به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب اردیبهشت 1396

حقیقت نیوز

فرماندار: صددرصد واجدین شرایط در آستارا در انتخابات شرکت کردند

تاریخ:شنبه 30 اردیبهشت 1396-10:20 ب.ظ

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: صددرصد واجدین شرایط در آستارا در انتخابات 29 اردیبهشت ماه شرکت کردند و عشق و علاقه خود را به آبادانی میهن اسلامی نشان دادند.

یونس رنجکش عصر شنبه در جلسه هیات های اجرایی و نظارت دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در فرمانداری آستارا اظهار داشت: تعداد شرکت کنندگان در این انتخابات بیش از 61 هزار نفر بوده است و با تعداد واجدین شرایط شرکت در انتخابات آستارا برابری می کند.
وی با قدردانی از مردم شهرستان مرزی بندر آستارا به خاطر حضور گسترده در این انتخابات یادآور شد: این مشارکت حداکثری با اینکه پاسخی به مطالبه مقام معظم رهبری بود، از سوی دیگر پشتوانه بسیار عظیمی برای دولت و کارگزاران آن در مسیر برنامه ریزی و خدمت رسانی خواهد بود.
وی اضافه کرد: در این انتخابات دکتر روحانی با بیش از 74 درصد آرای ماخوذه بیشترین آرای مردم شهرستان آستارا را به خود اختصاص داد و این نشان دهنده رویکرد مردم آستارا به برنامه ها و هدف های دولت در مسیر توسعه و مهر تاییدی بر ادامه روش های اعتدالی دولت تدبیر و امید در مدیریت کشور است.
رنجکش ادامه داد: باید تلاش کنیم از این ظرفیت تولید شده در پشتیبانی از هدف های نظام و برنامه های دولت که در مسیر نظام ترسیم شده است، برای خدمت به مردم استفاده کنیم.
وی با تشکر از اعضای هیات های اجرایی و نظارت، مجریان انتخابات، حافظان امنیت و انتظامات شهرستان در برقراری نظم و امنیت و انتخاباتی باشکوه در آستارا یادآور شد: باید از ستادهای تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری، هواداران آنها و داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا برای خلق حماسه مشارکت حداکثری تقدیر کرد.
فرماندار آستارا گفت: فصل جدیدی از دوران بالندگی ایران اسلامی آغاز شده است و همه باید در کنار هم به دستیابی ایرانی توسعه یافته کمک کنیم و با همدلی، راه توسعه کشور را ادامه دهیم.
وی افزود: یکی از ظرفیت های توسعه ایران، قابلیت های نهفته در شهرستان مرزی بندر آستاراست و دولت نیز توجه جدی به آن خواهد داشت و مردم آستارا طعم شیرین این مشارکت را خواهند چشید.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی در 29 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نتایج انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای آستارا و لوندیل اعلام شد

تاریخ:شنبه 30 اردیبهشت 1396-01:18 ب.ظ

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از مشخص شدن اعضای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای آستارا و لوندویل این شهرستان خبر داد.

  یونس رنجکش شامگاه شنبه در جلسه مشترک هیات های اجرایی و نظارت شوراهای اسلامی آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: بر اساس شمارش آرا در شهر آستارا به ترتیب عرفان جامبر با چهار هزار و 959 رای، شهرام دولت ترک پور با چهار هزار و 536 رای، فرهاد محسنی با چهار هزار و 315 رای، میثم الوان پور با چهار هزار و 28 رای، سروش وظیفه با سه هزار و 855 رای، حامد نصرت اللهی با سه هزار و 693 رای و عادل نیرودل با سه هزار و 673 رای حائز اکثریت آرا شدند و به عنوان اعضای اصلی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر آستارا انتخاب شدند.
وی اضافه کرد: فرهاد قنایی با سه هزار و 645 رای، حسین محبوب مقدم با سه هزار و 553 رای، فریبا طالعی با 2 هزار و 938 رای، بهمن پریان با 2 هزار و 826 رای و فاضل تعلیمیان با 2 هزار و 794 رای به عنوان اعضای علی البدل این شورا انتخاب شدند.
وی با تقدیر از حضور مردم در انتخابات باشکوه 29 اردیبهشت ماه و تحقق مطالبه مقام معظم رهبری، این پشتوانه مردمی را فرصتی برای آستارا در مسیر توسعه شهرستان عنوان کرد و افزود: امیدواریم منتخبان مردم در شوراهای اسلامی با برنامه ریزی در این مسیر حر کت کنند.
وی اظهار داشت: خوشبختانه از بین داوطلبان انتخابات که 100 درصد آنان از سوی هیات های اجرایی و نظارت تایید صلاحیت شده بودند، شاهد فضای رقابتی بودیم و در این انتخابات 100 درصد واجدین شرایط در شهرستان آستارا مشارکت داشته اند.
رنجکش اضافه کرد: برای اولین بار شهر آستارا جزو پنج شهر در استان گیلان بود که انتخابات شورای اسلامی در آن به صورت الکترونیکی برگزار شد.
به گفته رنجکش، در شهر لوندویل نیز شهرام حیایی با یکهزار و 670 رای، داریوش کرم زاده با یکهزار و 650 رای، صمد ظفرخواه با یکهزار و 506 رای، مجید لطافتی با یکهزار و 399 رای و آصف زیدی با یکهزار و 274 رای حائز اکثریت آرا شدند و به عنوان اعضای اصلی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر لوندویل انتخاب گردیدند.
وی افزود: عهدیه تنومندیان با یکهزار و 237 رای، جبرئیل سلیمان پور با یکهزار و 178 رای، معراج نجاتی با یکهزار و 83 رای، مهرداد غنی پوری با یکهزار و 23 رای و جعفر عزیزنیا با 948 رای به عنوان اعضای علی البدل شورای شهر لوندویل انتخاب شدند.
وی افزود: داوطلبان در صورت اعتراض به نتایج انتخابات می توانند در مهلت قانونی، شکایت خود را به فرمانداری اعلام نمایند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی در 29 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لیست داوطلبین شورای اسلامی شهر آستارا

تاریخ:دوشنبه 25 اردیبهشت 1396-01:26 ب.ظ

لیست داوطلبین شورای اسلامی شهر  آستارا
نیما سیفی نژاد،
فرزاد باعزت،
وحید ودودی،
پیمان دادکار،
ساسان شاهین،

سامان ساسانیان،
شهرام دولت ترکپور،
فرهاد محسنی،
شهرام سلامی،
کیهان ضیافتی،
بهنام سلخی،
بهمن پریان،
سروش وظیفه،
پیمان پورکرمی

جاوید دستبوس،
مهیار کرکانرودی مقدم،
ناظم اکبری،
علیرضا بخشپوری،
سید شاهین محتشم خواه،  
کاظم داوری،
عباس زراعتکاری،
یاشین کمالی
سمیه مقدم رجبی،
عادل نیرودل،

آرمین ساسانیان،
رضا نصیری،
فرهاد غنایی،
حسین محبوب مقدم،
کیکاووس فتحلعی زاده،
فاضل تعلیمان،
حمید زحمتکش،
هوشنگ کرباسیان،
میثم الوان پور،  

احد نصیرنیا،
بهروز خانقاهی،
رسول بنی سلام،
داوود آقا زاده،
کیوان حبیبی نوع
یوسف لقمان نیا،
میلاد عسکری،
عرفان جامبر،

غلامرضا محمد زاد،
یوسف بیرقدار،
نازیه باقرپور،
کامبیز لقمانی مقدم،
احد یادگار،
سحر حاج علی،
سهیل حسن پور،
فریبا طالعی
حمید عزیزی،
انور خرمی نیا
اسماعیل محسنی خانقاه
حسین عزیزاده
امیر ظفری
حامد نصرت الهی
امید گرویان
آرش حسن زاده


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جعفرزاده: برجام وضعیت اقتصادی کشور را بهبود بخشید

تاریخ:دوشنبه 25 اردیبهشت 1396-01:23 ب.ظ

رئیس ستاد مردمی حجت الاسلام حسن روحانی در استان گیلان گفت: دولت تدبیر و امید با موفقیت در برجام، وضعیت اقتصادی کشور را از حالت بحران خارج کرد و آن را بهبود بخشید.

  غلامعلی جعفرزاده عصر یکشنبه در همایش حامیان روحانی در خیابان حکیم نظامی آستارا افزود: نگاه ما به برجام باید ویژه باشد و این سند توانست تحریم های علیه ایران را بشکند.
وی افزایش فروش نفت، رشد 26 درصدی اقتصاد و بهبود روابط بین المللی را از نتایج برجام عنوان کرد و گفت: تدبیر دولت یازدهم و ارتباط حسنه با مجلس شورای اسلامی، شرایط بسیار خوبی را برای پیشرفت کشور فراهم کرد.
جعفرزاده تقسیم ملت به 96 درصد فقیر و چهار درصد غنی توسط برخی نامزدها را ناپسند خواند و افزود: آن کسی که مدعی حمایت از حقوق 96 درصد ملت است، در خانه های چند میلیاردی زندگی می کند.
وی با اشاره به نگاه ویژه دولت یازدهم به زیر ساخت های اقتصادی آستارا، تصریح کرد: با اتصال راه آهن قزوین، رشت و آستارا شاهد تحول اقتصادی و تجاری بزرگ در آستارا خواهیم بود و این شهرستان به جایگاه حقیقی خود خواهد رسید.
جعفرزاده خواستار مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای شد و بیان کرد: حضور پرشور مردم در انتخابات باعث تقویت پایه های نظام جمهوری اسلامی خواهد شد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان در 29 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و 98.64 درصد مردم این شهرستان در انتخابات گذشته ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی مشارکت کرده بودند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استقبال مردم آستارا از بازیکنان تیم شهرداری در پی صعود به لیگ برتر فوتبال گیلان

تاریخ:دوشنبه 25 اردیبهشت 1396-01:23 ب.ظ

بازیکنان تیم فوتبال شهرداری آستارا به علت پیروزی برابر دیاموند گسترش فومن و صعود به لیگ برتر فوتبال گیلان، در بازگشت به آستارا از سوی اهالی این شهر مورد استقبال قرار گرفتند.

مسئول روابط عمومی هیات فوتبال آستارا روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: تیم فوتبال شهرداری آستارا از سری مسابقات لیگ دسته اول بزرگسالان گیلان در دیدار معوقه هفته پنجم این رقابت ها، روز گذشته در ورزشگاه آزادی فومن برابر دیاموند گسترش این شهرستان قرار گرفت و با نتیجه چهار بر صفر پیروز شد.
شاهین شربیانی با اشاره به اینکه صعود تیم های شهرداری کوچصفهان با 18 و شهرداری آستارا با 16 امتیاز به لیگ برتر فوتبال استان گیلان قطعی شده ، افزود: امروز شهروندان ورزش دوست آستارا به رسم قدرشناسی با گل و شیرینی در خیابان فارابی این شهرستان از بازیکنان شهرداری آستارا تقدیر کردند.
تیم فوتبال شهرداری آستارا در هفته پایانی لیگ دسته اول بزرگسالان گیلان، دوم خردادماه امسال میهمان شهرداری تالش است.
تیم فوتبال شهرداری آستارا در لیگ دسته اول گیلان پنج برد، یک تساوی و یک باخت داشته است.
در مسابقات فوتبال لیگ دسته اول استان ، 10 تیم با یکدیگر به رقابت می پردازند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تحلیل مناظره دوم کاندیداهای انتخابات؛

تاریخ:شنبه 16 اردیبهشت 1396-12:29 ب.ظ

سعید لیلاز عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به مناظره دوم کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار داشت: مناظره شبیه بازی استقلال و پرسپولیس است و اگر در یک بازی، تیمی بد بازی کند یا خوب بازی کند، طرفداران خود را از دست نمی‌دهد بلکه طرفدارانش عصبانی می‌شوند.

وی افزود: من فکر می‌کنم روحانی و جهانگیری در مناظره دوم خیلی بهتر ظاهر شدند و از طرفی «رئیسی» و بخصوص «قالیباف» نهضت عدد نشناسی خود را ادامه دادند بدون اینکه برنامه روشنی داشته باشند و سیاست خودشان را بر روی فشار آوردن و انتقاد از طرف مقابل گذاشتند.

لیلاز با بیان اینکه بنده به دلیل اینکه طرفدار روحانی و جهانگیری هستم داور خوبی برای قضاوت در این موضوع نیستم، اظهار داشت: بنده دولت روحانی را از هر لحاظ بسیار موفقتر از آنچه که در ابتدا از دولت یازدهم انتظار داشتم، می‌دانم و فکر می‌کنم در حوزه‌های اجتماعی، معیشتی، اقتصادی و سیاسی پیشرفتهای قابل قبولی داشته است و طبیعی است که در مناظره دوم هم موفق‌تر عمل کردند.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران متذکر شد: این بازی خطرناکی است که مدام شکافهای طبقاتی و اجتماعی ایران را بزرگ جلوه دهیم. اگر بخواهیم محدودیت‌های اجتماعی بین طبقات مختلف را باز کنیم معلوم نیست که چگونه بسته می‌شود و به همین دلیل بود که مقام معظم رهبری، احمدی‌نژاد را از حضور در صحنه رقابت‌ها نهی کرد چراکه با آمدن احمدی‌نژاد فضای جامعه دوقطبی می‌شد و این عین تلاش امروز قالیباف است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تأکید کرد: من فکر می‌کنم که اینها هیچ تصوری از فردای انتخابات و خودشان باور ندارند که شاید پیروز انتخابات شوند وگرنه اینطور به شکافهای طبقاتی موجود دامن نمی‌زنند چراکه در صورت پیروزی این کار به ضرر خودشان تمام می‌شود و این یک بی‌مسئولیتی بزرگ بود که آنها سر زد حتی آقای رئیسی که احترام زیادی به ایشان به واسطه سابقه و شغل ایشان دارم نباید این کار را کنند.

وی افزود: از نظر بنده بازی کردن با شکافهای اجتماعی مانند بازی کردن با دم شیر خفته است. من بعید می‌دانم کسی به ایران و رهبری علاقه داشته باشد و تنها به خاطر رسیدن به پست ریاست جمهوری دست به این کار بزند.

سلیمی‌نمین: سیاست‌خارجی به نقطه ضعف دولت در مناظره دوم تبدیل شد
مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: تصور آقایان این بود که بحث سیاست خارجی نقطه قوت این دولت است، ولی دیدیم که درست تبدیل به نقطه ضعفش تبدیل شد.

عباس سلیمی نمین تحلیلگر مسائل سیاسی و مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، در تحلیل خود از برخی اظهارات در دومین مناظره کاندیدای انتخابات ریاست جمهور دوازدهم، گفت: مناظره نشان داد که دولت بر خلاف چیزی که عنوان می‌کند دولتی نیست که به خاطر خطاهایش از ملت ایران عذرخواهی بکند، بلکه با شیوه بسیار تند و غیر مودبانه با منتقدین برخورد می‌کند. 

وی با اشاره به واردات یک محموله پوشاک توسط دختر وزیر آموزش و پرورش دولت فعلی بیان کرد: واردات کالای خارجی آن هم در حوزه‌ای که می‌تواند نقطه قوت اقتصاد ما یعنی توانمندی ما در عرصه تولید پوشاک محسوب شود، کاری اشتباه است.

سلیمی نمین افزود: وقتی وزیر یک دولت به زیان تولیدکنندگان داخلی عمل و به نفع تولیدکنندگان خارجی کار می‌کند، هر دولتی بود عذرخواهی می‌کرد، اما آقای روحانی نه تنها در معرض ملت ایران عذرخواهی نکرد، بلکه منتقد در این عرصه را به بداخلاقی و عدم رعایت اخلاق متهم ساخت. 

سلیمی نمین با اشاره به صحبت روحانی مبنی بر این که هنوز واردات کالا توسط دختر وزیر آموزش و پرورش اثبات نشده است، تصریح کرد: آقای روحانی در حالی این حرف را می‌زند که روز چهارشنبه وزیر دادگستری دولت ایشان اعلام کرد که این محموله در خانه وزیر پیدا شده، اما کاملاً قانونی بوده و حقوق گمرکی پرداخت شده است. 

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران افزود: فاجعه اینجاست که وزیر آموزش و پرورش ما در صدد تضعیف اشتغال در عرصه‌ای بر بیاید که نقطه قوت ما محسوب می‌شود، یعنی وزیر ما تولید کنندگان پوشاک را در کشور خودمان تضعیف و یک شرکت خارجی را در این زمینه نمایندگی کند. 

وی با بیان این که باید تکنولوژی و وسائلی که امکان ساخت آن در کشور وجود ندارد وارد شود، گفت: واردات پوشاک خارجی توسط وزیر ما نشان می‌دهد که ایشان هیچ دغدغه‌ای برای اشتغال جوانان ندارد و حرکت وزیر کاملا مخالف مصالح ملی است. 

سلیمی نمین با بیان این که امروز با جریانی مواجه هستیم که تمامیت‌ها و انحصارگرا است، تصریح کرد: آقایان دولت فعلی برای انحصارگرایی دقیقاً کار دولت آقای احمدی‌نژاد را انجام دادند و به شیوه ایشان متوسل شدند، که اگر رقبای ما رای بیاورند، در جامعه ایران فاجعه و جنگ اتفاق خواهد افتاد و اگر ما پیروز انتخابات بشویم ایران بهشت خواهد بود. این نشان از تمامیت‌خواهی دولتمردان فعلی دارد. 

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران با بیان این که رقبای آقای روحانی برخی نقاط قوت دولت را پذیرفته‌اند، گفت: متاسفانه شاهد بودیم که آقای روحانی و جهانگیری حتی حاضر نشدند یک قوت در شهرداری تهران را به رسمیت بشناسند و تمام قوت‌هایی که آقای قالیباف در طی این مدت چه در زمینه مترو و چه در زمینه پل‌سازی و بزرگراه‌سازی داشته‌اند را نپذیرفتند. 

وی با بیان این که در مناظره دولت مستقر کاملا زیر سوال رفت، تصریح کرد: تصور آقایان این بود که بحث سیاست خارجی نقطه قوت این دولت است، ولی دیدیم که درست تبدیل به نقطه ضعفش شد و دولت را کاملاً در هاله‌ای از ابهام فرو برد. 

سلیمی نمین با بیان این که برخی آقایان از روی متن سخنان خود را ایراد می‌کردند و به موضوع مناظره کاری نداشتند، تاکید کرد: این مسئله نشان دهنده آن است که دولتمردان با سوالات صدا و سیما و منتقدین دولت کاری نداشتند و این متن‌ها هم فقط می‌خواست یک فضای دو قطبی را ترسیم بکند که به نظر من جامعه به هیچ عنوان این دوقطبی دروغین را نمی‌پذیرد.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران با اشاره به برخی تناقضات آماری بین آمارهای داده شده توسط آقایان روحانی و جهانگیری تصریح کرد: از یک طرف آقای روحانی اعلام کرد که ایجاد 600 هزار شغل در سال امکان پذیر نیست، اما آقای جهانگیری اعلام کرد که رئیس دولت اصلاحات 700 هزار شغل در سال ایجاد کرد. 

وی با بیان این که دولت در مناظره به شیوه‌های غیر اخلاقی متوسل شد، گفت: بسیاری از نسبت‌هایی که به منتقدین دولت داده شد هیچ ربطی به آنها نداشت، به عنوان مثال حمله به خودرو حامل  علی مطهری را به آقای قالیباف نسبت داده شد، در حالی که هیچ ربطی به ایشان نداشت و این نسبت بدون سند به آقای قالیباف داده شد. 

سلیمی نمین با اشاره به بحث آزادی هنرمندان که توسط دولتمردان مطرح شد تصریح کرد: این مسئله جنبه عوام فریبی دارد، در همین دولت شاهد آن بودیم که از اکران فیلمی جلوگیری شد. اما برخی آقایان می‌گویند که ما دست هنرمندان را باز می‌گذاریم و منعی برای آنها ایجاد نمی‌کنیم. 

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران با بیان این که دولتمردان دستاورد برخی هنرمندان را به خود نسبت دادند، اظهار کرد: در مناظره به جایزه اسکار آقای فرهادی اشاره شد که باید گفت آقای فرهادی در دولت گذشته نیز اسکار گرفته و این خلاف واقع است که دولت این دستاورد آقای فرهادی را به عنوان ابزار سیاسی خود استفاده کند.

عباس عبدی: هاشمی‌طباء از همه بهتر بود
 تحلیل‌گر اصلاح‌طلب معتقد است که سید مصطفی هاشمی طبا بهترین عملکرد را در مناظره دوم از خود به جای گذاشته است.

عباس عبدی تحلیل‌گر اصلاح‌طلب پس از اتمام مناظره دوم کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری در گفت‌وگوی مکتوب با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم نظر خود راجع به این مناظره را اعلام کرد.

عبدی معتقد است: مناظره بیش از این که جای ارایه دیدگاهها تلقی شود برای تخریب استفاده شد و بعید است که چنین چیزی مطلوب مردم باشد؛ البته تخریب و نقد طرف مقابل هم جزیی از مناظره است ولی از ابتدا معلوم بود که برای این کار آمده‌اند.

وی ادامه داد: برخی از پاسخها کلی بود و ربطی به سوالها نداشت.  جامعه در پایان کمتر متوجه شد که چه برنامه ای دارند. در مجموع این مساله به دلیل ضعف ساختار این مناظره و و جانبداری تاریخی صدا و سیما بود که نمی‌تواند برنامه پویایی را شکل دهد. به نظرم استقبال از مناظره بعدی کمتر خواهد شد؛ این مناظره برخی افراد را نسبت به آینده ناامید می‌کند، آقای قالیباف باید در نگاه خود تغییر دهد آقای روحانی و جهانگیری یک‌بار برای همیشه از شنیدن و پاسخ دادن به مطالب او صرف‌نظر کنند.

این تحلیل‌گر اصلاح‌طلب تاکید کرد: بهتر از همه هاشمی‌طبا بود که توانست ایده‌های ایجابی‌تری بیان کند البته آقای جهانگیری هم سعی کرد امید به آینده را زنده کند ولی به نظرم هنوز مانده تا مردم را به آینده امیدوار کرد. ادعاهای آقای رییسی و قالیباف هم بیشتر نوعی ادعای بلادلیل است. آقای رییسی سعی کرد کمی وارد میدان شود و از حاشیه بیرون آید تا حدی این کار را کرد ولی نکته ایجابی نداشت. اظهارات و جملات این همانی وی کمکی به مردم و فهم مسائل نمی‌کند. در ابتدا گفت اگر درست عمل کند آثار مثبتی دارد و اگر درست عمل نکند آثار منفی دارد!! آخر این جمله چه چیزی دارد؟ آقای میرسلیم هم خواست وارد میدان شود که شد ولی چون جدی نگرفته بودند کسی جواب او را نداد. به نظرم مناظره در نهایت 4 به 2 به نفع روحانی و جهانگیری بود.

حسینی:استراتژی روحانی در مناظره دوم «لبخند»، «سکوت» و «گذشته‌هراسی» بود
عضو هیات رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت:اکثر سؤالاتی که در مناظره خطاب به روحانی مطرح شد، بی پاسخ ماند؛ چون او و جهانگیری پاسخی نداشتند و شگرد آنها، لبخند، سکوت و فرار از مناقشه بود.

سیدمحمد حسینی عضو هیات رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه استراتژی روحانی در مناظره دوم لبخند، سکوت و گذشته هراسی بود، گفت: تاکتیک جهانگیری نیز رقیب هراسی، گذشته‌هراسی، مظلوم‌نمایی و القای احساس خطر بود.

حسینی تاکید کرد: اکثر سؤالاتی که در مناظره خطاب به روحانی مطرح شد، بی پاسخ ماند؛ چرا که روحانی و کاندیدای پوششی هیچ پاسخی برای پرسش‌های دیگر نامزدها نداشتند و شگرد آنها، لبخند، سکوت و فرار از مناقشه بود.

عضو هیات رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب ادامه داد: حال آن که این احساس خطر ناشی از کنار رفتن این دولت و از دست رفتن پست‌ها و مناصب خودشان است، نه تهدیداتی که متوجه وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور است.

وی افزود: او همچنین سعی داشت به لطایف‌الحیل این توهم را القا کند که در کشور قحط‌الرجال است و مردم ناگزیرند این تیم ناتوان و ناکارآمد را چهارسال دیگر تحمل کنند.

حسینی تصریح کرد: در واقع در این مناظره و در دیگر برنامه‌های تلویزیونی جهانگیری تلاش مذبوحانه‌ای دارد که به مخاطب بقبولاند ما که جز یک دوره هشت ساله همواره قدرت را در دست داشته‌ایم، اگر باز هم در قدرت بمانیم، همه چیز درست می‌شود و چنانچه برویم، کشور سقوط خواهد کرد؛ بنابراین ما باید همیشه در قدرت بمانیم تا برای کشور خطر و مشکلی پیش نیاید.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با اشاره به ادعای بهره‌گیری از همه جناح‌های سیاسی توسط دولت افزود: در عمل ایشان نیروهای انقلابی و خادم ملت را قلع و قمع کرده‌اند و حالا با این ژست می‌خواهند عوام‌فریبی کنند.

وی با اشاره به بخشی از اظهارات روحانی در مناظره که به عدم ایجاد انشقاق در بین مردم اشاره داشت، گفت: دوگانه های مختلفی مثل جنگ و صلح یا آزادی و محدودیت که روحانی و جهانگیری مطرح کردند، رویکردی انشقاق زا داشت.

حسینی با انتقاد از بخشی دیگر از اظهارات روحانی افزود: اگر امروز ایران به جایگاهی در منطقه دست یافته که باروسیه و ترکیه درباره وضعیت سوریه مذاکره می کند، به اقتدار دفاعی و امنیتی و رشادت های مدافعان حرم بازمی گردد و ارتباطی با دیپلماسی لبخندومنفعلانه دولت ندارد.

رییس پیشین دانشگاه پیام نور این ادعا را که شرکت های دانش بنیان در دولت کنونی تأسیس شدند، خلاف واقع عنوان و اظهار کرد: به شرکت های دانش بنیان در دولت های نهم و دهم اهتمام خاصی صورت گرفت ونوآوری دولت یازدهم محسوب نمی شود.

وی همچنین ادعای روحانی مبنی بر توجه خاص به روستاها و بردن آب ، برق و گاز به آنها در این دولت را موجب تعجب دانست و افزود: اگر امکاناتی نظیر آب و برق به روستاهای محروم کشور تعلق گرفته، مربوط به تلاش جهادگران و مدیران متعهد در دولتهای مختلف بوده است و دولت یازدهم بر خلاف آنچه ادعا می کند، کمترین توجه را به روستاها، شهرهای  کوچک و مناطق محروم داشته است.

حسینی همچنین به وعده تحقق نیافته دولت مبنی بر برداشته شدن همه تحریم ها اعم از هسته ای ،موشکی بعد از برجام اشاره کرد و گفت: نه تنها هیچ یک از تحریم های غیرهسته ای درپسابرجام برداشته نشد، بلکه حتی لغو تحریم هسته ای که موضوع مستقیم مذاکرات بود، جامه عمل نپوشید و در حال حاضر هم مرتب تهدید به وضع تحریم های جدید می کنند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

#مظلوم_200_میلیونی!/ وزرای "واردات‌چی" و دختران "مظلوم"/ چرا تولیدکنندگان پوشاک ورشکسته شدند؟

تاریخ:شنبه 16 اردیبهشت 1396-12:28 ب.ظ

جهانگیری در مناظره روز گذشته در دفاع از دختر دانش آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم که به دلیل کشف محموله واردات پوشاک ایتالیایی در ویلایش خبرساز شده بود، گفت: «من تا روز چهارشنبه فکر می‌کردم وزیر دیگری این موضوع برایش پیش آمده که روز چهارشنبه مشخص شد وزیر آموزش و پرورش این مشکل برایش پیش آمده، مظلومیت این دولت را ملت ببینید. به یکباره گفته می‌شود در خانه یک وزیر قاچاق بوده است، دختری این وزیر دارد که فوق لیسانس است، کار شرافتمندانه‌ای انتخاب کرده که آن واردات است و 200 میلیون کل ارزش مبلغی است که این فرد از گمرک و به صورت قانونی وارد کرده است و حالا این می‌شود موضوع مصاحبه ما در مناظره. آیا این درست است و این وضعیتی است که امروز پیش آمده.»

باقر قالیباف نیز در پاسخ دفاعیات جهانگیری تاکید کرد: درد اینجاست که ما می‌گوییم دختر وزیر آموزش‌وپرورش -به نقل از آقای جهانگیری می‌گویم- بیکار و مظلوم است بعد برود چنین کاری انجام دهد! پس بقیه مردم بیچاره چه کنند. تکلیف آنها چیست، آنها می‌توانند چنین کاری انجام دهند؟

اما دفاع بد معاون اول رئیس جمهور از وزیر کابینه دولت یازدهم واکنش هایی را در فضای مجازی به همراه داشت و حتی صدای کارشناس بی بی سی فارسی را هم در آورد. رضا حقیقت‌نژاد  کارشناس این شبکه در توئیترش نوشت: «جواب جهانگیری خیلی بد بود؛ دختر بیکار رفته 200 میلیون کالا وارد کرده؛اسحاق، گل به خودی زدی!»

در حالی که رئیس جمهور و وزرا در شعار بر لزوم حمایت از تولید داخل تاکید می ورزند و مردم را نیز به خرید کالای ایرانی ترغیب می‌کنند چرا باید یک وزیر وارداتچی کالایی باشد که واردات آن تولید داخل را نابود و کارگران ایرانی را بیکار کرده است؟

جدایی از اهمیت قانونی بودن واردات یا غیر قانونی بودن واردات این محصول باید توجه داشت که وزاری دولت به عنوان نمادی از دولت و عملکرد آنها بر سطوح پایین تر و فعالان سایر بخش خصوصی نیز تاثیر گذار است.

در حالی که تولید کنندگان داخلی برای رقابت با واردات و قاچاق پوشاک خارجی از کشورهایی مانند ترکیه، چین و سایر کشورها دچار مشکل هستند و خبرهای تعطیلی واحد‌های تولید کنند داخل به گوش می رسد واردات این چنینی که تنها رقیبی برای تولید و اشتغال ایرانی است امری پسندیدهای به حساب نمی‌آید.

چرا باید دختر مظلوم و بیکار وزیر آموزش و پرورش پوشاک بچه گانه ایتالیایی وارد کشوری کند که در داخل آن امکان تولید آن وجود دارد و اگر زمینه فراهم شود کیفیت و کمیت تولید داخلی به طور حتم بالاتر از وضع فعلی هم خواهد شد.

آیا جهانگیری که اتفاقاً مسئولیت مقاومتی کردن اقتصاد را هم برعهده دارد در طول 4 سال گذشته با همین تفکر (مظلوم خواندن واردات چی و شریف دانستن واردات غیرضروری) مدیریت اقتصاد مقاومتی را برعهده داشته است؟ شاید به همین خاطر هم است که نه تنها اقتصاد مقاومتی نشد بلکه راه برای واردات غیرضرور باز شد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:شنبه 16 اردیبهشت 1396-12:27 ب.ظ

شرکت آب منطقه ای گیلان در طرح های آب و فاضلاب آستارا مشارکت کند

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا خواستار مشارکت و همکاری شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان برای اجرای طرح های آب و فاضلاب این شهرستان و رفع مشکلات مردم در این بخش شد.

12:9 - 1396/02/16
بخش خصوصی در توسعه ورزش های همگانی استان مشارکت کند

رئیس هیات ورزش های همگانی گیلان:

بخش خصوصی در توسعه ورزش های همگانی استان مشارکت کند

آستارا - ایرنا - رئیس هیات ورزش های همگانی گیلان مشارکت بخش خصوصی را در راه اندازی و توسعه ورزش های همگانی استان خواستار شد.

21:59 - 1396/02/15
کوهپیمایی خانوادگی در آستارا برگزار شد

به مناسبت هفته معلم

کوهپیمایی خانوادگی در آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - به مناسبت گرامیداشت هفته معلم و با هدف ایجاد نشاط اجتماعی جمعی از شهروندان آستارا در ارتفاعات روستاهای کشفی و بهارستان این شهرستان کوهپیمایی کردند.

16:6 - 1396/02/15
امام جمعه آستارا: تامین اشتغال جوانان در اولویت کاری مسئولان باشد

امام جمعه آستارا: تامین اشتغال جوانان در اولویت کاری مسئولان باشد

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تامین کار برای جوانان باید در اولویت برنامه های مسئولان نظام باشد.

15:53 - 1396/02/15
افزایش کشت مکانیزه برنج در تالش

افزایش کشت مکانیزه برنج در تالش

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی تالش گفت: سال گذشته در 12 هزار هکتار از شالیزارهای این شهرستان، برنج به صورت مکانیزه کشت شده بود که امسال این رقم به 12 هزار و 200 هکتار و معادل 76 درصد شالیزارها افزایش می یابد.

12:34 - 1396/02/15
امام جمعه آستارا: فعالان فرهنگی در ترویج اخلاق انتخاباتی نقش آفرین باشند

امام جمعه آستارا: فعالان فرهنگی در ترویج اخلاق انتخاباتی نقش آفرین باشند

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: اخلاق انتخاباتی باید مورد توجه نامزدهای انتخابات باشد و نقش آفرینی فعالان فرهنگی و قرآنی در ترویج و نهادینه کردن اخلاق حسنه در فضای انتخابات، ضروری است.

10:35 - 1396/02/15
گشایش ستادهای تبلیغاتی حجج اسلام روحانی و رئیسی در تالش

گشایش ستادهای تبلیغاتی حجج اسلام روحانی و رئیسی در تالش

آستارا - ایرنا - ستادهای تبلیغاتی حجج اسلام حسن روحانی و ابراهیم رئیسی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور هواداران آنان در شهرستان تالش گشایش یافت.

10:11 - 1396/02/15
اختصاص 20 میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی برای آستارا

اختصاص 20 میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی برای آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس صندوق کارآفرینی امید آستارا از اختصاص 20 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه طرح های اشتغالزا و مشاغل خانگی در این شهرستان خبر داد.

23:14 - 1396/02/14
کشف محموله سیگار قاچاق در آستارا

کشف محموله سیگار قاچاق در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف بیش از 9 میلیون نخ سیگار خارجی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

22:36 - 1396/02/14
پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزا در آستارا ضروری است

فرماندار آستارا:

پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزا در آستارا ضروری است

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و ارزان قیمت نقش مهمی در تحولات اقتصادی دارد و باید زمینه اختصاص آن به این شهرستان فراهم شود .

22:34 - 1396/02/14
معاون فرماندار آستارا: جوانان این شهرستان برای حضور پر شور در انتخابات آماده اند

معاون فرماندار آستارا: جوانان این شهرستان برای حضور پر شور در انتخابات آماده اند

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا گفت: انتخابات بستر نقش آفرینی جوانان را فراهم می کند تا در تعیین سرنوشت خود و کشورشان دخالت کنند و قشر جوان آستارا برای حضور پر شور در انتخابات آماده است.

18:22 - 1396/02/14
فرماندار: صنایع دستی آستارا نیازمند برند سازی است

فرماندار: صنایع دستی آستارا نیازمند برند سازی است

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: صنایع دستی این شهرستان قابلیت عرضه در بازارهای مختلف را دارد و برای رسیدن به جایگاه واقعی خود به برند سازی نیازمند است.

18:2 - 1396/02/14
برای مقاومت جامعه در بحران ها باید آموزش هلال احمر فراگیر شود

فرماندار آستارا :

برای مقاومت جامعه در بحران ها باید آموزش هلال احمر فراگیر شود

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: آموزش های امداد و نجات جمعیت هلال احمر باید فراگیر شود تا جامعه ای آماده در مقابل بحران ها داشته باشیم.

15:24 - 1396/02/14داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درخواست رسیدگی و حكم شهادت جانباز 65 درصد هشت سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی دارستانی ( شادروان )

تاریخ:شنبه 9 اردیبهشت 1396-09:14 ب.ظ

بنام خدا

 ریس جمهور محترم اسلامی ایران - دكتر روحانی

 

 سلام علیكم  احتراما به استحضار عالی می رساند

 موضوع : درخواست رسیدگی و حكم شهادت  جانباز 65 درصد هشت سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی   دارستانی ( شادروان )

 

 جانباز 65 درصد  بسیجی هست سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی (59 تا 63) بعداز بارها جانبازی  در سال 1363 رسما  بعلت بیماری در اثر جانبازی خانه نشین و زمین گیر شد و هر روز بستری بود یا در خانه افتاده بود  و تاكنون دوبار بخاطر وخامت جانبازی در زمان جنگ به آلمان اعزام شد.

بعداز سالها زمین گیری و كار افتادگی كلی  و بستری در بیمارستان  در سال 1388 مهرمان به لقا الله پیوست.

در زمان بعلت اعمال نفوذ نماینده سابق و جریان انحرافی-تیم مشایی  -( چون من وبلاگ نویس و روز نامه نگار شناخته شده بودم علیه ایشان می نویشتم) پرونده را ناقض دادند به كمیسیون ماده 15 بنیاد حكم شهادت ایشان صادر نشد. حتی سه برگ اصلی كه اثابت می كرد وی در اثر جانبازی فوت شده در پرونده  بنیاد نبود با نامه بنیاد بعداز  كمیسیون ماده 15 بنیاد با نامه بنیاد از بیمارستان  شفا وایثار اردبیل گرفتم...و نامه و گواهی دكتر دولتی كه تایید نموده بود  ایشان در اثر ات جانبازی  فوت شده را نفرستاده بود ند و من بعداز دوباره از دكتر زمان  فوت  كه بیمارستان  دولتی بودم گرفت.

1-      گواهی پزشك بیمارستان  دولتی آستارا فوت بر اثر جانبازی  2 برگ( تاریخهای 25/11/90  و2/11/89 ) كه به كمیسیون نفرستاده بودند دوباره گرفتم 

2-       مدارك بستری موج گرفتگی و اعصاب و روان  به شماره نامه 11321/10/3-17/11/89(دوبرگ) كه در پرونده بنید نبود

3-      مدارك بیمارستان ایثار بنیاد شهید تخصصی اعصاب و روان اردبیل  نامه شماره 20311/13/5506 -3/11/89 هشت برگ سابقه بستری  موج گرفتگی ..كه در پرونده جانبازی پدرم نبودند

هر سه نامه را بعلت نبودن سوابق با نامه بنیاد شهید  گرفتم..اما به كمیسیون ماده 15 ارسال نشده است

درخواست رسیدگی بعداز سالها اعمال نفوذ در عدم صدور حكم شهادت جانباز 65 درصد  بسیجی هشت سال دفاع مقدس  با توجه به مدارك موثق  و تایید دكتر بیمارستان مرگ بر اثر جانبازی ..درخواست حكم شهادت ایشان را از طرف  10 نفرفرزندان آن مرحوم   و خانواده را دارم..

 

 

 

با تشكر  اسماعیل اسدی دارستانی  (فرزند جانباز 65 درصد حاج اسد الله اسدی دارستانی شادروان )

09119812795

آدرس :  گیلان – آستارا – روستای سیبلی – كوچه بوستان جنوبی – پلاك 41  كد پستی 14444-43951

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دو برداشت از مناظره در رسانه‌ها

تاریخ:شنبه 9 اردیبهشت 1396-09:04 ب.ظ

مناظره روز گذشته نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بازتاب گسترده ای در روزنامه‌های صبح امروز داشت و هرکدام از آنها برداشت و تحلیل های خاص خود را از روند و نتیجه این برنامه سیاسی داشتند. به گزارش فرارو، صبح امروز اکثر روزنامه‌های سراسری تیتر یا عکس اول خود را به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اختصاص داده بودند اما نوع نگاه و تحلیل در رسانه های اصلاح طلب و اصولگرا تفاوت های چشمگیری داشت.

کیهان و اولین زنگ حساب

«دست‌های خالی کار دست دولت داد» این تیتری بود که روزنامه کیهان برای گزارش خود از مناظره انتخاب کرده بود. نگارنده این گزارش صرفا به بیان اظهار نظرها پرداخته بود اما در مقدمه بار دیگر مسئله عدم تمایل دولت برای مناظره را مطرح کرد و نوشته بود: «مناظره دیروز 6 نامزد ریاست جمهوری را می‌توان اولین زنگ حساب دولت یازدهم محسوب کرد. در حالی که پیش از آن اینطور اعلام شده بود که محور اولین دور مناظره‌های زنده تلویزیونی اجتماعی- اقتصادی است، چند ساعت مانده به برگزاری اعلام شد محتوا اجتماعی- فرهنگی خواهد بود. این تغییر محتوا در حالی رخ داد که بنا به برخی گزارش‌ها، یک جریان خاص از پررنگ شدن مباحث اقتصادی در مناظره‌ها‌ گریزان بوده و سعی داشته و دارد تا فضا را به سمت و سوی دیگری سوق دهد. اما تغییر عنوان مناظره نیز برای این جریان فایده‌ای نداشت و از همان ابتدای کار مشخص شد، آنچه تکلیف مناظره‌ها و در نهایت نتیجه انتخابات را روشن می‌کند، مسئله اقتصاد و معیشت مردم است و نمی‌توان از آن فرار کرد و یا آن را کمرنگ جلوه داد.»

نویسنده ادامه داده است: «دولت که در 4 سال گذشته یکه‌تاز میدان سخنرانی، گزارش و آماردهی بوده است، دیروز برای نخستین بار در برابر منتقدانی جدی قرار گرفت تا ساعاتی سخت و طاقت‌فرسا را برای نامزدهایش رقم بخورد. پس از چهار سال انشاخوانی‌های یک‌طرفه، همین چند ساعت کوتاه کافی بود تا مشخص شود دست دولت در زنگ حساب چقدر خالی است و علت آن همه تهمت و فحاشی به منتقدانی که سعی می‌شد صدایشان در میان انبوه زردنامه‌های زنجیره‌ای و بوق‌های چاپلوسی و تملق‌گویی به گوش کسی نرسد، چه بوده است.» 

تدبیر جهانگیری، امید روحانی

اما روزنامه ابتکار نگاه دیگری به مناظره روز گذشته داشته است. نویسنده گزارش این روزنامه حواشی را مد نظر قرار داده و نوشته است: «محمد باقر قالیباف در همان ابتدای کار هجمه‌های خود علیه دولت را آغاز کرد، گویی هنوز زخمی که چهار سال قبل در جریان مناظرات از سوی حسن روحانی خورده بود، التیام نیافته بود. اما این معاون اول روحانی بود که پاسخی جدی به بهانه‌گیری‌های نامزد جنجالی اصول‌گرایان داد. جهانگیری با مطرح کردن نوع نگاه فرمانده سابق نیروی انتظامی به موضوع مورد بحث، اظهار کرد که «فکر می‌کنم در زمینه مسئله اجتماعی، با برخوردهای گاز انبری مشکل حل نمی‌شود، با کتک زدن دست فروشان و تشکیل گروه ضربت مشکل حل نمی‌شود.»

نویسنده با تاکید بر این که «به ضرس قاطع می‌توان گفت که مخالفان رئیس دولت یازدهم که چند روز پیش دولت را متهم به فرار از مناظره زنده می‌کردند، با برگزاری نخستین مناظره انتخاباتی از گفته خود نادم خواهند بود.» نوشته است: «بدون تردید گفتمان و نحوه مواجهه نامزد اصلی جمنا و اردوگاه اصول‌گرایان در مناظره دیروز برای مخاطبان دور از انتظار بود. در حالی که همه ـ بالاخص هواداران ـ از رئیسی انتظار مواجهه‌ای سفت و سخت در کارزار مناظره دیروز داشتند، اما وی تنها به گونه‌ای نصیحت‌گرایانه وارد مباحث شد، به گونه‌ای که نه از در تقابل با رقیبان اصلی‌اش در اردوگاه اصلاح‌طلبان وارد شد و نه در حمایت از نامزدهای درون جناحی‌شان ظاهر شد. این شیوه ورود به مناظره‌ها در بدبینانه‌ترین حالت حتی برای هواداران او نیز غیرقابل انتظار بود.»

سایه آن مرد!

روزنامه شهروند هرچند گزارش کوتاهی از مناظره منتشر کرده بود اما در مقدمه آن به نکته جالبی اشاره کرده است. نویسنده این گزارش به فضای مجازی بعد مناظره اشاره کرد و نوشته است: «بعد از پایان مناظره دیروز کاربران شبکه‌های اجتماعی شباهت‌های بسیاری بین برخی از نامزد‌های این دوره و نامزد‌های دوره‌های گذشته انتخابات ریاست‌جمهوری پیدا کردند، این شباهت‌ها طیف وسیعی از رفتارها ازجمله لحن، شعارها، پوشش، اتهامات، نشان دادن مدرک و حتی آرایش مو را در بر می‌گرفت برنده مناظره دیروز چه کسی بود؟ چه کسی خوش درخشید؟ کسی راست گفت چه کسی دروغ؟ در اولین مناظره آنچه هویدا شد این بود: قالیباف که برای سومین بار کاندیدای انتخابات شده است، ضمن آن که به سئوالات اساسی برنامه پاسخ نداد، تلاش کرد با اتهامات مختلف روحانی را با چالش روبرو کند. این درحالی بود که جهانگیری نامزد اصلاح طلب انتخابات فراتر از حد انتظار ظاهر شد و توانست به او یادآور شود اتهاماتی که به دولت می‌زند بی‌اساس است.»

وطن امروز/ بازی دوسرباخت دولت

رونامه وطن امروز نیز گزارش تفسیری از مناظره منتشر کرد با این تفاوت که لحن و تیتر آن به وضوح نشان می داد که موضع این رسانه همانی است که کیهان اتخاذ کرده بود. در گزارش این روزنامه که با تیتر «بازی دوسرباخت دولت» منتشر شده، آمده است: «نخستین مناظره زنده 6 کاندیدای دوره دوازدهم ریاست‌جمهوری اسلامی ایران دیروز ساعت 16:30 برگزار شد. مناظره‌ای که به‌رغم ریتم آرام و بدون حاشیه آن در ساعت ابتدایی اما با طرح مباحث انتقادی و چالشی کاندیداها همراه شد. در میانه مناظره و  آنگاه که حسن روحانی پشت تریبون رفت و 5 دقیقه درباره مشکل ازدواج جوانان سخن گفت، محمدباقر قالیباف با ادبیاتی صریح درباره خلف وعده‌های روحانی گفت. دلیل اصلی پایین آمدن آمار ازدواج، بیکاری است اما  دولت در این حوزه دستاوردی نداشته و از وعده 4 سال قبل روحانی درباره ایجاد شغل گفت. این اظهارات قالیباف با واکنش عصبی روحانی مواجه شد به گونه‌ای که او به میان صحبت‌های قالیباف آمد و نگذاشت قالیباف از زمان خود استفاده کند»

نویسنده ادامه داده است: «قالیباف درباره وعده ایجاد 4 میلیون شغل روحانی در سال 92 پرسید و روحانی در پاسخ، این اظهارات را رد و قالیباف را دروغگو خطاب کرد. این چالش البته با رفتار غیراخلاقی جهانگیری مواجه شد. جهانگیری که به عنوان کاندیدای ریاست‌جمهوری وارد مناظره‌ها شده بود در اقدامی عجیب به دفاع از روحانی پرداخت و در اظهارنظری شگفت‌آور دلیل شتاب گرفتن بیکاری در 4 سال اخیر را «حمله به سفارت عربستان» دانست. اظهارات جهانگیری بلافاصله در شبکه‌های اجتماعی سوژه طنز و تمسخر کاربران قرار گرفت.»

زلزله جهانگیری
روزنامه اعتماد در گزارش خود از مناظره دیروز به این نکته اشاره کرده است که: «سه ساعت از عصر جمعه بهاری به نخستین مناظره‌ای اختصاص داشت كه بارها چشم‌ها را خیره كرد. بارها بینندگان را به تشویق كاندیدای محبوب‌شان وادار كرد و سبد رای اولیه كاندیداها را به نمایش گذاشت. مناظرات انتخاباتی از همان جایی كه چهار سال پیش متوقف شده بود آغاز شد. مناظره‌ها درست از همان رویارویی روحانی و قالیباف در سال ٩٢ به پایان رسیده تصور می‌شد و دیروز هم رقیب قدیمی روحانی دوباره به میدان آمده بود تا با توپ پر مناظره را از همان جا دوباره آغاز كند. همین هم شد كه بسیاری نوشتند و گفتند كه قالیباف برنامه‌ای جز حمله به دولت نداشت. جزیان اصولگرایی كه دیروز سه نماینده در مناظره داشت بیشترین انتقادها را شنید و نمایندگانش آنگونه كه تصور می‌شد ظاهر نشدند.»

نویسنده این گزارش ادامه داد: «مناظره دیروز اگرچه سه كاندیدای اصولگرا و سه كاندیدای اصلاح‌طلب داشت اما در نهایت مناظره‌ها حالت دو به یك گرفته بود. لحن تهاجمی و همراه با حمله محمدباقر قالیباف همان ابتدای امر دردسر ساز شد. حسن روحانی و در كنارش اسحاق جهانگیری برای حملات صورت گرفته به دولت پاسخ‌های مهمی داشتند. بارها میان كاندیداها رویارویی صورت گرفت تا نخستین مناظره انتخاباتی نشان دهد رقابت اصلی میان كدام كاندیداها است.»

این روزنامه در ادامه وضعیت شش کاندیدا را اینگونه توصیف کرده است: «حسن روحانی و اسحاق جهانگیری با پاسخ‌هایی كه از عملكرد چهار ساله شان داشتند با دست پر به میدان آمده بودند تا در كنار قالیباف كه دلی پر از دولت داشت فعال‌ترین كاندیداهای مناظره باشند. در این میان مصطفی هاشمی طبی، مصطفی میرسلیم و ابراهیم رییسی اما هركدام مشی خودشان را داشتند. مصطفی میرسلیم با سوال آمده بود. از تراكم شهری نگران بود و از قالیباف در مورد مدیریت شهری گلایه داشت. ابراهیم رییسی هم لحنش آرام بود و برخلاف دیگر كاندیدای اصولگرا در تلاش بود تا برنامه‌هایش را بگوید. انتقاد اصلی مصطفی هاشمی طبا هم از تسری دادن همه امور به دولت بود. دیروز مناظره‌ها دو ستاره اصلی داشت. یكی حسن روحانی و دیگری اسحاق جهانگیری كه هم با برنامه آمده بودند و هم خوب می‌دانستند كه چهار سال پیش چه از دولت اصولگرا تحویل گرفته بودند و در این چهار سال چه كرده بودند.»

قالیباف در دوزخ مناظره

روزنامه شرق اما صرفا به یک گزارش تفسیری با تیتری تغریبا مشابه روزنامه اعتماد اکتفا کرده است و در گزارش خود با عنوان «توفان جهانگیری» به بیان اظهار نظرهای کاندیداها پرداخته است. اما در کنار این گزارش سردبیر این نشریه یادداشتی با عنوان «قالیباف در دوزخ مناظره» منتشر کرده است که در آن نوشته: «حیات و مرگ سیاسی قالیباف در گرو پیروزی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری است. آنچه او را به این کارزار کشانده است، جدا از جاه‌طلبی سیاسی‌اش، ترس از درجا زدن در سیاست است. قالیباف فکر می‌کند وقت آن رسیده‌است که میوه قدرت را از شاخه بچیند و اگر این کار را امروز نکند شاید دیگر فرصت چنین کاری پیش نیاید، رویایی که در اولین مناظره انتخاباتی‌اش به کابوس تبدیل شد.»

احمد غلامی در ادامه تاکید کرده است: «قالیباف در وضعیتی است که راه برگشتی ندارد، یا باید پیروز شود یا در معامله با رئیسی به خواسته‌اش برسد، معامله‌ای که چندان هم قطعی نیست. چه آن‌که نخستین حضور نامزدهای انتخاباتی در مناظره جمعی نشان داد دست‌کم هم‌صداییِ آشکاری میان رئیسی و قالیباف وجود ندارد. اما از راهِ رفته نمی‌توان بازگشت و آدم‌هایی که تنها یک راه پیش رو دارند، آدم‌های خطرناکی هستند، خاصه اگر محمدباقر قالیباف باشد که تمایل او به بالارفتن، حد یقفی ندارد و از هر دستاویزی برای رسیدن به هدفش استفاده خواهد کرد. شاید همین خصیصه او است که بزرگان اصولگرا را می‌ترساند و نمی‌گذارد با او یکدل شوند.»


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:شنبه 9 اردیبهشت 1396-09:03 ب.ظ

امام جمعه آستارا: ملت با مشارکت حداکثری، دشمنان را مأیوس می کنند

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: حضور حداکثری و آگاهانه مردم در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ضرورت دارد و ملت با مشارکت بالای خود دشمن را مایوس تر خواهند کرد.

15:24 - 1396/02/08
مرزنشینان آستارا ویزیت رایگان شدند

به مناسبت هفته سلامت؛

مرزنشینان آستارا ویزیت رایگان شدند

آستارا - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه آستارا گفت: بسیج جامعه پزشکی آستارا 900 نفر از اهالی روستاهای مرزی خشکه دهنه، جلال آباد، باغچه سرا و قلعه این شهرستان را به صورت رایگان ویزیت کردند.

11:26 - 1396/02/08
دانش آموز تالشی برگزیده جشنواره ملی نامه ای به یک شهید شد

دانش آموز تالشی برگزیده جشنواره ملی نامه ای به یک شهید شد

آستار - ایرنا - روابط عمومی آموزش و پرورش تالش اعلام کرد: نامه سیده هانا میرفضلی دانش آموز پایه پنجم مدرسه دخترانه شاهد این شهرستان، در جشنواره ملی نامه ای به یک شهید جزو 36 اثر برگزیده شد.

9:44 - 1396/02/08
نماینده آستارا: خدمات حوزه سلامت در کشور رضایت بخش است

نماینده آستارا: خدمات حوزه سلامت در کشور رضایت بخش است

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: به برکت نظام جمهوی اسلامی و توجه دولت تدبیر و امید، خدمات حوزه سلامت در کشور رضایت بخش است و در حوزه های مهم سلامت و امنیت به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته ایم.

20:56 - 1396/02/07
دوستدار حیات وحش مار افعی را به اداره حفاظت محیط زیست آستارا تحویل داد

دوستدار حیات وحش مار افعی را به اداره حفاظت محیط زیست آستارا تحویل داد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: یک شهروند دوستدار حیات وحش یک حلقه مار افعی گرزه به طول یک متر و 20 سانتی متر را در بافت مسکونی روستای نصرت آباد تالش به صورت زنده گرفت و به این اداره تحویل داد.

20:51 - 1396/02/07
صدور گواهینامه انطباق با استاندارد برای 396 تن کالای صادراتی در آستارا

صدور گواهینامه انطباق با استاندارد برای 396 تن کالای صادراتی در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره استاندارد بندر آستارا گفت: در فروردین ماه سال جاری، 9 گواهینامه انطباق با استانداردهای ملی برای 396 تن کالای صادراتی و هفت گواهینامه استاندارد برای 598 تن کالای وارداتی در این شهرستان صادر شده است.

20:34 - 1396/02/07
بیش از 17 تن ماهی قزل آلا از آستارا به روسیه صادر شد

بیش از 17 تن ماهی قزل آلا از آستارا به روسیه صادر شد

آستارا - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی آستارا از صادرات 17 هزار و 964 کیلوگرم ماهی قزل آلا به ارزش 72 هزار دلار از مرز زمینی این شهرستان به روسیه خبر داد.

18:53 - 1396/02/06
جمع آوری 2 تن زباله از طبیعت آستارا

جمع آوری 2 تن زباله از طبیعت آستارا

آستارا - ایرنا - به مناسبت هفته زمین پاک 60 نفر از دانش آموزان، دهیاران، محیط بانان و دوستداران محیط زیست از محدوده پناهگاه حیات وحش بخش لوندویل و نوار ساحلی آستارا حدود 2 تن زباله جمع آوری کردند.

18:39 - 1396/02/06
معرفی 10 صیاد غیر مجاز ماهی به محاکم قضایی در آستارا

معرفی 10 صیاد غیر مجاز ماهی به محاکم قضایی در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان آستارا گفت: با کشف و ضبط 2 هزار و 500 رشته دام ماهیان استخوانی و غضروفی و پنج فروند قایق در نوار ساحلی این شهرستان، 10 صیاد متخلف به محاکم قضایی معرفی شدند.

13:49 - 1396/02/06
43 میلیارد ریال توسط دهیاری ها در روستاهای تالش هزینه شد

فرماندار:

43 میلیارد ریال توسط دهیاری ها در روستاهای تالش هزینه شد

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش گفت: در سال گذشته 43 میلیارد ریال توسط دهیاری ها برای توسعه و عمران روستاهای این شهرستان هزینه شده است .

12:41 - 1396/02/06
کاهش محسوس دمای هوا در آستارا

کاهش محسوس دمای هوا در آستارا

آستارا - ایرنا - با ورود جبهه هوای سرد و بارش زا به مناطق شمال کشور، دمای هوا در شهرستان آستارا به شکل محسوسی کاهش یافت و مردم در دومین ماه فصل بهار به پوشیدن لباس های ضخیم روی آوردند.

12:22 - 1396/02/06
استحصال 11 کیلوگرم خاویار در آستارا

استحصال 11 کیلوگرم خاویار در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره شیلات آستارا از استحصال 11 کیلوگرم خاویار فیل ماهی به ارزش اقتصادی 660 میلیون ریال برای نخستین بار در این شهرستان خبر داد.

8:19 - 1396/02/06
(دن گول) در آستارا رونمایی شد

(دن گول) در آستارا رونمایی شد

آستارا - ایرنا - دهمین کتاب اکبر اکسیر پدر شعر فرانو ایران با عنوان ترکی 'دن گول' با استقبال پرشور شهروندان فرهنگ دوست در آستارا رونمایی شد.

14:47 - 1396/02/05
شیعیان و اهل تسنن آستارا عید مبعث را گرامی داشتند

شیعیان و اهل تسنن آستارا عید مبعث را گرامی داشتند

آستارا - ایرنا - شیعیان و اهل تسنن آستارا به مناسبت عید مبعث پیامبر اسلام (ص) با برپایی آئین های معنوی در مساجد این شهرستان، وحدت اسلامی خود را به نمایش گذاشتند.

13:17 - 1396/02/05
صادرات 14 میلیون دلار کالای غیرنفتی از گمرک آستارا در فروردین ماه

صادرات 14 میلیون دلار کالای غیرنفتی از گمرک آستارا در فروردین ماه

آستارا - ایرنا - مدیرکل گمرک آستارا اعلام کرد: در فروردین ماه امسال 24 هزار تن کالا به ارزش 14 میلیون دلار از گمرک این شهرستان به خارج از کشور صادر شده و از نظر ارزش اقتصادی در قیاس با فروردین سال قبل 30 درصد افزایش داشته است.

8:44 - 1396/02/05
معرفی 44 متخلف اقتصادی به تعزیرات حکومتی در آستارا

معرفی 44 متخلف اقتصادی به تعزیرات حکومتی در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بندر آستارا گفت: در فروردین ماه امسال بعد از احراز 44 مورد تخلف اقتصادی و تعیین 14میلیون و 567 هزار ریال تخلف صورت گرفته، 44 متخلف برای دادرسی به اداره تعزیرات حکومتی آستارا معرفی شدند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تسلیت به فرماندار آستارا

تاریخ:چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396-05:39 ب.ظ

جناب آقای یونس رنجكش  وفات مادر گرامیتان را تسلیت می گوییم       اسماعیل اسدی دارستانی آستارا نیوز 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

صادرات 14 میلیون دلار کالای غیرنفتی از گمرک آستارا در فروردین ماه

تاریخ:چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396-05:38 ب.ظ

رسول امیدی عصر دوشنبه در نشست رسانه ای با خبرنگاران آستارا در اداره کل گمرک این شهرستان گفت: بیشتر کالاهای صادر شده شامل محصولات کشاورزی، مواد غذایی، سیمان، گچ، شوینده، محصولات شیمیایی، پارچه، صنایع دستی، فرش و موکت، البسه، کیف و کفش، مصالح ساختمانی و پلاستیکی و محصول های معدنی و فلزی بوده است.
وی مقصد این کالاها را کشورهای جمهوری آذربایجان، گرجستان و روسیه ذکر و اظهار کرد: صادرات کالا از نظر وزن نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد کاهش و از نظر ارزش 30 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه در فروردین ماه سال جاری پنج هزار تن کالا به ارزش هشت میلیون دلار از طریق گمرک آستارا ترانزیت شده ، اضافه کرد: این میزان ترانزیت خارجی ورودی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب 115 و پنج درصد افزایش داشته است.
امیدی بیشتر کالاهای ترانزیت ورودی را شامل لوازم چوب، فرآورده های نفتی، پنبه، الیاف مصنوعی، شمش آهن، مس، پشم شیشه و ورق آهن ذکر کرد و گفت: این کالاها از کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه، گرجستان و اوکراین به مقصد کشورهای ترکیه، عراق و امارت متحده عربی ترانزیت شده است.
وی ادامه داد: در فروردین ماه 18 هزار تن کالا شامل لوازم برقی، خودروی سواری، مبلمان، ماشین ها، لوازم بهداشتی، مصالح ساختمانی، کچ، سیمان، ظروف شیشه ای، البسه، مواد شیمیایی و محصول های کشاورزی به ارزش 78 میلیون دلار از گمرک آستارا به کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه، گرجستان و اوکراین ترانزیت شده است.
وی بیان کرد: این میزان ترانزیت خارجی خروجی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب 48 و 99 درصد افزایش داشته است.
امیدی ادامه داد: در این مدت 12 هزار تن کالا به ارزش شش میلیون دلار از گمرک آستارا وارد کشور شده که بیشتر آنها مواد شیمیایی، چوب، آهن، ماشین ها و لوازم برقی بوده و از کشورهای روسیه، گرجستان و جمهوری آذربایجان وارد کشور شده است.
وی اظهار داشت: همچنین طی این مدت هفت تن کالا به ارزش 16 هزار دلار در قالب تجارت چمدانی از گمرک آستارا به خارج از کشور صادر شده است.
امیدی بیشتر کالاهای صادرات چمدانی از گمرک آستارا را شامل مواد غذایی، مواد پلاستیکی و محصول های کشاورزی اعلام کرد و گفت: این کالاها اغلب به کشور جمهوری آذربایجان صادر شده است.
مدیرکل گمرک بندر مرزی آستارا تعداد ترددکنندگان از این مرز در فروردین ماه امسال را 71 هزار و چهار نفر ذکر و بیان کرد: تعداد تردد کنندگان خروجی و ورودی به ترتیب 16 و 32 درصد افزایش داشته است.
وی درآمد عمومی اداره کل گمرک آستارا در فروردین ماه را 16 میلیارد و 420 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این میزان درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد افزایش یافته است.
امیدی ساعت کار اداره کل گمرک آستارا در تعطیلات نوروزی را 12 ساعت اعلام کرد و گفت: از 25 اسفندماه تا 14 فروردین ماه امسال، بالغ ‌بر 970 دستگاه سواری و اتوبوس تحت رویه خروج موقت از کشور خارج و 138 دستگاه سواری و اتوبوس تحت رویه ورود موقت، وارد کشور شده است.
وی میزان واردات کالا در طول تعطیلات نوروزی را به ارزش دو میلیون و 654 هزار دلار، میزان صادرات کالا را به ارزش 11 میلیون و 269 هزار و 775 دلار، میزان ترانزیت خارجی ورودی را هفت میلیون و 48 هزار دلار و میزان ترانزیت خارجی خروجی را 31 میلیون و 719 هزار و 700 دلار عنوان کرد.
اداره کل گمرک گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، موافقت نامه تجارت بین المللی، صدور برگ خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند و رتبه اول تجارت چمدانی مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات مرزهای شمال کشور را دارد.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور محسوب می شود و سالیانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از آن تردد می کنند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

(دن گول) در آستارا رونمایی شد

تاریخ:چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396-05:38 ب.ظ

دهمین کتاب اکبر اکسیر پدر شعر فرانو ایران با عنوان ترکی 'دن گول' با استقبال پرشور شهروندان فرهنگ دوست در آستارا رونمایی شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا در این آئین در مجتمع فرهنگی و هنری 700 نفری این شهرستان گفت: چاپ کتاب در حوزه های مختلف نشانگر فرهنگ والای یک جامعه است و خوشبختانه شهرستان آستارا سالیانه با انتشار میانگین 10 جلد کتاب گام موثری در تقویت فرهنگ ایران اسلامی برداشته است.
ابوطالب جوان با اشاره به اینکه اکسیر از مفاخر شعر و ادبیات کشور است، افزود: برای نخستین بار محفلی شایسته نام او در آستارا با رونمایی از مجموعه طنز وی برگزار شد و امیدواریم با حمایت دلسوزان عرصه فرهنگ بتوانیم نظیر این آئین ها را برگزار کنیم.
وی تصریح کرد: اکسیر نابسمانی ها و پلشتی های اجتماع را با بهره گیری از زبان شیرین طنز وارد اشعار خود می کند و این اتفاق نو مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرد.
اکبر اکسیر شاعر ظنزپرداز آستارایی و صاحب سبک فرانو نیز در این آئین گفت: در این کتاب 86 روایت طنز کوتاه از دن گول (شخص سبک عقل) گرد آمده و شخصیت افراد مختلف آسیب شناسی شده است.
وی افزود: بیشتر روایات این کتاب واقعی است و مردم به راحتی می توانند با آن ارتباط برقرار کنند، ولی در پشت پرده این طنز حقایق تلخ اجتماعی نهفته است.
وی اظهار کرد: این مجموعه طنز در یکصد صفحه با شمارگان یکهزار نسخه به بهای 120 هزار ریال روانه بازار کتاب شده است.
اکبر اکسیر متولد 1332 در آستارا و دبیر بازنشسته ادبیات فارسی است و از وی تاکنون مجموعه های شعر در سوگ سپیداران، بفرمایید بنشینید صندلی عزیز، زنبورهای عسل دیابت گرفته اند، پسته لال سکوت دندان شکن است، ملخ های حاصلخیز، مالاریا، ما کو تا اونا شیم، من هارا شورا هارا، گزیده اشعار فرانو و دنگول به چاپ رسیده است.
اجرای موسیقی و نمایش طنز از بخش های دیگر این آئین بود .
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازی با امید ملت به چه قیمت؟ - عیسی پاشاپور *

تاریخ:چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396-05:37 ب.ظ

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، عملیات وارونه نمایی و شبهه افکنی تخریب کنندگان دستاوردهای دولت شدت می گیرد و نفی کنندگان مشی تدبیر در حالی با امید مردم بازی می کنند که در قبال کاستی ها، فسادها و ویرانه های اقتصادی بر جای مانده از دوره های قبل، توضیح و پاسخی ندارند.

تلاش برای رد توجه مردم از آوارهای اقتصادی به یادگار مانده از دوره های گذشته و عیب جویی از دستاوردها و توفیق های مسلم فعلی، نشانگر آن است که تخریب چی ها حافظه مردم را ضعیف پنداشته اند و تصور می کنند با بمباران تبلیغاتی و رسانه ای می توان خرابکاری های گذشته را بزک کرد و متاسفانه این منش ناجوانمردانه با اخلاق، انصاف و گاه حتی با مسلمانی ما منافات دارد.
به رغم تلاش های ناکام برخی جریان ها جهت تاثیرگذاری بر افکار عمومی، همگان واقف هستند که ساماندهی و برطرف کردن مشکلات به ارث رسیده از دوره های گذشته، هنر بزرگی است و مقدار زیادی از وقت، انرژی و فرصت های خدمتگزاری مسئولان را می گیرد اما دولت در کنار ساماندهی وضعیت آشفته اقتصادی، از هیچ فرصتی برای اصلاح امور و تحقق برنامه های متعالی خود در حوزه های سیاست خارجی، اقتصاد و اخلاق دریغ نکرد و بی گمان اگر مشکلات گذشته به امروز تحمیل نمی شد، دولت در مسیر توسعه جلوتر از نقطه ای بود که اکنون قرار دارد.
اعتدال در سیاست خارجی، اصلاح نگاه های نادرست کشورها به ایران و اعاده عزت ملی که از تکرارخالی شدن صندلی های سازمان ملل در حین سخنرانی رئیس جمهوری ایران جلوگیری کرد و افتخار و اقتدار ایرانیان را به دنیا نشان داد چگونه می توان دستاوردی ناچیز پنداشت و ستیزه جویی و دشمن تراشی های گذشته را بر عقلانیت و وجاهت دیپلماسی امروز ترجیح داد.
از گذشته تا به امروز همه دولت ها سعی داشته اند طرح های عمرانی و اقتصادی تعریف و اجرا شده در دوره خود را تا پایان دوره چهار ساله به بهره برداری برسانند و دولت فعلی نیز در اواخر دوره چهار ساله، محصولات ارزشمند کشتگاه تلاش و تدبیر را درو می کند و طرح های بزرگ و به ثمر نشسته ای نظیر پالایشگاه های پارس جنوبی را افتتاح و کام مردم را شیرین می کند، اما از سوی تخریب کنندگان به فعالیت تبلیغاتی متهم می شود در حالی که هم از نظر ضرورت تکمیل و نیمه کاره نماندن طرح ها و هم از حیث معرفی خدمات انجام گرفته به عنوان برکات نظام اسلامی، امید بخشی به ملت لازم است و در این راستا انتقاد از دولت نباید شبه افکنی های بیگانگان را در اذهان عمومی تداعی کند.
چگونه امکان دارد مردم بلاهایی را که به دست بابک زنجانی ها بر بانک ها نازل شد و هنوز تکلیف 700 میلیارد دلار درآمدهای نفتی و حتی دکل های آن مشخص نشده است و تورم نزدیک به 40 درصدی، اضطراب لحظه به لحظه از انفجار قیمت کالاها، فسادهای چند هزار میلیارد تومانی و بدهی های بانکی سرسام آور دولت را فراموش کرده باشند و تحت تاثیر جنجال آفرینی ها، امید ایجاد شده برای پیشرفت، عزت جهانی، تحقق حقوق شهروندی و گشایش های اقتصادی بین المللی را نادیده بگیرند و گذشته استرس زا را بر آرامش و امید کنونی ترجیح دهند!
بدیهی است که بازی با امید و رجای مردم به هر بهانه و بهایی که باشد با اصل انتقاد و انصاف فاصله ای کهکشانی دارد و منتقدان دولت باید در نقد و بررسی عملکردهای دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف، نیم نگاهی به عملکرد دوره های گذشته نیز در همان حوزه ها داشته باشند و اگر نقاد دولت با عینک انصاف به کارنامه دولتمردان بنگرد، مخدوش کردن امید حاصل از توفیق های به دست آمده را کاری ناروا و حتی دور از آرمان های انقلاب اسلامی خواهد دانست.
در این راستا رسانه ها نیز باید بستر مطمئن جریان زلال اطلاع رسانی باشند و عمق ضعف ها و قوت ها به درستی و دقت در آنها دیده شود و چون نمی توان از رسانه های بیگانه انتظار داشت ثمرات دولت را به عنوان برکات نظام اسلامی به مردم تبیین کند، از این رو رسانه ها و مطبوعات میهنی باید در عمل به رسالت خطیر خود منصف بوده و با شفاف سازی لازم، مردم با ارائه اطلاعات دقیق و درست در انتخاب نامزد اصلح یاری کنند.
قبول کنیم که تخریب دستاوردها هر چند در بینش و منش مردم تاثیر نگذارد، به باد دادن سرمایه های ملی و بازی کردن در میدان بیگانه است و دشمن از فضای تخریب و تخدیش موفقیت ها بیشترین بهره را می برد و اگر به عزت و تعالی کشور و ایرانی آباد و آزادتر می اندیشیم، باید منافع ملی را به قربانگاه مصالح حزبی نکشانیم.
*مسئول دفتر ایرنا در آستارا


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دیدار فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با معاون رییس جمهور

تاریخ:چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396-05:36 ب.ظ


فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور دیدار و گفتگو کرد.
یونس رنجکش در دیدار نوروزی با دکتر محمدباقر نوبخت فرارسیدن عید نوروز را به وی تبریک گفت و خواستار مساعدت ویژه ایشان به شهرستان مرزی بندر آستارا بعنوان قطب گردشگری و تجاری گیلان شد.
دکتر نوبخت نیز در این دیدار با اشاره به افتتاح راه آهن آستارا - آستارا، این را یک فرصت و مزیت بسیار خوب برای توسعه شهرستان مرزی بندر آستارا عنوان کرد و اظهار داشت: دولت تدبیر و امید تلاش می کند تا مردم از این مزیت به نحو شایسته ای بهره مند شوند.
فرماندار آستارا همچنین به همراه جمعی از اعتدالگرایان استان گیلان با دکتر نوبخت دیدار داشت و معاون رییس جمهور بر ضرورت حفظ همراهی و همگرایی بین گروه های مختلف جامعه تاکید کرد.
دکتر نوبخت همچنین در دیدار فرمانداران استان گیلان با وی که استاندار و معاون سیاسی استانداری گیلان نیز حضور داشتند با اشاره به خدمات دولت در این مدت به ویژگی های مدیریتی در استان و با قدردانی از استاندارگیلان اظهار داشت: دکتر نجفی چهره ای است که در دوران انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و پیش از آن همواره یکی از همراهان رییس جمهور بوده است.
وی ادامه داد: به دلیل این جایگاه انتظار از استان گیلان متفاوت است و مجموعه رفتار فرمانداران استان با مدیریت استاندارگیلان تداعى گر متانت و اعتدال مورد نظر دولت و خواست ملت در سال ٩٢ است.
معاون رئیس جمهوری افزود: گاهى انتقاد تندى که از شما از سوى بعضى از جریانات انجام مى شود به دلیل رعایت رفتار اعتدالى مورد انتظار دولت است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: زمانیکه گفته مى شود رشد اقتصادى ٧ درصد است مشخص است که این رشد در قسمت هاى اقتصادى، صنعت، خدمات و کشاورزى است و به راحتى قابل راستى آزمایى است.
دکتر نوبخت همچنین به در پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهورى و شوراهاى اسلامى شهر و روستا اشاره ﻛﺮﺩ و گفت: با حضور گسترده ى مردم در انتخابات بسیارى از تهدیدات دشمنان قسم خورده ى انقلاب کاهش مى یابد.
استاندار گیلان نیز در این دیدار گفت: ما تلاش مى کنیم تا لایق اجراى منویات رهبرى معظم انقلاب و سیاست هاى دولت تدبیر و امید براى پیشرفت و توسعه کشور باشیم.
وى افزود: اگرچه فرمانداران مورد برخی بی مهری ها قرار می گیرند اما توجهی ندارند و تلاش هاى زیادى براى پیشبرد اهداف دولت انجام مى ﺩﻫﻨﺪ.
دکتر محمدعلی نجفی به نامگذاری «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» توسط مقام معظم رهبری در سال 96 اشاره کرد و گفت: نامگذاری دوباره امسال به نام اقتصاد مقاومتی نشان‌دهنده اهمیت بیش از پیش این موضوع برای توسعه کشور است.
در این دیدار همچنین "محمداحمدی پور" رییس ستاد انتخابات استان گزارشی از روند برگزاری انتخابات در گیلان به معاون رییس جمهور ارائه کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات