیلان مشکل وجود دارد و برنج، چای، ابریشم، شیلات و جنگل با مباحث متعددی مواجه است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان درباره وضعیت چای تصریح کرد: خرید تضمینی چای یک قانون است و باید مطالبات چای‌کاران در زمان خود پرداخت شود.

وی با انتقاد از واردات برنج در کشور خاطرنشان کرد: سرانه مصرف برنج کشور 40 کیلوگرم است اما تاکنون یک میلیون و 200 هزار تن برنج وارد کشور شده است.

وی میزان تولید ابریشم را قابل تعریف ندانست و یادآور شد: در حوزه صنعت در دهه 60 و 70 از توسعه بازماندیم در حالیکه گیلان قابلیت‌های صنعتی زیادی دارد.

ندیمی بحث صادرات و واردات را از مشکلات دانست و متذکر شد: در گیلان افراد اجرایی بسیار زیادی هستند که در تغییرات احتمالی از آن‌ها استفاده می‌شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس افزود: ایران می‌تواند کانون بسیاری از مباحث سیاسی و اقتصادی جهان باشد.

وی از وزرا خواست حضور بیشتری در استان‌ها داشته باشند و خاطرنشان کرد: مطالبات حوادث غیر مترقبه جزء تعهدات دولت است که باید عملی شود.

ندیمی تصریح کرد: از دولت گذشته، گیلان 200 میلیارد تومان مطالبه دارد که انتظار داریم تعهدات دولت نسبت به گیلان پرداخت شود.

وی درباره بودجه سال 93 یادآور شد: بودجه سال 93 کشور به زودی توسط دولت ارائه می‌شود.

پنج شنبه ۲۵مهر


تنگ می کند

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ،درباره ضرورت جلوگیری از تنش در سیاست خارجی، گفت: توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره نرمش قهرمانانه و حرکت در این مسیر به عنوان یک اصل بنیادی می تواند پیشرفت های بسیاری را در این حوزه برای کشوربه وجود آورد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  نباید با تنش های بی جهت مشکلات داخلی و خارجی را بیشتر کرد، موضع‌گیری درباره نفی هلوکاست،  دشمنی ها ضدایران را افزایش داد، بنابراین صحبت از مباحث این چنینی هیچ سودی نداشته و روابط های بین المللی را کمرنگ می کند.

وی تصریح کرد: دیپلماسی ظریف و روحانی در حال حاضر هوشمندانه بوده و ما امیداوریم با جلوگیری از رفتارهای نابه جا مسیرشکل گرفته ادامه پیدا کند.

جعفرزاده افزود: دولتمردان دولت نهم و دهم با لحن غیر حکمیانه خود هزینه های بسیاری را به کشورتحمیل کردند که در شرایط معمول می توانستیم پرداخت نکنیم، وجود تحریم های پی در پی سنا و کنگره آمریکا، بی نتیجه ماندن مذاکرات هسته ای ایران با اعضای ۱+ ۵ ازابتدا تا کنون و بی توجهی به سخنان رئیس جمهور سابق ازسوی مقامات کشورها در سازمان ملل از جمله هزینه های است که نتایج آن تا سال ها  بر روابط بین المللی ما با سایر کشورها تاثیرگذار است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس درباره اینکه چرا برخی به دنبال دیپلماسی یکسویه در مذاکرات بوده و اعتقادی به بازی برد- برد ندارند، گفت: هرفردی ممکن است در این مسیر منافع شخصی را دنبال کند، اما این رئیس جمهور است که باید با استراتژی مناسب در سیاست خارجی از اصول کشور دفاع کند،عده ای که با لجاجت به دنبال منحرف کردن مسیر گفت وگوها هستند هیچ گاه به هدف خود نرسیده و به طور قطع همانند ۸ سال گذشته شکست سنگینی را متحمل می شوند.

سه شنبه ۲۳ مهر

 

 ایرج ندیمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی،درباره نقل و قولی که در روزهای اخیر از سوی آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره نظر امام خمینی(ره) درخصوص حذف شعار «مرگ بر آمریکا» مطرح می‌شود، با طرح این سوال که آیا این نقل و قول‌ها منشا اجرایی دارد، گفت: کشور امروز توسط مقام معظم رهبری اداره می‌شود که تصمیمات ایشان، تصمیمات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است.

وی از ضرورت وجود تناسب در بیان نقل قول‌ها سخن ‌گفت و افزود: اینکه ما بخواهیم در ارتباط با مسائل موضوعی را حذف کرده یا تغییر دهیم به تاکتیک‌ها مرتبط است اما نباید با آرمان‌ها متضاد باشد، این مسئله در باب نقل‌قول‌ها هم باید رعایت شود.

این نماینده مردم در مجلس با طرح این سوال که آیا مباحث مطرح شده و نقل قول‌ها از امام خمینی(ره) صحت دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: امام(ره) این موضوع را به صورت شفاف بیان کردند و گفتند که مسائل منتسب به من یا باید در وصیت نامه آمده باشد یا در تلویزیون پخش شده باشد، در واقع نقل‌قول‌ها باید مستند باشد.

ندیمی با بیان اینکه نمی‌توان به کسی گفت، فلان نقل قول را مطرح نکن، تصریح کرد: در حالت کلی جلوگیری از بیان نقل و قول صحیح نیست اما باید این سوال را پرسید که این نقل و قول به چه دلیلی مطرح می شود.

وی اضافه کرد: اگر بپذیریم که نقل و قول بیان شده از امام خمینی(ره) صحیح است باید این سوال را مطرح کنیم که چرا وی در همان برهه این موضوع را مطرح نکرده است، یعنی امام(ره) ضرورتی ندیده است که آن مسئله در آن برهه مطرح شود در نتیجه این موضوع قابلیت تبدیل شدن به سیاست‌های اجرایی را ندارد.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنجال‌های رخ داده طی بیان این نقل و قول فایده‌ای برای کشور ندارد، اظهار داشت: اگر به نظر امام(ره) آن موضوع در آن برهه کاربردی نداشته است طرحش در زمان فعلی جای سوال دارد.

وی اضافه کرد: اینکه افرادی بخواهند نقل و قول‌هایی از امام(ره) مطرح کنند نمی‌توان مقابلش ایستاد اما بهتر است همه نقل و قول‌های خود را مطرح کنند و این موضوع فقط شامل گروه یا افرادی خاص نباشند.

ندیمی با بیان اینکه مخاطبان باید از باب درایت به نقل قول‌ها مواجهه کنند، تصریح کرد: نقل قول تعریفی دارد و تعریف آن نیز مشخص است، باید مردم و مخاطبان آدرس نقل و قول‌ها را جستجو کرده و نقل قول را تحلیل کنند.

دوشنبه ۲۲مهر

 

مهندس عالم رئیس جهاددانشگاهی واحد استان گیلان با دکتر محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

دکتر قربانی نماینده مردم آستانه و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای  اسلامی با احساس خورسندی از حضور در جمع پرسنل جهاددانشگاهی و ارتباط مستقیم با این مرکز آموزشی و علمی گفت: استان گیلان دارای ظرفیت‏ها و پتانسیل‏های بسیاری است که متاسفانه ما در پروراندن، حفظ و پیشبرد آن کم کاری می‏کنیم. اگر این ظرفیت‏ها در گیلان استفاده نشوند فرصت آن برای دیگر استان‏ها فراهم می‏شود و این به ضرر منافع استان است.

عضو کمیسیون بهداشت و در مان مجلس شورای اسلامی افزود: نهادهایی همچون جهاددانشگاهی که از قطب‏های علمی استان است باید از تمام ظرفیت‏های موجود همچون مجمع نمایندگان استان گیلان برای پیشبرد اهداف خود در استان استفاده کند.

قربانی ضمن اعلام آمادگی همه جانبه با جهاددانشگاهی واحد گیلان در زمینه‏های پژوهشی، آموزشی و ... افزود: راه اندازی پژوهشکده محیط زیست از کارهای بزرگی است که در استان انجام شده است و متناسب بودن فعالیت‏های این پژوهشکده با وضعیت جغرافیایی استان آن را به مرکزی منحصر به فرد تبدیل کرده است و این قدرت را به استان می‏دهد که از پتانسیل‏های جغرافیایی مناسب در استان استفاده کنند و ما از هر کوششی برای اعتلای علمی و فرهنگی این نهاد که از نهادهای ارزشی است و به فرمان رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شده دریغ نمی‏کنیم. طرح های اجرایی شده در جهاددانشگاهی عالی است و جهاد توانایی آن را دارد که بخش هایی همچون بخش شیلات در گیلان را مدیریت کند که در این راه قول همکاری و کمک به این نهاد را می‏دهم.

 یکشنبه ۲۱مهر
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سایت هاشمی بیانات رهبری را هم سانسور کرد! /انتقاد لاریجانی از طرح نامه به امام درباره آمریکا/جانشین احتمالی آیت‌الله خوشوقت در جبهه پایداری/دیدار استاندار گیلان با خانواده شهدا در رشت /احمدی‌نژاد می‌گفت بعدا در مورد ولایت فقیه صحبت می‌کنم و مسئله حل می‌شود! /گزینه روحانی از همان اول هم فرجی دانا بود! /سوریه را ایران اداره می کند نه اسد! /تلاش برای ثبت «چوگان» به نام ایران و آذربایجان

تاریخ:دوشنبه 29 مهر 1392-03:10 ب.ظ

اندکی پیش از ارسال نامه معرفی سه وزیر باقی مانده به مجلس، مجید انصاری در مصاحبه با رسانه ها از این اقدام خبر داد و در یکی از گفتگوهای خود نیز سه سرپرست فعلی را به عنوان وزرای پیشنهادی معرفی کرد. اما اندکی بعد این بخش از مصاحبه اش را تصحیح کرد و پس از آن نامه معرفی سه وزیر به مجلس ارسال و خبر آن در رسانه ها درج شد.

چرخه بسته میلی منفرد، توفیقی و فرجی دانا

رضا فرجی دانا سیاستمدار اصلاح طلب پیش از این یک بار دیگر نیز به عنوان وزیر پیشنهادی در دولت دوم خاتمی به مجلس ششم معرفی شده بود اما حتی پارلمان اصلاح طلب نیز حاضر به رای اعتماد به او نشد.


"فرجی دانا در کنار خاتمی و ابطحی در مجلس ششم"


جالب اینجاست که در سال 82 که مصطفی معین در جریان حواشی سیاسی و نیز صنفی به وجود آمده در دانشگاه ها از سمت خود استعفا داده بود، خاتمی میلی منفرد را به عنوان سرپرست وزارت علوم منصوب کرده بود ولی در نهایت فرجی دانا را که آن هنگام ریاست دانشگاه تهران را بر عهده داشت، به مجلس معرفی کرد. اما با عدم توفیق او، جعفر توفیقی گزینه بعدی خاتمی بود که رای اعتماد مجلس ششم را به دست آورد.

همین چرخه 10 سال بعد با جابجایی نقش افراد در دولت روحانی نیز تکرار شده است. حسن روحانی ابتدا میلی منفرد را به مجلس معرفی کرد که با عدم توفیق او، توفیقی سرپرست شد تا فرجی دانا گزینه نهایی روحانی باشد.

نکته قابل تامل اینجاست که گویی به جز چرخه سه نفره یادشده، فرد دیگری برای معرفی به مجلس وجود ندارد!

ماموریت جاده صاف کن به پایان رسید!

با این وجود، حال که دو ماه از سرپرستی توفیقی در وزارت علوم می‌گذرد، نقشه حساب‌شده(!) روحانی بیش از پیش رو شده است. به نظر می‌رسد گزینه نهایی روحانی از همان ابتدا فرجی دانا بوده است اما او که سه وزیر پیشنهادی اش عمدتا به دلیل نقش آنها در جریان حوادث سال 88 مورد اعتماد نمایندگان مردم قرار نگرفتند، این بار گزینه حساسیت برانگیز دیگری را به عنوان سرپرست معرفی کرد تا به اصطلاح "به مرگ بگیرد تا نمایندگان به تب راضی شوند"!


توفیقی در دو ماه سرپرستی وزارت علوم دو وظیفه را به نحو احسن(!) به انجام رساند. اولی انحراف افکار عمومی و مجلس از گزینه نهایی وزارت علوم بود. او در این راه با پاسخ های کوتاه و مختصر خود به رسانه ها، هیچ گاه معرفی خود به عنوان گزینه نهایی را رد نکرد و حتی برای انحراف نمایندگان (به اسم جلب نظر آنها!) شخصا به مجلس رفت و با آنها رایزنی کرد. او حتی به دیدار مراجع عظام تقلید در قم نیز رفت و تحرکات دیگری نیز از خود نشان داد تا جای هیچ شک و شبهه ای برای معرفی او به عنوان گزینه نهایی باقی نمایند.

وظیفه دیگر او انجام تغییرات ضروری – از نظر دولتی ها- در وزارت علوم بود. توفیقی در این راستا 22 معاون و مدیر را در وزارت علوم تغییر داد که مهم ترین آنها روسای دانشگاه آزاد، علامه و صنعتی اصفهان بودند.

به این ترتیب او نقش جاده صاف کن را برای فرجی دانا چه از نظر جلب رای نمایندگان و چه از نظر برداشتن گام هایی که احتمالا برای فرجی دانا می توانست حاشیه ساز باشد به خوبی ایفا کرد!

روش جدید حمایت از فرجی دانا: رهبر انقلاب با توفیقی مخالفت کرد!

اندکی بعد از معرفی سه وزیر پیشنهادی شایعه ای در محافل رسانه ای منتشر شد که بر اساس آن عدم معرفی توفیقی به دلیل مخالفت مقام معظم رهبری با این اقدام بوده است!

به نظر می رسد انتشار این شایعه و عدم تکذیب آن از سوی دولت نیز روش دیگری برای جلب نظر مجلس باشد.

بر این اساس، معرفی فرجی دانا به جای توفیقی در نظر هر مخاطبی عملا به معنای عدم مخالفت رهبر انقلاب با او بوده است! این شبهه در حالی مطرح شده است که بسیاری از نمایندگان مجلس درباره فرجی دانا نیز ابهاماتی از جمله موضع او در جریان وقایع سال 88 دارند و به نظر می رسد انتشار چنین شایعاتی با هدف به حاشیه کشاندن این مباحث انجام شده باشد.


مجلس از هم اکنون بررسی صلاحیت سه وزیر معرفی شده را آغاز کرده و باید دید نقشه دوماهه دولت برای جلب اعتماد نمایندگان به نتیجه منتهی خواهد شد؟ و در صورت عدم توفیق این نقشه، گزینه بعدی روحانی برای وزارتخانه یا وزارتخانه های احتمالی باقی مانده چه کسانی خواند بود.

---------------------------

جروزالیم پست نوشت: نتانیاهو که با شبکه ان بی سی مصاحبه می کرد در ادامه مدعی شد : در واقع این حزب الله است که ارتش سوریه را شکل داده و برای اسد در حال مبارزه است. 

بنیامین نتانیاهو در ادامه از آمریکا خواست تا پیش از مطمئن شدن درباره توقف کامل برنامه هسته ای ایران، از لغو تحریم های موجود علیه تهران خودداری کند. 

در همین رابطه "جک لئو" وزیر خزانه داری آمریکا، نیز در مصاحبه با همین شبکه خبری اعلام کرد در شرایط فعلی صحبت کردن از لغو تحریم های ایران زودهنگام است. 

نتانیاهو طی هفته گذشته نیز در گفتگو با رهبران اروپایی از آنها خواسته بود تا از لغو و یا کاهش تحریم های ابران خودداری کنند. 

ادعاهای واهی نتانیاهو علیه ایران و سوریه و حزب الله در حالی است که همکاری رژیم صهیونیستی با تروریستهای مسلح در سوریه ابعاد جدی تری به خود گرفته است و تا کنون دهها تروریست مجروح در بیمارستهای رژیم صهیونیستی درمان شده است و حمایتهای این رژیم از گروههای تروریستی همچنان ادامه دارد.

---------------------

کمتر از دو ماه دیگر اجلاس یونسکو در کشور آذربایجان برگزار می‌شود و این کشور از این فرصت، استفاده کرده است تا با تهیه پرونده ثبت جهانی «چوگان» این ورزش ایرانی را به نام خود در دنیا ثبت کند.

چوگان از ورزشهای کهن ایرانی است که امروزه به ورزشی جهانی تبدیل شده است. این رشته به دلیل رواج در میان پادشاهان و بزرگان به بازی شاهان معروف است. امروزه بیش از 77 کشور مسابقات و برنامه‌های ویژهٔ چوگان برگزار می کنند.

چوگان همچنین از جمله ورزش‌هایی است که از سال 1900 میلادی تا سال 1939 میلادی به عنوان یک ورزش درمسابقات جهانی المپیک بازی شده و هم اکنون نیز از سوی کمیته بین‌المللی المپیک به عنوان یکی از ورزش‌های جهانی شناخته شده است.

اما ایران در برابر این حرکت کشور آذربایجان که مسبوق به سابقه در خصوص برداشتن کاشی‌های فارسی مقبره نظامی است چه اقدامی قرار است انجام دهد؟

مهدی حجت، معاون میراث فرهنگی کشور در این زمینه اعلام کرده است: با ارسال نامه‌ای به یونسکو اعتراض ایران نسبت به این حرکت آذربایجان را اعلام می‌کنیم.

وی می‌افزاید: از یونسکو می‌خواهیم تا چوگان را فقط به نام آذربایجان ثبت جهانی نکند و چون با ایران مشترک است.

حجت می‌گوید: آذربایجان تنها یک انجمن چوگان دارد و ما در ایران فدراسیونی در این زمینه داریم.

وی تأکید می‌کند که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری موضوع ثبت چوگان را تا رسیدن به نتیجه پیگیری خواهد کرد.

وزارت ورزش و جوانان نیز پیگیر این موضوع است تا از ثبت جهانی چوگان به نام کشور آذربایجان جلوگیری شود.

رودکی نخستین شاعری است که پس از اسلام از چوگان گفته است و فردوسی نیز فراوان از آن نام می‌برد. فردوسی قصهٔ چوگان بازی سیاوش و افراسیاب را به نظم درمی‌آورد و می‌گوید:

همه کودکان را به میدان فرست       /        برای دیدن گوی و چوگان فرست

اسناد تاریخی نشان داده اند که شاه عباس چوگان باز بوده است و حتی پیش از اینکه به اصفهان بیاید در قزوین که پایتخت ایران بوده چوگان بازی می‌کرده است. همچنین میدان نقش جهان اصفهان برای چوگان بازی بنا نهاده شده بود.

اروپاییان در زمان صفویان و در زمان استعمار خود در هند، با این بازی آشنا شدند و افسران انگلیسی نیز به طور حرفه‌ای چوگان را در باشگاه کلکته آموخته و با خود با انگلیس بردند. بعدها نیز ورزش‌هایی از قبیل گلف و هاکی پدید آوردند که دسته‌های استفاده شده در این بازی‌ها به همان چوب چوگان برمی‌گردد.

در سال ۱۸۶۰ میلادی چوگان در انگلیس متداول می‌شود. سپس از این کشور بازی به آمریکای جنوبی می‌رود و به شدت رواج می‌یابد چنانکه اکنون چوگان در آمریکای جنوبی از همه جای دنیا بیشتر بازی می‌شود و طرفداران بسیاری نیز دارد.

-----------------

 
با حکم آیت‌الله آملی لاریجانی
مرضیه وحیددستجردی مشاور رئیس قوه قضائیه شد

رئیس قوه قضائیه در حکمی مرضیه وحیددستجردی را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

خبرگزاری فارس: مرضیه وحیددستجردی مشاور رئیس قوه قضائیه شد
 

 به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه، متن کامل ابلاغ رئیس قوه قضاییه به شرح ذیل است:

سرکار خانم دکتر مرضیه وحید دستجردی

نظر به سوابق و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی، به موجب این ابلاغ به سمت مشاور رئیس قوه‌قضاییه منصوب می‌شوید.

توفیقات روز افزون شما را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی از خداوند متعال مسئلت دارم.

صادق آملی لاریجانی

رئیس قوه قضاییه

------------------

معاون اول رئیس‌جمهور مطرح کرد
تشکیل کمیته تعیین دهک‌های مشمول حذف یارانه نقدی/ به دنبال ثبات نرخ ارز هستیم

معاون اول رئیس‌جمهور از تشکیل کمیته تعیین دهک‌های مشمول حذف یارانه نقدی خبر داد و گفت: این کمیته بررسی‌های لازم را برای تعیین دهک‌هایی که یارانه‌شان می‌تواند حذف شود، آغاز کرده است.

خبرگزاری فارس: تشکیل کمیته تعیین دهک‌های مشمول حذف یارانه نقدی/ به دنبال ثبات نرخ ارز هستیم
 

 اسحاق جهانگیری در حاشیه روز ملی صادرات و در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود قرار است یارانه نقدی فقط به کمیته امداد و بهزیستی داده شود، گفت: ما به دنبال آن هستیم تا افراد بیشتری یارانه نقدی دریافت کنند البته باید شناسایی دقیقی در این خصوص صورت بگیرد.

وی افزود: کمیته حمایت از خانواده در ستاد هدفمندی یارانه‌ها تشکیل شده است تا بررسی‌های دقیق و شناسایی افراد ثروتمند برای حذف یارانه‌ها مشخص شود.

---------------

برای توجیه اقدام حاشیه‌ساز پیشین
وبسایت هاشمی بعد از حاشیه‌های پدیدآمده درباره مطلب مربوط به حذف شعار مرگ بر آمریکا، تلاش کرد تا با انتخاب گزینشی بیانات رهبر معظم انقلاب، اقدام پیشین خود را توجیه کند!وبسایت رسمی اکبر هاشمی رفسنجانی بعد از حاشیه های به وجود آمده در خصوص بازنشر یکی از مصاحبه‌های او درباره نظر امام(ره) پیرامون حذف شعار مرگ بر آمریکا، تلاش کرد تا با انتخاب گزینشی بیانات رهبر معظم انقلاب، اقدام پیشین خود را توجیه کند!

به گزارش گروه سیاسی صراط، وبسایت مذکور در مطلبی با انتخاب تیتر "هاشمی از امام نگوید، که بگوید" تلاش کرد تا به نوعی پاسخ منتقدان به اقدام قبلی خود را بدهد.

در مطلب مذکور با انتخاب بریده‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب در 15 خرداد 69 که ایشان طی آن از هاشمی به عنوان رییس جمهور وقت حمایت کرده‌اند، تلاش شده است تا ابتدا نزدیکی رفسنجانی به امام(ره) و احتمالا در لفافه آن درستی تمام خاطرات او از بنیانگذار جمهوری اسلامی اثبات شود!

در بخشی از مطلب مذکور به نقل از رهبر انقلاب آمده است "امروز بحمدالله در رأس دستگاه‌هاى اجرایى كشور، كسى است كه امام در تمام طول دوران انقلاب و قبل از آن و بیشتر از همه بعد از انقلاب تا لحظه‌ى وفاتشان، نهایت اعتماد و اطمینان را به او داشتند؛ رئیس‌جمهور ما. ایشان كسى است كه این‌قدر مورد اعتماد امام بود، این‌قدر به امام نزدیك بود، حرف‌هاى امام را بیشتر از آنها شنیده، درد دل‌هاى امام را بیشتر از دیگران شنیده و خبر دارد. حالا عده‌یى همین‌طور حرف مى‌زنند و اصلاً نمى‌دانند كه حرف دل امام چه بود!
مؤذن بانگ بى‌هنگام برداشت‌ / نمى‌داند كه چند از شب گذشته است‌
چنین آدمى حالا در رأس امور ماست. من هم به امور واقفم و مى‌بینم كه در مملكت چه كار مى‌شود. من آدم بى‌خبرى نیستم. همه‌ى این اوضاع اجرایى كشور را از نزدیك، هشت سال تجربه و لمس كرده‌ام. قبل از آن هم، از اول انقلاب در شوراى انقلاب و دیگر جاها بوده‌ام. مگر ممكن است امروز كسى حتّى به خاطرش بگذرد - چه برسد به عمل - كه از آن جهت‌گیرى و چارچوبِ ترسیم‌شده‌ى انقلاب تخطى كند، كه حالا یك عده دایه‌هاى مهربانتر از مادر، مرتب در این‌جا و آن‌جا مى‌نشینند و ذهن مردم را خراب مى‌كنند؟!"

این در حالی است که سایت هاشمی این برای انتخاب این قسمت ها از بیانات رهبر انقلاب و گرفتن نتیجه دلخواه خود، زیرکانه بخش های مهمی از همان بیانات را سانسور کرده است.

رهبر معظم انقلاب در بخشی از بیانات خویش در 15 خرداد 69 در دیدار با جمع كثیرى از علما، روحانیون، مسؤولان و اقشار مختلف مردم استان خراسان، در سالروز ولادت امام رضا(ع)، به تشریح یکی از مهم ترین ویژگی های حضرت امام(ره) یعنی مقابله ایشان با استکبار جهانی و از جمله آمریکا پرداخته اند و به صراحت تاکید کرده‌اند: "مقاومت و قیام و روحیه‌ى پولادین و سخن حق و مشت گره‌كرده‌ى شما، مسلمانان دنیا را زنده كرد. استكبار نمى‌تواند این را علاج كند. ما ضربه و شكست را بر امریكا و استكبار وارد كردیم. امام(ره) این بذر را پاشید. چه كار مى‌توانند بكنند؟ براى همین است كه استكبار، در مقابل ملت ایران، دستپاچه است."

با این وجود سایت هاشمی رفسنجانی ترجیح داده است تا با چشم پوشی از این بخش از بیانات رهبر انقلاب مستقیما به قسمت‌های برگزیده خود برود تا بتواند از آن نتیجه لازم را بگیرد.

مطلب مذکور در حالی در سایت هاشمی منتشر می شود که او هفته گذشته بازنشر بخشی از مصاحبه حاشیه ساز خود را اقدامی نادرست خوانده بود و انتشار آن را بدون هماهنگی با خود عنوان کرده بود.

با این وجود معلوم نیست آیا اقدام جدید سایت او در انتخاب گزینشی بیانات رهبر معظم انقلاب نیز بدون هماهنگی او انجام گرفته است یا خیر!

معاون اول رئیس جمهور درخصوص سه دهکی که مجلس برای حذف یارانه‌ها اعلام کرده است، گفت: تقسیم بندی دهک‌ها یک کار مطالعاتی بوده است و نمی‌توان بر آن اساس عمل کرد.

وی در خصوص نرخ ارز گفت: پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، نرخ ارز روند ثبات داشته است و سیاست ما آن است تا به دنبال جلوگیری از نوسانات نرخ ارز باشیم.

جهانگیری درخصوص معوقات جوایز صادراتی گفت: در مصوبه 35 بندی دولت به دنبال شناسایی بدهی‌های دولت هستیم که در این میان، بدهی پیمانکاران در اولویت قرار دارد و پس از آن در خصوص بدهی جوایز صادراتی و میزان و پرداخت آن تصمیم‌گیری می‌شود.

وی در خصوص کاهش صادرات و دلایل آن گفت: تحریم‌ها و همچنین تورم 40 درصدی از عوامل مهم و اصلی کاهش صادرات بوده است.

-----------------------

در نطق پیش از دستور امروز صورت گرفت
موضع‌گیری لاریجانی بعد از گذشت سه هفته از طرح مجدد اظهارات هاشمی در خصوص حذف شعار مرگ بر آمریکا در رسانه‌ها مطرح شده است.رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور امروز خود در مجلس از طرح نامه به امام درباره آمریکا انتقاد کرد.

 این اولین موضع گیری لاریجانی در خصوص حاشیه های پدیدآمده پیرامون نظر امام درباره حذف شعار مرگ بر آمریکا به شمار می رود.
لاریجانی اظهار داشت: نقل شد که طی نامه‌ای به امام چندین مطلب منجمله مطالبی راجع به آمریکا ذکر شده بود و امام هم در این موضوع اقدامی نکردند سؤال این است طرح این مسئله در رسانه‌ها که مربوط به سال‌ها قبل است و رهبری زمان نیز درباره آن تصمیم خود را گرفت بود چه خاصیتی دارد. آیا در شرایطی که ما با صحنه بین‌الملل داریم طرح این مسائل که طبعا موجب کشمکش درونی در کشور می‌شود و سایش نیروها را در پی دارد، چیزی جز ضرر برای آن قابل تصور است؟ آیا این معنای غلط را به دیگران القا نمی‌کند که نوعی دلدادگی و شیفتگی و ذوق‌زدگی برای کار با آمریکا و غرب در نهان سیاست‌ورزان و جریان رسانه‌ای کشور مطرح است، و این تلقی غلط مایه‌ای گرانفروشی در مذاکرات و بی‌عزتی در صحنه جهانی برای ما نیست؟

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده اینگونه اقدامات را عقلا به ضرر منافع ملی کشور می‌دانم و از رسانه‌ها و صاحبان تریبون و صاحب‌نظران می‌خواهم در شرایط حساس کنونی که در کوران مذاکرات حساس و مهمی هستیم، در طرح مسائل همه جوانب را بسنجند و هزینه کشور چه در بعد خارجی و چه در اختلاف‌افکنی در داخل افزایش ندهند و تلاش کنند همه اراده‌ها به سوی بالا بردن توان اقتصادی کشور و رونق تولید و کارآفرینی معطوف شود که متاسفانه این چنین نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود در جلسه علنی امروز گفت: به خاطر می‌آوریم که در دوره اصلاحات و دوم خرداد عده‌ای تلاش کردند با ارائه ناقص و ظاهری تفکر مدرن میدان را برای تاخت و تاز به ارزش‌های اسلامی و انقلابی باز کنند و گاه با تمسخر نسبت به مقدسات انقلابی در رسانه‌ها مطالبی را درج کنند که همین امر موجب درگیری‌ها و سایش نیروها شد.

او نظرات مطرح شده در دوره احمدی نژاد به ویژه از سوی اسفندیار رحیم مشایی را نیز از انقاد خود بی نصیب نگذاشت و افزود: در دوره 8 ساله گذشته که متاسفانه به ریش اصولگرایان گره خورد، نیز عده‌ای با طرح افکاری خام نظیر مکتب ایرانی و گذر از دین نوع تفکر ناشیانه ناسیونالیستی را در رسانه‌ها مطرح کردند که موجب کشمکش نیروهای مومن و انقلابی شد.

گفتنی است موضع گیری لاریجانی بعد از گذشت سه هفته از طرح مجدد اظهارات هاشمی رفسنجانی در خصوص حذف شعار مرگ بر آمریکا در رسانه ها صورت می گیرد.


--------------------------
روایت وزیر احمدی‌نژاد از خانه‌نشینی پرحاشیه
وزیر ارشاد دولت دهم با وجود حمایت قاطع از ولایتمداری رییس جمهور سابق، توضیح نداده است که منظور احمدی‌نژاد از خانه‌نشینی 11 روزه چه بوده است.
 سید محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دهم در گفتگو با سایت جهان جزییاتی از خانه نشینی 11 روزه محمود احمدی نژاد را فاش کرده است.
 حسینی در بخشی از این گفتگو درباره نحوه آگاهی خود و نیز تلاشی که برای منصرف کردن احمدی نژاد از این تصمیم انجام داده توضیح داده است.

او روایت آن روز را این چنین تعریف کرده است: "سخن گفتن در این باره را در حال حاضر به مصلحت نمی دانم ولی به جهت اصرار دوستان اشاره‌ای به موضوع می‌کنم. در سفر استانی کردستان که بودیم از طریقی خبردار شدم که ایشان (احمدی نژاد) قرار است بعد از بازگشت از این سفر در دفتر کارشان حاضر نشوند. همانجا که بودیم سعی کردم فرصتی پیش بیاید که با ایشان صحبت کنم و نظر خودم را بگویم که این تصمیم تبعات منفی غیر قابل جبرانی خواهد داشت. برنامه‌های سفر به گونه ای بود که نتوانستم صحبت کنم و برگشتیم تهران. از همان روز پنجشنبه که به تهران برگشتیم چون احتمال می دادم به ایشان دسترسی نداشته باشم که حضوری صحبت کنم، با افراد موثر و دوستان نزدیک احمدی نژاد از جمله آقای مشایی، تلفنی صحبت کردم و گفتم که اگر این تصمیم عملی بشود، بسیار آسیب وارد می کند و به هیچ وجه قابل قبول نیست. آنها هم گفتند که ما داریم صحبت می کنیم و ما هم نظر شما را داریم. ولی خب متاسفانه این اتفاق رخ داد. من چون برنامه سفر به شهرستان‌های یزد و کرمان را داشتم،نتوانستم بلافاصله با آقای احمدی‌نژاد صحبت کنم. روزهای اول فکر می کردیم مساله زود حل و تمام می شود. روز سه شنبه فرصتی فراهم شد تا با احمدی نژاد در منزلشان صحبت کنیم.آنجا ایشان مشغول صحبت بودند و گلایه هایی از وضعیت کشور داشتند و موارد متعددی را مطرح می کردند.چند نفر دیگر از اعضای دولت هم آنجا بودند. من وارد صحبت شدم و حرف ایشان را قطع کردم و گفتم که به هر حال ما آمده‌ایم که صحبت کنیم، حرف های شما به جای خودش، قرار است ما هم صحبت کنیم.ایشان داشت ماجرایی را تعریف می کرد گفت بگذار این موضوع تمام بشود. بعد که تمام شد به من گفتند که خب، حالا شما بفرمایید ارشاد کنید! من هم نکاتی که به ذهنم می رسید از جمله تبعات این موضوع را مطرح کردم.

با توجه به شناختی که از ایشان داشتیم و ارادتی که به رهبری ابراز می‌داشتند و در جلسات اعلام می‌کردند، خلاصه بحث ما این بود که بازتاب بیرونی این کار به نوعی فاصله گرفتن و زوایه داشتن تلقی می شود. ایشان با قاطعیت این مطلب را رد می کردند و می گفتند من همین دیشب خدمت مقام معظم رهبری بودم و جلسه داشتیم و اگر بر فرض هم شائبه ای پیش بیاید و برخی احساس کنند نسبت به جایگاه رهبری و بحث ولایت فقیه مساله ای ایجاد شده، من بعدا در مورد ولایت فقیه و جایگاه آن صحبت می کنم و مساله حل می شود. من آنجا اشاره کردم که با یک سخنرانی نمی شود این مساله را جبران کرد و گفتم اگر شما امروز در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی شرکت بکنید بهتر از این است که صبر کنید فردا در جلسه هیأت دولت شرکت کنید. دیگر دوستان هرکدام مطلب متین و مستدلی را بیان داشتند که بیانگر دلسوزی و تعهد آنان و پای‌بندی و وفاداری به رهبر فرزانه انقلاب بود.

به هر حال روز شنبه که در استان هرمزگان مراسم روز ملی خلیج فارس راداشتیم،ایشان پیام داد و موضوع فیصله یافت اما به هر صورت این واقعه به دولت و جایگاه احمدی نژاد یک لطمه بسیار جدی وارد کرد. اعضای دولت هم از این موضوع سخت ناراحت بودند چون یکی از افتخارات دولت این بود که پیرو رهبر معظم انقلاب است و نمی خواستند چنین مساله ای در کارنامه دولت ثبت بشود. جزئیات مفصل تر است و این اجمالی از موضوع بود که پرداختن به این موضوع و ذکر جزئیات ضرورتی ندارد.

حسینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه "چه کسانی احمدی نژاد رابه این تصمیم رساندند؟" گفت: "هیچ کس به ظاهر نگفت که ما تشویق کردیم. با هر کسی که صحبت می کردم همه می‌گفتند که ما مخالف این کار هستیم. در همان کردستان آقای رحیمی چند بار تلاش کردند و صحبت هم کردند ولی ایشان (احمدی نژاد) نظر خودشان را داشتند."

او همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه "وقتی احمدی نژاد به جلسه هیات دولت آمد درباره جایگاه ولایت فقیه صحبت کرد اما درباره مصداق آن و ولی فقیه صحبت نکرد"، این طور توضیح داد: "در خصوص مفهوم و مصداق هر دو صحبت کرد.در دولت هم بحث های مختلفی که مطرح می شد ایشان بارها ارادت خودشان را به رهبری عزیز اعلام می کرد و عملا هم می دیدیم حتی در برخی موارد که نظر دیگری داشت نظر مقام معظم رهبری را ترجیح می داد. البته طوری نبود که در جامعه آن را مطرح کند که فلان موضوع خلاف نظر شخصی من است یا نهایتا در برخی مسائل سکوت می کرد. به هر حال وجود اختلاف نظر در برخی مسائل کلان کشور تا حدودی طبیعی است اما یکی از دغدغه های جدی ایشان همواره این است که آسیبی به رهبر معظم انقلاب وارد نشود. بعد از دوران ریاست جمهوری هم ایشان وفاداری و ارادت و تبعیت خود را اعلام می کند ولی اینکه چرا در آن مقطع ایشان به این جمع بندی رسید باید خودشان صحبت کنند. ما هیچ موقع نتوانستیم دلیل قانع کننده ای داشته باشیم."

به گزارش صراط، به نظر می رسد حسینی در مصاحبه خود بسیاری از ناگفته ها به ویژه از زبان شخص احمدی نژاد را مسکوت گذاشته است.

وزیر ارشاد دولت دهم با وجود حمایت قاطع از ولایتمداری رییس جمهور سابق، توضیح نداده است که منظور احمدی نژاد از خانه نشینی 11 روزه درست بعد از حاشیه های مربوط به استعفا و بازگشت وزیر اطلاعات چه بوده است و آیا به جز مقاومت در برابر حکم رهبری می توانست معنای دیگری داشته باشد؟
------------------

 

یک عضو شورای مرکزی جبهه پایداری از انتخاب آیت‌الله محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به عنوان جانشین آیت‌الله خوشوقت در شورای فقاهتی جبهه پایداری خبر داد.
 آیت‌الله رجبی پس از رأی نهایی شورای فقاهتی به عنوان جانشین آیت‌الله خوشوقت در جبهه پایداری تعیین خواهد شد.

یک عضو شورای مرکزی جبهه پایداری از انتخاب آیت‌الله محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به عنوان جانشین آیت‌الله خوشوقت در شورای فقاهتی جبهه پایداری خبر داد.

یک عضو دیگر جبهه پایداری در این زمینه تصریح کرد: بیش از دو سوم اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری به آیت‌الله رجبی رای داده‌اند که طبق اساسنامه باید به تایید نهایی شورای فقاهتی نیز برسد از این رو پس از رأی نهایی فقها، جانشینی وی‌ قطعی و به صورت رسمی معرفی خواهد شد.
------------------
استاندار جدید گیلان با دو خانواده سه شهید و دو شهید داده در رشت دیدار کرد.
خبرگزاری فارس: دیدار استاندار گیلان با خانواده شهدا در رشت
 

 محمدعلی نجفی عصر امروز با خانواده شهیدان یوسفی که سه فرزند خود را تقدیم انقلاب اسلامی کرده بودند دیدار کرد.

وی در این دیدار پاسداشت شهدا را از وظایف مهم کار مسئولان دانست و مدیران استان را نسبت به توجه به خانواده شهدا مود تأکید قرار داد.

استاندار گیلان در دیدار با خانواده شهیدان قناد که دو فرزند آنها در دفاع از وطن به شهادت رسیده بودند نیز اظهار کرد: همه ما وظیفه داریم خدمتگزار مردم و خانواده شهدا باشیم.

نجفی با اشاره به اینکه هدف از این دیدار تجدید ارزش‌ها است، تصریح کرد: به مدیران استان توصیه می‌کنم از این ظرفیت استفاده کنند.

وی حرکت در راستای نظام و انقلاب اسلامی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های دولت تدبیر و امید را مورد تأکید مدیران قرار داد.

به گزارش فارس، استاندار گیلان امروز در نخستین روز کاری خود با پرسنل انتظامی این استان نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

نجفی با قدردانی از تلاش‌های نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت، اظهار کرد: از این عزیزان می‌خواهم یاور خوبی برای بنده و فرمانداران در پشتیبانی از سرمایه‌گذاران باشند.

وی، دغدغه دولت تدبیر و امید را بهبود وضعیت معیشت و اقتصادی مردم دانست و خاطرنشان کرد: اگر کوچک‌ترین مشکلی در امنیت و آرامش جامعه ایجاد شود سرمایه‌گذار سرمایه خود را به جای دیگری می‌برد.

این مسئول، با اشاره به حضور 20 میلیون گردشگر در گیلان، یادآور شد: این حجم از مسافر در استان نشانه تلاش موثر پلیس برای تامین امنیت در گیلان است.

 

سایت هاشمی بیانات رهبری را هم سانسور کرد! /انتقاد لاریجانی از طرح نامه به امام درباره آمریکا/جانشین احتمالی آیت‌الله خوشوقت در جبهه پایداری/دیدار استاندار گیلان با خانواده شهدا در رشت /احمدی‌نژاد می‌گفت بعدا در مورد ولایت فقیه صحبت می‌کنم و مسئله حل می‌شود!  /گزینه روحانی از همان اول هم فرجی دانا بود! /سوریه را ایران اداره می کند نه اسد! /تلاش برای ثبت «چوگان» به نام ایران و آذربایجان
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استخدام کارشناس صنایع غذایی ....

تاریخ:دوشنبه 29 مهر 1392-03:04 ب.ظ

لطفا فقط با مسئول پذیرش کارخانه تماس بگیرید به سایت ایمیل و اس مس و یا تلفن نزدید.. استخدام با اولویت بومیان استارا و لوندویل می باشد ...

بعداز مصاحبه  در خمان روز استخدام و شروع بکار  خواهید شد...

 با تشکر  اسماعیل اسدی دارستانی مدیر مسئول روز نامه الکترونیکی آستارا نیوز  و آوای ایران

استخدام کارشناس صنایع غذایی

استخدام کارشناس صنایع غذایی در کارخانه فرالبن آستارا

اولویت اول با شهروندان شهرستان آستارا – لوندویل

شماره تماس: ۰۹۱۱۹۸۲۵۰۵۶

---------------------ککککککککککککککککککککک

فروش فوری زمین در گردنه حیران ( آستارا )

فروش فوری زمین در گردنه حیران ( آستارا )

یک قطعه زمین به متراژ ۶۰۰ متر مربع واقع در حاج امیر بالا کنار جاده اردبیل- آستارا جنب تله کابین حیران
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آگهی استخدام ...

تاریخ:دوشنبه 29 مهر 1392-02:57 ب.ظ

آگهی استخدام مسئول دفتر مدیر عامل ، کارشناس اجرایی ، کارمند اداری و کارشناس آزمایشگاه { آخرین مهلت : 7 آبان 1392 }

 


تبصره: کلیه نیروهای درخواستی بایستی ساکن در ساوه یا شهر صنعتی کاوه باشند.

ردیف

سمت

جنسیت

تحصیلات

مهارت ها

ویژگی های شخصی

سوابق

1

مسئول دفتر مدیرعامل

خانم/ آقا

لیسانس

تسلط در تایپ یاICDL – نامه نگاری – فایلینگ – امور اداریCRM – آشنا به امور مالی

متعهد – پیگیر – دقیق – با انضباط – روابط عمومی خوب

حداقل سه سال کار اداری

2

كارشناس اجرایی

خانم/ آقا

لیسانس

تسلط در تایپ یاICDL – نامه نگاری – فایلینگ – امور اداریCRM – آشنا به امور مالی

متعهد – پیگیر – دقیق – با انضباط – روابط عمومی خوب

حداقل سه سال کار اداری

3

كارمند اداری مستند

خانم/ آقا

لیسانس ترجیحاًIT یا كامپیوتر

تسلط در تایپ یاICDL – تسلط به زبان انگلیسی – تسلط كامل بر كامپیوتر

متعهد – دقیق – با انضباط

حداقل سه سال کار اداری

4

كارشناس آزمایشگاه كنترل كیفی

خانم/ آقا

لیسانس میكروبیولوژی یا لیسانس شیمی یا لیسانس صنایع غذایی با معدل بالا

تسلط كامل به آزمایشات میكروبی – فیزیكو شیمیایی – تسلط كامل به تایپ و كامپیوتر – زبان انگلیسی در حد Intermediate به بالا

متعهدمسئولیت پذیر - دقیق – قاطع

حداقل 5 سال تجربه کار در آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی

5

كارشناس آزمایشگاه مواد غذایی

خانم/ آقا

فوق دیپلم یا لیسانس ترجیحاً شیمی یا صنایع غذایی یا تغذیه

مهارت در تایپ و كامپیوتر و آزمایشات مواد غذایی و آشنا به مواد غذایی

پر انرژی – علاقمند به فرآیندهای عمل آوری مواد غذایی – خلاق و دقیق

حداقل 2 سال تجربه در آزمایشگاه های مواد غذایی

 

رزومه خود را به آدرس ایمیل Office@magnolia-flavor.comایمیل نمایید.

-----------------------

آگهی استخدام

یک شرکت معتبر تولید مواد غذایی واقع در جنوب تهران (شهر ری) به همکاران مشروحه زیر نیاز دارد:

1. کارشناس سفارشات خارجی

با مدرک لیسانس مرتبط، تسلط به زبان انگلیسی و حداقل 3 سال سابقه کار مفید

2. کارشناس تحقیق و توسعه (R&D)

با مدرک فوق لیسانس یا لیسانس صنایع غذایی با حداقل 3 سال سابقه مرتبط

3. کارشناس کنترل کیفیت (مرد)

با مدرک فوق لیسانس یا لیسانس صنایع غذایی با حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط

4. کارشناس حقوقی

با حداقل 3 سال سابقه در مسایل حقوقی شرکت های صنعتی

5. کارشناس کارگزینی

با حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط و تسلط به سیستم های حقوق و دستمزد و حضور و غیاب PW

6. کارشناس حسابداری

با حداقل 3 سال سابقه کار مفید

متقاضیان واجد شرایط می توانند درخواست های خود را ذکر ردیف شغلی، به شماره فاکس 55525421 و یا آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.

Jazbeniro92@gmail.com

-----------------------------

آگهی استخدام شرکت آقتاب درخشان فارس واقع در استان فارس { آخرین مهلت : 30 مهر 1392 }

 


آگهی استخدام

شرکت آقتاب درخشان فارس تولید کننده محصولات غذایی لذیذ جهت تکمیل کادر تولید (آزمایشگاه)

خود نیازمند به افراد واجد شرایط ذیل می باشد.

ردیف

شرح سمت

تعداد

جنسیت

مدرک تحصیلی

توضیحات

1

کارشناس شیمی، صنایع غذایی، میکروبیولوژی

1 نفر

خانم

لیسانس

2 سال سابقه کار آزمایشگاه

(صنایع غذایی ترشیجات و شوریجات)

 

متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 7743854 یا 7744537 یا 7744538

و یا به آدرس: شهرک صنعتی بزرگ شیراز، میدان پژوهش، خیابان پژوهش شمالی، خیابان 306 شرکت آفتاب درخشان فارس مراجعه فرمایید.

ساعت حضور (9 صبح لغایت 4 بعدازظهر)

-----------------------------

آگهی استخدام شرکت صنایع غذایی حمیل واقع در همدان { آخرین مهلت : 30 مهر 1392 }


 


دعوت به همکاری

شرکت صنایع غذایی حمیل برای تکمیل پرسنل فنی خود از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی

یکی از دانشگاه های معتبر در رشته های ذیل دعوت به همکاری می نماید.

1.   صنایع غذایی

2.   علوم تغذیه

3.   مهندسی شیمی با گرایش صنایع غذایی

4.   میکروبیولوژی

علاقه مندان می توانند رزومه خود را حداکثر تا تاریخ 30 مهر 1392 به آدرس ایمیل razieh.sh1989@yahoo.com  ارسال نمایند

و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 08524223255 تماس حاصل فرمایند.

------------------------------

-   یک شرکت معتبر تولیدی صنایع غذایی واقع در تهران ، بلوار مرزداران جهت تکمیل کادر نیروی انسانی خود برای سمت های ذیل دعوت به همکاری می نماید.

عنوان شغل

تحصیلات

سابقه کار

توانایی ها

مدیر محصول

كارشناس یا كارشناس ارشد مدیریت- MBA از دانشگاههای معتبر - آقا

حداقل 5 سال سابقه كار مفید و مؤثر در شركت های معتبر

توانایی در تجزیه و تحلیل داده های آماری فروش-تسلط به نرم افزار آفیس و زبان انگلیسی-تسلط به كنترل موجودی و سفارشات

كارشناس فروش بخش صنعتی

لیسانس یا فوق لیسانس صنایع غذایی ، شیمی ، تغذیه یا زیست شناسی

حداقل 2 سال در زمینه فروش یا صنایع غذایی

توانایی در مهارت و مذاكرات فروش

كارشناس فروش بخش صنفی

حداقل لیسانس

حداقل 2 سال سابقه فروش

مسلط به مذاكرات فروش

سر پرست فروش بخش صنفی

حداقل لیسانس - آقا

حداقل 4 سال سابقه ی فروش

مسلط به مذاكرات فروش

حسابدار

لیسانس یا فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه های معتبر

حداقل 5 سال سابقه ی كار مفید در زمینه ی حسابداری

مسلط به تهیه ی صورت های مالی ، تنظیم بودجه ، حسابداری صنعتی ، ارائه ی گزارشهای مدیریت ، حسابداری حقوق و دستمزد ، اظهارنامه ی مالیاتی و دفاتر قانونی

 

تلفن تماس : 02144249692 (10 خط)

E-mail : office@magnolia-flavor.com

-----------------------

آگهی استخدام شرکت رستوران های زنجیره ای باگرو { آخرین مهلت : 27 مهر 1392 }0 |


شرکت رستوران های زنجیره ای باگرو

در حال تاسیس، زیرمجموعه یک هلدینگ بزرگ و فعال در زمینه های مختلف صنعتی و خدماتی

در راستای توسعه فعالیت های خود، از متقاضیان علاقمند با شرایط مناسب دعوت به همکاری می نماید.

ردیف

عنوان شغل

تعداد

جنسیت

میزان تحصیلات

سابقه کار

شرایط لازم

مرد

زن

1

مدیر امور شعب

1

*

*

لیسانس و بالاتر در رشته های مرتبط

3 سال

دارای سابقه فعالیت به عنوان مدیر کل امور شعب در صنعت غذا/ ترجیحا فست فود

2

رئیس تجهیز شعب

1

*

*

لیسانس و بالاتر در رشته های مرتبط

2 سال

تسلط کامل به انواع ماشین آلات و تجهیزات و دارای تجربه در زمینه تجهیز رستوران های زنجیره ای/ مسلط به نرم افزارهای مرتبط

3

رئیس شعبه

5

*

*

لیسانس و بالاتر در رشته های مرتبط

2 سال

دارای سابقه فعالیت به عنوان مدیر و یا رئیس شعبه در رستوران های زنجیره ای ترجیحا فست فود

4

کارشناس منابع انسانی

2

*

*

لیسانس و بالاتر مدیریت یا صنایع

1 سال

آشنایی با فرآیندهای منابع انسانی/ آشنایی به نرم افزارهای مرتبط و زبان انگلیسی

5

رئیس IT

1

*

*

لیسانس و بالاتر در رشته های کامپیوتر و سایر رشته های مرتبط

3 سال

تسلط کامل به راه اندازی شبکه های کامپیوتری، ویندوز، سرور، اکانتیگ اینترنت، سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز

6

کارشناس شبکه

2

*

*

لیسانس و بالاتر در رشته های کامپیوتر و سایر رشته های مرتبط

2 سال

آشنایی با راه اندازی شبکه های کامپیوتری،؛ ویندوز سرور، اکانتینگ اینترنت، سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز

7

برنامه نویس و طراح وب

2

*

*

لیسانس و بالاتر در رشته های کامپیوتر و سایر رشته های مرتبط

1 سال

مسلط بهJAVA , C# .NET & JQUERY , HTML5 , SQL , PHOTOSHOP , FLASH , PHP

8

کارشناس تحقیقات بازار

1

*

*

لیسانس و بالاتر مدیریت/ صنایع

1 سال

آشنایی با اصول بازاریابی/ مفاهیم تحقیقات بازار/ نیاز سنجی بازار هدف و ارائه پیش بینی فروش

9

کارشناس تبلیغات

1

*

*

لیسانس و بالاتر در رشته های مرتبط

1 سال

آشنایی با مفاهیم و دانش های تخصصی و وابسته به بازاریابی/ تهیه و تدوین برنامه های بازاریابی نگارش و تدوین کمپین های تبلیغاتی/ نرم افزارهای مرتبط زبان انگلیسی

10

کارشناس خرید

1

*

*

لیسانس و بالاتر در رشته های مرتبط

2 سال

آشنایی با فرایندهای خرید/ استراتژی های خرید/ مباحث تامین و تدارکات کالا/ نرم افزارهای مرتبط و زبان انگلیسی

11

کارشناس مکان یابی علمی

1

*

*

لیسانس و بالاتر بازرگانی، صنایع  و MBA

1 سال

آشنایی با مکان یابی علمی

12

کارشناس کنترل کیفیت

1

*

*

لیسانس و بالاتر صنایع غذایی

1 سال

دارای سابقه فعالیت در زمینه کنترل کیفیت صنایع غذایی ترجیحا فست فود

13

کارشناس تاسیسات

1

*

*

فوق دیپلم و بالاتر رشته های مرتبط

1 سال

دارای سابقه فعالیت در زمینه تاسیسات گرمایش و سرمایشی

14

کارشناس کشت و صنعت

1

*

*

لیسانس/ فوق لیسانس مرتبط

2 سال

آشنایی با تهیه و تدوین طرح های توجیهی و مطلاعات فرکانسسنجی در زمینه تاسیس و استقرار شرکت های کشت و صنعت، مفاهیم مدیریت پروژه، زبان انگلیسی و نرم افزارهای مرتبط 

15

کارشناس دامپروری

1

*

*

لیسانس/ فوق لیسانس مرتبط

2 سال

آشنایی با تهیه و تدوین طرح های توجیهی و مطلاعات فرکانسسنجی در زمینه تاسیس و استقرار شرکت های کشت و صنعت، مفاهیم مدیریت پروژه، زبان انگلیسی و نرم افزارهای مرتبط 

16

انباردار

1

*

-

لیسانس و بالاتر صنایع و مدیریت صنعتی

2 سال

آشنایی با اصول انبارداری و نرم افزارهای همکاران سیستم

17

سوپروایزر

5

*

*

 

2 سال

سابقه فعالیت در رستوران های زنجیره ای ترجیحا فست فود

18

آشپز

4

*

*

فوق دیپلم یا بالاتر

3 سال

سابقه فعالیت در رستوران های زنجیره ای ترجیحا فست فود

19

کمک آشپز

10

*

*

-

1 سال

دارای سابقه فعالیت در صنعت غذا ترجیحا فست فود

20

پیک موتوری

20

*

-

حداقل دیپلم

-

روابط عمومی قوی و ظاهری مناسب

21

صندوق دار

10

*

*

حداقل دیپلم

-

روابط عمومی قوی و ظاهری مناسب

22

کریل کار

5

*

-

حداقل دیپلم

1 سال

دارای سابقه فعالیت در صنعت غذا ترجیحا فست فود

23

کانترکار

5

-

*

حداقل دیپلم

-

روابط عمومی قوی و ظاهری مناسب

24

کارگر ساده

20

*

*

حداقل دیپلم

-

ظاهری مناسب، با انرژی و علاقه مند به فعالیت در صنعت فست فود

 

لازم به ذکر است تمامی ردیف های شغلی می توانند رزومه خود را تا 10 روز پس از تاریخ درج آگهی به آدرس Bagro.hr@gmail.com  یا شماره فکس 88310377 ارسال نمایند.

همچنین ردیف های شغلی 19 الی 24 می توانند با شماره های زیر 88319668 و 88347667 تماس حاصل کرده

و با انجام هماهنگی در ساعات 10 الی 15 به آدرس: خیابان ایرانشهر، پایین تر از چهارراه سمیه، کوچه مهزاد، پلاک 6، طبقه 4، واحد 21 مراجعه نمایند.

---------------------

آگهی استخدام در یك شركت پتروشیمی بزرگ و معتبر در خوزستان { آخرین مهلت : 5 آبان 1392 }


 


دعوت به همكاری در یك شركت پتروشیمی بزرگ و معتبر

 

- مدیر انبارها ( مهندسی صنایع با 10 سال سابقه اجرایی در صنعت پتروشیمی )

- مدیر نگهداری و تعمیرات ( مهندسی مكانیك با 10 سال سابقه اجرایی در صنعت پتروشیمی )

- سرپرست بهداشت ، تغزیه و HSEQ  ( مهندس صنایع غذایی با 5 سال سابقه اجرایی در صنعت پتروشیمی )

- قائم مقام مدیر تولید ( مهندس شیمی با 8 سال سابقه در صنعت پتروشیمی )

- سرپرست مهندسی فرآیند ( مهندسی شیمی با 4 سال سابقه در صنعت پتروشیمی )

------------------------------------------------------------------------------

 

سایر شرایط :

- اولویت استخدام با افراد بومی ( استان خوزستان ) می باشد. چنانچه از سایر مناطق ایران استخدام صورت پذیرد

امكانات اولیه از قبیل منزل و خودرو سازمانی حسب ضوابط و مقررات قابل ارائه می باشد.

- كلیه هزینه های ایاب و ذهاب  ( بلیط هواپیما و ... ) پس از استخدام برعهده شركت می باشد.

- شرایط حقوق و دستمزد مطابق با قوانین كار و امور اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و بر اساس توافقات دوجانبه تعیین و قابل پرداخت می باشد.

مهلت ارسال رزومه تا تاریخ : 05/08/1392                                           

 ایمبل: oilgas_hr@yahoo.com
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بابا

تاریخ:یکشنبه 28 مهر 1392-12:04 ق.ظ

چشم پاک دختری از جمله‌ای تر مانده است""" چشم‌های پاکش اما خیره بر در مانده است
روی دیوار اتاق کوچک تنهایی‌اش """ عکس بابایش کنار شعر مادر مانده است . . .
یاد و خاطره شهیدان گرامی باد

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برای همیشه از دسترس خارج خواهد شد .

تاریخ:یکشنبه 28 مهر 1392-12:03 ق.ظ

گر در نظر دارید بهمراهی یک پسر نپتون در جریان زندگی به شنا بپردازید اختیار عقل و هوشتان را کاملاً بدست وی نسپارید . حواستان را جمع کنید چون ممکنست او , بمناسبت ستارگانی که در دیده دارد , جزر و مد را از یکدیگر تشخیص ندهد .
مرد متولد این ماه می تواند دقیقاً همان چیزی باشد که شما می خواهید و یا دقیقاً همان چیزی باشد که نمی خواهید . یک موج موافق در زندگی برای او به معنای شانس و موفقیت است . فقط نیاز به کمی تصمیم گیری و فعالیت و بر طرف کردن پرده رویا ها از مقابل دیدگان دارد . و مشکل اینجاست که بعضی از این موجودات بزرگترین امواج شانس و ترقی را صرفاً نمی بینند .
او ضعیف نیست . موضوع فقط این است که زل زدن بیش از حد به یک ستاره نقره ای رنگ که رو به خاموشی می رود , او را از مشاهده انوار طلائی خورشید باز می دارد . البته تمام آنها این چنین نیستند ولی می توان گفت که اکثرشان رویا پردازان قابلی هستند . بهر حال همیشه جای امیدواری هست ! و اگرچه جهان به رویای لطیف و رمانتیک او نیازمند است , خود او نیز محتاج " حرکتی " برای گذران زندگیست . و زمانی که این حرکت را آغاز می کند , همان استعداد و قدرت تصور و تخیل بهمراه فکر روشن بکمکش می آید و او را بسوی اهداف حساس و با ارزشی راهنمائی می کند که شهرت و محبوبیت برایش به ارمغان می آورد .
اما بگذارید با هم روراست باشیم . اگر او بالای 25 سالگی است و هنوز مدی در زندگیش اتفاق نیفتاده است محتاج دعا و نظر و نیاز است . البته از نظر شخص خودش ممکن است کاملاً احساس موفقیت کند , اما برای زندگی خانوادگی چندان امیدوار نباشد چون اگر او از آن نوعی باشد که رویاها به اندازه کافی خوشحالش کنند , دیگر دلیلی برای تغییر وضعیت نخواهد دید . اگر خواستید او را برای کاری تشویق کنید در مرحله اول کارهای هنری را پیشنهاد کنید . او با آنهمه احساس رمانتیک , اگر تن به فعالیت دهد و پرده های خیال را کنار زند , می تواند بهترین نویسنده , هنر پیشه , موزیسین , و یا نقاش بشود . بگذارید عقیده خودم را درباره متولدین این ماه برای شما بگویم . بنظر من متولدین اسفند ماه یک " رویای متحرک و متبسم " هستند . ولی اگر از این حالت رویائی , که صرفاً به دلیل حساسیت , ساده لوحی , و زودرنجی بیش از حد ایشان است خارج شوند , دوست داشتنی ترین موجود روزگار می شوند , اگرچه که حتی زمانی که غرق در خیال می باشند باز هم دوست داشتنی ترین هستند . ولی اصل موضوع این است که در حالت فعالیت روحی و جسمی ( وضعیت آخر ) , علاوه بر دوست داشتنی بودن , به علت هوش و زیرکی و انرژی خاص خودشان , موفق و قابل احترام نیز خواهند بود . و در این وضعیت باید بگوییم که آنها نورعلی نور هستند , یعنی تمام محاسن را یکجا دارا می باشند . محاسنی که در آرزوها جای دارد .
مرد متولد اسفند ماه هیچ تعصبی ندارد . او با همه احساس همدردی می کند و همه را درک می کند . بطوریکه حتی درباره آنها که در جزیره لختی ها زندگی می کنند هرگز , قبل از آنکه خودش شروع به پابرهنه راه رفتن بکند , عقیده ای ابراز نمی دارد . حتی در آن زمان هم انتقادی نمی کند در ضمن هیچ مسئله ای او را شوکه نمی کند . تمام اتفاقات زندگی برای او جزئی از زندگی و در نتیجه عادیست . او کنجکاو است و می کوشد در ضمن همدردی و پیدا کردن راه حل , قضاوتی عادلانه نیز داشته باشد . احتمال اینکه این دوست خوب , یکی دو تا از رازهای دوستان را برملا کند هست ولی قطعاً از روی قصد و منظوری نخواهد بود . متولدین اسفند ماه گاهی اوقات قبل از فکر کردن صحبت می کند و متاسنه درک این مطلب که برداشتن سرپوش اسرار دیگران می تواند خطرناک و زیان آور باشد برایش مشکل است . او به سختی متوجه می شود که ممکن است افرادی که سوء نظر دارند از گفته او بنحوی سوء استفاده کنند .
متولدین این ماه معمولاً آرام صحبت می کنند و متین می اندیشند . آنها سعی می کنند کاری به کار کسی نداشته باشند اگر چه که مسائل دوستان و همسایگان لحظه ای آنان را تنها نمی گذارد , و علت این است که آنها بسیار " زیبا " گوش می کنند . آنها چنان با علاقه خوش قلبی به درد دلها گوش می سپارند که اشخاص برای بیان قصه ها و غصه هایشان وسوسه می شوند . و بهمین دلیل اگر مایلید با یک مرد متولد این ماه زندگی خوشی داشته باشید , یادتان باشد که گوشهای او دیگر نیازی به شکوه و شکایت ندارد و لبریز از انواع گرفتاریها و مصیبت ها هستند . بر عکس , او احتیاج به استراحت و تجدید قوا دارد . روحیه متولد اسفند ماه دقیقاً شباهت به یک اسفنج دارد که همه چیز را جذب می کند . خوب , بد , تاریک , روشن , غمناک یا شاد کننده فرقی نمی کند . هرچه در محیط اطرافش باشد او را بطرف خود می کشد . بهمین دلیل اطرافیان بدشان نمی آید که در واقع خود را به او تحمیل کنند و گوش و قلبش را به اختیار خود در آورند . و به هیمن جهت اونیاز به استراحت و مسافرتهای گاه طولانی دارد تا قلبش را دوباره خالی و آرام کند . و شما هرگز لحظات سکوت و آسایش او را بر هم نزنید . او باید سفر کند , در کنار آبشار دراز بکشد و در داخل جنگل پیاده روی کند , و این کارها را باید به تنهائی انجام دهد , تا موفق شود گره های روحش را باز کند و دوباره شاد و خندان بسوی شما پر بکشد , ببخشید منظورم این است که شنا کند .
بخاطر داشته باشید که ماهی بیش از حد حساس است . کمی خجالتی بودن و حیای او نیز به دلیل آگاهیش از حد و حدودیست که باید برای خود منظور کند او به کسی احتیاج دارد که ارزشهای واقعیش را بشناسد و اگر شما مورد تحسین او هستید هرگز تشویق و ترغیب رافراموش نکنید .
احتمالاً او در کلاس یوگا یا تمرینهای آرامش روح و امثال آن نام نویسی کرده است . او عاشق مسائل اسرار آمیز , ارتباط با ارواح و روی هم رفته دنیای ناشناخته هاست . ممکن است در علم ارقام و ستاره شناسی و تناسخ نیز مطالعاتی داشته باشد او نیز مانند همزادانش یعنی متولدین تیر ماه و آبان ماه , با درک و آگاهی از علوم قدیمه و اسرار آمیز بدنیا آمده است و این مطالب برای آرامش روح او بسیار مفید می باشند , تعادل احساسی او را حفظ می کنند و می تواند لنگرگاهی برای امواج خروشان خیال تصورش باشند . مردان متولد اسفند ماه گاه و بیگاه درچار افسردگی و غم می شوند ولی با دستیابی به یک وسیله مطمئن می توانند خیلی سریع آبهای گل آلود را به عقب برانند و به سطح شفاف و آرام برسند . بعضی از آنها نیز کمی در کارهای خانه دخالت می کند و سرو صدائی نیز به راه می اندازند ولی من به شما قول شرف می دهد که داد و بیداد آنها اصلاً شباهتی به صدای مردان متولد اردیبهشت ندارد . می بینید که شما چقدر خوشبخت هستید ؟
این مرد با وجود آنکه بسختی می تواند به عمق خود سفر کند , مشکلی برای شکافتن دیگران ندارد . فریب دادن او بسیار دشوار است چرا که او مستقیم جهت دیگر را مشاهده می کند . اما ایشان , اگر تصمیم بگیرند , براحتی شما را گول می زنند . شما نمی توانید چیزی را از او پنهان کنید . بعضی از متولدین این ماه تمام کارهای خود را بنحو اسرار آمیزی انجام می دهند مثلاً تلفن منزلشان را به یک اسم رمز در دفتر تلفن ثبت می کنند و آدرسشان را به کسی نمی دهند . آنها شبها خواب یک مخلوق عجیب وغریب را می بینند که با اشاره انگشت آنها را تبدیل به عدد می کند و تمام راز و رمزشان را کشف می کند . شاید آنکه شما با او طرف هستید از این نوع نباشد ولی مطمئناً اگر از او بپرسید که ده دقیقه قبل کجا بوده خواهت گفت برای خرید سیگار رفته بوده در حالیکه در واقع مشغول شستن ماشینش در پارکینگ بوده است . علت اینکارش را از من نپرسید , چون خود او هم نمی داند . لابد این ارثی است که از متولدین خرداد ماه به او رسیده است . در ثانی اگر اینکار او را خوشحال می کند , ما که بخیل نیستیم . حسادت در وجود او نقشی ندارد . و اگر دارد او چنان هنر پیشه ماهریست که هرگز بروز نمی دهد . اما در حال او یک مرد است که بیش از هر مرد دیگری حساس و رمانتیک می باشد و طبیعت بسیار ملایمی دارد . در ضمن یادتان باشد که شما باید احساس حسادت خود را کنترل کنید , او برای همه همدردی می کند !و دست خودش هم نیست . این طبیعت اوست که مجبورش می کند با همه مهربان باشد و همه را دوست داشته باشد ؟ او ماهی های رنگارنگ و زیبا را شناکنان دنبال می کند . اما با کمی سعی و کوشش می توانید او را سر براه کنید و در عوض از مصاحبت شخصی برخوردار شوید که راجع به هر مطلبی در زیر آسمان کمبود اطلاعاتی دارد و صحبت کردن با او خالی از لطف نیست .
بگذارید تا یادم نرفته یک راه برای فریب دادن این مرد بشما یاد بدهم . در زمانهائی که او دچار حالتهای سر درگمی و افسردگی و بدخلقی می شود و آبهای گل آلود جلوی دیدگانش را می گیرد , یک لباس زرد رنگ بپوشید , لبخند بزنید , کارهای خانه را پشت اکواریوم پنهان کنید , چند بلیط سبز رنگ برای باغ وحش یا پارک تفریحی بخرید و خلاصه دست او را بگیرید و ببرید . علاوه بر آن همیشه بخاطر داشته باشید که هر توقع و انتظاری از او دارید , باید خودتان مثال و نمونه خوبی از آن باشید . او بسیار تاثیر پذیرست و روش شما را در زنگی الگوی خود قرار خواهد داد . این مطلب بسیار جالبی درباره خصوصیات متولدین این ماه است . آنها بی اختیار به دنبال یک راهنما و آنکه جلوی صف ایستاده براه می افتند و دستورات او را موبمو اجراء می کنند . بخصوص اگر رهبر گروه نزدیک به آنها و مورد احترامشان باشد .
بچه ها او را پدری سراپا شادی و احساس می یابند . او آنها را به ساحل دریا و برای شنا و قایقرانی می برد و به کمک آنها آدمک برفی می سازد . به آنها یاد می دهد که روی سر خود بایستند و یوگا تمرین کنند . برایشان ریتمهای قدیمی را زمزمه می کند و ادای تمساخ آبی رنگ را در می آورد . بچه های او موجوداتی متعادل و فهمیده بار می آیند و اینرا از طبیعت خاص پدر خود دارند که می تواند پرنده کوچکی را بدون چیدن بال یا فشردن و ترساندن مدتهای در کف دست خود نگاه دارد . او به مشکلات کوچولوی آنها گوش می دهد و مغز و فکرشان را پرورش می دهد . شما هم می توانید بینی آنها را پاک کنید و لباسشان را عوض کنید . این ترکیب خوبی خواهد بود !؟
مراقب باشید که هرگز پا بر روی رویاهای این مرد نگذارید . او نه این گناه شما را می بخشد و نه فراموش می کند . به او فرصت دهید که رویاهایش را به حقیقت تبدیل کند و کشتی تصوارتش را به ساحل امن و آرام برساند . در مسائل احساسی و عاطفی , این مرد نیاز به تداوم دارد . یعنی مطلب برای او عادی و بی تفاوت نمی شود و باید مرتباً وفاداری و فداکاری را بگوشش زمزمه کنید . امیدها و آرزوهای او باید پیوسته با مهر و محبت آبیاری شود و حشرات انتقاد و بهانه جوئی از اطراف ریشه وجودش دور گردند . قلب او سرچشمه امید است . آنرا آهسته و با ملایمت لمس کنید که اگر سرچشمه و منبع اصلی چیزی بشکند و خشک شود , برای همیشه از دسترس خارج خواهد شد .

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بعــد دلــم بـدجــور غروب زده میشود

تاریخ:یکشنبه 28 مهر 1392-12:01 ق.ظ


تو را بوسیدم و جانم به در شد

تنم آواره و دل در به در شد

به کامت تا نهادم کام خود را

تمام هستی ام زیر و زبر شد

نمیدانم که بوسیدن چه حکمیست

که تا آمد جدائی بی اثر شد

ز بوسه بوسه ی دیگر طلب کن

که این دنیا ز بوسه پر ثمر شد
 
 

کنارم که هستی زمان هم مثل من دستپاچه میشود

عقربه ها دوتا یکی میپرند

اما همین که میروی تاوان دستپاچگی های ساعت را هم من باید بدهم

جانم را میگیرند ثانیه های بی تو…
 
 
 

دلـم گرفتــه اسـت یــا دلـگیــرم یـا شایـد هـم دلـم گیـر اسـت
نمــی دانــم …
اصـلاً هیــچ وقـت فــرق بیــن اینــها را نفهـمیــدم
فقـط مـی دانـم دلـم یـک جـوری مـی شـود
جــوری کـه مثــل همیــشـه نیــسـت
دلـم کـه اینـطــور مـی شـود ، غصـه هـای خــودم کـه هـیچ
غصـه ی همــه ی دنیــا مـی شـود غصـه ی مـن
بعــد دلــم بـدجــور غروب زده میشودداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خطا از من است ، می دانم …

تاریخ:یکشنبه 28 مهر 1392-12:01 ق.ظخطا از من است ، می دانم …
از من که سالهاست گفته ام ” ایاک نعبد “
اما به دیگران هم دلسپرده ام
از من که سالهاست گفته ام ” ایاک نستعین “
اما به دیگران هم تکیه کرده ام
اما رهایم نکن
بیش از همیشه دلتنگم


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عشق، بدون مرز

تاریخ:یکشنبه 28 مهر 1392-12:00 ق.ظ

عشق، بدون مرز مشاهده در قالب پی دی اف چاپ
صدا - کودک ، زن و خانواده
شنبه ، 27 مهر 1392 ، 08:29

برنامه ایست از گروه اجتماعی صدا وسیمای مرکز کرمان به تهیه کنندگی؛فاطمه قاسمپور ،صدابردار؛علی زارعی،گوینده نریشن ؛زهرا استاد نارویی،رضا محمود آبادی این برنامه عشق مادر به فرزند را به گونه ای زیبا تهیه و تولید نموده است که شنیدن آن توصیه میشود.

                                            

    
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عشق یک طرفه در خانه ما

تاریخ:شنبه 27 مهر 1392-11:57 ب.ظ

بررسی مسائل و مشکلات پیش آمده در خانه و به چالش کشیدن رفتار ها و بازخوردهای افراد تا رسیدن به راه حل، بدون هیچ گونه قضاوت و پیش داوری از رویکردهای برنامه خانه ماست که از شنبه تا چهارشنبه با یک موضوع، نحوه مواجهه با مشکلات و چگونگی حل و فصل آن را به نمایش می گذارد.
برنامه خانه ما، شنبه 27 مهر با این موضوع که چقدر نوزاد خود را می شناسید به نویسندگی فاطمه خسروپور روی آنتن می رود. و روز یکشنبه از تعلق خاطر افراد به وسایل فرسوده، کهنه و قدیمی و جمع آوری آنها صحبت می کند.  
مشکلات دوران نامزدی به نگارش تکتم نوبخت، دوشنبه پخش می شود و سه شنبه 30 مهر، خانه ما به تهیه جهیزیه می پردازد.
روز چهارشنبه سهیل الله یار، عشق یک طرفه را به نمایش می کشد و بچه های خانه ما هم در نقش یک عاشق، یک فارغ و مشاور و همسایه های خانه ما، آنها را همراهی می کنند.  
حماد خزایی تهیه کننده، حمیرا نجفی سردبیر، فاطمه سرلک، سعید بارانی گوینده، نسرین صداقت زاده و بهروز سالمی بازیگر، فاطمه خسروپور، فاطمه سرلک، تکتم نوبخت، میر یوسف رضوی و سهیل الله یار نویسنده، در این هفته از برنامه خانه ما شنوندگان را همراهی می کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عشق سمبلیکی که به قتل سازمانی انجامید/ ماجرای عشق سازمانی لیلا و مجید

تاریخ:شنبه 27 مهر 1392-11:56 ب.ظ

 لیلا زمردیان مدتی رابط زندانهای تهران و شیراز با مجاهدین بود و در جلسات خانوادههای زندانیان نیز شرکت میکرد. اسم مستعار او آذر است، در تمرینات تیراندازی و مواد انفجاری شرکت داشته است. انفجار بمب در شرکت جنرال که منجر به کشته شدن سرایدار آن شد به وسیلهی او و شریف واقفی انجام شد.

 فعالیت‌های مجید بعد از سال 1350 بعد از آن که مجید شریف واقفی در رأس یکی از سه شاخه سازمان مجاهدین قرار گرفت. علاوه بر پست سازمانی، در هسته مرکزی سازمان مسئولیت های دیگری را نیز عهده دار شد.

یکی از مسئولیت‌های وی از نظر امنیتی، حفظ و حراست و سازماندهی اعضای سازمان و خنثی کردن اقدامات ساواک و شناسایی منازل و مکان های تیمی تحت نظر ساواک و پلیس و کشف تاکتیک‌ها و مکان‌های تله گذاری شده توسط ساواک بود. فعالیت دیگر وی، کسب اطلاعات از مراکز تجمع و تردد ساواک و پلیس و به دست آوردن اطلاعات از شخصیت‌های منفور و مؤثر رژیم و انتشار نشریه‌ای به نام « نشریه امنیتی» بود که محتوای آن خلاصه‌ای از موارد ذکر شده همراه جمع بندی عملیات نظامی بود. وی مسئولیت رابطه با اعضای اعزامی به خارج از کشور و ارسال پیام و اخبار و تحلیل موضوع برای آنها را نیز بر عهده داشت. مجید مسئولیت گروه الکترونیک را نیز بر عهده داشت که تحت راهنمائی او کسانی چون عبدالرضا منیری جاوید به نتایج گرانبهایی دست یافته بودند . مجید شریف واقفی مهندس الکترونیک بود و تجربیات الکترونیکی او برای آموزش در سازمان مفید واقع شد. 

یکی از موضوعاتی که بعد از ایجاد خانه‌های تیمی در سازمان شکل گرفت، ازدواج‌های درون سازمانی بود. لطف الله میثمی می‌نویسد : «ابتدا که به این خانه‌های تیمی رفتم، آثار انحراف ایدئولوژیک به چشم نمی‌آمد ... در این خانه‌ها جوانانی بین 20 تا 40 سال فعالیت داشتند . آنان (به قول میثمی) هم ایدئولوژی راهنمای عمل داشتند، هم آموزش و هم ازدواج می کردند. وقتی سرشاخه و مرکزیت موافقت می‌کرد ازدواج بین جوانان صورت می‌گرفت.

بقیه اعضا گواهی می‌کردند که این دو نفر با هم ازدواج کرده‌اند، سپس طبق احکام رساله آن دو با هم محرم می شدند. سمبل ازدواج در آن زمان عشق ،‌ گل و خون بود. دخترها علاقه داشتند با کسی که زندگی اش با شهادت و جان بر کفی عجین باشد ازدواج کنند. با یک زن مجاهد که به مرام مارکسیست گرایش پیدا کرده بود ، ازدواج کرد .

وی در دانشگاه با شریف واقفی (رهبر شاخه کارگری و بعد مذهبی مجاهدین) ازدواج کرد.

درباره این ازدواج نظرات گوناگونی وجود دارد  از جمله آن که سیده مریم شریف واقفی در این باره می‌گوید : «ما درباره ازدواج او (مجید) خبری نداریم، اما یک نفر از سازمان به ما گفت : گوش به این حرف ها ندهید.  سید مرتضی شریف واقفی می‌گوید: ما در این باره نتوانستیم اطلاع دقیقی به دست بیاوریم، اما شاید آنهایی که در تشکیلات آن زمان فعالیت می‌کردند و جزو رهبران آن تشکیلات بودند اطلاع دقیق تری داشته باشند ... اگر ازدواجی بوده به صورت تیمی و تشکیلاتی بوده است.  دکتر صلواتی می‌گوید:« در آن حدی که من می‌دانم مجید شریف واقفی با لیلا زمردیان صیغه ازدواجی برقرار کرده و ازدواج درون گروهی داشتند. لیلا زمردیان هم فراری بود. اینها مجموعاً در خانه تیمی زندگی می کردند .

البته با اجازه علمائی مانند مرحوم آیت الله طالقانی و مرحوم آیت الله ربانی شیرازی که آنها از آن دو اجازه می‌گرفتند. آن طور که من شنیدم، خانم زمردیان هم تغییر موضع داد و در نتیجه با مجید شریف واقفی که تغییر موضع نداده بود دچار اختلاف شد و این موضوع باعث شده بود که آنها نسبت به هم گرایش خاص زن و شوهری را نداشته باشند. بر اساس اعترافات وحید (رحمان) افراخته :« لیلا زمردیان قبل از شهریور 1350 از طریق پوران بازرگان و زری عاملی با مجاهدین تماس هایی برقرار کرد. در آن زمان که وی به عنوان مددکار اجتماعی در مدرسه های جنوب شهر و یا بیمارستان ها مشغول به کار بود با جوانی آشنا می‌شود. این فرد تعداد زیادی از فرزندان کارگرانی را که شاگردانش بودند و تقریباً در سال‌های اول، دوم دبیرستان با افکار سیاسی آشنا می کند و کتاب های صمد بهرنگی را به آنها می‌دهد. این فرد آشنایان زیادی در میان روشنفکران و مردم جنوب شهر دارد و نسبت به مجاهدین سمپاتی دارد. لیلا زمردیان مدتی رابط زندان های تهران و شیراز با مجاهدین بود و در جلسات خانواده های زندانیان نیز شرکت می کرد. مدتی رابط صدیقه رضائی با گروه بود. اسم مستعار او آذر است، در تمرینات تیراندازی و مواد انفجاری شرکت داشته است. انفجار بمب در شرکت جنرال که منجر به کشته شدن سرایدار آن شد به وسیله او و شریف واقفی انجام شد. مدتی مسلح به سلاح 35/6 بود و بعد اسلحه اش از او گرفته می‌شود. مخفی شدن او زمانی بود که رضا رضائی مخفی شده بود (پس از فرار از زندان) و در منزل منیژه اشرف زاده سکونت داشت و بیرون نمی آمد. رضا به بهرام آرام اظهار داشت که احتیاج به زن دارد و آرام ، لیلا زمردیان را به همین منظور به این منزل آورده و او را مخفی کرد ... او رضا را پذیرفت و به اصطلاح زن او شد.

لیلا که فردی است مغرور و جاه طلب، با استفاده از حربه‌های زنانه در این مدت اطلاعات زیادی نسبت به مسائل گروهی و تشکیلاتی به دست آورد. مسئولیت نوشتن اطلاعات و عکس برداری از آنها به وسیله مینوکس به او داد شد . سپس مدتی رابط (مریم) زن شهرام بود و نیز رابط سیمین صالحی . پس از مدتی به همراه شریف واقفی به کارگری فرستاده شد و شریف واقفی که شروع به جمع آوری افراد مذهبی به طور پنهانی کرده بود ، این مسئله را با لیلا زمردیان در میان گذاشت .

لیلا که وحشت کرده بود با نوشتن نامه ای جریان را به اطلاع گروه رسانید . سپس به گروه پیوست و تحت مسئولیت دختری به نام (N) قرار گرفته که (N) تحت مسئولیت شهرام قرار داشت.

البته معلوم نیست لیلا این دختر را به چه نام می شناسد، ولی به شدت از او ناراضی بود و می گفت؛ من نمی خواهم تحت مسئولیت تو باشم. لیلا مرتب اصرار می کرد که برایش توضیح دهند چرا شریف واقفی را کشته اند و چرا او را با چنین فردی هم گروه کرده اند. گروه می ترسید روزی لیلا دستگیر شود و به علت وضع روحی خراب تمام اطلاعاتش را به پلیس بدهد و مصاحبه  تلویزیونی کند . حتی صحبت ترور او نیز پیش کشیده شد، ولی جدی گرفته نشد.

امری که جدی گرفته شد عبارت بود از فرستادن او به افغانستان، این امر گویا با موانعی از قبیل پیدا نکردن مرد مناسبی برای این که در آنجا با او باشد و قیافه ظاهری لیلا که به هیچ وجه به افغانی‌ها شباهت نداشت، برخورد کرد.

لیلا زمردیان در پایان توسط مأموران عملیاتی کمیته مشترک ضد خرابکاری، که به منظور شناسائی و دستگیری اعضای گروه های تروریستی مشغول به کار بودند کشته شد.

موضوع از این قرار بود که مأموران خیابان ری به هنگام گشت در حوالی میدان شاه سابق به یک زن چادری جوان ظنین شده و چون قصد تعیین هویت او را داشتند ، وی با استفاده از ازدحام جمعیت و ترافیک سنگین مبادرت به فرار می کند و به اخطارهای مأموران توجهی نمی‌کند و علاوه بر آن تظاهر به داشتن سلاح می‌کند. او در کوچه  شترداران از ناحیه لگن خاصره و پا مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد و چون از فرار ناامید می‌شود. با جویدن قرص سمی سیانور خودکشی می کند و در راه رسیدن به بیمارستان فوت می کند . (28) در بازرسی بدنی از او یک قطعه کارت شرکت لرد الکترونیک با مشخصات صدیقه خلقی ملحق به عکس لیلا زمردیان ، یک یادداشت حاوی تعدادی قرار ملاقات گروهی ، یک نشانی منزل ، یک عدد قرص سمی ، و مبلغ بیست و شش هزار و نهصد ریال وجه نقد ... سه حلقه انگشتری ، یک رشته گردن بند و یک عدد ساعت اراتور زنانه  مستعمل متعلق به گروه نزد او بود .  در سال 1357 مادر لیلا زمردیان نامه ای برای دادگاه انقلاب اسلامی فرستاد که طی آن تقاضا کرده بود ، از تهرانی یا آرش ، رئیس ساواک سابق ، سؤال کنند که لیلا به دست چه کسی شهید شده است ، آیا این دو خود قاتل هستند و اگر نه قاتل او کیست ؟ (30) و سر انجام طبق اظهارات بهمن نادری پور در دادسرای انقلاب اسلامی تهران ، درباره ی لیلا زمردیان ، منوچهر وظیفه خواه اقداماتی انجام داد که هر چند دستگیری او اتفاقی نبود ، اما نادری پور با اطمینان می نویسد : " مطمئن هستم که با سیانور خودکشی کرده است .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

همایش جشن استانی ( گیلان ) بزرگ ولایت بمناسبت عید غدیر خم در آستان قدس امامزادگان آستارا ساعت 10 تا 12 ظهر

تاریخ:شنبه 27 مهر 1392-03:06 ب.ظ

                  من کنت مولاه فهذا علی مولاه

برگزاری  همایش جشن استانی ( گیلان ) بزرگ ولایت بمناسبت عید غدیر خم در آستان قدس امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا .. روز پنج شنبه ساعت ۱۰ تا ۱۲ ظهر  با حضور مسئولان آستارا و استان گیلان.. ۲/۸/۹۲  با حضور خودجوش مردم  ولایت مدار استارا و تالش واستان گیلان 

 .http://png-2.findicons.com/files/icons/1015/world_cup_flags/256/iran.pngتصویر اصلی را ببینید

 

 

 

 

 

مکان جشن و همایش بزرگ ولایت  :   آستان قدس امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا .. روز پنج شنبه ساعت ۱۰ تا ۱۲ ظهر  با حضور . ۲/۸/۹۲

ازمردم همیشه در  صحنه و لایت مدار  شهرستانهای استارا و لوندویل و تالش و استان گیلان برای شرکت در این همایش استانی دعوت بعمل می آید...

مدیریت اجرایی آستان قدس امامزادگان ابراهیم و قاسم  ع آستارا

 


xn43c88dt79bgp2m4hpe.jpg
 

43ys7prsr2yz09sges13.jpg

--------------------
کککککککککککککککککککککککککککککککککککککگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگ
شجره نامه امامزاده ابراهیم وقاسم(ع)آستارا:از فرزندان امام موسی کاظم ع

 

 تاریخ شهادت امامزادگان بدست اعمال بنی عباسی در منطقه : 253 هجری قمری

 

علت شهادت : تبیلغ برای ترویج اسلام اصیل شیعه در ایران در جنگ با  حكومت ضد دینی  بنی عباس  به شهاددت رسیدند

 

 آستان قد س و  مطهرحضرت امامزادگان ابراهیم وقاسم ع ازفرزندان  حضرت امام موسی كاظم (ع)، درآستارا روستای امامزاده آرامگاه دارند ودر پنج كیلومتری شهرآستارا می باشد ودر محدوده بخش لوندویل شهرستان آستارا استان گیلان واقع شده است.

مردم منطقه  تالشان،اردبیل وجمهوری آذربایجان بخصوص آستارا،داستانهای متعددی درخصوص امامزادگان مدفون درآستارا روایت می كردند. بنده بعد از چند سال تحقیق وبررسی ازمردم تالشان و بخصوص آستارا واردبیل وگیلان وجمهوری آذربایجان جمع بندی كلی ، مختصرومفید وقابل قبول ازنظر عقل ومنطق وتاریخ روایتی نقلی وبعنوان داستان نقلی امامزاده ابراهیم وقاسم (ع) به شرح ذیل به نگارش درآورد.

بنابر داستان های نقلی وحماسی ومذهبی در منطقه آستارا (تالشان جمهوری آذربایجان وجمهوری اسلامی ایران)امامزادگان  ابراهیم وقاسم(ع)از فرزندان  امام موسی كاظم (ع)با پدربزرگوارشان، همانند اولاد ونوادگان امام موسی كاظم (ع)با پدر بزرگوارشان ،همانند اولادونوادگان امام موسی كاظم (ع)،برای تبلیغ تشیعه واسلام به ایران هجرت كرده بودند.

پدربزرگوارشان باعده ای از مریدانشان درجنگ با نیروهای بنی عباس در دیلمستان به شهادت می رسند و دو فرزند ایشان همراه نرجس خاتون ،خواهر ایشان، كه درجنگ مجروح شده بودند وباكمك علویان دیلم متواری وبصورت گمنام متواری بودند وبه تبلیغ تشیع می پرداختند.

آنها ازسوی ماموران و اعمال بنی عباس تحت تعقیب بودند وقتی در  گركری تالشان كه در حال تبلیغ بودند،توسط جاسوسان بنی عباسی شناسایی وپس ازدر گیری بانیروهای عباسی متوازی شدند.در منطقه چوبردر كنار كوهپای چوبر،عمه گرامی ایشان نرجس خاتون وفات می كنند وپس از دفن ایشان  به قصد زیارت و پناهنده به بی بی هیبت دختر گرامی موسی كاظم (ع) در باكو بودند حركت كردند .

توضیح :باكو پایتخت جمهوری آذربایجان می باشد. جمهوری آذر بایجان تا حكومت فتحعلی شاه، شاه خ‍این قاجار جزء خاك ایران بود كه طبق قراردادننگین وخیانتكارانه ی قاجار به دولت روسیه واگذارشد.

تا اینكه به منطقه ی امامزاده كنونی آستارا می رسند ودر صددجمع آوری كمك ونیرواز تالشان، برای مبارزه با اعمال بنی عباس بودند وچون گرسنه ومجروح بودند از طرف كشاورزی محلی پذیرایی شدو وقتی كشاورز از هویت امام زاده ها باخبر شد،مخفیانه به نیروهای بنی عباس اطلاع داد وامام زاده ابراهیم وقاسم(ع)در محاصره بنی عباس افتادنداما آنها تسلیم نشدندو امامزادگان نوجوان تا آخرین نفس مبارزه كردند اما سر انجام به شهادت رسیدند وبه دست نیرو های بنی عباس دفن شدندوبرای اینكه كسی از هویت امامزادگان مطلع نشود،كشاورز محلی خبرچین رادردم به هلاكت رساندند به اذن الهی قتل گاه (محل شهادت )امامزادگان در عاشورا خاك به همراه خون  همانند آب جوش می خورد و مردم محل هر سال عاشورا در قتلگاه كه بنام قان قین  معروف است جمع می شدند .

در مراسم تاسوعا و عاشورا كه مردم از شهر آستارا و روستاهای لوندویل و استارا و تالشان و اردبیل  با هیات عزا داری به امامزاده می امدند اول به محل قتلگاه ( محل شهادت )امامزادگان  در داداش آباد می رفتند روز تا ظهر عاشورا خون از زمین تا چندین سانت با خاك فواراه می زند .

متاسفانه چند سال پیش شركت راهسازی  ابران پل پیمانكار جاده بین المللی ندانسته  محل را باخاك یكسان و اسفالت ریخت   و فردی غیر قانونی بدون سند بقیه زمین ر ا تصرف و فروخت و باسكول قسمت از زمین قان قین است.

 امام زادگان ابراهیم و قاسم  ع در سال 253 هجری قمری  در جنگ با دشمنان اسلام و شیعه به شهادت رسیدند..

سالها بعداز شهادت ایشان  بانویی بنام  سید خاتون از افراد و تاجر های سر شناس تالشان لنكران آستارا به قصد زیارت امام حسین شب در حال استراحت در محل كنونی امامزاده بود چادر زدنند.

در خواب سید خاتون  دو نوجوان  كنار كنار امام حسین ایستاده بودند در جلوی ایشان ظاهر می شوند .

امام حسین به خاتون  می گوید زیارت  كر بلا شما قبول شد.

اما قبل از برگشت به تالشان دو نفر از فرزندان من كه بدست دشمنان اسلام در سال 253 هجری قمری  شهید شدند و زیر چادرت  دفن هستند  از زیر  خاك در بیاور و بارگاهی برای ایشان بساز و مظلومیت فرزندان شهید مرا به مردم منطقه شرح بدهید.

سید خاتون صبح این كار را انجام می دهد  و پیكر مبارك  این  امامزادگان ابراهیم و قاسم  را در حالی كه پوسیده نشده بود و بوی بهشت می داد در محل كنونی امامزاده دفن نمود و بارگاه خشتی برای ایشان ساخت .

از آن تاریخ  مرقد مطهر امامزادگان ابراهیم و قاسم علیه سلام  جایگاه برای درد دل و خواستگاه مومنان منطقهبه خصوص از باكو تا اردبیل تا تالشان  بوده است . در ایام تاسوعا و عاشورا مردمان اردبیل تالشان و باكو و منطقه برای زیارت هر سال در مرقد مطهر ایشان مراسم برگزار می كنند.

 

 • در زمان حملات روسها  فرمانده روس قصد تخریب و توهین به آستان قدس امامزادگان  داشت كه بخواست الهی در دم هلاك می شود و روسها در طول تجاورز جرات ورود و تعرض به حریم امامزاده گان را نداشتند و مردم تالشان یا فراریان در داخل حرم یاحیاط امامزادگان پناهنده می شدند.
 • در طول تاریخ  در بلایی طبیعی  و مصبیت ها ( سیل یا جنگ  روس و ایران وجنگ داخلی )  مردم منطقه برای در امان ماندن در حیاط و صحن امامزادگان  پناهنده می شدند و در امان می ماندندو حتی پیران منطقه می گفتند هم خود دیدند و هم پدران و مادران ایشان سیل  همه جا را گرفته اما به داخل آستان مقدس امامزاد گان و صحن بخواست الهی نفوذ نكرده است.

 روایت و سخنان زیادی از مجعزه الهی مشاهده شده است كه  مكتوب كرده ام .

جمعی از اهالی امامزاده  و منطقه هیات مذهبی ولی عصر امامزادگان ابراهیم و قاسم علیه السلام را بخاطر تبلیغ تشیع و اسلام  به احترام امامزادگان خادمین افتخاری امامزاد گان تاسیس نمودند  تا در كنار حرم مطهر به صورت رسمی  تبلیغ اسلام و مذهب شیعه نمایند.

منبع استخراج :برگرفته از كتاب داستانهای آسمانی نویسنده : اسماعیل  اسدی دارستانی ایران ص 58 الی 63

 هیات مذهبی ولی عصر امامزادگان و قاسم آستارا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

طراحی بازی بیمه‌ای در شرکت بیمه کوثر گیلان/نگرانی نمایندگان نسبت به توفیقی و فانی

تاریخ:شنبه 27 مهر 1392-02:32 ب.ظ

رحمت‌الله رحمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  در رشت قرار گرفتن گیلان در کرانه جنوبی دریای خزر و در نیمرخ شمالی سلسله جبال البرز را از ویژگی‌های منحصر به‌فرد آب و هوایی این استان عنوان کرد.

وی اظهار کرد: گیلان دارای سه قسم آب و هوای معتدل و مرطوب در مناطق جلگه‌ای و کوهپایه‌ای و پایین‌بند، آب و هوای کوهستانی در مناطق ییلاقی و مرتعی و بالا بند کوهستانی و آب و هوای نیمه خشک و مدیترانه‌ای از رستم آباد رودبار تا لوشان است. 

این مسئول از وجود 564 هزار و 712 هکتار جنگل و 244 هزار و 986 هکتار مراتع در گیلان خبر داد و افزود: 535 هزار و 809 هکتار جنگل طبیعی در گیلان است.

وی، گیلان را شامل 52 حوزه آبخیز کوچک و بزرگ ذکر کرد و یادآور شد: تمام روان آب‌های حاصل از بارش باران با شدت‌های مختلف و جریان‌های حاصل از ذوب برف همراه با بار ناخالص و آوردهای رسوبی محصول فرآیندهای مختلف و متنوع فرسایش، توسط رودخانه‌های موجود در این حوزه‌ها حمل و در نهایت در تالاب انزلی و دریای خزر تخلیه می‌شود.

رحمانی ادامه داد: به جز مجموعه حوزه‌های آبخیز محاط در محدوده استان، حوزه بزرگ سفیدرود نیز در نهایت در دریای خزر تخلیه می‌شود.

به گفته وی، از مجموع وسعت حوزه سفیدرود تنها حدود 300 هزار هکتار آن در محدوده گیلان واقع شده است.

مدیر کل منابع طبیعی گیلان، این استان را دارای 25 پارک جنگلی به مساحت حدود 15 هزار و 770 هکتار عنوان کرد.

وی افزود: 18 تفرجگاه‌های جنگلی و یا استراحتگاه‌های ییلاقی به مساحت حدود 54 هکتار در مالکیت منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان است.

رحمانی اضافه کرد: بخشی از این تفرجگاه‌ها پس از طی مراحل قانونی و برگزاری مزایده به بخش خصوصی برای اجرای طرح مصوب، احاله مدیریت شده و بخشی از آن نیز طبق بند «ج» ماده 147 در اختیار شهرداری قرار گرفته و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بر نحوه اجرای طرح نظارت دارد.

به گفته وی، بقیه تفرجگاه‌های استان نیز در مدیریت اداره کل و اداره‌های منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های تابعه گیلان است.

-------------------

محمدرضا قدیرپور ضمیری، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  در رشت با اشاره به سالگرد تاسیس بیمه کوثر در گیلان، اظهار کرد: شرکت بیمه کوثر از 27 مهر سال 89 مجوز فعالیت خود را از بیمه مرکزی اخذ کرد و در راستای امور بیمه‌ای در فروش بیمه نامه‌های اموال، اشخاص، مسئولیت و مهندسی آغاز به‌کار کرده است.

*فعالیت 23 نمایندگی بیمه کوثر در گیلان

وی با بیان اینکه اکنون 31 شعبه و 720 نماینده فروش در سطح کشور مشغول خدمت‌رسانی به تمام اقشار جامعه است، افزود: از این تعداد، یک‌ شعبه و 23 نماینده سهم استان گیلان است.

مدیر شرکت بیمه کوثر گیلان، عرضه خدمات بیمه‌ای، حضور در بازار سرمایه، فرهنگ‌سازی در بیمه و کسب افزایش رضایت‌مندی و جذب بازارهای بکر و مغفول مانده را از اهداف این شرکت برشمرد.

به گفته وی، بیمه کوثر برای خود جایگاه برترین بیمه خصوصی کشور را در افق سال 1404 پیش‌بینی کرده است.

قدیرپورضمیری، ادامه داد: کارشناسان این شرکت تدین و تعهد، صداقت، عدالت و انصاف، شفافیت، مسئولیت‌پذیری و پایبندی به مقررات، رقابت سالم، امانت‌داری و کمال‌جویی را سرلوحه اخلاقیات خود قرار داده و با تکیه بر اصول حرفه‌ای‌گری خدمات خاصی را برای بیمه‌گذاران و عموم جامعه ارائه کرده‌اند.

*بیمه کوثر تنها دارنده مجوز صدور بیمه‌های خاص/نقش بیمه کوثر در حوادث غیرمترقبه

وی با تصریح بر اینکه شرکت بیمه کوثر با ارائه بیمه‌های خاص مانند بیمه باقیات‌الصالحات، گردشگری، صعب‌ا‌لعلاج و پرتاب ماهواره به فضا نخستین و تنها دارنده مجوز صدور این نوع بیمه‌نامه است، گفت: این شرکت خدمات خاص بیمه‌ای را به افراد و پروژه‌های ملی ارائه کرده است.

این مسئول، اضافه کرد: شرکت بیمه کوثر از زمان حضور خود در مجموعه بیمه کشور در مواجهه با حوادث طبیعی پیش آمده نشان داده که بیمه پیشرو در پرداخت خسارت است.

وی به نقش بیمه کوثر در حوادث غیرمترقبه کشور اشاره کرد و یادآور شد: بیمه کوثر در زلزله آذربایجان شرقی در سال 91، زلزله بوشهر در سال 92 و حادثه سیل در استان‌های گیلان و مازندران در سال 92 با حضور به‌موقع و پرداخت سریع خسارات به بیمه‌گذاران که مسئولان بیمه مرکزی نیز به آن اذعان داشته‌اند، وظیفه انسانی خود را در راستای مشتری‌مداری انجام داده است.

*پرداخت خسارت سیار برای بیمه‌های خودرویی

قدیرپور ضمیری، درباره خدمات دیگر بیمه کوثر، تصریح کرد: واحد پرداخت خسارت سیار برای بیمه‌های خودرویی از جمله خدمات بیمه کوثر است که زحمت مراجعه مستقیم را از دوش بیمه‌گذار برداشته و تنها با یک تماس تلفنی کارشناسان شرکت در محل حاضر شده و خسارت را بررسی می‌کنند و در کوتاه‌ترین زمان نسبت به پرداخت خسارت اقدام می‌شود.

مدیر شرکت بیمه کوثر گیلان، یکی از اهداف اصلی بیمه کوثر را توسعه بیمه‌های عمر نامید و خاطرنشان کرد: امسال شعار شرکت بیمه کوثر «کوثر زندگی را بیمه می‌کند» است که نشان از اهمیت این بیمه دارد.

وی متذکر شد: هر جامعه‌ای که در آن بیمه عمر از رشد خوبی برخوردار باشد از نظر اقتصادی نیز پیشرفته‌تر بوده و از رفاه اجتماعی مناسب‌تری برخوردار می‌شود.

قدیرپور ضمیری، خاطرنشان کرد: شرکت بیمه کوثر برای مقابله با کاهش ارزش پول در جامعه توسعه بیمه‌های زندگی را به عنوان یک هدف عالی دنبال می‌کند.

*بازی بیمه‌ای در گیلان طراحی شد

وی فرهنگ‌سازی بیمه را یکی از اولویت‌های شرکت بیمه کوثر ذکر کرد و یادآور شد: در این زمینه همکاران ما در گیلان مشغول طراحی نوعی بازی بیمه‌ای هستند که در مراحل پایانی کار است.

این مسئول تصریح کرد: با طراحی این بازی می‌توان فرهنگ بیمه را با سرمایه‌گذاری اندک از طریق توزیع آن در مدارس به خانه‌های تمام مردم کشاند و اهمیت خرید یک بیمه‌نامه را از طریق یک بازی ساده به کودکان و حتی بزرگسالان آموزش داد. 

به گفته وی، شرکت بیمه کوثر در نظر دارد با فرهنگ‌سازی ضرورت خرید انواع بیمه‌نامه را برای مردم تبیین کند.

قدیری‌ضمیری خاطرنشان کرد: گاهی خرید یک بیمه‌نامه حتی به صورت ناقص نیز می‌تواند از فاجعه مالی پس از بروز خسارت جلوگیری کند.

--------------------
 
 علیرضا کریم‌زادحق ظهر امروز در جریان بازدید از دفتر خدمات گردشگری سلامت این شهرستان اظهار کرد: با توجه به نیروهای متخصص و فوق تخصصی ماهر پزشکی در کشور به ویژه در شهر رشت، گیلان می‌تواند قطب پزشکی شمال کشور شود.

وی افزود: در راستای توسعه گردشگری سلامت مدیریت بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) با همکاری سازمان میراث فرهنگی و مسئولان استانی و شهرستانی دفتر مرکزی گردشگری سلامت در شهر مرزی آستارا فردا افتتاح می‌شود.

مدیرعامل بیمارستان بین‌المللی قائم (عج) اضافه کرد: در این دفتر خدمات مختلفی به بیماران جمهوری آذربایجان در گیلان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم با همکاری و تعامل مسئولان آستارا گام بزرگی در توسعه خدمات گردشگری سلامت این شهرستان برداریم، تصریح کرد: ورود هر گردشگر سلامت معادل چهار برابر یک گردشگر عادی برای کشور ارزآور دارد و ورود یک گردشگر می‌تواند 9 شغل در کشور را فعال کند.

به گفته کریم زادحق، مراسم افتتاح این دفتر فردا با حضور معاون سازمان گردشگری گیلان و مسئولان عالی شهرستان آستارا رسماً افتتاح می‌شود.

وی، خاطرنشان کرد: این دفتر با کارشناسان و پزشک مجرب در راهنمایی صحیح بیماران و هدایت آنها به مراکز درمانی مورد نیاز نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

این مسئول، کیفیت خدمات پزشکی ایران را بسیار بالا دانست و یادآور شد: هزینه خدمات پزشکی ایران در مقایسه با کشورهای همجوار پایین است و پزشکان ایرانی مورد قبول جامعه جهانی هستند.

آستارا در 173 کیلومتری شمال غربی رشت و 350 کیلومتری جنوب باکو قرار دارد و تنها مرز زمینی گیلان با جمهوری آذربایجان است.

-------------------------

وقتی که دشمن می‌خواست به انقلاب اسلامی ضربه بزند، ابتدا از امام خمینی(ره) و یاران واقعی ایشان شروع کرد، با تمام این ضربه‌ها و شهادت یاران امام(ره) انقلاب اسلامی قوی‌تر شد؛ زمانی که دشمن این ایستادگی را دید، جنگ تحمیلی علیه انقلاب اسلامی ایران به راه انداخت و باز هم یاران واقعی امام(ره) و آنهایی که حقیقت خط امام(ره) را درک کرده بودند، در صحنه حضور یافتند و با دل و جان انقلاب اسلامی را یاری کردند.

این خلوص نیت‌ رزمندگان بارها مورد تقدیر رهبر کبیر انقلاب اسلامی قرار گرفت؛ طوری که ایشان فرمودند: «نور چشمان عزیزم، فرزندان محترم شهدا، جانبازان، اسرا و مفقودین من به شما سلام و درود می‌فرستم و به وجود شما مباهات و افتخار می‌کنم و چه افتخاری بالاتر از اینکه ما در تداوم انقلاب‌مان ذخیره‌های عظیمی همچون شما عزیزان را داریم».

امام خمینی(ره) که اسوه حسنات هستند، در بیان قدر و منزلت پاسداران انقلاب اسلامی در پیشگاه خدای متعال نیز این گونه فرمودند که «ای کاش من هم یک پاسدار بودم» و امروز شاهد هستیم که بی‌بصیرتان با هر نیتی در حال ضربه زدن بر پیکره آرمان‌های انقلاب اسلامی ‌هستند و بیانات رهبر کبیر انقلاب را به تحریف می‌کشانند.

این تحریف‌ها دل خانواده شهدا و دلسوزان انقلاب اسلامی را به درد می‌آورد، طوری که وقتی به سراغ خانواده‌های شهدا می‌رویم، در حالی که از شدت ناراحتی دست روی دست می‌زنند، با تأسف سرشان را تکان می‌دهند، می‌گویند: «این انقلاب از همان ابتدا دشمن داشته، این حرف‌ها همیشه بوده، خداوند هدایت‌شان کند اگر قابل هدایت نیستند، نابود شوند».

گفت‌‌وگوی فارس با خانواده‌های معزز شهدا در خصوص محکوم کردن تحریف بیانات امام خمینی(ره) توسط نعیمه اشراقی (نوه دختری امام) در ادامه می‌آید.

* به حرف بیهوده نوه امام اهمیت نمی‌دهیم

مادر شهید مظاهری در این زمنیه می‌گوید: افرادی که حرف‌های امام را تحریف می‌کنند، می‌خواهند چهره انقلاب را وارونه نشان دهند؛ خانواده‌های شهدا وقتی همسران‌شان به شهادت رسیدند، ایستادند و بچه‌هایشان را با عزت و احترام بزرگ کردند.

وی ادامه می‌دهد: این افراد می‌خواهند به پاسدارها و همسران شهدا بی‌احترامی کنند؛ ما از این بدترها را شنیدیم و این حرف‌ها را حساب نمی‌آوریم؛ اینها خودشان را ضایع می‌کنند؛ خانواده‌های شهدا و پاسدارها با این حرف‌ها آسیب نمی‌بینند. این افراد به خودشان ظلم می‌کنند، چهره واقعی خودشان را به مردم نشان می‌دهند؛ مردم از این آدم‌ها بیزار هستند؛ در طول تاریخ شاهد بودیم که فرزند امام معصوم(ع)‌ نااهل بود. ما هم به حرف بیهوده نوه نااهل امام خمینی(ره) اهمیت نمی‌دهیم.

* اگر نوه امام(ره) از خط ایشان منحرف شود با منافقان فرقی ندارد

مادر شهید «سیداحمد ذاکری» می‌گوید: پسرم از افسران ارتش جمهوری اسلامی ایران بود؛ می‌خواست به جبهه برود به او گفتم: «مادر نمی‌شود نروی؟ پسر عمه‌ات حمید شهید شده است، دیگر تو نرو»؛ پسرم گفت: «باید حمیدها و احمدها شهید شوند تا یک وجب خاک‌مان را پس بگیریم، اگر ما نرویم، می‌آیند ایران را می‌گیرند. این لباس، لباس شهادت تن ما است»؛ او رفت و شهید شد.

همسر شهید «سیداحمد ذاکری» نیز در ادامه درخصوص خاطره‌سازی و انتساب آن به امام(ره) بیان می‌دارد: این حرف از سوی خاطره‌سازان اهانت است، از سوی هر کس که می‌تواند باشد؛ اگر نوه امام از خط امام(ره) منحرف شود، با منافقین فرقی نمی‌کند. هر کس راه امام و شهدا را ادامه داد، با انقلاب اسلامی است، وگرنه منافق است. پیگیری این حرف هم ارزش ندارد و نباید به این حرف‌های بی‌خود توجه کرد.

* مؤسسه نشر آثار امام نباید سکوت می‌کرد

خداجویان یکی از اساتید دانشگاه و از خانواده شهدا است، او می‌گوید: به تازگی برخی از اعضای خانواده و یاران امام(ره) تحریفاتی از بیانات ایشان می‌کنند، تحریفات از شعار «مرگ بر امریکا» صورت گرفته تا سایر مسائل؛ این بحثی که اخیراً به نقل از امام(ره) توسط نوه امام(ره) طرح شده است، هیچ وقت از روش و زندگی امام خمینی(ره) برنمی‌آید. این افراد می‌خواهند اخلاق امام را زیر سؤال ببرند؛ امام(ره) در تمام شرایط به عمق مسائل نگاه می‌کردند؛ این بحث‌ها توهین به ایشان است.

وی می‌افزاید: وقتی که این مسائل دیده می‌شود، انتظار می‌رود مؤسسه نشر و تنظیم آثار امام(ره) جلوی این روند را بگیرد اما متأسفانه می‌بینیم که آنها درباره مسائل مختلفی از جمله پاره کردن عکس امام(ره)، جمع شدن در جماران در انتخابات اخیر، شعار «مرگ بر امریکا» که پیش آمد سکوت کردند.

* منحرفان می‌خواهند جایگاه پاسدار بودن را خدشه‌دار کنند

خواهر شهید «باقر شهریاری» و مادر شهید «سیدمحمد میرامینی» در ادامه می‌گوید: امام خمینی(ره) در طول دوران حیات مبارک‌شان چنین حرفی را با این شیوه بیان نکردند؛ افرادی که بیانات ایشان را تحریف می‌کنند، باید به میز محاکمه کشانده شوند.

وی ادامه می‌دهد: این حرف از طرف دست‌نشانده آمریکایی صورت گرفته است؛ امام(ره) فرمودند: «ای کاش من یک پاسدار بودم»؛ چون پاسدار اسلام بودن جایگاه خاصی دارد. اما این افراد می‌خواهند پاسدار بودن و این جایگاه مقدس را خدشه‌دار کنند.

شهریاری با بیان اینکه در تمام اوضاع و احوال باید گوش به بیانات رهبر انقلاب باشیم، اظهار می‌دارد: خدا همه کسانی که از خط امام(ره) منحرف شده‌اند را هدایت کند، اگر هم قابل هدایت نیستند و همچنان به انقلاب اسلامی ضربه می‌زنند، خداوند نابودشان گرداند؛ امیدواریم به حق حسین(ع) پیرو راه شهدا باشیم.

* با نوه امام(ره) تعارف نداریم

همسر جانباز شیمیایی «حسن درستی» می‌گوید: جریانی پیش آمده که می‌خواهند با خاطره‌سازی و حرف‌های کذب، آرمان‌های امام خمینی(ره) را خدشه‌دار کنند. متأسفانه برخی از وابستگان امام(ره) هم کارهایی می‌کنند که قطعاً امام از این کارهایشان راضی نیستند. ایشان همیشه پیش مردم و به ویژه ایثارگران و خانواده‌های شهدا عزیز بوده‌اند، دوست نداریم به این راحتی درباره ایشان صحبت کنند.

وی در خصوص سکوت مؤسسه امام خمینی(ره) گفت: این سکوت قابل تأمل است. امام می‌فرمودند اگر بنده هم اشتباه کردم، مرا کنار می‌گذارند. اسم بستگان هم به اسم امام(ره) مقدس است، اگر ایشان هم اشتباه کنند یا در خط امام نباشند، خیلی تعارف نداریم.

* منحرفان از خط امام (ره) چهره واقعی خود را به جهان نشان می‌دهند

همسر جانباز شهید «احمد اشراقی» ضمن محکومیت تحریف بیانات امام(ره) می‌گوید: از این جریان متأسفم. جفای آنها اگر شامل حال آقای خامنه‌ای بوده، امروز شامل امام خمینی(ره) نیز است؛ دشمنان این کینه‌توزی‌ها را از صدر اسلام تا به حال داشته‌اند.

وی ادامه می‌دهد: امام خمینی(ره) قبل از ارتحال، امام خامنه‌ای را شایسته رهبری انقلاب اسلامی دانستند. امروز توقع می‌رود نوه ایشان همین مسیر را طی کند و حافظ آثار امام خمینی(ره) باشد.

اشراقی بیان می‌دارد: هر چقدر منحرفان از خط امام (ره) بخواهند حرف‌های امام(ره) را تحریف کنند، انقلاب اسلامی قوی‌تر می‌شود؛ چون آنها چهره واقعی خود را به جهان نشان می‌دهند.

----------------

تخریب نوشته‌های فارسی مقبره نظامی گنجوی و جایگزینی ترجمه آذری

جمهوری آذربایجان در جدیدترین اقدام در مقبره نظامی گنجوی، اشعار تحریف و ترجمه شده این شاعر پرآوازه ایرانی را، به زبان آذری ولی با الفبای فارسی منتشر کرده است.

بر اساس گزارش منابع خبری، تصاویر منتشر شده از مقبره در حال تعمیر نظامی گنجوی نشان می‌دهد که جمهوری آذربایجان با تخریب کاشی نوشته‌های فارسی به جای آنها اشعار ترجمه شده به زبان آذری را با دو الفبای فارسی و لاتین آذری منتشر کرده است.

پیش از این مقامات آذربایجان علت برداشتن کتیبه‌های اشعار فارسی را عدم تسلط بازدیدکنندگان بر زبان فارسی عنوان می کردند، حال آنکه اکنون ترجمه اشعار با الفبای فارسی منتشر شده است.

به نظر می‌رسد باکو با این اقدام تلاش دارد اینگونه القاء کند که کتیبه‌هایی که قبلا به زبان و الفبای فارسی در مقبره نصب شده بود، تخریب نشده است.

در این راستا گلناره اسماعیل اوا مدیر مقبره نظامی گنجوی در مصاحبه با خبرگزاری آپا مدعی شده است: پس از مرمت و بازسازی آرامگاه، کتیبه‌های اشعار نظامی در این آرامگاه هم به زبان فارسی و هم به زبان آذری نصب شده و هیچ تغییراتی صورت نگرفته است.

این در شرایطی است که تصاویر نشان می‌دهد که هیچ شعر به زبان فارسی در آرامگاه نصب نشده است بلکه اشعار آذری و ترجمه شده با الفبای فارسی منتشر شده‌اند.

محمدعلی نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران پیشتر طی نامه‌ای به « ایرینا بوکووا» مدیرکل سازمان یونسکو به سیاست فارسی ستیزی جمهوری آذربایجان اعتراض و از یونسکو درخواست کرده که برای متوقف ساختن این عمل ضد فرهنگی و بازگرداندن مقبره به شکل اولیه گام‌های فوری بردارد.

گفته می‌شود جمهوری آذربایجان تصمیم دارد با صرف مبالغی مجسمه‌هایی از نظامی گنجوی را به عنوان شاعر آذربایجان در شهرهای مهم برخی از کشورهای جهان از جمله فرانسه نصب کند.

در اولین قدم با پرداخت 110 هزار یورو به شهردار رم، مجسمه‌ای از نظامی گنجوی در شهر رم ایتالیا نصب شده و این شاعر به عنوان شاعر آذربایجان معرفی شده است.

پنج گنج، خسرو و شیرین، لیلی و مجنون و اسکندرنامه از جمله شاهکارهای ادبی و حماسی این شاعر پرآوازه ایرانی می‌باشد.

---------------------
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تبریک به نجفی استاندار گیلان

تاریخ:جمعه 26 مهر 1392-04:27 ب.ظ

g6 300x187 گل زیباصادرات گل هم ممنوع شد/رئیس اتحادیه:صادرات گل متوقف نشده است 

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شریف رشت

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

  دکتر کیوان اسد پور فرماندارآستارا  

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

                        اسماعیل پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

 

خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود 20948_orig

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید...

 دکتر صفر نعیمی رز  نماینده مردم قدر شناس آستارا و لوندویل و عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارچی مجلس

 

 

 جناب آقای  محمد علی نجفی   استاندار محترم گیلان

 انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی و امور محوله در  استان گیلان  موفق و موید باشید…

دکتر محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور

 

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود

   از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

سیروس خالقورد ی پور بخشدار لوندویل- آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

 از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

بیزن خالقوردی پور ریس اداره صنعت و معدن و تجارت آستارا

 

 

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 سید عظیم سید تقوی ریس دفتر نماینده مردم قدرشناش آستارا و لوندویل

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…  

کوهی شهر دار آستارا

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

فرداد پور امن شهر دار لوندویل

جناب آقای  محمد علی نجفی

از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 بهمن پریان ریس شورای  اسلامی شهرستان استارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

شرکت تعاونی مسکن حامیان فد آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

 از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

   شرکت تعاونی توسعه و عمران لوندویل

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

 از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 مهندس فرهاد محسنی - آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

     حاج جلیل کریم نزاد

 

 

جناب آقای  محمد علی نجفی

  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 محمود ساسانیان  ریس اداره تعاون کار و امور اجتماعی آستارا

 

g6 300x187 گل زیباصادرات گل هم ممنوع شد/رئیس اتحادیه:صادرات گل متوقف نشده است
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چه کسی فیسبوک نعیمه را بست؟ /صداوسیما قید مخاطب را زده است؟

تاریخ:جمعه 26 مهر 1392-04:23 ب.ظ

در حالی که واکنش فرزندان و خانواده شهدا به اظهارات منتسب به نعیمه اشراقی ادامه داشت صبح امروز نوه امام خمینی (ره) با نوشتن نامه ای خطاب به فرزند شهید همت، مطالب منتشر شده در صفحه فیسبوکش را جعلی خوانده و به دلیل دستبردهای مکرر به این صفحه، اعلام کرد که پیج خود را برای همیشه خواهد بست .
در همین راستا مسیح علی نژاد خبرنگار ضد انقلاب نیز با واکنشی سریع این کار نعیمه اشراقی را فرافکنی خوانده و مدعی شد که کامنت منتشر شده در پیج وی به هیچوجه حعلی نبوده و نوشته کار خود نعیمه اشراقی بوده است .


بنا براین گزارش و با توجه به موج دلخوری که در بین مردم مومن و خانواده های شهدا و ایثارگران بوجود آمده است نعیمه اشراقی، عازم اصفهان شد تا از خانواده شهید همت دلجویی كند.

از سوی دیگر به دلیل ناراحتی شدیدی كه در میان دوستداران امام و انقلاب به خصوص خانواده معظم شهدا ایجاد شده بود، سید حسن خمینی در تماسی با نعیمه اشراقی به وی دستور داده و تاكید كرده علاوه بر انتشار بیانیه دلجویی، صفحه فیس بوك خود را نیز مسدود كند كه وی به این كار مبادرت ورزیده است.
گفتنی است، پسر شهید محمدابراهیم همت در پاسخ به اظهارات منتسب به نعیمه اشراقی در بخش از نامه ای که خطاب به وی نوشته بود آورد: " بهتر است اطرافیان ایشان تذکری به ایشان بدهند تا شاید کمی در گفتارشان تغییر صورت گرفته و این حداقل را درک کنند که هر حرفی را نباید زد و حداقل در هر جایی نباید هر حرفی را گفت. اولین چیزی که با مطلب زشت ایشان به ذهن می‌رسد، این است که وقتی بچه‌های این مملکت در زیر گلوله و بمب و خمپاره تکه‌تکه می‌شدند، رهبری که خیلی از آن "فرزندان ایران" به فرمان او راهی جبهه شده بودند، داشته در مورد ایشان و خانواده آن سربازان، شوخی‌های زشت می‌کرده!!!!! این چیزی‌است که مطلب اشراقی به هر ذهنی تزریق می‌کند. آیا چنین کاری تیشه‌زدن به ریشه افکار و شخصیت امام خمینی نیست؟ ایشان نمی‌فهمد با چنان مطلبی تا چه حد وحشتناکی، بنیانگذار جمهوری اسلامی را زیر سؤال برده و خوار و کوچک کرده؟"
للللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل
در شرایطی که صداوسیما عملا هیچ تلاشی در جهت رقابت با رسانه های حرفه ای بیگانه و معاند نظام نمی کندچه توقعی از عدم گرایش مخاطبان به شبکه های خارجی وجود دارد؟
 صداوسیما برای سه روز تعطیلی منتهی به امروز پخش بیش از 30 فیلم سینمایی از شبکه های مختلف در نظر گرفته بود اما در میان آنها نام حتی یک فیلم مذهبی یا با حال و هوایی مرتبط با این مناسبت مذهبی به چشم نمی خورد.

 در سال های اخیر با افزایش شبکه های تلویزیونی صداوسیما که درصد قابل توجهی از آنها بدون کوچکترین خلاقیتی صرفا فیلم‌های سینمایی یا سریال های سال های گذشته صداوسیما را پخش می کنند، راهکار اصلی این سازمان برای پر کردن اوقات فراغت مخاطبان در تعطیلی‌ها صرفا افزایش چند فیلم به برنامه های پخش روتین خود بوده است.

در این میان با افزایش کمیت فیلم ها، متوسط کیفیت آنها با سرعت قابل توجهی رو به نزول است. این موضوع در مورد فیلم های تلویزیونی که توسط خود صداوسیما تولید می شود نمود بیشتری دارد. گفته می شود در حال حاضر تعداد قابل توجهی فیلم تلویزیونی تولید شده و در صف پخش قرار دارند اما با توجه به کیفیت بسیار پایین آنها، پخش این گونه فیلم ها در زمان ترافیک فیلم های سینمایی در مناسبت ها و تعطیلی های مختلف انجام می شود.

با این وجود منظور این نوشتار بیش از آنکه سطح کیفی این فیلم ها و سریال ها باشد، اشاره به "کج سلیقگی" مسئولان صداوسیما در انتخاب فیلم های سینمایی برای مناسبت های گوناگون ملی و مذهبی است.

به نام این فیلم ها دقت کنید:
شرلوک هلمز: بازی سایه‌ها، گای ریچی 2011، بریتانیا و آمریکا
بابای اجباری، علی مرادیان (تلویزیونی)
شاه‌کلید، سامان مقدم (تلویزیونی)
اجیر، جین پلرین، 1998 آمریکا
به روح پدرم، سیدجواد رضویان (تلویزیونی)
داستان اسباب‌بازی، جان لسه‌تر، 1995 آمریکا (انیمیشن)
مسابقه، سید جلال دهقانی اشکذری (تلویزیونی)
از چاندنی چوک به چین، 2009 هندوستان و آمریکا
رویای آب‌نباتی، 2011 آمریکا
ارنست وارد میدان می‌شود، جان آر. چری،1993 آمریکا
در غیر این صورت عصبانی می‌شویم، 1974 ایتالیا و اسپانیا
کاسپر، براد سیلبرینگ، 1995 آمریکا (انیمیشن)
بازگشت دایه مک‌فی، سوزانا وایت، 2010 بریتانیا، فرانسه و آمریکا
اسپاگتی در هشت دقیقه، رامبد جوان
درخت چشمه، محسن تربیت‌دوست
چارخونه (قسمت دوم)، سروش صحت (تلویزیونی)
حداکثر محکومیت، کئونی واکسمن 2012 آمریکا
بذرهای نابودی، 2011 کانادا
تیرانداز، آنتوان فوکوا، 2007 آمریکا
خط نقره ای، آرتور هیلر 1976 فرانسه و فنلاند و آلمان
قتل عمد، مارک روکو، 1995 آمریکا و فرانسه
موش کور، 2011، هلند
اژدهای پیت، دان چافی 1977 آمریکا
کاراگاه گجت 2، آلکس زم، 2003 آمریکا (ویدیویی)
میمون قهرمان، 2001 کانادا و آمریکا
ماموریت غیرممکن 3، جی. جی آبرامز، 2006 آمریکا، آلمان و چین
روز گردش بچه، پاتریک رید جانسن، 1994 آمریکا
تشنه سرعت
یک روز از زندگی، مهدی گلستانه (تلویزیونی)
نشانی، داریوش ربیعی (تلویزیونی)

سیاهه بالا در واقع لیست 30 فیلمی است که صداوسیما برای پخش در روزهای چهارشنبه تا جمعه که به مناسبت عید سعید قربان به طور رسمی یا غیررسمی تعطیل بودند در نظر گرفته بود.

با نگاهی به این فهرست، تعداد قابل توجهی از فیلم های سینمایی خارجی با موضوعات مختلف و نیز فیلم های تلویزونی داخلی دیده می شود اما دریغ از حتی یک فیلم مرتبط با مناسبت عید قربان یا حج!

پرواضح است که منظور پخش فیلم هایی با اشاره مستقیم و شعاری به مناسبت های مذهبی نیست اما نکته قابل تامل اینجاست که صداوسیما حتی در جهت تولید فیلم هایی با مضمون مناسبتی – البته نه از آن دست تله فیلم هایی که شرح کیفیت آنها در بالا بیان شد – هیچ گامی برنمی دارد.

از طرف دیگر سطح کیفی این فیلم ها نیز به قدری پایین است که به جرات می توان گفت مخاطبان حرفه ای تلویزیون نیز به سختی می توانند جذب آنها شود.

این اتفاق نه تنها در مورد مناسبت اخیر بلکه در مورد سایر مناسبت ها و تعطیلات نیز به وفور قابل مشاهده است. در این شرایط که صداوسیما عملا هیچ تلاشی در جهت رقابت با رسانه های حرفه ای بیگانه و معاند نظام نمی کند، و در روزگاری که دسترسی به رسانه ها از جمله شبکه های ماهواره ای هرگز کار سختی نیست، چه توقعی از عدم گرایش مخاطبان به شبکه های خارجی وجود دارد؟
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عملیات جاسوسی ایمیلی امریکا - مورد نیروی قدس/ضرورت مدیریت رفتار مدیران بحران

تاریخ:جمعه 26 مهر 1392-04:14 ب.ظ

واشینگتن پست بر اساس اطلاعات ادوارد سنودن افشاگر امریکایی که هم اکنون به مسکو پناهنده شده است گزارش داده است که این نهاد جاسوسی که به ایمیل میلیون‌ها کاربر اینترنت سرویس های مختلف مانند یاهو، هاتمیل، جیمیل و ... دسترسی دارد، اطلاعات موجود در آدرس بوک (دفترچه آدرس) این کاربران را نیز به صورت روزانه جستجو می کند و هر روز آدرس های جدیدی را به پایگاه خود اضافه می کند.

بر اساس این اطلاعات، نهاد امریکایی مربوطه در قالب عملیاتی موسوم به عملیات منبع ویژه (اشاره به منابع در دسترس سرویس های ایمیل)، هر روزه با مرور ارتباطات میان آدرس های مختلف، تلاش می کند ارتباط میان آدرس های گوناگون را شناسایی کرده و از طریق یک فرد به افراد مظنون دیگر دسترسی پیدا کند.

در فایل ارائه ای که توسط سنودن فاش شده، نمونه ای از این عملیات بررسی شده و با توجه به این نمونه توصیه شده که سازوکارهای موثرتری برای جستجوی اطلاعات کاربران ایمیل های جهانی ارائه شود.

در این فایل پاورپوینت گفته شده که آدرس ایمیلی که ادعا شده مربوط به یکی از افراد ایرانی مضنون به عضویت یا ارتباط با نیروی قدس سپاه است هدف برنامه جستجوی آدرس بوک برای شناسایی سایر مضنونین قرار می گیرد. اما این اکانت در وسط راه برنامه آژانس امنیت ملی امریکا توسط فرد اسپمر ناشناسی هک می شود، و از بخت بد نهاد جاسوسی آمریکایی از آن جایی که فرد هدف، در آدرس بوک ایمیل خود چندین گروه یاهو را نیز قرار داده بوده است، ایمیل های اسپمر هک کننده هر روز به این گروه ها که خود هر گروه شامل هزار نفر بوده اند ارسال می شده است و برنامه جستجوگر نیز تمام ایمیل های مذکور را به فهرست جستجوی خود اضافه می کرده که همین امر باعث شده ترافیک قابل توجهی به برنامه جستجوگر آژانس امنیت ملی آمریکا تحمیل شود.

به همین دلیل، تهیه کننده گزارش آژانس امنیت ملی امریکا در این ارائه با استناد به این مورد درخواست می کند که فرایندهای کارآمدتری برای جاسوسی از اکانت های ایمیل کاربران استفاده شود.


 

 

 
 
  
 
 
گگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگ
گاهی یک پیام امدادی یاد داشتن یا دانستن یک نکته کوچک بزرگترین عامل نجات جان فرد یا زندگی گروهی از انسانها می شود. این آگاهی پیش شرط آمادگی در شرایط سختِ سوانح و بحران هاست. این پیش شرط فقط شامل حال شهروندان یا سازمان ها و نهادهای مدیریت بحران نیست؛ بلکه برای همه لازم است. محدود به هنگام حادثه نیز نمی شود؛ بلکه اتفاقا بیشتر به زمان عادی ارتباط دارد؛ چرا که اصلی ترین تهدید به هنگام بروز بلایای طبیعی، آماده نبودن ما و بی برنامگی هاِی از پیش است.

باید باور کنیم که پدیده ای مانند زلزله، فاجعه نیست بلکه یک اتفاق طبیعی و گریزناپذیر است و همانطور که خورشید می گیرد یا ماه گرفتگی رخ می دهد، زمین هم می لرزد یا هوا، طوفانی می شود و در مناطقی، سیل می آید و گاهی حوادثی مانند طوفان و سرمازدگی و کولاک و آتشفشان، درکمین ماست که بسته به اینکه در کجا باشیم؟ و در چه شرایطی زندگی کنیم؟ یا به چه میزان با حوادث، آشنایی داشته باشیم؟ در معرض خطرات ناشی از آنها هستیم؛ پس نباید ترسید و نباید دیگران را ترساند که آمادگی مقابله با سوانح، موجب کاهش و کم شدن دامنه خسارات ناشی از اینگونه حوادث است و بنابراین می بایست کاهش استرس و آگاه سازی جامعه در مواجهه با بحران های طبیعی، الگوی مدیران و دولتمردان و در دستور کار همه ما باشد که علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد.

به ویژه اینکه بنا بر آمار رسمی سازمان ملل متحد، سوانح طبیعی هرساله حدود ۱۰۰هزار نفر از مردم را به کام مرگ کشانده و قریب به ۳۰۰میلیارد دلار خسارت مالی مستقیم برجای می گذارد و عواقب آن تا مدّتها، گلوی آسیب دیدگان را فشرده و گریبان دولت های محلی را می گیرد.

همچنین، افزایش شدت و دفعات تکرار سوانح طبیعی در نیم قرن اخیر، اکثر مردم جهان را در معرض مخاطره قرار داده است. ضمن اینکه بنا بر تجربه و شواهد، همیشه بیشترین فشار ناشی از سوانح بر فقیرترین جوامع و مردم کم برخوردار یا محروم وارد می آید. از سوی دیگر، متأسفانه ایران، در میان ۱۰ کشور خطرپذیر جهان ازنظر بحران های طبیعی می باشد و از ۴۳ نوع رخداد ناگوار طبیعی، ۳۱ مورد آن مانند زلزله، سیل، خشکسالی، آتش سوزی و سرمازدگی در ایران بوقوع پیوسته است.

و امّا در هفته ای که به عنوان ایمنی در برابر زلزله و حوادث طبیعی، نام نهاده اند و انواع کنفرانس های خبری با مضامین و تشریفات دهان پرکن، برگزار می شود و برخی باصطلاح مدیران بحران به اسم مانور لحظه صفر با اطلاع رسانی قبلی به نیروهایشان، آماده اجرای تئاتر کمک رسانی! در هنگام بلایای طبیعی می شوند و در خاتمه نیز طی مراسمی از خودشان تقدیر می کنند و برای هم کف می زنند؛ به نظر می رسد، پیشتر و بیشتر از سخنان زیبا و زیبا سخن گفتن ها و پرداختن به ظواهر و برگزاری مانورهای سطحی و ساختگی، شایسته است اندکی رفتار مدیران بحران جامعه، مدیریت شود تا فضا را خلاف آنچه هست گل و بلبل و خوب و خوش نشان ندهند یا از سوی دیگر، برای نمایش اهمیت کارشان، اوضاع را بحرانی تر از آنچه هست ننمایند و با آمارهای پرطمطراق و شعارهای پرشور، جو زده! و مشتاق تشویق دیگران نشوند که مدیر بحران می بایست در عین شکیبائی به واقعیت ها واقف باشد و برای کسب اعتماد هرچه بیشتر مخاطبان و ایمنی و سلامت آنان،صداقت را پیشه کند و چه بسا، براستی لازم است گاهی جسورانه با مردم از ضعف ها و کاستی های کمی و کیفی سازمانش نیز بگوید و درحالیکه مردم محرمش هستند و حامیش می شوند؛ مشفقانه در رفع مسائل بکوشد.

در این راستا به نظر می رسد مدیریت های آتی نگر و برنامه ریز می بایست جایگزین مدیریت های آنی و نمایشی گردند. در این نوع مدیریت باید پیش بینی مناطق مستعد بروز حوادث طبیعی و تخمین صدمات آن همواره با اولویت بندی مناطق برای بکارگیری راهکارهای عملی کاهش آسیب ها و سازماندهی گروه های محلی و مستقل، از جمله مهمترین اقدامات کاهنده نابسامانی ها در هنگامه وقوع بحرانهاست که رویکرد و نگرش سیستمی و همه بعدی، می طلبد.

تأکید بر آموزش های همگانی و تقویت نهادهای مدیریت بحران دانش محور و امدادرسان ضرورتی غیر قابل انکار است. همچنین احصای اطلاعات و آمار حقیقی (نه ساختگی و گزارش کاری!؟) و داشتن تحلیل مناسب از تشکیلات مدیریت جامع بحران با بهرمندی از تجارب متناسب و مفاهیم مرتبط از دیگر نکات حائز اهمیت در راستای نیل به آمادگی و رسیدن به آرامش در عرصه های ایمن ساز می باشد.

ساماندهی و حمایت از گروه های مردمی داوطلب و ایثارگر دارای روحیه جهادی نیز راهگشای بسیاری از بحرانها در حیطه مدیریت بحران است چرا که در قالب اوقات اولین نفرات حاضر در صحنه سانحه و مؤثرترین یاری دهندگان دردمندان در زمان طلایی پس از حوادث، مردم و اهالی هر منطقه هستند.

بدون تردید، برای  موفقیت در روبرو شدن با آزمونهایی از این دست، یک دست صدا ندارد و برای در دست فشردن سر انگشتان دستهای گرمی که در لابلای آوارها مانده اند و برای شنیدن صدایداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تقدیر و تشکر خانواده شاهد و ایثارگر از مهندس هاشم نیا استاندار اسبق گیلان

تاریخ:جمعه 26 مهر 1392-04:06 ب.ظ

بسم الرحمن الرحیم...

با اهداء سلام و تحیات  خدمت استاندار(سابق ) مکتبی و ولایی گیلان مهندس هاشم نیا پدر معنوی خانوادهای شاهد و ایثارگران گیلان

 با عرض سلام به صاحب عصر عج و نایب بر حق ایشان امام خامنه ای  و شهید زنده  جانباز ۷۰ درصد  حاج کیهان هاشم نیا استاندار ارزشی و مدافع شاهد..
در سال ایثار گران  بوده و است و امیدو.ارم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از داریت و مدیریت و سوابق  شما استفاده شود... 

بر خود لازم دانستیم تا ضمن  عرض ارادت خالصانه به محضر  استاندار سابق گیلان  و مکتبی و حامی شاهد اعلام و از زحمات جنابعالی تقدیر و تشکر نماییم.. فقط یک کلام پدر معنوی فرزندان شاهد گیلان کیهان هاشم نیا اجر کم عندالله

                               خانواده و فرزندان شاهد و ایثارگران گیلان
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وزیر محترم ارشا د اسلامی چرا رسیدگی نمی کنید تا کی یک بام دو هوا در وزارت ارشاد

تاریخ:جمعه 26 مهر 1392-11:30 ق.ظ

وزیر محترم ارشاد کشور جناب آقای جنتی

 حالا که بهار احمدی نزاد رفت بهار روحانی آمد انتظار رسیدگی دارم نه کمک..من حقم مجوز هفته نامه است نه بعضی افرادی که در گیلان و استارا با پارتی بدون سابقه رزو نامه نگاری مجوز  گرفتند…

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSfZ8n630LbqdmTbLqjzrWjcxtqFChYKjAyl4zIFGgJglB-xiuYNA 

موضوع درخواست احقاق حق  و تجدید نظر و صدور مجوز هفته نامه ابادگران شمال ..

سلام علیکم احتراما واقعا جای بسی تعجب است من درجه دار بازنشسته ارتش و با سالها سابقه روز نامه نگار یو فعالیت وبلاگ نویسی و مدیر مسئولی روز نامه های الکترونیکی   و نویسنده ژنچ کتاب  و عضو خانواده شهدا  پرونده درخواتس هفته نامه آبادگران شمال  مرا رد صلاحیت نمودند و فقط با گزارشات کذب و دروغ یک  سازمان  که حتی در جریان انتخابات بدون حکم دادگاه  و بنبار گزارشات کذب مرا  همان ارگان بنابر ماده ۲۶ بند ج و د رد صلاحیت نموده بود فقط با گزارشات کذب  چون روز نامه نگار و فعال حقوق بشر و مخحیط زیست  و وبلاگ نویس شناخته شده بین المللی هستم و بالاخره  هم نظارت بر انتخابات گیلا وقتی مدارک غیر قاونی و بدون مدرک و حکم دادگاه ایشان را دید مرا تایید صلاحیت کرد یعنی در اصل تمام پرونده سازی  آن ارگان کذب و غیر قانونی و بنبار غرض ورزی بوده است ..

از جنابعالی  درخواست رسیدگی و تجدیدنظر  به پرونده رد صلاحیت شده من در وزارت ارشاد را دارم .. که حتی نامه رد درخواست پرونده مرا بمن نمی داد ند بعداز یکسال و اندی خلاصه فقز موفق سدم فتوکپی نامه ام را که خطاب بمن بود بگیرم نامه را نوشتند اما به من ارسال نشده بود آنقدر از روی لج لجبازی در صدور  مجوز فعالیت  من نمودند درخواست رسیدگی و تجدید نظر  و صدور پروانه فعالیت هفته نامه آبادگران شمال را دارم و درخواست مجازات و رسیدگی به سیلقه ای عمل کنند گان در ….. وزارت ارشاد را دارم ….

اسماعیل اسدی دارستانی


 

اسماعیل اسدی دارستانی توسط هیات نظارت  استان گیلان  تایید صلاحیت شد.

خرید اینترنتی

سوابق اسماعیل اسدی دارستانی

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSfZ8n630LbqdmTbLqjzrWjcxtqFChYKjAyl4zIFGgJglB-xiuYNA

اسماعیل اسدی دارستانی: متولد ۱۳۵۳ در شهرستان آستارا است. متاهل  و دارای یک فرزند است. نویسنده و محقق تاکنون پنج کتابم مجوز و چاپ شده  آخرین کتابم بنام یررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست چاپ شده در سال۹۰/ روزنامه نگار ملی/ درجه دار بازنشسته ارتش/ عضو خانواده شاهد انقلاب اسلامی/ مستند ساز/ از فعالان حقوق بشر و محیط زیست کشور/ عضو فعلی شورای روستای سیبلی- )/ برادر جانباز/ فرزند شهید و جانباز/  مسئول تبلیغات ستادروحانی در استارا / مسئول ستاد انتخاباتی سابیری مردمی دکتر روحانی در کشور /

——————————————-

 


   ودر آخر اقای وزیر من مسئول تبلیغات آقای روحانی در شهرستان آستارا بودم و مسئول ستاد مردمی سایبری روحانی  در کشور بودم

http://hamianeyar.ir/post/353


 

وسه روز نامه الکترونیک با مجوز دارم..از سال ۱ ۳۷۷ فعالیت دارم

http://astaranews.com/

http://irannews1.com/

http://astaranews1.blogfa.com/

اقای وزیر می خواهند عکس خانواده و اقوام دور و نزدیکم راب رایتان بفرستم.. اگر نیاز باشد مشخصات همسایه ایمان را برایت بفرستم بدانید اقا ما عضو سازمان دمنافقین یا حزب خرابکار نیستم.. تابع ولایت و اسلام و ایران هستم .. اقا من که حتی صلاحیتم تایید شد.. پس چه

آیا… راستی اقای وزیر یادم رفته بود.. دکتر حاج صفر نعیمی  سردار با رتبه ۲۰ سپاه و نماینده استارا از دوستان من هستند  وی که نماینده است اقا

 وی بپرسید.. اگر نیاز باشد این هم مدرک که بامن دوست است 20948_orig..چند نماینده دیگر و اگر نیاز باشد به……….. هم بنویسم شفاعت مرا بکند….
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سیبلی خواستار اعلام استقلال ایران بود با تیز بینی بعضی .. عقیم ماند ...................................

تاریخ:جمعه 26 مهر 1392-11:18 ق.ظ

برای استقلال و جدایی سیبلی  از کشور اسماعیل اسدی دارستانی فعالیت می کرد بخاطر هیمن رد صلاحیت شده بود..

 ۱۴ نفر نمایندگان که دوستی نزدیکی با من دارنند  و چند نفر  نفرشان لطف کردند ( بغیر از نماینده آستارا که بمن کمک نکرد.. حالا بماند چرا )  من یک بار نهارخوری مجلس رفتم  و بعدا در دفتر یکی از ایشان بودم و تعجب کردم چرا این ۱۴ نماینده می خواهند مرا بینند و چند نفر دیگر هم بودند..

 بعداز کلی پرس و جو ... یکی از آنها  با جدیت گفت اسماعیل ریشه ای کجایی هستی  گفتم مادرم آستارایی و پدرم رودباری  محله دارستان .... گفت من خیلی پرس و جو کردم حتی اسم سیبلی در نقشه نوشته نشده است.. برایم سوال بود و از یکی از مر اکز تحقیقی حتی خواستیم تا در خصوص شما و سیبلی   تحقیق شود...

که فمهیدیم.. سیبلی یک روستای کوچک است   ۱۵۰۰ نفری که بیشتر مردم آنها مهاجرین مغانی تشکیل می دهند و اگر  مغانها نبودند سیبلی ۷۲۰ نفر جمعیت داشت .. هیچ ...؟   مردمانش ۵ شهید داده است و اگر پدر شما را هم حساب کنیم ۶ شهید .. همیشه مد افع انقلاب بودند...و با هیچ کشوری هم مرز نیست ///

همیشه برایم سوال بود  وقتی مدرک و سندی  قانونی برای رد صلاحیت ااد مسئولان امنیتی ندارنند  حتما  وی در صدد تجزیه سیبلی از کشور و تشکیل یک کشور مستقل سیبلی است که اینقدر یک وزارت خانه از تهران  و یک نیرو از مر کز پی گیر  رد صلاحیت وی هست ... من که فکر می کردم چون سوابق نداری  بخاطر اینکه شما  یک تجزیه طلب هستی  و در صدد استقلال  سیبلی از ایران هستی اینقدر یک وزارت خانه و یک نیرو در خواست رد صلاحیت شما است .. آنهم هم  اتهام بزرگ ماده ۲۶ بند ب و ج     وزارت خانه برایت زده/ و ۶ مورد اتهام هم یک نیرو برایت زده بود...

 وقتی تحقیق کردیم .. دیدیم ااد  هیچ سابقه  قاونی برای رد صلاحیت ندارد .. مشکل آقایون بخاطر فعالیت نویسندگی  و روز نامه گاری  و بیبشتر  سایتهای  و وبلاگها و فعالیت حقوق بشری و محیط زیستی  است .. وقتی زیاد تحقیق کردیم  جالب بود که از سال ۱۳۷۷ فعالیت می کنی  همیشه بنفع نظام و کشور ولایت  فقیه می نویسی و بدرت جانباز  شهید و پسر عمه ات شهید  و عمویت هم .... و یک برادرت جانباز بسیجی هشت سال دفاع مقدس همه خانواده عضو رزمنده و بسیج....مخالفت با انقلاب که ندارید حتی مدافع انقلاب و ولایت هستید..

حتی ظلمی که در حق شما کردند دو روز به انتخابات صلاحیت شما را دادند در صورتیکه صلاحیت شما شنبه داده شده بود  و روز تبیلغات آزاد کاندیدا به شما مجوز سخنرانی ندادند و روزپنچ شنبه بارداشت موقت و روز جمعه توسط مسئولان امنیتی می دانیم بازداشت اجباری در خانه شدید و حتی نگذشتند خودت بخودت رای بدهید .. حتی می دانیم لیست کاندیدا ها را به دیوار سیبلی نزدند .. یاد داستان مدرس افتدم که می گوید من که بخودم رای دادم رای من کو.... افتخار می کنیم با این همجمه و ظلم باز باور انقلابی و ولایتی مانده اید  و حتی درانتخابات بعنوان مسئول سایبری ستاد مردمی انتخابات روحانی فعالیت می کرد ی و شهرستان بعنوان مسیول تبلیغات شهرستان فعالیت می کردی بخاطرش دستگیر و زندانی شدی و.... هنوز  که هنوز است روحیه انقلابی داریدو.. باز مدافع نظام و ولایت هستید ..بخدا من که اینها را فهییمدم گریه کردم نه بخاطر شما بخاطر مظلومیت فرزندان انقلاب ..

با شوخی بمن گفت ...اسماعیل دیگر شما باشید بفکر استقلا ل کشور سیبلی نباشید...

------------------

یاد روزهای سخت و مبارزه  و دفاع مقدس ... بخیر.. رو سیاهی برای ذغال ماند.. فرزندان انقلاب پیروز ند... پیروز خوالهند ماند...سرباز ولایت اسماعیل اسدی دارستانی ..

 

اسماعیل اسدی دارستانی توسط هیات نظارت استان گیلان تایید صلاحیت شد.

اسماعیل اسدی دارستانی رد صلاحیت شد /  در نامه بخشدار لوندویل نوشته طبق ماده 26 بند ج و د شما رد صلاحیت شده اید ..

بند  ج : عدم التزام و اعتقاد عملی به اسلام و ولایت فقیه مطلقه   

بند   د: عدم ابراز وفاداری به قاون اساسی جمهوری سالامی ایران

اولا: بنده مسلمان و شیعه زاده جد درد جد هستم  و اعتقاد به اسلام و ولایت فقیه دارم  ودر کتابهایم و مقالاتم نوشتم و حتی بنده مدافع سر سخت اسلام و ولایت فقیه هستم  و خود مفسر اسلام  و ولایت فقیه هستم

دوما : بنده خود مدافع قاون اساسی و قاون اساسی  را تفسیر می کنم

 و علنا و رسما از قانون اساسی و ولایت فقیه و اسلام در کتابهایم و مقالات و سایتها دفاع ذمی کنم ..چگونه و با چه حقی هیات اجرایی لوندویل مر ا غیر مسلمان و ضد ولایت فقیه  و قاون اساسی اعلام  نمودند در تعجب هستم فقط می توانم بگویم ..امام گفته بود نگذارید انقلاب بدست نا اهلان و نامحرمان بیافتد در منطقه ما دچار این کار شدیم ..و چوبش را یم خوریم و فرزندان انقلاب همانند ابوذر  قتل عام شخصیتی و ترور شخصیتی می شوند هیات اجرایی لوندویل با سوابق فقیهی و علمی یا انقلابی  بمن تهمت ضد انقلابی  و قانون اسی می زنند آیا اصلا می توانند قاون اساسی و یا ولایت فقیه را مثل من تفسیر و درز س دهند ..زمان جنگ چرا یک روز جبهه ندارند و کداک جای اسلام و قران نوشته که وقتی من می گویم مسلمان هستم هیات اجرایی لوندویل می تواند مرا  غیر مسلمان بنامد.

بنده ضمن اعتراض  به هیات نظارت شهرستان از نظر قاونی و قضایی افراد عضو هیات اجرایی را به دادگاه خواهم کشاند که با چه فتوا و مدرکی شما مرا غیر مسلمان دانستید آیا تقوا شما از من بیشتر است..

هیچ گونه مدرک و سندی ارایه ندادند و از طریق اعمال نفوذ به هیات اجرایی این کار انجام شده است ..

اسماعیل اسدی دارستانی :

مطابق شرع اسلام :

هرکس بگوید و گواهی کند که محمد رسول الله است و بگوید مسلمان هستم   ...رسما من مسلمان است  و جای تعجب است این هیات اجرایی چطور بخود غیر قاونی جرات داده همانند یک مجتهد  فتوا دهد مرا غیر مسلمان معرفی کند و رای صادر کند یا هیات اجرایی لوندویل مجتهد هستند و حتی مجتهد هم نمی تواند به کسی بگوید مسلمان نیستی و هرکس بگوید مسلمان هستم ..مسلمان است و مطابق قانون ایران و اسلام ..این خود یک تخلف  و گناه بزرگ از سوی هیات اجرایی است که به بنده رسما اعلام نموده  مسلمان نیستم و مسیحی هستم من که مسلمان زاده و شیعه زاده هستم .. فرزند جانباز 65 دصد 0 شهید راه خدا ) هستم و خود بازنشسته ارتش  و نویسنده ودر کتابهایم علنا از اسلام  دفاع نمودم چطور این آقایون هیات اجرایی لوندویل اعلام نموده من مسلمان نیستم جای بس تاسف است .. هیات اجرایی با این کار غیر قانونی مشروعیت قانونی و شرعی ندارد ..

قانون و شرع می گیود اگر کسی بگوید و اعتراف بکند من معتعقد هستم کافی است ... وقتی پدر و برداران و من و خانواده ام بخاطر اسلام و ولایت فقیه به جبهه رفتیم و جانمان را دادیم و خودم عضو رسمی ارتش شدم و زمانیکه خانواده من جبهه رفته بودند آقایون آنزمان شب نامه سازمان مجاهدین را پخش می کردند و یک رزو جبهه نرفتند ...الان شدند انقلابی  و ما را رد صلاحیت می کنند ..ما که خون و پوست ما با اسلام و ولایت فقیه است بدون مدرک زدند عدم التزام به اصل ولایت فقیه این موضوع هم مطابق شرع اسلام حرام و گناه است و هیات اجرایی با نوشتن غیر قاونی این موضوع مشروعیت خود را  زیر سوال برده است ..از دست داد وقتی من در سایتها و وبلاگها و مقالات و کتابهایم از اسلام و ولایت فقیه دفاع نمودم با چه سند و مدرک هیات اجرایی نوشته من به اسلام و ولایت فقیه اعتقاد ندارم  من شواهد و مدرک دارم هیات اجرایی ندارد ...وقتی من خود بلندگویی  مطبوعاتی و رسا اسلام  و ولایت و انقلاب هستم افرادی در هیات اجرایی لوندویل که یک رزو جبهه و سوابق انقلابی ندارند و نمی دانند قانون اساسی را تفسیر کنند چطور می نویسند من به اسلام و قانون اساسی  و ولایت فقیه اعتقاد ندارم.

حاضرم  هیات اجرایی و مسئولان که بدون سند بمن تهمت  غیر مسلمان بودن و عدم التزام و وفاداری به ولایت فقیه و اسلام و قانون اسسای زدند  تمام اعضای هیات اجرایی لوندویل و بخشدار لوندویل  و دیگران بیایند .. مباحثه  تفسیر قانون اساسی و ولایت فقیه و اسلام بگذریم اگر 10 درصد  علم و تجربه مرا را در تفسیر اسلام و ولایت فقیه  و قاون اساسی داستند من خود شاهرگم را می دهم ..

من که مفسیر و مبلغ اسلام و قانون ااساسی و ولایت فقیه هستم شدم  غیر مسلمان و ضد اسلام  و ولایت فقیه  و قائون ..

باید  این اقایون که بجای مراج و خدا تصیم سازی می کنند و تهمت غیر مسلمانی  و ضد ولایت فقیه و و ضد قاون اساسی را بدهند باید جوابگو باشند و همگی آنها سوابق مشخص دارنند واقعا جای تعجب است چطور با اعمال نفوذ  جناح خاص هیات اجرایی شدند و چه کسانی صلاحیت ایشضان را داده است ...

 

 بنده  شکایت خود را به هیات نظارت شهرستان دادم و شکایتم را خدمت رهبر و اصل 90  و امام زمان دادم.. فعلا سکوت می کنم ..تا زمانیکه بدانم به چه حقی نوشتن من مسلمان نیستم مگر هیات اجرایی لوندویل نغوذ به الله خدا هستند

 اقا اگر نیمی خواهید بدستور  جریان انحرافی   و جناح خاص من عضو شورا نشوم بمن بنویسید مرد و مردانه  نمی خواهیم شما عضو شورا شوید چرا از طرف خدا تصیم می گیرید... من که می گویم مسلمان هستم  و گوهی می دهم به قاون اساسی و اسلام و ولایت فقیه معتقد هستم و در مقالات و کتابهایم اعلام نمودم شما چکاره اسلام هستید....

اسماعیل اسدی دارستانی

حزب فق حزب الله                  خامنه ای روح الله


 

اسماعیل اسدی دارستانی کاندیدای شورای اسلامی سیبلی
 عضو فعلی شورای اسلامی سیبلی / درجه دار بازنشسته ارتش / فرزند جانباز 65 درصد ( شهید ) بسیجی / نویسنده و محقق و روز نامه نگار / تاکنون پنج کتاب از ایشان چاپ شده است 1- خدمت و مدیریت نظامی از دیدگاه اسلام 2- تا زنده ام بسیجی ام 3- داستانهای آسمانی و تاریخ دولتهای شیعه در ایران /4- سرگذشت تالشان / 5- بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست  و چند اثر دیگر...../ فعال حقوق بشر و محیط زیست و وبلاگ نویس شناخته شده بین المللی / ASTARANEWS.COM

=====================================

اسماعیل اسدی دارستانی توسط هیات نظارت  استان گیلان  تایید صلاحیت شد.

خرید اینترنتی

سوابق اسماعیل اسدی دارستانی

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSfZ8n630LbqdmTbLqjzrWjcxtqFChYKjAyl4zIFGgJglB-xiuYNA

اسماعیل اسدی دارستانی: متولد ۱۳۵۳ در شهرستان آستارا است. متاهل  و دارای یک فرزند است. نویسنده و محقق/ روزنامه نگار ملی/ بازنشسته ارتش/ عضو خانواده شاهد انقلاب اسلامی/ مستند ساز/ از فعالان حقوق بشر و محیط زیست کشور/ عضو فعلی شورای روستای سیبلی- مسولیت در شورا (منشی)/ برادر جانباز/ فرزند شهید و جانباز

****************************

کتاب های چاب شده اسماعیل اسدی دارستانی

۱-خدمت و مدیریت نظامی از دیدگاه اسلام

۲-تا زنده ام بسیجی ام

۳-داستانهای آسمانی ایران

۴-سرگذشت تالشان

۵-بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست


 

هر آمدنی رفتنی دارد و هر انتصابی دارای عزلی. خوشا به حال آنکه در طاعت خالق و در خدمت مخلق باشد…نه زندگی آنقدر شیرین نه مرگ انقدر ترسناک است که انسان بخاطر آن شرف خود را بفروشد.

——————————————————-

****از مسئولان هیات نظارت  و نمایندگان مجلس که مرا یاری نمودند بخصوص رییس و اعضای هیات نظارات گیلان  حاج آقایان ۱- کوچکی نژاد ۲- رهبری املشی۳- ایرج ندیمی  و دیگر نمایندگان و مسئولانی که  نگذشتند حق وآبروی من پایمال شود…

متشکرم
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رهبر معظم انقلاب درگذشت رجبعلی طاهری را تسلیت گفتندانتظار ما از ژنو چقدر باید باشد؟ /پررنگ‌ترین عذرخواهی‌های امام خمینی خطاب به چه کسانی بود؟ /دولت یازدهم و دردسر های یارانه ای /دستگاه‌های نظارتی گیلان وصول مطالبات بانک‌ها را پیگیری می‌کنند

تاریخ:پنجشنبه 25 مهر 1392-10:16 ب.ظ

رهبر معظم انقلاب درگذشت رجبعلی طاهری را تسلیت گفتندانتظار ما از ژنو چقدر باید باشد؟ /پررنگ‌ترین عذرخواهی‌های امام خمینی خطاب به چه کسانی بود؟ /دولت یازدهم و دردسر های یارانه ای /دستگاه‌های نظارتی گیلان وصول مطالبات بانک‌ها را پیگیری می‌کنند

رهبر معظم انقلاب درگذشت رجبعلی طاهری را تسلیت گفتندانتظار ما از ژنو چقدر باید باشد؟ /پررنگ‌ترین عذرخواهی‌های امام خمینی خطاب به چه کسانی بود؟ /دولت یازدهم و دردسر های یارانه ای /دستگاه‌های نظارتی گیلان وصول مطالبات بانک‌ها را پیگیری می‌کنند

با صدور پیامی
رهبر معظم انقلاب درگذشت رجبعلی طاهری را تسلیت گفتند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت مهندس رجبعلی طاهری را تسلیت گفتند.

خبرگزاری فارس: رهبر معظم انقلاب درگذشت رجبعلی طاهری را تسلیت گفتند

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت آقای مهندس رجبعلی طاهری را تسلیت گفتند.

بر اساس این گزارش متن پیام معظم له به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت دوست دیرین مرحوم آقای مهندس رجبعلی طاهری را که از مجاهدان با اخلاص در دوران اختناق و در دوران انقلاب و پس از آن بودند به خانواده‌ی محترم و همه‌ی بازماندگان و دوستان ایشان تسلیت میگویم و رحمت و پاداش الهی را برای آن مرحوم از خداوند متعال مسئلت میکنم.

سیدعلی خامنه‌ای

25 مهر ۱۳۹۲

حححححححححححححححححححححححححححححححححححححححححححححححححححححححححححححح

دفتر کار استاندار گیلان تحویل نجفی شد

دفتر کار استاندار گیلان تحویل محمدعلی نجفی شد.

خبرگزاری فارس: دفتر کار استاندار گیلان تحویل نجفی شد

 پس از برگزاری مراسم تجلیل از استاندار پیشین و معارفه استاندار جدید گیلان، ظهر امروز کیهان هاشم‌نیا دفتر کار استاندار گیلان را به نجفی تحویل داد.

در مراسم تحویل این دفتر ایرج ندیمی دبیر مجمع نمایندگان گیلان و جمعی از نمایندگان استان و معاونان استاندار حضور داشتند.

استاندار جدید گیلان اظهار کرد: خدا را شاکریم که در خدمت مردم گیلان باشیم و از تلاش‌های خالصانه آقای هاشم‌نیا قدردانی می‌کنیم.

محمدعلی نجفی، افزود: امروز بار سنگین مسئولیت از دوش هاشم‌نیا برداشته شد و بر دوش بنده گذاشته شده است تا با شعار کار، سیاست‌های دولت تدبیر و امید را در راستای توسعه و پیشرفت گیلان اجرا کنم.

وی، برطرف شدن مشکلات مختلف استان به ویژه کاهش مشکل بیکاری در گیلان را از مهم‌ترین برنامه‌های خود عنوان کرد.

——————————-

شورای دستگاه‌های نظارتی گیلان بررسی دلایل عدم وصول مطالبات معوق شبکه بانکی را در دستور کار خود قرار داده است.

خبرگزاری فارس: دستگاه‌های نظارتی گیلان وصول مطالبات بانک‌ها را پیگیری می‌کنند

به نقل از بازرسی گیلان، در راستای وظایف ذاتی و نظارتی شورای دستگاه‌های نظارتی و براساس اهمیت وصول مطالبات معوق شبکه بانکی و برگشت بیت‌المال به خزانه دولت و بهره‌گیری عموم مردم از این تسهیلات و قرار گرفتن این مبالغ در مسیر اصلی خود، وصول مطالبات بانک‌ها در دستور کار شورای دستگاه‌های نظارتی قرار گرفت.

در چند روز گذشته به واسطه مکاتباتی که با مدیران اداره امور شعب بانک‌های دولتی استان به عمل آمده است لیست تمام بدهکاران کلان شامل افراد حقیقی و حقوقی که تسهیلات در قالب عقود مختلف دریافت کرده و حاضر به بازپرداخت آن نیستند، خواسته شده است.

شورای دستگاه‌های نظارتی استان با توجه به اهمیت این موضوع نسبت به وصول مطالبات معوق بانکی تا حصول نتیجه نهایی و برگشت این مبالغ به سیستم بانکی در چرخه اقتصادی گیلان با جدیت دنبال کرده و در صورت تعلل و یا مسامحه از ناحیه هر مسئولی اقدام قانونی را اعمال می‌کند.

با وجود نظارت و حضور مستمر بازرسان این اداره کل و دیگر دستگاههای نظارتی، طبق دلایل مختلف وصول مطالبات بانک‌ها در استان تحقق پیدا نکرده و با توجه به اهمیت موضوع، شورای دستگاه‌های نظارتی گیلان که اداره کل بازرسی استان نیز یکی از اعضای این شورا محسوب می‌شود به طور قاطع و با جدیت پیگیری این مهم را در دستور کار خود قرار داده است.

——————————-

نماینده تهران در مجلس با طرح این سؤال که آیا توهین به امام(ره) و ظلم به این عزیز نیازمند حضور و اعلام موضع جدی مسئول محترم مؤسسه حفظ آثار امام (ره) نیست؟ گفت: سیدحسن خمینی به وظیفه تاریخی خود عمل کند.

خبرگزاری فارس: حسن خمینی به وظیفه تاریخی خود عمل کند/ برخی معلوم‌الحال منویاتشان را به امام نسبت می‌دهند

مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو با خبرنگار در واکنش به اظهارات نعیمه اشراقی در مورد امام و شهدا در صفحه فیس بوک، اظهار داشت: اتفاقاتی که اخیراً در عرصه سیاسی کشور توسط برخی افراد معلوم‌الحال در حال رخ دادن است، اینکه با ذکر خاطرات جعلی و سخنان نامربوط منتسب به شخص حضرت امام (ره) سعی در اعلام منویات خود دارند، جای بسیار تأمل دارد.

وی افزود:‌ عده‌ای که در زمان کنونی طور دیگری می‌اندیشند، فکر می‌کنند سخنانی که در گذشته مطرح کردند و نظام برای آنان هزینه داد، دیگر کارایی لازم را ندارد، به همین دلیل بیشترین مخالفی که پیش روی خود می‌بینند منویات حضرت امام (ره) و گزاره‌هایی است که ایشان با تمام قدرت آنها را مطرح کردند و پای آنها ایستادند و میلیون‌ها آدم را دلداده خود کردند.

نماینده تهران در مجلس ادامه داد: این افراد برای پیش‌برد مقاصد‌شان نیاز دارند که این گزاره‌ها را یا در ذهن مخاطبان از بین ببرند و یا اگر نتوانستند، آن گزاره‌ها را خدشه‌دار و دارای اعتبار پایین در ذهن مخاطبان قلمداد کنند؛ یکی از این راه‌ها ذکر برخی جملات، خاطرات و سخنان مجعول منتسب به حضرت امام (ره) است که وقتی بعد مطرح شدن، توسط عناصر معتبر تکذیب شد، طبیعتاً در این شرایط می‌توان بسیاری از سخنان دیگر را زیر سؤال برد و بسیاری از گزاره‌های قطعی در ذهن جامعه انقلابی را دچار خدشه کرد و یا اعتبار آنان را پایین آورد؛ این کاری است که این افراد انجام می‌دهند که در رأس آنها هم جناب آقای هاشمی‌رفسنجانی قرار دارد که معلوم نیست با چه هدفی این اقدامات را انجام می‌دهد.

بذرپاش بر همین اساس یادآور شد: این توقع از بسیاری از افرادی که در انقلاب سابقه‌دار هستند، می‌رود که در این رویه تجدیدنظر کنند، ولی از آن بالاتر، وظایف افرادی است که مسئولیت حفظ و نشر دقیق آثار،‌ کلام، دست‌نوشته‌ها، نظرات، دستورات و سایر موضوعات مرتبط با بزرگان دین و نظام به ویژه حضرت امام (ره) را دارند و در این موضوع خاص مؤسسه تنظیم، حفظ و نشر آثار حضرت امام (ره) مسئولیت دارد.

وی تأکید کرد: اصلاً این مؤسسه راه افتاده که از این موضوعات حراست و حفاظت کند و منابع و اعتبارات در اختیار دارد که این امور را رتق و فتق کند و اجازه ندهد هر کسی از راه برسد، منویات درونی خود را به صرف داشتن سابقه، به عزیزی مانند امام (ره) منسوب و کارهای خود را توجیه کند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با طرح این سؤال که مؤسسه تنظیم، حفظ و نشر آثار امام (ره) چه زمانی می‌خواهد وظیفه تاریخی خود را انجام دهد؟ تصریح کرد: خوشبختانه مسئول محترم این مؤسسه هم آقای سیدحسن خمینی از بیت شریف حضرت امام (ره) است، بنابراین چه زمانی آقای سیدحسن خمینی می‌خواهد به وظیفه تاریخی خود عمل کند؟ آیا غیر از این زمان، نیازمند حضور و اعلام موضع جدی هستیم؟ آیا توهین به امام (ره) و ظلم به این عزیز نیازمند حضور و اعلام موضع جدی مسئول محترم این مؤسسه نیست؟

بذرپاش در پایان خاطرنشان کرد: به نظرم در یک مقطع تاریخی قرار داریم و آقای سیدحسن خمینی باید مقابل این اتفاقات را بگیرد که اگر در این جا نایستیم، تردید نکنید در چند سال آینده دگراندیشان و پیاده‌نظامان این آقایان هم دیگر چیزی از نظرات امام باقی نخواهند گذاشت؛ به نظر می‌رسد در این مقطع تاریخی برای جلوگیری از یک انحراف بزرگ تاریخی نیازمند بررسی دقیق، حضور به موقع و اعلام نظر قطعی و امانت‌دارانه هستیم.

————————-


 

عدم اعتماد میان دو طرف موجب شده است که روند دست یابی به مصالحه و توافق نهایی کمی دشوار به نظر برسد، اما با این وجود عزم و ارده ای که در بین مسئولان جمهوری اسلامی ایران برای حل مسئله هسته ای و کاهش تنش ها وجود دارد
مذاکرات دو روزه ژنو با صدور بیانیه ای مشترک میان ایران و گروه ۱+۵ به کار خود پایان داد. در این بیانیه آمده است: اعضا موافقت کردند که کارشناسان هسته ای، علمی و امور تحریم کشورهای eu3+3) سه کشور عضو اتحادیه اروبایی + ۳) و جمهوری اسلامی ایران قبل از نشست آینده و برای بررسی اختلاف نظرات و تهیه و تدوین قدم های عملی تشکیل جلسه دهند. 
این دور از مذاکرات که در روزهای ۲۳ و ۲۴ مهر حول محور پرونده هسته ای ایران در شهر ژنو سوییس برگزار شد، آغازی برای ماراتن دیپلماتیک میان ایران و گروه ۱+۵ بود که در آن یک طرف به دنبال تاکید بر حق مردم ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای و طرف دیگر به دنبال گرفتن تضمینی در راستای صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران است.
گفتنی است در این نشست هیات مذاکره کننده ایرانی طرحی را به نام «پایانی بر یک بحران غیرضروری، آغازی برای افق های جدید» برای حل پرونده هسته ای ارائه کرده است که با استقبال طرف مقابل رو به رو شده است و کاترین اشتون، نماینده عالی اتحادیه اروپا آن را «جامع‌ترین» طرحی دانست که تاکنون ارائه شده است. 
در بیانیه پایانی نشست ژنو تاکید شده است که دور بعدی مذاکرات روزهای ۱۶ و ۱۷ آبان (هفتم و هشتم نوامبر) مجدداً در شهر ژنو برگزار خواهد شد.
نگاه مثبت به مذاکرات
مذاکرات ژنو در حالی پایان یافت که هم طرف ایرانی و هم گروه ۱+۵ روند مذاکرات را «مثبت» ارزیابی کردند. محمد جواد ظریف، رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان در کنفرانس خبری که در پایان مذاکرات برگزار شد با اعلام رضایت از مذاکرات انجام شده گفت: امیدواریم با متانت و صبر و اجماع داخلی مذاکرات را پیش ببریم و خوش بین هستم که بتوانیم به اهداف مشترک برسیم. 
همچنین کاترین اشتون نیز دور جدید مذاکرات را «واقعی» توصیف کرد. از سوی دیگر وزارت خارجه آمریکا و کاخ سفید نیز مذاکرات ژنو را مثبت ارزیابی کردند. 
سخنگوی وزارت امورخارجه امریکا این مذاکرات را حاوی «مباحث واقعی» و دارای «جزئیات فنی‌» کم‌سابقه دانست و کاخ سفید نیز طرح ارائه‌شده از سوی ایران را «بی سابقه» توصیف کرد و آن را دارای «سطح جدیدی از جدیت و عمل‌گرایی» توصیف کرد که پیش از این مشابهی نداشت. همچنین ویلیام هیگ، وزیر خارجه انگلیس هم با صدور بیانیه‌ای از رویکرد جدید ایران استقبال کرد.
فاصله زیاد، پیشرفت ها کم
اما مذاکرات ژنو را نباید پایان راه تلقی کرد و انتظار غیرواقع بیانانه از نتایج آن داشت، بلکه آن را باید صرفاً قدمی کوچک در راستای مسیری دانست که از نیویورک آغاز شد و تا رسیدن به توافق نهایی راه دراز و پر پیچ و خمی را باید پیمود. چنانکه گفته های مقامات دو طرف نیز بازگو کننده این امر است. 
به گفته ظریف، وضعیت جامعه بین‌المللی برای حل و فصل این موضوع راه حلی درازمدت را طلب می‌کند. ما در نیویورک و ژنو با این ذهنیت وارد مذاکرات شدیم. وی در مطلب صفحه فیس بوک خود نیز بر این امر تاکید کرد و نوشت: نباید انتظار داشت موضوعات و مسائلی که سال‌ها روی هم انباشته شده، با یک دور مذاکره برطرف شود.
همچنین، سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز با بیان این که دلیلی برای خوشبینی بیش از حد وجود ندارد، گفت: فاصله میان مواضعی که توسط ایران و قدرت‌های جهانی درباره این موضوع اتخاذ شد را می‌توان کیلومترها توصیف کرد در حالی پیشرفتی که حاصل شد را می‌توان چند گام دانست. 
همچنین به گفته عراقچی، معاون وزیر امور خارجه دور بعدی مذاکرات نیز در سطح کارشناسان برگزار خواهد شد و این به این معنی است که انتظار برای نشست وزرا که نشستی به منظور «تصمیم گیری» و پایان مسئله است، کمی زود به نظر می رسد.
در واقع عدم اعتماد میان دو طرف موجب شده است که روند دست یابی به مصالحه و توافق نهایی کمی دشوار به نظر برسد، اما با این وجود عزم و ارده ای که در بین مسئولان جمهوری اسلامی ایران برای حل مسئله هسته ای و کاهش تنش ها وجود دارد و تاکید بر بازی برد-برد موجب شده است که طرف غربی نیز دست از بهانه جویی و طفره رفتن از مذاکرات سازنده دست بردارد و با رویکردی به ظاهر مثبت به منظور حل مسئله وارد مذاکرات شود.   

———————-

دولت روحانی چگونه به نگرانی های یارانه ای مردم پایان می دهد؟
حالا نیز نگرانی افکار عمومی با شرایط اقتصادی موجود نه از حذف یارانه ۳ دهک بالای جامعه بلکه از نحوه شناسایی آنهاست چرا که می ترسند وقایع یارانه ای دوباره تکرار شود و به ناحق یارانه آنها قطع شود.
 زمزمه قطع یارانه نقدی ثروتمندان این روزها ورد زبان هاست. بنا بر نظر مجلس باید عده ای از یارانه بگیرها حذف شوند. دولتی ها اما به گواه خبر ها با حذف عده ای از یارانه بگیرها مخالف بودند اما به نظر می رسدبا توجه به کسری بودجه ای که از دولت محمود احمدی نژاد برای آنها به یادگار ماندهچاره ای جز مواقت با حذف یارانه نقدی سه دهک بالای جامعه نداشتند چرا که از جلسه مشترک دولت و مجلس خبر رسیده است که اختلاف نظرها حل شده و حذف یارانه نقدی پر درآمدها اجرایی خواهد شد.
هنوز از یادها نرفته است که  یارانه نقدی ازهمان ابتدای مطرح شدن توسط محمود احمدی نژاد مورد انتقاد کارشناسان اقتصادی قرار داشت و حالا بعد از ۸ سال در حالی که گاهی قرار بود ۳ برابر شود، گاهی قرار بود ۵ برابر شود و گاهی قرار بود حذف  شود!، به جایی رسیده که معاون اول دولت روحانی  از مشکلات دولت در پرداخت یارانه مهر ماه سخن گفته است.
جهانگیری همچنین گفته: وضعیت منابع و مصارف هدفمندی نگران‌کننده است، ناچاریم به وزارتخانه‌ها و بانک‌ها و سایر منابع فشار بیاوریم.
این اظهارات اما در حالی است که پیش از این دولت یازدهم مرجع تامین منابع یارانه نقدی این ماه را وزارت نفت به ریاست بیژن زنگنه معرفی  کرده بود.
در هر حال ماجرای پرداخت یا عدم پرداخت یارانه نقدی برای مردم موضوع تازه ای نیست چرا که در طول حیات دولت احمدینزاد بارها از احتمال حذف یارانه نقدی عده ای و یا احتمال افزایش ان سخن گفته شد اما نکته اصلی اینجاست که اگر دولت روحانی  بخواهد یارانه نقدی پر درآمد ها را حذف کند چطور آنها راشناسایی می کند چرا که هنوز خاطره تلخ خوشه بندی ها و پیامک های حذف یارانه نقدی که  بسیاری از خوانواده های کم درآمد را هم شامل شد و مردم را نگران کرد از یادها نرفته است.
در آن روزها بسیاری از اقشار مردم نسبت به  دریافت پیامک حذف یارانه اعتراض کردند و اعلام کردند علیرغم اینکه کارگر ساده ای با حداقل حقوق و مستاجر هستند، ولی در این پیامک به آنها لقب متمکن داده شده واز آنها خواسته شده از دریافت یارانه  انصراف دهند.
———————-
نشریه «فارن پالیسی» در مطلبی به بررسی موانع داخلی باراک اوباما برای رسیدن به توافقی هسته‌ای با ایران پرداخته و می‌نویسد، اعضای دمکرات‌ اما مخالف دولت در کنگره و همچنین لابی صهیونیستی آمریکا (آیپک)، مهم‌ترین چالش‌های دولت آمریکا در این مسیر هستند.

فارن پالیسی اشاره می‌کند‌، هم‌اکنون یک بلوک پرشمار از نمایندگان دمکرات در کنگره آمریکا وجود دارد که به صراحت اعلام می‌کنند در موضوع ایران‌ در مقابل کاخ سفید قرار دارند و در برابر هر تلاشی برای کاهش تحریم‌های کنونی علیه ایران خواهند ایستاد.

این در حالی است که موضوع آینده تحریم‌های ایران، موضوعی کلیدی در مذاکرات جدید با ایران به شمار می‌رود. در همین راستا، گفته می‌شود در پیشنهاد‌ روز سه‌شنبه از سوی ایران به گروه ۱+۵، اعمال محدودیت‌هایی بر برنامه هسته‌ای این کشور در مقابل کاهش تحریم‌های آمریکا مطرح شده است.

کاخ سفید پیش از این موافقت اصولی خود را با چنین توافقی اعلام کرد، اما صف طویلی از دمکرات‌های قدرتمند، از جمله اعضای اصلی کمیته‌های روابط خارجی سنا و مجلس نمایندگان، به شدت با برداشته شدن تحریم‌های فعلی مخالفند و می‌گویند اقدامات ایران باید بسیار فرا‌تر از آن چیزی برود که در مذاکرات ژنو از سوی محمد جواد ظریف پیشنهاد شده است.

افزون بر این، لابی صهیونیستی آمریکا (آیپک) که یکی از قدرتمند‌ترین لابی‌ها در واشنگتن به شمار می‌رود، وعده داده که از هیچ تلاشی برای حفظ تحریم‌های موجود فروگذار نکند.

‌«استیو اسرائیل»، از نمایندگان دمکرات کنگره آمریکا می‌گوید: «اگر رئیس جمهور درخواست برداشته شدن تحریم‌های موجود را مطرح کند، حمایت از آن در مجلس نمایندگان و سنا بسیار سخت خواهد بود. من مایل به شنیدن هستم، اما فکر می‌کنم درخواست از کنگره برای کاهش تحریم‌های موجود، با استقبال مواجه نخواهد شد».

سناتور «باب کیسی» نیز در پاسخ به پرسشی در این زمینه می‌گوید: «من می‌گویم نه. آن‌ها راه درازی در پیش دارند تا چنان اعتباری ‌به ما نشان دهند که متقاعد شویم باید در مسیر آشتی‌جویانه حرکت کنیم. تحریم‌ها‌‌ همان چیزی است که موضع دولت را تقویت کرده است».

مخالفت نمایندگان دمکرات، چیزی بیش از یک دردسر صرف برای دولت است. کنگره این قدرت را دارد که بی‌توجه به نظر دولت، اقدام به وضع، اصلاح و یا برداشتن تحریم‌ها کند و در گذشته نیز نشان داده که می‌تواند دولت را نادیده بگیرد؛ برای نمونه، در سال ۲۰۱۱ سناتورهای دمکرات و جمهوری خواه تحریم‌های شدیدی ‌علیه بانک مرکزی ایران وضع کردند که دولت با آن مخالف بود.

در اوضاع کنونی نیز مدتی پیش، وندی شرمن مذاکره کننده ارشد آمریکایی از سنا خواست ‌در صورتی که ایران در مذاکرات پیش رو حاضر به برداشتن گام‌های معتبر و مشخص باشد، بخشی از تحریم‌ها علیه این کشور کاهش یابد. وی همچنین از نمایندگان خواست از وضع تحریم‌های جدید علیه ایران خودداری کنند.

اما این درخواست‌ با مخالفت شدید جمهوری خواهان و دمکرات‌ها در کنگره مواجه شد و این افراد، دولت را به تسلیم و سازشکاری در مقابل ایران متهم کردند. این افراد همچنین مدعی هستند باید تحریم‌های شدیدتری علیه ایران وضع کرد تا این کشور مجبور به تعطیلی کامل برنامه هسته‌ای خود شود.

افزون بر این، در شرایط کنونی، دمکرات‌هایی که موضع نرم‌تری در موضع ایران داشته و با دولت همسو‌تر هستند نیز راه سکوت در پیش گرفته‌اند. برخی از این افراد، سکوت خود را به موضوع تعطیلی دولت آمریکا نسبت می‌دهند. «دیوید پرایس»، از اعضای دمکرات مجلس نمایندگان می‌گوید: «ما بر سر موضوع تعطیلی در چنان وضعیت عجیب و غریبی هستیم که همه توانمان صرف مبارزه در این حوزه می‌شود».

به هر حال، موضوع تحریم‌های ایران، یکی از معدود موضوعاتی است که دمکرات و جمهوری‌خواهان کنگره در مورد آن اتفاق‌نظر دارند. به همین دلیل، «آیپک» کار چندان دشواری برای پیشبرد اهداف خود در این زمینه ندارد و ‌گاه اصلاً دلیلی نمی‌بیند که وارد لابی‌گری شود!
——————————-

 مرور صحیفه امام (ره) نشان می‌دهد که یکی از پررنگ‌ترین موارد احساس دین امام راحل نسبت به مردم انقلابی ایران، آنجایی است که ایشان در ششم تیر ماه ۱۳۵۹ در جمع سرپرست بنیاد شهید و خانواده‌های شهدای انقلاب به عدم بهبود و اصلاح امور در زمینه‏‌های گوناگون کشور به شدت اعتراض می‌کنند.

امام (ره) پس از مرور زحمات و مصیبت‌های خانواده‌ شهدای انقلاب می‌گوید: «من از شما‌ها عذر می‌‏خواهم. من از ملت ایران عذر می‌‏خواهم. من از ملت ایران عذر می‌‏خواهم. من از این مادرهایی که بچه‌‏های خودشان را از دست دادند، معذرت می‌‏خواهم. من از این برادرهایی که عزیزان خودشان را دادند، از دست داده‌‏اند، معذرت می‌‏خواهم. من از این ارتشی‌هایی که جوانان خودشان را از دست داده‌‏اند، از این پاسدار‌ها که جوان‌های خودشان را از دست داده‌‏اند و برادران خودشان را، معذرت می‌‏خواهم که عُرضۀ این را ندارم که کار را درست کنم. من از حضرت مهدی ـ سلام‏اللّه‏ علیه ـ من از پیشگاه پیغمبر اکرم معذرت می‌‏خواهم. من از پیشگاه ولی عصر امام مهدی ـ سلام‏اللّه‏ علیه ـ معذرت می‌‏خواهم. من از پیشگاه ملت ایران معذرت می‌‏خواهم. من از شما برادران، برادران ارتشی، برادران پاسدار، برادران ژاندارمری و سایر قوای انتظامی که در راه اسلام جوان‌های خودشان را دادند، معذرت می‌‏خواهم. ما نتوانستیم برای شما کاری انجام بدهیم. ما ضعیف هستیم. ما باز گرفتار کاغذبازی هستیم. ما باز گرفتار آرم‌هایی شاهنشاهی هستیم. مملکت ما باز مملکت شاهنشاهی است. وزارتخانه‏‌های ما، وزارتخانه‌‏های ما باز وزارتخانه‌‏های طاغوتی است و ما نتوانستیم این‌ها را اصلاح کنیم. باید به اسرع وقت اصلاح شود و اگر اصلاح نشود به اسرع وقت اصلاح می‌‏کنیم‌».

چند ماه پیش از این، امام خمینی در حکم تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی لازم می‌دانند که «باید رسیدگى کامل به خاندان شهدا و آسیب‌دیدگان و معلولین در این راه، چه در ‌انقلاب و چه قبل و بعد از آن به نحو احسن و با مراعات احترام آنان بشود».

جالب این ‌که امام (ره) یازده روز پیش از عذرخواهی‌هایی که در بالا به آن اشاره شد، در روز ولادت امام حسین (ع) تذاکراتی ‌بر زبان می‌آورد که به نظر ایشان ادای گوشه‌ای از تکلیف اسلامی ایشان است و اگر آن‌ها را نگوید، به مردم خیانت کرده است.

بخشی از این تذکرات به قرار زیر است: «و اخیراً لازم است تذکری که همگان بدان آگاهی دارند، بدهم و آن لزوم تقدیر از شهدای انقلاب و خانوادۀ آنان و معلولین و مصدومین می‌‏باشد. و لازم است عموم دستگاه‌های اجرایی اموری را که مربوط به شهدا و خانوادۀ آنان و معلولین و مصدومین است با کمال سرعت عمل نموده و تسهیلات لازم را در مورد آنان معمول دارند‌ که اینان بر ما و ملت شریف حق بسیار بزرگی دارند‌ و اگر معلوم شود که کسانی در بعضی از ادارات و وزارتخانه‏‌ها برای اجرای امور شهدای انقلاب و خانوادۀ آن‌ها اشکال‏‌تراشی می‌‏کنند، به عنوان ضد انقلاب باید مورد تعقیب واقع شوند».

امام (ره) در جایی دیگر و پس از تبیین چرایی مقام رفیع شهدا و اهمیت خدمت به خانواده آن‌ها، کیفیت این خدمت را هم با عباراتی متفاوت بیان می‌کند و می‌گوید: «و عمده چیزی که هست این است که صادقانه خدمت کنید، خدمت بکنید، گمان ‌نکنید که شما یک کاری که برای آن‌ها انجام می‌دهید یک منّتی بر آن‌ها دارید. منّت آن‌ها را بکشید، خدمت بکنید، احترام بکنید از آن‌ها. این‌ها خانواده شهدا هستند. و معلولین و خانواده‌های معلولین که ارزششان آن قدر است، و ما باید خدمتگزار به آن‌ها باشیم. هر عملی که انجام می‌دهیم، هر خدمتی که به آن‌ها انجام می‌دهیم، عملی است که در پیشگاه خدا مقبول است‌ و ما باید با کمال خرسندی منّت آن‌ها را بکشیم و خدمت به آن‌ها بکنیم.

مبادا یک وقتی یک کلمه درشتی گفته بشود به این بازماندگان شهدا، یا به این معلولین. و باز کسانی که عائله معلولین‌اند، توجه داشته باشید که عملی را که می‌کنید خالص و برای خدا باشد. و برای آن کسی که فداکار برای خدا بوده است، و جانش را در راه خدا اهدا کرده است. شما خدمت به او می‌کنید و این خدمت به خداست.‌‌ همان طوری که ما منّت خدای تبارک و تعالی را می‌کشیم و عبادت او را می‌کنیم، منّت اوست بر ما، و خدای تبارک و تعالی منّت بر ما گذاشته است و ما را هدایت کرده است، و هر عملی که بکنیم منّت بر او نداریم و او منّت بر ما دارد. این خدمت هم خدمت به خدای تبارک و تعالی و مجاهدین در راه او و شهدای در راه اوست. و ما باید با سر و جان خدمت بکنیم. و ابداً در نظرمان نیاید که ما یک کاری انجام دادیم. آن‌ها جان خودشان را دادند و شما قدرتی که دارید، دارید خرج می‌کنید برای آن‌ها. و من امیدوارم که در راه خدا که شد؛ ثواب مجاهدین را به شما عنایت بفرماید خدای تبارک و تعالی».

توصیه‌های امام (ره) در مورد خانواده شهدا تا آخرین سال‌ها و روزهای عمر ایشان ادامه می‌یابد. ایشان در پاسخ به نامه فرزندان شهدا در اردیبهشت سال ۶۵، علاوه بر این که فرزندان محترم شهدا، جانبازان، اسرا و مفقودین را نور چشمان عزیزم خطاب می‌کند، بالا‌ترین افتخار را این می‌داند که «ما در تداوم انقلابمان ذخیره‌های عظیمی همچون شما عزیزان را داریم که حضورتان در جامعه در تمامی صحنه‌های اسلامی و انقلابی و مردمی یادآور رشادت‌ها و فداکاری‌ها و اخلاص رادمردانی است که به برکت خون‌های پاک آنان انقلاب و جمهوری اسلامی ایران بارور گردید» و در پایان پاسخ خود باز یادآور می‌شوند که «به مسئولین محترم جمهوری اسلامی ایران، برای چندمین بار، سفارش می‌کنم ـ و این نصیحت و سفارش همیشگی است ـ که قدر این نعمت‌های بزرگ الهی را بدانند‌ و در شرایط کنونی و آینده‌های دور، اولویت را به این عزیزان و کسانی بدهند که در راه اسلام‌ خون داده‌اند و مبارزه کرده‌اند؛ و به شدت از بهانه‌جویی و سنگ‌اندازی و مانع تراشی و کاغذبازی، که مانع رشد آنان و ملت دلاور ایران است، خودداری ورزند‌».

یک سال و نیم بعد و پس از پایان جنگ و آغاز دوران بازسازی نخستین نکته مهمی که در موضوع سیاست‌های کلی نظام اسلامی در دوران بازسازی کشور از دیدگاه امام (ره) توجه به آن ضروری است، این است: «با این که اطمینان داریم که خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان و اسرا و مفقودین هیچ ‌گاه راضی نشده و نمی‌شوند که در برابر ایثار عزیزانشان که فقط به خاطر خدا و رسیدن به کمال بوده است، سخن از رفاه و مادیات به میان آید و همت آنان بلند‌تر از این مقوله‌هاست، ولی بر دست‌اندرکاران نظام است که ذوق و استعداد و توان خود را در هر چه بهتر رسیدن به امور معنوی و مادی و ارزشی و فرهنگی این یادگاران هدایت و نور به کار گیرند و از خدمت بی‌شائبه و بی‌منت به آنان دریغ نکنند؛ هر چه انقلاب اسلامی ایران دارد از برکت مجاهدت شهدا و ایثارگران است. من می‌دانم که بسیاری از خانواده‌های عزیز شهدا و جانبازان و اسرا و مفقودین به خاطر مناعت طبع و بزرگواری و اخلاق کریمه خود در مصایب و مشکلات زندگی به مسئولین مراجعه نکرده‌اند و یا مراجعه‌شان به حداقل بوده است. و همه نیز می‌دانیم که اکثریت این قشر و رزمندگان عزیز اسلام از طبقات محروم و کم درآمد بودند و مرفهین کمتر دل برای انقلاب سوختند، ولی وظیفه ماست که در حد توان و مقدورات قدر‌شناس زحمات آنان باشیم و من میل ندارم که این قدر‌شناسی فقط در حد تعریف و تمجید ظاهری خلاصه شود بلکه باید در همه نوع امتیازات اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی به آنان بها داده شود».

حالا نیز نگرانی افکار عمومی با شرایط اقتصادی موجود نه از حذف یارانه ۳ دهک بالای جامعه بلکه  از نحوه شناسایی آنهاست چرا که می ترسند وقایع یارانه ای دوباره تکرار شود و به ناحق یارانه آنها قطع شود.
البته جهانگیری  از  تشکیل کمیته حمایت از خانوار به مسئولیت وزیر رفاه، کار و تعاون اجتماعی در ستاد هدفمندی یارانه‌ها خبر داده که قرار است ثروتمندان را شناسایی کنند اما در حال ترس ها به قوت خود باقی است چرا که هنوز جزئیات نحوه حذف پر درامدها اعلام نشده و باید دید دولت یازدهمی ها چگونه می توانند عدالت را برقرار کنند؟
/رهبر معظم انقلاب درگذشت رجبعلی طاهری را تسلیت گفتندانتظار ما از ژنو چقدر باید باشد؟ /پررنگ‌ترین عذرخواهی‌های امام خمینی خطاب به چه کسانی بود؟ /دولت یازدهم و دردسر های یارانه ای /دستگاه‌های نظارتی گیلان وصول مطالبات بانک‌ها را پیگیری می‌کنندداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وقتی خاندان هاشمی روی پلکان قرار میگیرند + عکس

تاریخ:پنجشنبه 25 مهر 1392-03:48 ب.ظ

 

مهدی هاشمی فرزند و عفت مرعشی همسر هاشمی رفسنجانی در سفر به کرمانشاه وی را همراهی کردند . محسن و یاسر هاشمی نیز با آنان همسفر بودند .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خداحافظی مرد اخلاق با استانداری گیلان سرزمین آستارا/ تالش و گیلان / سلام نجفی به سرزمین گیل و دیلم + سوابق

تاریخ:پنجشنبه 25 مهر 1392-03:34 ب.ظ

80312565-3076209

آستارا نیوز : دکتر محمد علی نجفی به‌عنوان استاندار جدید گیلان منصوب شد.

امروز پنج شنبه ۲۵//۱۳۹۲ با حضور وزیر کشور نجفی رسما استاندار شد..

دکتر محمد علی نجفی با این حکم بعنوان  دوازدهمین استاندار گیلان پس از پیروزی انقلاب فعالیت خود را در گیلان آغاز می کند وی متولد سال ۱۳۳۵ در آستانه اشرفیه و دارای مدرک دکتری مدیریت استراتژیک است که سابقه معاونت طرح و برنامه و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی کیش و سرپرستی منطقه ویژه اقتصادی انزلی را در کارنامه کاری خود دارد.
از جمله دیگر سوابق اجرایی نجفی می‌توان به عضو هیأت مدیره شرکت فولاد مبارکه اصفهان، عضو هیأت مدیره شرکت صنایع مس شهید باهنر، عضو هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت هلدینگ هتل‌های پارس، عضو هیأت مدیره شرکت بورس بین‌المللی نفت و گاز و پتروشیمی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان چای کشور، سرپرست شرکت عمران گیلان، معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی استانداری گیلان، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان،رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرکزی تعاون روستایی ایران و مدیرکل تعاون روستایی استان گیلان اشاره نمود.

محمد علی نجفی همچنین چندی پیش از سوی اکبر ترکان به عنوان مشاور عالی دبیر شورا در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب شد

شایان ذکر است پیش از این کیهان هاشم نیا ۱۳ شهریور سال ۹۱ با حکم محمود احمدی نژاد جایگزین مهدی سعادتی استاندار اسبق گیلان شده بود وی در این مدت با آرام کردن فضای سیاسی استان سعی کرد مشکلات اصلی گیلان را در حد توان مرتفع نماید .

هاشم نیا جانباز ۷۰ درصد قطع نخاع می باشد که در این مدت نشان داد می شود در یک شبانه روز  با سی درصد  توان جسمانی ۲۰ ساعت کار کرد .هاشم نیا یکی از مدیران اخلاقی استان گیلان محسوب می شود .

پایگاه اطلاع رسانی آستارا نیوز  ضمن تبریک به دکتر نجفی استاندار گیلان از زحمات کیهان هاشم نیا استاندار سابق گیلان در زمان تصدی استانداری گیلان تقدیر می کند و امیدواریم با حضور دکتر محمد علی نجفی کسی که  نامش تداعی کننده  پیوند صنعت و تجارت است و همیشه او را بعنوان مغز متفکر مناطق آزاد ایران می شناختند مشکلات اقتصادی و صنعتی گیلان بویژه معضل بزرگ استانمان یعنی بیکاری جوانان حل بشود.

به گزارش آستارا نیوز  پیش از نجفی  گیلان یازده استاندار دیگر به خود دیده است که بشرح ذیل می باشد :

 • حبیب الله داوران
 • علی انصاری
 • حاج عبدالوهاب
 • تابش
 • سید علی‌اکبر طاهایی
 • علی صوفی
 • مهندس مسعود سلطانی فر
 • سردار علی عبداللهی
 • مهندس روح الله قهرمانی چابک
 • سردار مهدی سعادتی
 • کیهان هاشم‌نیا
 • محمد علی نجفی
 • -------------------------------
 • ککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک
 • نجفی مردی از سرزمین دیلم کلید دار  سرزمین گیل و دیلم و تالشان شد....
 • پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حبیب الله داوران، شهیدعلی انصاری، حاج عبدالوهاب، مرحوم علی فرهمندزاد، محمدرضا تابش، سید علی‌اکبر طاهایی، علی صوفی، مسعود سلطانی‌فر، علی عبداللهی، روح‌الله قهرمانی‌چابک، مهدی سعادتی و کیهان هاشم‌نیا تصدی استانداری گیلان را برعهده داشته‌اند.

  بی‌شک شهید علی انصاری محبوب‌ترین استاندار گیلان پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بود که دشمنان تاب دیدن خدمات انقلابی و جهادی وی را نداشته، وی که فرزند برومند گیل و تالش بود را باززبان روزه ترور کردند و به شهادت رسیدند.

  ۲۱مهرماه ۹۲ نیز روز بزرگی برای مردم گیلان بود و فرزندان گیل و تالش که بارها وفاداری و سربازی خود را به نظام ثابت کرده‌اند، شاهد انتصاب استانداری از جنس تدبیر و امید برای گیلان بودند.

  محمدعلی نجفی استاندار گیلان شد و دولت تدبیر و امید پس از مدت‌ها بررسی گزینه‌های استانداری برای گیلان بالاخره به اجماع نظر با نماینده ولی فقیه در استان و مجمع نمایندگان گیلان رسید و با تصویب هیئت وزیران، کلید توسعه گیل و تالش به نجفی واگذار شد.

  محمد علی نجفی، مدیر با سابقه گیلانی، متولد سال ۱۳۳۵ در آستانه اشرفیه و دارای مدرک دکترای مدیریت استراتژیک است که سابقه معاونت طرح و برنامه و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد تجاری ــ صنعتی کیش و سرپرستی منطقه ویژه اقتصادی انزلی را در کارنامه کاری خود دارد.

  از دیگر سوابق اجرایی نجفی می‌توان به عضو هیئت مدیره شرکت فولاد مبارکه اصفهان، عضو هیئت مدیره شرکت صنایع مس شهید باهنر، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت هلدینگ هتل‌های پارس، عضو هیئت مدیره شرکت بورس بین‌المللی نفت و گاز و پتروشیمی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان چای کشور، سرپرست شرکت عمران گیلان، معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی استانداری گیلان، رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گیلان، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرکزی تعاون روستایی ایران و مدیرکل تعاون روستایی استان گیلان اشاره کرد.

  تدبیر برای اتمام یک‌هزار و ۷۰۰طرح و پروژه نیمه‌تمام گیلان، تکمیل آزادراه رشت به قزوین، تسریع در اجرای راه‌آهن قزوین، رشت، انزلی و آستارا، توسعه اقتصادی گیلان با استفاده از ظرفیت‌های مرزی و بنادر انزلی و آستارا، اجرایی کردن منطقه ویژه اقتصادی آستارا و لاهیجان، اجرایی کردن بندرچند منظوره تالش مهمترین خواسته مردم گیلان برای تقویت اقتصاد استان است.

  رفع مشکلات چندین ساله چایکاران گیلانی، ارتقای معیشت برنج‌کاران و سایر بخش‌های کشاورزی، دامی و شیلاتی را نیز می‌توان از خواسته‌های مردم گیلان از استاندار جدید این استان برشمرد.

  نجفی، که دارای مدرک دانشگاه دکترای مدیریت استراتژیک و سابقه بیش از سه‌دهه مدیریت در سطوح مختلف اجرایی، علمی، برنامه‌ریزی و پژوهشی است، از امروز با حکم وزیر کشور، استاندر گیلان بوده و مدیرت خود را بر یکی از راهبردی‌ترین استان‌های کشور، آغاز می‌کند.

  فرزندان میرزا، با امید به تجارب محمدعلی نجفی استاندار جدید گیلان، منتظرند تا شاهد تغییرات عمده‌ای در راستای توسعه همه جانبه و پایدار سرزمین گیل و تالش باشند

 • -----------------------------------------------------------------------------------

هاشم نیا وفادار به احمدی نزاد ماند و رفت...... مردی از دیار آستارا و سرزمین تالشان ....مردی از سرزمین حماسه و هشت سال دفاع مقدس ....

استاندار پیشین گیلان گفت: از دولت احمدی‌نژاد که با وجود وضعیت جسمانی و ویلچری بودنم برای مسئولیت گیلان به بنده اعتماد کرد، قدردانی می‌کنم.

 • خبرگزاری فارس: قدردانی هاشم‌نیا از احمدی‌نژاد

   

   کیهان هاشم‌نیا صبح امروز در مراسم تودیع خود در سالن غدیر استانداری گیلان اظهار کرد: سال گذشته در مراسم معارفه خود گفته بودم که اگر مُردم کاری را انجام داده‌ام و اگر زنده ماندم کاری نکرده‌ام و امروز زنده‌ هستم بنابراین نمی‌توانم از عملکرد خود صحبت کنم زیرا کاری انجام نداده‌ام و اگر کار می‌کردم امروز زنده نبودم.

  وی با قدردانی از مردم گیلان، امام جمعه رشت و مدیران استان افزود:‌ در این مدت مدیران گیلان کمبودها را با تلاش خود جبران کردند.

  استاندار پیشین گیلان از رسانه‌ها قدردانی کرد و گفت: در این مدت رسانه‌ها همواره بدون توقع تلاش کردند و ما مرتب زیر نظر رسانه‌‌ها بودیم.

  وی با قدردانی از همکاران خود در استانداری گیلان تصریح کرد: سال گذشته ۲۹ درصد اعتبار داشتیم و امسال تا هفته گذشته ۳ درصد تخصیص اعتبار گرفتیم.

  هاشم‌نیا با قدردانی از کمیسیون‌های مختلف خاطرنشان کرد: از همسر عزیزم تشکر می‌کنم و یک روز به او گفتم من را برای نظام وقف کن و او گفت تو را برای همیشه وقف کردم.

  وی ادامه داد: ۳۲ سال است که ویلچری هستم و از ۲۰ سالگی روی چرخ نشستم و هرگز احساس ضعف نکردم و از دولت احمدی‌نژاد از اینکه به بنده اعتماد کرد و با وجود ویلچری بودنم مسئولیت استان را به بنده داد قدردانی می‌کنم در واقع احمدی‌نژاد با این انتخاب ریسک کرد.

  استاندار پیشین گیلان با بیان اینکه تمام افراد دارای نقص هستند، تصریح کرد: وقتی فردی مسئولیتی را به عهده می‌گیرند باید او را همراهی کرد و نقص‌ها را پوشاند و با آبروی او در سایت‌ها بازی نکرد.

  هاشم‌نیا با اشاره به اینکه اگر نظام را قبول داریم باید اعضای آن را بپذیریم، خاطرنشان کرد:‌ نباید مرده‌پرست باشیم و باید تا زمانی که کنار یکدیگر هستیم کمک کنیم و در اطراف رهبر معظم انقلاب جمع باشیم.

  وی با تصریح بر اینکه این استان نیاز به منابع بیرونی ندارد، یادآور شد: راه‌آهن گیلان ۹۰ درصد پیشرفت دارد و ۱۱ کیلومتر از آزادراه رشت – قزوین باقی مانده است و سایت نفتی گیلان را می‌توان با همکاری آماده کرد.

  استاندار پیشین گیلان با اشاره به ظرفیت‌های گیلان متذکر شد: برای نخستین‌بار ماهی خاویاری در دریای خزر با روش پرورش در قفس را راه‌اندازی کرده‌ایم و ۱۲ مزرعه خاویاری در استان فعالیت دارند که امسال ۳۵۰ کیلوگرم خاویار پرورشی از گیلان صادر شده است.

  هاشم‌نیا وجود ۵۰ هزار هکتار مزرعه زراعت چوب را از ظرفیت‌های دیگر گیلان ذکر کرد و یادآور شد: اکنون ۱۰ کارخانه نئوپان در حال احداث است و تنها استانی هستیم که وسعت جنگل‌ها کاهش پیدا نکرده است.

  وی وجود ۲۳ هکتار گلخانه را از دیگر ظرفیت‌های گیلان برشمرد و خاطرنشان کرد: ۵۳ هکتار دیگر به گلخانه‌های گیلان افزوده می‌شود.

  استاندار پیشین گیلان به پرداخت بهای برگ سبز چای اشاره کرد و متذکر شد:‌ امسال ۲۵ میلیارد تومان یارانه برگ سبز چای را دریافت کردیم.

  وی با تصریح بر اینکه نوبخت فرصتی برای گیلان است، افزود: نوبخت می‌تواند حقوق حقه گیلان را پرداخت کند.

  هاشم‌نیا اجرای دولت الکترونیک در گیلان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را از دیگر اقدام‌ها در استان ذکر کرد و از مطالعات بندر کیاشهر و آماده افتتاح سد آیت‌الله بهجت خبر داد.

  استاندار پیشین گیلان با اشاره به اینکه آمایش منطقه‌ای در شورای منطقه‌ای باید به تصویب برسد، خاطرنشان کرد:‌ باید شورای برنامه‌ریزی منطقه‌ای با مشارکت سه استان برگزار شود.

  وی گیلان را نیازمند حفظ وحدت و آرامش دانست و تصریح کرد: افرادی هستند که می‌خواهند فضای گیلان شلوغ شود و نقشه زخمی کردن افراد را دارند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تبریک به نجفی استاندار گیلان

تاریخ:پنجشنبه 25 مهر 1392-02:58 ب.ظ

بنام خدا

 

 جناب آقای  محمد علی نجفی   استاندار محترم گیلان

 انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی و امور محوله در  استان گیلان  موفق و موید باشید…

دکتر محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تبریک انتصاب نجفی بعنوان استاندار جدید گیلان

تاریخ:پنجشنبه 25 مهر 1392-02:48 ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شریف رشت

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

                        اسماعیل پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

g6 300x187 گل زیباصادرات گل هم ممنوع شد/رئیس اتحادیه:صادرات گل متوقف نشده است
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تبریک انتصاب نجفی بعنوان استاندار جدید گیلان

تاریخ:پنجشنبه 25 مهر 1392-01:55 ب.ظ

خبرگزاری فارس: مراسم معارفه استاندار جدید گیلان برگزار می‌شود 20948_orig

g6 300x187 گل زیباصادرات گل هم ممنوع شد/رئیس اتحادیه:صادرات گل متوقف نشده است

 متن پیام نماینده آستارا

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 دکتر صفر نعیمی رز  نماینده مردم قدر شناس آستارا و لوندویل و عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارچی مجلس

———————————–

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای  محمد علی نجفی 

 ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 دکتر کیوان اسدپور  فرماندار آستارا

جناب آقای  محمد علی نجفی 

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

 بیزن خالقوردی پور   ریس اداره صنعت و معدن و تجارت آستارا

جناب آقای  محمد علی نجفی 

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

      فرداد پور امن شهر دار لوندویل

جناب آقای  محمد علی نجفی 

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

                کوهی شهردار آستارا

 

جناب آقای  محمد علی نجفی 

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

                     سیروس خالقوردی پور بخشدار لوندویل

جناب آقای  محمد علی نجفی 

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

              شرکت تعاونی مسکن حامیان فدک آستارا

جناب آقای  محمد علی نجفی 

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید… 

                      شرکت تعاونی  توسعه و عمران بخش و شهر لوندویل

جناب آقای  محمد علی نجفی 

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید… 

                  محمود ساسانیان  ریس اداره تعاون کار و امور اجتماعی آستارا

جناب آقای  محمد علی نجفی 

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید…

                                 مهندس فرهاد محسنی

             

 جناب آقای  محمد علی نجفی 

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید… .. 

 رحیم نصرتی  دهیار کانرد / بخش لوندویل / آستارا        

 

 

 جناب آقای  محمد علی نجفی 

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار اسبق گیلان جناب آقای کیهان هاشم نیا   و  از انتخاب و انتصاب جنابعالی  را( نجفی )بعنوان استاندار گیلان را تبریک می گوییم و امیدوارم در دولت امید و اعتدال جنابعالی  در جهت پیشرفت و آبادانی و عمران و شکوفایی  و حل مشکلات مردم  استان گیلان  موفق و موید باشید… .. 

 روز نامه های الکترونیکی آستارا نیوز - اوای ایران- آوای ایران - حامیان یار

              http://irannews1.com/-http://astaranews1.ir-http://astaranews.com/-hamianeyar.ir
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


 • تعداد صفحات :9
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  


Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic