به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب آبان 1392

حقیقت نیوز

عقب‌نشینی فرانسه تا سنگ‌اندازی رژیم صهیونیستی/آرامش بازار ارز و روند نزولی نرخ سک

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-07:05 ب.ظ

دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 شب گذشته با حضور اعضاء 1+5 و تیم مذاکره کننده ایرانی در ژنو آغاز شد تا برای سومین بار در دولت یازدهم تیم مذاکره کننده ایرانی با اعضای گروه 1+5 دور میز مذاکره بنشینند.

در این بین بازار اظهارنظر و موضع‌گیری مقامات مختلف پیرامون دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و نتایج آن داغ‌تر از گذشته بوده است.

اظهارات روز گذشته باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه دور جدید مذاکرات ایران با 1+5 در دیدار با سناتورهای ارشد آمریکایی مبنی بر ادامه تحریم‌ها در خلال دوره 6 ماهه باعث شد تا گمانه‌زنی‌های کارشناسان مبنی برعدم به نتیجه رسیدن مذاکرات و عدم تحول در آن افزایش یابد چرا که لغو تحریم‌ها علیه ایران یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های طرف ایرانی از گروه 1+5 است. اما این پایان کار نبود و دیگر اعضاء دولت آمریکا بر ادامه تحریم علیه ایران تأکید کردند.

از طرفی مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانسی خبری در ژنو مدعی شد در روز اول مذاکرات ضرب الاجلی برای گفتگوها وجود نداشته و پیشرفت‌های خوبی در مذاکرات صورت گرفت.

در این میان می‌توان به امیدواری و تأکید مقامات روسی مبنی بر به نتیجه رسیدن مذاکرات ایران و 1+5 اشاره کرد که در نقطه مقابل آن نظرات مقامات رژیم صهیونیستی وجود دارد که آنها کاملا نگرانی خود را در صورت توافق ایران و 1+5 اعلام کردند.

شبکه خبری المیادین با انتشار خبری بدون اینکه به جزئیات آن اشاره‌ای کند اعلام کرد که فرانسه از مواضع سختگیرانه‌اش در مورد توافق هسته‌ای با ایران عقب نشست.

دولت فرانسه دردور قبل مذاکرات در آخرین لحظات با توافق گروه 1+5 با ایران مخالفت کرده بود.

از اظهارنظرها و شرایط فعلی حاکم بر روند مذاکرات به نظرمی‌رسد شرایط برای توافق گروه 1+5 پیچیده‌تر از گذشته شده است به نحوی که روزنامه گاردین به نقل از برخی مقامات غربی خبر داد، در صورت نیاز به حضور وزرای خارجه 1+5 برای انعقاد توافقنامه موقت، احتمالا آنها آخر هفته راهی ژنو می‌شوند. این در حالی است که اتاق‌های هتل اینترکنتیننتال برای حضور وزرای خارجه 1+5 در روز جمعه در حال آماده‌سازی هستند و تیم‌های امنیتی هم در حال آماده‌باش به سر می‌برند.

از طرف دیگری محمد جواد ظریف، وزیرامور خارجه کشورمان که در ژنو حضور دارد در دیدار با مدیران کل سازمان‌های بین‌المللی مستقر در ژنو بر مقابله با سیاست‌های تحمیلی برخی کشورها در عرصه بین الملل تأکید کرد.

همانطور که اشاره شد رژیم صهیونیستی با اینکه به ظاهر نقشی در مذاکرات گروه 1+5 و ایران ندارد ولی عملا با اعمال فشار بر کشورهای عضو گروه 1+5 به دنبال سنگ اندازی به منظور عدم توافق میان ایران و گروه1+5 است که این امر عملا توسط مقامات آمریکایی تأیید شده است. از همین رو سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که اختلافشان با اسرائیل بر سرمسئله هسته‌ای ایران تاکتیکی است.

از طرفی دیگر سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران در جمع خبرنگاران، از عدم ورود به موضوع نگارش متن و پیش نویس در روز اول مذاکرات خبر داد و ورود به این بحث را منوط به رفع سوء تفاهمات مذاکرات قبلی و بازگشت اعتماد به دو طرف دانست. وی تأکید کرد: تا اعتماد مجدد بازسازی نشود قادر به ادامه مذاکرات سازنده نخواهیم بود.

از دیگر تحولات و شرایط مذاکرات ایران با گروه 1+5 از زبان عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران با 1+5 به شرح زیر است:

1.جلسه عمومی مذاکرات را در حد مختصر برگزار کردیم و بعد هیئت‌ها وارد مذاکرات دوجانبه شدند. هم ما با اعضای طرف مقابل مذاکره داشتیم و هم 1+5 با همدیگر ملاقات‌های دوجانبه متعددی داشتند.

2.یک دور مذاکره مفصل با سه کشور اروپایی داشتیم. یک ملاقات مختصر با هیئت آمریکایی داشتیم که به دلیل دیر وقت بودن، مختصر بود. ممکن است اگر امروز لازم باشد ادامه یابد.

3.ما به ناچار به خاطر اختلاف دیدگاه‌هایی که در جلسه گذشته پیش آمد مجددا وارد بحث در خصوص یکسری مفاهیم شدیم و فکر می‌کنیم این بحث باید ادامه یابد تا مجددا به یک درک مشترک از موضوعات و مفاهیمی که در مذاکرات وجود دارد، برسیم.

4.هنوز برای اینکه بگوییم آیا قادر هستیم وارد مذاکرات محتوایی و وارد متن جدید توافق شویم هنوز خیلی زود است.

5.هیچ توافقی که از ابتدا تا انتهای آن غنی سازی ایران وجود نداشته باشد، مورد پذیرش ما نخواهد بود. حتما توافقی را خواهیم کرد که غنی‌سازی در آن وجود داشته باشد هم در گام اول، هم در گام‌های میانی و هم آخر و از ابتدا تا انتها وجود داشته باشد.

6.بحث‌هایی که شروع شده در خصوص نحوه تفسیر ان پی تی از غنی سازی، در حال حاضر کمک کننده نیست.

7.امیدواریم در این دو روز به جمع بندی مشخص برسیم که آیا مذاکره همین جا می‌تواند تمام شود یا در فاصله یک هفته 10 روز ادامه یابد یا در فاصله دیگری که مجدد مواضع را جمع بندی کنیم.

8.درباره سطح و مکان غنی‌سازی موضع ما کاملا روشن است و بارها تکرار کردیم و در دولت قبل نیز به همین شکل بود که اصل غنی سازی قابل مذاکره نیست، ولی جزییات آن که شامل ابعاد، سطح و مکان قابل مذاکره می‌باشد، ولی اینکه چه تصمیمی گرفته شود در انتهای مذاکرات روشن می شود.

9.این گونه نیست که در وضعیت بن‌بست باشیم، ولی آنچه در دور قبلی مذاکرات ژنو رخ داد باعث شد تردیدهایی نسبت به نیات طرف مقابل و چگونگی ادامه مذاکرات ایجاد شود. تا زمانی این تردیدها را رفع نکنیم دوباره وارد مذاکره جدی نخواهیم شد، امیدواریم در جلسه صبح اعتماد از دست رفته احیا شود و مجددا وارد مذاکرات محتوایی جدی روی یک متن مذاکراتی بشویم.

آخرین خبرها از ژنو حاکی از قوت گرفتن حضور وزرای خارجه کشورهای عضو گروه 1+5 مخصوصا وزیر خارجه آمریکا در ژنو است که این امر نشان دهنده اهمیت دور جدید مذاکرات است. اگر چه در سخنان هیچ یک از مقامات سخنی از بن‌بست مذاکرات وجود ندارد اما با توجه تحولات روز اول به نظرمی‌رسد که برای رسیدن به پاسخ این پرسش که آیا توافقی میان ایران و 1+5 در دور جدید مذاکرات حاصل می‌شود یا خیر، باید چشم به روزهای آتی مذاکره دوخت.

-----------------------------------

سیستم پولی و بانکی کشور این هفته خبر‌های داغ و جدیدی نداشت و شاید بتوان گفت آرامش بازار سکه و ارز، اصلی‌ترین اخبار روزانه این بخش اقتصادی بود.

در این هفته یک دلار آمریکا برای ساعاتی به قیمت کمتر از 3000 تومان رسید ضمن آنکه بازار سکه هم آرامش داشت.

در اوایل هفته جاری سکه طرح جدید با 6 هزار و 500 تومان کاهش 918 هزار و 500 تومان، سکه طرح قدیم با 5 هزار تومان افت 918 هزار تومان و نیم سکه با 2 هزار تومان نزول 470 هزار تومان به فروش رسید.

همچنین ربع سکه با کاهش هزار تومانی 276 هزار تومان، سکه گرمی بدون تغییر 185 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار با 347 تومان کاهش 94 هزار و 256 تومان فروخته شد.

اما امروز در بازار تهران، روند نزولی قیمت طلا در بازارهای جهانی موجب شد قیمت سکه بهار آزادی به زیر 900 هزار تومان برسد.

چنانچه روند مذاکرات هسته‌ای نیز امروز مثبت باشد نرخ دلار آمریکا نیز متأثر از آن روند نزولی به خود خواهد گرفت و همین موضوع قطعاً موجب خواهد شد تا قیمت سکه بهار آزادی بیش از پیش کاهش یابد.

امروز سکه بهار آزادی طرح جدید 897 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم 897 هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی 459 هزار تومان و ربع سکه بهار آزادی 267 هزار تومان خرید و فروش شد.

* کاهش نرخ تورم تا پایان امسال

بنابراین گذشته در هفته‌ای که گذشت مدیرکل اداره آمارهای اقتصادی بانک مرکزی ‌از کاهش نرخ تورم تا پایان سال خبر داد و گفت:‌ اعلام نرخ‌ قطعی فعلا امکانپذیر نیست.

علی‌رضا مقتدایی ‌به سیاست‌های دولت و بانک مرکزی در جهت کاهش نرخ تورم و کاهش تورم نقطه به نقطه اشاره کرده و گفته بود: برآورد ما این است که می‌توانیم منتظر اتفاقات خوبی در زمینه کاهش نرخ تورم باشیم.

وی به خبرگزاری فارس گفته بود: با توجه به اقدامات سیاسی انجام گرفته در دولت جدید و سیاست‌گذاری‌های مناسب اقتصادی در جهت کاهش نرخ تورم، انتظار کاهش نرخ تورم وجود دارد.

مقتدایی گفته بود: برآورد ما این است که می‌توانیم منتظر اتفاقات خوبی در زمینه کاهش نرخ تورم باشیم، اما امکان اعلام نرخ برای این متغیر برای پایان سال جاری در حال حاضر و قبل از احصاء اطلاعات مورد نیاز و پردازش آنها نیست.

وی همچنین در مورد پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی از کاهش پنج درصدی نرخ تورم تا پایان سال، گفت: انتظار کاهش نرخ تورم تا پایان سال را داریم.

* ‌نرخ سود بانکی افزایش نمی‌یابد‌

به گزارش فارس، در این هفته عضو شورای فقهی بانک مرکزی در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد که ‌در شرایط فعلی امکان تعیین نرخ سود متناسب با نرخ تورم نیست.

بنا به گفته محمد نقی نظرپور‌ شورای فقهی بانک مرکزی با اوراق مشارکتی که بانک مرکزی در گذشته و سال‌های اخیر منتشر کرده مخالف بود زیرا مشارکتی وجود نداشت و پول جمع‌آوری شده توسط بانک مرکزی بلوکه می‌شد.

* شبهه ربوی بودن «اوراق مشارکت بانک مرکزی» مسأله‌ای که بالأخره مطرح شد

محمد نقی نظرپور‌ همچنین درباره اوراق مشارکت بانک مرکزی، به فارس گفته بود: شبهه ربوی بودن «اوراق مشارکت بانک مرکزی» بسیار جدی است، بنابراین اگر بانک مرکزی خود راسا به انتشار اوراق مشارکت مبادرت کند، باید تأملات جدی در این زمینه صورت گیرد و بانک مرکزی به دنبال راهکار جدیدی برای تحقق مشارکت واقعی باشد.------------
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بهمن پریان دستیار ویژه و ریس مشاوران نماینده آستارا شد... حاجی بهمن ركود شكن دوران است

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-05:17 ب.ظ

اولا تبریك با حاج بهمن  می گویم ... هرچه باشد چند بار بهم غذا و چای خوردیم  نه وی مرا مهمان كرده و نه من وی را  بصورت تصادفی هم غذا و چای  شدیم....حاج بهمن پریان عضو شورای  اسلامی  شهر آستارا طی حكمی از سوی  نماینده استارا   دستیار ویژه  و ریس مشاوران   نماینده آستارا شد

آستارا نیوز

بهمن پریان میزان تحصیلات  دیپلم  شغل اصلی  : صیاد   سایقه : 15 سال ریش شورای شهرستان بندر استارا ( شورای  شهرستانی  كه یك اتاق ندارد )..
 ریس دفتر شاپور مرحبا نماینده اسبق آستارا  ، ریس دفتر ( همكاره  دفتر )آقای فرهاد دلق پوش  نماینده دوره قبلی ، و حالا هم دستیار ویژه  و ریس مشاوران نماینده آستارا ( یعنی در اصل ریس دفتر  نماینده استارا و همه كاره نماینده )
سوال از خودم می كنم  مگر این سه نفر برعلیه من نبودند و نمی گفتند فلان و فلان .... چطور ریس دفتر هر سه نماینده رقیب  و مخالف ... ریس دفتر سه نفرشان شده است ....من كه مغزم بجای قد نمی دهد .. قضاوت با شما ...
.

... دیدم،

آری، گذشته افسانه ست،

                             افسانه؛

آینده هم به چشمِ خرد نقشی

رنگین و دلفریب

بر پردۀ خیالیِ افسون است؛

پس ناگزیر

معنای زندگی

بیدار زیستن

در سیرِ جاودانۀ اکنون است،

اکنون،

اکنون! اكنون ...برادر خودت هستی خود هستی خود ت هستی


 ادامه داستان من ما كه بخیل نیستیم... انشالله كه حاج بهمن موفق و موید باشد...اما در تعجبم...( توضیح اینكه ... زمانیكه حاج كریم نزاد معروف به جناب سرهنگ جلیل كریم نزاد زمانیكه جانشین سپاه بود حاجی پریان بعنوان  در خط مقدم ایشان بود از حاجی مرحبا جدا شد و  مدتی هم حاجی فتعلی زاده می خواست كاندیدا شود  در خط مقدم  انمتخاباتی ایشان بود ...و بعداز آن كه هاشمی می خواست كاندیدا شود مدتی هم برای  ایشان فعالیت .. كه  بعداز مدتی ریس دفتر حاج اقا دلق پوش نماینده آستارا شد و بعداز رد صلاحیت نماینده اسبق حاجی دلق پوش ... ریس ستاد آقای میثم ضارب نیا شد و در مقابل  دكتر الحاج سردار سپهبد دكتر صفر نعیمی ماند .....تا این كه چندبار ایشان را در غذا خوری با نماینده دیدم و پشت سرهم با ریس دفتر نماینده.. شك كرده بودم ایشان ریس دفتر نماینده استارا می شود.. اما با رو حیاتی كه از حاجی صفر داشتم گفتم غیر ممكن است .. تا اینكه حكم ( ریس دفتری ) دستیار ویژه و ریس مشاوران حاجی پریان را خواندند و داد ن دستشان و من باورم نشد ..  رفتم صورتم را آب زدم .. آینه را نگاه كردم و از چند نفر سوال كردم باورم شد حاج بهمن پریان  ( ریس دفتر ) دستیار ویژه  و ریس مشاوران نماینده آستارا شده است ... خدا موفق كند ما كه بخیل نسیتم.. )
مردی كه تمام ادوار و سیاست بازی و .. همانند آچار فرانسه كار می كند....حتما دعای خیر پدر مرحومش را پشت دارد كه گفته است بهمن كار نكنی و بخوری ....دعای خیر خیلی مهم است... حتما پدر مرحوم حاج بهمن خیلی دوستش داشته است.. خدا رحمتش كند

 من هر چقدر یك و دو تا كردم .. استخاره و یاسین و دعا و نیایش كردم نفهمیدم... فقط امروز قسم خوردم تا میلیاردر نشدم  و پولدار نشدم دنبال سیاست و نماینده بازی و  انتخابات بازی نروم... مرحبا با سه دوره نماینده  اشتباه كرد  و  دلق پوش با 22 سال مدیریت و مدیر كلی و یك دوره نماینده  مجلس اشتباه كرد .. ریس دفترش حاج بهمن بود و حالا .... حالا نوبت دكتر الحاج سردار سپهبد صفر نعیمی  با 30 سال سرداری سپاه  و جانباز 50 درصد  هشت  سال دفاع مقدس  و عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  و سخنگویی رهروان ولایت مجلس و نایس ریس و..........من  كه مخم نمی كشد... به این نتیجه رسیدم... ناحق من بودم  و حق با الحاج بهمن پریان ابوالمشاغل  مرد دوران  اعتدال اصلاحات  اصوالگرایی و....ریس دفتر نمایندگان استارا بوده و است و من عقلم كلا كار نمی كرد  و افكارم نا ثواب بوده است ... چون عقلم ... است تا میلیاردر نشدم  و پولدار نشدم ... نماینده بازی و انتخاب بازی   و شورا بازی و سیاست بازی را كنار بگذرم ....بروم بچسپم به حقوق بازنشستگی  ارتشی ام و قلم و كتابم ..اوقات بیكاری به پدر زنم گفتم چند تا غاز برایم بخر بصورت قسطی  مواقع بیكاریم بروم در ترك محله سیبلی و مجتمع ساحلی سیبلی .. غاز چرانی حداقل حساب كردم اگر بالای 12 سال دنبال  الحاج دكتر سردار سپهبد  صفر نعیمی  سردار سپهبد رتبه 20  جانباز 50 درصد و دكتر و نماینده  و عضو كمیسیون امنیت ملی  و سیاست خارجی مجلس و سخنگویی  رهروان ولایت  دنبالش بودم.. هر سال  1000غاز  بچه در ترك محله سیبلی  و طرح ساحلی صدف چرا داده و بزرگ كرده بودم..  می شد الان من  بالای 15000 هزار غاز داشتم .. یعنی  سرمایه ام فقط در غاز می شد 750000000 میلیون تومان فقط از خود غاز ها كه چرا می دادم  صاحب می شدم و حالا اگر تخم غاز ها را حساب بكنم بالای یك میلیارد تومان  در این 12 سال  صاحب می شدم... حالا  شما سوال می كنید پس خرج زن و فرزندتان را از كجا می آورید...  جواب من درجه دار بازنشسته ارتش هستم بالای یك میلیون  تومان حقوق می گیرم و از یك جای دیگر یك میلیون در امد دیگر دارم  و یك مقدار هم از مشاور املاكم در روستا و  فعالیت سایتم دستم می اید  بدون اینكه كاری در ماه انجام دهم دریافتی ماهیانه ام  بالای دو میلیون تومان است.. خرج خانواده ام اگر من 24 ساعت هم بخوابم تامین است... بله من اگر 12 سال غاز چرا و پرورش می دادم بالای یك میلیارد تومان سرمایه خالص داشتم... و از اول هم پدر زنم گفت اگر خواستم گاو یا غاز پرورش دهم  حیاط و سه هكتار مزرعه اش را در اختیار من قرار می دهد  و گاو و غاز قسطی برایم می خرد  و حتی گفت اگر در سراوان رشت  ساكن شوی و در سراوان  در خانه من ساكن شوی خرج و مخارج خانه با پدر زنم می داد.. حالا بیایم  این دو میلیون در ماه را هم به یك میلیارد اضافه كنیم.. كل پس انداز من اگر در این 12 سال غاز پرورش داده بودم  با حقوق ماهیانه  ( چون خرجم را قرار بود پدر زنم بده )  كل سرمایه ام از غاز چرانی  و پس انداز حقوق ام می شد.. یك میلیارد و دویست و هشتاد میلیون تومان ....
..این حق كسی است كه بجای غاز چرانی دنبال سیاست بازی و انتخابات بازی و نماینده بازی رفته است .. حالا من ماندم و با كلی قرض و وام و 57 هفت روز بازداشت  موقت و.. پرونده اقدام علیه .... سایت و وبلاگ و...و صدها پرونده  تبریه و مختومه  و مفتوح و رد صلاحیت در شورا و...و لج كردن حكم شهادت پدر جانباز 65 درصد بسیجی ام را نمی دهند و همان آدم ها شدن دوست  نماینده و ما شدیم اخی ..و غربیه و انمحرم به نماینده  ( توضیح تحصیلات و سوابق و تجربیات و شجاعت و درایت ما از آنها بیشتر است فقط پولدار نیستم.. و رگ می گویم و می نویسم )... و قوز بالا قوز  پسرم و تنها سرمایه زندگی ام دانشگاه درس می خواند و هر ترم پول ترم ش را نیم توانم بدهم .... اینها حالا  قسمتی از خیرات رسیده از نماینده محترم ( در 12  سال اخیر )و بخاطر پشتبانی از ایشان نصیبم شده است ..
 من حاج صفر  را  بخاطر نمایندگی دوست ندارم  حاج صفر برادر من است .... اما راهش را قبول ندارم .. و هنوز هم دوستش دارم و اگر نماینده هم نباشد دوست و برادر من خواهد ماند

کارم ز غمت به جان رسید است

فریاد بر آسمان رسید است

نتوان گله‌ی تو کرد اگرچه

از دل به سر زبان رسید است

در عشق تو بر امید سودی

صدبار مرا زیان رسید است

هر جا که رسم برادر من

اندوه تو در میان رسید است
..
حاج صفر  خوب و مهربانم من از شنبه دنبال غاز چرانی می روم.. تا دوازده سال دیگر بشوم یك میلیارد ... 12 سال دیگر می شوم 52 ساله .. آخر در پنجاه  دو سالگی یك میلیارد به چه درد من می خورد ... شاید  با یك میلیارد كه از غاز چرانی دست آوردم...  برای خدمت به توریست ها نه تروریستها .. در جلوی پلیس راه  یك سرویس بهداشتی ( همان توالت ) ...می سازم تا مسافرین و مردم .. استفاده كنند به روح من دعا كنند شاید .. در  آخرت  یك گوشه ای از جهنم كه آتش كمتری داشته باشد بمن بدهند....

«در من تو آنچه نمی بینی

من هستم، ای به خیالی خوش!

گویی که با غمم غمگینی،

در غفلت از چه ملالی خوش!

 

زیرا که ای به گمان آزاد،

من آن نی ام که تو پنداری!

در تنگی بدِ این بیداد

آزادم و تو گرفتاری!»

نادانی ات، برادر، شوم است!...»   ببخشید  وقت شما  را گرفتم.... راستی یادم رفت بگویم من فعال حقوق بشر و محیط زیست و وبلاگ نویس  نویسنده ( پنج كتاب نوشتم و چند چند در حال نگارش و.. )و محقق و روز نامه نگار هستم... اگر قبول كنند...
 خلاصه دنیا همین است كسی پول نداشته باشد باید حرف نزند... منم هم دست از انتخابات بازی وس یاست بازی  برداشتم و بچه خوبی شدم  و اگر روز گاز پولدار شدم ...كه نمی شوم  دنبال سیاست بازی و انتخابات بازی در استارا می ایم .. خدا را چه دیدی شاید من چند سال بعد  ریس جمهور شدم شاید هم  كشته شدم.. فرقی نمی كند  خلاصه همه باید بمیریم... ما هم خدایی داریم..

سگان را پشت بر ایمان آبادی،

سگان را روی با دلجویی یغماست،

به خنجرهای دندانشان گواه کاذب ناچاری چوپان،

به مشعلهای چشمان رهنمای گرگ تا نابودی گلّه،

نشسته دورتر از سور

                       له له زن، گرسنه نال، دُم جنبان،

به گاهی استخوانی گوشتمندِ نیمخورده، نیم لیسیده،

در این سور شبانه

با شبان و گرگ مهمانند!

گـاهــﮯ نـدانـسـتـﮧ از یــک نـفـر بـتـﮯ درســت مــیـکـنـﮯ

آنــقـدر بـزرگ کـﮧ از دســت ابـراهـیـم نـیـز کــارـﮯ بـر نـمـﮯ آیـد


پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری

آن است که بعد از هر زمین خوردن

دوباره برخیزی


 اسماعیل  اسدی دارستانیداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کمیته صیانت از منافع ایران در بیانیه ای تحلیلی ۱۲ تذکر پیرامون مذاکرات پیش رو را خطاب به تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان منتشر کرد.

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-05:15 ب.ظ

همزمان با دور جدید مذاکرات هسته ای ژنو، کمیته صیانت از منافع ایران در بیانیه ای تحلیلی 12 تذکر پیرامون مذاکرات پیش رو را خطاب به تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان منتشر کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

باسمه تعالی

با عنایت به مذاکرات جاری در ژنو و با توجه به اخبار و تحلیل هایی که حکایت از قرار گرفتن تمامی تخم مرغ های دولت در سبد مذاکرات و نیاز مبرم به دستیابی به یک توافق وجود دارد، باید توجه داشت آنچه برای نمایندگان کنونی ایران در مذاکرات با نمایندگان شش کشور باید اهمیت و اصالت داشته باشد، نه رسیدن به توافق به هر شکل ممکن، بلکه حفظ و صیانت از منافع ملی در راه رسیدن به توافق است. مذاکرات هسته‌ای نمایندگان جمهوری اسلامی در شرایط فعلی حاوی الزاماتی است که تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی باید به آن توجه کنند و افکار عمومی نیز نسبت به آن حساسیت داشته باشند.

بر همین مبنا کمیته صیانت از منافع ایران 12 تذکر اصلی و چارچوبی که نمایندگان ایران باید آن را سرلوحه کار خویش قرار دهند را به شرح زیر بیان می دارد:

 

1- نمایندگان جمهوری اسلامی اصول مذاکره را رعایت کنند

خوب است تیم مذاکره کننده و مسئولین محترم دولت، برخی اصول و روش‌های مذاکره را از طرف های مقابل بیاموزند. برای مثال در شرایطی که در آستانه مذاکرات، هزاران کارگر اروپایی در خیابان ها به تظاهرات می پردازند و دولت های بدهکار اروپایی با در پیش گرفتن سیاست های ریاضت اقتصادی، حداقل تا چند سال آینده راهی برای برون رفت از مشکلات نمی یابند، همچنین بحران و بدهی در دولت آمریکا به جایی می رسد که رسما 14 روز تعطیل می شود و کارگران و کارمندان را به مرخصی بدون حقوق اجباری می فرستد، ولی هیچ پالس منفی از مسئولین دول غربی در آستانه مذاکرات در رابطه با شرایط کشورهاشان نمی توان یافت.

لذا این جفا به شرایط کشور و حقوق ملت است اگر یک روز قبل از مذاکرات ریاست محترم جمهور در اظهاراتی از خالی بودن خزانه سخن بگوید، اعلام کسری شدید بودجه و استیصال از پرداخت یارانه ها بشود، یک وزیر در صفحه فیس بوک‌اش از نداشتن 40 هزار تومان کرایه حمل و نقل ماهیانه خانمی سخن بگوید که همسرش مدرک دکترا دارد، یک وزیر بگوید تا تحریم‌ها برداشته نشود من هیچ برنامه بلند مدتی برای مدیریت نفت و پتروشیمی کشور ندارم و تهدید به استعفا کند و نهایتا اینکه شتابزدگی و رفتار عجولانه در باب از سرگیری مذاکرات، یا اقدام تامل برانگیز حذف سخن رئیس جمهور مبنی بر خوشبین نبودن نسبت به طرف غربی از سایت ریاست جمهوری، کار را به جایی برساند که طرف غربی و مخصوصاً آمریکا علت اشتیاق دولت جدید برای مذاکرات را تأثیر گذار بودن تحریم‌ها دانسته و آمادگی دولت ایران برای امتیازدهی و عقب‌نشینی را نتیجه بگیرد.

به نظر می‌رسد برای کسانی که می‌خواهند از حقوق مردم پاسداری کنند، اولین اصل این است که بیاموزند خود را در برابر دشمنِ زیاده خواه، ضعیف و محتاج دستیابی به توافق جلوه ندهند و دعواهای سیاسی داخلی موجب ارائه تصویر سیاه و بحران زده از کشور و در خطر قرار گرفتن منافع ملی نشود.

 

2- دولت، کاسبان مذاکره و رابطه با آمریکا را طرد نماید

رهبر معظم انقلاب روز گذشته در دیدار با فرماندهان بسیج اشاره کردند که بنده در جزئیات مذاکرات مداخله نمی‌کنم؛ شبیه چنین عبارتی پیش از این هم در سخنان رهبری با انتقاد از برخی رفتارهای نابجا صورت گرفته بود. بنابراین نسبت دادن هماهنگی صددرصدی رفتارهای تیم مذاکره کننده با رهبری که به عنوان اهرمی برای ساکت کردن منتقدین به حساب می آید، ادعایی غیر واقعی است. لذا اعتماد به تیم مذاکره کننده و غیرسازشکار دانستن آن‌ها به مثابه بچه های انقلاب به معنای چشم و گوش بستن و برنشماردن نقاط ضعف و کم‌توجهی‌ها و ضعف کارشناسی نیست.

از همین رو در حالی که با خارج شدن پرونده هسته‌ای از شورای عالی امنیت ملی به عنوان نماد خرد جمعی نظام در حوزه امنیت ملی باب مشورت برای دولت بسته شده، دولت باید از نقد و بررسی کیفیت مذاکرات هسته‌ای در محافل مختلف دانشجویی و نخبگانی، نه تنها به عنوان یک نگرانی واقعی و طبیعی، بلکه به عنوان یک یاری دهنده و رصدگر هوشیار در صیانت از اهداف و مصالح کشور و پشتیبان امتیازگیری در میز مذاکره استفاده ببرد. اگر به راستی مشکلی در مذاکرات وجود نداشته باشد، به طور مکرر برچسب تندروی زدن به منتقدین، همصدا خواندن آنان با اسرائیل و هزینه کردن از رهبری وجهی نخواهد داشت.

در همین راستا، تن دادن دولت برخاسته از رأی مردم به فشار و لابی‌گری اقلیتی تاجر و سرمایه دار یا طرفدار سرمایه‌داری که در پس اخبار مذاکرات و وعده حل مشکلات مردم، خواب تأسیس اتاق بازرگانی ایران و آمریکا را می‌بینند و باذوق زدگی چنان از تجارت جهانی و گشوده شدن درب های واردات سخن گفته و مقاله می‌نویسند که شکی برای دلسوزان انقلاب باقی نمی‌گذارند که در صورت تحقق رؤیاهای‌شان چه بلایی را سر تولیدکنندگان و کشاورزان ایرانی خواهند آورد، مایه نگرانی است. لذا لازم است دولت محترم به گونه ای عمل نکند که تجارت‌پیشگان و کاسبان واقعی تحریم، کاسبان مذاکره و رابطه با آمریکا برندگان نهایی مذاکرات بشوند و خدای ناکرده در پایان مذاکرات نه چرخ سانتریفیوژها بچرخد و نه چرخ کارخانه ها و زندگی مردم.

 

3- دولت باید از اشتباه سعد آباد و تقسیم کار طرف های غربی درس بگیرد

آنچه تیم مذاکره کننده باید از آن به خوبی درس گرفته باشند، روزهای تلخ مذاکرات سال 1382(2003) است. روزهایی که هنوز پرونده ایران در شورای حکام آژانس انرژی اتمی بود و آمریکا تمام تلاش‌اش را می کرد که با تهدید انتقال پرونده ایران به شورای امنیت از ایران امتیاز بگیرد و دنیا را برای تحریم‌های جدی علیه ایران آماده کند. آن روزها نقش پلیس بد به آمریکا تعلق گرفته بود و نقش پلیس خوب به تروئیکا (سه کشور اروپایی) که ظاهراً خود را مخالف سیاستهای آمریکا جلوه می دادند و با وجهه دلسوزی به ایران آمدند تا مسئولان ایرانی را مجاب کنند که در صورت انجام توافق از انتقال پرونده ایران به شورای امنیت توسط آمریکا جلوگیری خواهند کرد. همین تقسیم نقش باعث شد به پیشنهاد تروئیکا توافق‌نامه سعدآباد و پروتکل الحاقی و واگذاری بسیاری از امتیازات دیگر از طرف مسئولان ایرانی پذیرفته بشود که بعدها بزرگترین اشتباه و عقب نشینی در سیر پرونده هسته ای قلمداد شد. هم‌اکنون نیز دوباره ممکن است همین تقسیم کار برای تحمیل توافق‌نامه‌های استعماری دیگر که استقلال کشور را زیر سوال می برد، صورت بگیرد، و آمریکای این بار نقش پلیس بد را به فرانسه داده باشد.

دل خوش کردن به مذاکره با آمریکا و لبخندهای مقطعی و دستکش مخملی حاوی دست چدنی او، فراموش کردن آمریکا به مثابه عامل اصلی عدم به نتیجه نرسیدن مذاکرات، نقض حقوق ملت و رأس نظام سلطه و توهم امکان تفکیک رژیم اشغالگر قدس از آمریکا اشتباه محاسباتی آشکار، ساده اندیشی و به دور از واقع بینی است.

 

4- باید تحریم ها و مطالبات و امتیازات را اصلی- فرعی کرد

آنچه هم اکنون مورد مطالبه مردم است و بیشترین تأثیر را روی اقتصاد کشور گذاشته است، تحریم های استراتژیک یعنی تحریم بانکی، تحریم فروش نفت، و تحریم کشتیرانی -به ترتیب اهمیت- هستند. گرفتن امتیازات مقطعی، کم اهمیت و کم اثر نظیر لغو تحریم طلا و فلزات گرانبها (که قابل دور زدن در شرایط تحریم نیز هستند)، استرداد بخش اندکی از اموال و پول‌های بلوکه شده -آن هم تنها پول های مربوط به فروش نفت-، لغو تحریم‌های فناوری و پتروشیمی، و از همه مبهم‌تر و موهوم‌تر، توقف یا تأخیر در تصویب تحریم‌های آتی، دور از واقع‌بینی و محاسبه گری عقلانی است.

این امتیازات کم اثر و کم ارزش نباید با خرج کردن گام های مهمی مثل توقف یا تحقیقاتی کردن مراکز اصلی هسته ای مثل فردو (که تحقیقاتی کردن آن به معنای از بین بردن تجهیزات و انتقال از سطح صنعتی به سطح محدود، و در واقع بدتر از تعلیق است) یا تعطیلی آب سنگین اراک، تبدیل اورانیوم غنی‌شده به اکسید یا خرج کردن برگ برنده تعلیق غنی سازی بیست در صد در ابتدا همراه باشد.

 

5- گامهای اعتمادسازی طرفین باید متوازن باشد

اگر رفتاری صورت بگیرد که طرف‌های غربی احساس کنند مسئولین کشور، چاره حل تمام مشکلات را در سیاست خارجی می بینند و به مذاکرات نیاز دارند، چنان‌که روزهای گذشته در اظهار نظرهای مقامات بلندپایه غربی، رسانه‌ها و کانون تفکرهای سیاسی و نظامی‌شان نمود یافت، طبعاً به فرسایشی کردن مذاکرات و خرید زمان برای امتیازگیری بیشتر از یک سو و بالا بردن سقف مطالبات خود از سویی دیگر دست خواهند زد. طبیعی است در چنین شرایطی به هیچ وجه مذاکرات متوازن و برابر به پیش نخواهد رفت و طرف غربی در ازای آب نبات تحریمهای درجه 3 و حاشیه ای، طلب درّ موارد درجه یک هسته‌ای می کند. لذا همانگونه که در بند قبل نیز گفته شد گام های طرفین باید به شکلی متوازن برداشته شود به گونه ای که اگر طرف غربی در گام نخست از پایین آوردن سطح غنی‌سازی به عنوان اصل بنیادین برای اعتمادسازی سخن می گوید، طرف ایرانی نیز از لغو یا حداقل تعلیق تحریم‌های بانکی و نفتی به عنوان کانونی‌ترین نقطه تحریم ها در گام نخست سخن بگوید.

متاسفانه شواهد موجود از روند مذاکرات و آنچه تاکنون از مذاکرات اخیر در ژنو رسانه ای شده، گویای آن است که طرف غربی علاوه بر این که حاضر نیست حتی صحبت از لغو تحریم های بانکی و نفتی به عنوان شاکله اصلی تحریم‌ها در گام دوم و نهایی به میان بیاورد، با نمایندگان کشورمان بر سر تعلیق غنی سازی 20 درصد، کاهش تعداد سانتریفیوژها، اکسید بی اثر کردن اورانیوم 20 درصد، افزایش بازرسی ها و تعیین سقف برای انباشت اورانیوم 5 درصد در همان گام های اول و دوم به توافق رسیده است و محل اختلاف به جز برخی حواشی، توقف تکمیل رآکتور آب سنگین اراک بوده است که همگی را در گام اول اعتماد سازی از ایران طلب کرده است. این در حالی است که طرف غربی در گام اول تنها کاهش برخی تحریم‌های حاشیه‌ای هم‌چون واردات خودرو و اجازه دسترسی به پول‌های نفت بلوکه شده -آن هم به مبلغ تنها چند میلیارد دلار- و از همه مضحک‌تر تعلیق یا تأخیر تصویب تحریم‌های آتی را به میان گذاشته است.

توجه به منافع آنی سیاسی و نمایش بهتر شدن وضع اقتصاد با مذاکره و بی‌توجهی به منافع میان مدت و بلندمدت و پذیرش تعهدات هزینه‌زا برای کشور بدون دستاورد عینی، ورطه‌ای است که مذاکره کنندگان و مسئولین دولت باید از افتادن در آن اجتناب کنند.

6- تضمین طرف غربی برای برداشته شدن تحریم ها چیست؟

باید توجه کرد که تحریم هایی که از منظر طرف مقابل صورتی حقوقی و قانونی یافته است، به آسانی لغو شدنی نیست. اولاً که با لغو هر یک از تحریم های اصلی، ساختمان به هم پیوسته تحریم های مالی، تجاری و اطلاعاتی فرومی ریزد. ثانیاً تحریم ها از منظر طرف مقابل قانون هستند و بدون تغییر قانون تغییر نمی‌کنند. تجربه عدم لغو تحریم‌های پابرجای قانونی در کشورها نظیر تحریم‌های جنگ جهانی دوم علیه آلمان، ایتالیا و ژاپن به ویژه در بخش مرتبط به گسترش تسلیحاتی بعد از گذشت سال‌ها، تحریم‌های تکنولوژی علیه روسیه بعد از فروپاشی شوروی، برخی تحریم‌ها علیه چین به خاطر جنگ کره در سال‌های دهه 50 میلادی، بقای تحریم‌های تصویب شده علیه عراق در فاصله سال‌های 1988 تا 2003 و تحریم‌های لیبی با وجود فروپاشی نظام گذشته آن دو کشور، نشان دهنده عدم لغو اساسی تحریم‌هاست. تجربه تحریم‌های لغو نشده کشور خودمان مثل تحریم های مربوط به فتح لانه جاسوسی با وجود بیانیه الجزایر، و تحریم های مربوط به جنگ با وجود پذیرش قطعنامه، نمونه‌ای از تجربه ما در عدم لغو تحریم‌هاست. شرط لغو تحریمهای مصوب شورای امنیت نیز تعطیلی کامل برنامه هسته ای کشور است، که تحقق آن منوط به لگدمال شدن عزت ملی و حقوق نسل فعلی و نسل‌های آینده است. لذا این سوال مطرح می‌شود که آیا نگاه تیم مذاکره کننده ایرانی به لغو تحریم‌ها واقع‌بینانه است و تضمین مناسب و به جایی برای لغو تحریم‌ها جهت جلوگیری از تکرار تجربیات تلخ پیش گفته گرفته خواهد شد؟

 

7- کوتاه آمدن از خط قرمز چرخه کامل سوخت، پذیرفتنی نیست

چرخه کامل سوخت بومی و به رسمیت شناخته شدن حقوق هسته‌ای ملت، مسئله مهم و قانونی است که طبق ماده چهارNPT باید مورد تصریح طرف‌های غربی قرار بگیرد. این امر مورد تأکید مردم و رهبری نیز می‌باشد، چنانکه همین نظر صریح ایشان که در سخنرانی نوروزی حرم رضوی نیز به آن تأکید کردند، در زنجیره انسانی فردو، با شعارهای «چرخه کامل سوخت / حق مسلم ماست»، «چرخه کامل سوخت / خواسته ملت ماست»، «چرخه کامل سوخت / خطوط قرمز ماست»، «فردو بدون صنعت / نقض حقوق ملت»، «فردوی تحقیقاتی / نمیخوایم نمیخوایم»، از جانب دانشجویان تکرار شد.

توسعه چرخه سوخت، امری مهم و بر اساس بخش دوم بند ب از ماده 135 برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور تکلیفی قانونی است. نیاز به غنی سازی با غنای بالا برای تولید 20 هزار مگاوات از برق مورد نیاز کشور (به عنوان تکلیف قانونی دیگر)، راه‌اندازی رآکتورهای متعدد هسته‌ای بر اساس بخش سوم تا ششم بند ب ماده 135، موتور کوچک اتمی برای حضور در آبهای آزادِ و زیردریایی اتمی، تولید بیش از پیش رادیودارو (با توجه به نیاز کشور که امکان صدور آن به منطقه غرب آسیا چرخ صنعت کشور را فعال می کند)،‌ وکاربرد پرتوداروها در کشاورزی و پزشکی، نیازهای مبرمی است که عقب نشینی از آنها، نه تنها چرخیدن چرخ سانتریفیوژها که چرخیدن چرخ صنعت و زندگی مردم را در میان مدت با مشکلات جدی مواجه می کند.

کوتاه آمدن از این خطوط قرمز در قبال مواردی بدون اثر حقوقی مثل احترام گذاشتن به حقوق هسته ای به جای به رسمیت شناختن آن (به معنای اجازه دادن غرب به داشتن چند آبشار شامل تعداد محدودی سانتریفیوژ، یا غنی سازی بدون چرخه سوخت یا غنی سازی مشروط) خواسته ملت ایران از مذاکرات نمی باشد و نمایندگان این ملت باید در برابر فریب بیگانگان هوشیار باشند، و از انجام اظهارات و اقدامات ناامید کننده برای داخل و امیدآفرین برای طرف غربی خودداری کنند.

همچنین لزوم شفاف کردن خطوط قرمز ایران توسط تیم مذاکره کننده کشورمان، در شرایطی که برخی اظهارات موجب نگرانی نسبت به جابجایی خطوط قرمز، و معرفی خطوط قرمز جعلی به جای خطوط قرمز واقعی است، امری ضروری به نظر می رسد.

 

8- دولت باید از سایر پتانسیل های کشور در دیپلماسی استفاده کند

دولت اوباما و کشورهای اروپایی در حالی وارد توافق با ایران شده‌اند که از تمامی پتانسیل‌های داخلی برای تحت فشار قرار دادن ایران استفاده می کنند. به عنوان نمونه، دولت اوباما از طرفی از ظرفیت همراهان دموکرات خود در کنگره استفاده می‌کند که جاده صاف کن تصمیمات وی هستند، از طرفی از ظرفیت مخالفان وی و جمهوریخواهان کنگره که با تصویب تحریم‌های سخت‌تر، دست تیم آمریکایی را برای اعمال فشار بیشتر و مانور بهتر در این زمینه باز می‌کنند، از طرفی از ظرفیت منتقدین و مخالفان داخلی اوباما که نقش پلیس بد را بازی کرده و تلاش ظاهری وی برای توافق با ایران را محکوم می کنند تا جلوی امتیاز دادن های بیشتر از طرف آمریکا را بگیرند.

این در حالیست که دولت مردان ما نه تنها هیچ استفاده ای از این ظرفیت ها، و از جمله ظرفیت قانونگذاری مجلس و توان آن برای خط و مرز قرار دادن در عقب نشینی‌های هسته‌ای نمی کنند، حتی محتوای مذاکرات از نمایندگان نیز مخفی می‌شود. نه تنها تکلیف نمایندگان است که به‌صورت کنش‌گران فعال با تصویب قوانین الزام آور به صحنه مذاکرات هسته ای ورود کنند و تیم مذاکره کننده را در دفاع از حقوق هسته ای ملت همراهی کنند و جلوی هرگونه عبور از خطوط قرمز و عقب نشینی را بگیرند، بلکه باید به شکل‌گیری سایر جریانات انتقادی در کشور نیز کمک کرد؛ چرا که در نگاه کلان باعث پایین آوردن مطالبات طرف های غربی از نمایندگان ایرانی می شود. لذا برخورد تهدیدمحور و امنیتی با نمایندگان ملت و گروه‌های مردمی و دانشجویی، که با پروپاگاندای رسانه‌ای علیه منتقدان نیز همراه است، نه تنها کمکی به این روند نخواهد کرد که دست تیم مذاکره کننده را خالی می‌نماید.

 

9- لزوم هوشیاری نسبت به دو فریب بزرگی که غربی ها ممکن است از آن بهره ببرند

مسئولین ایرانی اولاً باید هوشیار باشند که طرف غربی به شدت در صدد خواهد بود امتیازات حداقلی که در مذاکرات می دهد، برگشت پذیر باشد تا در هر زمانی که اراده کرد، مسیر طی شده را به عقب بازگرداند و شرایط را به نقطه اول برساند، و یا امتیازهایی صوری بدون نتیجه عینی را روی میز بگذارد. در مقابل از طرف ایرانی مطالبه گام هایی را دارد که در صورت انجام، دیگر هیچ مسیری برای برگشت و گروکشی وجود نداشته باشد.

تن دادن به تعهدات برگشت ناپذیر یا با برگشت‌پذیری هزینه‌زا و ایجاد کننده رویه حقوقی قابل سوء استفاده دشمن (نظیر تعلیق داوطلبانه فعالیت های هسته‌ای ده سال پیش که منجر به افتادن بهانه به دست دشمن برای ایجاد اجماع در موقع لغو آن توسط ایران و ارجاع پرونده به شورای امنیت شد) نمونه ای از موارد اشتباه است. انجام موارد برگشت‌ناپذیر یا برگشت‌پذیر بسیار سخت مثل تحقیقاتی کردن مراکز هسته‌ای، تبدیل اورانیوم غنی‌شده به پودر و در مرحله پایین‌تر میله سوخت، اشتباه استراتژیک است. به ویژه در شرایطی که طرف مقابل دست به لغو تحریم ها نزده و فقط بخش‌هایی جزئی از دارایی های بلوکه شده را آزاد می‌کند که بخش عمده‌ای از آن نیز به صورت پول نقد به دست ما نخواهد رسید.

اما در رابطه با دومین فریب دشمن؛ اشتباهی که در مذاکرات سعدآباد از جانب ما رخ داد این بود که در برابر تعهداتی که انجام دادیم -به تأیید کتاب خاطرات آقای روحانی و همچنین کتاب خاطرات آقای البرادعی- هیچ تضمینی برای همان معدود تعهداتی که غربی ها داده بودند، نگرفتیم و به تعبیر جک استراو -وزیر خارجه وقت انگلیس- میوه اشغال عراق و افغانستان در تهران چیده شد. یعنی پس از دوسال آن‌ها هیچکدام از وعده هایی که داده بودند را عملی نکردند و ما هیچ ابزاری برای مطالبه و پیگیری نداشتیم. این اتفاق ممکن است در مورد وعده‌های مبهمی که هم‌اکنون غربی‌ها خواهند داد نیز رخ بدهد. ضمن آن‌که حتماً مسئولین ایرانی می دانند هرگونه سرباز زدن طرف‌های غربی از انجام دادن تعهدات‌شان مانند عدم انجام تعهدات سعدآباد یا سرباز زدن از بیانیه 3 جانبه تهران یا رد تعهدات مدالیته 2007 در نهادهای وابسته‌ و غیرمستقلی چون شورای امنیت یا شورای حکام آژانس امری طبیعی تلقی خواهد شد، ولی هرگونه رفتار ایران چون شکستن تعلیق مراکز هسته‌ای در یک اقدام طبیعی بعد از عهدشکنی غربی ها، از جانب نهادهای به ظاهر مستقل وابسته به غرب به شدت محکوم و همراه با قطعنامه ها و تحریم‌های جدید خواهد بود. لذا بدیهی است باید در توافقات امتیازاتی از طرف مقابل گرفت که عینی و ملموس و دارای زمان‌بندی روشن برای اجرا و به همراه ضمانت اجرای مشخص باشد.

 

10- با وجود آرمیتا رضایی و علیرضا احمدی روشن، معنای پذیرش پروتکل استعماری الحاقی چیست؟

پروتکل الحاقی که با نقش آفرینی مستقیم آمریکا (1997) و ابرقدرتهای هسته ای بوجود آمد و قرار بود پیوستن به آن یک اقدام داوطلبانه باشد، رسماً تبدیل به اهرم فشاری شد که به اجبار، کشورهایی که در مسیر هسته‌ای شدن قرار گرفته‌اند را به زانو در بیاورند و با نظارت بی‌سابقه بر تأسیسات زیر زمینی و محدودیت‌های گسترده و آن‌چه حتی کارشناسان دیپلماسی و حقوق معاهدات، جاسوسی بی‌سابقه می‌خوانند، از پیوستن کشورهای جدید به جمع هسته‌ای‌ها و برون رفت آنها از وابستگی در چرخه سوخت جلوگیری کنند.

بررسی تجربه تلخ بعضی کشورها مثل لیبی در دادن امتیازهای هسته‌ای وابسته‌ساز به خوبی نشانگر آن است که پروتکل به مثابه امری وابسته‌ساز، مخل امنیت ملی، ایجاد کننده امکان دخالت دشمن در کشور و جاسوسی گسترده اطلاعات مهم کشور از جمله عرصه نظامی و فلج‌کننده فرآیند تکمیل چرخه هسته‌ای کشور است و در مورد لیبی و بسیاری دیگر از کشورها به معنی خداحافظی رسمی با هسته‌ای شدن بود. ابرقدرت‌ها معاهده‌ای را وضع کرده اند که رسماً ابزار فشار با ظاهری محترمانه‌ برای محروم کردن جهان سوم و کشورهای مستضعف از حقوق رسمی هسته‌ای است. در واقع به نظر می‌رسد دو راه برای خداحافظی با هسته‌ای شدن وجود دارد. یکی راه کوتاه مدت که همان تعلیق است و دیگری که وجهه و ظاهر خوش رنگ و لعاب‌تری دارد پذیرش پروتکل الحاقی است.

شاید اشتباه صورت گرفته در مذاکرات سعد آباد در پذیرش داوطلبانه پروتکل الحاقی را قبل از لو رفتن وسیع اطلاعات تاسیسات هسته‌ای و خراب کاری ها و ترور بزرگانی چون احمدی روشن، شهریاری، علیمحمدی و رضایی نژاد بتوان به سختی در قالب بی‌تجربگی و ضرورت بالارفتن سطح فکر و تحلیل مردم و مسئولین با اقدامی غلط، قابل توجیه دانست، ولی بعد از رخدادهای تلخ مذکور و در شرایطی که آژانس برای لو رفتن همان اطلاعات ارائه شده در سطح ان پی تی به یک عذرخواهی ساده قناعت می کند، ارائه این سطح از اطلاعات در قالب پروتکل الحاقی -که در سخنان مقامات رسمی مذاکره کننده چون آقای عراقچی در آخرین گام‌های مذاکرات آمده- را بدون شک باید یکی از اشتباهاتی قلمداد کرد که غیر قابل فهم و غیرقابل توجیه است.

باید توجه کرد دستاوردهای بی‌بدیل و عظیم هسته‌ای کشور با هزینه های بسیار اقتصادی و انسانی مثل فداشدن مهم‌ترین دانشمندان کشور و شهادت تعداد قابل توجهی از مردم در شرایط تحریم صورت گرفته است و با تصمیم‌های دفعی و مقطعی و بدون توجه به آثار بلندمدت و هزینه‌های داده شده ممکن است همه آنچه را که شهدای هسته‌ای شبانه‌روزی برای آن تلاش کرده‌اند یک‌جا از کف داد 

11- توافق نامه اخیر ایران و آژانس مصداق یک اقدام نابجای دیگر است

ایران و آژانس حدود ده روز پیش سند همکاری دوجانبه مشترکی امضا کردند که به نظر قابل تأمل می‌رسید. اولین نکته اینکه طرف غربی ظاهرا با نگرانی از گرفتار شدن پروتکل در پیچ و خم مجلس شورای اسلامی، در صورت پذیرش دولتی‌ها، دست به درخواست مطالبات رده بالایی زده که در بسیاری از موارد تعهداتی بالاتر از پروتکل برای کشور بوجود می آورد و دادن این امتیازات از جانب ایران قبل از مذاکرات بدون دریافت مابه ازاء عینی اقدامی شتاب زده و غیرکارشناسی بوده است. هم‌چنین با نظر به متن کامل توافق‌نامه، در مواردی آژانس مطالباتی را مطرح کرده است که چون در مدالیته سال 2007 بسیاری از آنها حل و مختومه اعلام شده بود، نامی جز بهانه‌تراشی مجدد نمی توان بر آن نهاد و قابل تأمل این‌که این بهانه‌تراشی‌ها با امضای نماینده ایران به رسمیت شناخته شده است.

به عنوان نمونه در بند اول توافق‌نامه ایران و آژانس، در مورد معدن گچین سخن به میان آمده است و ایران اجازه بازرسی از آن را می دهد، در حالی که ابهامات راجع به این معدن مدت‌ها پیش در زمان آقای البرادعی بصورت رسمی از طرف آژانس حل شده اعلام شده بود. ضمن این‌که مذاکره هم‌زمان با آژانس و در حین مذاکره با 5+1 اگرچه در ظاهر اقدامی ابتکاری است، ولی در واقع به نظر باز کردن جبهه جدید، بی‌فایده و اقدام هزینه‌زایی است که صرفاً موجب می شود امتیازاتی که بخشی از آن می‌توانست در سر میز مذاکره اصلی برای دریافت ما به ازاء عینی داده شود، پیش‌پیش و بدون دریافت هیچ گونه امتیاز متقابل آن هم در نقطهای حاشیهای داده شده است و احتمالاً ما مجبور به دادن امتیازهای بیشتر دوباره در مذاکرات آتی با آژانس و 5+1 به صورت مجزا نیز خواهیم بود.

قابل تأمل‌تر این‌که طبق گزارش رسمی آژانس ایران از مرداد ماه به دلایلی نامعلوم دست به تعطیلی شصت درصد از صنعت هسته‌ای و عدم به کاراندازی هشت هزار سانتریفیوژ و توقف سه ماهه توسعه صنعت هسته‌ای زده است که باید مسئولین دلیل این اقدام مخفیانه را به افکار عمومی توضیح دهند. آنچه از این گزارش می‌شود فهمید این است که امتیازات اعطایی ایران به غرب نه در پای میز مذاکرات و نه حتی در دیدار با رئیس سازمان آژانس انرژی اتمی بلکه ماه‌ها قبل بدون اطلاع مردم واگذار شده است. 

12- دولت باید بحث احتمال خروج ایران از ان پی تی را مطرح کند

تیم مذاکره کنندگان ایران باید برای هرگونه واکنش به سنگ‌اندازی نهایی غربی‌ها و به نتیجه نرسیدن مذاکرات، برنامه روشن و غافل‌گیر کننده داشته باشند. یعنی باید دقیقا روشن باشد اگر مذاکرات این بار نیز با عهدشکنی غربی‌ها به نتیجه مطلوب ملت نرسید، این دولت می خواهد چه کند؟‌ به نظر می رسد بعد از تجربه این دور از مذاکرات، یکی از مهمترین سؤالاتی که مردم با آن مواجه خواهند شد، این است که کشور ما در شرایطی که پاداش سال‌ها همکاری با آژانس را با کمرشکن‌ترین تحریم‌های تاریخ جهان دریافت کرده است، آیا نیاز به یک تجدید نظر جدی در همکاری با آژانس نمی بیند؟ به عبارتی دیگر یک بازنگری لازم نیست تا از خود بپرسیم اگر ما اکنون عضو ان پی تی نبودیم، چه برخورد دیگری با ما می توانست انجام بشود که هم اکنون نشده است؟! از چه دستاوردی محروم می‌شدیم که اکنون به دست آورده‌ایم؟! و این عضویت یا عدم عضویت چه تأثیری در سیر پرونده ما و برخوردهای غیر انسانی که باکشورمان شده داشته است؟!

در شرایطی که مسیر اعتمادسازی‌های یکجانبه از طرف ایران این بار نیز به هیچ دستاوردی ختم نشود، یکی از بهترین اقدامات و راه‌های تحت فشار دادن طرف مقابل، روبرو کردن وی با این واقعیت است که ملت ایران ممکن است به این نتیجه برسد که در صورت ادامه داشتن تحریم‌ها مسیر خود را خارج از ان پی تی و با یک هدف گذاری آزاد برای رسیدن به پیشرفت‌های هسته‌ای انتخاب میکند. ما یک بار دیگر تجربه کرده ایم که تنها راه امتیاز گرفتن از غربی‌ها در مذاکرات، بالابردن سطح غنی سازی و افزایش تعداد سانتریفیوژها و نمایش قدرت کشور در عرصه‌های دیگر مثل نظامی یا استفاده از عمق استراتژیک خود در جهان اسلام است؛ لذا توان دانشمندان ما ثابت کرده است که با تکیه بر ظرفیت نخبگان‌مان می توانیم علی رغم تحریم‌ها این بار با خروج از ان پی تی شرایطی را مهیا کنیم که به جمع قدرت‌های هسته ای ورود کنیم و پس از آن برای تثبیت حقوق هسته ای خود در سطوحی به مراتب بالاتر به مذاکره بنشینیم.

مسئولین دولتی باید در نهایت توجه کنند که دعوای ما با ابرقدرت مستکبر زیاده‌خواه، با رفع امکان اثرگذاری او بر اقتصاد کشور از طریق تقویت ساخت درونی نظام، حمایت از تولید ملی، پدافند غیرعامل اقتصادی و برداشته شدن راه های تأثیرگذاری دشمن بر اقتصاد کشور ذیل اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود. حتی اگر قرار است مذاکره‌ای هم جریان داشته باشد، از بین بردن راه‌های اثرگذاری دشمن شرط لازم حفاظت منافع ملی است و نباید با رها کردن آن با دست پایین راهی میز مذاکره شد.

کمیته صیانت از منافع ایران
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نظر بدهید

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-05:11 ب.ظ
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رییس جمهور گفت: روحیه مقاومت و تکیه بر معنویت که به برکت انقلاب و رهبری‌ داهیانه حضرت امام خمینی(ره) و رهبر بزرگوار انقلاب در کشور تجلی یافته باعث خواهد شد که ما بر مشکلات موجود غلبه کنیم.

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-05:08 ب.ظ

حسن روحانی در دیدار با جانباز قطع نخاعی سید محمدسعید موجانی قمی با تاکید بر اینکه اراده و ایستادگی ملت ایران بسیار بالاتر از مشکلات پیش روی کشور است، گفت: روحیه مقاومت و تکیه بر معنویت که به برکت انقلاب و رهبری‌ داهیانه حضرت امام خمینی(ره) و رهبر بزرگوار انقلاب در کشور تجلی یافته باعث خواهد شد که ما بر مشکلات موجود غلبه کنیم.

وی  با اشاره به اینکه همین روحیه مقاومت و ایستادگی است که کشور را زنده نگه‌داشته، گفت: مردم ما وفادار به انقلاب، اسلام، فرهنگ و منافع ملی کشور بوده و هستند و جانبازان و خانواده‌های آنها در خط مقدم این وفاداری قرار دارند.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: ملت ایران در عین تحمل سختی‌ها همواره به مبارزه برای دستیابی به آرمان‌های انقلاب افتخار کرده‌اند.

روحانی به جانفشانی‌های جوانان این مرز و بوم در طول سالهای دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ما به وجود چنین فرزندانی در وطن افتخار می‌کنیم که از سلامت جسم و جان‌شان گذشتند تا این کشور همواره در تاریخ و جهان سربلند بماند.

رییس‌جمهور شرایط کنونی کشور را سخت‌ترین شرایط پس از وقوع انقلاب اسلامی توصیف و ابراز امیدواری کرد در سایه عنایات الهی و دعای خیر رهبری و مردم، این دولت بتواند خدمتگزار خوبی برای ملت باشد.

در این دیدار آقای موجانی قمی که جانباز قطع نخاعی است ضمن آرزوی توفیق برای دولت در حل مشکلات کشور به ویژه موضوع هسته‌ای، گفت: ما تا آخرین قطره خون خود در راه انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن خواهیم ایستاد.

محمدسعید موجانی جانباز قطع نخاعی در سال 1362 در جریان درگیری با گروهک‌های کوردل به درجه جانبازی نائل گردید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا خبر داد افزایش 47 درصدی بودجه آستارا

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:57 ب.ظ

فرماندار آستارا با بیان اینکه امسال ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به آستارا اختصاص یافته است، گفت: این مقدار اعتبار ۴۷ درصد افزایش یافته است.

 
خبرگزاری فارس: افزایش 47 درصدی بودجه آستارا

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، کیوان اسدپور ظهر امروز در جلسه‌ شورای اداری با حضور مدیران این شهرستان از مردم آستارا و لوندویل و حومه به خاطر برگزار کردن مراسم با شکوه عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) قدردانی کرد.

وی با قدردانی از اطلاع‌رسانی خوب رسانه‌ها افزود: رسانه‌های مراسم عزاداری را با شکوه‌تر و پر رنگ‌تر کردند.

فرماندار آستارا با گرامی‌داشت هفته بسیج، تصریح کرد: بسیج طبق فرمایش امام (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله) کلمه طیبه است.

این مسئول ادامه داد: بسیج برکات زیادی دارد و هر کس بخواهد بسیج را درک کند به فرمایش‌های مقام معظم رهبری گوش دهد و متوجه واقعیت بسیج می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسیج به معنای عاشق و ذوب در ولایت است، گفت: امسال مسئولان اداره‌ها باید برای هر چه با شکوه‌تر کردن هفته بسیج تلاش کنند.

رئیس شورای اداری شهرستان آستارا گفت: کار اجرایی سخت است اما ما در نظام اسلامی به غیر از وظیفه قانونی، وظیفه اعتقادی داریم و این مهم است.

وی ایجاد همدلی و وحدت و دلسوزی در انجام کارها را مورد تأکید مدیران آستارا قرار داد.

اسدپور، با تصریح بر اینکه باید برای توسعه، عمران و پیشرفت شهرستان تلاش کنیم، یادآور شد: باید از سرمایه‌گذاری در آستارا حمایت شود.

وی خواستار انعکاس درست برنامه‌های توسعه‌ای و پیشرفت آستارا از رسانه‌های این شهرستان شد و خاطرنشان کرد: از رسانه‌های می‌خواهیم راهکارها یا برنامه‌های کمک به توسعه‌ شهرستان را پیشنهاد کنند و ما از آن استقبال می‌کنیم.

فرماندار آستارا از افزایش ۴۷ درصدی بودجه امسال به این شهرستان خبر داد و متذکر شد: امسال 8 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار به آستارا اختصاص یافته است.

به گزارش فارس، در جلسه شورای اداری مذکور، مدیران جدید شامل سید سجاد موسوی رئیس شورای شهر آستارا، کیوان فتحعلی‌زاده رئیس شورای شهرستان، علی کوهی شهردار آستارا، سپهرنژاد رئیس شورای بخش مرکزی و علی‌حیدر جوینده رئیس شورای بخش لوندویل معرفی شدند.

همچنین عزیزنیا رئیس شورای شهر لوندویل، نعمت یاورپور رئیس کار و تعاون، ملک‌زاده رئیس بانک کشاورزی، سرگرد نیک‌‌بین جانشین انتظامی آستارا و بهمن پریان نیز به عنوان دستیار ویژه و رئیس مشاوران نماینده آستارا معرفی شد.

———————-

افشین مولایی ظهر امروز در جمع روسای هیئت‌های ورزشی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری، اظهار کرد: در حوزه مدیریت ورزشی می‌خواهیم گیلان مطلوب مهد پهلوانان المپیکی باشد.

وی ورزش و اخلاق‌مداری را از صفات یک ورزشکار گیلانی دانست و افزود: اخلاق‌مداری ضعیف و کم‌رنگ شده است و بر همه ما وظیفه است که به پیشکسوتان و روسای هیئت‌ها احترام بگذاریم.

این مسئول با اشاره به مدیریت علمی با استفاده از امکانات موجود در پروژه‌های نخبه‌پروری، ورزش سالمندان، سلامت و ورزش، خاطرنشان کرد: نگاه علمی به ما کمک می‌کند تا با استفاده بهتر از امکانات، رفتار عملیاتی خود را تغییر دهیم.

وی ادامه داد: باید مانند یک تیم بزرگ و هماهنگ در سطح استان کار کرده و برای یک هدف حرکت کنیم که با برنامه‌ریزی می‌توان به این اهداف رسید.

سرپرست ورزش و جوانان گیلان، گفت: همه باید همدل باشیم و صداقت شرط نخست همدلی است.

وی با اشاره به اینکه منابع مالی بسیار محدود است، یادآور شد: اداره ورزش و جوانان نمی‌تواند تمام نیازها را برطرف کند.

مولایی، با بیان اینکه وضعیت موجود ورزش و جوانان کشور ما حاصل نوع و نحوه نگرش مدیران ارشد کشور است، تصریح کرد: بخشی از مشکلاتی که با آن دست به گریبان هستیم خارج از  اختیار ماست و نمی‌توانیم در آن تاثیر جدی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در تمام سازمان‌های بزرگ جهان این اعتقاد است که اگر سازمانی بخواهد هوشمند و هدفمند حرکت کند باید رابطه منطقی بین اهداف، راهبردها و پشتیبانی‌های خود داشته باشد.

این مسئول به برگزاری مسابقات المپیک اشاره کرد و افزود: ملت ایران از ورزشکاران رشته‌های خاصی مانند کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو و دو ومیدانی انتظار دارند که با کسب مدال از پرچم جمهوری اسلامی ایران حمایت کرده و جایگاه فرا ملی ما را تصویب کنند.

وی با اشاره به سخنان وزیر جدید ورزش و جوانان کشور مبنی بر اینکه یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان خرج ورزش کشور می‌شود، متذکر شد: ۸۵ درصد این اعتبارات صرف رشته‌های حرفه ای و فوتبال می‌شود.

مولایی، با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از اعتبارات ورزشی وزارتخانه ما در اختیار فدراسیون‌ها است، یادآور شد: منابع ناچیزی به استان‌ها می‌آید و با ۱۲۰ میلیون تومان اعتباری که به گیلان اختصاص یافته است برای رعایت کردن عدالت، ۶۰ میلیون تومان به هیئت‌های استان و بقیه را به هیئت‌های شهرستان‌ها اختصاص می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در ورزش و جوانان کشور دارای برنامه ملی نیستیم و نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد.

سرپرست ورزش و جوانان گیلان، بحث استعدادیابی را پاشنه اصلی ورزش دانست و یادآور شد: ما در ورزش کشور خلأ داریم اما توجهی به آن نمی‌شود زیرا بخشی از نگاه‌های کلان کشور نسبت به ورزش، سیاسی است.

وی با اشاره به آمار سلامت قلب کشور، متذکر شد: روزانه ۳۰۰ نفر ایرانی به دلیل بیماری‌های قلبی که اصلی‌ترین عامل آن‌کم تحرکی است می‌میرند.

 

——————–

 

فرمانده سپاه ناحیه آستارا:
تفکر بسیجی در مقیاس‌ بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته است

فرمانده سپاه ناحیه آستارا گفت: تفکر بسیج الگوی موفقی است که از محدوده مرزهای جغرافیایی فراتر رفته و در قالب یک اندیشه نوین در مقیاس‌های بین‌المللی مورد توجه جدی قرار گرفته است.

خبرگزاری فارس: تفکر بسیجی در مقیاس‌ بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته است

حمید رضا منشوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا به مناسبت ۳۰ آبان آغاز هفته بسیج در توصیف بسیج، ایثار و شهادت اظهار کرد: بسیج شجره طیبه‌ای است که امام خمینی(ره) در پنجم آذر سال ۵۸ برای دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن، این نهاد مقدس را بنیان گذاشتند.

وی افزود: بسیج از همان آغاز فعالیت به تعبیر امام(ره) مدرسه عشق شد و تمام مجاهدان راه خدا پیمان‌نامه آن را با خون خود امضا کردند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا بسیج را امتداد خط سرخ حسین(ع) دانست و گفت: بسیج مرگ با عزت را بر زندگی با ذلت ترجیح دادند.

وی با اشاره به اینکه هرگز نمی‌توان بسیج را در قالب یک سازمان خاص گنجاند، تصریح کرد: اگر چه روزی حضور جهادی بسیجیان را در میدان‌های جنگ و شهادت شاهد بودیم اما این شجره طیبه در تمام عرصه‌های علمی، معرفتی و سازندگی ریشه دوانده و با دستیابی به پیشرفته‌ترین دستاوردهای علمی و فنی، حماسه‌ای جدید و متفاوت را رقم زده است.

منشوری ادامه داد: تفکر بسیجی چنان گسترده شده که امروزه به عنوان یک الگوی موفق از محدوده مرزهای جغرافیایی فراتر رفته و در قالب یک اندیشه نوین در مقیاس‌های بین‌المللی مورد توجه جدی قرار گرفته است.

به گفته این مسئول، نهضت‌های آزادی‌بخش دنیا با تأسی از ولایت و بسیج در مقابل استکبار قد علم کرده و به طرف افق‌های آزادی و پیشرفت گام بر می‌دارد.

وی هفته بسیج را نماد همبستگی و هم‌پیمانی یک ملت برای رسیدن به آرمان‌های متعالی در پهنه‌های جهانی دانست و افزود: در بسیج روح حماسه و ایثار برای رسیدن به زندگی همراه با رشد و بالندگی در تمام عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و اقتصادی در پیش روی تمام انسان‌های آزادی‌خواه و عدالت‌طلب قرار می‌گیرد.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا، بازخوانی پرونده‌های تاریخ سیاه استعمار و سلطه که در آن زیاده خواهان جهانی با توسل به زور اسلحه و دستاوردهای فنی خود، استقلال و غرور ملت‌ها را نشانه می‌رفتند و سرمایه‌های آنها را به تاراج می‌بردند را مهم دانست.

وی یادآور شد: این آزمونی بود که بسیج و بسیجی با هوشیاری تمام آن را رصد می‌کند و با عبرت از تاریخ گذشته طرح جدیدی را در تمام زوایای اجتماعی و افکار جهانی دراندازد تا نظام پوشالی مادی‌گرا را در رسیدن به اهداف نامشروع خود ناکام کند و درهای پیشرفت در عرصه‌های مختلف را با تکیه بر اصول دینی روی جامعه اسلامی بگشاید.

منشوری با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج در آستارا، اظهار کرد: امروز همزمان با آغاز هفته بسیج دیدار با خانواده شهدا، گلباران مزار شهدا و … از جمله برنامه‌های بسیج در این شهرستان است.

 


شهردار آستارا گفت: دستفروشان آستارا با تذکر قانونی جمع‌آوری و حریم خیابان‌ و معابر آزادسازی شدند.

خبرگزاری فارس: دستفروشان آستارا جمع‌آوری شدند

علی کوهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به ساماندهی دستفروشان این شهر اظهار کرد: با توجه به تبصره یک بند دو ماده 55 قانون شهرداری، هرگونه استفاده و اشغال معابر عمومی، خیابان‌ها و پیاده‌روها به عنوان کسب و یا هرگونه استفاده دیگر ممنوع است.

وی افزود: شهرداری آستارا با هدف توزیع و عرضه مستقیم کالا اقدام به احداث بازار میوه و تره‌بار کرده و شایسته است مالکان خودروها و دستفروشان میوه و تره‌بار در بلوار خرمشهر و دیگر نقاط شهر با انتقال این بازار نسبت به برطرف شدن موانع و تخلیه معابر عمومی اقدام کنند.

شهردار آستارا ادامه داد: افراد دستفروش یا وانت‌های میوه فروش مستقر در شهر و منطقه فلکه گاز و بلوار معاد و دیگر معابر، برای انتقال به بازار میوه‌فروشان شهرداری ساماندهی نشده‌اند و برای آخرین بار تذکر داده شده و طبق مقررات دستفروشی و فروش میوه و تره‌بار با خودروی وانت در معابر و کنار خیابان شهر ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد قانونی می‌شود.

به گفته وی، حریم خیابان‌ها و معابر رفع سد معبر شده است و در صورتی که افراد اقدام به سد معبر و دستفروشی یا فروش میوه و تره‌بار با وانت کنند شهرداری آستارا با هماهنگی مقام‌های قضایی و همکاری نیروی انتظامی نسبت به جمع‌آوری و آزادسازی حریم خیابان‌ها و رفع سد معبر اقدام می‌کند.
چهاركتابخانه عمومی فعال در آستارا
 مردم فرهنگی  آستارا و لوندویل  و حومه استقبال خوبی از كتابخوانی می كنند

شهرداری آستارا همواره از برنامه های فرهنگی كتابخانه ها استقبال كرده و خدمات ارزنده ای را نیز از خود به یادگار گذاشته است

قاسم خسروی در مصاحبه با استارا نیوز گفت:  هفته كتاب و كتابخوانی را به همه همشریان  فرهنگی استارا تبریك می گوییم و درر هفته كتاب و كتابخوانی  این اداره با همكاری مسئولان شهرستان برنامه های متنوع فرهنگی دارد و از مردم آستارا و لوندویل و حومه بخاطر استقبال از كتاب خوانی و حمایت از كتابخانه آستارا تقدیر و تشكر نمود.

این مقام مسئول :همه ساله نیم درصد از كل درآمد شهرداری به حساب انجمن كتابخانه های عمومی آستارا واریز می شود. وی با اشاره به اینكه نیم درصد درآمد شهرداری به صورت متناوب در طول سال اختصاص می یابد ، افزود: طی ۱۵ ماه گذشته ۱۸۵میلیون ریال از در آمد شهرداری آستارا به حساب كتابخانه ها واریز شده است. وی اظهار كرد: بودجه های اختصاص یافته در راستای پیشبرد برنامه های فرهنگی و هنری و نیز صرف هزینه های عمرانی و جاری كتابخانه های شهرستان می شود. خسروی با تقدیر از مجموعه عوامل شهرداری و نیز اعضای شورای اسلامی شهر آستارا در جهت اعتلای و توسعه فرهنگ مطالعه بیان كرد: شهرداری آستارا همواره از برنامه های فرهنگی كتابخانه ها استقبال كرده و خدمات ارزنده ای را نیز از خود به یادگار گذاشته است كه احداث كتابخانه عمومی در محل باغ ملی از جمله آنهاست. وی پیش بینی كرد تا پایان سال جاری مقدار قابل توجهی از درآمد شهرداری به كتابخانه های عمومی آستارا اختصاص یابد


آستارا نیوز :چهار كتابخانه عمومی در شهرستان آستارا فعالیت می كنند.


-----------------------

نماینده مردم آستارا در مجلس:
استکبار جهانی از نفوذ تفکر بسیجی هراس دارد

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: استکبار جهانی غرب از نفوذ تفکر بسیجی در جهان هراس دارد و ما باید این تفکر را به دنیا صادر کنیم.

خبرگزاری فارس: استکبار جهانی از نفوذ تفکر بسیجی هراس دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، صفر نعیمی عصر امروز در جمع بسیجیان این شهرستان بسیج را اصلی‌ترین بازوان ولایت فقیه دانست و اظهار کرد: استکبار جهانی از نام بسیج در هراس است.

وی با بیان اینکه بسیج لشکر مخلص خداست، افزود: دفتر تشکیل بسیج را تمام مجاهدان امضا کرده‌اند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی درباره تشکیل بسیج گفت: در چهارم آذر سال 58 با صدور فرمان تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج 20 میلیونی، بارقه‌های امید در دل جوانان مومن و انقلابی این مرز و بوم که در انتظار خدمت بیشتر و حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی پس از دوران سیاه و ظلمانی ستم‌شاهی بودند، باریدن گرفت.

وی با یادآوری سخنان آغازین حضرت امام (ره) در فرمان تاسیس بسیج ادامه داد: امام فرمودند «باید ما تمام قوای خود را برای نجات دادن کشور مجتمع کنیم تا اگر مسایلی برای ما پیش بیاید هر چند سخت باشد تحمل کنیم».

نعیمی خاطرنشان کرد: سخنان امام (ره) ارزش‌های نوینی مانند استقامت و پایداری، ایثار و فداکاری، احساس مسئولیت و ادای تکلیف،حماسه‌آفرینی و عشق به شهادت را در بین مردم به ویژه نسل جوان آن زمان فزاینده کرد.

به گفته وی، به سبب نظر و نگاه امام (ره) به بسیج و رشد همین روحیات معنوی در بسیجی بودن، جوانان دلیر بسیجی دست از جان و تعلقات مادی شستند و شجاعانه در برابر زورگویی‌ها و تهاجم استکبار جهانی به میهن اسلامی هشت سال جانانه مجاهدت کردند به گونه‌ای که تمام جهانیان و حتی دشمنان را به حیرت و تحسین وادار کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: تضعیف و ضربه زدن به بسیج  به معنای دامن زدن به هرج و مرج در کشور است.

وی با تصریح بر اینکه با فرمان امام خمینی (ره) نوای دلنشین تفکر بسیجی ایران اسلامی طنین‌انداز شد، گفت: بسیج با حرکت انقلابی چشم طمع دشمنان و جهانخواران و در رأس آنها رژیم بعث وقت عراق و استکبار جهانی را از کشور دور کرد.

نعیمی متذکر شد: از زمان تاسیس بسیج تاکنون با قدرت و نفوذ و با صلابت و اطمینان خاطر به کار خود زیر نظر ولی امر مسلمین جهان و با یاری خدا و امام زمان (عج) و پشتیبانی مردم ستمدیده جهان ادامه می‌دهد.

سردار هشت سال دفاع مقدس با گرامیداشت هفته بسیج خاطرنشان کرد: همانگونه که امام (ره) و مقام معظم رهبری فرمودند بسیج مدرسه عشق است و باید در دانشگاه‌ها و مدارس فلسفه وجودی و برکات بسیج آموزش داده شود.

وی یادآور شد: غرب و رژیم اشغالگر قدس و آمریکا از قدرت و نفوذ و تفکر بسیجی در جهان واهمه دارند و ما باید تفکر بسیجی را به جهان صادر کنیم.

نعیمی از تلاش‌های شهدا و ایثارگران و خانواده‌های شاهد بسیج قدردانی کرد و متذکر شد: اینها ذخیره انقلاب اسلامی هستند و باید پاس نگه داشته شوند.


جمعه 22 آذر صورت می‌گیرد
پخش مستقیم دعای ندبه مردم آستارا و لوندویل از رسانه ملی

مسئول هیئت رزمندگان اسلام آستارا از پخش مستقیم مراسم پرفیض دعای ندبه مردم این شهرستان مرزی و حومه از رسانه ملی در 22 آذر امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: پخش مستقیم دعای ندبه مردم آستارا و لوندویل از رسانه ملی

 

 

 

موسوی مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به پخش مستقیم دعای ندبه، اظهار داشت: این مراسم با همکاری فرماندار، نماینده، امام جمعه و مسئولان دیگر اداره‌های آستارا با شکوه فراوان برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم پرفیض با همت فرمانداری، دفتر امام جمعه، هیئت امنای مساجد، شورای اسلامی شهر و شهرداری از ساعت هفت صبح روز جمعه 22 آذر امسال با حضور گسترده مردم شهرستان بندر آستارا و لوندویل و حومه  در مصلای این شهرستان مرزی  آستارا برگزار می‌شود.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام بندر مرزی آستارا با دعوت از مردم مرزنشین و ولایت‌مدار آستارا و لوندویل برای شرکت در دعای پرفیض ندبه، گفت: مردم شهرستان مرزنشین شهیدپرور بندر آستارا و لوندویل و حومه مانند دیگر مناسبت‌های ملی و مذهبی حضوری چشمگیر در این برنامه می‌یابند.

مقدم ادامه داد: تمام تمهیدات لازم برای اجرای باشکوه دعای پرفیض ندبه اندیشیده شده و این مراسم به عنوان یکی از باشکوه‌ترین برنامه‌های دینی و اعتقادی در منطقه مرزی به یادگار می‌ماند.

وی با بیان اینکه در این مراسم پرفیض یک سخنران برجسته کشوری سخنرانی می‌کند، تصریح کرد: یک مداح مطرح نیز حال و هوای معنوی خاصی را به این مراسم می‌بخشد.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام بندر مرزی آستارا در پایان با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی لازم برای پخش مستقیم این مراسم انجام شده است، خاطرنشان کرد: برنامه به صورت مستقیم از رسانه ملی پخش می‌شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:50 ب.ظ

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا گفت: از ابتدای امسال تاکنون 95 میلیون ریال از درآمد شهرداری آستارا به چهار کتابخانه عمومی این شهرستان اختصاص یافته است.

 

قاسم خسروی افزود: همه ساله نیم درصد از کل درآمد شهرداری به حساب انجمن کتابخانه های عمومی آستارا واریز می شود.

وی با اشاره به اینکه نیم درصد درآمد شهرداری به صورت متناوب در طول سال اختصاص می یابد، افزود: بودجه های اختصاص یافته در زمینه پیشبرد برنامه های فرهنگی و هنری و نیز امور عمرانی و جاری کتابخانه های شهرستان صرف و هزینه می شود.

خسروی اضافه کرد: از سال 84 تا کنون یک میلیارد و 360 میلیون ریال از کل درآمد شهرداری به کتابخانه های شهرستان آستارا اختصاص یافته است.

وی در ادامه تعداد کتاب های موجود در کتابخانه های آستارا را 40 هزار و 546 جلد با 33 هزار و 720 عنوان اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه قدمت کتابخانه در شهرستان آستارا به سال 1302 برمی گردد ، افزود: در شش ماه نخست امسال 16 هزار و 163 جلد کتاب به صورت امانتی در اختیار اعضا قرار گرفته است.

رییس اداره کتابخانه های آستارا تعداد مراجعین به کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا را در نیمه نخست امسال 22 هزار 197 نفر عنوان کرد.

وی در ادامه کتابخانه های عمومی پیامبر اعظم(ص) و شهید داوود نشاطی آستارا را مجهز به فضای مجازی کافی نت ذکر و بیان کرد: کتابخانه های یاد شده با دارا بودن بیش از یکصد هزار عنوان مقاله در قالب نمایه ، نقش موثری را در راستای اعتلای فرهنگ شهرستان آستارا ایفا می کنند.

دو هزار و 400 نفر در چهار کتابخانه عمومی شهرستان آستارا عضو هستند.امام جمعه شهرستان آستارا گفت: خواندن کتاب باعث افزایش سطح آگاهی و بینش افراد جامعه می شود و در این زمینه تشویق جوانان به مطالعه کتاب ضروری است.

 

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا عصر یکشنبه در جمع کتابدارهای شهرستان آستارا گفت: میزان و درصد مطالعه و پژوهش افراد یک جامعه بهترین معیار برای سنجش فرهنگ در آن جامعه است.

وی با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی به اهالی کتاب و با تقدیر از زحمات زحمت کشان این عرصه ، افزود: خواندن کتاب انسان را به سمت سعادت می برد و از لحاظ معنوی هیچ چیزی به اندازه کتاب روح انسان را جلا نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه مطالعه ، تحقیق و پژوهش باید جزو برنامه های جدا نشدنی زندگی ما باشد ، اضافه کرد: در دین مبارک اسلام نسبت به سایر ادیان بیشترین سفارش به مطالعه کتاب شده ، زیرا سیره علما و زندگی آنان نیز بر همین اساس پایه ریزی شده است.

حجت الاسلام حافظ نیا با اشاره به عوامل جانبی و گمراه کننده جوانان از مسیر مطالعه کتاب گفت: آستارا یک شهرستان فرهنگی است و باید در این منطقه فرهنگ مطالعه کتاب بیشتر از سایر مناطق تبلیغ ، ترویج و رونق یابد.

وی بیان کرد: در این راستا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حوزه علمیه، مدارس ، دانشگاه ها و مراکز آموزشی نقش تعیین کننده ای دارند.

وی در ادامه استفاده از افراد متخصص این حوزه را برای اشاعه این فرهنگ ضروری دانست و بیان کرد: متخصصین و افراد کاردان و کارشناس در این حوزه باید بتوانند با ارائه راهکارهای روشن ، در راستای کیفیت بخشی به امر مطالعه در جامعه ما اهتمام ورزند.

وی تبلیغات درست در این حوزه و گسترش فضاهای مطالعاتی در بخش های مختلف جامعه را از جمله راهکارهای توسعه فرهنگ کتابخوانی ذکر کرد و گفت: کتاب های دینی و قرآنی باید به عنوان منابع ارزشمند در بین جوانان مشتاق و علاقمند ترویج داده شود.

 رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا به همراه کتابدارهای چهار کتابخانه عمومی در دیدار با امام جمعه این شهرستان حضور داشتند.


ˈرویا لقمانیانˈ بانوی گردشگر و جهانگرد ایرانی با پیام صلح و دوستی بازدید از مناطق گردشگری شهرهای شمالی ایران را از شهرستان مرزی بندر آستارا آغاز کرد.

 

مسوول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آستارا روز دوشنبه در حاشیه استقبال از این گردشگر ایرانی  گفت: رویا لقمانیان سفرهای گردشگری خود را از 15 سال پیش آغاز کرده است.

ˈپردل امیری نژادˈ با اشاره اینکه این گردشگر معمولا با پای پیاده و همچنین با استفاده از دوچرخه مسیرهای گردشگری خود را طی می کند ، افزود: بازدید گردشگران از شهرهای توریستی به رونق جاذبه گردشگری در شهرستان آستارا می افزاید.

وی این گردشگران را سفیران صلح و دوستی عنوان کرد و گفت: لقمانیان علاوه بر شهرهای ایران با سفرهای مختلف خود به سایر کشورهای خارجی نیز پیام رسان صلح و دوستی خود و کشور ایران شده است.

وی امارات ، ترکیه ، پاکستان ، هند ، بنگلادش ، کنیا و همچنین مناطقی تا مرز کشور چین را از جمله کشورهای مورد هدف گردشگری این بانوی ایرانی در طی سال های اخیر عنوان کرد.

رویا لقمانیان فت: نخستین سفر خود را با پای پیاده و در مدت زمان 57 روز از سواحل دریای خزر تا آب های ساحلی جنوب ایران و خلیج فارس انجام داده ام.

وی که سفر فعلی خود را بازدید از مناطق دیدنی و گردشگری شهرهای ساحلی دریای خزر نامگذاری کرده، افزود: در این سفر با ورود به شهرهای استان های گیلان ، مازندران و گلستان از جاذبه های طبیعی این مناطق با پای پیاده بازدید می کنم.

لقمانیان هدف خود را در این سفر شناساندن جاذبه های طبیعی مناطق یاده شده ذکر کرد و ادامه داد: خاطرات سفر خود را از آستارا تا گرگان در قالب سفرنامه منتشر خواهم کرد.

وی بیان کرد: تاکنون خاطرات نخستین سفر پیاده خودم را در کتابی با عنوان ˈگام به گام از دریای مازندران تا خلیج فارسˈ در قالب سفرنامه منتشر کرده ام.

وی رکاب زدن دور اروپا را از برنامه های آتی خود عنوان کرد و افزود: استقبال ویژه مردم شهرها و روستاهای ایران انگیزه ای مضاعف را در من برای ادامه دادن مسیر راه ایجاد می کند.

وی ترویج فرهنگ صلح و دوستی و حمایت از کودکان بی سرپرست را از عمده ترین اهداف سفرهای خود عنوان کرد.

وی در ادامه از نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آستارا و همچنین اداره دخانیات این شهرستان به سبب آماده کردن مقدمات لازم برای انجام این سفر قدردانی کرد.

رویا لقمانیان متولد سال 1339 و ساکن کرج است.


رییس اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: عزاداری های دهه نخست ماه محرم امسال مردم شهرستان در مساجد ، تکایا ، حسینیه ها و هیات های مذهبی رنگ و بوی معنوی داشت.

 

حجت الاسلام حسن ملائکی عصر دوشنبه  افزود: عزاداری و سوگواری برای امام حسین(ع) و یاران باوفایش همه ساله با شکوه خاصی در شهرستان آستارا برگزار می شود و در ایام محرم امسال نیز مطابق سنت دیرین در سطح مساجد ، تکایا ، حسینیه ها و هیات های مذهبی این آیین ها برگزار شد.

وی با اشاره به آغاز برنامه های آیینی دهه دوم ماه محرم اظهار کرد: در این راستا 40 نفر از علما و مبلغان دینی در شهرستان آستارا وظیفه تبیین فلسفه قیام امام حسین(ع) در کربلا را عهده دار هستند.

وی عمده برنامه های دهه دوم را تنها در سطح مساجد و تکایا عنوان کرد و افزود: علاوه بر مساجد مرکز شهر آستارا و لوندویل ، در سطح روستاهای این شهرستان نیز آیین های عزاداری به مانند دهه نخست با قوت و باشکوه ویژه ای برگزار می شود.

حجت الاسلام ملائکی با اشاره به اینکه حفظ مکتب عاشورا و انتقال درست فرهنگ عاشورا از وظایف اساسی شیعیان است ، اضافه کرد: هیات های مذهی فاطمه الزهرا(س) ، ام البنین ، متوسلین چهارده معصوم ، عباسی ، سیدالشهداء و خیمه گاه حضرت اباالفضل العباس(ع) از هیات هایی هستند که در دهه دوم نیز با همان شور و حال مساجد و تکایا ، اقدام به برگزاری آیین های مختلف عزاداری می کنند.

وی توجه به اصل عزاداری و پرهیز از هرگونه خرافه و بدعت را از وظایف عزاداران و شیعیان امام حسین(ع) عنوان کرد و ادامه داد: دشمنان برای خدشه دار کردن دین اسلام از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و همواره منتظر فرصت تازه ای هستند تا اساس دین اسلام را زیر سوال ببرند.

حجت الاسلام ملائکی با ابراز رضایت از تشکیل شورای هیات های مذهبی شهرستان آستارا بیان کرد: امید داریم در سال های آتی با ساماندهی هیات ها و تکایای مذهبی، معدود آسیب های عزاداری ها نیز به کمترین حد برسد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آستارا در ادامه با اشاره به احسان و نذورات مردم خیر شهرستان در این ایام افزود: مردم خیر آستارا همه ساله در دهه اول و دوم محرم به خصوص به مناسبت سومین ، هفتمین و چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) با احسان کردن ارزاق و اقلام مختلف غذایی نظیر برنج ، روغن و گوشت به مساجد شهر و روستا در این کار خداپسندانه شرکت می کنند که شایسته تقدیر است.

وی تاکید کرد: شایسته است احسانات و خیرات به افراد مستحق و نیازمند اختصاص یابد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دانلود آهنگ جدید هامون اجتماعی انتظار

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:48 ب.ظ


دانلود آهنگ جدید و بسیار زیبای هامون اجتماعی به نام انتظار

ترانه : علی عباسی ، آهنگ و تنظیم : هامون اجتماعی ، پیانو : مهرداد فخرپور ، گیتار و میکس مستر : حمید مرادی

آهنگ انتظار هامون اجتماعی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت : از اول مهرماه تاکنون 560 تن محصول ازگیل از باغات این شهرستان برداشت شده است .

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:45 ب.ظ

مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت : از اول مهرماه تاکنون 560 تن محصول ازگیل از باغات این شهرستان برداشت شده است .

 

ایرج شیارکار روز چهارشنبه در مصاحبه با آستارالی نیوز افزود : 80 هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت درختان ازگیل قرار دارد .

وی با اشاره به اینکه 90 درصد این میوه فصلی برداشت شده است ، اضافه کرد : این میوه در باغات روستاهای کوته کومه ، ویرمونی ، خانه های آسیاب ، کشفی ، دگیرمانکیشی ، دمیراوغلی کش ، بهارستان و چلوند تولید می شود .

وی بازار خرید و فروش ازگیل را در فصل پاییز مطلوب و رضایت کننده خواند و اضافه کرد : هر کیلو ازگیل با توجه به کیفیت آن به صورت میانگین به مبلغ 10 هزار ریال در باغ های این شهرستان خرید و فروش می شود .

وی درآمد حاصل از فروش ازگیل را برای کشاورزان منطقه پنج میلیارد و 600 میلیون ریال عنوان کرد .

وی با اشاره به اینکه به صورت معمول ازگیل در مناطق کوهپایه ای شهرستان توسط کشاورزان شهرستان آستارا کشت و برداشت می شود ، اظهار کرد : عمده محصول ازگیل از باغ های شهرستان برداشت شده و حدود 10 درصد از آن در باغ ها باقیمانده که پیش بینی می شود تا 10 روز آینده به صورت کامل برداشت شود .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گوشه‌ای از رمان مورد اشاره رهبر انقلاب/ از پوست کندن زنده‌زنده تا قطع اعضا/دلیل محدودیت سران فتنه از نظر مصلحی /فرق جلیلی و ظریف چیست؟/تکبیر بعد از نماز جماعت در حرم رضوی حذف شد، نشد، شد...

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:36 ب.ظ

گوشه‌ای از رمان مورد اشاره رهبر انقلاب/ از پوست کندن زنده‌زنده تا قطع اعضا/دلیل محدودیت سران فتنه از نظر مصلحی /فرق جلیلی و ظریف چیست؟/تکبیر بعد از نماز جماعت در حرم رضوی حذف شد، نشد، شد... 


رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود در جمع فرماندهان بسیج با بیان گوشه ای از نقض حقوق انسانها در طی سالیان دراز توسط آمریکا به رمانی اشاره کردند که در آن چگونگی دزدیدن مردم آفریقا و به بردگی بردن آنها و نسل های بعدی این مردم که در آمریکا ساکن شدند روایت شده است.

رمان «ریشه‌ها» نوشته آلکسی هیل، روایتی است از «کونتا» سیاه پوستی از گامبیا که توسط دلالان برده از محل زندگی خود دزدیده و در شرایطی وحشتناک به همراه بردگان دیگر به آمریکا منتقل کردند. این رمان چند نسل گذشته نویسنده را روایت می کند که چطور از دهها سال پیش تاکنون هر دوره ظلمهای جدیدی بر این مردم مظلوم که حالا جزیی از ساکنین آمریکا شده اند می رود.

 

متن زیر گوشه ای از این رمان است:

زندگی کونتا خوب و شیرین است اما در مخیله او یک وحشت وجود دارد. ترس از «توبوب»ها، یعنی سفیدها...این متمدن‌های تاریخ بشری... چه گهگاه سفیدها می‌آیند و سیاه‌ها را بی‌هیچ گناه می‌گیرند و به زور عصاهای جادوئی‌‌ای که از نوک آنها آتش و غرش مرگ و خون بیرون می‌زند می‌آیند مقاومت سیاهان را درهم می‌شکنند آنها را از آغوش زندگی راحتشان جدا می‌کنند و فرسنگ‌ها راه دورتر آنسوی آبها به زندگی پر شکنجه و جاوید بردگی وا می‌دارند. بسیاری شان در کشتی‌ها می‌میرند. بسیاری‌شان در مزارع جان می‌دهند. بسیاری‌شان را تکه‌تکه می‌کنند. بسیاری‌شان را لینچ می‌کنند - ناقص العضو می‌کنند - و دار می‌زنند.

آخر چرا؟ این «توبوب‌ها» از جان ما چه می‌خواهند؟ چرا می‌آیند و قبیله‌ها را بخاک و خاکستر می‌کشانند؟ چرا پایسان به اینجا باز شده است؟

پیرمرد چروکیده به سخن درآمد: «صدها باران(سال) پیش، حتی پیش از قدیمی‌ترین خاطره‌های من، خبر کوهی از طلا - در آفریقا - به آن سوی آبهای بزرگ رسید. این نخستین چیزی بود که پای «توبوب‌» را به آفریقا باز کرد.

بیهوده نیست غنا و آن سامان را «ساحل طلا» نام نهاده‌اند.

اما سفید به غارت منابع طبیعی اکتفا نمی‌کند - شقاوت روح او سیری‌ناپذیر است این معده دوزخی برای بلع منابع انسانی نیز گنجایش سیری ناپذیری دارد.

بدینسان دهشت زندگی آغاز می‌شود. ناگهان رشته زندگی شیرین می‌گسلد. «کونتای» آزاد مرد که تازه به قلمرو مردان قبیله پای گذارده و نوجوانی است که هزاران اندیشه در سردارد، اندیشه عشق، ازدواج و مهمتر از همه جذبه سفری جادوئی به جاهانی دور و پرسود - بناگهان در یک روز دل‌انگیز بهاری که می‌رود تا برای برادرش چوبی بیاندازد تا از آن طبلی برایش بسازد گرفتار «توبوب‌»‌ها می‌گردد.

مرد جوان تا چشم می‌گشاید می‌بیند که اسیر شده است مجروح و نوان در می‌یابد در زنجیر است و سوار کشتی‌ای کرده‌اندش و راهی مقصدی نامعلوم است.

«کونتا با خود فکر می‌کرد نکند دیوانه شده باشد. لخت در زنجیر و دست و پا بسته در تاریکی داغ و دم کرده و متعفن میان دو مرد افتاده بود و اطراف او را مثل دیوانه‌ها خانه‌ها صدای جیغ و گریه و دعا و استفراغ پرکرده بود. می‌توانست استفراغ خودش را روی شکمش حس و بو کند. تمام بدنش از درد مچاله شده بود چون در چهار روزی که از اسیر شدنش می‌گذشت کتک خورده بود اما جائی که آهن گداخته را میان شانه‌هایش چسبانده بودند از همه جا بیشتر درد می‌کرد. روزها بود که با خودش جنگیده بود تا نیاز دفع را برنیاورد. اما دیگر نمی‌توانست بیش از این خود را مهار کند و سرانجام مدفوع از لای کفلش پیچ خورد و بیرون آمد.

«ناله‌ها و ضجه‌های هم زنجیران که تا مغز استخوان رسوخ می‌کند. در تمامی طول راه در کشتی کتک براه است و شلاق و شکنجه و تحقیر مرگبار و بیماری.»

در کشتی مدام با خود فکر می‌کند آخر چرا سفیدها تا این حد درنده خود هستند آیا اینها موجودی جز بشراند و آیا خمیره آنان را از گلی دیگر ساخته‌اند؟ قتل. آدم کشی، دروغ، تجاوز و در واقع همه نوع گناه بوفور در میانشان رواج دارد بی‌باکانه زنا می‌کنند و نمی‌فهمند این عمل غیر اخلاقی است.

کونتا با خود فکر می‌کرد که می‌تواند صدای جیغ زنی سیاه را بشنود که «توبوبی» به او تجاوز می‌کند. آنگاه بخود می‌گفت آیا توبوب‌ها خودشان زن ندارند؟ آیا بهمین دلیل است که مثل سگ دنبال زن دیگران می‌افتند؟ «مثل این بود که توبوب‌ها اصلا به هیچ چیز احترام نمی‌گذارند. انگار که خدا ندارند. حتی چیز مقدسی هم ندارند که بپرستند.»

سرانجام فروختندش و نصیب اربابی شد. چهار بار اقدام به فرار کرد و هر چهار بار به شکست انجامید. هر بار سگها و سفیدها، یعنی شکارچیان و تفنگداران «توبوب‌» گرفتندش و به شدیدترین وضع شکنجه‌اش کردند.

بار چهارم با تبر نیمه پایش را قطع کردند یعنی مخیرش کردند که از میان اخته شدن و بی‌پا شدن یکی را برگزیند و او چون می‌خواست جنایت سفیها را به نسل پس از خود واگو کند - قطع پا را انتخاب کرد. آنگاه مردی دیگر خریدش.

 

قهوه‌ای می‌گفت: سفیدها هر شش ماه یکبار در کلیساهایشان جمع می‌شوند و این قوانین را می‌خوانند. آنها هر وقت که دور هم جمع می‌شوند اولین کارشان ساختن این قوانین(قوانین تنبیهی علیع سیاهان) برای سیاهان است. چطوراو این چیزها را نشنیده است. از ین پس نباید فرار کند و کمترین داعیه آزادی داشته باشد. چه: «بعضی وقت‌ها ارباب‌ها آنقدر از دست فرار سیاه‌ها عصبانی می‌شوند که در روزنامه‌هایشان اعلان می‌کنند هر کسی سیاه فراری آنها را دستگیر کند و بیاورد 10 دلار جایه می‌گیرد و هرکسی سرش را بیاورد پانزده دلار».

قانون آنها می‌گوید اگر سیاهی راست در چشم سفیدی نگاه کند ده ضربه شلاق باید بخورد. قانون آنها می‌گوید اگر سفیدی قسم بخورد که سیاهی دروغ گفته است حق دارند یک گوش او را ببرند. اگر سفید بگوید سیاه دوبار دروغ گفته است حق دارند دو تا گوش او را ببرند. و اینها را توی کلیساهایشان می‌خوانند. حتی قانونشان طبل زدن سیاهان را این طپش قلب آفریقا را که خون آزادی را در رگهایشان بجریان می‌اندازد منع کرده و جرم می‌شمارد.

سپس مرد دورگه خنده‌ای می‌کند و از جنایات بیشمار سفیدان نسبت به بردگان سخن می‌گوید. آدم‌های ناقص العضوی را که او دیده است. کشتارهائی را که خود شاهد بوده است. بردگانی را دیده که سر و کله‌شان را بریده‌اند. بردگانی را دیده که آنقدر شکنجه شده‌اند و کتک خورده‌اند. که گوشت از استخوانشان جدا شده. همچنین او زنهای آبستنی را دیده که دمرو در چاله‌هائی که برای این منظور کنده‌اند انداخته و بقصد کشت زده‌اندشان. (این چاله‌ها برای حفظ جنین است. چه بعدها نوزادان منابع درآمد سرشار اربابان خواهند شد) همچنین او به چشمان خود دیده که سیاهان را زنده زنده پوست کنده‌اند آنوقت روی زخمها نمک و ضمغ پاشیده‌اند و بعد با یک چیز زبر اینها را محکم به پوست مالیده‌اند.

سیاهانی را که مجبور کرده‌اند توی آتش برقصند دیده است.

دیری نمی‌گذرد که کونتای لنگ و مجروح که نشان و داغ بردگی دارد و سراسر پشتش جرحهont> جرحه و شکافته از آثار تازیانه است - در سرزمین غربت و غم و شکنجه و حقارت احساس پیری می‌کند اینک وی عاقله مردی کامل شده است و جوانی‌اش را زیر بار حرمان‌ها و اندوه‌ها گم کرده است. در حالیکه درین هنگام پیش از نوزده باران(سال) ندارد.

کونتا می‌بینید که سفیدها از حاصل زحمت و جان کندن بردگان چه ثروت سرشار و دم و دستگاهی بهم زده‌اند. بعنوان نوکر و سورچی ضیافت‌های بزرگشان را دید و فهمید این همه جز یک دروغ بزرگ نیست. اینهمه زندگی تصنعی غریبی بود سفیدها خود را پیرو قانون خدا و کلیسا می‌دانند. اینهم دروغ محض است. این نیز مثل رویاهای شیرینی که سفیدها در سر می‌پرورانند دروغی بیش نبود که بخودشان می‌گفتند. درمی‌یابد که سفیدها بخودشان نیز دروغ می‌گویند. کونتای برده در می‌یابد که هرگز نیکی از بدی زاده نمی‌شود. امکان‌پذیر نیست که آدمی متمدن باشد در حالیکه دیگری - انسانی همنوع خود - را تا بدین حد شکنجه کند و انسان نداند اینها ممکن نبود.

ناگهان کونتا به این کشف گرانمایه رسید و آرزو کرد که ای کاش می‌توانست این مکاشفه درونی را با دیگر سیاهان نیز در میان بگذارد.

بدینسان زندگی «کونتا» ادامه می‌یابد تا اینکه سرانجام در سنین (سی و هفت سالگی) با زن سیاه پوستی که از خودش مسن‌تر است (و بیش از چهل سال دارد) بنام «بل» ازدواج می‌کند. صاحب دختری می‌شوند. حال باید برای کودک خود نامی انتخاب کند. همچنان که پدرش برای او نامی انتخاب کرده بود. هنوز تمامی آن آداب و رسوم افریقایی در تار و پود اندیشه‌ای جای دارد. این یکی از ویژگی‌های اخلاقی اوست. ایمان به اصالت‌ها و ارزش‌های والای فرهنگ خویش.

اینرا می‌داند که بنابر سنن باستانی‌شان نامگزاری مستلزم تمرکز فکر جدی و طولانی است و حائز اهمیت بسیار. با او آموخته‌آند هر نامی که بر بچه بگذارد بر چگونگی شخصیت و روح او تاثیر مستقیم خواهد داشت. اما دریغ و سرما که بیاد می‌آورد هر اسمی بر بچه بگذارد نام فامیلی ارباب نیز بر او خواهد بود.

هر چند شرمسار است اما حقیقت این است که بچه برده بدنیا آمده است و متعلق به ارباب است. پس بنام خانوادگی او مسجل خواهد شد و این با ارباب است که بعدا او را نگهداری با اینکه بفروشدش ازین فکر چنان به خشم افتاد که در برابر الله سوگند یاد کرد این دختر بچه را طوری بار بیاورد که نام واقعی خود را بداند.

سپس نام دختر بچه را کیزی گذاشت. یعنی همینجا بمان. یعنی تو جاوید باش یعنی تو ماندنی شو و تو ادامه اصالت‌های مرده و فنا گشته من باش.

سیاهان از اخبار همنوعان خود و بخصوص سرنوشت خویش غافل نیستند.

اخباری که می‌شنوند حاکی از ورود دائم برده به ایالات متحده و همچنین جاهای دیگر است اخبار وحشتناک دیگری نیز می‌رسید. بطور نمونه در جنوب شرقی ایالات متحده در جزیره هائیتی سی و شش هزار نفر سفید پوست نیم میلیون نفر سیاه را به بردگی کشیده‌اند اخباری که از خشونت‌های غیر انسانی سفیدان می‌شنوند هر چند باور کردنی نمی‌نماید اما حقیقت دارد.

از آنجا که تعداد بردگان هائیتی بسیار زیاد است همیشه شورش‌های نافرجامی علیه سفیدان آغاز می‌شود که سفید بمدد سلاح‌های اهریمنی‌شان در نطفه خفه می‌کنند.

می‌شنوند که در هائینی کشتن بردگان زیر کتک با زنده بگور کردن آنان به عنوان مجازات کاری بس عادی تلقی می‌شود و روزی نیست که صدها نفر را بدار نیاویزند.

آنجا حتی زنان باردار را هم سر کار در مزارع می‌فرستند و آنقدر از آنها کار می‌کشند که بچه‌شان سقط می‌شود.

کف دست سیاهان را بدیوار میخ می‌کنند و مجبورش می‌کنند گوش‌های بریده خودش را بخورد. یکی از برده‌داران بزرگ دستور می‌دهد زبان تمام برده‌هایش را ببرند.

بعضی از آنان دهان بچه‌های کوچک سیاه را می‌دوزند تا بدینسان از گرسنگی بمیرند. بدینجهت است که کتاب ریشه‌ها مونوگرافی شقاوت و ظلمت روح انسانی است.

این نکته قابل دقت است که آمریکائیان اغلب عمدی داشته‌اند به ما تلقین کنند که قربانیانشان یعنی سیاهان و سرخ پوستان همیشه بخاطر آن سرشت ساده وار و کودن فریفته اجناس رنگارنگ و لوکس و پر زرق و برق شده گرفتار شده‌اند بدروغ فریاد برمی‌دارند که سیاه جذب دنیای رنگ و نور و زندگی پر زرق و برق آشغالی آنها شده است. در جای جای کتاب و زندگی کونتا می‌بینیم که اینطور نیست آنها دروغ گفته‌اند و راستی را که جز دروغ گفتن چیزی برای گفتن ندارند.
-----------------
وزیر سابق اطلاعات محدودیت سران فتنه را براساس مصوبه رسمی شورای عالی امنیت ملی دانست و تاکید کرد قوه قضائیه بر اساس مسائل سیاسی عمل نمی‌کند.


حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات با تاکید بر این که اظهارنظر درخصوص جنبه حقوقی تخلفات سران فتنه، در صلاحیت دستگاه قضایی است گفت: مهم‌ترین جرم این افراد، حرکاتی بوده که معنایی جز ایستادگی در برابر قانون نداشته است؛ کشور قانون دارد و اگر کسی به روند برگزاری انتخابات یا نتیجه آن اعتراض یا صحبتی دارد، باید در چارچوب قانون و از طریق مراجع قانونی اعتراض خود را پیگیری کند.
 

وی با اشاره به این که این مساله بارها در فرمایشات رهبرمعظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته است، ادامه داد: این آقایان نه تنها به دنبال پیگیری اعتراضات و شکایات خود درچارچوب قانون و از طریق مراجع قانونی نبودند، بلکه همراهی با استکبار، آمریکا و دشمنان نظام را در دستور کار خود قرار دادند.


مصلحی تصریح کرد: علی‌رغم حمایت رسمی و علنی گروه‌های مختلفی همچون ضدانقلاب، منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و دیگر دشمنان تابلودار انقلاب و نظام از فتنه 88 و سران آن، این افراد هیچ‌گاه حاضر نشدند دشمنان را محکوم کنند و متاسفانه هیچ‌گونه موضع‌گیری در برابر آنها نداشتند.


وزیر سابق اطلاعات با اشاره به حرکات غیرقانونی سران داخلی فتنه اظهار داشت: این افراد قانون را زیر پا گذاشتند و با وجود سر دادن شعار قانون‌گرایی، در برابر قانون ایستادند.


وی با بیان این که ایستادن در برابر قانون سبب شد که سران داخلی فتنه محارب و مفسد فی‌الارض و باغی محسوب شوند، گفت: عملکرد این افراد و روندی که در قانون‌شکنی در پیش گرفتند، کشور را با چالش‌های جدی مواجه ساخت و هزینه‌های سنگینی در برابر مسیر رو به جلوی نظام وارد کرد.
 

وزیر اطلاعات دولت دهم در پاسخ به سوالی راجع به تلاش برخی جریانات سیاسی برای پوشاندن جرایم موسوی و کروبی، اظهار داشت: ایجاد محدودیت برای این افراد، مصوبه رسمی شورای عالی امنیت ملی است و مصوبه‌ای در این سطح را نمی‌توان به این سادگی لغو کرد. دستگاه قضایی نیز بر اساس مسائل سیاسی عمل نمی‌کند و فشارهای سیاسی نمی‌تواند قوه قضائیه را وادار به صدور چنین حکمی کند.

-------------------------
از این روند مذاکرات که به سرپرستی سعید جلیلی انجام می شد، به "مذاکره برای مذاکره" یاد شده بود.

با این وجود اکنون که دولت روحانی مدعی است به کلی رویه دولت پیشین در خصوص مذاکرات را تغییر داده و ظریف را به عنوان سرپرست مذاکرات انتخاب کرده، هنوز هم تغییر ملموسی در "نتیجه" مذاکرات دیده نمی شود.

مذاکرات نیویورک و دور پیشین ژنو، عملا بدون نتیجه ملموسی که منافع ملی کشورمان در آن به وضوح تایید شده باشد، به پایان رسید و حتی بلافاصله بعد از آن، در سفر آمانو به تهران، اجازه بازرسی از دو مکان مربوط به تاسیسات هسته ای کشور مورد انتقاد نیز قرار گرفت.

شواهد و قرائن نیز نشان می دهد، بزرگترین تغییری که در مذاکرات کنونی شاهد هستیم، احتملا تلاش متناقض گونه برخی مقامات آمریکا برای وانمود کردن این موضوع است که آنها صرفا با وضع تحریم های جدید – و نه لغو تحریم های قبلی – موافقند!

احتمالا موضوعی که در پایان روز اول مذاکرات به عنوان نکته مثبت – با تعبیری - می‌شد دید توافق طرفین بر ادامه مذاکرات است. این توافق و این گونه اظهارنظرها یادآور جملات غربی ها در پایان هر دور مذاکره با ایران در زمان سرپرستی جلیلی است.

با این وجود سوال اینجاست که اگر قرار است نتیجه هر مذاکره ای صرفا توافق برای انجام مذاکرات بعدی باشد، فرق مذاکرات فعلی به سرپرستی ظریف با مذاکرات پیشین به سرپرستی جلیلی چیست؟--------------------------------------------

پس از اتخاذ رویکرد جدید دولت یازدهم در تعامل با دنیا، شاهد حرکات و فعالیت های مختلفی در داخل همچون لغو نشست های ضد آمریکایی و ضد استکباری، جمع آوری پوسترهای ضد آمریکایی از سطح برخی از شهرها از جمله پایتخت، تلاش برای حذف شعار مرگ بر آمریکا و در نهایت حذف تکبیر بعد از نمازهای جماعت در حرم مطهر امام رضا(ع) بوده ایم.
ماجرا از آنجایی آغاز شد که برخی از کاربران شبکه های اجتماعی و به دنبال آن رسانه های استانی از حذف تکبیر بعد از نمازهای جماعت در حرم رضوی خبر داده و آن را در راستای حمایت آستان قدس از سیاست های دولت یازدهم که رابطه بسیار خوبی با هم دارند، عنوان کردند.
چند روز پس از این افشاگری و عدم پاسخگویی مسئولین آستان قدس و بعضاً اظهار بی اطلاعی برخی از آن ها از این موضوع، روابط عمومی آستان قدس رضوی نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و با تکذیب این خبر طی اعلامیه ای اعلام کرد که آستان قدس رضوی هیچ گونه تغییر یا حذفی در برنامه های فرهنگی و تعقیبات نمازهای جماعت حرم مطهر رضوی نداشته است و این برنامه ها کمافی السابق ادامه دارد؛ آستان قدس همچنین در این اعلامیه از رسانه ها خواست از انتشار مطالب خلاف واقع که موجبات خرسندی دشمنان را فراهم می کند، اجتناب کنند.
پیشتر نیز دفتر امام جمعه مشهد طی اعلامیه ای حذف تکبیر را از نماز جمعه که در حرم رضوی اقامه می شود، تکذیب کرده بود. البته ذکر این نکته ضروری می رسد که تا زمانی که شخصی چون آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد است، تکبیر و شعار استکبار ستیزی مردم از نماز جمعه حذف نخواهد شد لذا تکذیبیه دفتر امام جمعه مشهد صحیح به نظر می رسد.
اما واقعیت امر چه بود؟ تا قبل از موضع گیری آستان قدس در رابطه با سیاست های دولت یازدهم، مکبّر های نمازهای جماعت حرم رضوی در تمامی صحن ها و رواق ها پس از اتمام نماز با صدای بلند و پشت میکروفون تکبیر را در "جهت سربلندی اسلام و نظام اسلامی و نابودی کفر و استکبار جهانی" اعلام و زائران و مجاوران آن را همزمان با مکبّر تکرار می کردند.
اما مشاهدات خبرنگار ما و پی گیری موضوع از برخی از دست اندرکاران و خدّام حرم رضوی حاکی از آن است که چندی پیش و به مدت یک تا دو هفته، مکبّرها از اعلام تکبیر منع و در نتیجه طنین مرگ بر آمریکا در جوار حرم رضوی خاموش شد؛ پس از موضع گیری رسانه ها و مردم، تکبیر مجدداَ به نمازهای جماعت بازگشت با این تفاوت که مکبّر قبل از تکبیر، از گفتن " (در جهت) نابودی کفر و استکبار جهانی" منع شده بود.
اما این روزها ظاهرا تکبیر به جای اولش برگشته است اما با تفاوتی که آن را رو به فراموشی می برد.
تفاوت تکبیر بعد از نماز این روزهای حرم رضوی با گذشته در این است که مکبّر صرفاً نمازگزاران را به سر دادن تکبیر فرامی خواند و خود از اعلام آن پشت بلندگو خودداری می کند و می توان گفت در اکثر اوقات صدای تکبیری از بین مجاوران و زائرانی که از قشرها و شهرهای مختلف کنار هم جمع شده اند، به گوش نمی رسد.
متأسفانه این رویکرد آستان قدس در ایّام محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی که خود بزرگترین نماد و یادآور استکبار ستیزی است بیشتر به چشم آمد و داغ عزاداران را دوچندان کرد.
با این وجود به نظر می رسد پس از اطلاعیه آستان قدس در تکذیب این خبر و البته فشار آن و دولت بر رسانه هایی که اکثر آن ها بودجه و سیاست هایشان به صورت مستقیم و غیر مستقیم توسط دولت تأمین و جهت دهی می شود و همچنین معدود رسانه های خصوصی که اکثر آن ها نیز با سیاست های تعامل گرایانه دولت یازدهم همسو هستند در کنار ترس از محروم شدن از پوشش برنامه های آستان قدس باعث شده است تا این خبر همچون خود تکبیر رو به فراموشی و خاموشی حرکت کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عربستان از انفجارهای تروریستی بیروت باخبر بود+ سند

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:34 ب.ظ

انتشار مقاله ای در روزنامه "الوطن" وابسته به حکومت فاسد آل سعود که پنج روز پیش، وقوع انفجارهای امروز در بیروت را پیش بینی کرده بود سند محکمی برای اثبات دست داشتن مزدوران عربستان در حادثه تروریستی امروز است.

سایت اینترنتی این روزنامه با انتشار مقاله ای به قلم «خالد العویجان» در روز 23 آبان 1392 (14-11-2013) اعلام کرده بود که حزب الله لبنان طی روزهای آینده در منطقه ‌ای شیعی از لبنان انفجاری انجام خواهد داد تا با استفاده از آن، به اهداف خود در سوریه دست یابد!
 
در این مقاله که خشم و یأس محور عربی ـ عبری از شکست در سوریه نمایان است، علاوه بر متهم کردن ایران و حزب الله به دخالت در سوریه، تلاش شده است تا اقدامات تکفیری های مورد حمایت آل سعود برای ایجاد ناامنی در لبنان، خود زنی مقاومت اسلامی جلوه داده شود.
 در این مقاله که با عنوان "روزنامه الوطن برنامه حزب‌الله برای دست‌یابی به منطقه قلمون سوریه را فاش می کند" منتشر شد آمده است: بنا بر آنچه روزنامه الوطن کشف کرده است حزب‌الله با هدف ایجاد توفان در منطقه القلمون سوریه و سپس محاصره دمشق از شمال غرب سوریه با هدف حمایت از نیروهای خود، نقشه ای طرح ‌ریزی کرده‌ است.

الوطن در این فرافکنی خود ادامه داده است: بنابر مستندات روزنامه، قرار است نخستین بخش این فتنه‌ به صورت انفجار در منطقه‌ای شیعه نشین در بیروت ـ مانند ضاحیه یا بقاع ـ انجام شود. این انفجار بزودی انجام می‌گیرد و قرار است یک خودروی بمب‌گذاری شده در ساعات نیمه شب منفجر شود و حزب الله با استفاده از آن اعلام کند که می‌‌خواهد انتقام خون قربانیان را بگیرد و بهانه‌ای گردد برای دست‌یابی به منطقه قلمون سوریه و نیز در دست گرفتن امنیت شاهراه بین المللی دمشق به حمص!

روزنامه سعودی در این گزارش از ایجاد اختلاف مذهبی هم غافل نبوده و می‏نویسد: منابع مطلع(!) به الوطن خبر داده‌اند که حزب‌الله برای اثرگذاری بیشتر بر شیعیان، با سوءاستفاده از انفجار مذکور تلاش خواهد کرد با استفاده از لعن فرستادن به اهالی شام در مراسم ماه محرم، اقدام به تحریک و تشجیع شیعیان نماید.

انتشار این مقاله در این روزنامه حکومتی عربستان سعودی، بوضوح از اطلاع و هماهنگی سعودی ها با عاملان انفجار امروز حکایت دارد و می‏تواند به عنوان سندی انکارناپذیر در پرونده بررسی این حمله مورد استفاده قرار گیرد؛ بویژه آنکه گروهک تروریستی موسوم به "گردان عبدالله عزام" وابسته به شبکه القاعدة ـ فرزند نامشروع عربستان سعودی ـ مسئولیت انفجارهای مرگبار امروز در نزدیکی سفارت ایران در بیروت را به عهده گرفته است.

«بندر بن سلطان بن عبدالعزیز آل سعود» رییس سازمان اطلاعات عربستان نیز تحرکات آشکاری در زمینه های ناامنی و تروریستی در لبنان و سوریه دارد.

شایان ذکر است صبح امروز بر اثر دو انفجار تروریستی در جنوب بیروت و نزدیک سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان بیش از 160 نفر شهید و مجروح شدند که «حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم انصاری» رایزن فرهنگی ایران در لبنان یکی از شهدای این عملیات ددمنشانه بود.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پدر آیین‌نامه مجلس منم! /ادعای ساخت 5بمب اتمی توسط ایران! /نخستین روز مذاکرات ژنو در مطبوعات جهان/با "سگ هار نجس منطقه" بیشتر آشنا شوید +تصاویر

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:31 ب.ظ

پدر آیین‌نامه مجلس منم! /ادعای ساخت 5بمب اتمی توسط ایران! /نخستین روز مذاکرات ژنو در مطبوعات جهان/با "سگ هار نجس منطقه" بیشتر آشنا شوید +تصاویر 

مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور امشب در برنامه زنده تلویزیونی شب آفتابی، به حضور دو ماهه‌اش در این سمت اشاره کرد و اظهار داشت: در این زمان دو ماهه که در خدمت نمایندگان بودم و بخش عمده آن به انتخاب وزرا مربوط می‌شد، مراودات خوبی با هم داشتیم.


* در ارتباط با مجلس سیاسی کاری نمی‌کنم

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: نمایندگان دارای گرایشات مختلف سیاسی هستند؛ بنده در گذشته چهار دوره نماینده مجلس بودم و در دوره پنجم رئیس فراکسیون اقلیت و در دوره ششم نیز در فراکسیون اکثریت حضور داشتم اما امروز به عنوان معاون پارلمانی رئیس‌جمهور فارغ از همه گرایشات، طبق وظیفه قانونی و اخلاقی که دارم، معتقدم‌ تمام نمایندگان یکسان هستند و به هیچ عنوان در برقراری تعاملات با مجلس نگاه سیاسی، جریانی و فراکسیونی به عنوان سیاسی‌کاری نداریم.

* این مجلس قدری سخت‌تر از مجلس هفتم است

وی در پاسخ به این سؤال که شما 9 سال پیش نیز معاون پارلمانی یک دولت اصلاح‌طلب بودید آیا این دوره مجلس با آن زمان متفاوت است،‌ گفت: مقداری مجلس فعلی با مجلس هفتم تفاوت دارد و این مجلس سخت‌تر است.

* تکثر سیاسی و تشکیلاتی در مجلس نهم بیشتر است

انصاری با بیان اینکه تقسیم‌بندی درون مجلس هفتم دو گروه اصولگرا و اصلاح‌طلب یا چپ و راست بودند، یادآور شد: در حال حاضر تکثر بیشتر است و در جریان اصولگرایی 2 الی 3 فراکسیون حضور دارند، همچنین اصلاح‌طلبان و مستقلین نیز در این مجلس هستند. از این رو تکثر سیاسی و تشکیلاتی مجلس فعلی بیشتر است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به این سؤال که شما زمانی که نماینده بودید بیشتر حرف می‌زدید اما در حال حاضر کمی ملاحظه‌کار و محافظه‌کار به نظر می‌آیید، دلیل این چیست، گفت:‌ بحث لابی با صحبت کردن، دو موضوع جداگانه است؛‌ از تریبون مجلس مخالف و موافق صحبت می‌کنند و وقتی بنده نماینده بودم بر روی طرح‌ها و لوایح کار می‌کردیم و این صحبت‌ها می‌شد اما اکنون که مسئولیت دولتی داریم باید در چارچوب آئین‌نامه داخلی مجلس از تریبون عمومی استفاده کنیم و حق صحبت وجود دارد.

* دو روز در هفته در مجلس حضور پیدا می‌کنم

وی در پاسخ به سؤالی درباره گفت‌وگوهای پیش از رأی اعتماد به وزرا با نمایندگان مجلس نیز اظهار داشت: این گفت‌وگوها وسیع است اما به دلیل اینکه انعکاس تریبونی ندارد، منعکس نمی‌شود. در گذشته تا دوره شش و هفت مجلس معاون پارلمانی رئیس‌جمهور دو هفته یک بار در مجلس حضور داشت اما در حال حاضر هر هفته دو روز در مجلس یعنی یکشنبه و سه‌شنبه (در جلسه علنی) حضور می‌یابم همچنین دفتر دولت در مجلس نیز مستقر است.

انصاری ادامه داد: در طی این دو ماه، یک جلسه در هیئت رئیسه مجلس شرکت کردم و برنامه‌هایم را برای تعامل با مجلس ارائه دادم همچنین سه ملاقات با رئیس مجلس و نیز نواب رئیس داشته‌ام و در سه جلسه فراکسیون رهروان ولایت نیز حضور یافتم؛ دو جلسه هم در جمع اصلاح‌طلبان مجلس بودم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه در طی این فرصت که بخش عمده‌ای از آن به وزرای پیشنهادی به ویژه وزیر ورزش و جوانان معطوف شد جلسه‌ای مشترک نمایندگان و دولت را برگزار کردیم، گفت: این جلسه مشترک جلسه خوبی بود.

* دوشنبه‌ها؛ دیدار رییس جمهور با مجمع نمایندگان استانها

وی با بیان اینکه در طی این دو ماه، دیدار رئیس‌جمهور با 5 مجمع نمایندگان استانی برگزار شد، افزود: رئیس‌جمهور علی‌رغم مشغله زیاد به لحاظ اهمیتی که این کار داشت دوشنبه‌ها را از ساعت 10 الی 13 به مجمع نمایندگان استان‌ها اختصاص داد. البته دیدارهایی با معاون اول رئیس‌جمهور نیز در این راستا تنظیم شده است.

* به «پدر آیین نامه مجلس» معروفم

وی در پاسخ به این سؤال که چرا در جلسات رأی اعتماد به وزرای ورزش و جوانان خیلی در صحن مجلس حرکت نمی‌کردید و در جای خود نشسته بودید، گفت: یکی از موضوعاتی که بنده همواره به آن پایبند بوده‌ام رعایت آئین‌نامه داخلی مجلس است. تا جایی که به بنده پدر آئین‌نامه مجلس نیز گفته می‌شد.

انصاری اضافه کرد: در دوره پنجم، بنده خود آئین‌نامه را نوشتم که طبق آن وزرا و نمایندگان دولت و معاونین وزرا باید در جایگاه خود بنشینند؛ در بسیاری از موارد معاون وزیر یا وزیر مربوطه در بین صندلی‌ها راه می‌روند و با نمایندگان صحبت می‌کنند که رئیس مجلس به آنها اخطار می‌دهد که نظم را رعایت کنید و این خلاف شأن مجلس و نماینده دولت است.

* التماس نماینده دولت برای رای را توهین به نمایندگان می دانم

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به این سؤال که برخی دلیل رأی نیاوردن سجادی (وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان) را این موضوع عنوان می‌کنند که شما خیلی با نماینده‌ها در صحن صحبت نکردید، گفت: ما بیش از یک هفته جلسه‌های فشرده در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها داشتیم که برنامه‌ها گفته شد و به سؤالها نیز پاسخ داده شد اما اینکه نماینده دولت به نمایندگان التماس کند، این توهین به نماینده است.

وی یادآور شد: فرض کنید نماینده، قبل از نشستن بر روی صندلی یا دادن رأی برنامه‌ها را مطالعه کرده و سخنان موافق و مخالف و وزیر را شنیده است و اگر بنده یک نماینده بودم این را نوعی توهین تلقی می‌کردم که کسی در لابه‌لای صندلی به من بگوید رأی بده.

انصاری در ادامه به عدم رأی‌آوری سجادی در مجلس اشاره و اضافه کرد: خود مجلس هم فکر نمی‌کرد که سجادی رأی نیاورد؛ در جلسه علنی بسیاری از نمایندگان به آقای سجادی می‌گفتند بین 180 تا 200 رأی خواهد داشت و فضا مثبت بود.

* سجادی به دلیل ناهماهنگی نمایندگان رای نیاورد

وی اظهار داشت: یکی از دلایل این بود که نمایندگان گفته بودند رأی می‌دهیم اما رأی سنگین و بالا لازم نیست باشد؛ بنده خود از مسئولان فراکسیون‌ها و برخی از نمایندگان شنیدم که گفته بودند رأی داده شود ولی نه رأی قوی اما چون سازمان‌دهی شده نبود از دست در رفت و سه رأی کم شد.

حجت‌الاسلام انصاری همچنین به یکی دیگر از دلایل عدم رأی آوری سجادی اشاره کرد و گفت: برخی از اعضای هیئت‌رئیسه مجوز ورود برای معاونان پارلمانی همه وزارتخانه‌ها را برای ورود به مجلس صادر نکردند اما در جلسه رأی اعتماد به گودرزی از آقای مصری خواهش کردم معاونین پارلمانی حضور داشته باشند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: به آقای مصری گلایه کردم چرا اجازه ندادید معاونین پارلمانی دستگاه‌ها در جلسه رأی اعتماد به سجادی حضور داشته باشند که او توضیح داد و بنده نیز قانع شدم. آقای مصری گفت اگر 20 الی 30 نفر بیایند، جلسه صحن به قدری شلوغ می‌شود که کمتر امکان گوش کردن صحبت‌های موافق و مخالف و وزیر وجود دارد.

* با لیدرهای مجلس رابطه خوبی دارم

حجت‌الاسلام انصاری در ادامه در خصوص رابطه خود با لیدرهای مجلس شورای اسلامی گفت: رابطه بسیار خوبی داریم. با بعضی از دوستان، سال‌های سال همکاری داشتیم و همکار بودیم.

 

وی افزود: من با همه لیدرهای مجلس رابطه‌ دوستی و رفاقت دارم از جمله با آقای توکلی که در مجلس اول با هم بودیم ما در دور اول هم همسایه بودیم و هم در جریان بنی‌صدر و مسائلی که پیش آمده بود، یک هسته غیررسمی و غیر اعلام شده به نام هسته حزب‌الله مجلس داشتیم.

 

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ادامه داد: با سایر دوستان ازجمله آقای باهنر که همشهری ما هستند و با دوستان دیگر از تمام طیف‌های مختلف نیز سلام و علیک داریم.

وی افزود: از روزی که به عنوان معاون پارلمانی وارد مجلس شده‌ام سبقه سیاسی خود را کنار گذاشتم چراکه وظیفه قانونی من دفاع از وزرا، طرح‌ها و لوایح و ایجاد رابطه سازنده بین مجلس و دولت است و سعی می‌کنیم گفت‌وگوهای غیر رسمی را نیز سامان دهیم.

* نادران را برای موضوع صالحی امیری دعوت کردیم اما قانع نشد

انصاری گفت: در فراکسیون‌هایی که شرکت می‌کنیم، تلاش ما در همین راستا است. ما در قضیه آقای صالحی امیری، از آقای نادران خواهش کردیم تا به دفتر ما بیایند. آقای صالحی امیری و آقای عاشوری نیز به این جلسه آمدند تا بتوانند شبهات را برطرف کنند اما نمایندگان قانع نشدند.

* اگر وزیری رای نیاورد، نمی‌توانیم با نمایندگان دعوا کنیم

وی در ادامه سخنان خود افزود: دولت هر وزیری را که به مجلس معرفی می‌کند شخصی صالح برای این پست می‌داند و واقعاً تمام وزرایی که معرفی شدند، صلاحیت کامل را داشتند و نمایندگان نیز حق دارند بررسی کنند. حالا اگر به وزیری رأی ندادند ما نمی‌توانیم دعوا کنیم.

* گاهی رسانه‌‌ها تلاش دارند دعواهایی را ایجاد کنند

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به سؤالی درباره برخی اخبار مبنی بر آغاز موج استیضاح‌ها گفت: گاهی وقت‌ها اصحاب رسانه‌ تلاش می‌کنند دعواهایی را ایجاد کنند. استیضاح روش دارد و نمایندگان هم همیشه سؤال می‌کردند البته برخی از این سؤالات از مدتها پیش بوده است و وزیر فعلی باید پاسخگو باشد در حالیکه ارتباطی به وزیر فعلی ندارد.

وی افزود: البته برخی از سؤالات از وزرای فعلی مربوط به عملکرد آنان است که وزرا هم در کمیسیون حضور پیدا می‌کنند و تلاش ما این است تا حتی‌المقدور این سؤالات کاهش پیدا کند.

انصاری ادامه داد: یکی از اشکالات به نظرم این است که نماینده با وجود اینکه طبق قانون اساسی حق دارد از وزرا سؤال کند تا نمایندگان درباره وظیفه انجام نشده یک وزیر سوال بکنند، اما در خصوص اختیارات یک وزیر در قانون اساسی و آئین‌نامه داخلی مجلس چنین حقی پیش‌بینی نشده است.

* سوال از وزرا درباره عزل و نصب معاونین، نوعی تداخل در کار قواست

وی افزود: از جمله حقوق وزرا، عزل و نصب‌هایی است که آنها می‌توانند انجام دهند. به هر حال مسئول اداره کشور، رئیس جمهور و قوه مجریه است و آنها حق دارند معاونین و استانداران خود را معرفی کنند. حال اگر قرار باشد در برابر اختیار آنها سنگ اندازی شود و در اینباره مورد سؤال قرار گیرند، به نظرم نوعی تداخل قوا در کار یکدیگر است.

انصاری ادامه داد: البته وزرا می‌توانند درباره انجام وظایف توسط تیمی که وزیر منصوب کرده است، سؤالی داشته باشند. ضمن اینکه واقعاً در هیچ دوره‌ای اینطور نبوده است که دو ماه از کار دولت گذشته است، بحث استیضاح و ده‌ها سؤال مطرح شود. به نظرم می‌توان اینها را مدیریت کرد و در تعامل با هیئت‌رئیسه مجلس، سؤالات کاهش پیدا کند.

وی افزود: وزرای ما 24ساعته مشغول کارند اما نوعاً باید یک روز در هفته را در کمیسیون‌ها برای پاسخ به سؤالات حضور پیدا کنند که برخی از آنها مربوط به فعالیت آنها نیست.

* حاشیه: ناهماهنگی در پایان برنامه

به گزارش فارس، در حالی که هنوز چند دقیقه‌ای به پایان برنامه مانده بود، وقتی مجری از انصاری درباره موضوع یارانه‌ها و بودجه سوال کرد، اعلام شد که وقت برنامه به اتمام رسیده است که این موضوع با واکنش انصاری همراه بود.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت من علاقه داشتم درمورد موضوعات اقتصادی صحبت کنم اما چون سوال اول طولانی شد، این فرصت دست نداد.
----------------
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه با مجله آلمانی بیلد گفت: «ایران ذخایر اورانیوم کم غنی شده دارد و این ذخایر برای ساخت پنج بمب هسته ای کفایت می کند. ساخت این بمب ها فقط چند هفته را خواهد گرفت.»

به نوشته صدای روسیه(RUVR)، نخست وزیر اسرائیل بار دیگر اصرار داشت که تهران را باید به از بین بردن تمام سانتریفیوژ و راکتورسنگین آبی در اراک وادار کرد و اگر ایران از انجام این کار امتناع کند، تحریم های سخت تر باید اعمال شود.

نتانیاهو گفت که تمام پیشنهادها را در گفتگو با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اعلام کرد.

آلمان در مذاکرات "هسته ای" به عنوان عضو گروه 1+5 شرکت می کند اما نتانیاهو نتوانست آلمان را متقاعد کند.

--------------------------

با پایان یافتن نخستین روز از دور جدید مذاکرات هسته ای ایران در ژنو، بخش عمده مطالب مطبوعات بین المللی درباره ایران، به این موضوع اختصاص یافته و در این میان، حتی جزئی ترین اخبار نیز از دید و توجه رسانه ها دور نمی ماند. مواضع کشورهای حاضر در مذاکرات درباره روند گفت و گوها، مهمترین بخش این مطالب را تشکیل می دهد.

به دلیل گستردگی پوشش خبری این مذاکرات، در ذیل تنها به تعدادی از مهمترین عناوین خبری در این زمینه طی ساعات اخیر اشاره می شود.روزنامه «حریت» به نقل از محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران می نویسد ایران و گروه 1+5 در روز دوم مذاکرات، یعنی روز پنجشنبه، وارد جزئیات مذاکرات خواهند شد و گفت و گوهای جدی خواهند داشت. این روزنامه با اشاره به مطبی که ظریف در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده، به نقل از وی می نویسد: «تاکنون ما بر اساس برنامه خودمان پیشرفت داشته ایم و توافق کرده ایم که مذاکرات جدی و درباره جزئیات را  درباره توافق، فردا با خانم اشتون آغاز کنیم». حریت اشاره می کند که گفت و گوی فردا، در حقیقت آغاز تلاش دو طرف برای رسیدن به یک متن مورد توافق خواهد بود.در طرف مقابل، روزنامه «دیلی استار» لبنان سخنان جان کری، وزیر خارجه آمریکا را مورد توجه قرار داده و می نویسد به گفته کری، توافق هسته ای ایران تنها به منظور خرید زمان نخواهد بود. به نوشته این روزنامه، کری اظهار داشته ایالات متحده اجازه نخواهد داد هرگونه توافق با ایران، به ابزاری برای خرید زمان جهت افزایش توانایی های هسته ای این کشور تبدیل شود. وی همچنین گفته آمریکا توافقی را که نگرانی های محوری و بنیادین این کشور را مورد توجه قرار ندهد، نخواهد پذیرفت.در همین حال، خبرگزاری «رویترز» به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا، روند رسیدن به توافق با ایران را «بسیار دشوار» توصیف کرده است. به گفته این مقام آمریکایی، روند رسیدن قدرت های جهانی و ایران به یک توافق مقدماتی بر سر موضوع هسته ای در هفته جاری، بسیار دشوار، اما امکان پذیر است. این فرد که نخواسته نامش فاش شود، همچنین گفته حتی پس از توافق مقدماتی، بخش عمده تحریم های آمریکا علیه ایران به قوت خود باقی خواهد بود و واشنگتن این تحریم ها را با شدت اعمال خواهد نمود. با این حال، وی گفته در این مذاکرات دشوار، با وجود اینکه لحظاتی از تنش نیز بروز می کند، اما لحظات شوخی و خنده نیز وجود دارد.روزنامه «هندو» در مطلبی به بررسی نقش فرانسه در مذاکرات هسته ای ایران پرداخته و می نویسد اکنون همه چشم ها به موضع فرانسه دوخته شده است. این روزنامه هندی به طرح این سوال می پردازد که آیا فرانسه بار دیگر از موضع خود به عنوان یک عضو دائم شورای امنیت و بازیگری مهم در مذاکرات هسته ای ایران برای ضربه زدن به روند پیشرفت مذاکرات استفاده خواهد کرد؟ این روزنامه اشاره می کند که پس از مخالفت های فرانسه با توافق ایران و غرب در دوره قبلی مذاکرات، این کشور برای رژیم اسرائیل و عربستان سعودی نقش یک قهرمان را پیدا کرده و به همین جهت، این بار نیز مواضع این کشور به شدت زیر ذره بین قرار دارد.اما در نهایت، به نظر می رسد در حال حاضر، در میان کشورهای غربی موضع انگلیس از بقیه خوشبینانه تر است. خبرگزاری «ترند» ضمن اشاره به سخنان «ویلیام هیگ» درباره مذاکرات ژنو، می نویسد به عقیده وزیر خارجه انگلیس، توافق هسته ای با ایران قابل دسترسی است. هیگ گفته اختلافات باقیمانده میان ایران و قدرت های جهانی بر سر موضوع هسته ای، بسیار اندک هستند و در حال حاضر، توافق در دسترس است. به گفته وی، این یک فرصت تاریخی است تا با رسیدن به توافق هسته ای با ایران، از اشاعه تسلیحات هسته ای در خاورمیانه جلوگیری شده و روابط با ایران نیز در مسیری متفاوت جریان پیدا کند.
----------------------
رژیم نامشروع صهیونسیتی که 65 سال از عمر آن می‌گذرد، تا کنون دولتمردان مختلفی را به خود دیده که بسیاری از آنها علاوه بر روحیات جنگ طلبانه، خشونت گرا، بی رحمی و قسی القلب بودن در مواجهه با همه غیریهودیان و حتی یهودیان مخالف آنها، مشکلات اخلاقی عدیده ای نیز داشته اند و نکته عجیب اینکه برخی از آنها نه تنها از بیان آن ابایی نداشتند بلکه به آن افتخار هم می کردند!

"سگ هار نجس منطقه" توصیفی است که رهبر معظم انقلاب برای برملا کردن ماهیت رژیم صهیونیستی به کار برده‌اند.سگ در اسلام نجس است و بیماری هاری که غالبا از طریق این حیوان می تواند به حیوانات دیگر و انسان ها منتقل شود، یکی از بیماری‌های خطرناک است که درمان مشخصی برای آن کشف نشده است.میزان کشندگی بیماری بسیار بالا و صد درصد است، به طوری که پس از ظهور علائم بالینی چه در انسان و چه در حیوان، درمان امکان‌پذیر نبوده و مرگ اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

گاز گرفتن و پنجه کشیدن توسط حیوان هار اصلی‌ترین راه انتقال بیماری هاری است. پنجه‌های آلوده به بزاق، پوست خراشیده یا زخمی شده توسط حیوان هار، ترشحات حیوان هار که از طریق لیسیدن به لب، چشم و بینی کودکان منتقل می‌شود، دیگر راه های رایج انتقال بیماری است. همچنین دندان سگ می‌تواند آلوده به ویروس هاری و در نتیجه عامل انتقال باشد.

حیوان هار بسیار خطرناک است و هر لحظه احتمال گازگرفتگی توسط او وجود دارد و اگر چنین اتفاق رخ دهد احتمال مرگ شخص به 50 درصد می رسد.

تنها راه مطمئن جلوگیری از دچار شدن به این بیماری، پیشگیری است. جالب است که این ویژگی‌ها دقیقا بر مشخصات رژیم صهیونیستی منطبق است و نزدیکی به این رژیم می تواند احتمال آلوده شدن و مرگ(!) را به شدت افزایش دهد. به همین دلیل تنها راه مطمئن جلوگیری از این وضعیت، دوری از این رژیم از طریق شناسایی دام های این رژیم است.


با کابینه "سگ هار نجس منطقه" آشنا شوید

کابینه رژیم صهیونیستی در حال حاضر کابینه ای ائتلافی است که حزب راستگرای لیکود بیشترین سهم را در آن دارد. با توجه به نقش هریک از اعضای کابینه به ویژه در مسائل بین المللی به عنوان مشتی نمونه خروار به سوابق 4 نفر از اعضای موثر کابینه فعلی "سگ هار نجس منطقه" اشاره ای گذرا می کنیم:

شیمون پرز

ریاست رژیم صهیونیستی که مقامی نسبتا تشریفاتی است چند سالی است که بر عهده شیمون پرز است. او که پیشتر رهبر حزب کارگر – مهمترین رقیب حزب لیکود - بود، مدتی بعد از نخست وزیری آریل شارون – جلاد صبرا و شتیلا- به حزب جدید او کادیما پیوست. این حزب که به نظر می رسد هدف از تشکیل آن وانمود کردن صلح پذیری (!!) صهیونیست ها در لفافه الفاظی چون میانه روی و اقداماتی مزورانه مانند تخلیه شهرکهای صهیونیستی غزه در دهه گذشته بوده، بعد از چند سال با شکست مواجه شد و عملا قدرت خود را از دست داد.

روبوسی رییس "سگ هار نجس منطقه" با هیلاری کلیونتون


مدونا (خواننده و بازیگر معروف) و رییس "سگ هار نجس منطقه" در آغوش یکدیدگر

یکی از مهمترین رویدادهای زندگی سیاسی او که بیشتر به طنز شباهت دارد و اعتبار مجامع بین المللی را خدشه‌دارتر می کند، دریافت جایزه صلح نوبل در سال 1994 است! شیمون پرز این روزها نقش یک مقام میانه رو اسراییلی(!) را بازی می کند که گهگاهی اعضای کابینه را تندروی بر حذر می دارد و انها را به صبر(!) دعوت می کند.

بنیامین نتانیاهو

نتانیاهو اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که در اراضی اشغالی به دنیا آمده. قبل از او تمامی نخستوزیران این رژیم در خارج از سرزمین های اشغالی متولد شده بودند. نتانیاهو در چند مقطع مختلف از دهه 1990 تا کنون نخست وزیر شده است.
برخی تهدیدات بی محتوا و متناوب نتانیاهو را به دلیل مسائل سیاسی داخلی این رژیم می دانند. چراکه بسیاری از طرفداران لیکود از افراطی های این رژیم به شمار می روند و نتانیاهو احتمالا قصد دارد خود را میان آنها موجه نشان دهد.


نقاشی مضحک نخست وزیر "سگ هار نجس منطقه" در سازمان ملل که سوژه رسانه های غربی هم شد


مضحک ترین نمایش نتانیاهو دو سال پیش در مجمع عمومی سازمان ملل اجرا شد و طی آن، او با در دست گرفتن طرحی ابتدایی و کودکانه تلاش داشت تا جامعه جهانی را متقاعد کند که ایران قریب به اتفاق راه ساخت بمب اتمی را رفته است!
نمایش او به قدری کودکانه و ابلهانه بود که تا مدتها سوژه و مضحکه رسانه های غربی حامی رژیم صهیونیستی نیز قرار گرفت و مدتها کاریکاتوریستها را مشغول کرده بود.!

آویگدور لیبرمن

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی را را به دلیل دست داشتن در رسوایی‌های اخلاقی و مالی و سیاسی بی‌شمار «مرد ماموریت‌های ناپاک» نامیده‌اند. وی از جمله تندروهای صهیونیست به شمار می رود که در مقطعی خواستار اخراج اعراب ساکن سرزمین های اشغالی شده بود. گفتنی است در حال حاضر 7 میلیون و 500 هزار نفر ساکن سرزمین های اشغالی هستند که بیش از 1.5 میلیون نفر از انها عرب هستند.


دیدار وزیر خارجه "سگ هار نجس منطقه" با کاترین اشتون

او چندی پیش به دلیل فساد سیاسی از وزارت خارجه استعفا داده بود و اخیرا دوباره به این پست برگشته است. همچنین اواخر سال 1991 بود که از لیبرمن به دلیل تجاوز به یک نوجوان شکایت شد. مشابه چنین حادثه‌ای در سپتامبر 2011 نیز روی داد و به همین اتهام از لیبرمن شکایت شد تا دادگاه رژیم صهیونیستی وی را به پرداخت 7500 شیکل به عنوان دیه به شاکی و 10 هزار شیکل غرامت به این رژیم محکوم کند!

زیپی لیونی

لیونی در حال حاضر وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی است ولی مسئولیت اصلی او سرپرستی مذاکرات به اصطلاح سازش با فلسطینیان است. لیونی هم از جمله افراد معروف حزب کادیما به شمار می رفت که قبل از انتخابات اخیر پارلمان این رژیم، حزب جدیدی به نام جنبش تشکیل داد. لیونی مدت کوتاهی را نیز به عنوان نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی تجربه کرده است.اوج رسوایی او – که البته از نظر خود لیونی نه تنها رسوایی نیست بلکه باید به آن افتخار نیز کرد- اعترافش به داشتن روابط جنسی با برخی سران عرب است!
او با افتخار به یک رسانه انگلیسی گفته بود که با امیر و نخست وزیر قطر روابط جنسی برقرار کرده تا از آنها اطلاعاتی در جهت اهداف رژیم صهیونیستی دریافت کند.


دیدار وزیر دادگستری "سگ هار نجس منطقه" با امیر قطر، یکی از کسانی که به ارتباط جنسی با او اعتراف (افتخار) کرده است!دیدار وزیر دادگستری "سگ هار نجس منطقه" با رییس تشکیلات خودگردان فلسطین
عجیب تر اینکه اواخیرا به ارتباط جنسی با دو مقام فلسطینی هم اعتراف و تاکید کرده که فیلم آن نیز موجود است!
این دو نفر صائب عریقات مذاکره کننده ارشد فلسطینی و یاسر عبد ربه هستند. در حال حاضر لیونی و عریقات مقابل هم پشت یک میز می نشینند و مذاکرات به اصطلاح سازش را پیش می برند!
لیونی گفته است که اتاقی که وی با این دو در آن رابطه جنسی برقرار کرده، ‌مجهز به دوربین مدار بسته بوده و جزئیات تصاویر ضبط شده است. لیونی تعدادی از مقامات عرب را تهدید کرده است که در صورت سرپیچی از اوامر اسرائیل این تصاویر را در یوتیوب منتشر خواهد کرد.
او در توجیه اقدامات شنیع جنسی خود مدعی شده که از خاخام‌های صهیونیست برای برقراری رابطه جنسی در صورت خدمت به اسرائیل و گرفتن اطلاعات مهم از دشمن اجازه گرفته است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

‌/دستور نجفی برای رفع مشکلات استاندار گیلان برای بررسی وضعیت در حال بازدید از مناطق مختلف سیل‌زده شفت است.

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:29 ب.ظ

محمدعلی نجفی از لحظاتی پیش در حال بازدید از مناطق سیل‌زده این شهرستان است.

به دنبال بارش شدید باران چهار شهرستان گیلان شامل رشت، فومن، شفت و صومعه‌سرا دچار بیشترین سیل‌زدگی شدند.

بارش شدید باران در شفت خسارت‌های زیادی در بحث راه‌های روستایی، گاز، برق، تلفن و ... ایجاد کرده است.

فرماندار شفت در جریان بازدید استاندار گیلان اظهار کرد: آب روستایی 26 خانواده شفت بر اثر شدت بارندگی و جاری شدن سیل قطع شده است.

جواد شفیعی‌ثابت، با اشاره به اینکه 40 روستای شفت درگیر آبگرفتگی و سیل شدند، خاطرنشان کرد: در برخی از این روستاها میزان خسارت زیاد و یا کم بوده است.

وی با بیان اینکه در 10 روستا راه‌های ارتباطی کامل قطع شده و یا بخشی دچار خسارت شده است، ادامه داد: تلفن ثابت بیش از 500 مشترک قطع است و از طرف اداره برق در تلاش برای برقدار کردن «لاس و بالادست» هستند.

فرماندار شفت ادامه داد: گاز مصرفی 20 خانوار شفت قطع شده و 50 استخر ماهی شفت دچار خسارت شدند و دو مجموعه کلنی زنبورداری را آب برد.

وی با اشاره به تخریب پل کابلی «شالما» و خرابی برخی از پل‌ها، تصریح کرد: آب‌شستگی راه‌های شفت نیز بسیار زیاد بود.

شفیعی‌ثابت، وقوع رانش زمین در 24 نقطه شفت را از دیگر مشکلات ناشی از سیل دانست و یادآور شد: اغلب این رانش‌ها توسط اداره راه پاکسازی شده است.

به گزارش فارس، استاندار گیلان در بازدید از مناطق خسارت‌دیده برخی راه‌های روستایی شفت، دستورات لازم را برای تسریع در امر خدمات‌رسانی به مردم حادثه‌دیده این شهرستان ابلاغ کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رشوه مرد قدرتمند قجری به رضا‌خان/سرانجام دوستی با رضاخان چه بود؟

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:25 ب.ظ

30 آبان 1318 هجری شمسی عبدالحسین میرزا فرمانفرما رییس‌الوزرای سابق ایران، نوۀ عباس میرزا نایب‌السلطنه و داماد مظفرالدین‌ شاه در سن 87 سالگی درگذشت.

عبدالحسین میرزا فرمانفرما در سال 1270 هجری قمری برابر با 1231 هجری شمسی در تهران به دنیا آمد. پدرش فیروز میرزا نصرت‌الدوله پسر شانزدهم عباس میرزا و مادرش حاجیه‏ هُماخانم دخترعموی پدرش و دختر بهرام میرزا بهاء‏الدوله پسر سی ‎‏و هفتم فتحعلی‌شاه بود.

تحصیلات عبدالحسین میرزا همانند دیگر شاهزادگان آن دوره نبود. آن زمان معمول بود که شاهزادگان و فرزندان اشراف بعد از فراگرفتن ادبیات فارسی و عربی و آداب دینی و تعلیم خط به تیراندازی و شکار مشغول می‌شدند و آنگاه به فراخور تخصصشان در دربار حضور می‌یافتند. اما برای عبدالحسین میرزا معلم سرخانه آوردند؛ او ادبیات فارسی، عربی و آداب دینی را فرا گرفت، فارسی را خوب می‌دانست و در نوشتن، سبک خاصی داشت. بعد او را به مدرسه نظام اتریشی که در تهران دایر بود فرستادند و در آنجا زبان فرانسه را یاد گرفت و بعد از مدتی مسؤول تعلیم سربازان و انتظامات جنگی شد. بعد از اتمام مدرسه اتریش زیرنظر کامران میرزا نائب‌السلطنه، وزیر جنگ و پسر ناصرالدین شاه مشغول خدمت شد. در سال 1299 هجری قمری به درجه سرهنگی رسید و ریاست افواج کرمان به عهده او واگذار شد و بعد از مدتی به تهران بازگشت.

وی در جوانی به کمک پدر توانست قناتی برای تهران حفر کند که به قنات فرمانفرما معروف شد و چون پدرش فیروز میرزا به فرمانفرما ملقب شد، شاه لقب نصرت‌الدوله را به عبدالحسین ‌میرزا اعطا کرد. وی در سال 1301 هجری قمری به سرتیپی رسید. سال بعد عازم آذربایجان شد و به نام نصرت‌الدوله در آن ایالت معروف شد. عبدالحسین میرزا در تبریز به دستگاه مظفرالدین میرزا ولیعهد پیوست و به خدمت امیرنظام حسنعلی‌خان گروسی درآمد و به ریاست ژاندارمری آذربایجان منصوب شد.

در سال 1303 هجری قمری، هنگامی که فیروز میرزا فرمانفرما در تهران درگذشت، عبدالحسین میرزا برای تشریفات عزاداری از تبریز به تهران آمد و بعد از انجام مراسم با نامه‌ای که از طرف امیرنظام از تبریز برای او فرستاده شد، دوباره به تبریز بازگشت و به کار سابق خود مشغول شد. در همین ایام با عزت‌الدوله دختر ولیعهد مظفرالدین میرزا نیز ازدواج کرد و از این پس در کسوت صندوق‌داری ولیعهد انجام وظیفه کرد.

عبدالحسین میرزا سه سال بعد به جای برادرش با لقب فرمانفرما - به معنای حاکمیت و قدرت مطلق یک منطقه - به عنوان والی کرمان و بلوچستان منصوب شد. از آنجایی که او سال‌ها در تبریز زندگی کرده بود برایش سخت بود که در کرمان زندگی کند ولی آرام ‌آرام با این منطقه و مردمان آن خو گرفت. او در این ایام دیوان اشعار میرزا آقاخان کرمانی، از آزادی‌خواهان ضد حکومت قاجار که در زندان بود را چاپ کرد و به خانواده او نیز بسیار توجه کرد.

حکومت اول او در کرمان تا سال 1311 هجری قمری طول کشید. در همین سال بود که مظفرالدین میرزای ولیعهد بار دیگر او را به آذربایجان فرستاد. عبدالحسین میرزا در این مقطع به فرماندهی قشون آذربایجان منصوب شد و حکومت خوی و ارومیه را نیز به او محول کردند. چندی بعد در پی آشوب کردستان او را حاکم کردستان و ساوجبلاغ و صاین قلعه کردند، ولی چون در اواخر سال 1312 هجری قمری در کرمان نیز آشوب و درگیری‌هایی به وجود آمد، برای بار دوم او را حاکم کرمان کردند. عبدالحسین میرزا از کردستان روانه تهران شد و به حضور شاه رسید و از آنجا راهی کرمان شد و تا سال 1314 هجری قمری در آنجا ماند، در این سال به حسب صلاحدید میرزا علی‌اصغرخان امین‌السلطان، صدراعظم، او را از کرمان به حکومت تهران منصوب کردند و حکومت کرمان نیز همچنان تحت نظر او باقی ماند.

او پس از عزل امین‌السلطان از مقام صدارت و به صدارت رسیدن میرزا علی‌خان امین‌الدوله در سال 1314 هجری قمری، به سمت وزارت جنگ منصوب شد و یک سال بعد، از این مقام معزول و به خاطر کارشکنی اطرافیان شاه به عراق تبعید شد و چندی بعد به تهران بازگشت.

 

*فرمانفرما در جریان نهضت مشروطیت خود را به آزادیخواهان نزدیک کرد

 

فرمانفرما در جریان نهضت مشروطیت خود را به آزادیخواهان نزدیک کرد، پس از صدور فرمان مشروطیت در دوره اول قانونگذاری، در کابینه موقت به ریاست میرزا سلطان‌علی‌خان وزیر افخم به وزارت عدلیه منصوب شد. در دوره فترت میان دوره اول و دوم قانونگذاری در کابینه میرزا ابوالقاسم‌خان ناصرالملک همدانی عهده‌دار پست وزارت داخله بود و این سمت را در کابینه بعد یعنی در زمان رییس‌الوزرایی جوادخان سعدالدوله حفظ کرد. پس از فتح تهران و فرار محمدعلی شاه، محمدولی‌خان تنکابنی تشکیل کابینه داد و در این کابینه فرمانفرما عهده‌دار وزارت عدلیه بود. این کابینه در زمان احمدشاه تشکیل شد. در کابینه دوم محمدولی‌خان تنکابنی هم فرمانفرما همچنان عهده‌دار پست وزارت عدلیه بود.

 

در دوره دوم قانونگذاری در کابینه‌های اول و دوم میرزا حسن‌خان مستوفی‌الممالک فرمانفرما عهده‌دار پست وزارت جنگ بود. در دوره سوم قانونگذاری که عبدالمجید میرزا عین‌الدوله، داماد مظفرالدین ‌شاه تشکیل کابینه داد او به وزارت داخله منصوب شد.

 

*کابینه مرد قدرتمندبیش از 5/1 ماه طول نکشید 

سرانجام فرمانفرما در زمان فترت میان دوره سوم و چهارم مجلس شورای ملی، کابینه خود را تشکیل داد. این کابینه بیش از یک ماه و نیم دوام نداشت و در آن فرمانفرما، علاوه بر رییس‌الوزرایی عهده‌دار پست وزارت داخله نیز بود. پس از سقوط کابینه فرمانفرما، سپهدار اعظم مأموریت یافت تا کابینه خود را تشکیل دهد. در کودتای 1299 فرمانفرما و دو پسرش نصرت‌الدوله و سالار لشکر به دستور سیدضیاءالدین طباطبایی به زندان افتادند. فرمانفرما برای سیدضیاء پیشکشی قابل ملاحظه‌ای فرستاد و در مقابل سیدضیاء قول داد که آن‌ها را نخواهد کشت.

 

*داماد مظفرالدین شاه و دوست رضا‌خان

بعد از حکومت صد روزه سیدضیاء و در زمان رییس‌الوزرایی قوام‌الدوله زندانیان کابینۀ سیدضیاء آزاد شدند و فرمانفرما با هوشمندی توجه سردار سپه، وزیر جنگ که سابقا رئیس قراولان منزل او بود را به خود جلب کرد و از آن تاریخ ظاهرا در زمرۀ دوستان رضاخان قرار گرفت. فرمانفرما مقادیر قابل توجهی از اراضی خود را به رضاخان بخشید و سردار سپه نیز در مقابل دو تن از فرزندان فرمانفرما یعنی محمدعلی میرزا و عباس میرزا را به وکالت مجلس شورای ملی رساند و نصرت‌الدوله فرزند ارشد وی را به وزارت منصوب کرد.

 

فرمانفرما از کودتای 1299 عهده‏‌دار هیچ شغل دولتی نبود و بیشتر اوقات خود را به رسیدگی به املاک و تربیت فرزندانش سپری می‌‏‌کرد. رضاشاه اندکی پس از تاج‏گذاری از فرمانفرما خواست تا خانهٔ مسکونی و باغش در خیابان سپه را به او واگذار کند. فرمانفرما که می‌‏‌دانست خودداری از واگذاری املاک، سروکار او را به پلیس رضاشاهی خواهد انداخت، بی‏‌درنگ خانه و باغ را به رضا شاه بخشید و کاخ مرمر در همین زمین‌ها احداث شد.

فرمانفرما نیز با خانواده‏‌اش در باغ شاه که سالیانی پیش از احمد شاه خریداری کرده‏ بود، اقامت کرد.

 

*مرد قدرتمند قجری مرگ فرزند را تحمل نکرد

یکی از وقایعی که تاثیر زیادی بر فرمانفرما گذاشت مرگ فرزند ارشدش فیروز فیروز مشهور به نصرت‌الدوله بود. او از چهره‌های شاخص اواخر قاجار و پهلوی اول بود که طی دوران زندگی خود مناصبی چون وزارت عدلیه، خارجه، دادگستری و مالیه را برعهده داشت و در ادوار چهارم، پنجم و ششم نمایندۀ مجلس شورای ملی بود. نصرت‌الدوله یکبار در سال 1308 به اتهام ارتشاء بازداشت شد و به 4 ماه زندان، محرومیت از خدمات اجتماعی و پرداخت غرامت محکوم شد. وقتی در سال 1309 به سبب بیماری آزادش کردند تا سال 1315 مشغول رسیدگی و رونق بخشیدن به املاکش بود، تا اینکه بار دیگر در این سال بازداشت و این بار به زندان سمنان منتقل شد. دربارۀ دلایل بازداشت دوم نصرت‌الدوله دو روایت وجود دارد. یکی اتهام همکاری با سردار اسعد بختیاری برای برانداختن رژیم پهلوی و دیگری دادن اطلاعاتی به یک تبعه فرانسه برای سیاه‌نمایی علیه رژیم.

 

گفته می‌شود چندی پیش از بازداشت نصرت‌الدوله، جراید فرانسه مطالبی درباره دیکتاتوری رضاشاه و غصب املاک مردم نوشتند. در پی این واقعه رکن‌الدین مختاری رییس وقت شهربانی انگشت اتهام را متوجه نصرت‌الدوله کرد که چنین اطلاعاتی را به دیپلماتی فرانسوی داده که مستاجرش بود و روابط گرمی با او داشت. اینچنین بود که یک سال پس از توقیف وی و انتقالش به زندان سمنان در دی ماه 1316 خبر مرگش که به عقیدۀ بسیاری، مشکوک به نظر می‌رسید را به فرمانفرما دادند. فرمانفرما به نصرت‏‌الدوله بیش از دیگر فرزندانش علاقه داشت و مرگ او تأثیر بدی در روحیه‏‌اش گذاشت.

 

فشار دستگاه در جلوگیری از برگزاری مراسم تشییع و ترحیم، اندوه فرمانفرما را دوچندان کرد. رضاشاه همچنین بازماندگان نصرت‏‌الدوله را مکلف کرد رشوهٔ 28000 پوندی انگلستان به نصرت‏‌الدوله در عقد قرارداد 1919 را به دولت بازگردانند. فرمانفرما برای تأمین وجه درخواستی، مقدار قابل‏ توجهی از اموالش را فروخت. در‌‌‌‌ همان سال رضاشاه، باغشاه را نیز تصرف کرد.

 

 

*گوشه‌نشینی و انزوا پایان زندگی مرد قدرتمند قجری است 

مرگ نصرت‏‌الدوله و ضبط اموال فرمانفرما توسط رضا شاه، او را ضعیف و ناتوان کرد و باعث شد در دو سال پایان عمر گوشه‌نشینی اختیار کند. عبدالحسین فرمانفرما سرانجام در 30 آبان ماه 1318 پس از دو سکتهٔ مغزی پیاپی در سن 87‌ سالگی در باغ ییلاقی خود واقع در رضوانیهٔ شمیران درگذشت. او را در آرامگاهی در نزدیکی قبر نصرت‌الدوله در صحن حرم شاه عبدالعظیم شهر ری به خاک سپردند.

 

*مردی که 8 بار ازدواج کرد

عبدالحسین میرزا فرمانفرما دارای شخصیت منحصر به فردی بود. او در مجموع 8 بار ازدواج کرد و صاحب 36 فرزند شد که برخی فامیلی «فرمانفرمائیان» را برگزیدند و برخی دیگر به شهرت «فیروز» شناخته می‌شوند و برخی هم در عرصه سیاست دستی داشته‌اند.

از آن جمله مریم فیروز بنیانگذار سازمان زنان حزب توده و همسر نورالدین کیانوری رهبر این حزب بود. خواهرزادۀ او محمد مصدق نخست‌وزیر دولت ملی نیز یکی از مشهور‌ترین سیاستمداران تاریخ ایران است. فرمانفرما همچنین یکی از ملاکین معتبر ایران هم بود. املاک وسیعی که بنام او در آذربایجان، کرمانشاه، کردستان، فارس، کرمان، کرج و تهران وجود داشت، مؤید این امر است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا خبر داد افزایش 47 درصدی بودجه آستارا

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:21 ب.ظ

فرماندار آستارا با بیان اینکه امسال ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به آستارا اختصاص یافته است، گفت: این مقدار اعتبار ۴۷ درصد افزایش یافته است.

 
خبرگزاری فارس: افزایش 47 درصدی بودجه آستارا

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، کیوان اسدپور ظهر امروز در جلسه‌ شورای اداری با حضور مدیران این شهرستان از مردم آستارا و لوندویل و حومه به خاطر برگزار کردن مراسم با شکوه عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) قدردانی کرد.

وی با قدردانی از اطلاع‌رسانی خوب رسانه‌ها افزود: رسانه‌های مراسم عزاداری را با شکوه‌تر و پر رنگ‌تر کردند.

فرماندار آستارا با گرامی‌داشت هفته بسیج، تصریح کرد: بسیج طبق فرمایش امام (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله) کلمه طیبه است.

این مسئول ادامه داد: بسیج برکات زیادی دارد و هر کس بخواهد بسیج را درک کند به فرمایش‌های مقام معظم رهبری گوش دهد و متوجه واقعیت بسیج می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بسیج به معنای عاشق و ذوب در ولایت است، گفت: امسال مسئولان اداره‌ها باید برای هر چه با شکوه‌تر کردن هفته بسیج تلاش کنند.

رئیس شورای اداری شهرستان آستارا گفت: کار اجرایی سخت است اما ما در نظام اسلامی به غیر از وظیفه قانونی، وظیفه اعتقادی داریم و این مهم است.

وی ایجاد همدلی و وحدت و دلسوزی در انجام کارها را مورد تأکید مدیران آستارا قرار داد.

اسدپور، با تصریح بر اینکه باید برای توسعه، عمران و پیشرفت شهرستان تلاش کنیم، یادآور شد: باید از سرمایه‌گذاری در آستارا حمایت شود.

وی خواستار انعکاس درست برنامه‌های توسعه‌ای و پیشرفت آستارا از رسانه‌های این شهرستان شد و خاطرنشان کرد: از رسانه‌های می‌خواهیم راهکارها یا برنامه‌های کمک به توسعه‌ شهرستان را پیشنهاد کنند و ما از آن استقبال می‌کنیم.

فرماندار آستارا از افزایش ۴۷ درصدی بودجه امسال به این شهرستان خبر داد و متذکر شد: امسال 8 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار به آستارا اختصاص یافته است.

به گزارش فارس، در جلسه شورای اداری مذکور، مدیران جدید شامل سید سجاد موسوی رئیس شورای شهر آستارا، کیوان فتحعلی‌زاده رئیس شورای شهرستان، علی کوهی شهردار آستارا، سپهرنژاد رئیس شورای بخش مرکزی و علی‌حیدر جوینده رئیس شورای بخش لوندویل معرفی شدند.

همچنین عزیزنیا رئیس شورای شهر لوندویل، نعمت یاورپور رئیس کار و تعاون، ملک‌زاده رئیس بانک کشاورزی، سرگرد نیک‌‌بین جانشین انتظامی آستارا و بهمن پریان نیز به عنوان دستیار ویژه و رئیس مشاوران نماینده آستارا معرفی شد.

———————-

افشین مولایی ظهر امروز در جمع روسای هیئت‌های ورزشی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری، اظهار کرد: در حوزه مدیریت ورزشی می‌خواهیم گیلان مطلوب مهد پهلوانان المپیکی باشد.

وی ورزش و اخلاق‌مداری را از صفات یک ورزشکار گیلانی دانست و افزود: اخلاق‌مداری ضعیف و کم‌رنگ شده است و بر همه ما وظیفه است که به پیشکسوتان و روسای هیئت‌ها احترام بگذاریم.

این مسئول با اشاره به مدیریت علمی با استفاده از امکانات موجود در پروژه‌های نخبه‌پروری، ورزش سالمندان، سلامت و ورزش، خاطرنشان کرد: نگاه علمی به ما کمک می‌کند تا با استفاده بهتر از امکانات، رفتار عملیاتی خود را تغییر دهیم.

وی ادامه داد: باید مانند یک تیم بزرگ و هماهنگ در سطح استان کار کرده و برای یک هدف حرکت کنیم که با برنامه‌ریزی می‌توان به این اهداف رسید.

سرپرست ورزش و جوانان گیلان، گفت: همه باید همدل باشیم و صداقت شرط نخست همدلی است.

وی با اشاره به اینکه منابع مالی بسیار محدود است، یادآور شد: اداره ورزش و جوانان نمی‌تواند تمام نیازها را برطرف کند.

مولایی، با بیان اینکه وضعیت موجود ورزش و جوانان کشور ما حاصل نوع و نحوه نگرش مدیران ارشد کشور است، تصریح کرد: بخشی از مشکلاتی که با آن دست به گریبان هستیم خارج از  اختیار ماست و نمی‌توانیم در آن تاثیر جدی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در تمام سازمان‌های بزرگ جهان این اعتقاد است که اگر سازمانی بخواهد هوشمند و هدفمند حرکت کند باید رابطه منطقی بین اهداف، راهبردها و پشتیبانی‌های خود داشته باشد.

این مسئول به برگزاری مسابقات المپیک اشاره کرد و افزود: ملت ایران از ورزشکاران رشته‌های خاصی مانند کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو و دو ومیدانی انتظار دارند که با کسب مدال از پرچم جمهوری اسلامی ایران حمایت کرده و جایگاه فرا ملی ما را تصویب کنند.

وی با اشاره به سخنان وزیر جدید ورزش و جوانان کشور مبنی بر اینکه یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان خرج ورزش کشور می‌شود، متذکر شد: ۸۵ درصد این اعتبارات صرف رشته‌های حرفه ای و فوتبال می‌شود.

مولایی، با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از اعتبارات ورزشی وزارتخانه ما در اختیار فدراسیون‌ها است، یادآور شد: منابع ناچیزی به استان‌ها می‌آید و با ۱۲۰ میلیون تومان اعتباری که به گیلان اختصاص یافته است برای رعایت کردن عدالت، ۶۰ میلیون تومان به هیئت‌های استان و بقیه را به هیئت‌های شهرستان‌ها اختصاص می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در ورزش و جوانان کشور دارای برنامه ملی نیستیم و نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد.

سرپرست ورزش و جوانان گیلان، بحث استعدادیابی را پاشنه اصلی ورزش دانست و یادآور شد: ما در ورزش کشور خلأ داریم اما توجهی به آن نمی‌شود زیرا بخشی از نگاه‌های کلان کشور نسبت به ورزش، سیاسی است.

وی با اشاره به آمار سلامت قلب کشور، متذکر شد: روزانه ۳۰۰ نفر ایرانی به دلیل بیماری‌های قلبی که اصلی‌ترین عامل آن‌کم تحرکی است می‌میرند.

 

——————–

 

فرمانده سپاه ناحیه آستارا:
تفکر بسیجی در مقیاس‌ بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته است

فرمانده سپاه ناحیه آستارا گفت: تفکر بسیج الگوی موفقی است که از محدوده مرزهای جغرافیایی فراتر رفته و در قالب یک اندیشه نوین در مقیاس‌های بین‌المللی مورد توجه جدی قرار گرفته است.

خبرگزاری فارس: تفکر بسیجی در مقیاس‌ بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته است

حمید رضا منشوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا به مناسبت ۳۰ آبان آغاز هفته بسیج در توصیف بسیج، ایثار و شهادت اظهار کرد: بسیج شجره طیبه‌ای است که امام خمینی(ره) در پنجم آذر سال ۵۸ برای دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن، این نهاد مقدس را بنیان گذاشتند.

وی افزود: بسیج از همان آغاز فعالیت به تعبیر امام(ره) مدرسه عشق شد و تمام مجاهدان راه خدا پیمان‌نامه آن را با خون خود امضا کردند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا بسیج را امتداد خط سرخ حسین(ع) دانست و گفت: بسیج مرگ با عزت را بر زندگی با ذلت ترجیح دادند.

وی با اشاره به اینکه هرگز نمی‌توان بسیج را در قالب یک سازمان خاص گنجاند، تصریح کرد: اگر چه روزی حضور جهادی بسیجیان را در میدان‌های جنگ و شهادت شاهد بودیم اما این شجره طیبه در تمام عرصه‌های علمی، معرفتی و سازندگی ریشه دوانده و با دستیابی به پیشرفته‌ترین دستاوردهای علمی و فنی، حماسه‌ای جدید و متفاوت را رقم زده است.

منشوری ادامه داد: تفکر بسیجی چنان گسترده شده که امروزه به عنوان یک الگوی موفق از محدوده مرزهای جغرافیایی فراتر رفته و در قالب یک اندیشه نوین در مقیاس‌های بین‌المللی مورد توجه جدی قرار گرفته است.

به گفته این مسئول، نهضت‌های آزادی‌بخش دنیا با تأسی از ولایت و بسیج در مقابل استکبار قد علم کرده و به طرف افق‌های آزادی و پیشرفت گام بر می‌دارد.

وی هفته بسیج را نماد همبستگی و هم‌پیمانی یک ملت برای رسیدن به آرمان‌های متعالی در پهنه‌های جهانی دانست و افزود: در بسیج روح حماسه و ایثار برای رسیدن به زندگی همراه با رشد و بالندگی در تمام عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و اقتصادی در پیش روی تمام انسان‌های آزادی‌خواه و عدالت‌طلب قرار می‌گیرد.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا، بازخوانی پرونده‌های تاریخ سیاه استعمار و سلطه که در آن زیاده خواهان جهانی با توسل به زور اسلحه و دستاوردهای فنی خود، استقلال و غرور ملت‌ها را نشانه می‌رفتند و سرمایه‌های آنها را به تاراج می‌بردند را مهم دانست.

وی یادآور شد: این آزمونی بود که بسیج و بسیجی با هوشیاری تمام آن را رصد می‌کند و با عبرت از تاریخ گذشته طرح جدیدی را در تمام زوایای اجتماعی و افکار جهانی دراندازد تا نظام پوشالی مادی‌گرا را در رسیدن به اهداف نامشروع خود ناکام کند و درهای پیشرفت در عرصه‌های مختلف را با تکیه بر اصول دینی روی جامعه اسلامی بگشاید.

منشوری با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج در آستارا، اظهار کرد: امروز همزمان با آغاز هفته بسیج دیدار با خانواده شهدا، گلباران مزار شهدا و … از جمله برنامه‌های بسیج در این شهرستان است.

 

———————-

به دلیل شدت بارندگی صورت گرفت
طغیان رودخانه‌ مرزی آستارا

رودخانه‌ مرزی آستارا به دلیل شدت بارندگی طغیان کرده و برخی معابر این شهر و لوندویل مسدود شده است.

خبرگزاری فارس: طغیان رودخانه‌ مرزی آستارا

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، بارش باران که همچنان در این شهرستان مرزی ادامه دارد، موجب بالا آمدن آب رودخانه‌ها و مسدود شدن برخی معابر شهر لوندویل و آستارا شده است.

با وجود آبگرفتگی، عبور و مرور در این معابر به راحتی انجام می‌گیرد اما وضعیت رودخانه خطرآفرین بوده و طغیان کرده است.

رودخانه‌های بخش لوندویل بدون دیواره بتونی هستند و این امر خطر سیل‌گرفتگی را افزایش می‌دهد اما فعلاً خطری مردم را تهدید نمی‌کند.

فرماندار آستارا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: تاکنون مشکل خاصی بر اثر بارندگی در شهرستان آستارا گزارش نشده است.

کیوان اسدپور با اعلام آماده‌باش نیروهای امدادی، خدماتی و… در آستارا تصریح کرد: وضعیت باران و سیلاب احتمالی به صورت 24 ساعته توسط مسئولان مربوطه و فرمانداری رصد می‌شود.

————————————————–

 
در آستارا
تصادف رانندگی یک کشته و ۲ مصدوم بر جای گذاشت

برخورد دو دستگاه خودروی پراید بین روستای صیادلر و شهر آستارا دو مصدوم و ی کشته بر جای گذاشت.

خبرگزاری فارس: تصادف رانندگی یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، امشب بر اثر تصادف شدید بین دو خودروی پراید بین روستای صیادلر و شهر آستارا دو نفر مصدوم و یک نفر کشته شدند.

امدادرسان‌ها با بریدن برخی نقاط خودروهای تصادفی مذکور سه نفر مصدوم را بیرون کشیدند و به بیمارستان رساندند.

یکی از مصدومان در راه بیمارستان به دلیل شدت جراحات فوت کرد و دو نفر مجروح دیگر به بیمارستان منتقل شدند.

 

 

—————————-

 

شهردار آستارا گفت: دستفروشان آستارا با تذکر قانونی جمع‌آوری و حریم خیابان‌ و معابر آزادسازی شدند.

خبرگزاری فارس: دستفروشان آستارا جمع‌آوری شدند

علی کوهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به ساماندهی دستفروشان این شهر اظهار کرد: با توجه به تبصره یک بند دو ماده ۵۵ قانون شهرداری، هرگونه استفاده و اشغال معابر عمومی، خیابان‌ها و پیاده‌روها به عنوان کسب و یا هرگونه استفاده دیگر ممنوع است.

وی افزود: شهرداری آستارا با هدف توزیع و عرضه مستقیم کالا اقدام به احداث بازار میوه و تره‌بار کرده و شایسته است مالکان خودروها و دستفروشان میوه و تره‌بار در بلوار خرمشهر و دیگر نقاط شهر با انتقال این بازار نسبت به برطرف شدن موانع و تخلیه معابر عمومی اقدام کنند.

شهردار آستارا ادامه داد: افراد دستفروش یا وانت‌های میوه فروش مستقر در شهر و منطقه فلکه گاز و بلوار معاد و دیگر معابر، برای انتقال به بازار میوه‌فروشان شهرداری ساماندهی نشده‌اند و برای آخرین بار تذکر داده شده و طبق مقررات دستفروشی و فروش میوه و تره‌بار با خودروی وانت در معابر و کنار خیابان شهر ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد قانونی می‌شود.

به گفته وی، حریم خیابان‌ها و معابر رفع سد معبر شده است و در صورتی که افراد اقدام به سد معبر و دستفروشی یا فروش میوه و تره‌بار با وانت کنند شهرداری آستارا با هماهنگی مقام‌های قضایی و همکاری نیروی انتظامی نسبت به جمع‌آوری و آزادسازی حریم خیابان‌ها و رفع سد معبر اقدام می‌کند.

 

 

 

 

چهارکتابخانه عمومی فعال در آستارا
 مردم فرهنگی  آستارا و لوندویل  و حومه استقبال خوبی از کتابخوانی می کنند

شهرداری آستارا همواره از برنامه های فرهنگی کتابخانه ها استقبال کرده و خدمات ارزنده ای را نیز از خود به یادگار گذاشته است

قاسم خسروی در مصاحبه با استارا نیوز گفت:  هفته کتاب و کتابخوانی را به همه همشریان  فرهنگی استارا تبریک می گوییم و درر هفته کتاب و کتابخوانی  این اداره با همکاری مسئولان شهرستان برنامه های متنوع فرهنگی دارد و از مردم آستارا و لوندویل و حومه بخاطر استقبال از کتاب خوانی و حمایت از کتابخانه آستارا تقدیر و تشکر نمود.

این مقام مسئول :همه ساله نیم درصد از کل درآمد شهرداری به حساب انجمن کتابخانه های عمومی آستارا واریز می شود. وی با اشاره به اینکه نیم درصد درآمد شهرداری به صورت متناوب در طول سال اختصاص می یابد ، افزود: طی ۱۵ ماه گذشته ۱۸۵میلیون ریال از در آمد شهرداری آستارا به حساب کتابخانه ها واریز شده است. وی اظهار کرد: بودجه های اختصاص یافته در راستای پیشبرد برنامه های فرهنگی و هنری و نیز صرف هزینه های عمرانی و جاری کتابخانه های شهرستان می شود. خسروی با تقدیر از مجموعه عوامل شهرداری و نیز اعضای شورای اسلامی شهر آستارا در جهت اعتلای و توسعه فرهنگ مطالعه بیان کرد: شهرداری آستارا همواره از برنامه های فرهنگی کتابخانه ها استقبال کرده و خدمات ارزنده ای را نیز از خود به یادگار گذاشته است که احداث کتابخانه عمومی در محل باغ ملی از جمله آنهاست. وی پیش بینی کرد تا پایان سال جاری مقدار قابل توجهی از درآمد شهرداری به کتابخانه های عمومی آستارا اختصاص یابد

 

آستارا نیوز :چهار کتابخانه عمومی در شهرستان آستارا فعالیت می کنند.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:17 ب.ظ


------------------------

نماینده مردم آستارا در مجلس:
استکبار جهانی از نفوذ تفکر بسیجی هراس دارد

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: استکبار جهانی غرب از نفوذ تفکر بسیجی در جهان هراس دارد و ما باید این تفکر را به دنیا صادر کنیم.

خبرگزاری فارس: استکبار جهانی از نفوذ تفکر بسیجی هراس دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، صفر نعیمی عصر امروز در جمع بسیجیان این شهرستان بسیج را اصلی‌ترین بازوان ولایت فقیه دانست و اظهار کرد: استکبار جهانی از نام بسیج در هراس است.

وی با بیان اینکه بسیج لشکر مخلص خداست، افزود: دفتر تشکیل بسیج را تمام مجاهدان امضا کرده‌اند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی درباره تشکیل بسیج گفت: در چهارم آذر سال 58 با صدور فرمان تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج 20 میلیونی، بارقه‌های امید در دل جوانان مومن و انقلابی این مرز و بوم که در انتظار خدمت بیشتر و حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی پس از دوران سیاه و ظلمانی ستم‌شاهی بودند، باریدن گرفت.

وی با یادآوری سخنان آغازین حضرت امام (ره) در فرمان تاسیس بسیج ادامه داد: امام فرمودند «باید ما تمام قوای خود را برای نجات دادن کشور مجتمع کنیم تا اگر مسایلی برای ما پیش بیاید هر چند سخت باشد تحمل کنیم».

نعیمی خاطرنشان کرد: سخنان امام (ره) ارزش‌های نوینی مانند استقامت و پایداری، ایثار و فداکاری، احساس مسئولیت و ادای تکلیف،حماسه‌آفرینی و عشق به شهادت را در بین مردم به ویژه نسل جوان آن زمان فزاینده کرد.

به گفته وی، به سبب نظر و نگاه امام (ره) به بسیج و رشد همین روحیات معنوی در بسیجی بودن، جوانان دلیر بسیجی دست از جان و تعلقات مادی شستند و شجاعانه در برابر زورگویی‌ها و تهاجم استکبار جهانی به میهن اسلامی هشت سال جانانه مجاهدت کردند به گونه‌ای که تمام جهانیان و حتی دشمنان را به حیرت و تحسین وادار کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: تضعیف و ضربه زدن به بسیج  به معنای دامن زدن به هرج و مرج در کشور است.

وی با تصریح بر اینکه با فرمان امام خمینی (ره) نوای دلنشین تفکر بسیجی ایران اسلامی طنین‌انداز شد، گفت: بسیج با حرکت انقلابی چشم طمع دشمنان و جهانخواران و در رأس آنها رژیم بعث وقت عراق و استکبار جهانی را از کشور دور کرد.

نعیمی متذکر شد: از زمان تاسیس بسیج تاکنون با قدرت و نفوذ و با صلابت و اطمینان خاطر به کار خود زیر نظر ولی امر مسلمین جهان و با یاری خدا و امام زمان (عج) و پشتیبانی مردم ستمدیده جهان ادامه می‌دهد.

سردار هشت سال دفاع مقدس با گرامیداشت هفته بسیج خاطرنشان کرد: همانگونه که امام (ره) و مقام معظم رهبری فرمودند بسیج مدرسه عشق است و باید در دانشگاه‌ها و مدارس فلسفه وجودی و برکات بسیج آموزش داده شود.

وی یادآور شد: غرب و رژیم اشغالگر قدس و آمریکا از قدرت و نفوذ و تفکر بسیجی در جهان واهمه دارند و ما باید تفکر بسیجی را به جهان صادر کنیم.

نعیمی از تلاش‌های شهدا و ایثارگران و خانواده‌های شاهد بسیج قدردانی کرد و متذکر شد: اینها ذخیره انقلاب اسلامی هستند و باید پاس نگه داشته شوند.


جمعه 22 آذر صورت می‌گیرد
پخش مستقیم دعای ندبه مردم آستارا و لوندویل از رسانه ملی

مسئول هیئت رزمندگان اسلام آستارا از پخش مستقیم مراسم پرفیض دعای ندبه مردم این شهرستان مرزی و حومه از رسانه ملی در 22 آذر امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: پخش مستقیم دعای ندبه مردم آستارا و لوندویل از رسانه ملی

 

 

 

موسوی مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به پخش مستقیم دعای ندبه، اظهار داشت: این مراسم با همکاری فرماندار، نماینده، امام جمعه و مسئولان دیگر اداره‌های آستارا با شکوه فراوان برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم پرفیض با همت فرمانداری، دفتر امام جمعه، هیئت امنای مساجد، شورای اسلامی شهر و شهرداری از ساعت هفت صبح روز جمعه 22 آذر امسال با حضور گسترده مردم شهرستان بندر آستارا و لوندویل و حومه  در مصلای این شهرستان مرزی  آستارا برگزار می‌شود.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام بندر مرزی آستارا با دعوت از مردم مرزنشین و ولایت‌مدار آستارا و لوندویل برای شرکت در دعای پرفیض ندبه، گفت: مردم شهرستان مرزنشین شهیدپرور بندر آستارا و لوندویل و حومه مانند دیگر مناسبت‌های ملی و مذهبی حضوری چشمگیر در این برنامه می‌یابند.

مقدم ادامه داد: تمام تمهیدات لازم برای اجرای باشکوه دعای پرفیض ندبه اندیشیده شده و این مراسم به عنوان یکی از باشکوه‌ترین برنامه‌های دینی و اعتقادی در منطقه مرزی به یادگار می‌ماند.

وی با بیان اینکه در این مراسم پرفیض یک سخنران برجسته کشوری سخنرانی می‌کند، تصریح کرد: یک مداح مطرح نیز حال و هوای معنوی خاصی را به این مراسم می‌بخشد.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام بندر مرزی آستارا در پایان با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی لازم برای پخش مستقیم این مراسم انجام شده است، خاطرنشان کرد: برنامه به صورت مستقیم از رسانه ملی پخش می‌شود.

 

—————–

بخشدار لوندویل گفت: لوندویل در آینده به قطب گردشگری و توریستی منطقه می‌شود.خبرگزاری فارس: لوندویل قطب گردشگری منطقه می‌شود

xn43c88dt79bgp2m4hpe.jpg

 

سیروس خالق‌وردی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با بیان اینکه لوندویل از شهرهای مهم شهرستان بندر  آستارا است، اظهار کرد: این شهر دارای دو دهستان «چلوند» و «لوندویل» و 23 روستای دارای سکنه و 10 روستای با جمعیت فصلی است.

 

وی افزود: در محدوده بخش لوندویل 27 مدرسه ابتدایی فعالیت دارند که 19 واحد آموزش ابتدایی در مناطق روستایی و هشت واحد آن در شهر لوندویل واقع است.

بخشدار لوندویل، فعالیت هشت باب مسجد، کتابخانه عمومی، اداره‌های آب و فاضلاب شهر، گاز، برق (در شرف تاسیس)، جهاد کشاورزی، مرکز حفاظت از منابع طبیعی و… است.

وی از تاسیس حوزه دادگستری و انتظامی در بخش و شهر لوندویل در آینده خبر داد.

خالق‌وردی‌پور، مجتمع بهزیستی، خدمات بانکی،آموزشگاه‌های علمی آزاد، تعداد دفاتر ثبت اسناد، تعداد شعب شورای حل اختلاف و… را از جمله خدمات مورد نیاز مردم در لوندویل ذکر کرد.

*لوندویل قطب گردشگری منطقه می‌شود

وی خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات و ظرفیت‌های لازم  لوندویل، این شهر می‌تواند منطقه توریستی و قطب گردشگری شود.

به گفته این مسئول، بخش و شهر لوندویل دارای جاذبه‌های فرهنگی و مذهبی، طبیعی فراوانی برای گردشگری از جمله

امامزاده ابراهیم و قاسم کانرود، آرامگاه بابا حسن از عرفای منطقه، آرامگاه محمد دوست در قره سو، آرامگاه بابا علی در روستای باباعلی است.

وی مجتمع ساحلی و گردشگری 17 هکتار صدف سیبلی، روستای باستانی سیبلی، آبشاری زیبای لاتون در بین جنگل‌های لاتون با ارتفاع حدود 103 متر، آبشار میه‌کومی، آب‌گرم روستای کوته کومه، مناطقی سرسبز و ییلاقی لاتون، باباعلی، اسبینه، سواحل و… را از جمله زیبایی‌های منحصر به‌فرد لوندویل برشمرد.

خالق‌وردی‌پور افزود: طرح هادی روستاهای این بخش با پیگیری دهیاران بخش و بخشداری و با همکاری بنیاد مسکن و اداره ثبت آستارا به اتمام رسیده است و در بیشتر روستاها در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه بیشتر دهیاران دهستان لوندویل و چلوند با پیگیری‌های دهیاران و شوراها و بخشداری دارای ساختمان مجهز  و به روز هستند، گفت: بیشتر از اعتبارات دولتی برای ساخت یا خرید ساختمان استفاده شده است.

بخشدار لوندویل ادامه داد: با کمک و مساعدت دولت برای دهیاری‌های بخش امکانات و ماشین‌آلات حمل زباله و بیل و لودر و دیگر امکانات فراهم شده است که با هماهنگی مدیر عامل تعاونی دهیاران امکانات و ماشین‌آلات بین دهیاران برای برطرف شدن خدمات به مردم منطقه استفاده می‌شود.

وی درباره پل اصلی ورودی شهر لوندویل متذکر شد: با پیگیری  بخشداری و فرماندار و دیگر مسئولان و نماینده آستارا به‌زودی پل شهر لوندویل تکمیل و مشکل ترافیک این شهر برطرف می‌شود.

 

*وجود بازارچه مثلثی مشکل لوندویل

خالق‌وردی‌پور، اصلی‌ترین مشکل لوندویل را بازارچه معروف به مثلثی آن دانست و تصریح کرد: درصدد تامین اعتبار برای این بازارچه هستیم و فرماندار و نماینده پیگیری می‌کنند تا در صورت تحقق بودجه تامین اعتبار مغازه‌های مثلثی حریم راه آزادسازی شده و مشکل ترافیک لوندویل برطرف شود.

وی با بیان اینکه در ایام تعطیلات بهار و تابستان همواره شاهد حضور جمع زیادی از مسافران و مهمانان نوروزی هستیم، خاطرنشان کرد: به همین دلیل توسعه زیرساخت‌های گردشگری در لوندویل اهمیت خاصی دارد.

بخشدار لوندویل افزود: امسال در امر ساحل‌سازی و زیباسازی لوندویل اقدام‌های موثری انجام شده و این امر در جذب گردشگر و افزایش میزان ماندگاری گردشگران تاثیرگذار است.

وی اضافه کرد: خدمات‌رسانی بهینه به مسافران در فصل بهار و تابستان و دیگر تعطیلات و افزایش امکانات رفاهی برای مهمانان نوروزی مورد تا?کید مسئولان منطقه قرار دارد و در تعطیلات بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را ارائه می‌دهیم.

*لوندویل هدف گردشگری مسافران است

خالق‌وردی‌پور، پارک حیات وحش لوندویل و دیگر مناطق بکر را از جمله مقصد گردشگران نامید.

وی با اشاره به اینکه تعامل بسیار خوبی با خیران و کمیته امداد آستارا برقرار است، یادآور شد: کمیته امداد در بخش لوندویل موجب برکات زیادی از جمله رسیدگی به محرومان و خانه‌سازی برای محرومان شده است.

این مسئول همکاری بین شورای بخش و شوراهای روستا و دهیاران با بخشداری را خوب توصیف کرد و یادآور شد: بیشتر برنامه از جمله پل‌سازی و دیگر کارهای عمرانی روستا با بودجه عمرانی دهیاری‌ها تامین می‌شود.

وی پل‌سازی، دیواره سازی رودخانه برای ایمنی روستاها را از جمله فعالیت‌های عمرانی ذکر کرد.

خالق‌وردی‌پور، پیگیری  خدمات‌رسانی به روستاها از جمله  تعویض تیر چراغ‌برق‌های قدیم چوبی و تعریض شبکه برق روستاها و نصب ترانس‌های جدید برق توسط اداره برق آستارا و در بحث لوله‌کشی آب روستاها را از دیگر خدمات برشمرد.

*نصب دکل صدا و سیما در لوندویل

وی درباره نصب دکل‌های تلویزیونی صدا و سیما در بخش و شهر لوندویل خاطرنشان کرد: دو روستای لوندویل شبکه تلویزیونی نداشتند که با پیگیری بخشدار توسط صدا و سیما دو دکل تقویت صدا و سیما در این روستاها احداث شد.

بخشدار لوندویل، ترمیم سه گورستان روستاها و بازسازی و غسالخانه‌ها توسط دهیاران را از دیگر خدمات ذکر کرد و افزود: در بحث ورزشگاه‌ها نیز یک مجتمع ورزشی با همکاری  شوراها و بخشداری مجتمع ورزشی سیبلی و کانرود احداث و راه اندازی شده و در حال استفاده است.

وی یادآور شد: زمینی به متراژ 17 هزار متر مربع در روستای قره‌سو برای ورزشکاران با کمک و مساعدت اداره منابع طبیعی و مردم و دهیاری و شورای قره‌سو تهیه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

*مسئله اشتغال جوان تحصیل‌کرده مشکل لوندویل

خالق‌وردی‌پور، زیبا سازی روستاهای بخش و مهار آب‌های سطحی کارهای عمرانی و زیربنایی برای هدایت آب‌های سطحی به بیرون از روستا را از دیگر اقدام‌ها برشمرد.

وی به مشکلات لوندویل اشاره کرد و متذکر شد: بیشتر مشکلات روستاهای بخش لوندویل مسئله اشتغال فارغ‌التحصیلان و جوانان بخش و شهر است.

این مسئول، بحث آسفالت و شن‌ریزی و لایروبی و دیواره‌سازی رودخانه‌ها برای ایمن‌سازی و استقرار و تاسیس اداره‌ها در بخش و شهر لوندویل را از دیگر مشکلات نامید و یادآور شد: امیدواریم با پیگیری مسئولان امر این مشکلات برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: بخش لوندویل به دلیل محرومیت توجه ویژه‌ای را می‌طلبد.

سیروس خالق وردی پور متولد 1340 سیبلی  از توابع بخش لوندویل آستارا  است و دارای تحصیلات فوق لیسانس در رشته ی علوم سیاسی است.

————————–

 

صابر فرضی‌زاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به اهمیت فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان هفته کتاب اظهار کرد: با توجه به اینکه ایران به لحاظ فرهنگی ریشه‌دار است و زمینه‌های بسیاری برای رشد در این زمینه وجود دارد، آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ کتاب و کتابخوانی می‌تواند موجب رشد و ارتقای فکری و فرهنگی آنها و تربیت نسل آینده برای گردش چرخ‌های جامعه شود.

وی افزود: به همین مناسبت در مراکز شماره یک و دو آستارا برنامه‌هایی دایر است که برگزاری نمایشگاه کتاب و نمایشگاه کتاب‌سازی اعضا از جمله آن است.

این مسئول تجلیل از 10 نفر اعضایی که بیشترین مطالعه کتاب را داشته‌اند و برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع «یاد یار مهربان» را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد.

وی از برگزاری مسابقه ادبی با نام «بهترین دوست من» و دعوت از دانش‌آموزان و مدیران و معلمان مدارس برای بازدید از نمایشگاه کتاب خبر داد.

فرضی‌زاد گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، بحث آزاد در باره کتاب و کتابخوانی و راهکارهای افزایش مطالعه با نام «مرا بخوان» در آستارا برگزار می‌شود.

وی فضاسازی مناسب مرکز و تبلیغات محیطی با نصب پرده و بنر را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب در آستارا برشمرد.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا، خاطرنشان کرد: مبینا حبیبی دانش‌آموز پایه اول راهنمایی در جشنواره قصه‌گویی حوزه غرب گیلان با بیان خلاقانه و تسلط در قصه‌گویی موفق به کسب مقام نخست شد که روز پنجشنبه برای شرکت در مسابقات استانی واقع در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان اعزام می‌شود.

—————


 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
رژیم اشغالگر قدس را عامل حمله تروریستی بیروت می‌دانیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رژیم اشغالگر قدس را عامل حمله تروریستی بیروت می‌دانیم، گفت: حمله تروریستی در بیروت را محکوم می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: رژیم اشغالگر قدس را عامل حمله تروریستی بیروت می‌دانیم

 

صفر نعیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با محکومیت حمله تروریستی در بیروت اظهار کرد: حمله تروریستی و انفجار بمب در منطقه بئرالحسن در الجناح در حومه جنوبی نزدیکی سفارت ایران در بیروت 23 شهید و بیش از 146 نفر زخمی شدند را محکوم می‌کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دولت لبنان و شورای امنیت سازمان ملل در خواست پیگیری و محکومیت حمله تروریستی و مجازات عاملان حمله تروریستی شد.

وی گفت: تروریسم چند ملیتی است و نمی‌تواند مقاومت را متوقف کند و مقاومت ادامه می‌یابد و تروریسم قادر نیست مقاومت را به زانو درآورد.

نعیمی ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان این حادثه، رژیم اشغالگر قدس را عامل حمله تروریستی امروز در بیروت دانست و افزود: مانند ترورهای کور در لبنان دستگاه‌های اطلاعاتی عربستان و رژیم اشغالگر پشت پرده انفجارهای امروز جنوب بیروت قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس این حمله تروریستی و دیگر ترورهای کور توسط دشمنان مقاومت را رصد کرده و پیگیری می‌کنند.

--------------------------

صابر فرضی‌زاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به اهمیت فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان هفته کتاب اظهار کرد: با توجه به اینکه ایران به لحاظ فرهنگی ریشه‌دار است و زمینه‌های بسیاری برای رشد در این زمینه وجود دارد، آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ کتاب و کتابخوانی می‌تواند موجب رشد و ارتقای فکری و فرهنگی آنها و تربیت نسل آینده برای گردش چرخ‌های جامعه شود.

وی افزود: به همین مناسبت در مراکز شماره یک و دو آستارا برنامه‌هایی دایر است که برگزاری نمایشگاه کتاب و نمایشگاه کتاب‌سازی اعضا از جمله آن است.

این مسئول تجلیل از 10 نفر اعضایی که بیشترین مطالعه کتاب را داشته‌اند و برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع «یاد یار مهربان» را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد.

وی از برگزاری مسابقه ادبی با نام «بهترین دوست من» و دعوت از دانش‌آموزان و مدیران و معلمان مدارس برای بازدید از نمایشگاه کتاب خبر داد.

فرضی‌زاد گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، بحث آزاد در باره کتاب و کتابخوانی و راهکارهای افزایش مطالعه با نام «مرا بخوان» در آستارا برگزار می‌شود.

وی فضاسازی مناسب مرکز و تبلیغات محیطی با نصب پرده و بنر را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب در آستارا برشمرد.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا، خاطرنشان کرد: مبینا حبیبی دانش‌آموز پایه اول راهنمایی در جشنواره قصه‌گویی حوزه غرب گیلان با بیان خلاقانه و تسلط در قصه‌گویی موفق به کسب مقام نخست شد که روز پنجشنبه برای شرکت در مسابقات استانی واقع در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان اعزام می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درد نیوز

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:01 ب.ظ

حجت شعبان‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه بارش شدید برف و سیل در گیلان موجب مسدود شدن راه‌های اصلی و روستایی شده است، اظهار کرد: راهداران گیلان در حال بازگشایی مسیرهای مسدود شده هستند.

وی افزود: با توجه به بارندگی‌های اخیر و جاری شدن سیل در شهرستان‌های گیلان، محورهای رحیم‌آباد‌ رودسر در محدوده پل ماچیان، ضیابر‌‌ـپیربازار در منطقه شیخ‌محله و محور پونل به هیروآباد بسته شده است.

این مسئول با تصریح بر اینکه تمام عوامل راهداری به دلیل حجم زیاد سیلاب مشغول امدادرسانی به مردم منطقه هستند، گفت: راهداران برای تخلیه اماکن سیل‌گرفته با هلال احمر و دستگاه‌های امدادی همکاری می‌کنند.

شعبان‌پور، با بیان اینکه حجم زیاد سیل در منطقه امکان بازگشایی را میسر نمی‌کند، خاطرنشان کرد: در صورت فروکش کردن سیلاب در نخستین فرصت نسبت به بازگشایی معابر اقدام می‌شود.

به گفته وی، راه‌های مواصلاتی رحیم‌آباد و ماچیان و چوبر با تلاش شبانه‌روزی راهداران باز بوده و تردد در آنها جریان دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان متذکر شد: 40 گروه راهداری گیلان با 250 دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین و 375 نفر پرسنل در حال فعالیت در محورهای مختلف استان هستند.

-----------------------

روزنامه «حریت» از هدف قرار گرفتن یک عامل انتحاری پیش از حمله به دفتر «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه خبر داده است.

بنا بر این گزارش، این فرد جلیقه انفجاری به تن داشته و قصد ورود به دفتر نخست‌وزیری ترکیه در آنکارا را داشته که از سوی نیروهای امنیتی هدف قرار گرفته است.

تصاویر ویدئویی از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در اطراف دفتر اردوغان حکایت دارد. هنوز هیچ بیانیه رسمی در مورد این حادثه منتشر نشده است.

عامل انتحاری از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به بیمارستان منتقل شده است. برخی منابع هم از مرگ وی خبر داده‌اند.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.

------------------

شهر ژنو از روز چهارشنبه 29 آبان به فاصله 10 روز بعد از نشست قبلی و برای سومین بار در دولت یازدهم میزبان مذاکرات ایران و گروه 1+5 است.

جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که تن به زیاده خواهی‌ها نمی‌دهد و هیچ پیش شرطی را نمی‌پذیرد.

مقامات کشورمان همواره اعلام کرده‌اند که موضوع غنی سازی به هیچ وجه قابل مذاکره نیست.

در نشست قبلی که به مدت سه روز 16، 17 و 18 آبان (هفتم، هشتم و نهم نوامبر) با حضور وزرای خارجه ایران، آمریکا، روسیه،‌ انگلستان، فرانسه، آلمان، قائم مقام وزیر خارجه چین و کاترین اشتون در این شهر برگزار شد و البته تا نیمه شب 19 آبان نیز به طول انجامید قرار بود توافقنامه‌ای بین طرفین به امضا برسد که به دلیل ارائه یکسری اصلاحیه‌ها از سوی فرانسه و طرح مواضع حداکثری، تفاهمی حاصل نشد و در نهایت توافق شد نشست بعدی در 20 نوامبر در این شهر برگزار شود.

نظر به اهمیت این اخبار، خبرگزاری فارس اخبار لحظه به لحظه از این مذاکرات و حواشی آن را در اختیار مخاطبان محترم قرار می‌دهد. همچنین اخبار روز گذشته را می‌توانید در اینجا ملاحظه کنید.

---------------------

کارلوس کی روش در بدو ورود به ایران بعد از برگزاری 2 بازی با تایلند و لبنان در رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا در جمع خبرنگاران در خصوص 13 امتیاز کسب شده توسط بازیکنان تیم ملی در این رقابت ها گفت: برای ما همه چیز خیلی خوب بود و به هدف مان رسیدیم چرا که صعود ایران به جام ملت های آسیا در سال 2015 قطعی شد. هنوز می دانیم یک بازی با تیم کویت در ماه مارس برای ما باقی مانده و باید سعی کنیم که یک کاری انجام دهیم که از این به بعد همه تفکر ما بر روی بازی های جام جهانی باشد.

سرمربی تیم ملی کشورمان درباره حضور ایران در جام ملت های آسیا هم افزود: در درجه اول می خواهم به بازیکنانم در تیم ملی ایران تبریک بگویم چرا که واقعا عملکرد خیلی خوبی داشتند و نگرش شان به بازی ها عالی بود. همان جوری که در زمان بازی های مقدماتی جام جهانی گفته بودم الان و اینجا هم باز تکرار می کنم این بردها که به دست آمد بردهایی بود که حاصل زحمات همه مربیان لیگ و همه دست اندرکاران فوتبال بود و باید به آن ها هم تبریک گفت چرا که بدون حضور آن ها ما الان این جا نبودیم.

کی روش در مورد بازی با لبنان و اتفاقاتی که قبل از این بازی در این کشور رخ داد هم ادامه داد:‌ در حال حاضر تیم ما خیلی قوی است و از نظر روحی در شرایط خوبی قرار دارد. تمرکز کاملی داریم و برای ما فرق نمی کند با چه رقیبی بازی داریم. همه بازی ها را جدی می گیریم و عملکرد خوبی هم داریم. همان طور که دیدید ما بازیکنانی داریم که صد در صد آماده هستند و سعی می کنند با همه وجودشان برای تیم ملی بازی کنند. البته چند بازیکن مصدوم هم داشتیم اما بازیکنانی که سعی کردیم جایگزین بازیکنان مصدوم کنیم عملکرد خوبی داشتند و این نشان دهنده این موضوع است که حق انتخاب های بیشتری داریم و همه بازیکنان سعی می کنند با تلاش بیشتر، کشورشان را سربلندتر کنند.

وی افزود: در حال حاضر کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که تیم ملی طبق برنامه هایی که داریم آماده باشد و طبق قوانین فیفا و حفظ منافع باشگاه با راه حلی جادویی که کمک کند و موثر باشد برای آماده سازی تیم ملی راهی پیدا کنیم. بعد از 6 ماه باید این آمادگی را کسب کنیم که در جام ملت های آسیا که در استرالیا برگزار می شود عملکرد خوبی داشته باشیم تا دوباره در قاره آسیا افتخار آفرینی کنیم.

کی روش در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر این که در حال حاضر نتایج خوبی می گیریم پس نباید نگران نتایج تیم ملی جام جهانی باشیم هم گفت: فکر نمی کنم سوالی که شما می پرسید سوال درستی باشد. این حرف طرز تفکر درستی برای آماده سازی ما در راه جام جهانی نیست. دقیقا برعکس این موضوع وجود دارد و ما باید بسیار نگران و بسیار دغدغه داشته باشیم به خاطر این که نتایج به دست آمده به خصوص بازی اروگوئه و اردن که تیم آمریکای جنوبی توانست با 5 گل نماینده آسیا را شکست دهد واقعا باید یک بیدار باش برای فوتبال آسیا باشد.

سرمربی تیم ملی افزود: من دوباره تکرار می کنم که ما راه بسیار طولانی را در پیش داریم. بازیکنان پیشرفت کرده اند و بزرگ می شوند و بازی های بهتری انجام می دهند اما راه بسیار طولانی را در مسیر پیشرفت مطابق فوتبال بین المللی داریم؛ مثل روز و شب! سطح فشار بازی ها در جام جهانی با این بازی ها که انجام دادیم  دقیقا تفاوتش همانند روز و شب است و باید تمرینات زیادی انجام دهیم تا به آن سطح آمادگی برسیم. در انتها باید بگویم که بازیکنان و هواداران خوب فوتبال ایران مستحق این آماده سازی هستند که ما با برنامه ریزی مناسب بتوانیم برای حضوری خوب در جام جهانی خودمان را آماده کنیم. من اعتماد دارم که این اتفاق خواهد افتاد.

----------------------

محمد آقاجانزاده امروز در حاشیه جلسه ستاد بحران صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به آخرین وضعیت سیل‌زدگی گیلان و تصمیم‌های ستاد بحران اظهار کرد: امروز جلسه ستاد بحران با حضور فرمانداران چهار شهرستان سیل‌زده استان در فرمانداری صومعه‌سرا برگزار شد.

*بارش 135 میلی‌متر باران در گیلان طی یک روز

وی با بیان اینکه بر اثر بارندگی روز گذشته گیلان بین 132 تا 135 میلی‌متر باران باریده است، تصریح کرد: رشت‌، فومن، شفت و صومعه‌سرا بیشترین خسارت را از بارندگی سیل‌آسای گیلان دیدند.

معاون عمران استاندار گیلان،  ادامه داد: امروز در جلسه ستاد بحران استاندار گیلان دستور رسیدگی به وضعیت آسیب‌دیدگان را داد.

وی با تصریح بر اینکه در سیل گیلان هیچ‌گونه خسارت جانی نداشتیم، خاطرنشان کرد: بیشترین خسارت مالی بوده است.

*سیل‌زدگی 700 خانوار گیلان

آقاجانزاده به اسکان موقت خانوارهای آسیب‌دیده اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون بالغ بر 200 خانوار آسیب‌دیده اسکان موقت داده شدند.

وی تعداد خانوارهای آسیب‌دیده ناشی از سیل گیلان را 700 خانوار ذکر کرد و متذکر شد: تا پاسی از شب برای اسکان خانوارهای آسیب‌دیده تلاش شده است.

این مسئول درباره میزان خسارت ناشی از سیل اظهار کرد: با توجه به تداوم بارندگی در گیلان، میزان خسارت تا 24 ساعت مورد بررسی قرار می‌گیرد و برآورد می‌شود.

وی رسیدگی فوری به خانوارهای آسیب‌دیده، برقراری راه‌های مسدود شده، فعال کردن کمیته امداد، بیمه کشاورزی، برقراری زیرساخت‌ها مانند برق، آب، گاز، تلفن و... را از جمله دستورات جلسه ستاد بحران مذکور برشمرد.

*عذرخواهی از مردم گیلان

آقاجانزاده از توزیع نان و مایحتاج مورد نیاز در بین آسیب‌دیدگان ناشی از سیل و ارائه خدمات اضطراری به آنها را از جمله اقدام‌ها و دستور استاندار ذکر کرد.

وی از مردم گیلان به خاطر وقوع سیل و بروز مشکلات زیاد در این استان عذرخواهی کرد.

-----------------------
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرمانده سپاه ناحیه آستارا:تفکر بسیجی در مقیاس‌ بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته است

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-09:00 ق.ظ

خبرگزاری فارس: تفکر بسیجی در مقیاس‌ بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته است

فرمانده سپاه ناحیه آستارا گفت: تفکر بسیج الگوی موفقی است که از محدوده مرزهای جغرافیایی فراتر رفته و در قالب یک اندیشه نوین در مقیاس‌های بین‌المللی مورد توجه جدی قرار گرفته است.

 

حمید رضا منشوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا به مناسبت 30 آبان آغاز هفته بسیج در توصیف بسیج، ایثار و شهادت اظهار کرد: بسیج شجره طیبه‌ای است که امام خمینی(ره) در پنجم آذر سال 58 برای دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن، این نهاد مقدس را بنیان گذاشتند.

وی افزود: بسیج از همان آغاز فعالیت به تعبیر امام(ره) مدرسه عشق شد و تمام مجاهدان راه خدا پیمان‌نامه آن را با خون خود امضا کردند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا بسیج را امتداد خط سرخ حسین(ع) دانست و گفت: بسیج مرگ با عزت را بر زندگی با ذلت ترجیح دادند.

وی با اشاره به اینکه هرگز نمی‌توان بسیج را در قالب یک سازمان خاص گنجاند، تصریح کرد: اگر چه روزی حضور جهادی بسیجیان را در میدان‌های جنگ و شهادت شاهد بودیم اما این شجره طیبه در تمام عرصه‌های علمی، معرفتی و سازندگی ریشه دوانده و با دستیابی به پیشرفته‌ترین دستاوردهای علمی و فنی، حماسه‌ای جدید و متفاوت را رقم زده است.

منشوری ادامه داد: تفکر بسیجی چنان گسترده شده که امروزه به عنوان یک الگوی موفق از محدوده مرزهای جغرافیایی فراتر رفته و در قالب یک اندیشه نوین در مقیاس‌های بین‌المللی مورد توجه جدی قرار گرفته است.

به گفته این مسئول، نهضت‌های آزادی‌بخش دنیا با تأسی از ولایت و بسیج در مقابل استکبار قد علم کرده و به طرف افق‌های آزادی و پیشرفت گام بر می‌دارد.

وی هفته بسیج را نماد همبستگی و هم‌پیمانی یک ملت برای رسیدن به آرمان‌های متعالی در پهنه‌های جهانی دانست و افزود: در بسیج روح حماسه و ایثار برای رسیدن به زندگی همراه با رشد و بالندگی در تمام عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و اقتصادی در پیش روی تمام انسان‌های آزادی‌خواه و عدالت‌طلب قرار می‌گیرد.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا، بازخوانی پرونده‌های تاریخ سیاه استعمار و سلطه که در آن زیاده خواهان جهانی با توسل به زور اسلحه و دستاوردهای فنی خود، استقلال و غرور ملت‌ها را نشانه می‌رفتند و سرمایه‌های آنها را به تاراج می‌بردند را مهم دانست.

وی یادآور شد: این آزمونی بود که بسیج و بسیجی با هوشیاری تمام آن را رصد می‌کند و با عبرت از تاریخ گذشته طرح جدیدی را در تمام زوایای اجتماعی و افکار جهانی دراندازد تا نظام پوشالی مادی‌گرا را در رسیدن به اهداف نامشروع خود ناکام کند و درهای پیشرفت در عرصه‌های مختلف را با تکیه بر اصول دینی روی جامعه اسلامی بگشاید.

منشوری با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج در آستارا، اظهار کرد: امروز همزمان با آغاز هفته بسیج دیدار با خانواده شهدا، گلباران مزار شهدا و ... از جمله برنامه‌های بسیج در این شهرستان است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بندر آستارا

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-01:14 ق.ظ

بندر آستارا از زمان هخامنشیان وجود داشته است  و عکس فوق این موضوع را ثابت می کند

بندر آستارا از زمان هخامنشیان وجود داشته است  و عکس فوق این موضوع را ثابت می کند.. بنابر ساناد مدارک آستارا  بندر بوده و قبل از درست کردن بندر شهر آستارا  و بندر بلیان ( کوههای کانرود ) بوده واسناد ومدارک و بقا بندر باستانی آستارا در آنجا بود اما در زمان صفوی و قاجاریه بندر آستارا در ساحل استارا بوده  و زمانیکه  بندر انزلی بنا به  کدورت های زمان بندر آستارا  آستارا را از عمد از رونق انداختند  و سکله را نابود کردند… عکس توسط مرحوم حسین محسنی عکاس معروف آستارایی گرفته شده است ووسط فرزندش فیروز محسنی عکاس معروف در حکیم نظامی آستارا  هدیه شده به خبر نگار فارس  و استارا نیوز
 اسماعیل اسدی دارستانی  خبر نگار فارس در آستارا


 

اسماعیل اسدی دارستانی

اسماعیل اسدی دارستانی: متولد 1353 در شهرستان آستارا است. متاهل  و دارای یک فرزند است. نویسنده و محقق/ روزنامه نگار ملی/ درجه دار بازنشسته ارتش/ عضو خانواده شاهد انقلاب اسلامی/ مستند ساز/ از فعالان حقوق بشر و محیط زیست کشور و بلاگ نویس شناخته شده بین المللی / عضو فعلی شورای روستای سیبلی

****************************

کتاب های چاب شده اسماعیل اسدی دارستانی

1-خدمت و مدیریت نظامی از دیدگاه اسلام

2-تا زنده ام بسیجی ام

3-داستانهای آسمانی ایران

4-سرگذشت تالشان

5-بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست

 

هر آمدنی رفتنی دارد و هر انتصابی دارای عزلی. خوشا به حال آنکه در طاعت خالق و در خدمت مخلئق باشد...نه زندگی آنقدر شیرین نه مرگ انقدر ترسناک است که انسان بخاطر آن شرف خود را بفروشد.

علی بن ابیطاب
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

توهین به ایرانیان در سریال حریم سلطان +عکس

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-01:04 ق.ظ

پس از دو ماه تعطیلات تابستانی که طی آن پخش سریال های ترکیه ای از کانال های تلویزیونی این کشور بنا به یک سنت قدیمی در جهت تلاش برای استراحت و آرامش مردم در فصل تابستان قطع می گردد، ادامه پخش سریال پربیننده « صد سال پر احتشام » یا « حریم سلطان » با قسمت های جدید از روز چهارشنبه گذشته از کانال تلویزیونی استار ترکیه از سر گرفته شد.
انتخاب، دردومین قسمت سری جدید این سریال، نکات توهین آمیزی نسبت به ایران در این سریال مطرح شد که بنظر می رسد بی ارتباط با وضعیت روابط ایران و ترکیه در چند ماه گذشته نبوده و تعمد خاصی در گنجاندن و نمایش برخی موضوعات در ارتباط با ایران در قسمت های جدید سریال بوده است. ابتدا به موارد مطروحه در این قسمت از سریال اشاره و سپس به تحلیل ماجرا می نشینیم.
توهین به ایرانیان در سریال پربیننده ترکی+عکس
۱- در قسمت های جدید سریال دختری ایرانی به نام فیروزه بعنوان برده وارد قصر سلطان سلیمان می شود و خود را فردی از اهالی ری و سریانی معرفی می کند. وی با تلاش خواهر سلطان سلیمان و در حالی نظر سلطان کاملاً به وی جلب شده است، بعنوان یکی از زنان حرمسرا قرار است در قسمت های آتی در خدمت سلطان سلیمان باشد. یعنی یک ایرانی در حرم سلطان ترک؟
۲- سلطان سلیمان در این قسمت از ایران بعنوان « دیار عجم » نام می برد که سعی می کند اطلاعاتی راجع به آن کسب کند؟ این در حالی است که آوازه امپراطوری ایران در آن زمان به اندازه ای بوده است که در دنیا کسی این کشور را عجم خطاب نکند!
۲- مهترین فراز این قسمت از سریال بخشی بوده است که یکی از متحدین محلی سلطان سلیمان، به صدر اعظم وی ( ابراهیم پارگالی ) می گوید بدلیل بی توجهی سلطان سلیمان به دوستان خود، آنها یکی پس از دیگری به شاه طهماسب پناه می برند، چرا که شاه طهماسب از هر لحاظ به آنها بیشتر و بهتر می رسد. این گفته چنان به پارگالی سخت می آید که ضمن قتل بلافاصله صاحب سخن، اظهار می دارد این دیو…… که اسمش را شاه طهماسب گذاشته است،پاسخ این کار خود را خواهد گرفت. وی دو بار کلمه دیو….. را خطاب به شاه طهماسب بر زبان می راند.
در بررسی متون تاریخی تا آنجائی که نویسنده بررسی کرده است، نامی از زنی ایران و سریانی بنام فیروزه ، بعنوان همسر و یا معشوقه سلطان سلیمان به میان نیامده است. اینکه سلطان سلیمان وی را به حرم خود راه دهد و در قسمت های بعد با او به معاشقه و هوسبازی بپردازد، موضوعی نیست که به مذاق ایرانیان خوش بیاید و به راحتی از کنار آن بگذرند. حرمت ایران و زن ایرانی باید در هر صورت حفظ گردد، سریال های تاریخی جای مناقشه های سیاسی و بی احترامی به یک ملت و تاریخ آن نمی توانند، باشد علی الخصوص اینکه این اقدام از سوی سازندگان سریال در کشوری صورت گیرد که داعیه دوستی و برادری با ایران را دارد.
در برنامه های تلویزیونی ترکیه الفاظ رکیک بشدت سانسور می شوند، لذا خطاب کلمه بسیار زشت دیوس به یک شاه ایرانی که داعیه اسلام گشائی داشته است، جز با هدف خاص صورت نگرفته و تعمدی در کار بوده است که بهتر است سازندگان این سریال متوجه توجه و ناراحتی طرف ایرانی به این نکته شده و در قسمت های بعد نسبت به تصحیح آن اقدام نمایند.
ضمن اینکه عجم خطاب کردن کشوری بزرک چون ایران می تواند به دامن زدن و به بکار بردن الفاظ مشابه در سایر کشورها بیانجامد که توصیه می شود سازندگان سریال از ورود به آن اجتناب ورزند.
اگر چه باید منتظر قسمت های بعدی این سریال علی الخصوص حمله سلطان سلیمان به تبریز که برای آن برنامه ریزی می شود و اقداماتی که فیروزه در کاخ عثمانی بعمل خواهد آورد، ماند، تا ماهیت جریان اخیر بیشتر و بیشتر مشخص گردد، اما این سوال جدی از هم اکنون نیز وجود دارد که آیا روند جدید سریال در خدمت سیاست خارجی ترکیه و در جهت سیاست نئو عثمانی دولت حاکم ترکیه قرار نگرفته است؟داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تبریك به شهردار لوندویل

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-12:50 ق.ظ

برادر  خوبم  جناب اقای فرداد پور امن


انتخاب شایسته و شروع بكار  شما به عنوان شهردار جدید شهر لوندویل  را تبریک می گویم..اروزی موفقیت دارم.

 بیژن خالقوردی پور  ریس اداره صنعت و معدن و تجارت  شهرستان استارا داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیام تبریك به شهردار جدید لوندویل حاج فرداد پورامن

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-12:44 ق.ظ

جناب آقای حاج فرداد پورامن 


انتخاب شایسته و شروع بكار  شما به عنوان شهردار جدید شهر توریستی  و ولایتمدار لوندویل  را تبریک گفته و  امیدوارم با استعانت از قادر متعال و در سایه ی حضرت ولی عصر ( عج ) بیش از پیش در حیطه مدیریت شهری موفق و موید باشید.
   دكتر صفر نعیمی  نماینده  مردم قدر شنارش آستارا و لوندویل و حومهداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تبریك به شهردار چوبر

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-12:41 ق.ظ

  جناب اقای مهندس سید یونس هاشمی


 بدین وسیله مراتب خرسندی خویش را از انتخاب و  انتصاب شایسته حضرتعالی به عنوان شهردار چوبر اعلام نموده و توفیقات روز افزون

حضرتعالی را از درگاه احدیت خواستارم.  دكتر صفر نعیمی  نماینده مردم قدر شناس آستارا و لوندویل و حومه


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع فرماندهان بسیج، بسیج را مظهر ثبات، افتخار و ابهت نظام اسلامی برشمردند و با تبیین ویژگیها و روشهای فریبکارانه و حق ناپذیر استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، ایستادگی را تنها راه مأیوس شدن دشمن برشمردن

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-12:30 ق.ظ

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) در اجتماع پر شکوه دهها هزار نفر از فرماندهان بسیج، بسیج را مظهر ثبات، افتخار و ابهت نظام اسلامی برشمردند و با تبیین ویژگیها و روشهای فریبکارانه و حق ناپذیر استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، ایستادگی و اقتدار ملت را تنها راه مأیوس شدن دشمن برشمردند و با تأکید بر حمایت قطعی از دولت و مسؤلان افزودند: در بحث هسته ای خطوط قرمز باید رعایت شود و از حقوق ملت، حتی یک قدم عقب نشینی نشود.

حضرت آیت الله خامنه ای در این اجتماع عظیم، بسیج را مظهر عظمت ملت ایران و نیروی کارآمد درونی کشور دانستند و تاکید کردند: بسیج، برای دوستان نظام و انقلاب و کشور، مایه خرسندی و امید و اعتماد، و برای بدخواهان و دشمنان و کینه ورزان نظام اسلامی، مایه بیم و هراس است.

ایشان با اشاره به تقارن هفته بسیج با ایام حماسه ی بزرگ زینب کبری سلام الله علیها افزودند: حماسه زینبی، مکمل حماسه عاشورا است و به یک معنا حماسه حضرت زینب سلام الله علیها، احیاء کننده و نگهدارنده حماسه عاشورا شد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه عظمت کار حضرت زینب سلام الله علیها فقط قابل سنجش و مقایسه با حماسه عاشورا است، خاطر نشان کردند: این بانوی بزرگ اسلام و بشریت همچون قله‌ی سرافراز و استواری در برابر همه مصیبت‌ها و حوادث تلخ ایستاد و به یک الگو و پیشوای جاودانه مبدل شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان پولادین و قاطعانه و در عین حال روان حضرت زینب سلام الله علیها در برابر مردم کوفه و همچنین در دربار ابن زیاد و دربار یزید تاکید کردند: آن بانوی بزرگ مجسمه عزت بود، همچنانکه حضرت امام حسین علیه السلام در روز عاشورا بود.

ایشان، نتیجه ایستادگی حضرت زینب سلام الله علیها را، بوجود آمدن جریانی در طول تاریخ برای چگونگی حرکت و ایستادگی در مسیر حق دانستند و خاطر نشان کردند: باید الگوی حرکت ما و جهت گیری آن، همواره زینبی و هدف نیز عزت اسلام و جامعه اسلامی و عزت انسان باشد.

رهبر انقلاب اسلامی عامل اصلی بوجود آمدن چنین روحیه‌ای در حضرت زینب سلام الله علیها و سایر اولیا و انبیاء و مومنین را برخورد صادقانه با عهد و پیمان الهی بیان کردند و گفتند: قرآن کریم، این صدق را هم برای پیامبران عظام الهی و اولیاء و هم برای مومنین و مردم معمولی لازم می داند و همه ما باید در مقابل عهدی که با خدا داریم پاسخگو باشیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: بر اساس نص صریح قرآن، این عهد، ایستادگی در مواجهه با دشمن در نبرد نظامی، سیاسی و اقتصادی و پشت نکردن به دشمن، است.

ایشان گفتند: بر اساس این عهد، هر جا که صحنه زورآزمایی است، باید در مقابل دشمن ایستاد و باید عزم و اراده مومنین بر اراده دشمن غلبه پیدا کند.

حضرت آیت‌الله خامنه ای در این بخش از سخنان خود به تعبیر "نرمش قهرمانانه" که چندی پیش بکار بردند، اشاره کردند و گفتند: عده‌ای، "نرمش قهرمانانه" را دست کشیدن از اصول و آرمان‌های نظام اسلامی تعبیر کردند و برخی دشمنان نیز برهمین اساس، مدعی عقب نشینی نظام اسلامی از اصول شدند درحالی‌که این برداشت‌ها، خلاف واقع و بدفهمی است.

رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: نرمش قهرمانانه به معنای مانور هنرمندانه و استفاده از شیوه‌های متنوع برای دستیابی به اهداف و آرمانهای گوناگون نظام اسلامی است.

حضرت آیت‌الله خامنه ای با اشاره به اهداف گوناگون نظام اسلامی برای پیشرفت و ایجاد تمدن عظیم اسلامی افزودند: این اهداف بصورت مرحله به مرحله و قطعه، قطعه است که راهنمایان و هادیان و متفکران و مسئولان، این مراحل را قطعه گذاری می‌کنند و سپس حرکت جمعی شروع می‌شود.

ایشان خاطر نشان کردند: این، نظامِ صحیح حرکت منطقی برای پیشرفت نظام اسلامی است که همه فعالان عرصه سیاست و مدیران کلان کشور و همچنین فعالان عرصه بسیج باید آن را مد نظر داشته باشند.

رهبر انقلاب اسلامی سپس چند سؤال مطرح کردند: آیا تاکید نظام اسلامی بر پیشرفت به معنای جنگ طلبی نظام اسلامی است؟ آیا نظام اسلامی می‌خواهد با همه ملت‌های جهان و دولت‌ها، چالش داشته باشد؟ همانگونه که برخی اوقات از دهان برخی دشمنان ملت ایران، از جمله از دهان نحسِ نجسِ سگ ِهار ِ منطقه یعنی رژیم صهیونیستی شنیده می‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: این ادعای دشمن، نقطه مقابل دیدگاه و روش اسلامی است زیرا هدف نظام اسلامی بر اساس درسی که از اسلام و قرآن و پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام گرفته شده، عدالت و احسان و نیکی به همه ملت‌ها است.

ایشان تاکید کردند: تهدید واقعی جهان، نیروهای شرآفرین دنیا از جمله رژیم جعلی اسراییل و حامیان آن هستند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: نظام اسلامی همواره خواهان محبت و خدمت به همه انسان‌ها و روابط دوستانه با ملت‌ها است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطر نشان کردند: نظام اسلامی حتی با ملت آمریکا هیچ دشمنی ندارد، اگرچه دولت آمریکا، نسبت به ملت ایران و نظام اسلامی، مستکبر و دشمن و بدخواه و کینه ورز است.

ایشان تاکید کردند: آنچه که نقطه مقابل نظام اسلامی است و نظام اسلامی با آن مقابله دارد، استکبار است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای پس از تاکید بر این واقعیت، سخنان خود را در جمع دهها هزار فرمانده بسیجی با تبیین ویژگی‌های تاریخی استکبار و نمودهای آنها در دوران کنونی ادامه دادند.

رهبر انقلاب، استکبار را واژه‌ای قرآنی خواندند و افزودند: استخوان بندی استکبار در طول تاریخ، ثابت، اما روشهای آن متفاوت و متغیر بوده است.

ایشان با تاکید بر مخالفت با هر گونه برخورد غیر خردمندانه در هر عرصه‌ای خاطر نشان کردند: باید در همه زمینه‌ها از جمله مخالفت و مبارزه با استکبار با برنامه‌ریزی و درایت و حکمت عمل کرد.

رهبر انقلاب برای تحقق برخورد مدبرانه و خردمندانه با نظام استکبار، شناخت "خصوصیات، عملکرد و جهت گیری‌های نظام استکباری" را ضروری برشمردند و افزودند: بدون شناخت و درک صحیح خصوصیات نظام سلطه، برنامه‌ریزی حکیمانه برای مقابله با آن امکان پذیر نیست.

ایشان در تبیین خصوصیات رفتار نظام استکباری، بر یک ویژگی اصلی یعنی خودبرتربینی تمرکز کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطر نشان کردند وقتی یک کشور یا یک نظام بین المللی، خود را اصل، محور و برتر بداند معادلات خطرناکی در تعاملات جهانی بوجود می‌آید.

رهبر انقلاب، قائل شدن حق مداخله در امور دیگر کشورها، تحمیل ارزشهای مورد نظر به دیگر ملتها و ادعای مدیریت جهانی را از جمله پیامدهای خودبرتر بینیِ مطلقِ نظام سلطه دانستند و افزودند: دولمتردان آمریکایی جوری حرف می زنند که انگار صاحب اختیار ملتها و مالک جهان و منطقه هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حق ناپذیری را از دیگر تبعاتی دانستند که ویژگی خودبرتر بینی استکبار بدنبال می‌آورد.

ایشان با اشاره به مقاومت استکبار و امریکایی‌ها در مقابل حقوق ملتها افزودند: بحث هسته‌ای ایران نمونه‌ای روشن از مخالفت سلطه‌گران در مقابل حقوق ملتهاست.

رهبر انقلاب خاطر نشان کردند: هر انسان و یا کشور اهل منطق و استدلال در مقابل حرف حق، تسلیم است اما استکبار حرف حق و حقوق روشن دیگران را نمی پذیرد و برای پایمال کردن این حقوق تلاش می کند.

حضرت آیت الله خامنه ای، مجاز دانستن جنایت نسبت به ملتها را از دیگر ویژگی‌های استکبار برشمردند و افزودند: نظام سلطه برای ملتها و انسانهایی که تابع و تسلیم آنها نیستند هیچ ارزشی قائل نیست و هر جنایتی را در حق آنها مجاز می داند.

ایشان در تشریح برخی از مثالهای بی پایانی که در این زمینه وجود دارد به برخورد مشمئز کننده مستکبرین با بومیان آمریکایی، جنایات انگلیسی ها در حق بومیان استرالیایی و بردگی سیاهان آفریقا بدست امریکایی ها اشاره کردند.

رهبر انقلاب، استفاده امریکایی ها از بمب اتمی در ژاپن را از دیگر نمونه های جنایات معاصر استکبار خواندند و خاطر نشان کردند: در دنیا فقط دو بار از بمب اتم استفاده شده که هر دو بار نیز آمریکایی ها آن را در حق مردم ژاپن انجام داده اند اما برغم این جنایت اکنون خود را متولی مسئله اتمی در دنیا می خوانند.

رهبر انقلاب کشتار و شکنجه مردم در ویتنام، عراق، پاکستان و افغانستان را یادآور شدند وافزودند: شکنجه های نفرت آور در گوانتانامو و ابوغریب هچیگاه از یاد ملتها نمی رود.

حضرت آیت الله خامنه ای در چارچوب ضرورت شناخت ویژگیهای استکبار برای برخورد خردمندانه با نظام سلطه، به ویژگی دیگر سلطه گران یعنی فریب گری و نفاق پرداختند.

ایشان خاطرنشان کردند: پوشاندن لباس خدمت به جنایت، از شیوه های رایج مستکبران است.

رهبر انقلاب در اثبات این واقعیت به توجیه حمله اتمی به ژاپن در تبلیغات امریکایی ها اشاره کردند و افزودند: امریکایی ها می گویند اگر 200 هزار نفر در حمله اتمی به هیروشیما و ناکازاکی کشته نمی شدند جنگ جهانی دوم پایان نمی یافت و جامعه بشری باید 2 میلیون کشته دیگر را تحمل می کرد بنابراین امریکا در حمله به ژاپن، در واقع به بشریت خدمت کرده است!

ایشان افزودند: این دروغ عجیب و فریب کاری بزرگ در حالی تکرار می شود که براساس اسناد موجود چند ماه قبل از جنایت اتمی امریکا در ژاپن، هیتلر یعنی رکن اصلی جنگ جهانی دوم خودکشی کرده بود. موسولینی یعنی رکن دیگر جنگ جهانی نیز قبل از این حمله دستگیر شده بود و ژاپنی ها هم از دو ماه قبل برای تسلیم شدن اعلام آمادگی کرده بودند.

رهبر انقلاب در تبیین علت واقعی حمله اتمی امریکا به ژاپن خاطر نشان کردند واقعیت آن است که امریکایی ها می خواستند سلاح جدیدشان یعنی بمب اتم را در یک میدان واقعی آزمایش کنند که این کار را با کشتار مردم بی گناه هیروشیما وناکازاکی انجام دادند اما اکنون در تبلیغات خود، به این جنایت لباس خدمت می پوشانند.

حضرت آیت الهی خامنه ای برخورد منافقانه در ماجرای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را یک نمونه دیگر از فریبکاری‌های نظام استکبار دانستند.

ایشان خاطر نشان کردند: رئیس جمهور و دیگر مقامات آمریکایی بارها استفاده از سلاح شیمایی را خط قرمز خود اعلام کردند اما همین رژیم آمریکا با حملات شیمیایی صدام به ملت ایران، نه تنها مخالفت نکرد بلکه حداقل پانصد تن ماده شیمیایی بسیار خطرناک در اختیار صدام قرار داد که دیکتاتور بغداد با استفاده از آن، گاز خردل تولید و مدافعان غیور ایران را هدف قرار داد.

ایشان، کشتار قریب به 300 مسافر در حمله ناو آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران و حمایت بی‌دریغ اطلاعاتی از صدام را از دیگر جنایات رژیم آمریکا خواندند و افزودند: جنگ افروزی، و اختلاف افکنی از دیگر خصوصیات نظام استکبار است.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به مقابله جبهه حق و جبهه استکبار در تمام طول تاریخ این سؤال مبنایی را مطرح کردند که علت واقعی توطئه چینی استکبار در قبال جمهوری اسلامی چیست؟

رهبر انقلاب در پاسخ به این سؤال، به عامل اصلی شکل گیری انقلاب اسلامی استناد کردند و افزودند: انقلاب ملت بزرگ ایران، و نظام منتخب این ملت اساسا در اعتراض به استکبار و عوامل آن شکل گرفته و رشد یافته است بنابراین استکبار با توجه به خصوصیات یادشده، اصولاً قادر نیست این نظام را تحمل کند مگر اینکه از شکست آن مأیوس شود.

حضرت آیت الله خامنه ای با توجه به ضرورت مأیوس شدن دشمن، به عنوان اصلی ترین عامل بازدارنده استکبار از ادامه توطئه علیه ملت ایران، تأکید کردند: آحاد ملت ایران، جوانان و همه کسانی که به هر دلیل حتی غیر اسلامی، به میهن و خاکشان عقیده دارند باید کاری کنند که در دل دشمن یأس بوجود آید و از ادامه توطئه ها مأیوس شود.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به استمرار دشمنی همه ی رؤسای جمهور آمریکا از اول انقلاب تاکنون، خاطر نشان کردند: تحریک قومیتها، تدارک کودتا، تحریک صدام و کمک بی پایان به عراق، تحریم و انواع فشارهای دیگر، نشانه دشمنی مداوم آمریکا با ملتی است که سی و پنج سال پیش در منطقه حساس غرب آسیا، حرکتی مستقل را آغاز کرد و با وجود همه دشمنی ها، به رشد خود ادامه داد و به الگوی ملتهای منطقه تبدیل شد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نقش آفرینی رییس جمهور فعلی امریکا در فتنه 88 افزودند: در آن زمان یکی از شبکه های اجتماعی که می توانست به فتنه گران کمک کند احتیاج به تعمیر داشت اما همین دولت امریکا مانع از توقف فعالیتهای آن شد.

ایشان افزودند: آنها در این خیال خام و احمقانه بودند که شبکه های اجتماعی و توئیتر و فیس بوک می توانند نظام اسلامی را بربیاندازند به همین علت، همه امکانات خود را به خط کردند.

رهبر انقلاب تحریم ها را از دیگر روشها و ابزارهای دشمن برای شکست ملت ایران دانستند و تاکید کردند: مشکل آنها این است که این ملت و ایمان و همبستگی او را نشناخته اند و از خطاها و شکستهای گذشته درس نمی گیرند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به بیان دائم ملت و نظام اسلامی در 35 سال اخیر خاطر نشان کردند: همه موفقیتهای ما و شکستهای استکبار نشان می دهد که اقتدار و ایستادگی تنها راه برطرف کردن مزاحمتهای دشمن و عقب زدن اوست و ملت این مسئله را بخوبی می داند.

حضرت آیت‌ا‌لله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مذاکرات هسته ای و مباحث پیرامون ان اشاره کردند و گفتند: من بر حمایت از دولت و مسئولان داخلی و مسئولانی که اجرای مذاکرات را بعهده دارند، اصرار دارم زیرا حمایت از همه دولت ها را وظیفه خود می دانم.

ایشان افزودند: من چندین سال، مسئولیت اجرایی را بعهده داشتم و سنگینی و سختی کار اجرایی را حس کرده ام و می دانم که مسئولان اجرایی نیازمند کمک و حمایت هستند، بنابراین حمایت من از دولت و مسئولان قطعی است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: البته، از طرف دیگر، من بر تثبیت حقوق ملت ایران از جمله حق هسته ای نیز تاکید دارم و اصرار دارم که نباید از حقوق ملت ایران، حتی یک قدم، عقب نشینی شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: من در جزییات مذاکرات مداخله نمی کنم اما خطوط قرمزی وجود دارد که باید رعایت شوند و مسئولان هم موظف به رعایت این خطوط قرمز هستند و نباید از فضاسازی ها و تهدیدهای دشمن هم به خود هراسی راه دهند.

ایشان، علت اصلی تحریم ها برضد ملت ایران را، کینه ورزی استکباریِ امریکا دانستند و افزودند: کینه امریکا برضد ملت ایران همچون کینه شتری است و هدف آنها از فشارها این است که شاید ملت تسلیم شود اما اشتباه می کنند زیرا ملت ایران، با فشار، تسلیم هیچکس نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: به فضل و توفیق الهی، ملت ایران فشارها را تحمل و آن را تبدیل به فرصت خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برخی نقاط ضعف در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های اقتصادی کشور و توهم دشمن برای رخنه از طریق این نقاط ضعف، گفتند: برخلاف توهم دشمن، این فشارها، فرصتی خواهد بود که ما نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.

ایشان تاکید کردند: تحریم ها کارساز نخواهد بود و خودِ آمریکایی ها هم به این موضوع پی برده اند زیرا همواره در کنار تحریم، تهدید نظامی را نیز بکار می برند و این نشان می دهد که تحریم ها، هدف آنها را برآورده نمی کند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: البته تهدید نظامی هم که پی در پی رییس جمهور و دیگر مسئولان امریکایی بر زبان می آورند، اقدامی مشمئز کننده و نفرت انگیز است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: رییس جمهور امریکا و دیگر مقامات این کشور، بجای تهدید نظامی ملت ایران، فکری به حال اقتصاد ویران شده و قرض های خود بکنند. بروند فکری کنند تا دولت آمریکا برای بیش از دوهفته تعطیل نشود.

ایشان تاکید کردند: ملت ایران به همه ملت های دنیا احترام می گذارد اما برخورد ملت ایران با متعرض، برخورد پشیمان کننده خواهد بود و آنچنان سیلی به متعرض خواهد زد که هرگز فراموش نکند.

رهبر انقلاب اسلامی موظف بودن مقامات آمریکایی را به بیان سخنانی که موجب رضایت شبکه سرمایه داری صهیونیستی شود، مایه وهن و ذلت و بی آبرویی آنها برشمردند و خاطر نشان کردند: رژیم صهیونیستی محکوم به زوال است زیرا این رژیمِ مفلوک بر اساس زور و تحمیل بوجود آمده و هیچ پدیده تحمیلی قابل دوام نیست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اظهار تاسف از تملق گویی برخی دولت های اروپایی در مقابل صهیونیست هایی که درواقع انسان نیستند، افزودند: در دوره ای، ملت فرانسه بعلت ایستادگی رییس جمهور این کشور در مقابل انگلیس و آمریکا، اعتبار سیاسی کسب کرد اما اکنون دولتمردان فرانسوی نه فقط در مقابل امریکا بلکه در مقابل رژیم نحسِ نجسِ صهیونیستی نیز اظهار خواری و کوچکی می کنند که مایه سرشکستگی ملت فرانسه است که خودشان باید برای آن علاجی پیدا کنند.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان معنای حقیقی بسیج را حضور متن مردم در عرصه های مختلف دانستند و تاکید کردند: این یک اصل مسلم و بدون تردید است که هرجا مردم در صحنه باشند و وحدت و همبستگی داشته باشند پیروزی قطعی است.

ایشان بسیج را مظهری از همین حضور مبارک خواندند و خاطر نشان کردند: بسیج در همه مراحل و دورانها امتحان صداقت خود را به خوبی پس داده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: هرکس که به ارزشهای اسلام پایبند است و برای زحمات، مجاهدتها و خدمات بسیج، احترام قائل است، بسیجی به شمار می رود چه عضو مجموعه و سازمان بسیج باشد چه نباشد.

ایشان توانایی های بسیج را، کارگشای عرصه های مختلف خواندند و با اشاره به حضور قشرهای مختلف مردم و چهره های برجسته علمی، فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی در این مجموعه افزودند: توانایی های بسیج باید همچنان رشد و ارتقا یابد.

رهبر انقلاب، پایبندی به «الزامات اخلاقی، عملی و اجتماعی» را زمینه ساز رشد و تعالی مستمر بسیج برشمردند و افزودند: تقویت صبر و گذشت و تواضع، افزایش ظرفیتهای درونی، داشتن جنبه، برخورد با محبت با مردم، و تعامل صحیح با محیط و جامعه و تلاش بی وقفه برای خدمت از جمله الزاماتی است که می تواند مجموعه بسیج را در پیشبرد اهداف کشور، از تأثیرگذاری روزافزون برخوردار سازد.

ایشان تأکید کردند: بسیج با این ویژگی ها می تواند مایه استقرار، ثبات و ابهت و افتخار نظام باشد که بحمدالله هست.

رهبر انقلاب در بخش پایانی سخنان خود، جوان ها را مورد خطاب قرار دادند و گفتند: بدون هیچ تردیدی، آینده روشن وامید بخش کشور و نظام متعلق به شما است و شما جوانان خواهید توانست کشور و ملت را به اوج توفیق برسانید و الگو و نمونه کامل تمدن نوین اسلامی را تشکیل دهید.

ایشان افزودند: لازمه انجام این وظایف سنگین از جانب جوانان، تقویتِ دین مداری، تقوا، عفت و پاکیزگی روحی و همچنین علم، نشاط کاری، امانت، خدمات اجتماعی و ورزش است.

در ابتدای این مراسم، با فرمان حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا و با رمز «محمد رسول الله» دومین مرحله از رزمایش گردانهای بسیج با عنوان «الی بیت المقدس» در 9 استان کشور به طور همزمان آغاز شد.

پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه استکبار جهانی پیکاری سخت، وسیع و چندبعدی را علیه انقلاب آغاز کرده است، گفت: استحکام ساخت درونی نظام نیازمند سازماندهی گسترده بسیج مردمی برای حضور در میدان هایی است که انقلاب و نظام به آن احتیاج دارد.

سرلشکر جعفری با اشاره به بسترسازی مناسب در بسیج برای تحقق فرامین فرمانده کل قوا مجموعه ای از اقدامات صورت گرفته در بسیج در حوزه های مختلف از جمله تشکیل شبکه های صالحین، امر به معروف و نهی از منکر، سازندگی و محرومیت زدایی و کارآفرینی، علمی پژوهشی، نخبگانی و اقشاری و ورزشی را به عنوان زیر ساختهای لازم برای توسعه عناصر قدرت آفرین در ساخت درونی نظام نام برد.

همچنین سردار سرتیپ محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین نیز در سخنانی با اشاره به جهاد همه جانبه پایگاه های مقاومت به عنوان ستون فقرات بسیج گفت: امروز پایگاه های بسیج کانون بیداری و تکیه گاه امن برای مردم هستند.

وی تأکیدکرد: دشمن تمام لشکرهای زر و زور و تزویر و هزاران رسانه را علیه کشور بسیج کند، سوزنی از مسیر ولایت عقب نشینی نخواهیم کرد.

در ابتدای این دیدار همچنین جمعی از بسیجیان حاضر در مراسم برنامه ی «پرچمداران تمدن اسلامی» را اجرا کردند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در آستارا تصادف رانندگی یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت /طغیان رودخانه‌ مرزی آستارا

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-12:28 ق.ظ

به دلیل شدت بارندگی صورت گرفت
طغیان رودخانه‌ مرزی آستارا

رودخانه‌ مرزی آستارا به دلیل شدت بارندگی طغیان کرده ....

خبرگزاری فارس: طغیان رودخانه‌ مرزی آستارا

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، بارش باران که همچنان در این شهرستان مرزی ادامه دارد، موجب بالا آمدن آب رودخانه‌ها و مسدود شدن برخی معابر شهر لوندویل و آستارا شده است.

با وجود آبگرفتگی، عبور و مرور در این معابر به راحتی انجام می‌گیرد اما وضعیت رودخانه خطرآفرین بوده و طغیان کرده است.

رودخانه‌های بخش لوندویل بدون دیواره بتونی هستند و این امر خطر سیل‌گرفتگی را افزایش می‌دهد اما فعلاً خطری مردم را تهدید نمی‌کند.

فرماندار آستارا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: تاکنون مشکل خاصی بر اثر بارندگی در شهرستان آستارا گزارش نشده است.

کیوان اسدپور با اعلام آماده‌باش نیروهای امدادی، خدماتی و... در آستارا تصریح کرد: وضعیت باران و سیلاب احتمالی به صورت 24 ساعته توسط مسئولان مربوطه و فرمانداری رصد می‌شود.

------------------


در آستارا
تصادف رانندگی یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت

برخورد دو دستگاه خودروی پراید بین روستای صیادلر و شهر آستارا دو مصدوم و ی کشته بر جای گذاشت.

خبرگزاری فارس: تصادف رانندگی یک کشته و 2 مصدوم بر جای گذاشت

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، امشب بر اثر تصادف شدید بین دو خودروی پراید بین روستای صیادلر و شهر آستارا دو نفر مصدوم و یک نفر کشته شدند.

امدادرسان‌ها با بریدن برخی نقاط خودروهای تصادفی مذکور سه نفر مصدوم را بیرون کشیدند و به بیمارستان رساندند.

یکی از مصدومان در راه بیمارستان به دلیل شدت جراحات فوت کرد و دو نفر مجروح دیگر به بیمارستان منتقل شدند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهردار آستارا گفت: دستفروشان آستارا با تذکر قانونی جمع‌آوری و حریم خیابان‌ و معابر آزادسازی شدند.

تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-12:02 ق.ظ

شهردار آستارا گفت: دستفروشان آستارا با تذکر قانونی جمع‌آوری و حریم خیابان‌ و معابر آزادسازی شدند.

خبرگزاری فارس: دستفروشان آستارا جمع‌آوری شدند

علی کوهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به ساماندهی دستفروشان این شهر اظهار کرد: با توجه به تبصره یک بند دو ماده 55 قانون شهرداری، هرگونه استفاده و اشغال معابر عمومی، خیابان‌ها و پیاده‌روها به عنوان کسب و یا هرگونه استفاده دیگر ممنوع است.

وی افزود: شهرداری آستارا با هدف توزیع و عرضه مستقیم کالا اقدام به احداث بازار میوه و تره‌بار کرده و شایسته است مالکان خودروها و دستفروشان میوه و تره‌بار در بلوار خرمشهر و دیگر نقاط شهر با انتقال این بازار نسبت به برطرف شدن موانع و تخلیه معابر عمومی اقدام کنند.

شهردار آستارا ادامه داد: افراد دستفروش یا وانت‌های میوه فروش مستقر در شهر و منطقه فلکه گاز و بلوار معاد و دیگر معابر، برای انتقال به بازار میوه‌فروشان شهرداری ساماندهی نشده‌اند و برای آخرین بار تذکر داده شده و طبق مقررات دستفروشی و فروش میوه و تره‌بار با خودروی وانت در معابر و کنار خیابان شهر ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد قانونی می‌شود.

به گفته وی، حریم خیابان‌ها و معابر رفع سد معبر شده است و در صورتی که افراد اقدام به سد معبر و دستفروشی یا فروش میوه و تره‌بار با وانت کنند شهرداری آستارا با هماهنگی مقام‌های قضایی و همکاری نیروی انتظامی نسبت به جمع‌آوری و آزادسازی حریم خیابان‌ها و رفع سد معبر اقدام می‌کند.
چهاركتابخانه عمومی فعال در آستارا
 مردم فرهنگی  آستارا و لوندویل  و حومه استقبال خوبی از كتابخوانی می كنند

شهرداری آستارا همواره از برنامه های فرهنگی كتابخانه ها استقبال كرده و خدمات ارزنده ای را نیز از خود به یادگار گذاشته است

قاسم خسروی در مصاحبه با استارا نیوز گفت:  هفته كتاب و كتابخوانی را به همه همشریان  فرهنگی استارا تبریك می گوییم و درر هفته كتاب و كتابخوانی  این اداره با همكاری مسئولان شهرستان برنامه های متنوع فرهنگی دارد و از مردم آستارا و لوندویل و حومه بخاطر استقبال از كتاب خوانی و حمایت از كتابخانه آستارا تقدیر و تشكر نمود.

این مقام مسئول :همه ساله نیم درصد از كل درآمد شهرداری به حساب انجمن كتابخانه های عمومی آستارا واریز می شود. وی با اشاره به اینكه نیم درصد درآمد شهرداری به صورت متناوب در طول سال اختصاص می یابد ، افزود: طی ۱۵ ماه گذشته ۱۸۵میلیون ریال از در آمد شهرداری آستارا به حساب كتابخانه ها واریز شده است. وی اظهار كرد: بودجه های اختصاص یافته در راستای پیشبرد برنامه های فرهنگی و هنری و نیز صرف هزینه های عمرانی و جاری كتابخانه های شهرستان می شود. خسروی با تقدیر از مجموعه عوامل شهرداری و نیز اعضای شورای اسلامی شهر آستارا در جهت اعتلای و توسعه فرهنگ مطالعه بیان كرد: شهرداری آستارا همواره از برنامه های فرهنگی كتابخانه ها استقبال كرده و خدمات ارزنده ای را نیز از خود به یادگار گذاشته است كه احداث كتابخانه عمومی در محل باغ ملی از جمله آنهاست. وی پیش بینی كرد تا پایان سال جاری مقدار قابل توجهی از درآمد شهرداری به كتابخانه های عمومی آستارا اختصاص یابد


آستارا نیوز :چهار كتابخانه عمومی در شهرستان آستارا فعالیت می كنند.


-----------------------

نماینده مردم آستارا در مجلس:
استکبار جهانی از نفوذ تفکر بسیجی هراس دارد

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: استکبار جهانی غرب از نفوذ تفکر بسیجی در جهان هراس دارد و ما باید این تفکر را به دنیا صادر کنیم.

خبرگزاری فارس: استکبار جهانی از نفوذ تفکر بسیجی هراس دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، صفر نعیمی عصر امروز در جمع بسیجیان این شهرستان بسیج را اصلی‌ترین بازوان ولایت فقیه دانست و اظهار کرد: استکبار جهانی از نام بسیج در هراس است.

وی با بیان اینکه بسیج لشکر مخلص خداست، افزود: دفتر تشکیل بسیج را تمام مجاهدان امضا کرده‌اند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی درباره تشکیل بسیج گفت: در چهارم آذر سال 58 با صدور فرمان تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج 20 میلیونی، بارقه‌های امید در دل جوانان مومن و انقلابی این مرز و بوم که در انتظار خدمت بیشتر و حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی پس از دوران سیاه و ظلمانی ستم‌شاهی بودند، باریدن گرفت.

وی با یادآوری سخنان آغازین حضرت امام (ره) در فرمان تاسیس بسیج ادامه داد: امام فرمودند «باید ما تمام قوای خود را برای نجات دادن کشور مجتمع کنیم تا اگر مسایلی برای ما پیش بیاید هر چند سخت باشد تحمل کنیم».

نعیمی خاطرنشان کرد: سخنان امام (ره) ارزش‌های نوینی مانند استقامت و پایداری، ایثار و فداکاری، احساس مسئولیت و ادای تکلیف،حماسه‌آفرینی و عشق به شهادت را در بین مردم به ویژه نسل جوان آن زمان فزاینده کرد.

به گفته وی، به سبب نظر و نگاه امام (ره) به بسیج و رشد همین روحیات معنوی در بسیجی بودن، جوانان دلیر بسیجی دست از جان و تعلقات مادی شستند و شجاعانه در برابر زورگویی‌ها و تهاجم استکبار جهانی به میهن اسلامی هشت سال جانانه مجاهدت کردند به گونه‌ای که تمام جهانیان و حتی دشمنان را به حیرت و تحسین وادار کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: تضعیف و ضربه زدن به بسیج  به معنای دامن زدن به هرج و مرج در کشور است.

وی با تصریح بر اینکه با فرمان امام خمینی (ره) نوای دلنشین تفکر بسیجی ایران اسلامی طنین‌انداز شد، گفت: بسیج با حرکت انقلابی چشم طمع دشمنان و جهانخواران و در رأس آنها رژیم بعث وقت عراق و استکبار جهانی را از کشور دور کرد.

نعیمی متذکر شد: از زمان تاسیس بسیج تاکنون با قدرت و نفوذ و با صلابت و اطمینان خاطر به کار خود زیر نظر ولی امر مسلمین جهان و با یاری خدا و امام زمان (عج) و پشتیبانی مردم ستمدیده جهان ادامه می‌دهد.

سردار هشت سال دفاع مقدس با گرامیداشت هفته بسیج خاطرنشان کرد: همانگونه که امام (ره) و مقام معظم رهبری فرمودند بسیج مدرسه عشق است و باید در دانشگاه‌ها و مدارس فلسفه وجودی و برکات بسیج آموزش داده شود.

وی یادآور شد: غرب و رژیم اشغالگر قدس و آمریکا از قدرت و نفوذ و تفکر بسیجی در جهان واهمه دارند و ما باید تفکر بسیجی را به جهان صادر کنیم.

نعیمی از تلاش‌های شهدا و ایثارگران و خانواده‌های شاهد بسیج قدردانی کرد و متذکر شد: اینها ذخیره انقلاب اسلامی هستند و باید پاس نگه داشته شوند.


جمعه 22 آذر صورت می‌گیرد
پخش مستقیم دعای ندبه مردم آستارا و لوندویل از رسانه ملی

مسئول هیئت رزمندگان اسلام آستارا از پخش مستقیم مراسم پرفیض دعای ندبه مردم این شهرستان مرزی و حومه از رسانه ملی در 22 آذر امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: پخش مستقیم دعای ندبه مردم آستارا و لوندویل از رسانه ملی

 

 

 

موسوی مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به پخش مستقیم دعای ندبه، اظهار داشت: این مراسم با همکاری فرماندار، نماینده، امام جمعه و مسئولان دیگر اداره‌های آستارا با شکوه فراوان برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم پرفیض با همت فرمانداری، دفتر امام جمعه، هیئت امنای مساجد، شورای اسلامی شهر و شهرداری از ساعت هفت صبح روز جمعه 22 آذر امسال با حضور گسترده مردم شهرستان بندر آستارا و لوندویل و حومه  در مصلای این شهرستان مرزی  آستارا برگزار می‌شود.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام بندر مرزی آستارا با دعوت از مردم مرزنشین و ولایت‌مدار آستارا و لوندویل برای شرکت در دعای پرفیض ندبه، گفت: مردم شهرستان مرزنشین شهیدپرور بندر آستارا و لوندویل و حومه مانند دیگر مناسبت‌های ملی و مذهبی حضوری چشمگیر در این برنامه می‌یابند.

مقدم ادامه داد: تمام تمهیدات لازم برای اجرای باشکوه دعای پرفیض ندبه اندیشیده شده و این مراسم به عنوان یکی از باشکوه‌ترین برنامه‌های دینی و اعتقادی در منطقه مرزی به یادگار می‌ماند.

وی با بیان اینکه در این مراسم پرفیض یک سخنران برجسته کشوری سخنرانی می‌کند، تصریح کرد: یک مداح مطرح نیز حال و هوای معنوی خاصی را به این مراسم می‌بخشد.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام بندر مرزی آستارا در پایان با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی لازم برای پخش مستقیم این مراسم انجام شده است، خاطرنشان کرد: برنامه به صورت مستقیم از رسانه ملی پخش می‌شود.

 

—————–

بخشدار لوندویل گفت: لوندویل در آینده به قطب گردشگری و توریستی منطقه می‌شود.خبرگزاری فارس: لوندویل قطب گردشگری منطقه می‌شود

xn43c88dt79bgp2m4hpe.jpg

 

سیروس خالق‌وردی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با بیان اینکه لوندویل از شهرهای مهم شهرستان بندر  آستارا است، اظهار کرد: این شهر دارای دو دهستان «چلوند» و «لوندویل» و 23 روستای دارای سکنه و 10 روستای با جمعیت فصلی است.

 

وی افزود: در محدوده بخش لوندویل 27 مدرسه ابتدایی فعالیت دارند که 19 واحد آموزش ابتدایی در مناطق روستایی و هشت واحد آن در شهر لوندویل واقع است.

بخشدار لوندویل، فعالیت هشت باب مسجد، کتابخانه عمومی، اداره‌های آب و فاضلاب شهر، گاز، برق (در شرف تاسیس)، جهاد کشاورزی، مرکز حفاظت از منابع طبیعی و… است.

وی از تاسیس حوزه دادگستری و انتظامی در بخش و شهر لوندویل در آینده خبر داد.

خالق‌وردی‌پور، مجتمع بهزیستی، خدمات بانکی،آموزشگاه‌های علمی آزاد، تعداد دفاتر ثبت اسناد، تعداد شعب شورای حل اختلاف و… را از جمله خدمات مورد نیاز مردم در لوندویل ذکر کرد.

*لوندویل قطب گردشگری منطقه می‌شود

وی خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات و ظرفیت‌های لازم  لوندویل، این شهر می‌تواند منطقه توریستی و قطب گردشگری شود.

به گفته این مسئول، بخش و شهر لوندویل دارای جاذبه‌های فرهنگی و مذهبی، طبیعی فراوانی برای گردشگری از جمله

امامزاده ابراهیم و قاسم کانرود، آرامگاه بابا حسن از عرفای منطقه، آرامگاه محمد دوست در قره سو، آرامگاه بابا علی در روستای باباعلی است.

وی مجتمع ساحلی و گردشگری 17 هکتار صدف سیبلی، روستای باستانی سیبلی، آبشاری زیبای لاتون در بین جنگل‌های لاتون با ارتفاع حدود 103 متر، آبشار میه‌کومی، آب‌گرم روستای کوته کومه، مناطقی سرسبز و ییلاقی لاتون، باباعلی، اسبینه، سواحل و… را از جمله زیبایی‌های منحصر به‌فرد لوندویل برشمرد.

خالق‌وردی‌پور افزود: طرح هادی روستاهای این بخش با پیگیری دهیاران بخش و بخشداری و با همکاری بنیاد مسکن و اداره ثبت آستارا به اتمام رسیده است و در بیشتر روستاها در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه بیشتر دهیاران دهستان لوندویل و چلوند با پیگیری‌های دهیاران و شوراها و بخشداری دارای ساختمان مجهز  و به روز هستند، گفت: بیشتر از اعتبارات دولتی برای ساخت یا خرید ساختمان استفاده شده است.

بخشدار لوندویل ادامه داد: با کمک و مساعدت دولت برای دهیاری‌های بخش امکانات و ماشین‌آلات حمل زباله و بیل و لودر و دیگر امکانات فراهم شده است که با هماهنگی مدیر عامل تعاونی دهیاران امکانات و ماشین‌آلات بین دهیاران برای برطرف شدن خدمات به مردم منطقه استفاده می‌شود.

وی درباره پل اصلی ورودی شهر لوندویل متذکر شد: با پیگیری  بخشداری و فرماندار و دیگر مسئولان و نماینده آستارا به‌زودی پل شهر لوندویل تکمیل و مشکل ترافیک این شهر برطرف می‌شود.

 

*وجود بازارچه مثلثی مشکل لوندویل

خالق‌وردی‌پور، اصلی‌ترین مشکل لوندویل را بازارچه معروف به مثلثی آن دانست و تصریح کرد: درصدد تامین اعتبار برای این بازارچه هستیم و فرماندار و نماینده پیگیری می‌کنند تا در صورت تحقق بودجه تامین اعتبار مغازه‌های مثلثی حریم راه آزادسازی شده و مشکل ترافیک لوندویل برطرف شود.

وی با بیان اینکه در ایام تعطیلات بهار و تابستان همواره شاهد حضور جمع زیادی از مسافران و مهمانان نوروزی هستیم، خاطرنشان کرد: به همین دلیل توسعه زیرساخت‌های گردشگری در لوندویل اهمیت خاصی دارد.

بخشدار لوندویل افزود: امسال در امر ساحل‌سازی و زیباسازی لوندویل اقدام‌های موثری انجام شده و این امر در جذب گردشگر و افزایش میزان ماندگاری گردشگران تاثیرگذار است.

وی اضافه کرد: خدمات‌رسانی بهینه به مسافران در فصل بهار و تابستان و دیگر تعطیلات و افزایش امکانات رفاهی برای مهمانان نوروزی مورد تا?کید مسئولان منطقه قرار دارد و در تعطیلات بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را ارائه می‌دهیم.

*لوندویل هدف گردشگری مسافران است

خالق‌وردی‌پور، پارک حیات وحش لوندویل و دیگر مناطق بکر را از جمله مقصد گردشگران نامید.

وی با اشاره به اینکه تعامل بسیار خوبی با خیران و کمیته امداد آستارا برقرار است، یادآور شد: کمیته امداد در بخش لوندویل موجب برکات زیادی از جمله رسیدگی به محرومان و خانه‌سازی برای محرومان شده است.

این مسئول همکاری بین شورای بخش و شوراهای روستا و دهیاران با بخشداری را خوب توصیف کرد و یادآور شد: بیشتر برنامه از جمله پل‌سازی و دیگر کارهای عمرانی روستا با بودجه عمرانی دهیاری‌ها تامین می‌شود.

وی پل‌سازی، دیواره سازی رودخانه برای ایمنی روستاها را از جمله فعالیت‌های عمرانی ذکر کرد.

خالق‌وردی‌پور، پیگیری  خدمات‌رسانی به روستاها از جمله  تعویض تیر چراغ‌برق‌های قدیم چوبی و تعریض شبکه برق روستاها و نصب ترانس‌های جدید برق توسط اداره برق آستارا و در بحث لوله‌کشی آب روستاها را از دیگر خدمات برشمرد.

*نصب دکل صدا و سیما در لوندویل

وی درباره نصب دکل‌های تلویزیونی صدا و سیما در بخش و شهر لوندویل خاطرنشان کرد: دو روستای لوندویل شبکه تلویزیونی نداشتند که با پیگیری بخشدار توسط صدا و سیما دو دکل تقویت صدا و سیما در این روستاها احداث شد.

بخشدار لوندویل، ترمیم سه گورستان روستاها و بازسازی و غسالخانه‌ها توسط دهیاران را از دیگر خدمات ذکر کرد و افزود: در بحث ورزشگاه‌ها نیز یک مجتمع ورزشی با همکاری  شوراها و بخشداری مجتمع ورزشی سیبلی و کانرود احداث و راه اندازی شده و در حال استفاده است.

وی یادآور شد: زمینی به متراژ 17 هزار متر مربع در روستای قره‌سو برای ورزشکاران با کمک و مساعدت اداره منابع طبیعی و مردم و دهیاری و شورای قره‌سو تهیه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

*مسئله اشتغال جوان تحصیل‌کرده مشکل لوندویل

خالق‌وردی‌پور، زیبا سازی روستاهای بخش و مهار آب‌های سطحی کارهای عمرانی و زیربنایی برای هدایت آب‌های سطحی به بیرون از روستا را از دیگر اقدام‌ها برشمرد.

وی به مشکلات لوندویل اشاره کرد و متذکر شد: بیشتر مشکلات روستاهای بخش لوندویل مسئله اشتغال فارغ‌التحصیلان و جوانان بخش و شهر است.

این مسئول، بحث آسفالت و شن‌ریزی و لایروبی و دیواره‌سازی رودخانه‌ها برای ایمن‌سازی و استقرار و تاسیس اداره‌ها در بخش و شهر لوندویل را از دیگر مشکلات نامید و یادآور شد: امیدواریم با پیگیری مسئولان امر این مشکلات برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: بخش لوندویل به دلیل محرومیت توجه ویژه‌ای را می‌طلبد.

سیروس خالق وردی پور متولد 1340 سیبلی  از توابع بخش لوندویل آستارا  است و دارای تحصیلات فوق لیسانس در رشته ی علوم سیاسی است.

————————–

 

صابر فرضی‌زاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به اهمیت فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان هفته کتاب اظهار کرد: با توجه به اینکه ایران به لحاظ فرهنگی ریشه‌دار است و زمینه‌های بسیاری برای رشد در این زمینه وجود دارد، آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ کتاب و کتابخوانی می‌تواند موجب رشد و ارتقای فکری و فرهنگی آنها و تربیت نسل آینده برای گردش چرخ‌های جامعه شود.

وی افزود: به همین مناسبت در مراکز شماره یک و دو آستارا برنامه‌هایی دایر است که برگزاری نمایشگاه کتاب و نمایشگاه کتاب‌سازی اعضا از جمله آن است.

این مسئول تجلیل از 10 نفر اعضایی که بیشترین مطالعه کتاب را داشته‌اند و برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع «یاد یار مهربان» را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد.

وی از برگزاری مسابقه ادبی با نام «بهترین دوست من» و دعوت از دانش‌آموزان و مدیران و معلمان مدارس برای بازدید از نمایشگاه کتاب خبر داد.

فرضی‌زاد گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، بحث آزاد در باره کتاب و کتابخوانی و راهکارهای افزایش مطالعه با نام «مرا بخوان» در آستارا برگزار می‌شود.

وی فضاسازی مناسب مرکز و تبلیغات محیطی با نصب پرده و بنر را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب در آستارا برشمرد.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا، خاطرنشان کرد: مبینا حبیبی دانش‌آموز پایه اول راهنمایی در جشنواره قصه‌گویی حوزه غرب گیلان با بیان خلاقانه و تسلط در قصه‌گویی موفق به کسب مقام نخست شد که روز پنجشنبه برای شرکت در مسابقات استانی واقع در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان اعزام می‌شود.

—————


 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
رژیم اشغالگر قدس را عامل حمله تروریستی بیروت می‌دانیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رژیم اشغالگر قدس را عامل حمله تروریستی بیروت می‌دانیم، گفت: حمله تروریستی در بیروت را محکوم می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: رژیم اشغالگر قدس را عامل حمله تروریستی بیروت می‌دانیم

 

صفر نعیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با محکومیت حمله تروریستی در بیروت اظهار کرد: حمله تروریستی و انفجار بمب در منطقه بئرالحسن در الجناح در حومه جنوبی نزدیکی سفارت ایران در بیروت 23 شهید و بیش از 146 نفر زخمی شدند را محکوم می‌کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دولت لبنان و شورای امنیت سازمان ملل در خواست پیگیری و محکومیت حمله تروریستی و مجازات عاملان حمله تروریستی شد.

وی گفت: تروریسم چند ملیتی است و نمی‌تواند مقاومت را متوقف کند و مقاومت ادامه می‌یابد و تروریسم قادر نیست مقاومت را به زانو درآورد.

نعیمی ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان این حادثه، رژیم اشغالگر قدس را عامل حمله تروریستی امروز در بیروت دانست و افزود: مانند ترورهای کور در لبنان دستگاه‌های اطلاعاتی عربستان و رژیم اشغالگر پشت پرده انفجارهای امروز جنوب بیروت قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس این حمله تروریستی و دیگر ترورهای کور توسط دشمنان مقاومت را رصد کرده و پیگیری می‌کنند.

 

1- فرماندار آستارا : دکتر کیوان اسد پور  – ریس دفتر سید موسوی – مدیر حراست : فردین چایچیان

2-  امام جمعه آستارا : حجت الاسلام کاظم حافظ نیا — امام جماعت شهر و بخش لوندویل   حجت الاسلام عبادیان

3- نماینده استارا : دکتر صفر نعیمی  – ریس دفتر  سید تقوی

4- ریس دادگستری : سید طالبی

5- دادستان : دکتر علیزاده

6-معاون سیاسی فرماندار : مهندس شهاب زاده

7- معاون عمران فرماندار :  کرمزادگان

8-  فرمانده سپاه : سرهنگ منشور – ریس نمایندگی ولی فقیه سپاه : حجت الا اسلام عبادیان

9- فرمانده ناجا آستارا : سرهنگ خورسند

10- ریس اداره اطلاعات : نمازی

11- مدیر کل گمرک آستارا : بخشی

12- شهردار آستارا : مهندس اوجعلی کوهی  معاون : حاج جواد معیتی

13- شهردار لوندویل  :حاج   فرداد پور امن

 14- بخشدار مر کزی      : خوش سلیقه

15- بخشدار لوندویل : حاج سیروس خالقوردی پور

16 – ریس اداره صنعت و معدن و تجارت  و قایم مقام ریس سازمان : دکتر بیزن خالقوردی پور

17- ریس اداره گاز :  مهندس سیروس بود ش

18- ریس بنیاد شهید : حاج ایرج غنی پور

19- ریس اداره   ورزش و جوانان  :

20- ریس اداره بهزیستی : خانم شهبازی

21- ریس کمیته امداد  : رحمت الله رجبی

22- ریس پست :

23-ریس اداره ارشاد : ابراهیم مسئلتی

24- ریس اب شهری :ملک زادگان

25- ریس آب روستای : مهندس قاسم کپاری

26- ریس ابیاری : صیاد

27- ریس اداره پارک فناوری : مذتضی اسد پور

28-ریس اداره تبیلغات اسلامی : حجت الاالسلام ملایکی

29- ریس اداره اسحله و مهمات :

30- ریس اداره تعاون و کار و رفاه : نعمت یاور پور

31- ریس ادره توزیع برق :هدایت نزاد

32- ریس مر کزب بهداشت استارا : دکتر عباسقلی پور

33- ریس اداره گاز لوندویل : صدقکار

34- ریس ادره آب شهر لوندویل : وفایی

35- ریس اصناف آستارا : قادر دلق پوش

36- فرمانده هنگ مرزی : سرهنگ زارع

37- اداره استاندار :
38- اداره نفت :

39- اداره بنادر آستارا :

40-  اداره شیلات استارا : مهندس خاص پور

41- ریس اداره  دخانیات:

43- ریس اداره  کشاوزی : شیارکار

44- ریس اداره پایانه  :

45- ریس کتابخانه ملی آستارا :

46- ریس اداره مخابرات آستارا : خدابخش

47- فرمانده سپاه آستارا : سرهنگ ….

48- ریس امور مالیاتی آستارا : خانم …

49- ریس اداره تامین اجتماعی آستارا : سید قوام موسوی

50- ریس اداره آموزش و پرورش : فاضل تعیلمان

51- ریس ادره منابع طبیعی و آبخیز داری : مهندس سهیل توکلی

52- ریس اداره محیط زیست استارا : مهندس رسول قلی نزاد

——————-
 ریس شورای شهرستان آستارا : کیوان فتعلی زاده

 ریس شورای شهر استارا : سید سجاد  موسوی

ریس شورای شهر لوندویل عز یزنیا

 ریس شورابخش لوندویل :  علی جوینده

 ریس شورای بخش مر کزی : سلامت سپهر نزاد

- فرمانده نیروی دریایی سیبلی آستارا : ناخدایکم

- ریس شهرک صنعتی آستارا :موسوی

—————————————–
مطبوعات استارا
1- هفته نامه تارک خزر : رسول علی نزاد

2- هفته نامه آوای آستارا : حسین محبوب مقدم

3- دو هفته نامه خط آخر : داوود ملک زاده

4- ماهنامه طریقت : استاد برنج چی

5- ماهنامه کشکول :  خانم پروین ساسانیان مدیر مسول سردبیر کاظم زاده

6- ماهنامه سحر خیزان :  عزیزی

7- روز نامه آوای شمال : خبرنگار آستارا  اسماعیل اسدی دارستانی

8- روز نامه الکترونیکی آستارا نیوز  ااد   astaranews.com     / dardnews.ir / irannews1.com/   astaranews1.ir

9- خبر گزاری فارس : خبر نگار آستارا ااد

10- خبر گزاری جمهوری اسلامی ایران ک خبرنگار فاخری

11- ایسنا : رامین بشرویه

12- شبستان‌: پیمان ناصری

13- تسنیم : بهمن کاظم زاده
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حجم وسیعی از شالیزارها و اراضی کشاورزی صومعه‌سرا به دلیل عمق آبگرفتگی دچار سیل‌زدگی شدند و به صورت آبگیر بزرگ در آمدند.

تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-11:56 ب.ظ

 تداوم بارندگی‌ها موجب ایجاد وضعیت ویژه برای اعضای ستاد بحران این شهرستان شده است.

 

دستگاه‌های امداد رسان صومعه‌سرا به ویژه در مناطق روستایی حاشیه رودخانه‌ها از صبح امروز تا کنون در حال امدادرسانی به خانوارهای روستایی هستند.

عمق آبگرفتگی‌ در بخش تولمات و روستاهای حاشیه تالاب صومعه‌سرا دیده می‌شود.

شدت و تداوم آبگرفتگی موجب طغیان رودخانه‌ها و تالاب صومعه‌سرا شده است و به موجب آن تعدادی از راه‌های اصلی و فرعی این شهرستان در حال حاضر مسدود است.

نیروهای امدادی هلال احمر، راه و حوزه شهری و نیروهای شهرداری به صورت آماده‌باش در حال کمک‌رسانی به مردم هستند.

اکنون حجم وسیعی از شالیزارها و اراضی کشاورزی صومعه‌سرا به دلیل عمق آبگرفتگی به صورت آبگیری بزرگ در آمده‌اند.

مردم به صورت خودجوش همگام با نیروهای امدادرسان در تلاش برای کاهش معضل آبگرفتگی در منازل خود هستند.

شدت آبگرفتگی و همترازی آب رودخانه‌ها با معابر و جاده‌ها  موجی از نگرانی را در بین مردم روستانشین صومعه‌سرا ایجاد و فرصت استراحت و آسایش را از آنها سلب کرده است.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تالشان نیوز

تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-11:52 ب.ظ

رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان گفت : از مهمترین برنامه های این اداره در ماه مهر حضور یاسر عادل دوست در مسابقات قهرمانی جهانی سبک کن شین کاراته در کشور ژاپن و کسب مقام قهرمانی این دوره از مسابقات و حضور تکواندوکاران تالش در مسابقات تکواندو قهرمانی استان در خانه تکواندو رشت است.


منصور غفاری در گفتگو با خبرنگار ما از برگزاری مسابقات مختلف فوتبال در مهر ماه 92 خبر داد و اظهار کرد : مسابقات فوتبال زیر گروه دسته سوم کشور ، مسابقات لیگ برتر گیلان و مسابقات برتر فوتسال گیلان در این ماه بین تیم های مطرح و حاضر در لیگ دسته سوم کشور و لیگ برتراستان برگزار گردید.


رئیس اداره ورزش و جوانان تالش با اشاره به هفته دفاع مقدس به تشریح برنامه های این اداره در هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت : برگزاری مسابقات کیک بوکسینگ در سالن شهید زمانیان با حضور 4 تیم از شهرستان های ماسال – رضوانشهر- تالش- استارا با 38 مبارز که در نهایت تیم تالش که در مجموع با 11 مدال اول رضوانشهر با 9 مدال و ماسال با 7 مدال مقام های دوم و سوم نائل امدند ، برگزاری مسابقات بسکتبال بین تیم های منتخب انزلی و تالش که در نهایت تیم تالش با نتیجه 70 بر 67 موفق به پیروزی رسید.


وی برنامه های این اداره در هفته نیروی انتظامی را حضور تیم بزرگسالان جودو تالش در خانه جودو و رشت سالن یادگار امام ، برگزاری یکدوره مسابقه موتورسواری آفرود موتور کراس که در ساحل کلفوری تکی تازه آباد تالش باحضور 31 موتورسوار از سراسر استان که در نهایت اهدا جوایزی بنفرات برتر نام برد.


غفاری در پایان حضور جهانبخش آرمان جهت قضاوت در مسابقات لیگ دسته اول کشور بین تیم های نیروی زمینی و شهرداری یاسوج - ذوب اهن اصفهان و فولاد مبارکه - الوند همدان و فولاد یزد از دیگر فعالیت های مهم این اداره برشمرد.

----------------------------------

جلسه شورای آموزش و پرورش تالش با حضور فرماندار، امام جمعه و كلیه اعضاء شورا در آموزش و پرورش این شهرستان عصر روز گذشته برگزار شد.


 

  درابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین انصاری با تقدیر از حضورچشمگیرعزاداران حسینی در مراسم دهه اول ماه محرم از مجموعه آموزش و پرورش به جهت همكاری نزدیك با مبلغان اعزامی ایام محرم و همچنین اجرای برنامه های فرهنگی درشهرستان تشكر کرد .

امام جمعه تالش بر توجه بیشتر به امر نماز جماعت مدارس تاكید كرد و آمادگی خود را جهت حضور مستمر در نماز جماعت مدارس بصورت یك روز در هفته اعلام نمود.

 

* تشكیل فوری مجمع خیرین آموزش و پرورش با حضور معتمدین و خیرین بسیار ضروری است.

فرماندار تالش نیز با استماع گزارش مدیر آموزش و پرورش و نكته نظرات اعضای شورا ضمن تقدیر از حضور گسترده فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی 13 ابان خواستار همكاری همه جانبه مسئولین ادارات و نهاد ها جهت رفع مشكلات با آموزش و پرورش شد و گفت: با توجه به شرایط كنونی استفاده از ظرفیت های شهرستانی و همیاری خیرین در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش بسیار مؤثر بوده و تشكیل فوری مجمع خیرین آموزش و پرورش با حضور معتمدین و خیرین شهر و بخش های تابعه بسیار ضروری است.

كریم شعبانی افزود : برای حل مشكل مدرسه فتح طولارود مقدمات برگزاری جلسه ای با حضور نماینده و مسئولین شهرستان با معاون محترم استاندارفراهم شده است و امید واریم تا با تامین اعتبار لازم تخلیه مدرسه صورت نپذیرد.

در پایان جلسه اعضاء شورا نماز جماعت مغرب و عشاء را در نمازخانه آموزش و پرورش به امامت حجت الاسلام و المسلمین انصاری برگزار شد.

-----------------------------

گروهی از کوهنوردان تالشی به قلعه ۴۸۱۱ متری سبلان واقع در استان اردبیل صعود کردند.


در یک برنامه کوهنوردی دو گروه سخت کوش کلاهو و کادوسیان تالش، در شرایط خاص با آب و هوایی سرد و پاییزی استان گیلان و دامنه های کوه سبلان، موفق به فتح این قله شدند.

 

اسامی کوهنوردان: ایرج نظری ، فرهاد ملکپور ، جعفر جعفری جاهد ، غفور تیموری (سرپرست) ، صابر صامت ، غلامرضا ابروش - مرتضی وظیفه ، کیوان برهانی ، مبین ولدبیگی ، احمد نجفعلی زاده ، شاهرخ کاظمی ، فرشاد ترابی


Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

سبلان سومین قله بلند ایران (پس از دماوند و علم‌کوه) و یک کوه آتشفشانی غیرفعال است و در استان اردبیل و در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشگین‌شهر واقع است. ارتفاع قله این کوه ۴۸۱۱ متر است و در بالای قله آن دریاچه کوچکی قرار دارد.

 

 

 

-----------------------------


  


روز گذشته طی جلسه ای با حضور برخی مسئولین شهرستان تالش و استان گیلان، شهردار چوبر معارفه شد.


 

روز گذشته (26 آبان 92) طی جلسه ایی با حضور کریم شعبانی فرماندار تالش و کرمی مدیرکل دفتر امور شهری و روستایی استانداری گیلان و جمعی از مسئولین محلی و اعضای شورای اسلامی شهر چوبر، سید یونس هاشمی به عنوان شهردار جدید معرفی شد.


در این مراسم از خدمات ارزشمند سید حمزه موسوی در زمان تصدی گری سرپرست شهرداری چوبر نیز تقدیر و تشکر شد.


-------------------------------رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رضوانشهر گفت: هنرمند پیشکسوت موسیقی نواحی تالش نشین، روز گذشته دار فنای را وداع گفت.


 

علیرضا ملکی نژاد اظهار کرد: خبر غروب آفتاب زندگانی دنیوی هنرمند عزیز و چهره پیشکسوت عرصه موسیقی، زنده یاد "قسمت خانی"، بارسنگینی از اندوه و حسرت را بر شانه‌های عرصه هنر این شهرستان نهاد.


قسمت خانی یکی از پیشکسوتان موسیقی کشورمان بود که چند ماهی را به علت بیماری ریوی در بستر بیماری به سر برد و در نهایت ساعت 10 صبح روز گذشته (26 آبان 92 ) دار فانی را وداع گفت و به دیار باقی شتافت.


*بخشی از زندگی هنری استاد خانی


استاد قسمت خانی از خوانندگان اشعار تالشی بود که درسال 1323 در روستای اسطلخ زیر شاندرمن متولد شد.

این هنرمند فقید، آلبوم های متعددی از اشعار خود را با همکاری فرادی چون آرمین فریدی منتشر نمود و در جشنواره های متعددی در ایران و کشورهای مختلفی مانند اسپانیا، اتریش، سوئد، اوکراین و... شرکت کرد تا آوازها و نغمه های دلنشین تالشی در جای جای جهان گیتی منتشر شود.


پایگاه خبری،تحلیلی درد نیوز  و آستارا نیوز این ضایعه وارده را به جامعه هنر و مردم تالشی زبان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال طلب مغفرت و صبر و شکیبایی برای خانواده ایشان را خواستاریم.

روحش شاد و یادش گرامی باد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کوچک‌ترین مدرسه جهان در گیلان/تصاویر

تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-11:47 ب.ظ

دبستان صداقت در ییلاق "چواژیه" تالش استان گیلان با دو دانش‌آموز از کوچک‌ترین مدارس جهان به شمار می‌رود.

آستارا نیوز : آموزش و پرورش در تمامی کشورها رکن توسعه پایدار بوده و اثرگذارترین نهاد در توسعه فرهنگی، اجتماعی، علمی، اقتصادی و حتی سیاسی به شمار می رود.در حالیکه نوجوانان و جوانان کشور قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از تحصیل در بسیاری از مقاطع تحصیلی به دلیل نبود امکانات محروم بودند، پس از گذشت 35سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی شاهد فعالیت مدرسه‌ای با دو دانش‌آموز در یکی از نقاط صعب‌العبور شهرستان تالش در غرب استان گیلان هستیم.دبستان صداقت در روستای عشایری "چواژیه" اسالم تالش یکی از کوچکترین مدارس جهان به شمار می‌رود که با ساختمانی مجهز و پیش‌ساخته در اختیار یک معلم و دو دانش‌آموز دختر و پسر است. 

 

تحصیل 1000دانش‌آموز عشایری در تالش مدیر آموزش و پرورش تالش  با بیان اینکه این شهرستان دارای 35هزار و 500 دانش‌آموز است، اظهار کرد: تالش دارای یک‌هزار دانش‌آموز در حال تحصیل در 50 مدرسه عشایری است.کاوس کرمی با بیان اینکه در تالش 190 کلاس با بیش از سه‌هزار و 400 دانش آموز کلاس اولی تحصیل می‌کنند، افزود: این شهرستان دارای 524 مدرسه کددار وبیش از 35هزار و 500 دانش‌آموز است.وی با اشاره به اینکه تالش، دومین شهرستان گیلان از نظر تعداد دانش‌آموزان است، گفت: یک‌هزار و 524کلاس درس در مقاطع مختلف تحصیلی در تالش فعال است که حدود 18هزار نفر از این دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند.آزیتا و زاهد، دو دانش‌آموز دبستان صداقتمدیر آموزش و پرورش تالش با بیان اینکه یکی از 50 مدرسه عشایری تالش، دبستان صداقت است، تصریح کرد: دبستان صداقت در حدود 40کیلومتری مرکز شهر تالش در ارتفاعات کوهستانی بخش اسالم قرار دارد.کرمی، افزود: راه مواصلاتی به روستای هشت‌ خانواره چواژیه صعب‌العبور و کوهستانی بوده و دبستان صداقت تنها دارای دو دانش‌آموز پایه اول و پنجم دبستان با نام‌های آزیتا و زاهد است. 

آموزگار فوق‌لیسانس دبستان صداقتوی با بیان اینکه نظام آموزشی کشور برای تعلیم و تربیت دقیق و صحیح تک‌تک دانش‌آموزان حساسیت خاصی قائل است، گفت: آموزگار دبستان عشایری صداقت با دو دانش‌آموز دارای مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس علوم تربیتی و از آموزگاران موفق تالش است.مدیر آموزش و پرورش تالش، معلمی را عشق به اعتلای جامعه دانست و گفت: پورجوزی، آموزگار دبستان صداقت با یک موتورسیکلت شخصی اول هفته به ییلاق چوزایه می‌رود و چهارشنبه‌ها به تالش بر می‌گردد.کرمی با بیان اینکه دبستان صداقت جزو مدارس درجه سه عشایری سیارمحسوب می شود، خاطرنشان کرد: آزیتا دانش‌آموز پنجم دبستان و زاهد دانش‌آموز پایه اول دبستان این مدرسه است.وی با بیان اینکه ییلاق چواژیه تالش در قلب رشته کوه‌های تالش و بعد از نهالستان پیسه‌سون قرار دارد، گفت:  آزیتا دانش‌آموز 10ساله تالشی که یکی از دانش‌آموزان دبستان صداقت چواژیه است، هر روز حدود 30دقیقه پیاده‌روی می‌کند تا از روستای همجوار به مدرسه بیاید.مدیر آموزش و پرورش تالش، تصریح کرد: دانش‌آموزان دبستان صداقت پس از پایان دوران تحصیلی دبستان به مدارس شبانه‌روزی تالش برای ادامه تحصیل رایگان منتقل می‌شوند.معلمی شغل نیستآموزگار و مدیر دبستان صداقت گفت: با عشقی که به تعلیم و تربیت و معلمی دارم به چواژیه می‌آیم تا به فرزندان و امیدان آینده کشور تدریس کنم.امیر پورجوزی با تاکید بر اینکه معلمی شغل نیست، افزود: معلمی ادامه راه انبیاء است و باید تلاش کنیم تا دانش‌آموزان را با ظرافت خاص و روش‌های نوین آموزشی تربیت کنیم.

وی با ابراز رضایت از وضعیت تحصیلی، آزیتا و زاهد دو دانش‌آموز دبستان صداقت، گفت: هر دوی این دانش‌آموزان به برکت انقلاب اسلامی در حال تحصیل بوده و می‌توانند آینده روشن علمی را برای خود رقم بزنند.آموزگار دبستان صداقت، با بیان اینکه آزیتا و زاهد علاقه زیادی به تحصیل دارند، تصریح کرد: چهارسال سابقه تدریس در آموزش و پرورش دارم و تدریس از علایق زندگی شخصی من است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

روسای ادارات آستارا و لوندویل

تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-11:13 ب.ظ

1- فرماندار آستارا : دکتر کیوان اسد پور  – ریس دفتر سید موسوی – مدیر حراست : فردین چایچیان

2-  امام جمعه آستارا : حجت الاسلام کاظم حافظ نیا — امام جماعت شهر و بخش لوندویل   حجت الاسلام عبادیان

3- نماینده استارا : دکتر صفر نعیمی  – ریس دفتر  سید تقوی

4- ریس دادگستری : سید طالبی

5- دادستان : دکتر علیزاده

6-معاون سیاسی فرماندار : مهندس شهاب زاده

7- معاون عمران فرماندار :  کرمزادگان

8-  فرمانده سپاه : سرهنگ منشور – ریس نمایندگی ولی فقیه سپاه : حجت الا اسلام عبادیان

9- فرمانده ناجا آستارا : سرهنگ خورسند

10- ریس اداره اطلاعات : نمازی

11- مدیر کل گمرک آستارا : بخشی

12- شهردار آستارا : مهندس اوجعلی کوهی  معاون : حاج جواد معیتی

13- شهردار لوندویل  :حاج   فرداد پور امن

 14- بخشدار مر کزی      : خوش سلیقه

15- بخشدار لوندویل : حاج سیروس خالقوردی پور

16 – ریس اداره صنعت و معدن و تجارت  و قایم مقام ریس سازمان : دکتر بیزن خالقوردی پور

17- ریس اداره گاز :  مهندس سیروس بود ش

18- ریس بنیاد شهید : حاج ایرج غنی پور

19- ریس اداره   ورزش و جوانان  :

20- ریس اداره بهزیستی : خانم شهبازی

21- ریس کمیته امداد  : رحمت الله رجبی

22- ریس پست :

23-ریس اداره ارشاد : ابراهیم مسئلتی

24- ریس اب شهری :ملک زادگان

25- ریس آب روستای : مهندس قاسم کپاری

26- ریس ابیاری : صیاد

27- ریس اداره پارک فناوری : مذتضی اسد پور

28-ریس اداره تبیلغات اسلامی : حجت الاالسلام ملایکی

29- ریس اداره اسحله و مهمات :

30- ریس اداره تعاون و کار و رفاه : نعمت یاور پور

31- ریس ادره توزیع برق :هدایت نزاد

32- ریس مر کزب بهداشت استارا : دکتر عباسقلی پور

33- ریس اداره گاز لوندویل : صدقکار

34- ریس ادره آب شهر لوندویل : وفایی

35- ریس اصناف آستارا : قادر دلق پوش

36- فرمانده هنگ مرزی : سرهنگ زارع

37- اداره استاندار :
38- اداره نفت :

39- اداره بنادر آستارا :

40-  اداره شیلات استارا : مهندس خاص پور

41- ریس اداره  دخانیات:

43- ریس اداره  کشاوزی : شیارکار

44- ریس اداره پایانه  :

45- ریس کتابخانه ملی آستارا :

46- ریس اداره مخابرات آستارا : خدابخش

47- فرمانده سپاه آستارا : سرهنگ ….

48- ریس امور مالیاتی آستارا : خانم …

49- ریس اداره تامین اجتماعی آستارا : سید قوام موسوی

50- ریس اداره آموزش و پرورش : فاضل تعیلمان

51- ریس ادره منابع طبیعی و آبخیز داری : مهندس سهیل توکلی

52- ریس اداره محیط زیست استارا : مهندس رسول قلی نزاد

——————-
 ریس شورای شهرستان آستارا : کیوان فتعلی زاده

 ریس شورای شهر استارا : سید سجاد  موسوی

ریس شورای شهر لوندویل عز یزنیا

 ریس شورابخش لوندویل :  علی جوینده

 ریس شورای بخش مر کزی : سلامت سپهر نزاد

- فرمانده نیروی دریایی سیبلی آستارا : ناخدایکم

- ریس شهرک صنعتی آستارا :موسوی

—————————————–
مطبوعات استارا
1- هفته نامه تارک خزر : رسول علی نزاد

2- هفته نامه آوای آستارا : حسین محبوب مقدم

3- دو هفته نامه خط آخر : داوود ملک زاده

4- ماهنامه طریقت : استاد برنج چی

5- ماهنامه کشکول :  خانم پروین ساسانیان مدیر مسول سردبیر کاظم زاده

6- ماهنامه سحر خیزان :  عزیزی

7- روز نامه آوای شمال : خبرنگار آستارا  اسماعیل اسدی دارستانی

8- روز نامه الکترونیکی آستارا نیوز  ااد   astaranews.com     / dardnews.ir / irannews1.com/   astaranews1.ir

9- خبر گزاری فارس : خبر نگار آستارا ااد

10- خبر گزاری جمهوری اسلامی ایران ک خبرنگار فاخری

11- ایسنا : رامین بشرویه

12- شبستان‌: پیمان ناصری

13- تسنیم : بهمن کاظم زاده

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :15
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  


Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic