به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب فروردین 1396

حقیقت نیوز

نامه یك نویسنده و محقق و فعال حقوق بشر و رو زنامه نگار به استاندار گیلان

تاریخ:چهارشنبه 30 فروردین 1396-05:06 ب.ظ

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار  به استاندار گیلان
dardnews.ir       astaranews1.ir

استاندار   و ریس شورای تامین و اداری استان گیلان  
  با سلام    پیرو نامه های قبلی و پیامك های قبلی خدمت حضر تعالی
  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  سواد فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش است  .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن سه نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم .....      برای استخدام در اسکله آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی  نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(مههاست به شما و شهرستان  آستارا و نماینده و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم .        

 با تشکر اسماعیل اسدی دارستانی  نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   از  آستارا    09119812795داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا : هیچیک از اعضای فعلی شوراهای اسلامی آستارا رد صلاحیت نشده اند

تاریخ:چهارشنبه 30 فروردین 1396-05:00 ب.ظ

8

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: هیچیک از اعضای فعلی شوراهای اسلامی آستارا رد صلاحیت نشده اند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه گیلان، «دکتر یونس رنجکش» لحظاتی پیش در نشست خبری با خبرنگاران خبرگزاری های شهرستان، خاطر نشان کرد: در سطح شهرستان مرزی بندر آستارا، 391 نفر داوطلب رقابت در پنجمین دوره انتخابات شهر و روستا شده اند که در همان ابتدا 2 نفر از داوطلبین روستایی با مراجعه به ستاد انتخابات مستقر در فرمانداری از حضور در این رقابت اعلام انصراف نمودند.
وی با بیان اینکه از این تعداد، 79 نفر در حوزه شهری آستارا و لوندویل می باشند، افزود: پس از بررسی های به عمل آمده، در مجموع صلاحیت 7 نفر از سوی هیأت های اجرایی محرز نشد.
وی اضافه کرد: از این تعداد رد صلاحیت شده، 4 نفر داوطلب شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهرهای آستارا و لوندویل و 3 نفر داوطلب شرکت در انتخابات شورای اسلامی روستاها هستند.
دکتر رنجکش در بخش دیگر سخنان خود از افزایش آمار تأیید شدگان در هیأت های اجرایی انتخابات کنونی نسبت به دوره گذشته خبر داد و تصریح کرد: بیش از 98 درصد داوطلبان نیز تأیید صلاحیت شده اند.
وی تأکید کرد: این افزایش مبین این می باشد که اعضای هیأت نیز مر قانون را در اولویت کار خود قرار داده اند و در تأیید و یا رد صلاحیت ها سلیقه ای عمل نکرده اند.
فرماندار آستارا در بخش پایانی سخنان خود توضیح داد: در حال حاضر کلیه پرونده های تأیید و یا رد صلاحیت شدگان به هیأت های نظارت تحویل داده شده است و بررسی ها در این هیأت در مهلت قانونی انجام و سپس نتیجه آن اعلام خواهد شد.
به گزارش ایسنا، پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار خواهد شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حوزه فرماندار معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی معاونت سیاسی و اجتماعی بخشداری ها خدمات الکترونیک فرماندار آستارا از برگزاری " کارگاه آموزشی گفتمان سازی فرهنگ اقتصاد مقاومتی " در این شهرستان خبر داد

تاریخ:چهارشنبه 30 فروردین 1396-04:59 ب.ظ

8

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: اولین کارگاه آموزشی گفتمان سازی فرهنگ اقتصاد مقاومتی با محوریت تولید و اشتغال در این شهرستان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آستارا، یونس رنجکش در جلسه هماهنگی برگزاری این کارگاه در جمع مدیران افزود: این کارگاه با هدف ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و به مناسبت نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال انجام می شود.
وی افزود: این کارگاه از سوی نمایندگی مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گیلان و فرمانداری آستارا با حضور اساتید دانشگاه برای فعالان اقتصادی و تجاری این شهرستان برگزار می شود.
وی با تاکید بر برنامه ریزی های جامع در راستای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های حوزه اقتصادی آستارا اظهار داشت: باتوجه به شرایط ویژه استارا در تبادلات تجاری و اقتصادی، نیازمند تغییر نگرش های سنتی و بازتولید فرصتهای جدید در این شهرستان هستیم که آموزش صاحبان حرفه و سرمایه گذاران در کنار علاقمندان به این حوزه نقش مهمی دارد.
وی اضافه کرد: این کارگاه آموزشی روز جمعه اول اردیبهشت ماه ساعت 16-18 در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آستارا برگزار می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:چهارشنبه 30 فروردین 1396-04:57 ب.ظ

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از ادارات پایانه مرزی و راه و شهرسازی این شهرستان خواست به منظور جلوگیری از تصادفات احتمالی، تردد و توقف خودروهای سنگین و باربری را در مبادی ورودی این شهرستان ساماندهی کنند.

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا، یونس رنجکش افزود: پارک غیر قانونی این خودروها در مبادی ورودی شهر آستارا و کنار جاده ها احتمال تصادفات رانندگی را افزایش می دهد.
وی اضافه کرد: ایجاد معضلات زیست محیطی در رو به روی دریاچه استیل از دلایلی است که ساماندهی استقرار این وسایل نقلیه سنگین را ضرورت می بخشد.
رنجکش اظهار کرد: ادارات پایانه مرزی و راه و شهرسازی با همکاری نیروی انتظامی تا پایان هفته جاری به ساماندهی تریلی ها و هدایت آنها به پارکینگ های مشخص شده اقدام کنند.
وی نصب علائم هشدار و پارک ممنوع در مسیر تردد کامیون ها و تریلی ها را از وظایف این دستگاه ها عنوان کرد.
فرماندار آستارا یادآورشد: یکی از جلوه های جلب گردشگر در این شهرستان فضاهای زیبا برای گردشگران است و باید تلاش کنیم با هماهنگی دستگاه های اجرایی، این ساماندهی ها شکل بگیرد.
رنجکش اظهار کرد: به دلیل موقعیت ترانزیتی آستارا، روزانه خودروهای سبک و سنگین بسیاری در این شهرستان تردد می کنند و بسیاری از خودروها با پارک در کنار جاده ها و تعویض لاستیک و روغن و تعمیرات مختلف، جلوه ای نامناسب به زیبایی های آستارا بخشیده اند.
در سال گذشته 28 هزار و 394 دستگاه کامیون برای ورود بار و 36 هزار و 785 دستگاه کامیون برای خروج بار از مرز زمینی آستارا تردد کرده اند.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و مرز این شهرستان سومین مرز پرتردد کشور است و سالیانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از مرز آن تردد می کنند.
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در آستارا ، فرماندار بندر آستارا گفت: نقش پررنگ نیروهای هنگ مرزی این شهرستان در ارائه خدمات مختلف به مردم و انجام ماموریت های محوله قابل تقدیر است.
یونس رنجکش در دیدار با فرماندهی هنگ مرزی و بازدید از پاسگاه های مرزبانی آستارا اظهار داشت: جدا از وظایف مرزبانی و برقراری امنیت مرزی، بخش مهمی از خدمات قضایی و انتظامی در این شهرستان توسط پاسگاه های هنگ مرزی انجام می شود و خدمات آنان قابل تقدیر است.
وی با تاکید بر تقویت هنگ مرزی آستارا از نظر امکانات و لجستیک، خواستار توجه ویژه و در سطح ملی به مرزبانان به لحاظ اهمیت کار و ماموریت آنها در این شهرستان شد.
وی تعامل دستگاه های اجرایی با نیروهای نظامی، انتظامی و مرزبانی را از ضروری ترین اقدامات برای پیشبرد هدف ها و ماموریت های سازمانی در خدمات رسانی به مردم آستارا عنوان کرد.
سرهنگ نوذر مرادی فرمانده هنگ مرزی آستارا نیز در این بازدید با معرفی یگان های مستقر در این شهرستان، گزارشی از خدمات مرزبانان به مردم ارائه کرد.
بندر آستارا ، با جمهوری آذربایجان 15 کیلومتر مرز آبی و 38 کیلومتر مرز خشکی دارد.
خبرنگاران: یوسف هدایتی - عیسی پاشاپور **انتشاردهنده: امیرحسین کبیریفرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: اولین کارگاه آموزشی گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی با محوریت تولید و اشتغال در این شهرستان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ یونس رنجکش عصر سه شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری این کارگاه در فرمانداری آستارا افزود: این کارگاه با هدف ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و به مناسبت نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برگزار خواهد شد.
وی افزود: این کارگاه از سوی نمایندگی مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گیلان و فرمانداری آستارا با حضور استادان دانشگاه برای فعالان اقتصادی و تجاری آستارا برگزار خواهد شد.
وی با تاکید بر برنامه ریزی های جامع در راستای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های حوزه اقتصادی آستارا، اظهار داشت: با توجه به شرایط ویژه آستارا در تبادلات تجاری و اقتصادی، نیازمند تغییر نگرش های سنتی و تولید فرصت های جدید در این شهرستان هستیم و آموزش صاحبان حرفه و سرمایه گذاران در کنار علاقمندان به این حوزه نقش مهمی دارد.
وی اضافه کرد: این کارگاه آموزشی روز جمعه اول اردیبهشت ماه ساعت 16 عصر در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستارا برگزار می شود.
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در آستارا 20 نفر از اعضای هیات کوهنوردی آستارا عصر دیروز (سه شنبه) در آستانه روز زمین پاک به مدت چهار ساعت در ارتفاعات حیران کوهپیمایی کردند.
دوم اردیبهشت روز زمین پاک نامگذاری شده است.
حیران نام روستایی ییلاقی و زیبا در فاصله 39 کیلومتری غرب شهرستان آستاراست و کوهستان آن به عنوان منطقه نمونه گردشگری در فصول مختلف سال مورد توجه گردشگران و کوهنوردان قرار می گیرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمیاشتغال، دغدغه اصلی جوانان آستارا

ماهنامه آفتاب آستارا چاپ گیلان در شماره هفدهم مربوط به فروردین ماه، مطلبی با عنوان اشتغال، دغدغه اصلی جوانان آستارا به قلم یوسف هدایتی، در ارتباط با لزوم توجه مسئولان به دغدغه اشتغال جوانان این شهرستان منتشر کرده است.

آفتاب آستارا بعد از غروبی موقت آمد تا این بار فصلی روشنی از خط مشی خود را به روی مخاطبانش بگشاید. این وقفه حدوداً شش ماهه توفیق اجباری بود تا با پشتوانه یک اندیشه بکر، قدم در این مسیر خطیر بگذاریم و در این راه مثل همیشه خود را بی نیاز از نظرات و انتقادات مخاطبان نمی دانیم.
اما تحولات زیادی در مدت غیبت کوتاه ما در شهرستان آستارا رخ داد که مرور آنها خالی از لطف نخواهد بود؛ سیروس شفقی سکان فرمانداری آستارا را به یونس رنجکش تحویل داد تا آستارا در کنار بخش های اقتصادی در ابعاد فرهنگی و اجتماعی نیز به جایگاه حقیقی خود دست یابد.
در بعد اقتصاد، شاهد ریل گذاری طرف ایرانی راه آهن آستارا - آستارا و ورود اولین قطار اروپا به صورت آزمایشی به خاک ایران بودیم؛ طرحی که اگر در جایگاه اقتصادی خودش به درستی از آن بهره برداری شود، مطمئنا باعث تحول عظیمی در ابعاد مختلف شهرستان آستارا خواهد شد.
بیمارستان 132 تختخوابی آستارا با حضور وزیر بهداشت و درمان افتتاح شد تا بعد از مدت ها کمبودهای حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان مرزی جبران شود.
همه ما مطمئنا بر این امر واقف هستیم که آستارا در کنار ظرفیت های مختلف اقتصادی و فرهنگی از یک سری کمبودهایی نیز رنج می برد که مهم ترین آن بیکاری است.
بیمارستان جدید آستارا نیازمند 140 نفر نیروی انسانی است که عنایت ویژه نماینده و مقام عالی وزارت را می طلبد تا نیروهای بومی در این واحد درمانی مشغول به کار شوند.
شهرک صنعتی آستارا با 15 واحد تولیدی فعال، 10 واحد راکد و 11 واحد در حال ساخت نیازمند توجه دولت و مسئولان است تا با رونق مضاعف در زمینه اشتغال جوانان موثر عمل کند.
پست دوم اسکله آستارا - که با وجود یک بار افتتاح رسمی، هنوز تکمیل نشده است! نیز از ظرفیت خوبی برای اشتغال برخوردار است که با بهره برداری از این واحد بندری برای اشتغالزایی در حوزه جوانان آستارا می توان امیدوار شد.
امید داریم در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال حرکت عظیمی در حوزه اشتغال جوانان آستارا رخ بدهد تا آینده روشنی برای این شهرستان رقم بخورد.


مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان:

دولت با وجود کمبود منابع مالی، اقدامات خوبی در پدافند غیرعامل انجام داد

آستارا - ایرنا - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان گفت: دولت با وجود کمبود منابع مالی، اقدامات خوب و ماندگاری در حوزه پدافند غیرعامل انجام داد و در این راستا از ظرفیت تشکل های مردم نهاد استفاده می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا امیر مرادی روز چهارشنبه در جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان آستارا افزود: این شورا در حوزه مدیریت بحران در استان گیلان با همکاری دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد موفق عمل کرده است.
وی با اشاره به اینکه تقویت زیرساخت های بهداشت، آب، برق و گاز ضروری است، اضافه کرد: یکی از مشکلات اساسی آستارا در این حوزه نداشتن طرح تفصیلی جامع شهری است که باید مدیران شهرستان به تهیه آن اقدام کنند.
مرادی با بیان اینکه از ظرفیت های علمی دانشگاه ها در بحث پدافند غیر عامل باید استفاده درستی شود، اظهار کرد: با همکاری سازمان های مردم نهاد و دانشگاه ها اولین همایش پدافند غیر عامل در حوزه دریای خزر را در استان گیلان برگزار کردیم و در آبان ماه نیز اولین همایش کشوری پدافند غیر عامل در حوزه مردم محوری در آستارا برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه 70 درصد انرژی ها در استان گیلان به درستی و در جای خود استفاده نمی شود، افزود: مقاوم سازی بنا، مدیریت پسماند و کاهش مصرف کود شیمیایی و سموم در کشاورزی از مباحثی است که در 10 کارگروه تخصصی شورای پدافند غیر عامل در شهرستان های گیلان پیگیری می شود.
مرادی گفت: با بهره گیری از توان سازمان های مردم نهاد، بحران سنبل آبی در تالاب های استان گیلان به خصوص تالاب عینک مدیریت و برطرف شد.
وی با بیان اینکه یک درصد از اعتبارات دستگاه های دولتی به پدافند غیر عامل اختصاص می یابد، خاطرنشان کرد: با بهره گیری از ظرفیت دستگاه های دولتی می توان باعث تحقق پدافند غیر عامل شد.
فرماندار آستارا نیز در این جلسه گفت: با اجرای پدافند غیرعامل می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرد یا میزان خسارات و تلفات را کاهش داد.
یونس رنجکش اضافه کرد: رویکرد پدافند غیر عامل فراگیر کردن آموزش به مردم با هدف آگاه سازی آنها از خطرات و تهدیدات طبیعی و غیر طبیعی است.
وی انجام اقدامات پیشگیرانه را در حوزه پدافند غیر عامل ضروری خواند و بیان کرد: اطلس پدافند غیر عامل شهرستان آستارا باید تهیه و فرصت ها و چالش های هر سازمان به همراه راهکاری های پیشنهادی لحاظ شود.
رنجکش ادامه داد: در همایش پدافند غیر عامل با محوریت مردمی در آستارا باید از ظرفیت دانشگاه های این شهرستان استفاده شود.
به هر اقدام غیرمسلحانه‌ای که موجب کاهش آسیب‌پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌‌ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان‌های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن شود، پدافند غیرعامل گفته می شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیریداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا: برای رونق اشتغال، فرهنگ سازی مصرف کالای داخلی موثر است

تاریخ:یکشنبه 27 فروردین 1396-06:07 ب.ظ

فرماندار بندر آستارا گفت: معرفی کالاها و فرهنگ سازی مصرف تولیدات داخلی، موجب رونق فضای کسب و کار و تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال می شود.

یونس رنجکش غروب شنبه در حاشیه بازدید از کارگاه های تولیدی شهرک صنعتی آستارا در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: برغم مشکلات مختلف تولید در این شهرک، ظرفیت های خوبی در آن وجود دارد و این ظرفیت ها نقش مهمی در تحولات اقتصادی و رونق آن خواهد داشت.
وی اضافه کرد: در آستارا بویژه در شهرک صنعتی این شهرستان، کارگاه های تولیدی مختلفی وجود دارد و محصولات آنها نیازمند برندسازی و معرفی بیشتر به بازار است.
رنجکش ادامه داد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی، توجه به رونق تولید، اشتغال و بازاریابی مناسب، معرفی توانمندی های موجود و تغییر ذائقه مصرفی مردم از کالای خارجی به محصولات داخلی ضروری است.
فرماندار آستارا با اشاره به اینکه تولیدات داخلی بویژه پوشاک آستارا قابلیت رقابت با کالاهای خارجی را دارد، تصریح کرد: گاهی این تولیدات داخلی با برندهای خارجی عرضه می شود و اگر تبلیغات مناسب و فرهنگ سازی صورت گیرد، مردم بهتر با کالا و برند ایرانی آشنا شده و از تولیدات داخلی استقبال خواهند کرد.
فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان، خواستار همکاری بانک های عامل و دستگاه های اجرایی در حمایت از کارگاه های تولیدی این شهرستان و سرمایه گذاران شد.
شهرک صنعتی آستارا در سال 1387 در روستای کوهپایه ای هودول بخش مرکزی این شهرستان به مساحت 20 هکتار راه اندازی شده و در آن 15 واحد تولیدی فعال، 10 واحد راکد و 11 واحد در حال ساخت است. این شهرک زمینه شغلی 70 نفر را به صورت مستقیم فراهم کرده و دارای امکانات زیرساختی سامانه جمع آوری و هدایت آب های سطحی، خطوط 20 کیلو ولت برق، شبکه روشنایی داخلی و گاز است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

كانال تلگرامی آستارالی اخبار و تحلیل و انتخابات و خبر های محرمانه

تاریخ:یکشنبه 20 فروردین 1396-05:00 ب.ظ

كانال تلگرامی آستارالی   اخبار و تحلیل  و انتخابات و خبر های محرمانه   @astarali


درر تلگرام با كانال سه هزار عضوی آستارالی همراه باشید   09112850112داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اسامی کاندیداهای ثبت نام شده پنجمین دوره شورای اسلامی شهر لوندویل:

تاریخ:یکشنبه 20 فروردین 1396-04:57 ب.ظ

اسامی کاندیداهای ثبت نام شده پنجمین دوره شورای اسلامی شهر لوندویل:
1-صالح دنیائی
2 - جواد مدد دوست
3- مهرداد غنی پور
4- عهدیه تنومندیان
5 - بهروز آقابیگ زاده
6 - آصف زیدی
7 - بیژن باقریان
8- جعفرعزیزنیا
9- جبرائیل سلیمانپور
10- ستاره خلج
11 - داریوش كرمزاده
12 -مینا بیجارگرد
13- فرزاد بنی صفاری
14 - مهدی دستبوس
15 - بهنام گردشكار
16-صمد ظفرخواه
17- معراج نجاتی بریس
18 - شهرام حیائی
19- نجف شهنوازی
20-مجید لطافتی
21-حسن زرخواهداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لیست احتمالی داوطلبین شورای اسلامی شهر آستارا بنابر گمانه زنی ها(قبل از تائید صلاحیتها)

تاریخ:یکشنبه 20 فروردین 1396-04:56 ب.ظ

لیست احتمالی داوطلبین شورای اسلامی شهر  آستارا بنابر گمانه زنی ها(قبل از تائید صلاحیتها)
http://astarax.blogfa.com/
سید سعید موسوی
نیما سیفی نژاد،
فرزاد باعزت،
وحید ودودی،
پیمان دادکار،
ساسان شاهین،

سامان ساسانیان،
شهرام دولت ترکپور،
فرهاد محسنی،
شهرام سلامی،
کیهان ضیافتی،
بهنام سلخی،
بهمن پریان،
سروش وظیفه،
پیمان پورکرمی

جاوید دستبوس،
مهیار کرکانرودی مقدم،
ناظم اکبری،
علیرضا بخشپوری،
سید شاهین محتشم خواه،  
کاظم داوری،
عباس زراعتکاری،
یاشین کمالی
سمیه مقدم رجبی،
عادل نیرودل،

آرمین ساسانیان،
رضا نصیری،
فرهاد غنایی،
حسین محبوب مقدم،
کیکاووس فتحلعی زاده،
فاضل تعلیمان،
حمید زحمتکش،
هوشنگ کرباسیان،
میثم الوان پور،  

احد نصیرنیا،
بهروز خانقاهی،
رسول بنی سلام،
داوود آقا زاده،
کیوان حبیبی نوع
یوسف لقمان نیا،
میلاد عسکری،
عرفان جامبر،

غلامرضا محمد زاد،
یوسف بیرقدار،
نازیه باقرپور،
کامبیز لقمانی مقدم،
احد یادگار،
سحر حاج علی،
سهیل حسن پور،
فریبا طالعی
حمید عزیزی،
انور خرمی نیا
اسماعیل محسنی خانقاه
حسین عزیزاده
امیر ظفری
حامد نصرت الهی
امید گرویان
آرش حسن زاده
لازم به ذکر است هیچ منبع معتبری اقدام به اعلام اسامی ثبت نامی ها به صورت رسمی نکرده است و این مطلب صرفا توسط پرسش و جستجو گرداوری شده است لذا هرگونه تغییر یا تحولی به دستمان برسد لیست اصلاح خواهدداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

افزایش بیش از پنج هزار جلد به منابع کتابخانه های آستارا

تاریخ:یکشنبه 20 فروردین 1396-04:55 ب.ظ

قاسم خسروی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در آستارا افزود: از مجموع کتاب های ارسالی، یک هزار و 528 جلد با یک هزار و 115 عنوان به بخش کودک اختصاص دارد و بیشتر کتاب ها، مرتبط با عناوین مورد درخواست اعضای حوزه های ادبی، علمی، روانشناسی و تاریخ است.
وی بیان کرد: 47 هزار و 729 جلد کتاب با 40 هزار و 818 عنوان در کتابخانه های آستارا موجود است و نخستین کتابخانه گیلان با مشارکت خیران در سال 1302 در آستارا تاسیس شده است.
خسروی خاطرنشان کرد: این شهرستان از ظرفیت فرهنگی پرباری برخوردار است و امیدواریم حضور قشر علمی و فرهنگی آن در کتابخانه ها باعث رونق مضاعف آنها شود.
خسروی ادامه داد: به منظور جذب مخاطب به کتابخوانی، مطابق سال های گذشته نشست های کتابخوان و نقد کتاب برگزار می شود و برای جلب کودکان و نوجوانان، بخش قصه گویی در کتابخانه ها فعال شده است.
چهار کتابخانه شهرستان آستارا یک هزار و 500 متر مربع مساحت و دو هزار عضو فعال دارند.
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در آستارا روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان اعلام کرد: در آستانه سالروز ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر، بلیط سینما دریای آستارا فردا (دوشنبه) در یک سکانس (21 تا 23 شب)، به صورت نیم بها ( 25هزار ریال) برای شهروندان فرهنگ دوست آستارا به فروش می رسد.
در حال حاضر فیلم کمدی (خوب بد جلف) در این سینما اکران می شود.سرهنگ رسول عزیزی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ماموران انتظامی ایستگاه بازرسی قلعه در محور اردبیل-آستارا، حین بازرسی خودروهای عبوری، به یک دستگاه خودروی خاور مشکوک شده و در بازرسی از آن چهار هزار و 200 کیلوگرم انواع چوب آلات جنگلی قاچاق کشف کردند.
وی با اشاره به اینکه این محموله فاقد هر گونه مجوز حمل بود، افزود: قاچاقچی 35 ساله به همراه اموال توقیف شده به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا تحویل داده شد.
وی ارزش این محموله قاچاق را 190 میلیون ریال عنوان کرد و ادامه داد: پلیس از آمادگی لازم برای مقابله با قاچاقچیان و تخریب کنندگان جنگل برخوردار است.
وسعت اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است و 32 هزار هکتار آن را مناطق جنگلی تشکیل می دهد.
فرمانده نیروی انتظامی آستارا همچنین از کشف پنج هزار و 900 قطعه جوجه گوشتی غیر بهداشتی از یک دستگاه کامیون و 10 دستگاه پیکان وانت در ایستگاه بازرسی قلعه این شهرستان خبر داد.
عزیزی بیان کرد: این طیور غیر بهداشتی فاقد مجوز حمل و قرنطینه بود و در این راستا 11 متخلف به همراه محموله های توقیف شده به شبکه دامپزشکی آستارا تحویل داده شدند.
او ارزش اقتصادی طیور کشف شده را 300 میلیون ریال اعلام کرد.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده و در این شهرستان هفت واحد مرغداری فعال است و در هر مرغداری 168 هزار قطعه مرغ در هر دوره 45 روزه تولید می شود.


ایرج شیارکار عصر شنبه در جمع خبرنگاران آستارا بیان داشت: 238 هزار و 466 تن محصولات کشاورزی به ارزش 218 میلیون و 864 هزار دلار از مرز زمینی گمرک این شهرستان به کشورهای خارجی در سال 95 صادر شده است.
وی ادامه داد: سال گذشته 34 نوع محصول کشاورزی شامل کیوی، سیب زمینی، پیاز، خربزه، خرما، فلفل، هویج، کشمش، کلم، سیب، خیار، سبزی، انگور، هندوانه، گیلاس، لیمو ترش، چای و پسته از گمرک آستارا به کشورهای روسیه، گرجستان، آذربایجان، اوکراین و کشورهای آسیای میانه صادر شد.
شیارکار با اشاره به اینکه صادرات این محصولات از لحاظ ارزش اقتصادی 14 درصد و از لحاظ وزن سه درصد افزایش یافته، افزود: در سال قبل 18 نوع محصول کشاورزی نظیر موز، ارزن، مغز دانه آفتابگردان، دسته بیل، دانه گلرنگ، دانه کتان، تخته سوزنی برگ، نخود فرنگی، تخته راش، تخته چند لا، سیب، ذرت، لوبیا قرمز، تخته ام دی اف، باریکه چوب، تفاله چعندر قند، ریشه شیرین بیان و سبوس به وزن 153 هزار و 302 تن از کشورهای روسیه و گرجستان از گمرک آستارا وارد کشور شد.
شیارکار بیان کرد: همچنین سال گذشته بر ترانزیت 15 نوع محصول به وزن 32 هزار و 557 تن شامل تخته سوزنی برگ، عدس، آرد گندم، نخود، پیاز، برگ بوی خشک شده، سیب درختی، نخودفرنگی، زغال اخته، انار، مغز فندق، گوجه فرنگی، جو، دسته بیل و ریشه شیرین بیان به کشورهای حاشیه خلیج فارس نظارت شده است.
وی افزود: در سال 95 میزان واردات محصولات کشاورزی 37 درصد رشد داشته و میزان ترانزیت آن با سال 94 برابر بوده است.
اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، موافقت نامه تجارت بین المللی، صدور برگ خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند و رتبه اول تجارت چمدانی مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات مرزهای شمال کشور را دارد.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور است و سالیانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از آن مرز تردد می کنند.
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در آستارا ، رئیس شبکه دامپزشکی آستارا گفت: به دلیل احتمال انتقال بیماری مشترک بین طیور و انسان، جوجه های رنگی از بازار این شهر جمع آوری می شوند و بهتر است خانواده ها از خرید آنها خودداری کنند.
بهرام پورضرب افزود: در سه روز گذشته دو هزار و 200 قطعه جوجه رنگی از دستفروشان شهر آستارا جمع آوری و 10 عرضه کننده آنها به محاکم قضایی معرفی شده اند.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان آستارا مرکز تولید جوجه رنگی فعال نیست، اظهار کرد: با توجه به وضعیت غیر بهداشتی و مشخص نبودن مبدا تولید آنها، نگهداری جوجه های رنگی به مردم توصیه نمی‌شود.رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: با توجه به فرارسیدن فصل تخم ریزی ماهی ها، ماهیگیری با قلاب و هر ابزار دیگر در رودخانه های این شهرستان ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود.

 

محمد رضا روشنی عصر شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: صیادان در رودخانه های مرداب و خواجه کری آستارا با قلاب ماهیگیری می کنند و در مقابله با این کار غیرقانونی، پنج سد غیر مجاز کلهام از رودخانه خواجه کری جمع و ضبط شد.
وی اظهار کرد: از اوایل خرداد ماه هم زمان با پایان فصل تخم ریزی ماهیان، پروانه صید با قلاب در محدوده رودخانه های آستارا صادر خواهد شد.
فصل تخم ریزی ماهی ها از اوایل اسفند تا خردادماه است و ماهی های مولد یا رودکوچ برای تخم ریزی از دریا به رودخانه ها (از آب های شور به آب های شیرین) مهاجرت می کنند و صیادان با ساخت سد کلهام با چوب یا نی و قرار دادن قفسی در انتهای آن، ماهی های را صید می کنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و دارای 18 و نیم کیلومتر نوار ساحلی و پنج رشته رودخانه اصلی است.مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی آستارا از تخلیه 206 هزار و 553 تن کالا در انبارهای عمومی این شهرستان طی سال گذشته و افزایش 31 درصدی آن نسبت به سال 94 خبر داد.

 

کیومرث مجلسی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: 206 هزار و 319 تن کالا نیز در سال گذشته در انبارهای عمومی آستارا بارگیری شده و این مقدار کالا نسبت به سال 94، 30 درصد افزایش یافته است.
وی در خصوص آمار رسوب یا ماندگاری کالا در انبارها گفت: در سال گذشته میزان رسوب کالا به 105 هزار و 103 تن رسید که نسبت به سال 94، 50 درصد افزایش یافته است.
مجلسی با اشاره به اینکه شرکت انبارهای عمومی آستارا در زمینه تخلیه و بارگیری کالاهای صادراتی، وارداتی و حفاظت از آنها نقش خود را به خوبی ایفا می کند، تصریح کرد: صدور قبض الکترونیکی انبار در این شرکت از اواخر سال گذشته آغاز و باعث تسریع تخلیه و بارگیری و رضایت تجار و بازرگانان شد.
شرکت انباهای عمومی و خدمات گمرکی آستارا سال 1353 تاسیس شده و همجواری با جمهوری آذربایجان، بهره مندی از مبادلات و عملیات گمرکی منطقه، مجاورت با بندر آستارا، استفاده از ظرفیت های گمرکی بندر، دارا بودن شبکه ریلی داخلی هدایت واگن ها به نزدیک انبارها، داشتن سه باب انبار مسقف با 9 هزار مترمربع مساحت، سه باب هانگار (انبار سرپوشیده بدون دیوار) با 27 هزار مترمربع مساحت و یک بارانداز با 11 هزار متر مربع مساحت از مزایا و امکانات آن شرکت است.حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان آستارا با اشاره به فرا رسیدن سالروز قطع رابطه سیاسی ایران با آمریکا افزود: این قطع ارتباط با استکبار جهانی، زمینه ای برای پیشرفت همه جانبه کشور شد.
وی اضافه کرد: کشورهایی که ارتباط خود را با استکبار جهانی حفظ کردند، علاوه بر شکست در ابعاد سیاسی و اقتصادی، زمینه کشتار ملت خود را فراهم کردند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام خمینی (ره) ملت را از نهایت ذلت به اوج عزت رساند، اظهار کرد: تا زمانی که از نعمت ولایت فقیه در راس حکومت اسلامی ایران بهره مند هستیم، ملت ایران اجازه تسلط آمریکا را به کشور نخواهند داد.
حجت الاسلام حافظ نیا با بیان اینکه آمریکا در مسئله برجام به تعهدات خود عمل نکرد، افزود: با روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا، تحریم ها علیه ایران افزایش یافت و این امر نشانگر غیر قابل اعتماد بودن آمریکاست.
وی تصریح کرد: منویات مقام معظم رهبری در تمام حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باید فصل الخطاب مردم و مسئولان باشد و هر کس اظهار نظری خلاف رهبری داشته باشد، بین ملت جایی ندارد.
خطیب جمعه آستارا با اشاره به آغاز نام نویسی از متقاضیان شرکت در آئین معنوی اعتکاف گفت: شهروندان جهت شرکت در این مراسم معنوی می توانند تا 21 فروردین ماه برای نام نویسی به اداره تبلیغات اسلامی آستارا مراجعه کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ایران اسلامی بار دیگر در مقابل چشم جهانیان برای برگزاری انتخابات

تاریخ:یکشنبه 20 فروردین 1396-04:52 ب.ظ

ایران اسلامی بار دیگر در مقابل چشم جهانیان برای برگزاری انتخابات پرشور ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی آماده شده است و در این راستا هر اندازه تقید به قانون و اخلاق لحاظ شود، ایرانیان با همت و همدلی بیشتر در خلق حماسه سیاسی و نمایش انسجام ملی حضور خواهند یافت.

توجه افکار عمومی به مقوله مهم انتخابات برخاسته از رسالت ملی آحاد مردم در قبال میهن و نظام اسلامی است و فضای عمومی کشور با نزدیک شدن به روز انتخابات، شور و نشاط ویژه می گیرد و این ظرفیت ارزشمند باید به عنوان سرمایه اجتماعی برای مصونیت در مقابل تهدیدهای بیگانگان حفظ شود و با ملتهب تر شدن تنور همه پرسی، آستانه تحمل و نقدپذیری جریان ها و شخصیت های تاثیرگذار افزایش یابد.
فضای مجازی بارزترین محیط شکل گیری نقد و نظرهای مفید و مخرب در عرصه انتخابات است و هرچند از ناحیه دستگاه های نظارتی پایش می شود اما رسالت فردی و اجتماعی کاربران شبکه های اجتماعی ایجاب می کند تا با تقید به قانون و اخلاق، از آن فضا به عنوان فرصتی مناسب برای دستیابی به گزینه های اصلح استفاده و از آشفتگی و بحث های بی نتیجه و غیرمستند اجتناب کنند.
اوج توجه و طمع دشمن بر ایران عزیز را همواره در انتخابات شاهد بوده ایم و اگرچه بیگانگان سربلندی ایرانیان را در آزمون های سخت و نرم شاهد بوده و کارساز نبودن جنگ در برابر ایران را تجربه کرده اند، اما موسم انتخابات را برای تفرقه افکنی و شایعه پراکنی جهت یاس مردم و فاصله انداختن بین ملت و حاکمیت مناسب می بینند و با استفاده از ابزارهای مختلف نظیر شبکه های اجتماعی برای رسیدن به سراب آرزوهایشان تلاش می کنند.
ایرانیان به این حقیقت مسلم واقف هستند که القائات و تبلیغات مسموم دشمن که در فضای انتخابات شدت می گیرد یا فراتر از آن در قالب ایران هراسی در خارج از کشور دنبال می شود، ترفندی بیش نیست و به گواهی تاریخ، خودخوری دشمن همواره به اتحاد آحاد ملت ایران منجر شده و پیر و جوان ایرانی دریافته است که باید در مقابل بدخواهان با وحدت مضاعف صف ببندند و با حضور قاطع در انتخابات، دشمنان را از همیشه خوارتر و دوستان را امیدوارتر سازند.
فرصت انتخابات از برکات انقلاب اسلامی و خون شهدا حاصل شده است اما از فضای باز سیاسی و اجتماعی که در سایه آن فرصت برای نقد و نظر در کشور ایجاد می شود نباید برای تسویه حساب های جناحی و عقده گشایی های حزبی استفاده کرد؛ بلکه باید در مسیر بررسی و انتخاب صالح ترین افراد با پایبندی به قانون و اخلاق، قامت استوار و اخلاق مدار ملت در تمییز و تشخیص چهره ها را در مقابل چشم جهانیان به نمایش گذاشت.
تکاپوی احزاب، جریان ها و سلیقه های سیاسی نویدبخش همه پرسی پرشور است و رسانه ها نیز در تحکیم و هدایت جریان پویا و زلال انتخابات و شور آفرینی مردم نقش مهمی بر عهده دارند و حماسه سیاسی ملت در انتخابات، زمینه خلق حماسه ای دیگر در اقتصاد کشور را فراهم خواهد کرد و عزم ملی را برای توجه به درونزایی و استحکام اقتصاد برخواهد انگیخت تا شعار سال محقق و کشور در برابر تحریم های اقتصادی مستحکم تر شود.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ایجاد منطقه آزاد تجاری بجای منطقه ویژه اقتصادی در بندر آستارا ضرورتی انکارناپذیر

تاریخ:پنجشنبه 17 فروردین 1396-05:06 ب.ظ

جاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ اللباطِلُ اِنََّ الباطِلَ کانَ زَهُوقاً  ......  حق آمد و باطل نابود گشت، حقّا كه باطل همواره نابود شدنى است (سوره اسراء - آیه 81)
ایجاد مناطق آزاد تجاری به عنوان یکی از راههای آسان و سریع تبادلات تجاری و اقتصادی در عرصه بین المللی به حساب می آید و به دلیل تبعیت از قوانین خاص و ایجاد تسهیلات تعرفه ای نقش مهمی در ارتقاء سطح اقتصادی منطقه ایفا می نماید. اما برای اینکه با این پدیده اقتصادی بیش از پیش آشنا شویم ابتدا به تاریخچه آن اشاره کرده و سپس به تعریفی از آن و فرقش با مناطق آزاد تجاری با مناطق ویژه اقتصادی پرداخته و در ادامه به مضمون و مقصود اصلی از طرح این موضوع می پردازیم.
ایجاد مناطق آزاد ، نخستین بار در کشورهای سوسیالیستی که دارای اقتصاد بسته بودند، مورد توجه قرار گرفت. در واقع هدف پایه گذاران مناطق آزاد، آزمودن تئوری اقتصاد آزاد در بخش هایی از کشور بود که مایه های پیشرفت در آنها دیده می شد. در ایران هم شکل گیری مناطق آزاد تجاری به پیشنهاد تئوری پردازان اقتصاد دولتی صورت گرفت تا گریزگاهی برای اقتصاد بسته دولتی باشد. در سال های ۱۳۶۷ و ۱۳۶۸ ضربه پذیری اقتصاد کشور از صادرات نفتی، به طور محسوسی مورد توجه قرار گرفت. آمارهای سال ۱۳۶۷ نشان می دهند که صادرات نفتی ما در آن سال حدود ۷ میلیارد دلار بود. در حالی که همین درآمدهای ارزی در برخی از سال ها از ۲۰ میلیارد دلار فراتر رفته است. بنابراین در برنامه اول، توسعه صادرات غیر نفتی به عنوان یک تصمیم قطعی مورد توجه قرار گرفت و یکی از بهترین ابزارها برای توسعه صادرات غیر نفتی، ایجاد مناطق آزاد صنعتی بود. بدین ترتیب مناطق آزاد بر اساس تبصره ۱۹ قانون برنامه اول توسعه اقتصادی بر بنای جذب سرمایه خارجی و توسعه صادرات با هدف تسریع در اجرای امور زیربنایی، عمران و آبادانی، ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری، تولید و صادرات کالاها ایجاد شد.
مناطق آزاد موجود در ایران :
در کشورمان ۷ منطقه آزاد تجاری- صنعتی وجود دارد که عبارتند از :
کیش : با طول ۱۵ کیلومتر و عرض ۷ کیلومتر و با مساحتی حدود ۹۱ کیلومتر مربع از لحاظ وسعت، مقام دوم را در میان جزایر خلیج فارس دارد .
قشم : در مدخل خلیج فارس و دریای عمان با مساحت ۱۴۳۰ کیلومتر مربع در فاصله ۳۷ کیلومتری جنوب بندرعباس و در دهانه تنگه هرمز قرار گرفته است .
چابهار : شهر بندری چابهار با مساحتی حدود ۱۰۹۰ هکتار در منتهی الیه جنوب شرقی کشور و در استان سیستان و بلوچستان و در کنار دریای عمان در گوشه شرقی خلیج چابهار .
ارس : در شمال غرب ایران در نقطه صفر مرزی در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربایجان و جمهوری ودمختار نخجوان .
انزلی : شامل محدوده ای از شهرستان انزلی به مساحت تقریبی ۳۲۰۰ هکتار خشکی و تا عمق دو کیلومتر از آبهای ساحلی
اروند : در شمال غربی خلیج فارس به وسعت ۱۷۲ کیلومتر مربع در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون
ماکو : در شمال غربی ایران ، استان آذربایجان غربی قرار گرفته که از شمال به رودخانه قره سو و کشور ترکیه، از شرق به رودخانه ارس و جمهوری آذربایجان (خود مختاری نخجوان) و از مغرب به جمهوری ترکیه و از جنوب به شهرستان خوی.
ضرورتهای ایجاد منطقه آزاد تجاری در بخش  لوندویل (شهرستان بندر آستارا )
احداث مناطق آزاد تجاری از جمله مهمترین  خواسته مردم غرب گیلان   و استان اردبیل است  . احداث چنین منطقه ای در استان و از جمله شهرستان  آستارا بخش لوندویل  یکی از آرزوهای دیرین مردم این دیار بود که قول ایجاد آن در دولت قبلی داده شد اما اقدام مؤثری صورت نپذیرفت . این امر در شرایطی بود که این شهرستان بهترین موقعیت را به لحاظ استراتژیکی ، امنیتی ، تجاری ، جغرافیایی و سیاسی و اجتماعی  مرزی ئ بندری دارا می باشد. در این مقاله سعی بر این است تا ضرورتهای احداث منطقه آزاد تجاری در  لوندویل  یا شهرستان  آستارا  از دید پارامترهای گوناگون مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.
۱- موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی : شهرستان  آستارا  به دلیل قرار گرفتن در دو سوی کشورهای  آذربایجان  و مرز ساحلی با چندین كشور از جمله روسیه  با اختلاف فاصله  صفرمرزی و ساحلی  از این کشورها بهترین موقعیت جغرافیایی را با توجه به وسعت جغرافیایی و مرکزیت داشتن نسبت به شهرستان  غربی استان  گیلان و استان اردبیل  دارد و میتواند به عنوان پلی ارتیاطی بین شهرهای  استان و سایر كشور از طریق دریا و مرز زمینی با صرفه و نزدیك  با کشور نقش مهمی در تبادلات اقتصادی و بخصوص در زمینه حمل و نقل داخلی و بین المللی کالا ایفا نماید.
 اگر شهرستان  آستارا  را یک رأس مربع  در نظر بگیریم دو  ضلع آن یکی به سمت  مرز زمینی آذرایجان  از طریق  شهر آستارا و لوندویل  و بخش ها... و آن دیگری هم از ساحل به سمت  پنج كشور ساحلی و بندرگاهای گیلان و مازنداران و گلستان  از طریق ا آستارا موقعیت منحصر به فردی را برای تحقق منطقه آزاد متصور می نماید.
 شهرستان بندر آستارا که از آن به عنوان  دوازه اروپا  هم یاد میشود منطقه ای است هموار با شرایط آب و هوایی معتدل و با بارندگی سالانه .....- با وسعتی حدود 340 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 90 هزار نفر شرایط مناسبی برای احداث منطقه آزاد به حساب می آید .

توضیح :از نظر اقتصادی می توان گفت آستارا به هیچكدام از شهرستان های هم تراز خود شباهتی ندارد. وجود نقطه صفر مرزی با روسیه شوروی در گذشته و جمهوری آذربایجان در حال حاضر و همچنین دارابودن مرز آبی و خاكی با این كشور از جمله دلایل این ناهمگونی است .آستارا به سبب واقع شدن در گلوگاه حیاتی دریای خزر و همچنین نزدیكی به مركز كشور (نسبت به دیگر نقاط مرزی كشور) با فاصله 530 كیلومتر از تهران و 190 كیلومتر از مركز استان گیلان از ویژگی های طبیعی منحصر به فردی سود می برد.كه از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره كرد:

 

 1-قرار داشتن در نقطة مرزی ایران با جمهوری آذربایجان

 

 2- همسایگی با 4 كشور تازه استقلال یافته شوروی سابق

 

3- تنها راه ترانزیتی زمینی خلیج فارس با كشورهای آسیای میانه

 

 4-اتصال آستارا (ایران) به آستارا (آذربایجان) از طریق راه آهن در آینده نزدیك

 

 5-دسترسی آسان به امكانات خطوط انتقال گاز و برق

 

 6-طبیعت ملایم و مساعد و گردشگری مناسب

 

 7-دریایی ملایم با 120 روز آفتابی و با شیب كم

 

و به همه اینها باید اضافه كرد كه مرز آستارا، تقریباً تنها مرز امن و دست نخورده و بدون تنش ایران در حداقل 80 سال گذشته است كه خود تأثیر بسزایی درامنیت اقتصادی و سیاسی این شهر دارد. قدمت تاریخی و وضعیت فرهنگی مناسب یكی دیگر از مزایای این شهر مرزی استبا دست به دست هم دادن این عوامل ما به شهر مرزی روبرو می شویم كه علی رغم وسعت كم و دور افتادگی نسبی دارای همیت اقتصادی و استراتژیكی زیادی است .به طوری كه می توان ادعا كرد، از نظر سطح اقتصادی، پیشرفت های شهری ،سطح فرهنگی، سطح گردشگری و سطح سواد عمومی ما با منطقه ی مرزی سرو كار داریم كه اصولاً با عام ترین ویژگی نقاط مرزی (یعنی محرومیت) بیگانه است.

۲- موقعیت ترابری و حمل و نقل کالا : همانگونه که گفته شد شهرستان  استارا  با  فاصله زمینی با جمهوری آذربایجان از طریق زمین و 5 كشور از طریق دریا همسایه است و این مسیرها کوتاه ترین مسیر برای انتقال کالا از طریق راههای زمینی و دریایی به شهرستان  آستارا  و دیگر مناطق کشور به حساب می آید. احداث راه آهن جمهوری آذربایجان  به  رشت  که بخشی از این خط ریل از آستارا و لوندویل  می گذرد ، همچنین در  حال تكمیل  جاده ترانزیتی  آستارا به تالش  ، آستارا به اردبیل  و بزرگراه  اردبیل  به  زنجان و قزوین و تهران و آذربایجان و وجود راههای هموار و مناسب از مزیتهای ترابری در احداث منطقه آزاد تجاری به حساب می آید. فاصله 40 کیلومتری  آستارا با فرودگاه اردبیل  و  از دیگر مزیتهای این شهرستان برای احداث منطقه آزاد با هدف نقل و انتقال آسان کالا و مسافر به داخل و خارج کشور به شمار می آید.
۳- موقعیت سیاسی و اجتماعی : شهرستان  بندر استارا  به عنوان یکی از مناطقی مرزی که از قدیم الایام مورد توجه حکومتهای مرکزی بوده است ، همواره به عنوان یکی از دژهای مستحکم کشور در مقابل اجانب و بیگانگان شمرده می شده و در حال حاضر نیز این نقش را بخوبی ایفا می نماید . در طول ازمنه های مختلف تاریخی بخصوص در یکصد سال اخیر مردم شهرستان  بندر استارا  نقش بسیار مؤثری در تثبیت قدرت مرکزی و حفظ و حراست از تمامیت ارضی کشور و منطقه داشته است و در این راه نیز فرزندان بیشماری را تقدیم وطن و دین و خاک نموده است. در بعد از پیروزی انقلاب ، مردمشهرستان  بندر استارا چه در مبارزه با اشرار و ضدانقلابها و چه در هشت سال جنگ تحمیلی رژیم صدام علیه کشورمان رشادتهای وصف ناپذیری از خود نشان داده اند که تقدیم بیش از 162 ، صدها جانباز و آزاده و رزمنده و ایثارگر دلیلی براین مدعا می باشد.
۴- نیروی انسانی جوان ، کارآمد و تحصیلکرده ولی بیکار : به دلیل نبود صنایع و کارخانجات تولیدی مادر در شهرستان  بندر استارا  اغلب جوانان شهر علیرغم داشتن تحصیلات عالی در مقاطع مختلف دانشگاهی از معضل بیکاری در رنج و عذاب می باشند همین امر باعث شده برخی از این جوانان به سمت فعالیتهای مغایر با رشته و مدرک تحصیلی روی بیاورند و برخی نیز مهاجرت به مرکز استان یا پایتخت و حتی کشورهای خارج را برگزینند و با حذف یكطرفه رواید مرزی  قوز بالا قوز شده است ..
بدون شک احداث منطقه آزاد تجاریشهرستان  بندر استارا  باعث ایجاد اشتغال زایی برای جوانان شهرستان و حتی شهرستانهای همجوار .. بخصوص تحصیلکردگان و جلوگیری از مهاجرت آنان به خارج از شهرستان و حتی کشور و همچنین بهانه ای برای تأسیس شرکتهای خدماتی ، فنی و کالایی و بخصوص در زمینه واردات و صادرات کالا و حمل و نقل بار و توریسم خواهد شد.
۵- امنیتی : شهرستان مرزی   بندر استارا  به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی ، اجتماعی و سیاسی و برخورداری از جمعیتی غیور و سلحشور که امتحان خود را بارها و بارها پس داده اند از امن ترین مناطق استان گیلان  قلمداد شده و از ضریب امنیت بالایی برخوردار می باشد و بدین ترتیب شرایط بهتری برای ایجاد منطقه آزاد تجاری و سرمایه گذاریهای خارجی و داخلی مترتب از آن دارا می باشد . چنین امتیازی می تواند زمینه مناسبی برای فعالیت شرکتهای تجاری ، بازرگانی ، حمل و نقل و ترابری به حساب آید و تنها مرز زمینی استان گیلان و تنها راه نزدیك دریایی استانهای آذربایجان و اردبیل  به  دریاست..
۶- جمعیت : یکی از مواردی که به لحاظ قانونی شهرهای بزرگ و کلانشهرها نمی توانند حائز شرایط تأسیس مناطق آزاد تجاری و حتی مناطق ویژه اقتصادی شوند ، شهرستان  بندر استارا  با توجه به جمعیت 90 هزار نفری و وسعت جغرافیایی 340کیلومتری و سهولت تردد و جابجایی کامیونها و خودروهای سبک و سنگین در محدوده ترافیکی شهر و مناسب بودن ارتباط راهی و ترابری شهرستان  بندر استارا  با بقیه نقاط استان و کشور زمینه مناسبی برای ایجاد منطقه آزاد تجاری بوده و می تواند در زمینه مبادلات کالایی نقش بسیار ارزنده ای را ایفا نماید.
جمعیت  میانگین استارا بعلت توریست پذیری 500 هزار نفراست ..سالانه بالای 5 میلیون گردشگر داخلی و خارجی از آستارا و لوندویل بازدید می كنند..
۷- قدمت تاریخی و برخورداری از تمدن چند هزار ساله : شهرستان  بندر استارا  از معدود نقاطی در کشور می باشد که دارای تاریخی به قدمت بیش از 5 هزار سال بوده و از نادرترین شهرستان  بندر استارا  است که از تمدنی چند هزار ساله برخوردار می باشد . وجود  شهر  و قلعه باستانی شنیدان ( شیروان ) در حاجی امیری  حیران استارا و ساختمان قدیمی ریس حیاطی و مدرسه حكیم نظامی شهر آستارا و سنایی سیبلی در لوندویل  و کشف آثار متعددی از اشیاء و جامهای ارزنده طلا و نقره و برنز از این  شهرستان  ............که از شهرت جهانی برخوردار می باشد و اخیرا اقداماتی در جهت ثبت  شهر باستانی شنیدان و ساختمان ریس حیاطی گمرك  در فهرست میراث فرهنگی  ملی  صورت گرفته از مزیتهای تاریخی و منحصر به فرد شهرستان  بندر استارا  برای بهره مندی از منطقه آزاد تجاری و احیاء جاده ابریشم می باشد.
۸- موقعیت منطقه ای : استان  گیلان  با توجه به فقط از ز نظر زمینی  با جهان خارج  از طریق آستارا همرز است  و آذربایجان و اردبیل  نزدیك ترین  مرز زمینی و دریایی فقط از طریق آستارا با اروپا و جمهوری آذربایجان و قفقاز و روسیه و.. دارنند.. مناسبترین منطقه برای احداث مناطق آزاد و ویژه تجاری به حساب می آید . با توجه به این امر ، دولت ت ج ا ا برای اولین بار  در اولین در تاریخ گیلان در این استان موضوع احداث اولین منطقه آزاد تجاری در شمال  کشور - گیلان یعنی شهرستان  بندر انزلی  که از اهمیت به سزایی در اقتصاد استان برخوردار بوده و از مناطق مستعد و شایسته برای امر تجارت بود را در دستور کاری خویش قرار داد و اولین حرکت خویش را در جهت توسعه اقتصادی آن شهرستان و کل استان شروع نمود و چند سالی است منطقه انزلی  سكوی پیشرفت گیلان  شده است
 و امید می رود  دولت تدبیر  و امید ، ریشه بیکاری و فقر و محرومیت از آن نقطه از استان برچیده شود. این امر زمانی کامل خواهد شد که در غرب  استان گیلان هم مشابه همین منطقه احداث شود تا بخش دیگری از تجارت مناطق مرزی استان پوشش داده شود و در این میان شهرستان  آستارا  بر اساس آنچه که شرحش رفت مناسب ترین و شایسته ترین منطقه برای احداث منطقه آزاد تجاری به حساب می آید  و شهرستان های تالش و رضوانشهر  و شفت  و صومعه سرا و وفومن را از نظر پوشش خواهد داد و از طرفی نقطه وصل استانهای آذربایجان  و اردبیل به پنچ كشور همرز دریایی دریا خزر خواهد بود و آستارا تنها مرز زمینی گیلان به اروپا و جهان خارج است و با تاسیس منطقه ازاد آستارا ...شهرستانهای تالش و رضوانشهر و كلا غرب گیلان و استان اردبیل شكوفا خواهند شدوو..
۹- ارزش منطقه ای زمین : ارزش قیمت منطقه ای زمینهایی که جهت احداث منطقه آزاد تجاری در نظر گرفته میشود در این شهرستان در مقایسه با قیمت زمین در سایر نقاط استان از پایین ترین نرخها برخوردار می باشد و به همین دلیل امکان تملک زمین مورد نیاز برای احداث منطقه آزاد تجاری به سهولت امکان پذیر می باشد و برای دولت نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد و  جنگلی و زمین های منابع طبیعی دربخش لوندویل و حتی بخش مر كزی بخوبی می شود بدون هزینه تصاحب كرد...
۱۰- از مهم‌ترین الزامات برای ایجاد و توسعه واقعی مناطق آزاد تجاری ، بررسی و انتخاب دقیق مدیران حرفه‌ای و اجرایی با توان مدیریت در سطوح بین‌المللی و آگاهی و تسلط به قوانین و مقررات سرمایه‌گذاری و تامین مالی و حقوق بین‌المللی است که خوشبختانه در بین شهروندان و هم استانیهای  گیلان چنین اشخاصی بوفور یافت میشوند و می توانند با قبول مسئولیت ، نسبت به اداره امور منطقه آزاد و پیشرفت و توسعه همه جانبه منطقه قدمهای بزرگی بردارند.
ختم کلام ؛ با توجه به اینکه مناطق آزاد به عنوان نقطه اتصال اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی و به عنوان مناطق پردازش و فرآوری کالا با هزینه کمتر و بهره‌وری بیشتر نسبت به سرزمین اصلی قلمداد میشود ، بایستی مورد حمایت جدی دولت قرار گرفته و نظر به توجیهاتی که به لحاظ سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، جغرافیایی ، تاریخی ، امنیتی ، فرهنگی و موقعیت مرزی در این نقطه از کشور وجود دارد شهرستان  آستارا یا  بخش لوندویل بهترین موقعیت را برای احداث و راه اندازی منطقه آزاد تجاری دارا می باشد و میتواند به عنوان پایانه صادراتی و وارداتی کالاها و خدمات در سطح استان و دیگر استانهای همجوار و..و منطقه نقش مهمی را ایفا نماید. در جهت تحقق این امر مهم اقتصادی که نویدبخش تحول بزرگ اقتصادی ، اجتماعی ، بازرگانی و فرهنگی در سطح منطقه خواهد بود پیگری مستمر ، تلاش ، کوشش ، هماهنگی و جدیت همه مسئولین ارشد استانی و شهرستانی بخصوص نماینده محترم ولی فقیه در استان ، استاندار  گیلان  ، نماینده مردم شهرستان  استارا  و تالش  و گیلان و حتی نماینده مردم شهرستانهای استان اردبیل  در مجلس شورای اسلامی ، امام جمعه ، فرماندار ، شوارای اسلامی شهر بخصوص  كیوان فتعلی زاده  و بهمن پریان و فرهاد محسنی  عضو شورای شهر استارا  و دكتر پور افقی  در شواری عالی استانها و نماینده شورای عالی استانها در کمیسیون اقتصادی مجلس ، مسئولین شهر ، نخبگان و فعالان اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی شهرستان و همه شهروندان  استارا و لوندویل  و بخصوص اهل قلم و اصحاب مطوبعات و.. را می طلبد تا با همدلی و هماهنگی همه ، این آرزوی دیرینه مردم شهرستان بندر استارا  محقق شده و بخشی از مشکلات بیکاری و مسائل و مشکلات شهرستان حل تا بدینوسیله بتواند از بیماری شوم محرومیت این شهرستان بندری و مرزی آستارا  نجات یابد.

نوشته : اا دارستانی ( دكتر محمد علی هالو )
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

الحاق آستارا به اردبیل چرا به نفع مردم استارا می باشد

تاریخ:پنجشنبه 17 فروردین 1396-05:05 ب.ظ

الحاق آستارا به اردبیل چرا به نفع مردم استارا می باشد.. با توجه به اینكه استان گیلان به خواسته مردم آستارا برای تاسیس فرمانداری ویژه استارا  و منطقه آزاد تجاری  آستارا  و وضعیت بندر چند منظوره ترتییب اثر نمی دهد بهترین گزینه الحاق به اردبیل است...:اادارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال مدنی dardnews.ir


من با اینكه مخالف الحاق آستارا به اردبیل هستم.. اما اگر آستارا به اردبیل محلق شود اقتصاد و بندر آستارا شكوفا  می شود.. علل های  كه بعدا می نویسم اما چند نكته را می نویسم.. واقعا برایم جای سوال است بعضی ها ما می ترساند بابا الحاق یعنی تجزیه طلبی و.. در صورتیكه یان كذب محض است  مردئم اردبیل و‌اذربایجان عاشق ایران هستند و حتی خواستار الحاق  كشور اذربایجان به ایران هستند چون متعقد هستند آذربایجان متعلق به  ایران ..بعضی ها با این حرفها ما را قول زدند.. چه فرقی می كند آستارا عضو استان اردبیل باشد..اتفاقا الحاق آستاراب ه اردبیل مزایا زود و آینده نگری دارد...كه بعدا مشروحا خدمت شما خواهم نوشت.. توضیح اینكه آستارا در سال دهه سی جزو اردبیل بود كه بعدازآن  بخاطر نبود راه ارتباطی به اردبیلا برای  راحتی  و آسایش مردم آستارابه گیلان الحاق شد  و حالا دیگر  آستارا و اردبیل راه پیشرفته دارد و اگر آستارا به اردبیل الحاق شود.. از زیر كوه می توان جاده زد و فاصله اردبیل به استارا 9 دقیقه  می شود..در زمان طاغوت قرار بود این طرح اجرا شود ومطالعات و كارانجام وتصویب حتی بودجه تامین شد و چون انقلبا اسلامی شد و.. ماند ... و
بیشترین مراجعات مردم آستارا به اردبیل انجام می‌شود و حتی مردم برای درمان و خرید و تامین بسیاری از مایحتاج خود به دلیل مسافت کم  نیم  ساعت به اردبیل سفر می‌کنند به نظر می‌رسد مردم آستارا خود راغب هستند تا به اردبیل ملحق شوند که این الحاق به سود اردبیل نیز خواهد بود و اردبیل هم قادر خواهد شد تا به دریا و سواحل خزر اتصال پیدا کندو  با این الحاق آستارا از نظر اقتصاد و گردشگری و صنعت و بند ر به قطب كشوری تبدیل خواهد شد..

مزایا الحاق بندر آستارا به استان اردبیل  و الیته ملحق شدن آستارا به اردبیل نیازمند تامین شرایط است و باید زمینه مطلوب تحقق آن فراهم شودو اگر شرایط فراهم شود اردبیل ظرفیت و توان پوشش آستارا  را نیز دارد و می تواند نیازهای شهرسان آستارارا تامین کندو آستارا را تبدیل به قطب اقتصادی و گردشگری نماید.

 

1- اردبیل  و آذربایجان ایران به دریا راه ندارد و مسئولان اردبیل و اذربایجان ایران برای رونق این بندر سرمایه گذاری بی اندازه خواهند كرد بندر آستارا  به بزرگترین بنادرایران تبدیل خواهد شدو منطقه ازاد تجاری آستارا در مجلس تصویب خواهد شد... سرازیر شدن سرمایه آذربایجان و اردبیل به تنها بندر مرزی آذربایجان واردبیل اریان خواهد شد...

2-آستارا نیاز به تاسیس فرمانداری ویژه نخواهد داشت  چون اردبیل به استارا نیم ساعت راه است و كارهای اداری استانی براحتی انجام خواهد شد و دیگر نیاز نحواهد شد برای یك امضا  دو یا سه روز وقت بگذریم.. در عرض یكساعت برای كار اداری به اردبیل می رویم و بر می گردیم..و بیماران آستارا در عرض نیم ساعت در اردبیل بستری خواهند شد و نیاز نخواهد شد تا  چهار ساعت بیمار به رشت برسد می میمرد  با توجه ب نبود امكانات پزشكی دراستارا  این بیماران ما را نجات خواهد داد...

 

3-اقتصاد آستارا به سرازیر شدن سرمایه گذاران اردبیل و تبریز به قطب اقتصادی و گردشگری در ایران خواهد شد.

4-آستارا به منطقه آزادتجاری تبدیل خواهد شد به كمك نمایندگان مجلس  اردبیل و اذربایجان  آستارا به قطب گردشگری و اقتصادی در ایران خواهد شد و نمایندگان اردبیل با هماهنگی نمایندگان آذربایجان و زنجان و دیگر استانها  منطقه ازاد را در مجلس تصویب استارا به منطقه ازاد تبدیل خواهد شد نمایندگان گیلان تمایل ندارنند اسكله و بندر آستارا بزرگتر و رونق بگیرند  و از طرفی تا در استان گیلان هستیم چیزی بنام منطقه آزاد تصویب نخواهد شد و من چشمم از شروع بكا ر منطقه ویزه اقتصادی آستارا آب نمی خورد فقط اسما استار ا بندر ومنطقه ویزه خواهد شد...

5- وسایل خواراكی  و میوه و غذایی بدون عوارض استانی وارد آستارا خواهد شد و همانند استان اردبیل در استارا مواد غذایی و میوه و.. ارزان خواهد شد..

6- اشتغال زایی در استارا بخاطر سرمیاه گذاری و رسیدگی ویژه به وضعیت اقتصادی آستارا رونق خواهد یافت بطوریكه آستارا وارد كننده كارگر و كارمند بخاطر اشباع نیرو خواهد شد ..به جرات می توان گفت دیگر در آستارا بیكاری نمی ماند..

استان اردبیل به دریا راه ندارد و اگر آستارا به اردبیل محلق شود.. با پی گیریهای نماینده های آذربایجان و اردبیل  آستارا تبدیل به منطقه آزاد تجاری خواهد شد و بندر چند ر منظوره استارا وسعت پیدا خواهد  شد و تمام سر مایه گذاران آذربایجان و اردبیل دراستارا سر مایه گذاری خواهند نمود و آستارا به یك قطب گردشگری و اقتصادی در كل ایران خواهد شد... كه بقیه را بعدا می نویسم..اما من بعداز تحقیقات شخصی خودم را راضی كردم بهترین گزینه شكوفایی و پیشرفت‌ و تاسیس منطقه آزاد تجاری  الحاق آستارا به اردبیل است ..دیگر به تاسیس فرمانداری ویژه نخواهیم شد  چون اردبیل فاصله چندانی با آستارا ندارد ..نتیجه تحقیاتم بعداز تكمیل بعرض شما خواهم رساند..


7- راه اردبیل به آستارا به 9 دقیقه خواهد رسید با زدن جاده از داخل كوه با تونل.. كه زمان طاغوت مطالعه و حتی بودجه تامین شد اما انقلبا شد و فراموش شد و اگر آستارا به اردبیل الحاق شود مطمن هستم تونل آستارا به اردبیل از داخل كوه مسافت آستارا را از نیم ساعت هماكنون به 9 دقیقه تغییر خواهد داد..

 8- استان گیلان دوبندر مهم از جمله بندر چندمنظوره و منطقه آزاد دارد و بندر چمخاله هم به آن دار د اضافه می كند با اضافه شدن بندر چمخاله و تكمیل بندر منطقه ازاد تجاری آستارا  گیلان نیازی به بندر آستارا نخواهد بود وب رای سر مایه گذاران صرفه اقتصادی ندارد كه در بندرر استارا كه لایروب ندارد و استاندارنیست و همجنین دو اسكله كوچك بدون لایروب  ( صیادی را یك مقدار تغییر داد شده اسكله ) در صورتیكه بندر باید 24 ساعته لایروب كار كند اینها دیگر مسایل فنی است  و حتی بازرگانان آستارایی صرف اقتصادی دارنند دربندر‌انزلی یا بند منطقه آزاد تجاری انزلی پهلو بگیریند از طرفی بندر‌استارا انبار سر پوشیده ندار گیلان  بیشتر روزها بارانی است و از همه بدتر راه آهن  گیلان در انزلی تمام خواهد شد و تا خط آهن به استارابیاید سالها شاید عمر ما نرسد شاید آستارا بیاید  دیگر بعداز اینكه خط آهن به بندر منطقه آزاد انزلی بیاید بازرگان صرف اقتصادی را در انزلی خواهند دید... اما اگر آستارا به اردبیل محلق شود .. آستان اردبیل كل استانهای اذاربایجان به دریا راه ندارنند  اگر‌آستارا به اردبیل محلق شود با همین سرمایه گذاران اردبیلی و اذربایجانی ایران می شود  بندر 20 اسكله پیشرفته در استارا ساخت  و آستارا به قطب اقتصادی كشورتبدیل می شود

تحقیقات من در حال تكمیل است در صورت تكیمل به اطلاع عموم خواهد رسید..

اادارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال مدنی dardnews.ir
سلام
منطقه آزاد تجاری - صنعتی اردبیل در در تاریخ93/11/07 در دولت تصویب شد و به مجلس تقدیم شده و در اینده ای نزدیک با تصویب منطقه آزاد تجاری - صنعتی اردبیل در مجلس این منطقه آزاد راه اندازی میشود .
که با الحاق استارا به منطقه آزاد اردبیل ، آستارا بصورت میانبر و بدون فوت زمان برای مراحل تصویب ، جزو منطقه آزاد میشود که هم به اهمیت این منطقه آزاد افزوده میشود و هم آستارا خودش منتفع میشود.
منطقه آزاد اردبیل از گمرک بیله سوار تا دامنه های سبلان و سرعین را شامل میشود که چون این منطقه ازاد ، بندر ندارد با الحاق آستارا به این منطقه آزاد هم بندر گسترش می یابد و این منطقه آزاد در زمان کوتاهی جزو پیشرفته ترین مناطق ازاد کشور میشود
و جایی میشود که در عرض یک ساعت هم اسکی روی برف انجام داد و هم از ابهای گرم در کنار یخجالهای طبیعی استفاده کرد و هم از جنگلهای بکر حیران استفاده نمود و بالاخره در دریا نیز شنا کرد
چنین منطقه ای حقیقتا یک منطقه بی نظیر در جهان میشود
که تنها راه تحقق آن ، الحاق استارا به منطقه آزاد اردبیل است که سیل گردشگران خارجی به این منظقه آزاد سرازیر میشود و موجب رشد و شکوفایی این منطقه آزاد خواهد شد

ارسالی توسط یكی از كاربران آستارایی

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازگرداندن پنج قطعه سهره طلایی به طبیعت در آستارا

تاریخ:پنجشنبه 17 فروردین 1396-05:01 ب.ظ

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از دستگیری شکارچی متخلف و بازگرداندن پنج قطعه سهره طلایی به طبیعت این شهرستان خبر داد.

محمد رضا روشنی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: یک شکارچی متخلف در آستارا که با وجود ممنوعیت شکار، با استفاده از تور پنج پرنده سهره طلایی را به صورت زنده شکار کرده بود با تلاش محیط بانان و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.
وی افزود: پرنده های کشف شده به طبیعت بازگردانده شدند و شکارچی متخلف به پرداخت یک میلیون و 500 هزار ریال جریمه نقدی محکوم شد.
سهره از راسته گنجشک سانان است و حدود 14 سانتیمتر طول دارد و گونه طلایی آن به دلیل برخورداری از صدای آهنگین و سیمای زیبا مورد توجه شکارچیان است و برای نگهداری در قفس به فروش می رسد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غرب مرکز استان گیلان قرار دارد و به علت داشتن تالاب ها و مناطق جنگلی و جلگه ای از تنوع حیات وحش برخوردار است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

یادداشت فرماندار آستارا؛ بقچه هایی که می بندیم !

تاریخ:پنجشنبه 17 فروردین 1396-05:00 ب.ظ

http://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/styles/slideshow/public/96/01/16/news/IMG_9329.JPG?itok=ajBJr0aP

یونس رنجکش در سرمقاله امروز روزنامه معین نوشت : روزهای پایانی اسفند 92 بود که مسوولیت اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از سوی استاندارگیلان به من واگذار و پس از جلسه معارفه ای در اتاق معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری راهی دفتر کارم شدم که پس از نشستی کوتاه با مدیرکل قبلی و همکاران و معارفه ای که انجام گرفت، نگاهم به رفتن آن مدیر و برداشتن بقچه ای که در چفیه ای جانمایی شده بود افتاد و سوالی ذهنم را مشغول کرد و از همکاران پرسیدم این بقچه روی میز چه بود که برداشت و رفت؟ همکاران گفتند که لوازم شخصی اش بود!

حالا نزدیک به سه سال از آن روزگاران گذشت و من هم بقچه ام را بستم و راهی جایگاهی دیگر شدم. اما وقتی به عقب بر می گردم و بقچه برداشته ام را می نگرم، یاد روزهایی می افتم که مثل سرعت نور گذشت. فرصت هایی که هر چند تلاش داشته ام با نگاهی دیگر و ظرفیت سازی های مختلف، فرصت های در اختیار را به نحو مطلوبی به سر انجام برسانم، اما به قول شاعر چقدر زود دیر می شود!

با همه زود دیرشدن ها وقتی به یاد می آورم روزهای آغازین کارم و فرصت تجربه ای که دولت تدبیر و امید در اختیارم گذاشت، با همه چالش ها، مشکلات، کمبودها و قابلیت های برجای مانده در فضای فرهنگی و اجتماعی، اما چشم انداز ترسیم شده و برنامه های انجام گرفته بر اساس مستندات موجود، کارنامه ای شد تا هر چند ناچیز، ذره ای بر اعتبار عملکرد حامیان دولت افزوده شود. حالا وقتی به حجم وسیع تر اتفاق های افتاده در این سه سال و اندیِ عملکرد دولت مستقر شده با اعتماد مردم در خرداد92 می نگریم، نشان از دستاورد و کارنامه درخشانی است که با تمام نداشته ها و دستان خالی اما با اتکا به باورِ پشتوانه مردم و اعتقاد آنان به رویکرد دولت به سرانجام رسیده است.

دولت برآمده از خاستگاه مردم، در این سال ها توانست با گذر از پیچ و تاب بحران ها در عرصه سیاست خارجی با برجامی که به سرانجام رسید،  فرصتی بیافریند تا سهم اعتبار بر باد رفته بدلیل ناکارآمدی دیپلماسی قبل تر موجب امید و نشاط در داخل شود. هر چند که هنوز هستند دستان پیدا و پنهانی که قادر به لمس این دستاوردها با حس بدبینانه و کینه جویانه خود نیستند و گویا بدبینی و کوته بینی مادرزادی دارند.

امروز مردم در این آغازین بهار جدید می توانند بوی طراوت و مهربانی را احساس و به این امید دارند که به آینده ای بهتر بیاندیشند و این نبود جز تدبیری که رییس روحانی دولت تدبیر و امید با درک سهم حقوق مردم به تدبیر آن نشست و کشوری فروافتاده در دامان چالش ها و بحران ها با رشدهای زیر صفر تا تورم های بالای چهل درصدی را به اقتصادی پویا مبدل و سهم رونق کسب و کار و بازار تحول را سامان بخشید و این تنها سهم کوچکی از آن همه آرامش ایجاد شده بر جامعه امروز ایران اسلامی است.

حالا وقتی به بقچه بسته شده دولت در این قریب به چهار سال می نگریم، دغدغه های ذهنی ام کمی کمتر شده که سهم در این بقچه پیچیده شده حتما بیشتر از چیزی بود که جمع شده است. هر چند  که هنوز خیلی زود دیر می شود!

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا در جمع مدیران اجرایی شهرستان : مسئولان در بیان خدمات دولت لکنت نداشته باشند

تاریخ:پنجشنبه 17 فروردین 1396-04:59 ب.ظ

یونس رنجکش در جمع مدیران اجرایی شهرستان مرزی آستارا افزود: عملکرد دولت همان عملکرد نظام است و هر میزان بتوانیم  دست آوردهای دولت را بهتر به مردم معرفی کنیم به همان میزان اعتماد مردم به نظام و اقدامات انجام گرفته بیشتر خواهد شد .

وی اظهار داشت: مسولان باید از تریبون های مختلف بویژه رسانه ها برای انعکاس خدمات انجام گرفته در حوزه فعالیت  خود اقدام کنند و اگر هم نقدی بر عملکرد آنها وجود دارد آن را بپذیرند.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری اظهار داشت :یکی از اقدامات مهم در جلب مشارکت مردم و حضور حداکثری آنان در انتخابات بیان اقدامات وعملکردهاست تا مردم بدانند که دولت و مجموعه نظام چه خدماتی به آنان ارائه کرده است.

فرماندار شهرستان مرزی آستارا به سفر اخیر رئیس جمهور به گیلان وافتتاح پروژه های بزرگ اقتصادی دولت اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه در بندر آستارا هم شاهد افتتاح یکی از پروژه های سال ها بر زمین مانده بودیم که توسط وزیر بهداشت و درمان و با اقدامات ضربتی در این دولت بیمارستان مجهز آستارا به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه برنامه های دولت در سال جدید بر مبنای اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال پیش خواهد رفت،افزود :مدیران شهرستان آستارا با توجه به موقعیت ممتاز آستارا باید نگاه ملی به تولید و اشتغال داشته باشند .

وی با اشاره به اینکه در ابعاد مختلف سیاسی ،اقتصادی و اجتماعی نیازمند این نگاه هستیم ،اضافه کرد: مدیران دستگاه های دولتی باید برنامه ریزی لازم را در راستای پیشبرد اهداف درون سازمانی خود داشته باشند تا شاهد توسعه و آبادانی بیش از پیش شهرستان باشیم.

وی تاکید کرد مسئولان شهرستان باید اقدامات و برنامه ها در این شهرستان را با نگاه ملی ببینند زیرا تمام اتفاقات درآستارا به دلیل جایگاه خاص آن با ابعاد ملی روبرو است.

وی اولویت بندی طرح های عمرانی توسط مدیران دستگاه های دولتی را خواستار شد و بیان کرد: صرفه جویی در مصرف انرژی،تقویت سازمان های مردم نهاد، شرکت در نماز جمعه ،استفاده درست از امکانات دولتی و استفاده از ظرفیت رسانه های آستارا از مواردی است که باید مورد توجه مدیران قرار گیرد .

فرماندار آستارا بهسازی مسیر آبشار لاتون را از برنامه های خود در این شهرستان عنوان کرد و گفت: بهسازی این مسیر باتوجه به همخوانی با اکوسیستم طبیعی و  محیط زیست این منطقه و با تخصیص اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال که از سوی سازمان برنامه و بودجه گیلان اختصاص یافت بزودی توسط منابع طبیعی  آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر برنامه محور بودن دستگاه های اجرایی در آستارا یاد آورشد: برای انجام اقدامات موثر می بایست مدیران شهرستان برای سال 96برنامه کاری و جدول برنامه ریزی با توجه به اولویت ها داشته باشند و در این زمینه تا پایان سال برنامه های خود را حداکثر تا پایان فروردین ارائه دهند .

وی افزود : در برنامه ها باید فرصت ها ،موانع،ظرفیت ها و چگونگی همیاری سایر دستگاه ها برای پیشرفت اهداف در نظر گرفته شود.

وی توجه به اقتصاد مقاومتی در برنامه ریزی را از اولویت های رویکردی فرمانداری در آستارا عنوان و خواستار توجه مسئولان در این زمینه شد.

رنجکش همچنین  ضمن تقدیر ازتلاش های  انجام گرفته توسط دستگاه ها در نوروز امسال از اقامت 967هزارو 978گردشگر در تعطیلات نوروزی سال 96در این شهرستان خبر داد.

وی گفت :این گردشگران نوروزی در هتل ها ،هتل آپارتمان،میهمانسراها،مدارس و پارک ها و   پیاده روها اقامت داشتند و آمار مذکور نسبت به نوروز سال گذشته 72/10درصد افزایش داشته است.

امام جمعه شهرستان آستارا نیز در این جلسه گفت:مدیران دولتی در سال اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال بایستی با اعمال برنامه ریزی های دقیق و داشتن روحیه انقلابی بتوانند امور کاری خود را پیش ببرند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا تعهد ،اخلاق مداری ،ارزش گذاری به آرمان ها و آینده سنجی را از ویژ گی های یک مدیر انقلابی توصیف کرد وافزود: از مسئولان انتظار داریم منویات مقام معظم رهبری  را در باب اقتصاد مقاومتی عملی کنند.

ولی داداشی نماینده مردم آستارادر مجلس شورای اسلامی در این جلسه ضمن تشکر از تلاش های فرماندار این شهرستان از مجموعه مدیران خواست تا به بررسی مشکلات جدی مردم بپردازند .

وی توجه به اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال را در حوزه های مختلف این شهرستان امری ضروری تلقی کرد و برداشتن موانع و مشکلات آن را در این زمینه خواستار شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تاکید فرماندار آستارا بر ضرورت اجرای هرچه سریعتر پروژه مسکن مهر

تاریخ:پنجشنبه 17 فروردین 1396-04:59 ب.ظ

"یونس رنجکش" در بازدید میدانی از محل اجرای پروژه مسکن مهرآستارا و بررسی مراحل اجرایی این پروژه گفت: همه دستگاه های مسئول باید تلاش کنند تا این پروژه در اختیار مردم قرار گیرد.

وی ضمن انتقاد از روند اجرای روش های گذشته و مشکلات پیش آمده اظهار داشت: هر اتفاقی که در گذشته افتاده باشد باید با پیگیری دستگاه های نظارتی پیگیری شود  اما این نباید مانع از تکمیل شدن این پروژه و تحویل به مردم شود.

وی اظهار داشت : برای رفع نگرانی های مردم و تعهداتی که سازمان های مربوطه دارند باید هرچه سریعتر با اولویت بندی فازهای قابل واگذاری اقدام لازم بعمل آید.

رنجکش تاکید کرد: اداره کل راه و شهرسازی و کار و امور اجتماعی و تعاون می بایست با همراهی همدیگر و مسئولیت پذیری بیشتردر ادامه اجرای پروژه نظارت و هدایت های لازم را داشته باشد و سایر دستگاه های خدمات رسان و مرتبط با آن هم وظایف خود را انجام دهند.

فرماندارآستارا یاد آورشد: دولت علیرغم حجم بارمالی و تحمیلی بسیاری که برای مسکن مهر از گذشته بر دوش آن قرار گرفته را بخاطر مردم پیگیر اجرای آن است و اعتبارات را برای تکمیل آن اختصاص داده است.

وی ادامه داد: کوتاهی های شرکت های تعاونی، پیمانکاران و عدم اجرای تعهدات آنان را نباید به حساب دولت گذاشت و در این زمینه باتوجه به آمادگی دولت برای رفع مشکلات مردم دستگاه های مرتبط باید به صورت ضربتی این پروژه را که شامل 900متقاضی است به سرانجام برسانند.

وی افزود: مردم انتظار دارند تا مسئولان پیگیر مشکلات آنان باشند و این انتظار هم حق آنان است.

در این بازدید و جلسه تشکیل شده با حضور مسئولان مربوطه شهرستان مقرر گردید تا باتوجه به مشکلات شرکت های تعاونی مسکن مهر آستارا با ایجاد کارگروه تسویه و زیر نظر اداره کار و امور اجتماعی و تعاونی و با هماهنگی اداره کل راه و شهر سازی اقدامات لازم برای تکمیل و واگذاری این واحدها به صاحبان آنان بعمل آید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لیست احتمالی داوطلبین شورای اسلامی شهر آستارا بنابر گمانه زنی ها(قبل از تائید صلاحیتها)

تاریخ:چهارشنبه 16 فروردین 1396-12:46 ب.ظ

لیست احتمالی داوطلبین شورای اسلامی شهر  آستارا بنابر گمانه زنی ها(قبل از تائید صلاحیتها)
http://astarax.blogfa.com/
سید سعید موسوی
نیما سیفی نژاد،
فرزاد باعزت،
وحید ودودی،
پیمان دادکار،
ساسان شاهین،

سامان ساسانیان،
شهرام دولت ترکپور،
فرهاد محسنی،
شهرام سلامی،
کیهان ضیافتی،
بهنام سلخی،
بهمن پریان،
سروش وظیفه،
پیمان پورکرمی

جاوید دستبوس،
مهیار کرکانرودی مقدم،
ناظم اکبری،
علیرضا بخشپوری،
سید شاهین محتشم خواه،  
کاظم داوری،
عباس زراعتکاری،
یاشین کمالی
سمیه مقدم رجبی،
عادل نیرودل،

آرمین ساسانیان،
رضا نصیری،
فرهاد غنایی،
حسین محبوب مقدم،
کیکاووس فتحلعی زاده،
فاضل تعلیمان،
حمید زحمتکش،
هوشنگ کرباسیان،
میثم الوان پور،  

احد نصیرنیا،
بهروز خانقاهی،
رسول بنی سلام،
داوود آقا زاده،
کیوان حبیبی نوع
یوسف لقمان نیا،
میلاد عسکری،
عرفان جامبر،

غلامرضا محمد زاد،
یوسف بیرقدار،
نازیه باقرپور،
کامبیز لقمانی مقدم،
احد یادگار،
سحر حاج علی،
سهیل حسن پور،
فریبا طالعی
حمید عزیزی،
انور خرمی نیا
اسماعیل محسنی خانقاه
حسین عزیزاده
امیر ظفری
حامد نصرت الهی
امید گرویان
آرش حسن زاده
لازم به ذکر است هیچ منبع معتبری اقدام به اعلام اسامی ثبت نامی ها به صورت رسمی نکرده است و این مطلب صرفا توسط پرسش و جستجو گرداوری شده است لذا هرگونه تغییر یا تحولی به دستمان برسد لیست اصلاح خواهد


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پذیرش 2 هزار و 500 نفر بیمار در بیمارستان جدید آستارا

تاریخ:چهارشنبه 16 فروردین 1396-12:44 ب.ظ

پذیرش 2 هزار و 500 نفر بیمار در بیمارستان جدید آستارا

آستارا - ایرنا - سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: از زمان افتتاح بیمارستان 132 تختخوابی آستارا تاکنون به بیش از 2 هزار و 500 نفر خدمات رسانی شده است و در فعالیت این مرکز درمانی مشکلی وجود ندارد.

12:31 - 1396/01/16
نماینده مجلس: در دولت یازدهم، شاهد تحول در بسترهای گردشگری هستیم

نماینده مجلس: در دولت یازدهم، شاهد تحول در بسترهای گردشگری هستیم

آستارا - ایرنا - نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با قابل تحسین خواندن عملکرد اقتصادی دولت در سال گذشته با وجود مشکلات مالی گفت: در این دولت، با حمایت از سرمایه گذاران، شاهد تحول در بسترهای گردشگری کشور هستیم.

22:23 - 1396/01/15
فرماندار: آستارا در تعطیلات نوروزی میزبان حدود یک میلیون گردشگر بود

فرماندار: آستارا در تعطیلات نوروزی میزبان حدود یک میلیون گردشگر بود

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا از اقامت 967 هزار و 978 گردشگر در تعطیلات نوروزی 96 در این شهرستان خبر داد.

22:16 - 1396/01/15
شناسایی 36 متخلف اقتصادی با اجرای طرح نظارت نوروزی در آستارا

شناسایی 36 متخلف اقتصادی با اجرای طرح نظارت نوروزی در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اتاق اصناف آستارا گفت: از 15 اسفند تا 15 فروردین ماه با اجرای طرح نظارت نوروزی بر اصناف، 36 متخلف اقتصادی در بازار این شهرستان شناسایی و به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

21:45 - 1396/01/15
امداد رسانی به 85 مصدوم در طرح نوروزی هلال احمر آستارا

امداد رسانی به 85 مصدوم در طرح نوروزی هلال احمر آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر آستارا از امداد رسانی به 85 مصدوم در اجرای طرح امداد و نجات جاده ای در تعطیلات نوروزی این شهرستان خبر داد.

11:59 - 1396/01/15
اسکان بیش از هزار خانوار فرهنگی در مدارس تالش

اسکان بیش از هزار خانوار فرهنگی در مدارس تالش

آستارا - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش تالش از اسکان هزار و 296 خانوار فرهنگی در 20 مدرسه این شهرستان در تعطیلات نوروزی خبر داد.

11:50 - 1396/01/15
آموزه های فرهنگی جوانان با مهارت و ادبیات همسو با ذائقه آنها ارائه شود

فرماندار آستارا:

آموزه های فرهنگی جوانان با مهارت و ادبیات همسو با ذائقه آنها ارائه شود

آستارا - ایرنا - فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: آموزه های دینی، معرفتی و فرهنگی مورد نیاز قشر جوان باید با مهارت و ادبیاتی همسو با ذائقه جوان و نوجوان ارائه شود.

9:35 - 1396/01/15
فرماندار آستارا: دغدغه مجریان و ناظران انتخابات تامین منافع ملی باشد

فرماندار آستارا: دغدغه مجریان و ناظران انتخابات تامین منافع ملی باشد

آستارا - ایرنا - فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: انتخابات، عرصه ظهور اراده ملت برای تعیین سرنوشت خویش است و دغدغه مجریان و ناظران انتخابات باید تشخیص و تامین منافع ملی باشد.

18:55 - 1396/01/14
پاکسازی ناشی از ریزش کوه در محور آستارا به اردبیل

پاکسازی ناشی از ریزش کوه در محور آستارا به اردبیل

آستارا - ایرنا - رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا گفت: محور آستارا - اردبیل که به دلیل ریزش کوه برای ساعاتی تردد در آن با مشکل همراه بود، با تلاش راهداران پاکسازی شد.

18:37 - 1396/01/14
تلفن اورژانس اجتماعی آستارا 69 بار به صدا درآمد

تلفن اورژانس اجتماعی آستارا 69 بار به صدا درآمد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره بهزیستی آستارا از خدمات رسانی مرکز اورژانس اجتماعی این اداره به بیش از یکصد نفر از طریق مراجعه حضوری یا تماس با سامانه 123 خبر داد.

15:42 - 1396/01/14
تردد بیش از 54 هزار مسافر نوروزی از مرز آستارا

تردد بیش از 54 هزار مسافر نوروزی از مرز آستارا

آستارا - ایرنا - مدیر پایانه مرزی آستارا گفت: از 25 اسفندماه تا پایان روز 13 فروردین ماه، 54 هزار و 698 مسافر نوروزی از مرز زمینی این شهرستان تردد کردند و این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، 53 درصد افزایش یافته است.

14:1 - 1396/01/14
تشرف 85 هزار زائر ایرانی و خارجی به آستان امام زادگان آستارا در تعطیلات نوروزی

تشرف 85 هزار زائر ایرانی و خارجی به آستان امام زادگان آستارا در تعطیلات نوروزی

آستارا - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا گفت: از 28 اسفند تا 13 فروردین ماه، 85 هزار زائر داخلی و خارجی در حرم امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) حضور یافته و این بقعه متبرکه را زیارت کردند.

13:8 - 1396/01/14
آستارا با اسکان بیش از 13 هزار مسافر، رتبه دوم جذب گردشگران فرهنگی را در استان احراز کرد

آستارا با اسکان بیش از 13 هزار مسافر، رتبه دوم جذب گردشگران فرهنگی را در استان احراز کرد

آستارا - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: با اسکان 13هزار و 823 نفر در قالب سه هزار و 841 خانوار در مدارس این شهرستان، آستارا در جذب و اسکان مسافران فرهنگی رتبه دوم را در استان گیلان کسب کرد.

12:10 - 1396/01/14
صادرات 208 میلیون دلار کالای غیر نفتی از گمرک آستارا در سال گذشته

صادرات 208 میلیون دلار کالای غیر نفتی از گمرک آستارا در سال گذشته

آستارا - ایرنا - مدیرکل گمرک آستارا اعلام کرد: سال گذشته، 422 هزار تن کالای غیر نفتی به ارزش اقتصادی 208 میلیون دلار از گمرک این شهرستان به خارج از کشور صادر شده است.

11:38 - 1396/01/14
حضور شهروندان و گردشگران در دامان طبیعت در آستارا

حضور شهروندان و گردشگران در دامان طبیعت در آستارا

آستارا - ایرنا - با کاهش میزان بارش ها برای ساعاتی کوتاه در عصر امروز (یکشنبه) در آستارا، جمعی از شهروندان و گردشگران با حضور در مناطق گردشگری این شهرستان، روز طبیعت را گرامی داشتند.

20:35 - 1396/01/13
توزیع سه هزار کیسه زباله در آستارا / گردشگران، طبیعت را آلوده نکنند

نه به ریختن زباله؛

توزیع سه هزار کیسه زباله در آستارا / گردشگران، طبیعت را آلوده نکنند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از توزیع سه هزار عدد کیسه زباله بین گردشگران روز طبیعت در این شهرستان خبر داد و از آنها خواست با نریختن زباله، روز طبیعت را گرامی بدارند.

14:53 - 1396/01/13
فرماندار آستارا: حفاظت از طبیعت به عنوان یک تکلیف اجتماعی تبیین شود

نه به ریختن زباله؛

فرماندار آستارا: حفاظت از طبیعت به عنوان یک تکلیف اجتماعی تبیین شود

آستارا - ایرنا - فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: حفاظت از طبیعت و پرهیز از تخریب آن باید به عنوان یک تکلیف اجتماعی در جامعه تبیین و فرهنگ سازی شود.

14:43 - 1396/01/13
بارش باران، شهروندان آستارا را در روز طبیعت خانه نشین کرد

بارش باران، شهروندان آستارا را در روز طبیعت خانه نشین کرد

آستارا - ایرنا - بارش باران، گردشگران نوروزی آستارا را غافلگیر و بسیاری از شهروندان این شهر را در روز طبیعت خانه نشین کرد.

14:34 - 1396/01/13
فرماندار آستارا تدوین شناسنامه برای توسعه روستاهای این شهرستان را خواستار شد

فرماندار آستارا تدوین شناسنامه برای توسعه روستاهای این شهرستان را خواستار شد

آستارا - ایرنا - فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: توسعه روستا از مهمترین اقدامات دهیاری هاست و باید شناسنامه روستاها مشتمل بر فرصت ها، چالش ها و توانمندی های هر روستا برای معرفی و توسعه بهتر آنها تدوین شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آقای رئیسی؛ مراقب دعوت اهل كوفه باشید

تاریخ:چهارشنبه 16 فروردین 1396-12:43 ب.ظ

دعواهای انتخاباتی بالا گرفته و تخریب و بداخلاقی و سیاسی كاری به اوج خود رسیده. تلاشهای بی وقفه جریانات و افراد قدرت طلب تمامی ندارد. در این میان اما اصولگرایان هم بی نصیب نیستند .
كاندیداهای متعدد و عدم انسجام كار را به تشكیل جبهه های تكراری و شعارهای تكراری تر رسانده است .
اینك با وجود ملموس بودن عدم توفیق كاندیداهای مطرح شده ، جریانی پرهیجان به دنبال موج سازی و ایجاد شور و حال برای آوردن آیت الله رئیسی به میان معركه است .
هنوز تكلیف احساس تكلیف كرده های همیشه در صحنه مشخص نشده و همچنان یك بام و دو هوای كاندیداهای بالقوه ادامه دارد اما برخی با هدف سوزاندن "بهترین گزینه" ، سناریوی كشاندن آیت الله رئیسی به میدان را دارند و عده ای هم ناخواسته در زمین بازی مشكوك این سناریو بازی می كنند.
به نظر می رسد با وجود تعدد گزینه های پیش رو و سردرگمی بدنه رای دهنده اصولگرا -و نه سران همیشه در اشتباه- اضافه شدن تولیت آستان قدس رضوی به جمع كاندیداهای انبوه، نه تنها اوضاع را شفاف تر نخواهد كرد، بلكه منازعات درون حزبی را بیشتر و باب تخریب عالم وارسته و مدیر توانمند و انقلابی این روزهای كشورمان را بیش از پیش باز خواهد كرد.
راه اندازی كمپین های مجازی، امضای طومارهای پارچه ای ، انتشار تصاویر گسترده رئیسی بیا توسط دختركان بدحجاب، نامه نگاری های متعدد و مصاحبه های پی در پی این روزها ، بدجوری شباهت دارد به واقعه ای كه ١٤٠٠ سال پیش رخ داد .

مردم كوفه دهها هزار نامه در آن زمان برای بیعت با امام حسین (ع) نوشتند و از او درخواست كردند تا به كوفه بیاید اما ...
حتی در میان دعوت كنندگان از حسین بن علی (ع) برای عزیمت به كوفه و بیعت با وی، حبیب بن مظاهر ها هم حضور داشتند.
حضرت نماینده خود مسلم بن عقیل را برای بررسی اوضاع به كوفه فرستاد و ...

زمینی كه برخی در پشت صحنه طراحی كرده اند بی شباهت با واقعه تاریخی فوق ندارد . برخی عوام كه از اوضاع خسته شده اند ناخواسته در این زمین بازی می كنند و اغلب شور و حال ایجاد شده را می بینند و به دنبال تغییر شرایط كنونی كشور ، یكپارچه به دعوت از آیت الله سید ابراهیم رئیسی برای اعلام كاندیداتوری آمده اند.
احتمالا جبهه تازه تشكیل شده ای كه هنوز تكلیف دو جین كاندیدای مطرح شده اش را هم نمی داند به این موج خواهد پیوست .
اما این روزها و این لحظات شاید سخت ترین تصمیم را آیت الله رئیسی خواهد گرفت .
از یك سو نامه ها و درخواست های متعدد برای بیعت با او ، و از سوی دیگر بلاتكلیفی موجود و وعده های كناره گیری كاندیداها در صورت حضور ایشان كه این وعده ها هم فقط در حد گمانه زنی است.

آقای رئیسی؛ مراقب دعوت اهل كوفه باشید

چندی پیش در صراط نیوز نوشتیم كه "چرا رئیسی حب ریاست ندارد" و در آن تحلیل به این مهم اشاره شد كه شاید تنها مساله ای كه ایشان را مجاب كند تا در عرصه رقابت حضور یابند احساس تكلیف در برابر خواست عمومی و شرایط حاضر كشور باشد اما با تاكید به موضع گذشته، بر خلاف موج سازی های صورت گرفته و با عنایت به خصوصیات كاندیداهای مطرح شده تا امروز، عاجزانه از تولیت آستان قدس رضوی خواهش مندم تا نگاه تیزبینانه ای به برخی از درخواست های "كوفه مابانه" مطرح شده اینروزها برای بیعت با ایشان داشته باشند .

به راستی بعد از اعلام كاندیداتوری ایشان و عدم یكپارچگی در جریان مقابل روحانی، تكلیف چه خواهد بود؟
چه كسانی به دنبال از بین بردن ظرفیت بی بدیل آیت الله سید ابراهیم رئیسی در صحنه مدیریت كشور برای سالهای آتی هستند؟

وقتی هنوز اصولگریان "لنگ در هوا" هستند و كاندیداها به صراحت موضع خود را برای مردم بیان نمی كنند، چرا باید با موج سازی مشكوك به صحنه آوردن آیت الله رئیسی همراه شد؟
آیا در صورت حضور تولیت آستان قدس در صحنه انتخابات، این افراد و تشكیلاتشان -كه باید انصراف دهند- توانایی اقناع افكار عمومی و مقابله با تخریب های اصلاح طلبان علیه رئیسی را دارند؟
یادمان نرود كه از میان هزاران نامه و خواهش و تمنا به امام حسین (ع) برای بیعت با ایشان، در نهایت همان ها با فرزند حضرت زهرا(س) چه كردند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سیزده بدل روز طبیعت

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-11:10 ب.ظ

سیزده بدر به تعبیری عام" روز طبیعت" نام گرفته است. سال های مدیدی است که مردم ایران زمین در روز 13فروردین شوق زیستن و تفرج یک روزه در دامان پر مهر طبیعت را گرامی می دارند و این روز را در آغوش سبزه های تازه رسته سپری می کنند.
در روز سیزده نوروز هر سال خانواده های ایرانی در چهار گوشه این خاک پهناور به آغوش طبیعت رفته و بار دیگر پروردگارمنان را صمیمانه شکرگزاری می کنند. 
 از عموم هموطنان عزیز و گرامی درخواست می نماید هنگام پناه بردن به طبیعت در روز سیزده بدر رعایت اخلاق طبیعت گردی را به همنوعان خود توصیه کنند.


 سفارش دارد با رعایت هنجار های زیست محیطی و بویژه توجه به شعار بنیادین اخلاق طبیعت گردی این روز را به فرصتی جهت آشتی با طبیعت قرار دهند نه تخریب آن.
بیاییم با سرلوحه قرار دادن این شعار جهانی "طبیعت را ترک کنیم به گونه ای که انگار در آن پا نگذاشته ایم" مانع از تخریب وآلودگی طبیعت کشور در روز سیزده نوروز شویم.

 

...متاسفانه همه ساله سیزده بدر حضور ناگهانی میلیون ها نفر در عرصه های طبیعی موج گسترده ای از تخریب و آلودگی به جای می گذارد که جبران پیامد های ناگوار آن اگر نگوییم ناممکن اما دست کم اینکه بسیار دشوار و پر هزینه است . این پیامدها بیشتر دامن منابع طبیعی همچون جنگل ها و مراتع را در بر می گیرد ، زیرا این عرصه ها بسیار گسترده بوده و از سوی دیگر همچون پارک های ملی ومناطق حفاظت شده دارای ورودی های مشخص جهت کنترل حجم مسافران ورودی نیست .
امید است این روز  برای کلیه هموطنان عزیزمان در جای جای این  میهن اسلامی  به خیر و خوشی سپری كنند .... دكتر محمد علی هالو ..
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رئیس جمهوری: گردشگری حلال در ایران می‌تواند به ‏یک برند جهانی تبدیل شود

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-11:07 ب.ظ

حسن روحانی پنجشنبه شب در نشست مناطق آزاد تجاری و صنعتی در منطقه آزاد انزلی، با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال تأکید ‏کرد: مناطق آزاد ‏تجاری - صنعتی باید تولید و اشتغال را معیار و شاخص فعالیت‌ها و اقدامات ‏خود در سال کنونی قرار ‏دهند.‏
وی ادامه داد: از ابتدای کار دولت به دنبال این بودیم که مناطق آزاد از حالت مرکزی برای واردات ‏اجناس و کالاها و وسایل لوکس به مراکز مهم صادراتی و در نهایت به پایلوتی برای همه طرح‌های مهم در ‏کشور تبدیل شود.‏
حجت الاسلام روحانی امکان اتصال مناطق آزاد در جنوب کشور به آب‌های آزاد را یکی از ویژگی‌های مهم این مناطق ‏برشمرد و گفت: برای توسعه مناطق آزاد تجاری - صنعتی در جنوب کشور، کشتیرانی از لحاظ استراتژیک و ‏راهبردی مهم‌ترین مسأله است.
رئیس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه گسترش فرهنگ و تجارت در سطح جهانی بدون بهره گیری مناسب از دریاها امکان پذیر نیست، ‏اظهار داشت: سواحل گسترده ایران نعمتی خدادادی است.‏
وی با بیان اینکه مناطق آزاد تجاری - صنعتی نقطه اتصال با کشورهای همسایه بوده و نحوه ‏عملکرد از لحاظ بین‌المللی و سیاسی در این زمینه بسیار مهم است، تصریح کرد: رسالت مناطق آزاد توسعه ‏دیپلماسی اقتصادی، سیاسی و تجاری با کشورهای همسایه است.‏
رئیس‌ جمهوری همچنین سرمایه‌گذاری در خارج و داخل، روابط علمی بهتر و جذب گردشگر را از مهم‌ترین ‏ویژگی‌های مناطق آزاد توصیف کرد. ‏
حجت الاسلام روحانی با تأکید بر اینکه مناطق آزاد از لحاظ فرهنگی باید مایه اتصال و نزدیکی بین همه فرهنگ‌ها، ‏اقوام، گروه‌ها و مذاهب باشند، ادامه داد: باید انسجام داخلی در مناطق آزاد بیشتر شود و روابط ‏هر چه صمیمانه تر و وحدت بین همه ادیان و مذاهب در این مناطق شکل گیرد.‏
رئیس‌ جمهوری با اشاره به نقش منشور حقوق شهروندی در پیوند و نزدیکی اقوام و مذاهب مختلف از جمله در مناطق ‏آزاد تصریح کرد: بحث حقوق شهروندی تعارف نبوده و گامی مهم در اجرای قانون اساسی است و حتماً دیگر قوا نیز در این زمینه کمک ‏می‌کنند.‏
وی همچنین تأکید کرد: مردم محلی همجوار مناطق آزاد باید احساس کنند که وجود این مناطق به ‏نفع آنان است.‏
وی تحول در بخش گردشگری را یکی از راه‌های سریع اشتغال‌زایی در کشور دانست و گفت: باید ‏امکانات تفریحی و گردشگری در مناطق آزاد فراهم شود.‏
حجت الاسلام روحانی تأکید کرد: گردشگری حلال در ایران می‌تواند به یک برند در سطح جهانی تبدیل شود.
وی با تأکید بر اینکه حل مسأله اشتغال، دغدغه و اولویت مهم و اصلی دولت تدبیر و امید است، از ‏مناطق آزاد تجاری و صنعتی خواست تا در این زمینه برنامه ریزی پر شتابی داشته باشند.
حجت الاسلام روحانی همچنین به مذاکرات هسته‌ای و اجرایی شدن برجام اشاره کرد و گفت: برجام حادثه مهم ‏تاریخی در کشور بود و دولت جمهوری اسلامی ایران توانست با شش قدرت جهانی مذاکره کند، حق خود را ‏پس بگیرد و قطعاً کار عظیمی در این زمینه انجام شد.‏
رئیس‌ جمهوری ادامه داد: بهترین کارشناسان و متخصصان داخلی معتقد بودند که لغو قطعنامه‌ها شدنی نیست، ‏اما خط قرمز اصلی ما لغو قطعنامه‌ها بود و در این زمینه موفق شدیم.‏
وی خاطر نشان کرد: حل مسأله پی‌ام‌دی که زیربنای تحریم و فشار بود، کاری بسیار عظیم و ملی است.
رئیس‌ جمهوری با بیان اینکه برجام سایه جنگ و تهدید و تحریم ظالمانه را از کشور برداشت و فضای کار و تعامل با جهان را ‏مساعدتر کرد، گفت: باید از فضای پسابرجام در مناطق آزاد تجاری - صنعتی به خوبی استفاده شود.‏
وی با تأکید بر اینکه ایجاد زنجیره اقتصادی در زمینه تولید و صادرات و ارتباط با دنیا در مناطق ‏آزاد، ضروری است، گفت: افزایش صادرات نیاز به استمرار دارد و ایجاد این زنجیره بویژه در سطح جهانی ‏از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر مناطق آزاد این زنجیره‌ها را در کشور ایجاد کنند، تحول بزرگی در ‏کشور، بویژه افزایش صادرات و اشتغال‌زایی بوجود می‌آید.
رئیس‌ جمهوری همچنین ضرورت تحول بخش ساختمان و مسکن و ورود مناطق آزاد به این عرصه را مورد ‏تاکید قرار داد.‏
حجت الاسلام روحانی با اشاره به اهمیت توجه به مسایل زیست محیطی در مناطق آزاد گفت: توجه به این امر برای ‏رونق اقتصادی، گردشگری و توسعه پایدار ضروری است و باید به مسأله پساب‌ها، فاضلاب و آب و هوا در مناطق آزاد توجه بیش ‏از پیش شود.‏


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بیمارستان جدید آستارا افتتاح شد

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-08:46 ب.ظ

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، یک هزار پزشک عمومی و متخصص برای مراکز درمانی استان گیلان تامین شد.

 

به گزارش ایرنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح متمرکز شش طرح بهداشتی و درمانی گیلان در بیمارستان شهید بهشتی آستارا در جمع خبرنگاران این شهرستان افزود: دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت برای مردم، ملموس است و تحویل یک هزار و 700 تخت بیمارستانی ظرف چهار سال به گیلان، نمونه ای از خدمات بخش سلامت است.
وی اظهار کرد: توسعه زیرساخت ها، کاهش هزینه ها و دسترسی آسان به خدمات پزشکی و درمانی از هدف های طرح تحول نظام سلامت در کشور بود و از بابت تحقق آنها از همه دستگاه ها و سایر قوا تشکر می کنم و امیدوارم با تداوم خدمات رسانی در بخش سلامت، نگرانی های مردم بیش از این کاهش یابد.
قاضی زاده هاشمی بیان کرد: ظرفیت های گردشگری آستارا ایجاب می کند تا زیرساخت های گردشگر درمانی آن پیگیری شود و در بیمارستان قدیم آستارا، بیمارانی بستری هستند و نحوه استفاده از آن مرکز درمانی بر عهده دانشگاه علوم پزشکی گیلان است؛ البته می توان بخشی از ملک آن را برای تبدیل به ارزش افزوده و ساخت بیمارستان جدید از درآمد آن در نظر گرفت.
مراسم افتتاح همزمان شش طرح بزرگ بهداشتی و درمانی شهرستان های رشت، رضوانشهر و آستارا، با حضور رئیس جمهوری و به صورت ویدئوکنفرانس در آستارا انجام شد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان شهید بهشتی آستارا حضور داشت و گزارشی از این طرح ها به رئیس جمهوری ارائه کرد.
در جریان سفر یک روزه رئیس جمهوری به گیلان، طرح های عمرانی، زیربنایی، بهداشتی، درمانی، مخابراتی، بندری، صنعتی و کشاورزی با 25 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح شد. با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از سه هزار و 600 نفر اشتغال ایجاد شده و هزاران اشتغال غیرمستقیم نیز خواهد داشت. از مجموع مبلغ سرمایه گذاری، بیش از 16 هزار میلیارد ریال مربوط به بخش خصوصی است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

 

 

شهرستان مرزی بندر آستارا در غرب استان گیلان به لحاظ ظرفیت های طبیعی، جغرافیایی، گردشگری و اقتصادی همواره از شهرت و توجه برخوردار بوده و احیای قابلیت های آن در دولت یازدهم، شتاب گرفته و اکنون در این خطه میوه های تدبیر بر شاخسار امید، کام مردم را شیرین کرده است.

 
به گزارش ایرنا، افتتاح بیمارستان 132 تختخوابی آستارا با سفر رئیس جمهوری به استان گیلان، نشانگر اهمیت دادن دولت به تامین زیرساخت های بهداشتی و درمانی آستارا و توجه به دورنمای این شهرستان به عنوان قطب گردشگری است و برکات این خدمت دولت به لحاظ تردد حدود 800 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مرز آستارا در سال، گردشگر درمانی را در آینده این شهرستان رونق می بخشد.
بیمارستان 132 تختخوابی آستارا با 20 هزار و 650 مترمربع مساحت و با افزون بر 450 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده دارای بخش های تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان، کودکان و نوزادان، پشتیبانی، مراقبت ویژه، اورژانس، درمانگاه، آزمایشگاه و کلینیک های درمانی است و عملیات ساخت آن که از سال 1388 آغاز شده بود، با تامین اعتبار لازم در دولت تدبیر و امید، شتاب گرفت و تکمیل شد.
خدمات دولت برای توسعه آستارا فقط به ساخت بیمارستان جدید در این شهرستان محدود نیست بلکه مردان تدبیر و امید به ظرفیت های مختلف آستارا نظیر دریا، بندر، مرز و پیشینه فرهنگی آن نیز دقت و توجه دارند و برای احیای قابلیت های ارزشمند آن، گام های بلندی برداشته شده است.

** بندر آستارا و ظرفیت تجاری؛
دریا و 15 کیلومتر نوار مرزی آبی آستارا با جمهوری آذربایجان از ظرفیت های طبیعی و اقتصادی این شهرستان است که استفاده بهینه از آن، دغدغه همیشگی مردم و مسئولان بود و در سال 92 با ورود نخستین کشتی تجاری به بندر آستارا، این بندر به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و با تدبیر و پیگیری مسئولان، عملیات ساخت پست دوم اسکله، دو باب سوله با شش هزار مترمربع زیربنا و مراکز و سایت های اداری و گمرکی بندر در سال 94 آغاز و در هفته دولت سال 95 به بهره برداری رسید و در همان سال بیش از 168 هزار تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شد.
ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا که از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور پیشنهاد شده بود، در هفدهم اسفندماه 93 با حوزه فعالیت های دریایی، بندری، صنایع و خدمات وابسته و لجستیکی توسط هیات وزیران تصویب و ابلاغ شد و با توسعه فعالیت های گمرکی بندرآستارا، تا پایان بهمن ماه سال قبل، 373 هزار تن کالا به ارزش اقتصادی 180 میلیون دلار از گمرک این شهرستان به خارج از کشور صادر شد.

** تحقق آرزوی مردم با خط ریلی آستارا؛
داشتن راه آهن و بهره مندی از قطار در نقل و انتقال کالا و مسافر به عنوان آرزوی 20 ساله مردم آستارا در حال رنگ باختن بود که با استقرار دولت تدبیر و امید و درخشش دیپلماسی خارجی آن، اتصال آهنین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در کمیسیون همکاری های اقتصادی دو کشور در مهرماه 94 ابتدا در آستارای جمهوری آذربایجان و سپس در شهرستان آستارای استان گیلان به امضاء طرفین رسید و در اسفند 95 با افتتاح خط ریلی آستارا - آستارا، سوت نخستین قطار جمهوری آذربایجان در آستارای ایران طنین انداز شد.
این طرح ملی به عنوان دروازه تجاری ایران و اوراسیا علاوه بر ایجاد بستر سرمایه گذاری خارجی و اعلام آمادگی جمهوری آذربایجان در این خصوص، حمل و نقل کالا از جنوبی ترین بندر ایران به بنادر شمال کشور را تسهیل و تسریع می کند و با استفاده از آن در امتداد کریدور شمال - جنوب، فاصله مسیر پنج هزار و 200 کیلومتری هندوستان تا بندر هلسینکی در اروپای شرقی، سه هزار کیلومتر و زمان حمل بار از 45 روز به 20 روز کاهش خواهد یافت.

** دیگر طرح های فرهنگی و خدماتی آستارا؛
طرح مجتمع فرهنگی - هنری آستارا نیز که ساخت آن از سال 77 آغاز و طی 17 سال، با 14 میلیارد و 730 میلیون ریال اعتبار هزینه شده، نیمه کاره مانده بود؛ در دو سال قبل با توجه و پیگیری دولت تدبیر و امید و تامین 17 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار فعال شد و سالن آمفی تئاتر آن با 703 صندلی به عنوان یکی از بزرگترین فضاهای فرهنگی - هنری استان گیلان در مهرماه 94 به بهره برداری رسید.
طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر گردشگرپذیر آستارا که از سال 79 آغاز و بعد از سپری شدن 12 سال راکد مانده بود، از سال 92 با تامین حدود 33 میلیارد ریال اعتبار از رکود خارج شد و اکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به لحاظ نقش مهم آن از منظر زیست محیطی و گردشگری، جذب سرمایه گذار خصوصی برای اجرا و تکمیل آن پیگیری می شود.
اقدامات و خدمات ذکر شده دولت یازدهم در آستارا، گزیده ای از تلاش های بی شمار مردان تدبیر و امید برای توسعه ایران اسلامی است که با وجود تنگناهای مالی انجام داده اند و همچنان استمرار دارد و انتقادهای ناجوانمردانه هرگز در روحیه خدمتگزاری آنان تاثیر نگذاشته است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
در جریان سفر امروز (پنجشنبه) رئیس جمهوری به استان گیلان، طرح های عمرانی، زیربنایی، بهداشتی، درمانی، مخابراتی، بندری، صنعتی و کشاورزی با 25 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح شد. با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از سه هزار و 600 نفر اشتغال ایجاد شده و هزاران اشتغال غیرمستقیم نیز خواهد داشت. از مجموع مبلغ سرمایه گذاری، بیش از 16 هزار میلیارد ریال مربوط به بخش خصوصی است.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لیست احتمالی داوطلبین شورای اسلامی شهر آستارا بنابر گمانه زنی ها(قبل از تائید صلاحیتها)

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-08:46 ب.ظ

لیست احتمالی داوطلبین شورای اسلامی شهر  آستارا بنابر گمانه زنی ها(قبل از تائید صلاحیتها)
http://astarax.blogfa.com/
سید سعید موسوی
نیما سیفی نژاد،
فرزاد باعزت،
وحید ودودی،
پیمان دادکار،
ساسان شاهین،

سامان ساسانیان،
شهرام دولت ترکپور،
فرهاد محسنی،
شهرام سلامی،
کیهان ضیافتی،
بهنام سلخی،
بهمن پریان،
سروش وظیفه،
پیمان پورکرمی

جاوید دستبوس،
مهیار کرکانرودی مقدم،
ناظم اکبری،
علیرضا بخشپوری،
سید شاهین محتشم خواه،  
کاظم داوری،
عباس زراعتکاری،
یاشین کمالی
سمیه مقدم رجبی،
عادل نیرودل،

آرمین ساسانیان،
رضا نصیری،
فرهاد غنایی،
حسین محبوب مقدم،
کیکاووس فتحلعی زاده،
فاضل تعلیمان،
حمید زحمتکش،
هوشنگ کرباسیان،
میثم الوان پور،  

احد نصیرنیا،
بهروز خانقاهی،
رسول بنی سلام،
داوود آقا زاده،
کیوان حبیبی نوع
یوسف لقمان نیا،
میلاد عسکری،
عرفان جامبر،

غلامرضا محمد زاد،
یوسف بیرقدار،
نازیه باقرپور،
کامبیز لقمانی مقدم،
احد یادگار،
سحر حاج علی،
سهیل حسن پور،
فریبا طالعی
حمید عزیزی،
انور خرمی نیا
اسماعیل محسنی خانقاه
حسین عزیزاده
امیر ظفری
حامد نصرت الهی
امید گرویان
آرش حسن زاده
لازم به ذکر است هیچ منبع معتبری اقدام به اعلام اسامی ثبت نامی ها به صورت رسمی نکرده است و این مطلب صرفا توسط پرسش و جستجو گرداوری شده است لذا هرگونه تغییر یا تحولی به دستمان برسد لیست اصلاح خواهد


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اسامی کاندیداهای ثبت نام شده پنجمین دوره شورای اسلامی شهر لوندویل:

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-08:45 ب.ظ

اسامی کاندیداهای ثبت نام شده پنجمین دوره شورای اسلامی شهر لوندویل:
1-صالح دنیائی
2 - جواد مدد دوست
3- مهرداد غنی پور
4- عهدیه تنومندیان
5 - بهروز آقابیگ زاده
6 - آصف زیدی
7 - بیژن باقریان
8- جعفرعزیزنیا
9- جبرائیل سلیمانپور
10- ستاره خلج
11 - داریوش كرمزاده
12 -مینا بیجارگرد
13- فرزاد بنی صفاری
14 - مهدی دستبوس
15 - بهنام گردشكار
16-صمد ظفرخواه
17- معراج نجاتی بریس
18 - شهرام حیائی
19- نجف شهنوازی
20-مجید لطافتی
21-حسن زرخواه


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چرا حسین محبوب مقدم کاندیدای اصلح بندر آستارا

تاریخ:پنجشنبه 10 فروردین 1396-08:44 ب.ظ

چرا حسین محبوب مقدم کاندیدای اصلح بندر آستارا        دوستان زیادی در خصوص ایشان از من نظر خواستند اولا درست ما از نظر سلیقه اختلاف نظر داریم اما هدف همه ما مقدس برای پیشرفت جامعه است  دوما وی تنها روزنامه نگار است که به خود جرات داده بعنوان کاندیدا شورا ثبت نام کند هم سوادش و لیاقت دار نند و برای شهرستان بعنوان روزنامه نگار منتقد زحمت کشیدند سوما افراد منتقد و حرف برای گفتن باید وارد شورا شود شورای اسلامی آستارا همانطوریکه نیاز دارد متخصص عمران ودیگر متخصصین نیاز دارد به افرادی جسور و شجاع و روزنامه نگار منتقد و وارد به سیاست روز نیاز دارد  بنده به شخصه امیدوارم حسین محبوب مقدم  یکی از اعضای شورای اسلامی آستارا بشود تا در راه پیشرفت و عمران و آبادانی شهر قدم بر دارد    اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روزنامه نگار


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات