به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب فروردین 1393

حقیقت نیوز

رانندگان برای دریافت بنزین در برخی از جایگاه‌های سوخت رشت صف‌های طولانی تشکیل دادند.

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-11:53 ب.ظ

رانندگان برای دریافت بنزین در برخی از جایگاه‌های سوخت رشت صف‌های طولانی تشکیل دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، با وجود اینکه هنوز به صورت رسمی افزایش نرخ بنزین اعلام نشده است، امشب صف‌های طولانی در برخی از جایگاه‌های سوخت بنزین مانند منطقه «چمارسرا» تشکیل شده است.

این در حالی است که در جایگاه‌های شلوغ بنزین ماموران انتظامی برای حفظ نظم و آرامش حضور دارند.

سهمیه بنزین بدون تغییر از اول اردیبهشت واریز می‌شود

طبق اعلام ستاد مدیریت حمل‌‌ونقل و سوخت، سهمیه اردیبهشت‌ امسال خودروهای عمومی تاکسی، وانت‌بار، آژانس و دیگر خودروهای عمومی مانند ماه‌های قبل بدون تغییر سهمیه و قیمت از اول اردیبهشت‌ واریز می‌شود.

این سهمیه‌ها تا زمان اجرای فاز دوم اعتبار دارد که با آغاز فاز دوم سهمیه‌های جدید اعمال می‌شود.

این ستاد اعلام کرد که درباره سهمیه اردیبهشت خودروهای شخصی نیز فعلاً تا آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها می‌توانند از ذخیره بنزین 400 تومانی ماه‌های قبل و بنزین‌ نیمه یارانه‌ای 700 تومانی استفاده کنند.

در روزهای آینده قیمت و سهمیه خودروهای شخصی طبق مصوبات ستاد هدفمندی یارانه‌ها اعلام می‌‌شود.

گیلان مشکل سوخت ندارد

فردین چراجی مدیر منطقه‌ای پخش فرآورده‌های نفتی گیلان نیز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: ذخیره‌سازی مواد سوختی از جمله بنزین در گیلان به اندازه کافی موجود است و مشکلی از بابت سوخت بنزین و دیگر مواد سوختی در گیلان وجود ندارد.

فرماندار رشت نیز با اشاره به وجود 6 هزار و 100 دستگاه تاکسی در این شهر اظهار کرد: نرخ کرایه حمل و نقل عمومی درون شهری رشت تا اطلاع ثانوی هیچ‌گونه افزایشی نخواهد داشت.

سید عیسی مهدوی از شهروندان رشت خواست تا برای جابه‌جایی درون شهری از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استاد اشرف آقا حریری پژوهشگر، محقق و نویسنده استارایی(۳۱ فروردین) در سن ۸۹ سالگی به دلیل ایست قلبی به دیار حق شتافت.

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-11:51 ب.ظ

استاد اشرف آقا حریری پژوهشگر، محقق و نویسنده  استارایی(۳۱ فروردین) در سن ۸۹ سالگی به دلیل ایست قلبی به دیار حق شتافت.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چگونه بدون سرمایه پولدار شویم؟

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-11:48 ب.ظ

کسب و کار ,پولدار شدن

راه انداختن هر کار تازه ای سرمایه می خواهد اما نه سرمایه میلیاردی، سرمایه اصلی افرادی که این روزها به اسم موفق و سرمایه دار می شناسیمشان هوش، زمان سنجی ، ابتکار و ریسک پذیری شان است. در این گزارش به برخی از این کارها اشاره می کنیم.

وقتی حرف از راه انداختن یک شغل جدید و یک کسب و کار می شود سریع یاد یک مغازه ،دفتر کار شیک، کلی کارمند و برو بیا می افتیم که چندین میلیون سرمایه می خواهد. بعد هم منصرف می شویم و دچار افسردگی می شویم!!


راه انداختن هر کار تازه ای سرمایه می خواهد اما نه سرمایه میلیاردی، سرمایه اصلی افرادی که این روزها به اسم موفق و سرمایه دار می شناسیمشان هوش، زمان سنجی ، ابتکار و ریسک پذیری شان است.


در این گزارش به برخی از این کارها اشاره می کنیم. البته ما به شما ماهیگیری یاد می دهیم فقط ایده می دهیم این شما هستید که باید توانایی هایتان را بسنجید و با این ایده ها کسب خودتان را راه بیندازید.

1 - اینترنت
راه انداختن یک سایت چندان هم پول نمی خواهد حتی سرمایه هنگفتی ام لازم ندارد به شرط اینکه ابتکار داشته باشید و وارد حوزه ای بشوید که تخصصش را دارید و می توانید از آن کسب درآمد کنید.
بعدش هم بازاریابی موثر و فعال می خواهدکه از عهده اش بربیایید.
اینترنت منبع درآمد خیلی خوبی است به شرط اینکه سعی کنید از زیر و بم آن اطلاعات بدست بیاورید و هر روز به دانشتان بیفزایید.

2 - صنایع دستی
هنر همیشه بازار دارد به شرط آنکه نیاز سنجی کندید بدانید چه چیزی در چه زمانی و برای چه کسانی جذابیت دارد آن وقت است که به راحتی می توانید هنر دست خودتان را به بالاترین قیمت بفروشید و کلی سود کنید.

3 - صنایع غذایی
خوردنی همیشه بازار دارد به شرط اینکه مبتکر باشید و سبک ارائه محصولاتتان متفاوت باشد جالب است بدانید گرفتن مجوز فعالیت از اتحادیه های مختلف مرتبط به صنایع غذایی خیلی هم دشوار نیست به شرط آنکه اهل نظافت باشید.

4 - خدمات
حوزه خدمات این روزها بازار خوبی دارد به شرط آنکه ابتدا موقعیت سنجی کنید که در چه منطقه ای از تهران چه خدمتی کم و یا محدود است.
سنگ بزرگ برندارید در سطح توان خودتان وارد عرصه شوید و به مرور خدماتتان را توسعه و بهبود بخشید.

5 - بهداشت و سلامت
در این فضای آلوده و هوای نامطبوع مردم به دنبال هر چیزی هستند که سلامت و شادابی را به آنها باز گرداند و دقایقی به آنها آرامش بدهد اگر کمی زرنگ باشید می توانید پول خوبی به جیب بزنید.

6 - بازاریابی و فروش
حتما لازم نیست شما خودتان تولید کننده باشید اگرچه این بخش ایده آل ماجرا باشد اما اگر بتوانید برای دیگران مشتری و بازار های تازه پیدا کنید اطمینان داشته باشید که برای سود خوبی خواهد داشت . خیلی ها هستند که تولیدات خوبی دارند اما راه فروشش را نمی دانند.

7 - اطلاع رسانی

حجم وسیع اخبار، اطلاعات و دانسته ها مردم را در سیلی از اطلاعات گرفتار کرده که نمی دانند کدام مناسب و برایشان کارآمد است اگر بتوانید این نیاز آنها را برآورده کنید سپاسگذار شما خواهند بود و حاضرند هزینه آن را هم بپردازند.

--------------------

طبیعت و زیبایی های آن همواره الهام بخش بشر برای خلق آثار بدیع و تلطیف روح و روان او و مأمنی برای فرار از هیاهوی دنیای بیرونی و درونی او بوده و هست، پس زیبا است اگر بتوانیم با شاخه ای گل و یا گلدانی كوچك همواره بخشی از طبیعت را همراه خود داشته باشیم.

گل در نگاه نخستین نتایج پژوهش پژوهشگران رفتارشناسی دانشگاه روگرز (Rutgers) در نیوجرسی آمریكا نشان می دهد، ارتباط با طبیعت و لذت بردن از مناظر زیبای آن راهی ساده، اما مهم جهت كسب آرامش و تلطیف روح و روان آدمی است كه در این بین كاشتن گل و گیاه و یا دریافت هدایایی مانند گل می تواند بیش از هر چیز شادی و طراوت را به انسان هدیه دهد.پژوهش ها نشان می دهد خریدن گل، كاشتن گل و گیاه و به طور كلی نگاه كردن به گل باعث برانگیخته شدن احساس شادی، آرامش و طراوت، مثبت اندیشی و دوری از غم و اندوه می شود.

پروفسور جنت هاویلند جونز- روانشناس- از دانشگاه روگرز می گوید: «نكته جالب توجه درباره نقش گل در سلامت روحی- روانی افراد آن است كه فرد با تماشا كردن به گل و لذت بردن از طراوت، رنگ و عطر زیبای آن می تواند حالت روحی نامتعادل خود را تغییر داده و به حالت طبیعی بازگرداند؛ در واقع گل عاملی جهت تعدیل رفتار در طول شبانه روز بوده و هر بار نگاه كردن به گل عاملی جهت ایجاد یك اتصال عصبی مثبت در مغز است.»

یافته های جدید ده ماه مطالعه مستمر پژوهشگران دانشگاه روگرز درباره رابطه بین گل و گیاه و سلامت روانی افراد نتایجی را به این شرح نشان داد:
- گل و گیاه به ویژه دریافت حتی یك شاخه گل یا یك گلدان كوچك گل به سرعت می تواند روحیه شخص را تغییر داده و او را شاد و هیجان زده كند. لبخند، اولین و مهم ترین نشانه این تغییر است. احساس شادی و سرزندگی در همه افراد و در هر سنی به سرعت و به خوبی نمایان می شود.

- گل- نگاه كردن یا دریافت گل- می تواند به مدت طولانی روی حالات روانی فرد تأثیر گذاشته و رفتار او را به سرعت دگرگون كند، به طوری كه افرادی كه در محیط اطرافشان- منزل، محل كار و...- گل و گیاه وجود دارد بیش از دیگران- دو تا چهار برابر- آرام، مهربان، شاد و با گذشت بوده و می توانند این حس را با رفتار مثبت خود به دیگران نیز منتقل كنند، بنابراین پژوهشگران توصیه می كنند همواره یك شاخه گل یا یك گلدان كوچك گل در معرض دید خود داشته باشید.

- هدیه دادن یا هدیه گرفتن گل می تواند برقراری ارتباط میان افراد را تسهیل كند كه این به ویژه درباره همسران، فرزند و والدین بسیار با اهمیت است.

- گل و گیاه باعث ایجاد حس نگرش مثبت به زندگی و آرامش (well being)،احساس شادی و رضایت (happiness)، صمیمت (intimacy) و آرامش (calm) در افراد می شود. رنگ گل ها نكته بسیار پراهمیتی است، به طوری كه گل ها با رنگ ملایم- صورتی، سفید، بنفش و...- حس شخص را به سوی احساسات آرام سوق داده و گل ها با رنگ های گرم و تند- قرمز، زرد، نارنجی و...- حس او را به سوی هیجان و سرزندگی پیش می برد.

- گل نشانه مشاركت و دوستی است، چرا كه با هدیه دادن گل، لذت بردن از زیبایی را با یكدیگر تقسیم می كنیم.دكتر جونز می افزاید: «دریافتیم گل و گیاه نه تنها بر احساسات شخصی افراد كه روی رفتارهای برونی و اجتماعی فرد نیز تأثیرگذار است.»پژوهشگران دانشگاه داكوتای شمالی آمریكا با بررسی بیش از ده هزار نفر در طول یك سال دریافتند هر فرد ۵ ثانیه پس از دریافت یك شاخه یا دسته گل و یا یك گلدان گل به عنوان هدیه، یكی از این سه عكس العمل را بروز می دهد:

- لبخند حاكی از ادب، احترام و تشكر
- لبخند حاكی از دوستی و صمیمیت
- لبخند هیجان زده همراه با عكس العمل یا كلامی خاص


هریك از این عكس العمل ها بسته به شخصی كه گل را هدیه گرفته و یا شخصی كه گل را هدیه داده است، متفاوت بوده و به حس شخص نیز مرتبط است. اما نكته مهم آن است كه یكی از این سه نوع لبخند و گاهی تلفیقی از هر دو، درست ۵ ثانیه پس از دریافت گل، بدون اراده، بروز می كند كه این نشان از تأثیر«زیبایی گل» روی مغز است.

چند نكته یافته ها نشان می دهد، فضاسازی منزل یا محل كار باید به گونه ای باشد كه گل و گیاه به خوبی در معرض دید افراد قرار گرفته و بخشی از فضای منزل به این مسأله اختصاص یابد. این فضا می تواند با استفاده از چند شاخه گل در گلدان، كاشتن گل در ایوان، پشت پنجره ها، كناره های اتاق و... ایجاد شود.

استفاده از گل در ورودی منزل، اتاق نشیمن و اتاق خواب ضروری است، به ویژه درباره ورودی منزل به طور غیرمستقیم خوشامدگویی به میهمانان را به همراه دارد.

-----------------------

من تا کنون در مورد عقاید مختلف در انسان های متفاوت، صحبت های زیادی کرده ام و حرف های زیادی با شما در این مورد که چگونه می توانید عقاید خود را در جهت بهبودی زندگیتان تغییر دهید، بیان نموده ام. برخی از افراد هستند که دارای نگرش های غلطی در زندگی می باشند و من تصور میکنم که دیگر نوبت به آن رسیده باشد که چند نمونه از این موارد را مخاطب قرار داده و سعی در رفع آنها داشته باشیم.
عقاید ابتدایی ما از روی رفتار و نگرش های پدر و مادر، معلمین، همکلاسی ها، تلویزیون، و سایر رسانه های جمعی شکل می گیرند. زمانی که جوان هستیم تصور میکنیم که بزرگتر ها بیشتر از ما درک می کنند، به همین دلیل هر چه را که می گویند باور می کنیم و به آنها اعتماد می کنیم. زمانی که بزرگتر می شویم به مرور زمان سیستم فکری مخصوص به خودمان را پیدا می کنیم، اما باز هم این امکان وجود دارد که بخشی از تفکرات و نگرش های زمان بچگی در وجود ما باقی بماند. گاهی اوقات خودمان هم متوجه نمی شویم که دارای یک چنین عقایدی هستیم.
در این قسمت چند نمونه از عادات نه چندان مناسب را برایتان ذکر می کنیم؛ ببینید که آیا در ذهن شما هم یک چنین گرایش هایی وجود دارند یا خیر؛
1- اگر در کاری شکست بخورید، بازنده هستید
این اتفاق ممکن است در تمام طول دوران تحصیلی و یا دوران شغلی برای ما اتفاق بیفتد. همه انتظار دارند که ما همیشه برنده، برنده، و برنده باشیم. شما باید این عقیده را در ذهن خود پرورش دهید که اگر چیزی را امتحان کردید، و در آن شکست خوردید، باید آنقدر آنرا تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کرده و پیروز شوید. اگر شما معتقد باشید که اگر در کاری شکست خوردید، آنوقت بازنده هستید پس باید بدانید که با این تفکر تمام مردم دنیا بازنده محسوب می شوند. با یک چنین اعتقادی فقط خودتان را از صحنه پیشرفت دور نگه می دارید. یک ایده نوین را جایگزین این تفکر غلط کنید.
2- اگر اجباری به تغییر نیست چرا تغییر کنیم
منظور من این نیست که به خاطر اصل تغییر و تحول در زندگی خود تغییر ایجاد کنید. بلکه نظر من این است که افراد باید با پیشرفت تکنولوژی خودشان را وفق داده از نوآوری ها بهره بیشتری در کارهای خود ببرند. ما باید تغییر کنیم تا بتوانیم در زندگی به جلو پیش برویم. تا آنجایی که می توانید از افرادی که به سکون تمایل دارند و از تغییر و تحول خوششان نمی آید پرهیز کنید. اگر متوجه تغییری می شوید که می تواند در زندگی شما پیشرفت ایجاد کنید حتماً آن را امتحان کنید.
3- تو به اندازه کافی مهارت نداری که از پس آن بربیایی
هیچ کس در زندگی از همان ابتدا به اندازه کافی در کاری مهارت بالا نداشته و همه بالاخره از یک جایی کار خود را شروع کردند.اگر تصمیم دارید کاری را انجام دهید، پس از همین حالا شروع کنید، به این دلیل که خیلی چیزها را در مورد آن مطلب نمی دانید، به خود استرس ندهید. حتماً نباید مدرک دانشگاهی داشته باشید تا بتوانید از عهده کاری بر بیایید. باید آنقدر تلاش کنید تا به هدف خود برسید. منابع دیگری بجز دانشگاه هم هستند که می توانند اطلاعات مفیدی را در زمینه های مختلف در اختیار شما قرار دهند. فقط باید راه و روش مناسب را پیدا کنید. اگر کارهایتان را به درستی انجام دهید و از راه درست وارد شوید و ارزش های خود را دست کم نگیرید، به راحتی دیگران متوجه توانایی های شما خواهند شد.
4- برای شروع کاری تازه خیلی دیر شده
میانگن عادی سن در اروپا برای آقایون 75 و برای خانم ها 79 است. این ارقام در امریکا و اروپا نسبت تقریباً مشابهی دارند. البته این رقم هر روزه در حال افزایش است و شاید روزی برسد که میانگین سن انسان ها به 100 سال نیز افزایش پیدا کند. این بدان معناست که هیچ وقت برای شروع کار تازه ای دیر نمی شود. شروع یک کار یا معامله تازه، راه مناسبی است که ذهن خود را فعال نگه دارید. همچنین این کار می تواند اشتیاق لازم برای انجام سایر کارها را نیز در اختیار شما قرار دهد. به هر حال هر کسی در یک سنی از دنیا می رود، اگر بخواهید منتظر روز مرگ خود بنشینید، آنوقت به هچ کاری نمی رسید، پس فقط هر کار تازه ای را امتحان کنید، اینطوری از زندگی لذت بیشتری خواهید برد.
5- پذیرش جبر مطلق
این شما هستید که زندگی خود را کنترل می کنید و هیچ کس دیگری نمی تواند این کار را بدون خواست و اراده شما انجام دهد. خداوند در درون شما نهفته است و نیروهای درونی شما را تقویت می کند. زمانی که نماز می خوانید، نه تنها شکر خداوند را به جا می آورید، بلکه خودتان را به یک زندگی بهتر ترغیب می کنید. زمانیکه از او طلب بخشش می کنید، از خودتان بخشش می خواهید. هیچ کس در جهان هستی نمی تواند واکنش های شما را کنترل کند. هیچ گاه اجازه ندهید یک چنین ایده ای به ذهن شما خطور کند. نباید به هیچ چیز و هیچ کس اجازه دهید که کنترل زندگیتان را به عهده بگیرند. برای خودتان زندگی کنید و به دیگران هم کمک کند که این کار را انجام دهند.
6- قدر و لیاقت شما محدود نیست
این حقیقت که شما زنده هستید و زندگی می کنید، باعث می شود که از شما یک انسان منحصر بفرد بسازد. اگر می خواهید در تمام مراحل زندگی از دیگران برتر باشید باید برای آن زحمت بکشید و تلاش کنید. همه افراد دارای استعدادها و توانایی هایی هستند که خودشان هم از آنها خبر ندارند. همه چیز را امتحان کنید تا بالاخره چیزی را که به آن علاقه دارید پیدا کنید. من به شدت اعتقاد به تغییر و تحول دارم. حتماً لازم نیست که در تمام طول عمر خود تنها یک کار را تکرار کنید. شیوه زندگی کردن خود را آنقدر تغییر دهید تا اینکه به راهی برسید که از صمیم قلب آنرا دوست می دارید.
7- جهان اطراف ما تغییر نمی کند
دنیا از شما تشکیل شده. هر فردی که بر روی این کره خاکی زندگی می کند، یک دنیای متفاوت در ذهن خود دارد. تو دنیا را همانند من نمی بینی و من هم دنیا را مانند تو و خیلی از افراد دیگر نمی بینم. بنابراین همه چیز در دنیا به شما بستگی دارد. حالا به من بگویید: برای تغییر دنیای خود قصد دارید چه کاری انجام دهید؟
8- هیچ کس مرا قبول ندارد
من به شما اطمینان دارم اما نظر من هیچ ارزشی ندارد، نظر هیچ کس مهم نیست؛ شما خودتان هستید که باید به خود اعتماد کنید. به محض اینکه به خودتان ایمان پیدا کردید دیگران هم به شما اعتماد پیدا می کنند، اما سعی کنید خودتان را به نظریات دیگران وابسته نکنید.
9- من هیچ وقت نمی توانم خیلی پولدار شوم
من این جمله را بارها و بارها از زبان دیگران شنیده ام. ذهن ما همان قدر پول در می آورد که انتظارش را دارد. اگر من دائماً به خودم بگویم: "هیچ راهی وجود ندارد که من بتوانم میلیونی پول در بیاورم" ذهنم دیگر دنبال راههای نمی گردد که از طریق آن بتوانم میلیون ها تومان پول بدست آورم. اصلاً مهم نیست که افکار شما تا چه حد بلند پروازانه باشد حتی اگر به نتیچه هم نرسید حداقل یک ایده جدید را خلق کرده اید.
10- هیچ کاری در این مورد از دستم بر نمی آید
ناآگاهانه است! شما می توانید جنبه های مختلف زندگی خود را تغییر دهید. برخی از افراد نمی توانند یک چنین نگرشی را در ذهن خود ایجاد کنید و این مسئله واقعاً شرم آور است. زندگی ممکن است دشواری های بسیار زیادی را داشته باشد و تصمیم گیری هم دل و جرات زیادی می خواهد، اما شما توانایی تغییر همه چیز را دارید. بدانید که از زندگی خود چه می خواهید، ببینید چه مراحلی را باید طی کنید و بعد هم همه چیز را تغییر دهید.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چطور انسانی خوش بین باشیم ؟

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-11:47 ب.ظ

امـروزه بـطرز گـسترده ای عقیده بر این است كه خوش بینی قابلیـت سیـستم دفـاعـی بدن را برای مبارزه با بیماری ها افزایش می دهد.!

آن نـدای درونـی ذهـن شـمـا كـه زمـزمـه مـی كـنـد، هـر چـیزی امكان پذیر است بـجـای غیر ممكن است، یا چه روز خوبی است، بجای زندگی سخت است همانـند نوری برای گذشتن از پیچ و خم دشواریهای زندگی یاریتان میكند.

خوش بینی محض در افراد بصورت نادر یافت شده و چنین اشخاصی اغلب مـورد پـسند دیـگـران نیستند. ما كسانی كه دائما در حال خوشحالی و شـادمـانی هسـتـند را مـورد تـمسخر قـرارداده و خـود آشـكارا بـخاطر بـدی هـوا یـا كـمبـود چای در دفتركار دچار تردید میشویم. در حـیرتیم كه آنها چگونه میتواننـد دنـیا را آنگونه كه هست نبینند؟ -- دنیایی كه مملو از ناملایمات و بی عدالتی است.

خوب، حقیقت این است كه آنها عقـیـده دارند كه دنیا به همراه مردمانش دارای عیوب و كاستی می باشند، اما به سـادگی تمركز روی چیزهای خوب را برمـی گـزینـند. و چنین دیدگاهی فواید بزرگی را بدنبال خواهد داشت؛ سلامتی بهتـر، انـرژی بیـشتر، خلاقیت، توانایی های حل مسئله و یك حس كلی سرور و شادمانی.

بنابراین، آیا میتوانیم یك سوئیچ خوشبینی كوچك را در ذهنمان روشن كرده و بلافاصلـه شاهـد اثـرات و نـتایج مطلوب آن باشیم؟ متاسفانه آنـقدرهـا هـم سـاده نـیـست -- امـا روشهـایی وجود دارند كه بتوان با آنها مثبت بـودن را تـمـرین كـرده تـا بـصورت واكـنـشی طبیعی در بیاید و منفی نگری را تقلیل دهد.

تست خـوش بینی انتهای مقالـه را انـجام داده تا در مـورد هرگـونه تـمایلاتی كه بسمت منـفـی انـدیشی داریـد و نـیـز چـگونـگی قدم برداشتن برای بهبود دیدگاهـتان نسبت به مسائل، آگاهی حاصل نمایید.

سلامتی شما به آن بستگی دارد

 

اشـخاص خوش بین در برابر بیماریهای عفونی و مسری مقاومتر بوده و بهتر می تواننـد امراض مزمن را از خود دفع كنند. در یك مطالعه علمی محققان 96 مردی كه یك بار دچار حمله قلـبی شـده بودند را مورد بررسی قرار دادند. بعد از طی مدت هشت سال، از هر 16 مرد بـدبیـن، 15 نفرشان جان باختند و از هــر 16 نــفـر مــرد خــوش بـیـن فـقـط پــنج نفرشان از دنیا رفتند.

امـروزه بـطرز گـسترده ای عقیده بر این است كه خوش بینی قابلیـت سیـستم دفـاعـی بدن را برای مبارزه با بیماری ها افزایش می دهد. این ممكن است به آن دلیل باشد كه افراد خوشبین دارای پایین ترین سطح استرس در یك اجتماع می بـاشند. و هــمگی ما میدانیم كه استرس كمتر به معنای داشتن بدنی سالمتر است.

پیش به سوی مسائلی كه ممكن است بخواهید آنها را تغییر دهید...

 

چطور انسانی خوش بین باشیم ؟

 

خود شكوفایی كامبخش

بـرای بـسیاری از افـراد، عـقایـد تـعییـن كنـنده اعـمال و طـرز بـرخوردها نسبت به زندگی میباشد. از آنجایی كـه رفتارها و نگرش ها چنین نـقش عمده ای در چگونگی احسـاس شما ایفا می كنند، باید عقاید را بازنگری نموده و بـرآورد كنید كه كدام یـك بـه نفـعتـان و كدام یـك به ضررتان است. میزان خوش بـینی شـما نوع نگرشتان را نسبت به زندگی و دنیای پیرامون منعكس می كند. اگر احساس می نمایید نیـاز دارید انـدكی خـوشبین تر باشد، نكات زیر را دنبال كنید.

 شرایط دوپهلو را درك كنید

 

هیچگاه با موقیتعهای دوپهلو جوری برخورد نكنـید كـه گویـی دوپهلو نیستند. همیشه با مـسائل آن گـونه كه هستند رفتار نمایید. برای مثال وقـتی روی جنسی سرمایه گـذاری می كنید، به خود بقبولانـید كـه ممكن است آن جنس ارزان شده و شما مقداری از پول خود را از دست بدهید.

با این حال فرد خوش بین این نكته را میداند و ریسك میكند و بـه از دسـت دادن مقداری پول اهمیت نمی دهد. به علاوه هنگام روبرو شدن با این موقیتهای دوپهلو، تفـسیرهای منفی ممكن است منتهی به افسردگی و كسالت گردند.

متنوع فكر كنید

افراد خوش بین بر خلاف افراد بدبین از تفكری ملون برخورداند. در برابر موقیعت ها و ایده های جدید روشنفـكرتر بـاشید. از مـسر بـودن در مـورد دیـدگاه هـای خـود بـاز ایستاده و شروع به لذت بردن از افكار و نظرات دیگران نمایید.

 همه چیز را قطعی ندانید

اشخاص خوش بین بندرت مسائل را قطعی و بدون اشكال میدانند؛ آنها همیشـه انتقاد پذیر بوده و نظرات خوب دیگران را مد نظر قرار داده و بدنبال اصلاح خود هستند.

همه چیز را تغییرپذیر تصور كنید

افـراد خوش بین می دانند كه تغییر و دگرگونی یك چیز خوب و ضـروری اسـت. آنـهـا طـرز برخوردهای تطبیق پذیر و قابل تغییری از مسائل را در خود بوجود می آورند.

تفكری بخصوص داشته باشید


اشخاص خوش بین تمایل دارند بجای این كه در برابر مسائل كلی از طریق راه حل های عمومی واكـنش نـشان دهند، با مسائل خاص بـرای رسیـدن بـه یـك راه حـل عـمـومـی دست بگریبان شوند.

 

افكار خود را تغییر دهید 

در مورد رویدادهای ناگوار مداوم فكر نكنید. اگر رئیستان شما را از كار بركنار كرد و یـــا در یـك امتـحــان مهم قبول نشدید، توصیه ما این است كه با انجام كاری لذت بخـش افـكـار خود را از مشكلاتتان دور كنید چون تفكر به مسائل در چـهـارچـوب مـنـفی ذهن منتهی به یافتن راه حل های كمتر خواهد شد.

با كـمك كردن بـه احـوال خـود و كـسب اعتماد به نفس، افـرادی كـه دارای تمایلات بدبینانه هستند می تـوانند خود را آزاد سـاختـه و خـلاقانه تـر فكر كنند. برای اغلب مردم بدست آوردن چنین روحیه ای فقط چند هفته طول میكشد، اما بمحض یادگیری تــكنـیـك خوش بینی، دیگر برگشت به بدبینی بعید خواهد بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تفاوت مدیران در اونور دنیا و اینور دنیا!

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-11:19 ب.ظ

اونور دنیا : موفقیت مدیر بر اساس پیشرفت مجموعه تحت مدیریتش سنجیده می‌شود.
اینور دنیا : موفقیت مدیر سنجیده نمی‌شود، خود مدیر بودن نشانه موفقیت است.

اونور دنیا : مدیران بعضی وقت ها استعفا می‌دهند.
اینور دنیا : عشق به خدمت مانع از استعفا می‌شود.

اونور دنیا : افراد از مشاغل پایین شروع می‌کنند و به تدریج ممکن است مدیر شوند.
اینور دنیا : افراد مادرزادی مدیر هستند و اولین شغلشان در بیست سالگی مدیریت بزرگترین‌های کشور است.

اونور دنیا : برای یک پست مدیریت، دنبال مدیر می‌گردند.
اینور دنیا : برای یک فرد، دنبال پست مدیریت می‌گردند و در صورت لزوم این پست ساخته می‌شود.

اونور دنیا : یک کارمند ساده ممکن است سه سال بعد مدیر شود.
اینور دنیا : یک کارمند ساده، سه سال بعد همان کارمند ساده است، در حالیکه مدیرش سه بار عوض شده.

اونور دنیا : اگر بخواهند از دانش و تجربه کسی حداکثر استفاده را بکنند، او را مشاور مدیریت می‌کنند.
اینور دنیا : اگر بخواهند از کسی هیچ استفاده‌ای نکنند، او را مشاور مدیریت می‌کنند.

اونور دنیا : اگر کسی از کار برکنار شود، عذرخواهی می‌کند و حتی ممکن است محاکمه شود.
اینور دنیا : اگر کسی از کار برکنار شود، طی مراسم باشکوهی از او تقدیر می‌شود و پست مدیریت جدید می‌گیرد.

اونور دنیا : مدیران به صورت مستقل استخدام و برکنار می‌شوند، ولی به صورت گروهی و هماهنگ کار می‌کنند.
اینور دنیا : مدیران به صورت مستقل و غیرهماهنگ کارمی‌کنند، ولی به صورت گروهی استخدام و برکنار می‌شوند.

اونور دنیا : برای استخدام مدیر، در روزنامه آگهی می‌دهند و با برخی مصاحبه می‌کنند.
اینور دنیا : برای استخدام مدیر، به فرد مورد نظر تلفن می‌کنند.

اونور دنیا : زمان پایان کار یک مدیر و شروع کار مدیر بعدی از قبل مشخص است.
اینور دنیا : مدیران در همان روز حکم مدیریت یا برکناریشان را می‌گیرند.

اونور دنیا : همه می‌دانند درآمد قانونی یک مدیر زیاد است.
اینور دنیا : مدیران انسان‌های ساده زیستی هستند که درآمدشان به کسی ربطی ندارد.

اونور دنیا : برای مدیریت، سابقه کار مفید و لیاقت لازم است.
اینور دنیا : برای مدیریت، مورد اعتماد بودن کفایت می‌کند.

اونور دنیا : مدیر فعال‌ترین فرد سازمان است با مشغله فراوان.
اینور دنیا : مدیر کم کارترین فرد سازمان است با مشاغل فراوان.


-----------------------------------------

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهندس پور حضرتی بخشدار لوندویل می شود.. پور حضرتی استاد دانشگاه و کارشناس عمران فرمانداری آستارا می باشد .

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-11:15 ب.ظ

مهندس پور حضرتی  بخشدار لوندویل می شود.. پور حضرتی استاد دانشگاه و کارشناس عمران فرمانداری  آستارا  می باشد .


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استاد اشرف آقا حریری پژوهشگر، محقق و نویسنده استارایی صبح امروز(۳۱ فروردین) در سن ۸۹ سالگی به دلیل ایست قلبی به دیار حق شتافت.

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-11:13 ب.ظ

استاد اشرف آقا حریری پژوهشگر، محقق و نویسنده  استارایی صبح امروز(۳۱ فروردین) در سن ۸۹ سالگی به دلیل ایست قلبی به دیار حق شتافت.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اگر ایـن دنیـا، بـدون وجـود خانم ها بـود ...!

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-11:10 ب.ظ

دنیای بدون زنان، چنین دنیایی خواهد بود: مردان نه خود را می شویند و نه صورت خود را اصلاح می کنند. لباس خانگی ما بسیار ساده خواهد بود. پیراهن، عرق گیر، جوراب، حتی کفش های بیرون هم ساده خواهند بود. نیازی به ظروف آشپزخانه و حتی غذا نیست؛ چند ظرف یکبار مصرف، چند تکه غذای سرد و پیتزا کافی است و برای خانه مان یک یخچال، جاروبرقی، تلویزیونی بزرگ و یک کنترل تلویزیون از راه دور، کفایت می کند. تنها برنامه های دو کانال تلویزیونی را تماشا می کنیم. شبکه خبری و ورزشی. به همین دلیل می گویند مردان موجوداتی ساده هستند و اگر زنان در زندگیشان نباشند، زندگی ساده ای خواهند داشت.

اما شما زنان سلطان "جمع و جور کردن" هستید. پس از یک کار تمام وقت به خانه می روید و تازه کار تمام وقت منزل یعنی نقش همسر و مادر بودن شروع می شود و باید به همه امور رسیدگی کنید و اغلب این کارها را بدون کوچک ترین کمک از سوی مردان انجام می دهید. بزرگ ترین تصمیمات خرید مربوط به شماست. نقش کلیدی در اجتماع دارید و گاهی برخی کارها را به منزل می آورید.


اگر ایـن دنیـا، بـدون وجـود خانم ها بـود ...! چگونه یک خانم تمام عیار باشید

ـ به او نگویید، کجا دوست دارید بروید، به او نوع غذا و فضایی را که دوست دارید، بگویید و بعد اجازه دهید محل آن را او انتخاب کند که فکر می کند مناسب شماست.

ـ به او نگویید، من خودم رانندگی می کنم، اجازه دهید او شما را به محل مورد نظر برساند.

ـ به او نگویید که من صورت حساب را می پردازم، اجازه دهید خودش بپردازد.

ـ سعی نکنید سینک ظرفشویی، ماشین، یا هر چیز دیگری را خودتان تعمیر کنید، اجازه دهید او این کار را بکند. سطل زباله را بیرون نگذارید، خانه را نقاشی نکنید، چمن ها را کوتاه نکنید، تمامی اینها وظایف اوست.

ـ جابجایی های سنگین را انجام ندهید، او با عضله ای قوی به دنیا آمده است تا کاناپه، تلویزیون، کتابخانه و امثال آن را جابجا کند.

ـ از پختن یک غذا یا دو نوع غذا نترسید، آشپزخانه دوست شما و اوست.

اگر ایـن دنیـا، بـدون وجـود خانم ها بـود ...! شما زنان قدرت دارید

در دانشکده بهترین هستید و نمراتتان بهتر از آقایان است و مدیریت مدارس و تربیت بچه ها به عهده شماست، در حقیقت تغذیه و حمایت از روح و ذهن ما به عهده شماست. ما مردان بیش از آنچه شما بدانید، قدردان این موضوع هستیم، فقط به دلیل مغرور بودن به زبان نمی آوریم.

استیوهاروی در کتاب "مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن" می نویسد: "در ذهن یک مرد، قدرتی که در یک زن نهفته است، وجود ندارد. به نظر ما، قدرت شما ناشی از یک چیز است، شما زن هستید. شما انگیزه بیدار شدن هر روزه ما هستید. مردان بیرون می روند و کار می کنند و پول به دست می آورند، فقط به خاطر زنان. به خاطر زنان، سوار ماشین های شیک می شوند. به خاطر زنان لباس شیک می پوشند. موهایشان را کوتاه می کنند و سعی می کنند تمیز و براق جلوه کنند. همه این کارها برای این است که هر چه بیشتر شما را درگیر بازی خودمان کنیم و "شما در واقع پاداش نهایی برای ما هستید"

می دانم که برخی از شما به خاطر مسائلی که عنوان می کنم، آزرده خاطر می شوید و مثل این می ماند که قرص بزرگی را قورت داده اید. اما ما مردان بازی های زیادی می کنیم، حقه های زیادی از کلاهمان بیرون می کشیم تا شما را مطمئن کنیم که خیلی برایمان مهم نیستند.

به همین دلیل خیلی از زنان اینگونه این روزها بزرگ می شوند؛ آنان مرتباً از سوی مادر، خاله، مادربزرگ و دوستان خانم خود تشویق می شوند که درس بخوانید، شغل خوبی پیدا کنید تا زنانی مستقل باشید، بهای آن مهم نیست، فقط این کار را بکنید و یا اینکه مطبوعات مرتباً به شما یادآوری می کند به تکامل بخشیدن به خود بیندیشید.

از مجله گرفته تا برنامه های تلویزیونی، پیام های بازرگانی و سایت ها و همه به شما می گویند که بایستی بهترین باشید تا بتوانید یک مرد خوب را به خود جلب کنید. ما مردان خوب می دانیم که شما به قدر کافی زیبایی خود را دارید و فلان زن هم زیبایی خودش را دارد و شما نمی توانید مثل او باشید. اگر شما خودتان پول به دست آورید، ماشین خودتان، خانه خودتان، سیستم ایمنی خودتان را داشته باشید، همه چیز فریاد می زند که دیگر نیازی به ما مردان ندارید تا از شما حمایت و نیازهایتان را برطرف کنیم. اگر همه این موارد را داشته باشید، واقعاً چه نیازی به ما مردان است؟"

اگر ایـن دنیـا، بـدون وجـود خانم ها بـود ...! آقایان محبت می خواهند

اشتباه نکنید. ما نگران داشتن این امکانات از جانب شما نیستیم. می توانید پول، خانه و ماشین خودتان را داشته باشید، اما اگر مردی واقعاً به دنبال محبت شما باشد و شما هرگز اجازه ابراز عشق از طریق حمایت کردن و تامین نیازها و خواسته هایتان را به او ندهید، پس چگونه احساس کند که مرد است؟

امکاناتی که از نظر مالی به دست می آورید و از نظر تحصیلی به آن می رسید، هرگز جایگزین رابطه با یک مرد نخواهد شد. دی. ان. ای او اجازه این کار را نمی دهد. ترجمه این جمله: "ما مردان به زنانی که مثل یک مرد با ما رفتار می کنند، احترام می گذاریم و دوستشان داریم." پس اجازه دهید که ما فکر کنیم شما به ما نیاز دارید. ما نیاز داریم که توسط شما مورد نیاز واقع بشویم تا ماهیت خود را به عنوان مرد بودن به نتیجه برسانیم.

استیورهاروی می گوید: البته، شنیده ام که زنان می گویند: "آنقدر خودم را حقیر نمی کنم که او فکر کند مرد است، او می خواهد پول، موفقیت و استقلالم را از من بگیرد تا من تحت کنترلش باشم." ما می فهمیم و می توانیم حتی زنان قدرتمند را نیز هدایت کنیم. در حقیقت، ما محصول زنان قوی هستیم که توانسته اند، زندگیشان را هدایت کنند.

این یک موضوع پنهان نیست، شما به ما مردان اجازه می دهید که خود را راس خانواده بدانیم، در صورتی که تصمیمات کلیدی در خانه و در رابطه با بچه ها به عهده شماست. می دانیم که مهم نیست چه کسی بیشترین درآمد را دارد، مهم این است که شما مسائل مالی را حل و فصل می کنید و تعیین می کنید که پول در چه راهی و کجا خرج شود. می دانیم که اگر توافق می کنیم که درست عمل کنیم، اما در نهایت برای حفظ آرامش به کمک شما نیاز داریم. همه این موارد را می دانیم و مشکلی با آن نداریم. اما اگر جملاتی بگویید که تاثیر ما را غیر ضروری اعلام کنید و غرور ما را نادیده بگیرید، آنوقت دیگر به دنبال در کنار شما بودن نخواهیم بود.

ما اینطور تصور می کنیم که اگر شما خودتان درآمد داشته باشید، یعنی به پول ما نیاز ندارید. اگر خود دست به کار شده و کارهایتان را انجام دهید، یعنی به حمایت ما نیاز ندارید. اگر نتوانیم از شما حمایت کنیم و خواسته هایتان را تامین کنیم، عشق ما به شما بی فایده خواهد بود. اگر اجازه ندهید، آنچه واقعاً باید باشیم، باشیم، مطلقاً نخواهیم گفت: "من مرد تو هستم" پس چه اتفاقی می افتد؟ هیچ. خیلی زود از کنارتان دور می شویم.

این حقیقت تلخی است، اما واقعیت دارد. اگر زنان به آقایان بفهمانند که کمتر از یک شریک هستند، اتفاق های خوبی نمی افتد. پول و موفقیت شما او را می ترساند و تهدید می کند. بله، چون او را از نقش خود به عنوان یک مرد و یک تامین کننده دور می کند. چون این انتظاری است که جامعه از او دارد و به آنان اینگونه یاد داده اند، که آنان باید مراقب و حامی شما باشند، البته وقتی مردی جوان است و تجربه زیادی ندارد، کارهای عجیب و غریبی انجام می دهد، مثلاً بیهوده پولش را خرج چیزهایی می کند که نیاز ندارد، به جای مغزش از بازویش استفاده می کند. ا

ما هر چه بزرگ تر شویم، بیشتر می فهمیم که برای ابراز عشق به کسانی که دوستشان داریم، بایستی به عنوان یک مرد واقعی، تامین کننده خواسته های آنان باشیم. به یاد داشته باشید اگر زنی عادت بد به رخ کشیدن نقصان های یک مرد را داشته باشد، دیگر آن مرد سعی نمی کند که نیازهای او را تامین کند و برای خوشبختی آن زن هرگز کاری نمی کند.

اگر ایـن دنیـا، بـدون وجـود خانم ها بـود ...! چگونه باید از این موقعیت عبور کنیم؟

پول، شغل، تحصیل، غرور و افتخار ناشی از آن را رها نکنید. فقط یک خانم باشید. می دانم الان مثل ماشین و هلیکوپتر پلیس آژیر می کشید و عصبانی هستید اما این داغ کردن و ناراحتی، حقیقتی را که در مورد مردان می گویم، عوض نمی کند برای آنان مهم نیست که چه موقعیت مالی، شرایط اجتماعی، درآمد و سابقه کاری داشته باشند، فقط می خواهند مراقب زن خود باشند.

می دانیم که شما به قدر کافی قوی هستید که تلویزیون را جابجا کنید، اما اجازه بدهید او این کار را بکند و بگویید برای شما سنگین است و این یک کار مردانه است. می دانیم که پول زیاد دارید و می توانید پول شام را بپردازید.

اما همان جا بنشینید و اجازه دهید، او پول شام را بپردازد. او وقتی با نامزدش و یا همسرش بیرون می رود، وظیفه او انجام همین کارهاست. درست است، شما زن مستقلی هستید و به او نیاز ندارید تا آشغال ها را بیرون ببرد یا قاب عکس را به دیوار آویزان کند یا به انبار برود و وسایل تعمیر سینک ظرفشویی را بیاورد. اما اگر انگشت به دهان بگذارید و وانمود کنید که نمی توانید این کارها را بکنید و نیاز به مرد دارید تا آن را انجام دهد و با لبخند بر لب بگویید: "عزیزم، ممنونم که این کار را به خاطر من کردی، نمی دانستم بدون تو باید چه کار می کردم."

اگر ایـن دنیـا، بـدون وجـود خانم ها بـود ...! از همسرتان تعریف کنید

بسیاری از مردان، اگر بدانند که مورد نیاز هستند، مردان بهتری خواهند بود. در عصر جدید زنان این نقش های ضروری را از ما گرفته اند و ما آن را قبول کردیم. اما در برخی موارد، شما می خواهید که بپذیرید زنانی قوی و تنها هستید یا اینکه می خواهید تنها یک خانم باشید. بنابراین وقتی می دانید که اگر یک خانم باشید، ما به شما آنچه را می خواهید و نیاز دارید می دهیم، چرا این کار را نمی کنید؟ خانم بودن به شما احساس آرامش و راحتی می دهد.

چرا از فرصت آرام بودن استفاده نمی کنید؟ عزیزان، قول می دهم که خیلی سخت نیست، شما را نخواهد کشت و اگر کمی قدردانی به او نشان دهید، آنچه را نیاز دارید تامین خواهد کرد.

دوستی برای من تعریف می کرد: روزی نخواهد بود که ما "من و همسرم" از یکدیگر تعریف نکنیم، حداقل طی روز چندین مرتبه این کار را می کنیم، اما یک روز، او مرا برای مراقبت از بچه ها در خانه تنها گذاشت تا کمی خرید و به کارهایش در بیرون از منزل رسیدگی کند. وقتی به خانه برگشت، مرا خسته و به هم ریخته از مراقبت بچه ها دید. دنبال کردن بچه ها، کاری نیست که از عهده من بر بیاید.

منظورم این است که می توانم اما بسیار خسته کننده است. وقتی زنم وارد اتاق شد و صورت خسته مرا دید، گفت: "واقعاً ممنونم که مراقب بچه ها بودی، تو پدر فوق العاده ای هستی؟" پسر، نمی توانم بگویم چه احساس خوبی به من دست داد. کلماتی از دهانش خارج شد که انتظار آن را نداشتم. همین تعریف کار من را تمام کرد. برایم بسیار آزاردهنده بود که تمام روز در خانه بنشینم و مراقب بچه ها باشم، در حالیکه می توانستم خیلی کارهای دیگری انجام بدهم، اما همین تعریف باعث شد به یاد بیاورم که چرا در بازی هستم. قدردانی و سپاس از یک مرد، نه تنها اطمینان و اعتماد او را تضمین می کند، بلکه از شما نیز بهترین می سازد. بهترین راه برای قدردانی این است که یک خانم باقی بمانید و به او اجازه دهید که مرد خانه باشد.

امروزه مطمئنم خانم بودن، هنری است که به فراموشی سپرده شده و برخی خانم ها باید درس هایی در این زمینه بیاموزند. چند نکته به شما می گویم تا بیاموزید چگونه می توانید خانم باشید، به خصوص در مواردی که رو در روی شوهر و نامزدتان قرار می گیرید اگر از روزهای اول ازدواج اینگونه عمل کنید، شاید خیلی کم پیش بیاید تا در آینده دچار مشکلات زناشویی شوید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استاد اشرف آقا حریری پژوهشگر، محقق و نویسنده استارایی صبح امروز(۳۱ فروردین) در سن ۸۹ سالگی به دلیل ایست قلبی به دیار حق شتافت.

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-10:36 ب.ظ

استاد اشرف آقا حریری پژوهشگر، محقق و نویسنده  استارایی صبح امروز(۳۱ فروردین) در سن ۸۹ سالگی به دلیل ایست قلبی به دیار حق شتافت.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بیانیه سپاه ناحیه آستارا در میلاد حضرت فاطمه زهراء(س) و روز زن:

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-10:36 ب.ظ

روز زن ،روز حیات زن،روز معرفی افتخارات و نقش آفرینی های بزرگ زنان است.بنای اسلام صیانت و حفاظت وجودی و ارزشی این انسان والاست.بیانیه سپاه ناحیه آستارا به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهراء(س) و روز زن

بیانیه سپاه ناحیه آستارا در میلاد حضرت فاطمه زهراء(س) و روز زن:

روز زن ،روز حیات زن،روز معرفی افتخارات و نقش آفرینی های بزرگ زنان است.بنای اسلام صیانت و حفاظت وجودی و ارزشی زن است.به فرموده رهبر عظیم الشان امام(رحمت الله علیه) از دامان زن مرد به معراج می رسد،دامان شما بانوان،دامان عفت و عصمت و عظمت است چرا که الگو زهراست.زهرایی که نورش از بسیط خاک تا آن سوی افلاک و از عالم ملک تا آن سوی ملکوت اعلی می درخشد.زن ،عنصر تابناکی است که زیر بنای فضیلت های انسانی و ارزش های والای سعادت از دامان زن بلند می شود.

زن امروزی در مقدرات اساسی مملکت دخالت داشته و مشارکت فعال در همه عرصه های فرهنگی و اجتماعی و تاریخی و … دارد.اسلام زن را قدرت داده است،اگر زنان شجاع و انسان ساز از ملت ها گرفته شود ملت ها به شکست و انحطاط کشیده می شوند.

امروز زنان درجمهوری اسلامی مبداء و منشاء همه خیرات هستند،امروز زنان مادران بزرگی هستند که جوانان نیرومند خود را به میدان دفاع از حق فرستاده و به شهادت ارجمند آنان افتخار می کنند.بصیرت و آگاهی زنان در کشورهای اسلامی به مرزی رسیده است که فریب القائات و دستخوش توطئه ها و فتنه ها نشده و نمی شوند اگرچه می  دانیم ید بیگانگان و دژخیمان در ارائه هرگونه محصول مبتذل به طور قطع کوتاه نشده است و زنان ثابت کرده اند که در دژ محکم عفت و عصمت همواره ثابت قدم بوده و هستند. زن امروزی به تعالی رسیده است و با حضور حماسی  و یکپارچه در عرصه های خطیر برای رسیدن به حقوق و کرامت انسانی خود از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نخواهد کرد و نکرده است.

وضعیت امروز زنان در تمام کشورهای اسلامی مرحون تلاش ها و مبارزات جدی برای دستیابی به حقوق و اهداف حقیقی و مسلم آنهاست.رحمت و برکات خدا نثار زنان و مادرانی باد که به راستی الگویشان زهرای اطهر است و انان زنان و مادرانی شریف و بزرگوار هستند و همواره اعلان انزجار از همه ابرقدرتمندان ظالم را می نمایند که آرامش و امنیت روحی و روانی آنها مورد مخاطره قرار می دهند.

براین اساس بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه آستارا به عنوان نماینده و بخشی از زنان متعهد و دلسوز جامعه اسلامی به مناسبت فرا رسیدن این ایام و با پیروی از آن الگوی کامل انسانی نکاتی را متذکر می گردد.

۱)یکی از مواردی که جامعه امروز ما به شدت به آن نیازمند است برنامه ریزی جهت حفظ کیان خانواده و تربیت دینی فرزندان است.الگوی بی نظیر فاطمه زهراء(علیهما السلام) در زمینه تربیت فرزندان،شوهرداری و مدیریت خانواده حلال واقعی مشکلات موجود است.لازم است دستگاه های فرهنگی به ویژه صدا و سیما به شیوه های مختلف و جذاب،متناسب با شرایط امروزین جامعه ،مردم را به این سرچشمه های کمال متصل نمایند و فرهنگ فاطمی را به مرور در زندگی مردم ساری و جاری نمایند.

۲)نقش زنان در دفاع مقدس و حضور ایثارگرانه آنان به دلیل تاثیرگذاری فرهنگی در خانواده در عرصه های اجتماع باید به عنوان یک الگوی برتر مد  نظر قرار گرفته و حفظ شود.لذا در چنین شرایطی تجلیل از مقام والای زنان شهید جهت معرفی الگوهای ارزشی به نسل حاضر و آینده و تعمیم و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت ضروری می نماید.

۳) با توجه به عدم وجود مراکز طراحی،تولید و عرضه پوشاک اسلامی در سطح استان از مسئولین مربوطه خواستاریم که در راستای ایجاد مراکز اسلامی ویژه بانوان اقدام نموده و مطئنم این مهم انجام نمی پذیرد مگر با عزم جدی و ملی همه دست اندرکاران و ارائه الگوهای متناسب با این موضوع.

۴)از مراجع ذیربط می خواهیم علاوه بر نظارت از اجرای فرهنگ عفاف و حجاب منطبق با فرهنگ دینی و ملی،در سازمان دولتی در برنامه های دستگاه های اجرایی کشور برای مقابله با روند فزاینده بی حجابی موضوع عفاف و حجاب را در الویت قرار دهند.

۵)از دستگاه های محترم مسئول در نهادینه سازی فرهنگ دینی و اسلامی خواهانیم که زمینه لازم در جهت تهیه کتب و نشریات و تولیدات فرهنگی-علمی به منظور ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و پاسخگویی به شبهات موجوددر حوزه زنان اقدام نمایند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس موافق فرایند مذاکره ایران با ۱+۵ بوده و مخالفان این امر، اندک هستند.

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-10:34 ب.ظ

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان آستارا در خانه ملت گفت: نزدیک ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس موافق فرایند مذاکره ایران با ۱+۵ بوده و مخالفان این امر، اندک هستند. ˈصفر نعیمیˈ: روند مذاکرات هسته ای ایران با گروه کشورهای ۱+۵ تاکنون خوب بوده و دور دیگری از این مذاکرات از اردیبهشت ماه آغاز می شود؛ تا این مرحله طرفین بیشتر به طرح موضوع پرداخته اند.

وی بیان کرد: مسوولان دولتی سیاست خارجی و بخصوص نمایندگان مجلس منتظر نتیجه مذاکرات هستند و اگر به نتیجه دلخواه و مثبت برسد، همه از آن راضی خواهند بود ولی اگر به نتیجه نرسد، درس عبرتی برای ما خواهد بود.

نماینده شهرستان آستارا در خانه ملت با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اعتماد نداشتن به کشورهای طرف مذاکرات هسته ای ایران و بخصوص آمریکا اظهار کرد: در این مذاکرات چه به نتیجه برسیم و چه نرسیم، پیروزیم چون در هر دو حالت حقانیت ما اثبات خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به بیانیه اخیر پارلمان اروپا در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران اضافه کرد: این بیانیه را برخی ها نادانسته قطعنامه خوانده و به صورت تصنعی بزرگش کردند.

وی ادامه داد: پارلمان اروپا مشروعیت خود را با ۴۳ درصد رای به دست آورده و با پایگاه ضعیف مردمی، علیه کشور ما یاوه سرایی کرده در حالی که نظام اسلامی ما با آرای بالای ۷۰ درصد در انتخابات ۱۰ ماه قبل، مردمی بودن خود را نشان داده است.

نعیمی گفت: مسوولان سیاست خارجی کشور باید قبل از هر موضوع مرتبط با ایران اقدام لازم را انجام دهند و علاج واقعه قبل از وقوع باید بشود تا در عرصه دیپلماسی قوی تر از گذشته ظاهر شویم.

وی در ادامه جلسه شورای اداری شهرستان آستارا بیان کرد: مسوولان باید مردمی باشند و تنها در این صورت است که مسوولیت ها مقبول و مطلوب محسوب می شود.

وی اظهار کرد: عملکرد همه مسوولان کشوری ، استانی و شهرستانی زیر چشم نمایندگان ملت است و به هر کسی نمره ای می دهیم و اگر مسوولان هماهنگ با مردم و در راستای تکریم مردم اقدام کنند، به یقین مورد حمایت ما قرار خواهند گرفت.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت:‌ نیروهای مسلح ایران به هیچ‌وجه نیاز به سلاح‌های کشتار جمعی و هسته‌ای ندارد

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-10:08 ب.ظ

پایبندی به توافقنامه ژنو یک امر دوسویه است/نیروهای مسلح ایران با سلاح‌های جدید خود قادر به دفع هرگونه تجاوزی هستند

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت:‌ نیروهای مسلح ایران به هیچ‌وجه نیاز به سلاح‌های کشتار جمعی و هسته‌ای ندارد، زیرا نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر این باورند که با سلاح‌های متعارف جدید و بومی خود قادر به دفع هرگونه تجاوز علیه کشور هستند.

، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در دیدار وابستگان نظامی خارجی مقیم ایران که به مناسبت 29 فروردین ماه برگزار شد، اظهار داشت: این دیدار در راستای اجرای سیاست‌ها و راهبردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی مبنی بر لزوم ارتباط نیروهای مسلح با همتایان خود از سایر کشورهای دوست برگزار شده است.

وی افزود: نیروی زمینی ارتش تلاش می‌کند تا روابط نظامی شایسته‌ای را با ارتش کشورهای دوست برقرار کند و سعی دارد تا با برگزاری نشست‌های دوستانه و همکاری نزدیک در مسیر ارتقای روابط فیمابین و توسعه صلح و امنیت در منطقه و جهان گام بردارد.

پوردستان ادامه داد: در سالی که گذشت جهان همچنان شاهد رویدادهای مهمی بود، برخی از این حوادث و رخدادها در جهت رشد علمی، افزایش دانش بشریت و توسعه تحقیقات و بهره‌گیری از نعمات الهی در جهت کاهش آلام بشریت بود، اما متاسفانه ما کماکان شاهد افزایش قابل ملاحظه تعداد انسان‌هایی هستیم که خانه، کاشانه و عزیزان خود را از دست داده و آواره شده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: متاسفانه مسلمانان از میانمار گرفته تا افغانستان و از عراق تا سوریه، لبنان، فلسطین اشغالی و افریقای مرکزی و تا شرق اروپا تحت ظلم و ستم هستند، ولی جامعه جهانی هیچگونه اقدامی در جهت رفع ظلم و ستمی که به آنان می‌شود، انجام نمی‌دهند.

وی خاطرنشان کرد:‌ آنچه که بیش از هر نکته دیگری در این عرصه برجسته و شاخص است، حضور ملت‌های آزاده جهان جهت تعیین سرنوشت خود و تأثیر آن بر معادلات منطقه‌ای و جهانی است. به نظر می‌رسد تلاش جهانیان برای دستیابی به هرآنچه که شایسته کرامات والای انسانی ادامه دارد و انسان‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که باید هر آنچه که مانع رشد و پویایی ارزش‌های والای انسانیت است را پشت سر بگذارند.

پوردستان گفت:‌ ما بر این باوریم که راهبردهای نادرست کنونی برخی کشورهای به ظاهر متمدن نه تنها کمکی به برقراری صلح و ثبات جهانی و منطقه‌ای نمی‌کند، بلکه هر روز شاهد شعله‌ور شدن آتشی جدید و یا گسترش روز افزون آن هستیم. مقامات ایران بارها اعلام کرده‌آند که با تمام مساعی و ظرفیت‌های خود حاضرند و همکاری سازنده و تعامل مبتنی بر احترام متقابل با سایر کشورها که قصد خیر داشته و مایل به حل ریشه‌ای مناقشات باشند، پرداخته و در مسیر تحکیم و تثبیت صلح و دوستی واقعی در منطقه و جهان تلاش کنند.

وی افزود: ملت ایران بارها با اتکا به باورهای دینی و اعتقادی نشأت گرفته از آموزه‌های دین، نجات‌بخش ایران و بر اساس فتوای مرجع عالیقدر و رهبر فرزانه ایران اسلامی اعلام کرده که با استفاده از سلاح‌های هسته‌ای و کشتار جمعی مخالف بوده و بکارگیری آنها را نه تنها برای ایران بلکه برای تمامی کشورهای جهان حرام و مغایر با اصول شرافت انسانی می‌داند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: قدرت ملی ایران علاوه بر اتکا به نیروهای مسلح به قدرت نرم یعنی فرهنگ کهن و غنی ایران اسلامی و تکیه بر دانش و فناوری‌ برگرفته از تلاش دانشمندان و نخبگان کشور استوار است و به هیچ‌وجه نیاز به سلاح‌های کشتار جمعی و هسته‌ای ندارد، زیرا نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بر این باورند که با سلاح‌های متعارف جدید و بومی خود قادر به دفع هرگونه تجاوز علیه کشور هستند.

پوردستان ادامه داد:‌ اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران که از دارو و مایحتاج عمومی گرفته تا قطعات و فناوری‌های نوین را شامل می‌شود، اقدامی ناجوانمردانه و بدور از اصول اسلامی و دموکراتیک است. استقبال جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات و توافق‌نامه‌های هسته‌ای از موضع قدرت، عزت و در زمانی صورت گرفت که ایران به چرخه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای دست یافته و صرفا جهت شفاف‌سازی و همکاری با جامعه اسلامی با کشورهای 1+5 وارد مذاکره شده است.

وی تاکید کرد:‌ پایبندی جمهوری اسلامی ایران به مفاد توافق‌نامه هسته‌ای ژنو اولا در راستای وفای به عهد به عنوان یک وظیفه دینی، ملی و انسانی و ثانیا در راستای اثبات پایمردی و باور خود به ایده جهان عاری از خشونت و سلاح هسته‌ای است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: بدیهی است پایبندی و توافق‌نامه ژنو یک امر دوسویه بوده و چنانچه طرف مقابل خلف وعده کند، جمهوری اسلامی ایران نیز ضرورتی بر ادامه همکاری‌ها احساس نخواهد کرد و در کوتاهترین زمان به ظرفیت‌های مناسب هسته‌ای دست خواهد یافت.

پوردستان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: همه ما می‌دانیم که دولت آمریکا تحت فشارهای لابی صهیونیستی و برخی از رژیم‌های غیر دموکراتیک اراده و اختیار کافی به منظور پیشرفت در روند مذاکرات هسته‌ای را نداشته و درصدد است تا با بهانه‌تراشی و زیاده‌‌طلبی روند مذاکرات را به مسیرهای بن‌بست هدایت کند.

وی ادامه داد: همچنین مخالفین منطقه‌ای روند مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 به این موضوع واقفند که با عادی شدن روابط بین ایران و غرب از نقش کاذب آنها در منطقه کاسته خواهد شد به همین جهت در راستای سنگ‌اندازی در مسیر پیشرفت مذاکرات هستیم، ‌برنامه‌ریزی کرده و گام برمی‌دارند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: قدرت‌های سلطه‌جو و اقمار آنها با صرف هزینه‌های گزاف، جریان‌های تروریستی، تکفیری، سلفی و وابسته به القاعده را در بین کشورهای اسلامی سازمان‌دهی و پشتیبانی می‌کنند تا از طریق گسترش خشونت، ترور، ناامنی و افراط‌گرایی دینی کشورها و ملت‌های مسلمان منطقه را دچار بحران‌های داخلی و درگیری‌های قومی و نژادی کرده و به ارائه چهره‌ای خشن و قرون وسطایی از اسلام در جهان مبادرت کنند.

پوردستان خاطرنشان کرد: امروزه هیچ دولت و ملتی به تنهایی قادر به تامین امنیت خود در جهانیان نیست و امنیت کشورها در پرتو همکاری‌های گروهی، منطقه‌ای و جهانی تامین می‌شود.

وی اظهار داشت:‌ نیروهای مسلح قدرتمند جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارند در راستای راهبردهای کلان نظام مقدس‌مان جهت گسترش امنیت، ثبات و کاهش آلام و مصائب ملت‌های جهان با نیروهای مسلح کشورهای دوست همکاری و مناسبات دو یا چند جانبه برقرار کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

با تلاش پلیس سارق طلایی آستارا دستگیر شد

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-10:08 ب.ظ

با تلاش پلیس
سارق طلایی آستارا دستگیر شد

فرمانده انتظامی آستارا از دستگیری سارق طلای 100 میلیون ریالی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، نادر خورسند عصر امروز در نشست انتظامی این شهرستان چگونگی دستگیری سارق طلای 100 میلیون ریالی آستارا را تشریح کرد.

وی اظهار کرد: با وقوع یک فقره سرقت طلا و جواهرات از یک منزل مسکونی شامل یک حلقه دستبند، دو جفت گوشواره، سه عدد زنجیر به همراه پلاک به ارزش 100 میلیون ریال کارآگاهان آگاهی رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی آستارا افزود: کارآگاهان آگاهی با تحقیقات شبانه‌روزی پلیسی موفق به کشف سرنخی از سارق شده و وی را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

خورسند با بیان اینکه طلای سرقتی از سارق کشف و متهم به بزه انتسابی اعتراف کرد ادامه داد: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شد.

وی به رد رشوه پلیس آستارا اشاره کرد و یادآور شد: ماموران وظیفه‌شناس پلیس مبارزه با مواد مخدر آستارا با عزت نفس کامل رشوه 3 میلیون و 500 هزار ریالی متهمان را در قبال رهایی از دست قانون رد کردند.

فرمانده انتظامی آستارا ادامه داد: ماموران پلیس در راستای اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده به یک دستگاه خودروی پیکان وانت مشکوک شدند و دستور توقف خودرو را دادند.

وی با بیان اینکه سرنشینان خودرو با مشاهده پلیس اقدام به پرتاب شی به بیرون از خودرو کردند، افزود: با هوشیاری ماموران شی پلاستیکی حاوی مقادیری مواد مخدر از نوع تریاک کشف و راننده و سرنشین خودرو دستگیر شدند.

به گفته خورسند، متهمان در حین انتقال پیشنهاد پرداخت مبلغ مذکور به ماموران پلیس را کرده بودند که ماموران با رد رشوه این موضوع را ضمیمه پرونده متهمان کردند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بانوان آستارایی توانمندی های هنری خود را در قالب نمایشگاهی عرضه کردند

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-10:07 ب.ظ

جمعی از بانوان هنرمند آستارا به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) توانمندی های هنری را در قالب نمایشگاهی در محل گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان عرضه کردند.

 در این نمایشگاه آثار هنرمندان آموزشگاه فنی و حرفه ای رزا با عنوان ˈبوستان گرهˈ برپا شده است.

50 نفر از بانوان هنرمند شهرستان آستارا با هنر دست و با بهره گیری از ذوق و استعداد سرشار در رده های سنی مختلف اقدام به خلق آثار مختلف کردند.

58 اثر تابلو فرش ، گلیم فرش ، گونی بافی ، برجسته بافی و فرش زیرپایی در این نمایشگاه گروهی جلوه گری می کند.

این نمایشگاه پانزدهمین نمایشگاه گروهی هنرمندان این آموزشگاه است که پیش از این به مدیریت ˈسونیا مولودی مقدمˈ در شهرستان های رشت و رامسر نیز نظیر چنین نمایشگاهی بر پا شده بود.

نمایشگاه توانمندی های بانوان آستارایی به مدت 15 روز صبح ها از ساعت 9 الی 14 و عصرها از ساعت 16 الی 18 در گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان دایر است
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

روز مادر (تاریخ روز زن)

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-02:47 ب.ظ

تاریخ روز مادر (تاریخ روز زن)
31 فروردین ( بیستم جمادی الثانی ) مصادف است با ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر ( روز زن ).

به یاد آر چشمانی را كه بر تو نگران بودند
به یاد آر دستانی را كه شب ها با نوازش های خود دردهای تو را تسكین می دادند
به یاد آر دلی را كه به خاطر تو زخم ها خورده است
آن هنگام زانو بر زمین بگذار و موهبت مادر را سپاس دار ...

بیستم جمادی الثانی هر سال، روزی پر از خاطره و معنویت است؛ خاطراتی شیرین از مادران مهربان ، فرزندان با محبت و همسران با وفا ؛ این روز به یُمن ِ زاد روز بانوی نمونه اسلام ، فاطمه زهرا ( سلام الله علیها) ، روز مادر نام گرفته است ؛ بانویی كه گل سرسبد تمام بانوان عالم است ؛ تنها زنی كه پدرش معصوم ، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام (ص) به او لقب " اُم ابیها "  داده است ، یعنی زنی كه برای پدرش همچون مادر بود.


اگرچه دوران زندگی حضرت زهرا (س) كوتاه بود اما زندگانی پر بركت و درخشان وی ، آن بانوی بزرگوار را به الگویی بی نظیر برای تمام زنان عالم در طول تاریخ مبدل ساخته است؛ زنی كه كودكی اش را در خانه شخص اول اسلام – پیغمبر اكرم (ص) – و دوران بچه داری را در خانه دومین شخصیت ممتاز اسلام –علی (ع) – گذراند و دو امام معصوم - امام حسن (ع) و امام حسین (ع) - ،  و دو دختر فداكار و شجاع - زینب و ام كلثوم - را به جامعه تحویل داد.

زندگی و سیره ی حضرت زهرا( س) به قدری آموزنده و جذاب است كه هر زن آزاده ای در جهان او را چونان قدیسه ای تحسین می كند؛ زنی كه تولدش از دامن خدیجه كبری ، همسر پیامبر گرامی اسلام (ص) و در كانون نخستین خانواده اسلامی با نغمه های آسمانی و تسبیح قدسیان همراه شد و شب میلادش را عرشیان به بانگ تكبیر و تسبیح جشن گرفتند و خداوند لقب كوثر به او عطا كرد؛ زیرا وی سرچشمه ی تمام خوبی های جهان است.
و چه زیبا تولد این بانوی گرانقدر به ابتكار بنیانگذار جمهوری اسلامی – امام خمینی (ره) – روز زن و روز مادر نام گرفت ؛ " اگر روزی باید روز زن باشد ، چه روزی والاتر و افتخارآمیزتر از روز ولادت با سعادت فاطمه زهرا سلام الله علیهاست؛زنی كه افتخار خاندان وحی است و چون خورشیدی بر تارك اسلام عزیز می درخشد." از بیانات امام خمینی (ره) در تاریخ 15/ 2/ 59


نامگذاری یك روز از سال به نام مادر در فرهنگ و ملل مختلف سابقه ای طولانی دارد و هر ملتی سعی كرده است روزی را به تجلیل از مقام شامخ مادر اختصاص دهد.در فرهنگ پر بار ایران اسلامی خجسته زاد روز بانوی گرانقدر اسلام ، دختر حضرت محمد (ص) روز مادر نام گرفته تا زنان  و مادران این مرز و بوم از او درس ایمان ، فداكاری و مهربانی بیاموزند. ما نیز بر آن شدیم تا با مروری بر تاریخچه روز مادر در میان ملل دیگر ، سابقه این مناسبت را در سایر فرهنگ ها بررسی كنیم.

روز مادر در كشورهای مسیحی
یك خانم امریكایی به نام آناجارویس (Anna Jarvis ) پس از مرگ مادرش ، در هشتم ماه مه 1905 به این فكر افتاد كه از تمامی مادران در زمانی كه در قید حیات هستند ، قدردانی شود. به همین دلیل تمام تلاش خود را بر این گذاشت كه روزی از سال به مادران اختصاص داده شود. او در آغاز از كشیش منطقه شان خواست كه موعظه ای در زمینه نقش مادر در جامعه ایراد كند. سپس نامه هایی به مردان روحانی ، سیاسی و با نفوذ فرستاد. پس از آن با خرید یك آژانس تبلیغاتی ، پیغام خود را با مضمون " اختصاص دادن روزی برای ارج نهادن به مادران ، آنان را جاویدان می سازد " به گوش مردم رساند و سرانجام در سال 1907 روز یكشنبه ، دوم ماه مه – زمان مرگ مادر آنا جارویس – روز مادر نامیده شد.


پس از تلاش موفقیت آمیز جارویس ، با به پایان رسیدن جنگ جهانی اول ، روز مادر به كشورهای اروپایی نیز راه یافت . در سال 1917 روز مادر در سوئیس رایج شد و سپس به اتریش و جزایر اسكاندیناوی رسید. در آلمان برای اولین بار در سال 1922 این روز را جشن گرفتند. اما در زمان ناسیونالیست ها  روز مادر در این كشور دچار انحراف شد؛ زیرا آنان بر پایه این ایدئولوژی كه مادر ضامن دوام ِ نژاد آریایی است، این روز را جشن می گرفتند.

سمبل روز مادر برای مادری كه در قید حیات است یك شاخه میخك قرمز و برای مادری كه از دنیا رفته ، یك شاخه میخك سفید است. آنا جارویس با ارائه این طرح ، بردن گل برای مادران را رواج  داد.
آنا جارویس ، بانی روز مادر در كل جهان مسیحیت – زنی كه خود هیچ گاه مادر نشد- در سال 1948 در خانه سالمندان فیلادلفیا بدرود حیات گفت. جالب است بدانید كه تمام هزینه های نگهداری و اقامت او در خانه سالمندان را تاجران گل – افرادی كه بیشترین سود را از روز مادر می بردند- متقبل شدند.


روز مادر در میان ملل دیگر
فرزندانی كه نمی توانند در این روز در كنار مادر خود باشند، اغلب با یك تلفن ، ارسال كارت ، فرستادن گل یا هدیه ، عشق و محبت خود را ابراز می كنند؛ و افرادی كه در این روز لذت بودن در كنار مادر را تجربه می كنند ، با كمك در انجام كارهای خانه ، تهیه غذایی ویژه و گذراندن روز خود با مادرشان از محبت های او قدردانی می كنند.


كشورهایی چون تركیه ، دانمارك ، فنلاند ، ایتالیا ، استرالیا و بلژیك روز مادر را در دومین یكشنبه ماه مه جشن می گیرند. در نروژ دومین یكشنبه ماه فوریه و در سوئد و فرانسه نیز آخرین یكشنبه ماه مه ، این روز ، جشن گرفته می شود. مردم فرانسه این روز را همچون جشن تولد برگزار می كنند. تمام خانواده دور هم جمع می شوند و با یك وعده غذای ویژه و كیك ، روز مادر را جشن می گیرند. بعضی از كشورها این روز را در فصل بهار برگزار می كنند.


در لبنان در اولین روز بهار و در ژاپن دومین یكشنبه ماه مه با برگزاری نمایشگاه نقاشی از مادران تجلیل می شود. كودكان شش تا چهارده سال با كشیدن نقاشی درباره مادرانشان از آنها قدردانی می كنند. هر چهار سال یك بار نیز نقاشی های برگزیده در نمایشگاهی به نام " مادر من" به نمایش گذاشته می شود.


تاریخچه روز مادر در یونان به گذشته خیلی دور بر می گردد. 25 سال قبل از ظهور عیسی مسیح (ع) ، الهه های یونانی وجود داشتند كه برای آنها نوعی جشن مادر برگزار می شد.مردم هنگ كنگ ، پاكستان ، قطر ، عربستان سعودی و امارات متحده ی عربی روز مادر را در ماه مه جشن می گیرند. مردم این كشورها كه عموماً مسلمان اند، در این روز به دیدن مادران خود می روند و با در دست داشتن هدایایی چون گل ، كیك ، اشیای زینتی و قیمتی از ایشان قدردانی می كنند.


در آرژانتین و هندوستان مراسم روز مادر در ماه اكتبر برگزار می شود. مردم آرژانتین در دومین یكشنبه این ماه از مادران قدردانی می كنند؛ اما هندوها ده روز را برای این منظور جشن می گیرند. این فستیوال بر اساس نام دورگا پوجا (Durga Puja) – زن و مادر قدیسه هندو –" دورگا " نامگذاری شده است. بنا بر افسانه ای ، این مادر الهی ده دست دارد و در هر دست اسلحه ای برای از بین بردن اهریمن ( شیطان ) پرتقال و اسپانیا روز مادر ارتباط نزدیكی با كلیسا دارد. در هشتم دسامبر، این مردم نه تنها از مادران قدردانی می كنند ، بلكه مراسم شكر گذاری برای مریم مقدس ، مادر حضرت عیسی (ع) را نیز به جا می آورند.


عده ای از مردم یوگسلاوی سابق هم در ماه  دسامبر یك روز را  به نام " ماتریس " جشن می گرفتند. دو هفته بعد از كریسمس دختران و پسران جوان در سكوت و آرامش كامل دست و پای مادر خود را در حالی كه خواب بود، می بستند و مادر زمانی كه بیدار می شد با دادن هدایای كوچكی كه در زیر بالش خود مخفی كرده بود خود را آزاد می كرد.
اگر چه هر كشوری با فرهنگ خاص خود برای انتخاب روز مادر سمبل و دلیلی دارد. اما آنچه اهمیت دارد قدردانی و تشكر از مقام مادر است؛ و این مراسم بهانه ای است تا توجه بیشتری به مادران داشته باشیم و به آنها ثابت كنیم كه چقدر دوستشان داریم.

AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان


مادر!
همه ی  دنیا دوستت دارند

 با تشكر اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و رو زنامه نگار 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رئیس قوه قضائیه: غربی‌ها به جای تشکر از ما در برخورد با قاچاقچیان علیه ما بیانیه صادر می‌کنند

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-02:46 ب.ظ

رئیس قوه قضائیه:

غربی‌ها به جای تشکر از ما در برخورد با قاچاقچیان علیه ما بیانیه صادر می‌کنند

رئیس قوه قضائیه با اشاره به نسخه‌های غیرتوحیدی غربی‌ها، گفت: آن‌ها به جای اینکه از ما به خاطر برخورد با قاچاقچیان تقدیر و تشکر کنند علیه ما بیانیه حقوق بشری صادر می‌کنند.

  آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان امروز خود در جمع فرماندهان نیروی انتظامی کشور به موضوع امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: امروز این مقوله به یکی از دغدغه‌های ملت خداجو و توحیدی ما تبدیل شده است.

وی گفت: توصیه‌های زیادی در قرآن و روایات به موضوع امر به معروف و نهی از منکر شده است اما چنانچه باید و شاید این موضوع مورد توجه قرار نگرفته و این مسئله انسانی اسلامی جایگاه خود را نداشته است.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه آحاد ملت است هر چند که به لحاظ حکومتی و قانونی بخش‌هایی از کشور مسئولیت بیشتری در این زمینه دارند.

آملی لاریجانی خطاب به فرماندهان نیروی انتظامی گفت: از آنجا که نیروی انسانی رابط قوه قضائیه شناخته می‌شود ما از این نیرو توقع داریم تا این مقوله فراموش نشود و به موضوع امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش توجه شود.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود به امنیت پایدار اشاره کرد و گفت: ما می‌دانیم که هرگونه اصلاحات اگر قرار باشد رقم بخورد به آن شرط رقم می‌خورد که نگاه ما عوض شده و ما یک نگاه توحیدی به موضوع داشته باشیم.

وی گفت: هرچند ناجا، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و قوه قضائیه کارشان را به درستی انجام دهند اما نگاه ما نگاه توحیدی نباشد نمی‌توانیم امنیت را در کشور پایدار کنیم و آن را توسعه دهیم. همانطور که در همه طول تاریخ این موضوع ادامه داشته است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به این نکته که در دنیا معیارهای متفاوتی در جوامع وجود دارد، گفت: اینها نگاهشان توحیدی و ایمانی نبوده و به دستورات اخلاقی قرآن توجه ندارند در حالی که اگر ما نگاهمان به حق‌تعالی باشد دیگر نیازی به غرب نداشته و نباید در موضوعات مختلف به دنبال آنها برویم و خدای ناکرده آنها را تبلیغ کرده و برای آوردنشان به داخل کشور تلاش کنیم.

وی به سبک زندگی و ضرورت توجه به آن که از سوی مقام معظم رهبری مورد اشاره قرار گرفته اشاره کردند و گفتند نحوه حیات ما باید حیات طیبه باشد و این حیات در سایه توجه به قرآن و تعالیم قرآنی و ایمانی محقق می‌شود.

وی به تلاش غرب در مورد هجمه قرار دادن ایران آن هم در چند ماه اخیر و به واسطه حقوق بشری اشاره کرد و گفت: آنها به ما خرده می‌گیرند که چرا قصاص می‌کنید در حالی که در کنارش نسخه می‌نویسند که باید به هم‌جنس‌بازان اجازه زندگی و فعالیت بدهید.

وی گفت: آنها به جای اینکه از ما به واسطه برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر تشکر و تقدیر کنند که کشورشان از لوث مواد مخدر پاک مانده می‌آیند و ما را به خاطر اعدام قاچاقچیان مواد مخدر محکوم می‌کنند.

وی گفت: برای ما اصلا اهمیتی ندارد که اینها چه چیزی می‌گویند زیرا اینها در مقابل قرآن و حق‌تعالی که برای ما مسیر زندگی را مشخص کرده‌اند هیچ اهمیتی ندارد.

وی گفت: آنها به خیال خودشان برای انسان مسیر زندگی مشخص می‌کنند در حالی که تنها کسی می‌تواند برای انسان مسیر زندگی مشخص کند که انسان را خلق کرده و آن کسی نیست جز حق‌تعالی.

وی گفت: باید از غرب پرسید شما که داعیه کرامت انسان و حفظ این کرامت را دارید آیا این کرامت را در همجنس‌بازی می‌بینید؟

آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: برخی مشروعیت نظام‌ها را در رای مردم می‌بینند اما ما معتقدیم رای مردم در به فعلیت رساندن یک نظام مشروعیت دارد.

وی گفت: مگر در خوبی و بدی یک فعل رای مردم تاثیر‌گذار است که آنها برای مشروعیت یک نظام رای مردم را باعث مشروعیت می‌دانند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه متاسفانه امروز در برخی از دانشگاه‌ها برخی از اساتید اقدامات اشتباهی انجام می‌دهند، گفت: امروز در دانشگاه‌های حقوق ما همین مسائل غربی‌ها درباره حقوق جزا مطرح می‌شود که ما می‌دانیم آبشخور آنها در کجا و نگاه غربی در پس ذهن آنها وجود دارد.

آیت‌الله آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم در منازل خود را باز کرده و اجازه ورود ماهواره بدهیم و سپس توقع داشته باشیم که نماز صبح فرزندانمان قضا نشود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرازی از پیام امام به مناسبت سوم شعبان روز پاسدار

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-02:44 ب.ظ

امام خمینی:

امریكاى جهانخوار باید بداند كه ملت عزیز و خمینى تا نابودى كامل منافعش او را راحت نخواهند گذاشت و تا قطع هر دو دست آن به مبارزه خدایى خود ادامه خواهند داد. ملت ما همان گونه كه نشان داده ‏اند، تحمل تمام كمبودها را براى حفظ شرف و آبروى خویش خواهد نمود. ملت مقاوم ما از روز اول مبارزه ‏اش مى‏دانست كه با تمام قدرتها و ابرقدرتها دست به گریبان است و باید بداند كه تمام ایادى داخلى و خارجى قدرتها و ابرقدرتها خصوصاً امریكاى جنایتكار براى شكست ما از تمام امكاناتش استفاده خواهد نمود، ولى چاره چیست كه كوه مصیبتها در مقابل حیثیت اسلامى- ایرانى ما چون كاهى است و مردم ما باید خود را آماده این درگیرى حسینى تا پیروزى كامل بنمایند، كه مرگ سرخ به مراتب بهتر از زندگى سیاه است ..

و ما امروز به انتظار شهادت نشسته ‏ایم تا فردا فرزندانمان در مقابل كفر جهانى با سرافرازى بایستند و بار مسئولیت استقلال واقعى را در تمامى ابعادش به دوش كشند و با افتخار پیام رهایى مستضعفین را در جهان سر دهند. شما دلاوران سلحشور و شما سپاهیان انقلاب اسلامى مردم ایران، شما از همان روزهاى اول هدف ناجوانمردانه گروهها و گروهكهاى منحرف واقع شدید و این خود فخرى بر افتخارات شما افزود، و اكنون نیز آن كس كه از اسلام بیشتر گریزان است، دشمن سرسخت‏تر شما عزیزان است.

بكوشید كه نفاق افكنان در شما رخنه نكنند و میان شما و برادران رزمنده دیگرتان جدایى نیفكند؛ كه اكنون قواى نظامى و انتظامى همچون شما و سایر قواى مسلح مردمى لشكریان اسلامید و برادران ایمانى بهوش باشید كه از تفاله‏ هاى رژیم طاغوتى و مكتبهاى انحرافى آسیب نبینید كه دشمنان اسلام در كمینند و قلمهاى زهرآگین از هر سو از غلافها كشیده شده تا جمهورى اسلامى را از صحنه به در كنند و بجز جمهورى اسلامى به هرچه باشد گردن نهند. اینان همانها هستند كه از اول از اسم جمهورى اسلامى وحشت داشتند و اكنون نیز وحشت دارند و با قلم و قدم هرچه بیشتر در هَدْم آن و دولت مردمى شما مى‏كوشند؛ لكن باید بدانند كه سیل خروشان ملت آنان را چون خسى بر كنار خواهد زد و قدرت الهى اسلام فوق آن است كه در مغزهاى بى‏ محتواى آنان بگنجد. و شما مطمئن باشید كه هر گاه تكلیف شرعى احساس شود، به راهى كه خداوند قاهر پیشاروى ملت گذاشته است‏ هدایت خواهند شد. اینجانب روز مبارك پاسدار را به شما دوستان و سایر قشرهاى ملت، بلكه به مستضعفان جهان تبریك مى‏گویم و سعادت آنان و عظمت اسلام و مسلمین را خواهانم

صحیفه امام، ج‏14، ص: 409
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استاندار گیلان خبر داد صرفه‌جویی 200 میلیون مترمکعبی آب کشاورزی در گیلان

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-02:42 ب.ظ

محمدعلی نجفی ظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز توسعه نوغانداری کشور در این شهر اظهار کرد: تلاش کشاورزان برای تولید محصول در فصل بهار بیشتر از دیگر مواقع سال است.

وی به نگرانی مسئولان و کشاورزان در بخش آب کشاورزی گیلان اشاره کرد و افزود: مدت دو ماه گذشته جلسه‌های بسیاری برای مدیریت آب کشاورزی برگزار شده و نگرانی آب کشاورزی کاهش پیدا کرده است.

نجفی با بیان اینکه بارندگی و برف مشکلاتی را سال گذشته در گیلان ایجاد کرد، یادآور شد: سال 92 مدیریت خوبی در حادثه برف و بارندگی‌های استان اعمال شد.

استاندار گیلان از کاهش ذخیره آب سد سفیدرود نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و بیان کرد: امسال با مدیریت بی‌حاشیه جهاد کشاورزی، شرکت آب منطقه‌ای گیلان و دیگر بخش‌ها توانستیم 20 درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه‌جویی کنیم.

وی با اشاره به صرفه‌جویی 150 تا 200 میلیون مترمکعبی آب کشاورزی امسال در گیلان، تصریح کرد: کشاورزان با استفاده از آب باران شالیزارها را شخم زدند.

نجفی به وجود آرامش ویژه در گیلان اشاره کرد و گفت: آرامش ایجاد شده در استان در مدت 12 سال گذشته بی‌نظیر است.

*آمادگی گیلان برای اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها

استاندار گیلان با بیان اینکه مردم و مسئولان آماده اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها هستند، اظهار کرد: مواد اولیه واحدهای تولیدی و کالای مورد نیاز مردم به اندازه کافی در بخش‌های مختلف ذخیره‌سازی شده و جای نگرانی نیست.

وی اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها را تکلیف قانونی دولت خواند و بیان کرد: دولت طبق قانون باید مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها را در کشور اجرایی کند.

نجفی به بدهی وزارت نیرو به پیمانکاران اشاره کرد و یادآور شد: دولت 22 هزار میلیارد تومان در بخش برق به پیمانکاران بدهکار است و اگر افزایش تعرفه برق نداشته باشیم باید فاتحه این صنعت را خواند.

استاندار گیلان با بیان اینکه افزایش 24 درصدی تعرفه برق مورد قبول دولت نیست، اظهار کرد: دولت ناچار است نرخ حامل‌های انرژی را افزایش دهد.

*گیلان جزو 5 استان آخر بیکار کشور

وی به رتبه گیلان جزو پنج استان آخر کشور در موضوع بیکاری اشاره کرد و افزود: سال‌های گذشته اشتغال در بخش کشاورزی را از دست دادیم و این موضوع زیبنده گیلان نیست.

نجفی با اشاره به اینکه ظرفیت اشتغال گیلان در مدت 12 سال گذشته به یک هشتم کاهش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: سالانه 11 تا 14 درصد کاهش اشتغال داشتیم.

استاندار گیلان صنعت نوغانداری را تکمیل‌کننده بخش کشاورزی استان دانست و بیان کرد: پیله ابریشم صدمه‌ای به محصول برنج گیلان وارد نمی‌کند.

وی با تاکید براینکه وظیفه داریم امید را در دل مردم زنده کنیم، یادآور شد: ظرفیت‌های خالی در بخش نوغانداری گیلان باید شناسایی و استفاده شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حمیدرضا محمدی به سمت مدیرکل گمرک آستارا منصوب شد/سوابق

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-02:40 ب.ظ

مسعود کرباسیان معاون وزیر و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در حکمی حمیدرضا محمدی را به سمت مدیرکل گمرک آستارا منصوب کرد.حمیدرضا محمدی به سمت مدیرکل گمرک آستارا منصوب شد/سوابق

حمیدرضا محمدی پیش از این انتصاب معاون مدیرکل دفترهماهنگی استانها در گمرک جمهوری اسلامی ایران بوده و در کارنامه ایشان معاونت ناظر گمرکات استان های بوشهر و فارس ، معاون مدیرکل گمرک جلفا ، رئیس بخش ترانزیت اداره کل گمرک شهریار ، رئیس گروه همکاری های چند جانبه دفتر همکاری های بین الملل گمرک ایران ، رئیس سرویس صادرات غیرتجاری اداره کل گمرک مهرآباد و مدیرکل گمرک بندر لنگه دیده می شود.

بنابراین گزارش ، حمیدرضا محمدی مدیرکل گمرک آستارا همچنین مدرس امور گمرکی در دانشگاه بوده و در سال ۱۳۸۸ موفق شده است، عنوان مدیر نمونه کشوری را در سمت مدیر کل گمرک بندر لنگه کسب نمایدداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ضیافت همسر رئیس‌جمهور برای زنان دولت در کاخ

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-02:38 ب.ظ

تالار حافظیه کاخ سعدآباد شب گذشته محل برپایی جشن همسر رئیس‌جمهور برای همسران وزرا، سفرا و زنان دولت بود؛ مهمانی زنانه‌ای همراه با رقص و شوی لباس.

  جشن همسر رئیس جمهور دولت یازدهم برای بزرگداشت مقام زن شب گذشته در تالار حافظیه کاخ سعدآباد برگزار شد، مراسمی که خبر برپایی آن را پیش از این مولاوردی، معاون امور زنان رئیس جمهور وعده داده بود.

جشنی زنانه و اشرافی در فضای کاخ سعدآباد که فاصله طبقاتی زنان دولتمردان و مسئولان زن دولتی را به رخ عموم زنان جامعه می‌کشید. تمام زنانی که به این ضیافت دعوت شده بودند از پیش تعیین شده بودند و هیچ امکانی برای ورود افراد عادی نبود.

با ورود هر میهمان، تشریفات او را تا محل تحویل لوازم شخصی، لباس‌ها، تلفن همراه و دوربین عکاسی همراهی می‌کرد و جای هر فردی از پیش مشخص شده بود.

این جشن بزرگداشت مقام زن که با بی حجاب شدن میهمانان آن بیشتر شبیه یک دور همی زنانه شده بود از بخش‌های مختلفی غیر از دولت نیز میهمانانی داشت، فعالان امور زنان، بازیگر، کارگردان و نویسنده زن.

رقص لزگی 6 دختر، کنسرت موسیقی زنان و برگزاری شوی لباس زنان بخشی از ویژه برنامه‌های این ضیافت بود.

اما برپایی مراسمی به بهانه ولادت بانوی مکرمه اسلام حضرت فاطمه (س) حرمت‌ها و اقتضائاتی دارد که می‌توان آن را در فضایی بی تکلف و خارج از محیط اشرافی یک کاخ آن را برگزار کرد.

از سوی دیگر اگر قرار است جشنی برای ولادت حضرت زهرا (س) از سوی دولتمردان با حضور خدمتگزاران عرصه زنان برگزار شود بهتر است که در محیطی که عموم زنان جامعه امکان حضور در آن را داشته باشند برپا شود تا شادی برای روز زن ، انحصاری نشود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

له‌شدن ریحانه‌‌های جامعه در زیر بارسختی‌های زندگی مدرن

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-02:36 ب.ظ

زنانی هستند که ریحانه‌گی آنها در زیر بار سختی‌های زندگی مدرن له شده است و با روی آوردن به مشاغل کاذب، جامعه با تهدیدهای جدید فرهنگی مواجه می‌شود.

حضور زنان و استفاده از توانمندی‌ها و استعدادهای آنها پس از پیروزی انقلاب اسلامی به سفارش امام خمینی (ره) در راستای هویت بخشی به شخصیت زن با حفظ موازین اسلامی افزایش یافت.

زنان در این سال‌ها به ویژه دوران دفاع مقدس خدمات ارزنده‌ای در پشت جبهه‌های جنگ از خود نشان دادند که اثرات مثبتی نیز به همراه داشت.

امام خمینی فرموده بودند زنان باید وظیفه مادری و همسرداری خود را برای حفظ حریم خانوادگی نسبت به حضور در مشاغل اجتماعی در اولویت قرار دهند.

امروزه با توجه به رشد و توسعه تکنولوژی و تغییر سبک زندگی و بسیاری دیگر از مسایل اقتصادی و معیشتی شاهد رشد و افزایش برخی از مشاغل غیر ضروری و حضور بانوان در جامعه هستیم.

با توجه به اینکه مقام معظم رهبری روز گذشته در جمع بانوان فرهیخته و نخبه کشور به مناسبت میلاد یگانه دختر نبی اکرم (ص) فرمودند که نباید رشته‌های تحصیلی و مشاغل ناسازگار با طبیعت زنان به آنها تحمیل شود، بر آن شدیم تا به جای میکروفن‌ها و لنز دوربین‌هایی که هر ساله با فرارسیدن روز زن به سراغ مادران زحمت‌کش روستایی می‌روند تا با نشان دادن چین و چروک‌های پیشانی و دست و روی آنها تلاش‌های این زنان را قدر بدانند، این بار پای صحبت زنانی بنشینیم که ریحانه‌گی آنها زیر سختی‌های زندگی مدرن له شده است.

زنانی که به اجبار برای ارضای وضعیت اقتصادی و حتی روحی خود به سمت مشاغلی روی آورده‌اند که در گذشته کمتر زنی در این مشاغل دیده می‌شد.

هدف از تهیه این گزارش شناخت و تأمل در مشاغل نوظهوری بوده که اغلب خواسته یا ناخواسته هر روز از طرف بانوان در حال افزایش است به طوری که تعجب و حیرت دیگر افراد جامعه را وامی‌دارد.

*اشتغال کاذب زنان تهدید فرهنگی جامعه

طبق بررسی‌های انجام شده یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش اشتغال زنان به‌ویژه زنان جوان به امور غیر ضروری در جامعه، علاوه بر تامین اقتصادی، نیازهای کاذب شخصیتی و نارضایتی از زندگی زناشویی و ناامن بودن حریم خانوادگی آنها است.

امروزه اشتغال زنان در مشاغلی مانند ویزیتوری، رانندگی، فروشندگی در فروشگاه‌ها و مغازه‌های غیر تخصصی بانوان، منشی شدن در بنگاه‌های معاملات ملکی و خودرو، شرکت‌های خصوصی دربسته، و یا در مواقع حادتر نظیر فروشندگی گل و دستمال کاغذی و آدامس در چهارراه‌ها و ... به یک واقعیت گریزناپذیر تبدیل شده است.

این در حالی است که با مشاهده و کمی دقت در پوسترها و آگهی‌های نصب شده بر در و دیوار شهر و یا حتی نشریات با مضمون‌هایی مانند «به خانمی با روابط عمومی بالا ترجیحاً زیر 30 سال نیازمندیم»، «به خانمی با ظاهری آراسته با ماشین نیازمندیم»، «به چند خانم جوان برای کار در یک شرکت خصوصی با حقوق بالا نیازمندیم» و ... در می‌یابیم که با تهدیدهای جدید فرهنگی در جامعه مواجه هستیم که متاسفانه خیلی راحت از کنار آنها می‌گذریم.

توجه به زنانی که از طرف شرکت‌های خدماتی به منازل مختلف برای شستن راه‌پله و کار در خانه، مراقبت از بیمار و کودک و سالمند می‌روند نیز نباید نادیده گرفته شوند.

*غفلت جامعه از روی آوردن زنان به اشتغال کاذب

دیدگاه‌های مختلفی نسبت به اینگونه مشاغل در جامعه وجود دارد و اگر به این امر تنها به عنوان عاملی برای پرکردن اوقات فراغت نگاه کنیم که البته نگاه خوشبینانه‌ای است، منجر می‌شود که از شناخت بسیاری آسیب‌های آن غافل شویم.

یکی از اشکالاتی که می‌توان بر امر مذکور گرفت این است که در مشاغلی که ریحانه‌گی و لطافت زنان رعایت نمی‌شود می‌تواند موجب بروز خشونت به آنها و یا رواج فساد و فحشا در جامعه شود.

از طرفی دیگر به دلیل نبود نظارت بر اینگونه مشاغل، زنان دارای امنیت و آینده شغلی نیز نیستند که به ضرر آنها و جامعه است.

در این راستا باید عوامل اصلی بیرون زدن زنان از خانه برای حضور در اینگونه مشاغل غیر ضروری توسط کارشناسان و برنامه‌ریزان اجتماعی به منظور ارتقای فرهنگ کار اجتماعی بانوان به دور از بروز اغلب آسیب‌ها شناخته و مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

*گرفتن کرایه از دست مسافر بهتر از شنیدن غرولندهای شوهرم است

«کبری‌ـ م» راننده یکی از آژانس‌های بانوان در رشت به خبرنگار فارس گفت: شوهرم بیکار است و از بیمه بیکاری استفاده می‌کند دیگر طاقت دیدن خانه‌نشینی‌های او را نداشتم تصمیم گرفتم ماشین او را بردارم و برای کار به یکی از آژانس‌ها بانوان مراجعه کنم.

وی افزود: ماشینم زیاد مدل بالا نیست و همیشه با برخی از مسافران سر این مسئله مشکل دارم اما با این حال حس استقلال را دوست دارم.

این خانم راننده با بیان اینکه در فصل مدرسه سرویس بچه‌های مدرسه هستم، اظهار کرد: گرفتن کرایه از دست مسافر بهتر از شنیدن غرولندهای شوهرم در خانه آن هم پای مسابقات فوتبال است.

وی افزود: می‌خواهم در صورت تمکین مالی ماشین خود را عوض کنم و برای ادامه کار به تاکسی بی‌سیم بروم زیرا امنیت و درآمد آن بهتر است.

*روزانه کیلومترها پیاده می‌روم تا بتوانم اجناسم را بفروشم

«روشنک‌ـ م» خانم ویزیتور با ظاهری خسته و ملول و مانتوی کوتاه، شلوار لی و کیفی در دست در خیابان‌ها سرگردان بود و به دنبال مشتری اجناسش می‌گشت.

روشنک در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: حدود سه سال است که برای یک شرکت آرایشی بهداشتی ویزیتوری می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه هنوز نتوانسته‌ام حتی به صورت خوداختیاری نیز خود را بیمه کنم، افزود: از صبح به شرکت می‌روم و چند نمونه از اجناس و کاتالوگ‌های شرکت را برمی‌دارم و راهی خیابان می‌شوم.

این خانم ویزیتور گفت: در روز کیلومترها پیاده می‌روم تا شاید با دیدن فروشگاه لوازم بهداشتی و یا آرایشگاه زنانه‌ای با معرفی این اجناس آنها را بفروشم و پورسانت خود را از شرکت دریافت کنم.

وی با بیان اینکه هنگام خرید آقایان بهتر از خانم‌ها خرید می‌کنند ادامه داد: اغلب آقایان صاحب فروشگاه‌ها با دیدن یک خانم ویزیتور بدون رودروایستی از ما جنس می‌خرند و آقایان بیشترین مخاطبان ما هستند.

*دیپلمه‌ها را برای منشی شدن در شرکت‌ها نمی‌خواهند

خانم دیگری که ابتدا کار خود را از منشی شدن در مطب یک خانم دکتر آغاز کرده بود نیز به خبرنگار فارس گفت: روزی دو نوبت در دو جای مختلف منشی تلفنی هستم.

«سپیده‌ـف» مجموع درآمد خود از دو کار مذکور را در ماه زیر 300 هزار تومان عنوان کرد و افزود: به جاهای زیادی برای کار مراجعه کردم اما چون دیپلمه هستم مرا قبول نمی‌کنند.

وی ادامه داد: این روزها دیپلمه‌ها را هم دیگر برای منشی شدن در شرکت‌ها نمی‌خواهند.

سپیده گفت که تاکنون برای کار در بیرون بسیاری از مشکلات مانند توهین و تعرض‌ها را از طرف کارفرمایان خود تحمل کرده است.

*مشاغل کاذب زنان و بی‌ادبی اجتماعی 

فروشنده زن دستمال کاغذی که سر یکی از چهارراه‌های رشت مشغول به‌کار بود نیز به خبرنگار فارس گفت: به تازگی تصمیم گرفتم تا برای تامین مالی روی پای خودم بایستم.

وی با بیان اینکه دفتر کارم سر چهار راه است، افزود: در این مدت مورد تعرض تقاضاهای نامشروع برخی از مردان هوسباز قرار گرفته‌ام.

این خانم دستفروش ادامه داد: زنان بسیاری را می‌شناسم که اینگونه مورد تعرض مردانی که ارضای امیال جنسی خود را در محیط خارج از خانه جست‌وجو می‌کنند قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه جامعه در قبال شناخت و رسیدگی به عوامل اصلی انحرافات مسئول است، ادامه داد: تنها باید یک زن دستفروش باشی تا ببینی که مردان هوسباز شهر چگونه به دنبال کالای مطلوب دلشان می‌گردند.

این خانم می‌گوید: دستفروشی و مشاغل کاذب و بدون امنیت زنان در جامعه موجب افزایش تقاضای جنسی افراد هوسباز می‌شود و این امر به روسپی‌گری زنان دامن می‌زند.

وی عشق به همسر، خانواده، فرزند علاقه به پاکی و طهارت را رمز موفقیت و استحکام خانواده دانست و گفت: تمام زنان در برابر بی‌ادبی‌های اجتماعی نمی‌توانند خود را مصون بدارند.

این خانم دستفروش، اعتیاد، بیکاری همسر، تنوع‌طلبی، زیاده خواهی و ... را از جمله عوامل زنان برای یافتن کار در بیرون از منزل عنوان کرد.

------------------------------------------

تهیه گزارش از معصومه پاداش‌ستوده
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهندس پور حضرتی بخشدار لوندویل می شود

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-09:47 ق.ظ

مهندس پور حضرتی  بخشدار لوندویل می شود.. پور حضرتی استاد دانشگاه و كارشناس عمران فرمانداری  آستارا  می باشد ..


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا/ حضرت فاطمه زهرا(س) علت خلقت نظام هستی است ا

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-09:34 ق.ظ

ا حضرت فاطمه زهرا(س) علت خلقت نظام هستی است ا

  امام جمعه بندر آستارا با بیان اینکه باید حضرت زهرا را الگوی خود قرار داده تا به سعادت برسیم، گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) علت خلقت نظام هستی است.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا، امام جمعه بندر آستارا امروز(30 فروردین) در آیین تودیع و معارفه مدیر کل گمرک این شهرستان با تبریک فرا رسیدن ولادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) را در زندگی خود الگو قرار داده تا به سعادت و خوشبختی برسیم.


وی حضرت فاطمه زهرا(س) را علت خلقت نظام هستی دانست و افزود: این بانوی معصوم و پاک برای جامعه اسلامی یک برکت و نعمت است.


امام جمعه بندر آستارا در ادامه با تقدیر و تشکر از زحمات مدیرکل سابق گمرک این شهرستان گفت: مدیرکل سابق گمرک بندر آستارا تا آنجایی که امکانات و منابع اجازه می‌داد تلاش و همت به خرج داده تا کارها به نحو احسن انجام گیرد.


حجت الاسلام حافظ نیا به نقش گمرک در پیشرفت و آبادانی کشور اشاره و تصریح کرد: گمرک در اقتصاد هر کشوری نقش تاثیر گذار است و این در کشور ما با توجه به تهدیدات دشمنان نقشش دو چندان است.


وی با بیان اینکه گمرکات در تحقق منویات مقام معظم رهبری تاثیر بیشتری دارند، اظهار کرد: در این بین در تحقق منویات مقام معظم رهبری نقش همه دست اندرکاران و پرسنل گمرک به ویژه مدیرکل سنگین است و همه باید در این راستا تلاش کرده تا کشوری پیشرفته و توسعه یافته داشته باشیم.


حجت الاسلام حافظ نیا، بر همکاری و تعامل مدیر کل جدید گمرک با بازرگانان و تجار آستارایی تاکید کرد و گفت: مسئولین و مردم در کنار یکدیگر در راستای پویایی اقتصاد جامعه گام برداشته تا شاهد رونق بیش از گذشته کشور، استان و شهرستان مرزی بندر آستارا باشیم.


گفتنی است، در پایان این آیین از زحمات 17 ماهه دکتر جهانگیر بخشی مدیر کل سابق قدردانی و حمید رضا محمدی به عنوان مدیر کل جدید گمرک شهرستان مرزی بندر آستارا معرفی شدند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا: جهاد اقتصادی و فرهنگی نیازمند مدیران خدمتگزار است

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-09:19 ق.ظ

فرماندار آستارا:
جهاد اقتصادی و فرهنگی نیازمند مدیران خدمتگزار است

فرماندار آستارا مدیریت جهادی را نیازمند مدیران خدمتگزار در عرصه اقتصادی و فرهنگی دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، سیروس شفقی شنبه شب در جلسه تودیع و معارفه بخشدار جدید مرکزی این شهرستان با تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه (س) اظهار کرد: روز تولد دختر پیامبر (ص) حضرت فاطمه (س) و روز زن و تولد حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را تبریک می‌گویم.

وی با اشاره به اجرای هدفمندی یارانه‌ها افزود: هدفمندی یارانه‌ها طبق ماده 28 قانون بودجه در فاز دوم یا همان اصلاح فاز نخست در حال انجام است.

فرماندار آستارا تصریح کرد: روسای اداره‌ها و مطبوعات باید با آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی افرادی را که غنی هستند تشویق کنند تا از گرفتن یارانه انصراف دهند تا دولت تدبیر و امید از نظر اقتصادی بتواند در جای دیگر اقتصادی کشور سرمایه‌گذاری کند.

وی با اشاره به اینکه دولت باید در این زمینه قانون را اجرا کند، یادآور شد: طبق قانون می‌دانیم که یارانه باید به افرادی داده شود که نیازمند و متقاضی هستند.

شفقی گفت: مقام معظم رهبری با نامگذاری امسال به نام سال «اقتصاد و فرهنگ» نقشه راه کشور را نشان داد و ما مسئولان باید در این راستا حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه مسئولان نیاز به پشتیبانی مردم دارند، خاطرنشان کرد: مردم رکن اصلی اقتصاد و فرهنگ هستند و اقتصاد و فرهنگ با کمک مسئولان و مردم سازنده و موفقیت‌آمیز است. 

رئیس شورای اداری شهرستان بندر آستارا گفت: بنده طی بخشنامه‌ای از روسای اداره‌ها خواستم برنامه و راهکارها همراه با خلاقیت و نوآوری ابتکار کاری خود را مکتوب به فرماندار ارسال کنند.

وی از مدیران آستارا خواست تا هر فصل آخر هفته بیلان عملکرد اداره خود را کتبی ارائه دهند و یادآور شد: مدیرانی که نتوانند خود را با معیارهای مدیریتی دولت تدبیر و امید و فرمانداری آستارا برای خدمت‌رسانی به مردم تطبیق دهند عذرشان خواسته می‌شود.

شفقی خاطرنشان کرد: ما نیاز به مدیران جهادی در بعد اقتصادی و فرهنگی و دیگر امور داریم و می‌خواهیم به مردم شریف آستارا خدمات‌رسانی بهتر شود.

در مراسم مذکور چنگیز شکوری بخشدار جدید مرکزی آستارا معرفی شد.

----------------

به دنبال تغییرات مدیریت سیاسی شهرستان مرزی و بندری آستارا ،«چنگیز شکوری» به عنوان بخشدار مرکزی آستارا منصوب شد.

 

چنگیز شکوری به عنوان بخشدار مرکزی آستارا منصوب شد و به جای «نوربخش خوش‌سلیقه» بخشدار مرکزی این شهرستان به این مسند تکیه زد.

چنگیزشکوری دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد ژئوپلتیک (جغرافیای سیاسی) و کارشناس مدیریت دولتی است.

وی پیش از این سابقه کار اجرایی در فرمانداری‌های رضوانشهر، شفت، بندر انزلی و تالش را در کارنامه خود دارد.

شکوری از پژوهشگران حوزه مردم‌ نگاری و جامعه‌شناسی و دارای مقالات زیادی در زمینه‌های مختلف در مطبوعات منطقه‌ایمی باشد.

وی ازیاران دولت تدبیر و امید است و دارای خط مشی سیاسی اعتدال می باشد که با پیشنهاد مهندس سیروس شفقی فرماندار آستارا به عنوان بخشدار مرکزی این شهرستان منصوب شد.

چنگیز شکوری با پیشنهاد سیروس شفقی فرماندار شهرستان آستارا و حکم استاندار گیلان به عنوان بخشدار مرکزی این شهرستان منصوب شد و کار خود را در بخشداری آستارا رسماً آغاز کرد. مراسم معارفه بخشدار جدید بخش مرکزی آستارا عصر روز شنبه 30 فروردین جاری در شورای اداری این شهرستان به صورت رسمی انجام خواهد شد .

-----------------

با حضور مشاور رئیس کل گمرک
محمدی مدیر کل گمرک آستارا شد

حمیدرضا محمدی به عنوان مدیر کل گمرک بندرمرزی آستارا معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، مراسم تودیع و معارفه مدیر کل گمرک آستارا بعد از ظهر امروز با حضور مشاور رئیس کل و مدیر امور استان‌های گمرک ر این شهرستان برگزار شد.

مشاور رئیس کل و مدیر کل امور استان‌های گمرک کشور در مراسم مذکور با قدردانی از مدیر کل سابق گمرک آستارا به انتصاب مدیر کل جدید اشاره کرد و گفت: مدیران با سابقه گمرک کشور که 16 سال سابقه کار دارد.

محمدحسین باغ‌عنایت با بیان اینکه 15 کشور همسایه داریم که از طریق آب و خشکی با ما در ارتباط هستند، تصریح کرد: یکی از موفقیت‌های اقتصادی و گمرکی هر کشور تعامل با کشورهای همسایه است و با روند خوبی که دولت تدبیر و امید دارد سیاست بر تعامل با همسایگان است.

مدیرکل امور استان‌های گمرک ایران، قاعده کلی گمرکات بین‌المللی را پای‌بند بودن به کنوانسیون گمرکی بین‌المللی دانست و تصریح کرد: گمرک جمهوری اسلامی ایران به قاعده کنوانسیون‌های بین‌المللی گمرکی پای‌بند و موفق بوده است.

وی با اشاره به اینکه گمرک ایران در رتبه‌بندی جهانی رتبه خوبی دارد، خاطرنشان کرد: تلاش دولت بر ارتقای رتبه گمرکی کشور در جهان است.

باغ‌عنایت افزود: یکی از کارهای خوبی در گمرک ایران انجام کار به صورت الکترونیک و پیشرفته و مدرن است که در بیشتر کشورها به ویژه گمرک کار با کاغذ انجام نمی‌شود

در این مراسم حمیدرضا محمدی به عنوان مدیر کل جدید گمرک بندرمرزی آستارا معرفی شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نماینده مردم آستارا در مجلس: خدمت صادقانه از وظایف مسئولان است

تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-09:14 ق.ظ

نماینده مردم آستارا در مجلس:
خدمت صادقانه از وظایف مسئولان است

نماینده مردم آستارا در مجلس گفت: خدمت درست و صادقانه جزو وظایف مهم مسئولان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، صفر نعیمی‌رز شامگاه شنبه در جلسه تودیع و معارفه بخشدار جدید مرکزی این شهرستان با بیان اینکه عزل و نصب و تنبیه و تشویق در کنار هم هستند، اظهار کرد: مسئولان باید مردمی باشند.

وی با اشاره به اینکه ازدحام مراجعه مردمی در دفاتر فرماندار و امام جمعه نشانه این است که مسئولان کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند، گفت: عملکرد همه مدیران ارزیابی می‌شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس مسئولان را خدمتگزاران مردم دانست و تصریح کرد: ما امانتدار مردم هستیم و باید با خدمت مناسب بار امانت را سالم به صاحبانش برسانیم.

وی مردم آستارا را قدرشناس خواند و یادآور شد: از مسئولان می‌خواهم در مناسبت‌های مهم به ویژه در نماز جمعه حضوری فعال داشته باشند.

روستاها ذخیره‌گاه فرهنگی هستند

بخشدار جدید مرکزی آستارا نیز در جلسه مذکور با قدردانی از حسن توجه فرماندار در معرفی وی به عنوان بخشدار، اظهار کرد: روستاها مهد تکوین فرهنگ و ذخیره‌گاه فرهنگی هستند.

چنگیز شکوری افزود: روستاییان غیور و مرزداران پرافتخار بندر آستارا در هشت سال دفاع مقدس شهدای زیادی تقدیم انقلاب کردند و خدمت به این مردم جزو افتخارات بنده است.

وی روستاها را مرکز تولید و اشتغال دانست و گفت: روستا به ویژه در بخش‌های زیربنایی نظیر کشاورزی و تولید محصولات دامی، غذایی، زنبورداری و صنایع‌دستی روستا نماد اقتصاد پویا است.

این مسئول دهیاران را منشأ تحول در آستارا نامید و یادآور شد: امیدواریم با همکاری یکدیگر بتوانیم خدمات ارزنده‌ای به مردم ارائه کنیم.

وی آستارا را دروازه قفقاز و محل تلاقی تمدن‌ها، فرهنگ‌ها، زبان‌ها و اقوام دانست و متذکر شد: یک جامعه ترکیبی با مدل وحدت در عین کثرت در آستارا نماد یافته است.

شکوری خاطرنشان کرد: خدمت به مردم آستارا به معنای افتخار خدمت به تمام اقدام، زبان‌ها و فرنگ‌های ایران عزیز اسلامی و سربلند است.

وی از تلاش‌های مسئولان آستارا به ویژه نماینده مجلس، امام جمعه، فرماندار و ... قدردانی کرد.

به گزارش فارس، در جلسه مذکور از تلاش‌های نوربخش خوش‌سلیقه بخشدار سابق مرکزی آستارا قدردانی و چنگیز شکوری بخشدار جدید معرفی شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

روز مادر (تاریخ روز زن)

تاریخ:شنبه 30 فروردین 1393-08:29 ب.ظ

تاریخ روز مادر (تاریخ روز زن)
31 فروردین ( بیستم جمادی الثانی ) مصادف است با ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر ( روز زن ).

به یاد آر چشمانی را كه بر تو نگران بودند
به یاد آر دستانی را كه شب ها با نوازش های خود دردهای تو را تسكین می دادند
به یاد آر دلی را كه به خاطر تو زخم ها خورده است
آن هنگام زانو بر زمین بگذار و موهبت مادر را سپاس دار ...

بیستم جمادی الثانی هر سال، روزی پر از خاطره و معنویت است؛ خاطراتی شیرین از مادران مهربان ، فرزندان با محبت و همسران با وفا ؛ این روز به یُمن ِ زاد روز بانوی نمونه اسلام ، فاطمه زهرا ( سلام الله علیها) ، روز مادر نام گرفته است ؛ بانویی كه گل سرسبد تمام بانوان عالم است ؛ تنها زنی كه پدرش معصوم ، شوهرش معصوم و خودش نیز معصوم بوده و پیامبر گرامی اسلام (ص) به او لقب " اُم ابیها "  داده است ، یعنی زنی كه برای پدرش همچون مادر بود.


اگرچه دوران زندگی حضرت زهرا (س) كوتاه بود اما زندگانی پر بركت و درخشان وی ، آن بانوی بزرگوار را به الگویی بی نظیر برای تمام زنان عالم در طول تاریخ مبدل ساخته است؛ زنی كه كودكی اش را در خانه شخص اول اسلام – پیغمبر اكرم (ص) – و دوران بچه داری را در خانه دومین شخصیت ممتاز اسلام –علی (ع) – گذراند و دو امام معصوم - امام حسن (ع) و امام حسین (ع) - ،  و دو دختر فداكار و شجاع - زینب و ام كلثوم - را به جامعه تحویل داد.

زندگی و سیره ی حضرت زهرا( س) به قدری آموزنده و جذاب است كه هر زن آزاده ای در جهان او را چونان قدیسه ای تحسین می كند؛ زنی كه تولدش از دامن خدیجه كبری ، همسر پیامبر گرامی اسلام (ص) و در كانون نخستین خانواده اسلامی با نغمه های آسمانی و تسبیح قدسیان همراه شد و شب میلادش را عرشیان به بانگ تكبیر و تسبیح جشن گرفتند و خداوند لقب كوثر به او عطا كرد؛ زیرا وی سرچشمه ی تمام خوبی های جهان است.
و چه زیبا تولد این بانوی گرانقدر به ابتكار بنیانگذار جمهوری اسلامی – امام خمینی (ره) – روز زن و روز مادر نام گرفت ؛ " اگر روزی باید روز زن باشد ، چه روزی والاتر و افتخارآمیزتر از روز ولادت با سعادت فاطمه زهرا سلام الله علیهاست؛زنی كه افتخار خاندان وحی است و چون خورشیدی بر تارك اسلام عزیز می درخشد." از بیانات امام خمینی (ره) در تاریخ 15/ 2/ 59


نامگذاری یك روز از سال به نام مادر در فرهنگ و ملل مختلف سابقه ای طولانی دارد و هر ملتی سعی كرده است روزی را به تجلیل از مقام شامخ مادر اختصاص دهد.در فرهنگ پر بار ایران اسلامی خجسته زاد روز بانوی گرانقدر اسلام ، دختر حضرت محمد (ص) روز مادر نام گرفته تا زنان  و مادران این مرز و بوم از او درس ایمان ، فداكاری و مهربانی بیاموزند. ما نیز بر آن شدیم تا با مروری بر تاریخچه روز مادر در میان ملل دیگر ، سابقه این مناسبت را در سایر فرهنگ ها بررسی كنیم.

روز مادر در كشورهای مسیحی
یك خانم امریكایی به نام آناجارویس (Anna Jarvis ) پس از مرگ مادرش ، در هشتم ماه مه 1905 به این فكر افتاد كه از تمامی مادران در زمانی كه در قید حیات هستند ، قدردانی شود. به همین دلیل تمام تلاش خود را بر این گذاشت كه روزی از سال به مادران اختصاص داده شود. او در آغاز از كشیش منطقه شان خواست كه موعظه ای در زمینه نقش مادر در جامعه ایراد كند. سپس نامه هایی به مردان روحانی ، سیاسی و با نفوذ فرستاد. پس از آن با خرید یك آژانس تبلیغاتی ، پیغام خود را با مضمون " اختصاص دادن روزی برای ارج نهادن به مادران ، آنان را جاویدان می سازد " به گوش مردم رساند و سرانجام در سال 1907 روز یكشنبه ، دوم ماه مه – زمان مرگ مادر آنا جارویس – روز مادر نامیده شد.


پس از تلاش موفقیت آمیز جارویس ، با به پایان رسیدن جنگ جهانی اول ، روز مادر به كشورهای اروپایی نیز راه یافت . در سال 1917 روز مادر در سوئیس رایج شد و سپس به اتریش و جزایر اسكاندیناوی رسید. در آلمان برای اولین بار در سال 1922 این روز را جشن گرفتند. اما در زمان ناسیونالیست ها  روز مادر در این كشور دچار انحراف شد؛ زیرا آنان بر پایه این ایدئولوژی كه مادر ضامن دوام ِ نژاد آریایی است، این روز را جشن می گرفتند.

سمبل روز مادر برای مادری كه در قید حیات است یك شاخه میخك قرمز و برای مادری كه از دنیا رفته ، یك شاخه میخك سفید است. آنا جارویس با ارائه این طرح ، بردن گل برای مادران را رواج  داد.
آنا جارویس ، بانی روز مادر در كل جهان مسیحیت – زنی كه خود هیچ گاه مادر نشد- در سال 1948 در خانه سالمندان فیلادلفیا بدرود حیات گفت. جالب است بدانید كه تمام هزینه های نگهداری و اقامت او در خانه سالمندان را تاجران گل – افرادی كه بیشترین سود را از روز مادر می بردند- متقبل شدند.


روز مادر در میان ملل دیگر
فرزندانی كه نمی توانند در این روز در كنار مادر خود باشند، اغلب با یك تلفن ، ارسال كارت ، فرستادن گل یا هدیه ، عشق و محبت خود را ابراز می كنند؛ و افرادی كه در این روز لذت بودن در كنار مادر را تجربه می كنند ، با كمك در انجام كارهای خانه ، تهیه غذایی ویژه و گذراندن روز خود با مادرشان از محبت های او قدردانی می كنند.


كشورهایی چون تركیه ، دانمارك ، فنلاند ، ایتالیا ، استرالیا و بلژیك روز مادر را در دومین یكشنبه ماه مه جشن می گیرند. در نروژ دومین یكشنبه ماه فوریه و در سوئد و فرانسه نیز آخرین یكشنبه ماه مه ، این روز ، جشن گرفته می شود. مردم فرانسه این روز را همچون جشن تولد برگزار می كنند. تمام خانواده دور هم جمع می شوند و با یك وعده غذای ویژه و كیك ، روز مادر را جشن می گیرند. بعضی از كشورها این روز را در فصل بهار برگزار می كنند.


در لبنان در اولین روز بهار و در ژاپن دومین یكشنبه ماه مه با برگزاری نمایشگاه نقاشی از مادران تجلیل می شود. كودكان شش تا چهارده سال با كشیدن نقاشی درباره مادرانشان از آنها قدردانی می كنند. هر چهار سال یك بار نیز نقاشی های برگزیده در نمایشگاهی به نام " مادر من" به نمایش گذاشته می شود.


تاریخچه روز مادر در یونان به گذشته خیلی دور بر می گردد. 25 سال قبل از ظهور عیسی مسیح (ع) ، الهه های یونانی وجود داشتند كه برای آنها نوعی جشن مادر برگزار می شد.مردم هنگ كنگ ، پاكستان ، قطر ، عربستان سعودی و امارات متحده ی عربی روز مادر را در ماه مه جشن می گیرند. مردم این كشورها كه عموماً مسلمان اند، در این روز به دیدن مادران خود می روند و با در دست داشتن هدایایی چون گل ، كیك ، اشیای زینتی و قیمتی از ایشان قدردانی می كنند.


در آرژانتین و هندوستان مراسم روز مادر در ماه اكتبر برگزار می شود. مردم آرژانتین در دومین یكشنبه این ماه از مادران قدردانی می كنند؛ اما هندوها ده روز را برای این منظور جشن می گیرند. این فستیوال بر اساس نام دورگا پوجا (Durga Puja) – زن و مادر قدیسه هندو –" دورگا " نامگذاری شده است. بنا بر افسانه ای ، این مادر الهی ده دست دارد و در هر دست اسلحه ای برای از بین بردن اهریمن ( شیطان ) پرتقال و اسپانیا روز مادر ارتباط نزدیكی با كلیسا دارد. در هشتم دسامبر، این مردم نه تنها از مادران قدردانی می كنند ، بلكه مراسم شكر گذاری برای مریم مقدس ، مادر حضرت عیسی (ع) را نیز به جا می آورند.


عده ای از مردم یوگسلاوی سابق هم در ماه  دسامبر یك روز را  به نام " ماتریس " جشن می گرفتند. دو هفته بعد از كریسمس دختران و پسران جوان در سكوت و آرامش كامل دست و پای مادر خود را در حالی كه خواب بود، می بستند و مادر زمانی كه بیدار می شد با دادن هدایای كوچكی كه در زیر بالش خود مخفی كرده بود خود را آزاد می كرد.
اگر چه هر كشوری با فرهنگ خاص خود برای انتخاب روز مادر سمبل و دلیلی دارد. اما آنچه اهمیت دارد قدردانی و تشكر از مقام مادر است؛ و این مراسم بهانه ای است تا توجه بیشتری به مادران داشته باشیم و به آنها ثابت كنیم كه چقدر دوستشان داریم.

AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان


مادر!
همه ی  دنیا دوستت دارند
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رهبر معظم ‌انقلاب مطرح فرمودند لزوم تشکیل مرکز فراقوه‌ای در خصوص مسأله زن و خانواده/ رشته‌های تحصیلی و مشاغل ناسازگار با طبیعت زنان به آنان تحمیل نشود

تاریخ:شنبه 30 فروردین 1393-08:27 ب.ظ

آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز(شنبه) در دیدار صدها نفر از زنان فرهیخته و نخبه، تشکیل یک مرکز عالی فرا‌قوه‌ای را برای تدوین راهبردی صحیح در قبال مسئله «مهم زن و خانواده»، ضروری خواندند و افزودند: دستیابی به این راهبرد همه‌جانبه و قابل اجرا، نیازمند سه مسئله است: پرهیز کامل از مرجعیت دادن به تفکرات «غلط، کلیشه‌ای و متحجر غربی» در امور زنان، تکیه بر متون و معارف ناب اسلامی و پرداختن به مسائلی که حقیقتاً مسائل اصلی زنان محسوب می‌شوند.

ایشان با تبریک میلاد پربرکت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها، تقارن این میلاد خجسته را با هفته زن و روز تکریم مادر، فرصتی برای درس گرفتن از زندگی بانوی دو عالم حضرت صدیقه کبری(س) برشمردند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به معصومیت و مقامات معنویِ عالی و برتر آن حضرت؛ آن هم در سن جوانی افزودند: باید با نگاهی نو و دقیق به زندگی سیده زنان عالم، خصلت‌های برجسته ایشان نظیر تقوا، عفت، طهارت، مجاهدت، شوهرداری، فرزندداری، سیاست‌فهمی و حضور در مهم‌ترین عرصه‌های حیات یک انسان را به معنای واقعی کلمه، الگو قرار داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، برخورداری ایران اسلامی از انبوه زنان فرزانه، تحصیلکرده، خوش‌فکر و ممتاز را از نعمات الهی و جزء بزرگترین افتخارات جمهوری اسلامی خواندند و خاطرنشان کردند: این واقعیت که در تاریخ ایران بی‌سابقه است، مدیون نگاه مبارک و پرطراوت اسلام و دیدگاه‌های کارگشای حضرت امام خمینی(ره) است.

ایشان بروز کاملاً برجسته هویت و شخصیت مستقل زن ایرانی در عرصه دفاع مقدس را یک نقطه درخشان دیگر برشمردند و از «عظمت و صبر و استقامت پرشکوه» مادران و همسران شهیدان و جانبازان تجلیل کردند.

رهبر انقلاب اسلامی مسأله زن را از جهات مختلف برای جامعه بشری درخور فکر و تحقیق و پیگیری دانستند و سه جهت مهم را در این زمینه مطرح کردند:

اول: چگونه می‌توان از ظرفیت عظیم زنان، به شکل صحیح و سالم استفاده کرد؟

دوم: بهره‌گیری از مسأله ظریف و حساس جنسیت در روند تعالی و نه انحطاط بشر، چگونه امکان‌پذیر است.

و سوم: با توجه به تفاوت‌های طبیعی زن و مرد، چه رفتاری باید در جامعه بشری نهادینه شود که جلوی ظلم به زن را در خانواده و اجتماع بگیرد؟

ایشان در همین زمینه، زن و خانواده را دو مسئله غیر قابل تفکیک برشمردند و خاطرنشان کردند: هر کس اگر مسأله زن را جدا از مسأله خانواده مورد بررسی قرار دهد، در فهم مسأله و تشخیص علاج آن، دچار اختلال می‌شود.

رهبر انقلاب، برای پاسخ به سوالات مطرح شده و بررسی همه ابعاد مسأله زن و خانواده، تشکیل مرکزی مطالعاتی و کاری را لازم خواندند و افزودند: این مرکز فراقوه‌ای باید راهبردی صحیح و همه‌جانبه را درباره «زن» تدوین کند و با پیگیری‌های لازم این راهبرد را اجرایی نماید.

ایشان تدوین این راهبرد و پرداختن به مسأله زن را در هر دستگاه یا مرکزی، نیازمند پای‌بندی به الزاماتی مهم برشمردند.

رهبر انقلاب در تبیین این الزامات، ابتدا «پرهیز و دوری کامل از فرآورده‌های غربی» را مورد تأکید قرار دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: غربی‌ها به دلایل مختلف، مسأله زن را بد فهمیده‌اند اما همان فهم غلط و تباه‌کننده را سکه رایج دنیا کرده‌اند و با هوچی‌گری، مجال حرف زدن به دیگران و مخالفان را نمی‌دهند.

ایشان افزودند: البته باید از دیدگاه غربی‌ها درباره ابعاد مختلف مسأله زن آگاه بود اما باید با ایستادگی در مقابل مرجعیت این افکار، ذهن را از این تفکرات «کهنه اما نو نما» و «خائنانه اما ظاهراً دلسوزانه»، تخلیه کرد چرا که این تفکرات، مطلقاً نمی‌تواند هدایت و سعادت جوامع بشری را به دنبال بیاورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نگاه مادی و غیرالهی به هستی و جهان را ریشه انحراف عمیق تفکرات غربی درباره زن برشمردند و افزودند: نگاه کاسب‌کارانه به ظرفیت زنان در مسائل اقتصادی از جمله اشتغال و نگاه تحقیرآمیز به زن و تنزل دادن او به وسیله‌ای برای اطفای شهوات مردان، مبانی دیگری است که تفکرات غربی را درباره زنان، کاملاً ظالمانه و متحجرانه ساخته است.

ایشان با استناد به برخی مقالات و کتاب‌هایی که در غرب درباره اوضاع واقعی زنان، منتشر می‌شود افزودند: اگر می‌خواهیم نگاه ما به مسأله زن، «سالم، منطقی، دقیق و راه‌گشا» باشد، باید از افکار غربی در مسائلی نظیر اشتغال و برابری جنسی کاملاً فاصله بگیریم.

ایشان «برابری جنسی زن و مرد» را از جمله حرف‌های کاملاً غلط غرب خواندند و افزودند: برابری همیشه به معنای عدالت نیست، عدالت همیشه حق است، اما برابری گاه «حق» است و گاه «باطل».

رهبر انقلاب این سؤال را مطرح کردند که با کدام منطق باید زنان، که خداوند آنان را از لحاظ جسمی و عاطفی برای منطقه ویژه‌ای از زندگی آفریده است، در عرصه‌هایی وارد کنیم که آنها را دچار رنج و سختی می‌کند؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر نگاه انسانی اسلام به مسأله زن افزودند: در بسیاری از مسائل از جمله سیر مقامات معنوی، هیچ تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد اما قالب‌ها متفاوت است و این واقعیت در کنار عرصه‌های مشترک، منطقاً عرصه‌های متفاوتی را نیز به همراه می‌آورد.

رهبر انقلاب با انتقاد از زیربنای فکری بسیاری از کنوانسیون‌های جهانی خاطرنشان کردند: اصرار غربی‌ها روی این زیربنای غلط، جامعه بشری را تباه می‌کند؛ به همین دلیل برای دست‌یابی به نگاه صحیح و متوازن، باید از این مبانی برحذر بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین دومین الزام دست‌یابی به راهبرد صحیح در مسأله زن، تکیه بر متون اسلامی را ضروری خواندند.

ایشان افزودند: در نگاه به مسأله زن، نباید هر چیزی را که به نام دین بر سر زبان‌هاست قبول کرد اما باید اصولی را که شایستگان با شیوه درست استنباط از «قرآن و سنت و حدیث» ارائه می‌کنند، تکیه‌گاه اصلی قرار داد.

رهبر انقلاب، دوری از مسائل فرعی و پرداختن به مسائل اصلی را سومین الزام دست‌یابی به راهبرد صحیح در مسأله زن خواندند و خاطرنشان کردند: مسأله خانواده بخصوص «سلامت، امنیت و آرامش زن در خانواده»، مسأله‌ای اصلی است که باید به آن پرداخت.

ایشان تأکید کردند: باید عوامل سلب آرامش و سکینه روحی زن در خانواده را جست‌وجو کرد و با شیوه‌های گوناگون از جمله قانون و تبلیغ صحیح، این موانع را برطرف کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با ابراز تأسف از اینکه در محیط‌های قدیمی و جدید، زن موجودی درجه 2 و موظف به خدمت‌گزاری تصور می‌شود، افزودند: این مسأله، درست نقطه مقابل نگاه فقه مترقی اسلام به زن است.

رهبر انقلاب افزودند: متأسفانه برخی، چیزهایی را از اسلام می‌گیرند اما برای اینکه غربی‌ها بدشان نیاید، مسائلی از غرب را هم به آن اضافه می‌کنند که این قابل قبول نیست.

رهبر انقلاب برخورداری زن از فرصت تحصیل و رشد و تعالی را یک ضرورت برشمردند و  خاطرنشان کردند: برخلاف برخی دیدگاه‌ها، اشتغال از مسائل اصلی مربوط به زنان نیست. البته اشتغال و مدیریت، مادام که با مسأله اصلی یعنی خانواده منافاتی پیدا نکند، ایرادی ندارد.

ایشان با اشاره به مسائلی که درباره تحصیل زنان در برخی رشته‌های تحصیلی دانشگاهی مطرح شد افزودند: اگر در این مسأله تفاوتی هم باشد، ضدعدالت نیست چرا که نباید رشته‌های تحصیلی و مشاغلی که متناسب با طبیعت زنان نیست، به آنان تحمیل شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: اینکه زنان برخی مشاغل را برعهده نگیرند، هیچ ننگ و نقصی نیست بلکه آن چیزی غلط است که متناسب با طبیعت الهی زن نباشد.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان بیانات‌شان، زنان فهمیده و تحصیلکرده و ممتاز را، بهترین اشخاص برای پیگیری صحیح مسائل زنان خواندند و آنان را به تلاش در این زمینه دعوت کردند.

پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، خانم مولاوردی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در گزارشی از مسائل مربوط به زنان گفت: به لحاظ شاخص سلامت و مشارکت اجتماعی بانوان، از وضع بسیار خوبی در منطقه برخورداریم و زنان جامعه نقش مؤثر و بی‌بدیلی در تحقق شعار «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» خواهند داشت.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

همایش پیاده روی عمومی در تالاب آق آستارا

تاریخ:شنبه 30 فروردین 1393-08:23 ب.ظ

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا گفت: در راستای پاسداشت محیط زیست و زمین پاک ، همایش پیاده روی عمومی در روز جمعه پنجم اردیبهشت ماه در محدوده تالاب آق این شهرستان برگزار می شود.

شهروز قلی نژاد گفت : این همایش فرهنگی و ورزشی با هدف پاکسازی پناهگاه حیات وحش و همچنین محدوده تالاب آق شهرستان آستارا برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه حضور شهروندان آستارایی در تالاب احیا شده آق در روز همایش می تواند زمینه های بیش از پیش حضور گردشگران را در این منطقه فراهم کند ، اضافه کرد: همایش پیاده روی عمومی ساعت هفت صبح روز جمعه برگزار می شود و شرکت کنندگان مسافت شش کیلومتری دور محدوده تالاب آق را با شعار حفظ محیط زیست طی خواهند کرد.

قلی نژاد برگزاری مسابقات محلی و اهدای جوایز به نفرات برگزیده را از دیگر برنامه های روز همایش پیاده روی عنوان کرد.

رییس اداره حفاظت زیست آستارا در ادامه با بیان اینکه این شهرستان با وجود داشتن چشم اندازهای بکر هر ساله میزبان مسافران و گردشگران زیادی است ، افزود: متاسفانه شهروندان و مسافران با ریختن زباله ها ردپایی زشت از خود در طبیعت بکر منطقه بر جای می گذارند.

قلی نژاد اضافه کرد: در روز دوم اردیبهشت مصادف با روز زمین پاک با مشارکت دوستداران محیط زیست سواحل سیبلی ، پناهگاه حیات وحش لوندویل و نیز روستای کانرود پاکسازی می شود.

وی ادامه داد: در طول مسیر پاکسازی کیسه های زباله نیز بین دوستداران محیط زیست توزیع می شود.

تالاب آق آستارا که در پشت پناهگاه حیات وحش لوندویل واقع شده ، جزو مناطق شکار ممنوع و حفاظت شده محسوب می شود.

پناهگاه حیات وحش لوندویل و تالاب آق شهرستان آستارا با مساحتی افزون بر یکهزار و 74 هکتار طی مصوبه شماره 63 مورخه 21 مرداد ماه سال 1354 شورای عالی محیط زیست کشور به مجموعه مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست در آمده است.

این پناهگاه حیات و تالاب استان گیلان و در حد فاصل بین بخش لوندویل و بخش مرکزی شهرستان آستارا واقع شده و از جنوب به شهر لوندویل ، از شمال به شهر آستارا ، از شرق به دریای خزر و از غرب به جاده آستارا ـ لوندویل منتهی می شود.

در تالاب آق شهرستان آستارا 61 گونه پرنده زمستان گذران و مهاجر شناسایی شده به طوری که سالانه صدها هزار قطعه از پرندگان مهاجر در داخل و اطراف این تالاب فرود می آیند و زمستان گذرانی می کنند.

انواع مرغابی سانان ، قو ، پلیکان ، اردک ، باکلان ، خوتکا پرسفید و بلدرچین از جمله پرندگان موجود و شناسایی شده در این تالاب به شمار می رود
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

با حضور مشاور رئیس کل گمرک محمدی مدیر کل گمرک آستارا شد

تاریخ:شنبه 30 فروردین 1393-07:44 ب.ظ

با حضور مشاور رئیس کل گمرک
محمدی مدیر کل گمرک آستارا شد

حمیدرضا محمدی به عنوان مدیر کل گمرک بندرمرزی آستارا معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، مراسم تودیع و معارفه مدیر کل گمرک آستارا بعد از ظهر امروز با حضور مشاور رئیس کل و مدیر امور استان‌های گمرک ر این شهرستان برگزار شد.

مشاور رئیس کل و مدیر کل امور استان‌های گمرک کشور در مراسم مذکور با قدردانی از مدیر کل سابق گمرک آستارا به انتصاب مدیر کل جدید اشاره کرد و گفت: مدیران با سابقه گمرک کشور که 16 سال سابقه کار دارد.

محمدحسین باغ‌عنایت با بیان اینکه 15 کشور همسایه داریم که از طریق آب و خشکی با ما در ارتباط هستند، تصریح کرد: یکی از موفقیت‌های اقتصادی و گمرکی هر کشور تعامل با کشورهای همسایه است و با روند خوبی که دولت تدبیر و امید دارد سیاست بر تعامل با همسایگان است.

مدیرکل امور استان‌های گمرک ایران، قاعده کلی گمرکات بین‌المللی را پای‌بند بودن به کنوانسیون گمرکی بین‌المللی دانست و تصریح کرد: گمرک جمهوری اسلامی ایران به قاعده کنوانسیون‌های بین‌المللی گمرکی پای‌بند و موفق بوده است.

وی با اشاره به اینکه گمرک ایران در رتبه‌بندی جهانی رتبه خوبی دارد، خاطرنشان کرد: تلاش دولت بر ارتقای رتبه گمرکی کشور در جهان است.

باغ‌عنایت افزود: یکی از کارهای خوبی در گمرک ایران انجام کار به صورت الکترونیک و پیشرفته و مدرن است که در بیشتر کشورها به ویژه گمرک کار با کاغذ انجام نمی‌شود

در این مراسم حمیدرضا محمدی به عنوان مدیر کل جدید گمرک بندرمرزی آستارا معرفی شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چرا برخی از مسئولین سکو های پرتاب خود را فراموش می کنند

تاریخ:شنبه 30 فروردین 1393-02:17 ب.ظ

 روستای حیران و حومه از نعمت گاز و امكانات عادی محروم هستند ...

 

روستای حیران  از رو ستای بخش مر كزی است است این روستا  توریستی كه دهكده توریستی حیران در آنحا است و از مناظر بی نظیر جهان است ..در آخرین نقطه گیلان به اردبیل و در مرز ...

این روستا دارای جاذبه های طبیعی خدادادی و گردشگری زیادی است طبیعت سر سبز ، زیبای و بکر ،  كوهستانی  بافت سنتی وجود انواع درختان میوه و صنعتی  و.. چشم هر بیننده ای را که از این روستا می گذرد نوازش می دهد و به عروس خاور میانه معرف است ..

 شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی می باشد و با هجوم ویلا سازان بدرد از استانهای دیگر بافت روستایی از بین می رود ...

این روستا در تولید ات میوه و گندم و دیگر مولات و صنایع دستی  و...برتر شهرستان را دارد و

دراین روستا  داری یك دهكده توریستی تله كابین  و مرزی  و واحدهای تولیدی  ،مرغداری ۸۰، دامداری ، پرورش  کرم ابریشم ، باغ کیوی وجود دارد  روستای  حیران   شهدا  و  شخصیت های سیاسی ، فرهنگی ، ورزشی و … زیادی را تحویل جامعه داده است که در  عرصه  خدمت رسانی به ملت شریف ایران هستند.


با توجه به اینکه لوله گاز در فاصله صد متری  این روستا قرار دارد و تمام روستاهای همجوار از آن بهره می برند اما روستای حیران و حومه که از داشتن گاز محروم است  و اما هیچکس جواب درستی به مانمی دهد.


سوال ما  و مردم محروم  و توریستی  و مرزی حیران از  مسئولان  این است چرا روستای  حیران  و حومه در بخش مر كزی آستارا   اینقدر مورد بی توجهی مسئولان قرار گرفته است چرا اینقدر نسبت به این روستا بی تفاوت هستند .


با توجه به اینکه مردم این روستا در تمام صحنه ها حضور فعال دارند و علاقمند به نظام و انقلاب هستند چرا برخی افراد بخاطر منافع سیاسی وشخصی خود جلو رشد این روستا را می گیرند، چرا برخی آرای خود را ملاک رشد روستاها قرار می دهند و چرا بر خی مشکلات پیش پا افتاده در این روستا حل نمیشود تا جلوی مهاجرت روستا به شهر گرفته شود ، چرا ما اعضای شورای مدام باید مورد سرزنش مردم روستا قرار بگیریم تمام نامه نگاریها و پیگیر یهایی که توسط اعضای شورا انجام شده موجود می باشد که چه پی گیر یهایی داشته ایم اما هیچ اقدامی توسط مسئولان انجام نشده است.


 لازم به توضیح است ..این روستا آب درست و حسابی هم ندارد و راههای خوبی هم ندارد ...از همه بدتر این روستا و حاجی امیری كه در نقطه صفر مرزی كشوری و استانی است .. یك تابلوی ورود به گیلان و‌استارا زده نشده است  و حتی اداره كل راه و ترابری اردبیل تا آقچای به امور راه می رسد ....

سوال مردم این است حتی سوال كل مردم استارا اگر از تونل اردبیل تا آقچای جزو گیلان است چرا اداره كل راه و ترابری گیلان مسئولیت را از اردبیل تحویل نمی گیرد و چرا یك تابلو خوش آمد گویی در ورودی شهرستان ار طرف اردبیل نصب ئنشده است ...
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :13
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  


Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic