به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب شهریور 1396

حقیقت نیوز

رسول علی‌نژاد برخی‌ها با گرفتن ژست روشن‌فکری از درک فداکاری مدافعان حرم عاجز مانده‌اند

تاریخ:چهارشنبه 29 شهریور 1396-03:01 ب.ظ

یکی از شهروندان چند روز پیش ماجرای آتش‌سوزی سال گذشته یکی از مغازه‌های بازار قدیمی شهر را داشت برای من تعریف می‌کرد که متوجه نکته جالبی در این حادثه شدم. وی با خنده می‌گفت یکی از بازاریان که دو مغازه با محل آتش‌سوزی فاصله داشت پس از مشاهده آتش آن‌چنان به تکاپو افتاده بود که نمی‌دانست باید چه کار کند یک‌بار به آتش‌نشانی زنگ می‌زد، یک‌بار به پلیس 110، یک‌بار همسایه‌ها را برای کمک دعوت می‌کرد.

وقتی خنده تمسخرآمیزش را دیدم گفتم یعنی نباید هیچ کاری می‌کرد؟ گفت نه بابا فقط یه مقدار از کرکره مغازه‌اش از دود آتش‌سوزی مغازه همسایه سیاه شده بود! بلافاصله یاد موضع‌گیری اخیر یکی از بازیکنان سابق تیم ملی فوتبال افتادم که گفته بود به‌جای اینکه در سوریه بجنگیم ترجیح می‌دهیم کشور خودمان را بسازیم!

یعنی با این منطق مغازه‌دار مذکور هم می‌توانست بگوید به‌جای اینکه به مغازه مجاور کمک کنم ترجیح می‌دهم به مغازه خودم برسم! به‌راستی مغازه‌دار مذکور قبل از اینکه به مغازه همسایه فکر کند با هوشیاری و دوراندیشی به خودش فکر کرده یا قصد کمک به هم‌نوع داشته است؟! مسلماً می‌دانسته خود و مأموران آتش‌نشانی دیر بجنبند مغازه او نیز طعمه آتش می‌شود.

حال این آتش اتفاقی بوده و عمدی نبوده ولی آتشی که در سوریه افروخته ‌شده است فقط و فقط با نیت رسیدن به مرزهای جمهوری اسلامی ایران از طریق عراق جرقه زده شد که پس از فتح موصل در سال 93 توسط داعش از طریق استان دیالی عراق به 40 کیلومتری مرز ایران نیز رسیدند که با اقدام به‌موقع نیروی هوایی ارتش و هوشیاری نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران کاملاً ناکام ماندند.

برخی با ساده‌لوحی تصور می‌کنند حضور اکثراً مستشاری نظامیان کارکشته ایرانی در عراق و سوریه نوعی کار خیر یا مثلاً فقط دفاع از حرم است که به اسم مدافعان حرم در حال جنگیدن در این کشورها هستند! غافل از اینکه مدافعان حرم فقط یک اصطلاح و نام‌گذاری محترمانه به حرمت وجود حرمین شریفین در این کشورها است و در اصل این نیروها مدافعان واقعی جان و مال و ناموس ما ایرانی‌ها هم هستند که برخی با گرفتن ژست به‌اصطلاح روشن‌فکری به خود رسماً از درک آن عاجز مانده‌اند.

این روزها با گسترش روزافزون کانال‌های اجتماعی ادعای روشن‌فکری کردن کاری بسیار آسان شده! و برخی شخصیت‌های ورزشی، فرهنگی و حتی متأسفانه سیاسی و ناآگاه از تحولات ایران و منطقه با مطرح کردن این‌گونه ادعاها که چرا ما باید به سوریه یا عراق کمک کنیم ادای روشن‌فکری درمی‌آوردند و متأسفانه برخی از کاربران این ادعاها را قبول و از آن استقبال هم می‌کنند!

غافل از اینکه برای اثبات اهمیت فراوان این موضوع لازم نیست به رفتار همه قدرت‌های بزرگ جهان در تعریف یک حریم امنیتی برای خود دقت کنیم، مانند حساسیت شدید روسیه به شبه‌جزیره کریمه و به جان خریدن تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا یا حساسیت آمریکا به حریم امنیتی خود در ماجرای بحران موشکی کوبا در دوران جنگ سرد با شوروی سابق که تا آستانه جنگ گرم هم کشیده شد. بلکه کافی است به آموزه‌های دینی خودمان پرداخته و یکی از احادیث معروف امام علی (ع) را در مورد جنگ مطالعه کنیم که فرمودند: «هر ملتی که جنگ را به داخل شهرش کشاند شکست خورد»

امید است همه افراد و شخصیت‌هایی که این روزها ادعای روشنفکری آن‌ها گوش فلک را پر کرده تصور نکنند همه مردم به دلیل احترام به شخصیت مثلاً ورزشی، هنری و فرهنگی آن‌ها چشم بر واقعیت‌ها و تحولات مهم ایران و کشورهای محور مقاومت بسته و بدون چون‌وچرا ادعاهای با عرض پوزش کاملاً نادرست آن‌ها را قبول می‌کنند.

خوشبختانه عموم مردم ایران که امروز شاهد پیروزی‌های پی‌درپی محور مقاومت هستند به‌عنوان یکی از آگاه‌ترین مردم جهان روزبه‌روز متوجه اهمیت فراوان این محور شده و با استقبال گسترده از پیکر پاک شهدای حرم نشان می‌دهند که این‌ها در اصل مدافعین واقعی کیان کشور و مایه عزت و اقتدار نظام هستند.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران:

تاریخ:چهارشنبه 29 شهریور 1396-03:00 ب.ظ

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری صبح امروز در مراسم ترفیع درجه فرمانده ناوگان شمال، ناخدا محمدرضا باقری اظهار کرد: ماه محرم برای ما دانشگاه و درس است و نهایت تلاش را باید بکنیم که از عاشورا درس بگیرم.

وی با اذعان به اینکه یکی از مهم‌ترین درس‌های عاشورا بصیرت است بیان کرد: به فرمایش رهبر انقلاب بصیرت قطب نمای امروز کشور است و در دنیای پرهیاهوی امروز که استکبار جهانی با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا در حال تغییر سبک زندگی در دنیا و حاکم کردن فرهنگ غربی بر جوامع مختلف است اسلام را دشمن اصلی خود می‌داند و به این دلیل باید بصیرتی را که از محرم می‌آموزیم به آن عمل کنیم.

سیاری بابیان اینکه بصیرت امروز حرکت در مسیر ولایت به‌عنوان چراغ هدایت در عمل است افزود: دفاع مقدس هم درس‌های خود را از محرم و عاشورا گرفته و کسانی که در آن زمان بوده‌اند و یا آن را مطالعه کرده‌اند می‌دانند که رمز موفقیت ما در دفاع مقدس بهره‌مندی از عاشورا بود و تاکتیک عاشورایی را به کار بستیم که در مقابل با دشمن تادندان‌مسلحی که با حمایت 37 کشور دنیا، با تکیه‌بر ارزش‌های عاشورایی بر دشمن پیروز شدند.

فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: باید در گرامیداشت دفاع مقدس، برای انتقال ارزش‌های آن به نسل فعلی کوشش کنیم تا همگان بدانند در آن مقطع زمانی بر کشور و ملت ما چه گذشته است.

وی افزود: آنچه امروز باید در دستور کار داشته باشیم این است که شب حمله‌ای فکر کنیم و آمادگی‌مان را بالابرده و بصیرت داشته و دشمن‌شناس باشیم و آمادگی مقابله با هر تهدیدی را داشته تا بتوانیم از ارزش‌هایمان دفاع کرده و هر جا لازم باشد نشان دهیم که ما مرد میدان هستیم.

سیاری بیان کرد: برای دفاع از ارزش‌هایمان از جانمان هم می‌گذریم و شعار راه ما راه حسین (ع) است و نیروی دریایی در همه مقاطع زمانی با درس آموختن از عاشورا و باتجربه دفاع مقدس همان راهی را می‌رویم که امام حسین (ع) رفت.

وی با تأکید بر اینکه ترفیع درجات فقط ترفیع ظاهری نیست و هرچه رتبه بالا می‌رود وظیفه نیز سنگین‌تر است گفت: امروز نیروی دریایی وظیفه‌ای را بر عهده دارد که جنبه بین‌المللی دارد و ناوگان شمال مأموریت دارد که در خزر از منابع و منافع جمهوری اسلامی در مرزهای آبی دفاع کنند و با کشورهای همسایه نیز رفت‌وآمد داشته باشند و برای برقراری امنیت تلاش کنند.

فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه جایگاه نیروی دریایی در بین نیروهای مسلح به دلیل انجام مأموریت‌های ویژه در دریا و رویکرد بین‌المللی آن بسیار بااهمیت است افزود: نیروی دریایی از جایگاه مشخص‌تری برخوردار است و نیروی دریایی امروز تنها یک نیروی نظامی نیست چون امروز نیروی دریایی نیروی علمی و سیاسی و بین‌المللی است.

وی بابیان اینکه نیروی دریایی می‌تواند مثل وزارت خارجه در توسعه روابط بین‌الملل تأثیرگذار باشد اظهار کرد: امروز نیروی دریایی با تأمین امنیت و حضور مستمر در خلیج عدن و باب المندب، امنیت را برای اقتصاد کشور تأمین می‌کند.

سیاری با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب درباره تأثیرگذاری نیروی دریایی در آبادانی کشور بیان کرد: حفظ این جایگاه و انجام مأموریت‌های خطیر، سنگین است و این‌ها حساسیت و مهم بودن مسئولیت فرماندهان را نشان می‌دهد.

فرمانده نیروی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه فرماندهی اخلاق محور در دستور کار فرماندهان باشد گفت: مدیریت کردن مسئولیتی سنگین ولی شیرین است چون نشان‌دهنده وزن افراد است و این در صورتی است که وظایف خود را بشناسد و به آن عمل کند و ایثار داشته باشد.

وی بابیان اینکه در راهبری مؤلفه‌های متعددی تأثیرگذار است و مهم‌ترین آن فرماندهی خلاق محور است افزود: محور کار فرمانده باید اخلاق دینی، آموزه‌های قرآنی، اسلامی و ایمان، تعهد، شهادت‌طلبی، ایثارگری، انضباط، تعامل، رفتار خوب، دقت در همه کارها و الگو بودن باشد و این از ویژگی‌های یک فرمانده اخلاق محور است و رفتار فرمانده با همگان خصوصاً با نیروهای وظیفه نشان می‌دهد که فرمانده تا چه اندازه اخلاق محور است.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تیمار و رهاسازی بوتیمار مصدوم در آستارا

تاریخ:چهارشنبه 29 شهریور 1396-02:59 ب.ظ

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: یک قطعه پرنده بوتیمار مصدوم پس از مداوا در برکه پاسگاه محیط بانی تالاب استیل، به طبیعت این شهرستان بازگردانده شد.

محمد رضا روشنی روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این پرنده از ناحیه بال مصدوم و توسط یک دوستدار محیط زیست در حاشیه جاده آستارا به رشت، کشف و به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده شده بود.
وی با اشاره به اینکه این پرنده به مدت یک هفته در مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل تحت مداوا قرار گرفت، اضافه کرد: با توجه به آغاز فصل مهاجرت پرندگان، مردم در صورت مشاهده هرگونه پرنده مصدوم و زمین گیر، آن را به واحدهای محیط بانی و اداره حفاظت محیط زیست آستارا تحویل دهند.
وی با تقدیر از تلاش ماموران یگان حفاظت محیط‌ زیست آستارا در پایگاه اورژانس محیط‌ زیست این شهرستان، گفت: این مرکز درمانی با یک دامپزشک و 2 همیار تجربی، فعال است و پرندگانی نظیر پلیکان، قو، شکاری، حواصیل، اگرت، باکلان بزرگ، مرغابی سرسبز، خوتکا و جغد در آن مورد درمان قرار می گیرند.
بوتیمار در مناطقی با پوشش گیاهی نیزاری و فشرده و در باتلاق های پردرخت و نزدیک آب، آشیانه می سازد و زندگی می کند.
بوتیمار یا غم خورک، آهسته و به دشواری و در ارتفاعی کم پرواز و گردن خود را هنگام پرواز جمع می کند و به هنگام خطر، بی حرکت می ایستد؛ بوتیمار از مرغان افسانه ای ادبیات پارسی است که به تنگ چشمی و بخیلی آوازه دارد.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا: فرصت های سرمایه گذاری در شهر لوندویل فراهم است

تاریخ:چهارشنبه 29 شهریور 1396-02:58 ب.ظ

فرماندار بندر آستارا گفت: فرصت های سرمایه گذاری در شهر لوندویل این شهرستان، با توجه به موقعیت ساحلی آن فراهم است و شورای اسلامی باید در جذب سرمایه گذار و ایجاد درآمد برای شهر پایدار همت کند.

به گزارش شامگاه دوشنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا یونس رنجکش در نشست با اعضای شورای شهر لوندویل و شهردار این شهر در فرمانداری آستارا افزود: شناخت فرصت های سرمایه گذاری با توجه به قابلیت های موجود در شهر ساحلی لوندویل، می تواند فرصت جدیدی برای توسعه این شهر باشد.
وی اضافه کرد: تغییر متناسب با زمان و خروج از بافت و پوسته مدیریت سنتی از الزامات مدیریت شهری است و اعضای شورا و شهردار باید به سمت برنامه ریزی های جدید حرکت کنند.
رنجکش اظهار کرد: جذب سرمایه گذار و سپردن فعالیت ها به بخش خصوصی موجب رونق مدیریت شهری می شود و باید اعتماد سرمایه گذاران را با پشتوانه های قانونی جلب کرد.
وی با اشاره به اینکه ساختمان ها و فضای عمومی شهر لوندویل گویای شهری سنتی است، خاطرنشان کرد: شورا و شهردار با همکاری، همدلی و ثبات در مدیریت می توانند به هدف های توسعه شهری کمک کنند و فرمانداری هم با توجه به الزامات قانونی از هرگونه برنامه توسعه شهری حمایت خواهد کرد.
فرماندار آستارا خواستار مشارکت شهرداری و شورا در تصمیم سازی های شهرستان آستارا شد و اظهار کرد: در موقعیت فعلی فراهم کردن بستر دست یابی به توسعه شهرستان از اهمیت خاصی برخوردار است و هر بخش و حوزه اجرایی باید ماموریت های خود را به درستی انجام دهد.
**بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در آستارا، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: پنجشنبه بازار دوره گردان غیربومی در حاشیه تالاب استیل این شهرستان، مشکلات زیست محیطی و ترافیکی ایجاد می کند و ساماندهی آن توسط مسئولان امر ضروری است.
وحید پورحضرت در جلسه شورای هماهنگی ترافیک آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: بخشداری مرکزی با همکاری شهرداری آستارا باید با تعیین مکان مناسب یا با ایجاد سکو و بستر، بازار دوره گردان روستای غلام محله و اطراف تالاب استیل را سامان ببخشد.
وی اظهار کرد: بسیاری از والدین دانش آموزان به دلیل مشغله کاری یا ناتوانی جسمی، امکان همراهی فرزندشان را ندارند و از سرویس مدارس استفاده می کنند و کرایه سرویس، تعهد و صلاحیت راننده و ایمنی خودرو باید توسط اداره آموزش و پرورش و سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری بررسی شود.
وی با اشاره به اینکه بهبود ترافیک و تسهیل عبور و مرور خودروها در آستارا ضروری است، افزود: تکمیل تابلو های راهنمایی رانندگی، خط کشی خیابان ها و معابر، ایمن سازی سرعت گیرها و اصلاح نقاط حادثه خیز باید در اولویت کاری مسئولان امر باشد.
پورحضرت نبود روشنایی در مناطق کشفی و بهارستان محور آستارا-اردبیل را از دغدغه های رانندگان عنوان کرد و گفت: تا زمان تعریض محور آستارا-اردبیل، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای با همکاری اداره برق به تامین روشنایی آن اقدام کنند.
سروان حمیدرضا روشنفکر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آستارا نیز در این جلسه با اشاره به اینکه عامل 70 درصد حوادث جاده ای خطای انسانی است، افزود: رانندگان خودروها با نبستن کمربند و صحبت با تلفن همراه و راکبان موتورسیکلت با نگذاشتن کلاه ایمنی جان خود و دیگران را به خطر می اندازند.
وی با اشاره به اینکه نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی جهت نهادینه کردن فرهنگ ترافیک، در مدارس حاضر خواهند شد، اضافه کرد: فرهنگ عبور از خطوط عابر پیاده و پل های هوایی به منظور کاهش حوادث و تلفات جانی دانش آموزان باید نهادینه شود.
وی اظهار کرد: در پنج ماه اول امسال در حوزه استحفاظی راهنمایی و رانندگی آستارا، یک تصادف منجر به فوت شد و در مدت زمان مشابه سال قبل، چهار تصادف منجر به فوت ثبت شده بود.
بر اساس گزارش روابط عمومی نیروی انتظامی آستارا به ایرنا، سرهنگ امین پیشه گر جانشین فرمانده انتظامی آستارا در جلسه هماهنگی با هیات امنای مساجد و تکایای آستارا در ستاد فرماندهی انتظامی این شهرستان گفت: ایستگاه های صلواتی در شهر بدون ایجاد سد معبر و با کسب مجوزهای قانونی، می توانند در مقابل مساجد و تکایا فعالیت کنند.
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی تامین کننده امنیت دسته های عزاداری است، افزود: در دهه نخست ماه محرم از همیاران پلیس برای انتظام بخشی به دسته های عزاداری و کنترل ترافیک استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در صورت نیاز و به منظور گشایش گره های ترافیکی، تردد دسته های عزاداری در معابر مدیریت خواهد شد، اضافه کرد: آئین های عزاداری سرور و سالار شهیدان باید به نحو شایسته ای برگزار شود تا شأن و جایگاه این امام همام حفظ شود.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برگزاری آئین تشت گذاری ماه محرم در آستارا

تاریخ:چهارشنبه 29 شهریور 1396-02:57 ب.ظ

در آستانه ماه محرم و به یاد سقای دشت کربلا ، با حضور عاشقان خاندان اهل بیت (ع)، آئین تشت گذاری در مساجد و تکایای آستارا برگزار شد.

عزاداران حسینی شهرستان آستارا با پوشیدن لباس سیاه، سینه زنی و زنجیر زنی، تشت پر از آب را در مسجد قرار می دهند و آئین های تعزیه را در اطراف آن برگزار می کنند.
دسته های سینه زن و زنجیر زن مساجد، به یاد تشنه لبان روز عاشورا تشتی را که بر دوش ریش سفیدان محله حمل می شود، به مسجد آورده و با شور و شوق خاص و با شعار الدخیل یا اباالفضل می گردانند و به سوگواری می پردازند و تا پایان عزاداری در اطراف تشت، شمع هایی روشن می کنند.
این آئین در مسجد عباسیه و تعدادی از هیات ها و تکایای مذهبی آستارا برگزار شد و دیگر مساجد شهر و روستاهای آستارا نیز تا پایان این هفته، با حضور عزاداران حسینی (ع)، آئین تشت گذاری را برگزار خواهند کرد.
مداحان به علت تناسب آب با احوالات تشنگان و سقای کربلا، احوالات حضرت ابوالفضل العباس(ع) را می خوانند که مورد توجه مردم عزادار قرار می گیرد.
بر اساس روایت ها، امام سوم شیعیان در روز 27 ذی الحجه آب مشک ها را در تشت ها ریخت و لشکر حر و اسب های سپاه او را سیراب کرد اما آنها آب فرات را از خاندان و یاران امام حسین (ع) دریغ کردند.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

كانال خبر آستارا ر تلگرام @astarali

تاریخ:دوشنبه 27 شهریور 1396-05:21 ب.ظ

كانال خبر آستارا ر تلگرام   @astarali


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا خبر داد توقیف 96 دستگاه کارت‌خوان قاچاق در آستارا

تاریخ:دوشنبه 27 شهریور 1396-05:21 ب.ظ

سرهنگ رسول عزیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا اظهار کرد: مأموران ایست بازرسی سه‌راه قلعه این شهرستان در محور اردبیل- آستارا 96 دستگاه کارت‌خوان و 15 هزار و 500 نخ سیگار قاچاق را به ترتیب از یک دستگاه خودروی نیسان و و یک دستگاه خودروی پژو کشف و ضبط کردند.   

فرمانده انتظامی شهرستان آستارا ارزش ریالی دستگاه کارت‌خوان‌های‌ قاچاق کشف شده را حدود یک میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: این مقدار دستگاه کارت‌خوان قاچاق از یکی از استان‌های شمال غرب کشور به مقصد استان گیلان بارگیری شده بود.

وی با اشاره به اینکه در راستای این دو محموله قاچاق دو نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: قاچاق کالا کمر تولید داخل را می‌شکند به همین منظور پلیس در مبارزه با هرگونه قاچاق کالا با کسی تعارف نداشته و با قاچاقچیان به شدت برخورد می‌کند.

عزیزی از مردم خواست هرگونه اخبار و اطلاعات خود پیرامون خریدوفروش کالای قاچاق و حمل فرآورده‌های خام دامی و شیلاتی فاسد و غیرقابل‌مصرف را با شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفان، قاچاقچیان و سودجویان برخورد قانونی شود.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گرامیداشت روز شعر و ادب پارسی در شهر مرزی آستارا

تاریخ:دوشنبه 27 شهریور 1396-05:20 ب.ظ

روز شعر و ادب فارسی هم زمان با سالروز درگذشت استاد شهریار ، با حضور ادیبان و شعرخوانی شاعران در شهرستان آستارا گرامی داشته شد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا در این آئین در مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد این شهرستان گفت: استاد شهریار از سخن‌سرایان برجسته بود و روز ملی شعر و ادب به نام او زینت یافت و پژوهش در سخن شهریار، ادای دین اهالی فرهنگ و ادب نسبت به وی است.
ابوطالب جوان با اشاره به اینکه بررسی شاهکارهای فارسی و آذری شهریار، نیازمند پرداخت بیشتر به شاخص‌های شعری و شخصیتی این شاعر است، افزود: اشعار آن شاعر بزرگ، شاهکاری در گنجینه ادبی ایران و ادبیات معاصر شناخته می شود.
وی اضافه کرد: انجمن شعر و ادب آستارا مزین به نام استاد شهریار است و شاعران بزرگی در این شهرستان فعالیت می کنند و برخی از آنها در سطح ملی شناخته شده هستند.
هوشنگ مجرب مسئول انجمن شعر و ادب شهریار آستارا نیز در این آئین گفت: اشعار شهریار مملو از مفاهیم و معارف مذهبی، خداشناسی، ولایت مداری، وحدت ملی و معارف قرآنی است و بسیاری با اشعار این شاعر مانوس هستند.
وی با اشاره به اینکه انجمن شعر استاد شهریار آستارا از سابقه درخشانی در استان گیلان برخوردار است، افزود: با پویا کردن برنامه های انجمن، استعدادهای ادبی آستارا کشف و معرفی خواهند شد.
شعرخوانی 15 نفر از شاعران آستارا، قرائت شعر از زنده یاد شهریار و اجرای قطعات موسیقی از بخش های دیگر این آئین بود.
سید محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار، شاعر و ادیب پرآوازه معاصر ایران عمر خود را صرف اعتلای ادبیات فارسی و آذری کرد . وی در 27 شهریور 67 وفات یافت و روز درگذشتش به نام روز شعر وادب فارسی نامگذاری شده است.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نماینده مجلس: نماینده آستارا : مجلس در موضوع برجام از دولت حمایت می کند

تاریخ:دوشنبه 27 شهریور 1396-05:19 ب.ظ

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت به نظام اسلامی تعلق دارد و موفقیت آن در برجام، از آن نظام است و مجلس در موضوع برجام از دولت حمایت خواهد کرد.

ولی داداشی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آمریکا همواره زیاده خواهی کرده است و به زیاده خواهی اش ادامه می دهد و در اصل، آنها برجام را نقض می کنند و ما نقض کننده آن نبوده ایم و از دولت می خواهیم اگر آمریکا برجام را نقض کند، رفتار متقابل نشان بدهد.
او در خصوص نتایج مثبت برجام، بیان کرد: اگر کسی برای ساخت یک ساختمان یک یا 2 طبقه پول کافی داشته باشد، احداث آن مستلزم تامین مقدمات و زمان کافی است و در کشور نیز تامین زیرساخت های اشتغالزایی، با ورود سرمایه گذاران خارجی زمانبر است و اینگونه نیست که در سایه برجام به محض ورود سرمایه گذار خارجی به کشور، همه مشکلات در همان لحظه برطرف شود.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

یادبود 10 میلیون كشته های ایرانی- جنگ جهانی اول در تهران(هوكاست ایرانی )

تاریخ:یکشنبه 26 شهریور 1396-06:55 ب.ظ

ایران اگر چه طی دو جنگ جهانی اول و دوم در همان بدایت امربی طرفی خود را اعلام داشت اما به دلیل شاخصه های ژئواستراتژیك و ژئوپلتیك منطقه ای طی این دوجنگ آماج حملات سنگین قرار گرفت.در طی   جنگجهانی دوم  ، علی الخصوص بر اساس تبعات سنگین اقتصادی این جنگ برای ایرانكه منتهی به قحطی های سراسری در ایران شد 10میلیون  در جنگ اول و 8 میلیون در جنگ دوم  ایرانی كشته شدند و كه بیشتر افراد  توسط اشغالگران نسل كشی شدند  كشته یا از نداتشن غذا و دارو كشته شدند  تمام آذوقه ملت را اشغالگران به كشور خود ارسال كردند و بسیاری از زیر ساختهای سیاسی و اقتصادی ایران نابود گشت و اما بعد..

به دولت  جمهوری اسلامی ایران پشنهاد می كنم تا دیر نشده  یك یادبود 10 میلیون كشته ایرانی  جنگ جهانی اول در تهران احداث كند
 و پی گیر غرامت جنگی و نسل كشی  دولتهای روسیه و عثمانی  و انگلیس و..  در طول اشغال ایران در جنگ جهانی اول باشد و همینوطر
 یك یابود بخاطر كشته شده 8 میلیون ایرانی  از سال 1318 خورشیدی تا 1325 خورشیدی بخاطر كشته شدن یا بخاطر اشغال ایران ( قطعی و گرسنگی
 و بیماری ) مردم ایران را كشت..در صورتیكه دولت ایران در زمان جنگ جهانی اول و دوم اعلام بی طرفی نموده بود...
 درجنگ جهانی اول تقربیا نصف جمعیت ایران  كشتار شدند یا كشته شدند بخاطر مقاومت در برابر اشغال  یا ارسال اذوقه ایران به جنگ توسط این متجاوزان چه در جنگ جهانی اول یا دوم..
 چطور است  اسراییل از باز از دولت آلمان  و اروپا غرامت یم گیرد بخاطر هوكاستی كه ساخته ذهن آنهاست انجام شده نه در ان حد... یا ارمنستان   با لابری گری در فرانسه و آمریكا و دیگر  كشورها موفق شده نسل كسی ارامنه در عثمانی را ثابت كند و در صدد گرفتن غرامت است و حتی وارد تاریخ بین الملل نموده است ما چه از آنها كمتر داریم حالا در صورتیكه كشتار و نسل كشی در آلمان و عثمانی ربطی به دولتهای اسراییل و ارمنستان ندارد  و اما كشور من یك كشور باستانی و مستقل بود.... اگر دولت ایران آماده باشد من بعنوان نویسنده و محقق ( 5 كتاب نوشتم ) و روز نامه نگار و درجه دار بازنشسته ارتش حاضرم  مخارج  یادمان 18 میلیون شهدای جنگ جهانی دوم و اول ایران را بدهم هم خودم تنها خانه ام را می فروشم و هم از مردم كمك می گیرم... من پشنهاد می كنم بنیاد یابود 18 میلیون نسل كشی  وشهدا توسط اشغالگران تاسیس شود من آماده رایگان مسئول یابود و هم مسئول حقوقی یابود باشم .....منت هم نمی گذارم ..تمام مطالعات و تحقیقات را دراختیار دولت قرار می دهم..
 تاسیس بنیاد یابود 18 میلیون شهدای و كشته شده ای ایران(هوكاست ایرانی ) در جنگ جهانی اول  و دوم توسط اشغالگران روس و آمریكا و عثمانی و انگلیس و دوستانش.. و عذار خواهی انها از دولت ایران...

توضیح اینكه بنا بر اسناد و مدارك موجود در وزارات امور خارجه ایران و دیگر اسناد و تحقیقات در كتابهایی آستارا در گذر زمان نوشته حریری  و سر گذشت تالشان و داستان های آسمانی ایرانی نوشته اا دارستان فقط در آستارا در سال 1225 زمانیكه گماشته های  شوروی یعنی حكومت پیشه وری ( جمهوری خود خوانده آذربایجان )  درر زمان فرار از ایران بالای 5 هزار ایرانی را قتل عام و بقیه جمعیت یعنی  5 هزار نفر را كوچك اجباری به شوروی كردند و طبق منشور  سازمان ملل متحد همین  كشتار یا همین كوچ اجباری 5000 هزار كودك و زن و نوجوان به شوروی مثال نسل كشی توسط شوروی محسوب می شود  و می توان  در دادگاههای بین المللی  از روسیه فقط برای شهرستان استارا غرامت نسل كشی گرفت و یك یابود نسل كشی مردم آستارا توسط شوروی و گماشته اشان (پیشه وری ) در استارا احداث نمود فردا دیر است ...

 09119812795

 اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و مستند ساز  و فعال حقوق بشر و محیط زیست ( اولین وبلاگ نویس ایرانی )

dardnews.ir




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اعتبار ملی تعریض محور آستارا - اردبیل فراهم شد

تاریخ:یکشنبه 26 شهریور 1396-03:49 ب.ظ

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاران و تجار از کم عرض بودن محور آستارا به اردبیل گلایه دارند و خوشبختانه مطابق مصوبه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تعریض این مسیر در ردیف طرح های کد دار قرار گرفت و می توان برای آن اعتبار ملی تصویب کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ولی داداشی عصر شنبه در نشست خبری در دفتر خود در آستارا افزود: بخش خصوصی، 700 میلیارد ریال در بندر آستارا سرمایه گذاری کرده است و باید از این فرصت برای توسعه اقتصاد دریا محور و اشتغالزایی در این شهرستان استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه از پنج اسکله پیش بینی شده در بندر آستارا، 2 اسکله راه اندازی شده است، اضافه کرد: یک لایروب و یک یدک کش نیز در ماه های آینده به تجهیزات این بندر اضافه خواهد شد تا شاهد ورود کشتی های تجاری زیادی به آن باشیم.
وی بیان کرد: اجرای طرح های مهمی همچون راه آهن، سامانه فاضلاب شهری، منطقه ویژه اقتصادی و سد لاستیکی در آستارا، این شهرستان را در مسیر توسعه قرار داده است و تکمیل آنها با جدیت پیگیری می شود.
داداشی با بیان اینکه طرح راه آهن آستارا-آستارا تا پاییز سال آینده تکمیل خواهد شد، تصریح کرد: از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای راه اندازی انبارهای تخلیه و بارگیری کالا در محدوده 35 هکتاری بارانداز راه آهن آستارا دعوت می شود.
او ادامه داد: مشکل آب 14 روستای آستارا با ساخت سد لاستیکی بر روی رودخانه ملاهادی برطرف خواهد شد و سد و سیستم آبرسانی آن با اعتباری بالغ بر 240 میلیارد ریال در یک سال آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
نماینده آستارا با اشاره به تخلفات صورت گرفته در طرح مسکن مهر این شهرستان، افزود: 900 واحد این طرح، یکهزار و 400 نفر مشتری دارد و برخی از واحدها با کلاهبرداری های مسئولان شرکت های تعاونی، به سه تا چهار نفر فروخته شده است.
داداشی با بیان اینکه پرونده متخلفان مسکن مهر آستارا در مراجع قضایی در حال بررسی است، اضافه کرد: بنا بر ادعای مسئولان شرکت های تعاونی، تاکنون 400 میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده است و در روزهای گذشته، 80 میلیارد ریال اعتبار ملی برای تکمیل بخشی از واحدها اختصاص یافت و امیدواریم با جذب آن، تعدادی از متقاضیان اولویت دار صاحب خانه شوند.
او ادامه داد: بر اساس ارزیابی های اداره کل راه و شهرسازی گیلان، در طرح مسکن مهر آستارا، حدود 60 میلیارد ریال حیف و میل شده است و هزینه های صرف شده متناسب با ساخت و سازهای انجام گرفته نیست و باید به این تخلف بزرگ رسیدگی شود.
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در رابطه با اجرای طرح گردشگری تالاب استیل آستارا گفت: زیست بوم تالاب استیل باید حفظ شود و در جلسه کمیته سیاسی کمیسیون اصل 90 مقرر شد، شهرداری آستارا اجرای این طرح را متوقف و مصالح به جا مانده از آن را جمع کند و در غیر این صورت، موضوع از طریق محاکم قضایی پیگیری خواهد شد.
داداشی با اشاره به اینکه استاندار آینده گیلان باید اعتدال را سرلوحه امور خود قرار دهد، خاطرنشان کرد: دولت با حرکت در مسیر اعتدال، بستر توسعه و آبادانی را در کشور فراهم می کند و خواسته نمایندگان گیلان از وزیر کشور، انتخاب استانداری با سیاست های معتدل است.
وی با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم، گفت: سنت عزاداری در شب های محرم و برپایی دسته های عزاداری، خواسته مردم آستاراست و نباید در برابر این حرکت خودجوش ایستادگی شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و محور کم عرض آستارا به اردبیل به عنوان شاهراه ارتباطی شمالغرب کشور، پر تردد است.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نماینده مردم آستارا در مجلس: استاندار جدید گیلان در برخورد با جریان‌های سیاسی اعتدال را رعایت کند/بعضی از مدیران آستارا ناکارآمد هستند

تاریخ:یکشنبه 26 شهریور 1396-03:47 ب.ظ

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، ولی داداشی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان در سالن جلسات دفتر مراجعات مردمی بابیان اینکه متولی انتصاب استانداران، نمایندگان مجلس نیستند، اظهار کرد: در بحث ابقای استاندار گیلان مجمع نمایندگان استان به وزیر کشور یک نظر مشورتی دادند.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اینکه وزیر کشور در خصوص کاندیداهای احتمالی استانداری گیلان از مجمع نمایندگان استان نظر مشورتی خواسته‌ است، تصریح کرد: امیدواریم استان گیلان استانداری داشته باشد که اهل تعامل بوده و در برخورد با احزاب و جریان‌های سیاسی اعتدال را رعایت کند. 

وی با تصریح بااینکه از زمانی که نماینده شده‌ام مسئله شبکه فاضلاب شهری آستارا را پیگیری کرده‌ام، خاطرنشان کرد: شبکه فاضلاب شهری آستارا از دو بخش تصفیه‌خانه و سیستم شبکه‌گذاری و لوله‌گذاری تشکیل‌شده که سیستم شبکه‌گذاری و لوله‌گذاری فاقد هرگونه ردیف اعتبار ملی بود. 

داداشی با اذعان بااینکه بعد از یک سال تلاش برای سیستم شبکه‌گذاری و لوله‌گذاری شبکه فاضلاب شهری آستارا ردیف اعتبار ملی در نظر گرفته شد، بیان کرد: با قرار دادن این شهر در ردیف شهرهای پرتنش فاضلابی امسال برای شبکه فاضلاب شهری آستارا بالغ‌بر 200 میلیارد ریال اعتبار تخصیص پیدا کرد. 

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پنج‌هزار تن قیر رایگان جهت آسفالت راه‌های روستایی از وزارت نفت به این شهرستان تخصیص پیداکرده است، افزود: برای بیمارستان 132 تختخوابی شهرستان آستارا یک دستگاه سی‌تی‌اسکن بااعتبار 140 میلیارد ریال خریداری‌شده است. 

وی بابیان اینکه گرفتن مجوز برای استقرار دستگاه ام.آر.آی برای بیمارستان جدیدالافتتاح شهرستان آستارا نیاز به یک جمعیت بالای 400 هزار نفر دارد و در این شهرستان این میزان جمعیت وجود ندارد، اظهار کرد: با بخش خصوصی جهت استقرار دستگاه ام.آر.آی در بیمارستان مذکور صحبت‌هایی شده است.

داداشی با اشاره به اینکه ایجاد شهرک صنعتی بین‌المللی در روستای کشفی بخش مرکزی شهرستان آستارا نیاز به اراضی ملی دارد، تصریح کرد: اکثر مردم در این منطقه مشغول به کشاورزی بوده و ایجاد شهرک صنعتی در جوار رودخانه به لحاظ اکوسیستمی درست نیست. 

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بااینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از معدود وزارتخانه‌هایی است که با فقر بودجه مواجه است، خاطرنشان کرد: متأسفانه در کشور به مقوله فرهنگ در تمام حوزه‌ها کم‌توجهی شده و دولت‌مردان توسعه را در عمران و آبادانی دیده‌اند.  

وی با تصریح بااینکه این نگاه کم‌توجهی به بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در نگاه دولت هم در نگاه مجلس وجود دارد، بیان کرد: در برنامه توسعه ششم، قانونی تصویب شد تا در قالب این قانون، سالانه 180 هزار میلیارد ریال به وزارت ورزش و جوانان جهت برطرف کردن مشکلات ورزشکاران کمک شود.  

داداشی با تأکید بااینکه بعضی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان ناکارآمد هستند و مردم و مسئولان ارشد شهرستان به ناکارآمدی این مدیران واقف هستند، افزود: بعضی از مدیران ناکارآمد و مدیران بالای 10 سال نیاز به جابه‌جایی دارند و به‌جای آن‌ها می‌توان از نیروهای جوان استفاده کرد. 

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون با همه مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان تعامل داشته‌ام، گفت: اگر در حوزه‌های مدیریتی کوتاهی، تخلف و اذیت شدن مردم را مشاهده کنم با مدیر خاطی و متخلف در چهارچوب قانون برخورد می‌شود.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حیف و میل شش میلیارد تومان در مسکن مهر آستارا

تاریخ:شنبه 25 شهریور 1396-07:43 ب.ظ

«ولی داداشی» در سومین نشست خود با خبرنگاران خبرگزاری ها و مطبوعات محلی شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار کرد :کلنگ احداث مسکن مهر 900 واحدی بندر مرزی آستارا در سال 1387 به زمین زده شد و ادعایی را که تعاونی های این مسکن ها دارند ، از همان بدو تأسیس تاکنون 400 میلیارد ریال برای آنجا خرج شده است.

وی با اشاره به اینکه کلاهبرداری آشکار و تخلفات بسیار شدیدی در این پروژه صورت گرفته است ، ادامه داد : تعداد واحدهای موجود در این پروژه ، 900 واحد می باشد ولی دست اندرکاران این تعاونی ها اعم از «کارگری، کارمندی و مشاغل آزاد» با حدود 1500 مشتری معامله انجام داده اند و باید بگوئیم که پروژه فوق 600 مالک واهی دارد.

وی وجود مشکلات مالی و حیف و میل در مبالغ تخصیصی را از دیگر مسایل پیش رو برشمرد و افزود : طبق برآورد اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان ، حدود 60 میلیارد ریال حیف و میل شده است .

داداشی با بیان اینکه تعاونی ها حدود 80 میلیارد ریال دیگر نیز بدهی دارند و چک های میلیاردی توسط این تعاونی ها توزیع شده است ، گفت : با قوه قضائیه برای رسیدگی سریع به این مسایل و برخورد حقوقی و کیفری با متخلفان نیز هماهنگی های لازم انجام شده است.

وی با تأکید بر اینکه بیشتر افرادی که از این واحد ها خرید کرده اند ، از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند ، تصریح کرد : با در نظر گرفتن این مهم ، بودجه 80 میلیارد ریالی برای اتمام مسکن مهر نیز دریافت کرده ام و با تشکیل کمیته تخصصی تلاش می شود تا این رقم در راستای تکمیل پروژه هزینه گردد.

دبیر کمیسیون اصل 90 در بخش دیگر سخنان خود از وضعیت پروژه فاضلاب شهری آستارا سخن گفت و توضیح داد : فاضلاب شهری آستارا در دو مقوله مجزای احداث تصفیه خانه و اجرای سیستم شبکه گذاری و لوله گذاری در حال انجام است که پیش از این ردیف بودجه ای برای تصفیه خانه تعریف شده بود ولی شبکه گذاری و لوله گذاری که اصلی ترین بخش اجرای پروژه می باشد ، فاقد این ردیف بودجه بود.

وی با بیان اینکه با پیگیری های یک ساله گذشته ، اعتبار ملی این بخش هم منظور گردید ، خاطر نشان کرد : در سنوات گذشته 5 شهر از شهرهای استان گیلان به عنوان شهرهای فاضلابی به بانک های جهانی معرفی شدند که متأسفانه نام «آستارا» با این وضعیت نیز در این لیست قرار نداشت.

وی اضافه کرد : با تلاش و پیگیری های مستمر ، نام آستارا در ردیف شهرهای پر تنش فاضلابی کشور قرار گرفت و 200 میلیارد ریال هم برای اجرای سیستم شبکه گذاری و لوله گذاری اختصاص یافت.

ولی داداشی در پایان با تأکید بر اینکه این پروژه برای تکمیل به 1500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و پروژه ای پنج ساله می باشد ، اضافه کرد : پروسه اداری اجرای این پروژه باید طی شود و پس از مشخص شدن پیمانکار ، پیش بینی می شود که کلنگ عملیات اجرای آن در سالجاری به زمین زده شود.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امام جمعه آستارا: دولت های اسلامی به کشتار مسلمانان میانمار اعتراض کنند

تاریخ:جمعه 24 شهریور 1396-07:23 ب.ظ

امام جمعه شهرستان آستارا گفت: قتل عام مسلمانان میانمار در میان سکوت مدعیان حقوق بشر صورت می گیرد و تنها راه حل آن، واکنش و اعتراض کشورها و دولت های اسلامی است.

  کاظم حافظ نیا در نماز جمعه آستارا در مصلی این شهرستان افزود: داعیه داران حقوق بشر به اعدام یک قاچاقچی بین المللی اعتراض می کنند اما در مقابل کشتار مسلمانان میانمار، سکوت کرده اند.
وی اضافه کرد: مسلمانان میانمار برادران دینی ما هستند و امت اسلامی باید با اتحاد و آگاهی از توطئه های دشمنان، به نسل کشی در میانمار عکس العمل نشان دهند.
حجت الاسلام حافظ نیا ادامه داد: ملت ایران با تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در مقابل زیاده خواهی ها و زورگویی های دنیای استکبار، ایستادگی کرده و خواهد کرد.
خطیب جمعه آستارا با اشاره به دیدار اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با مقام معظم رهبری، ادامه داد: اعضای این مجمع باید تفکرات امام خمینی (ره) و آرمان های انقلاب را سرلوحه امور خود قرار دهند.
حجت الاسلام حافظ نیا با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم گفت: عزاداری امام حسین (ع) به امت مسلمان ایران، روح تازه ای می بخشد و باید عزاداران با پرهیز از خرافه گری و بدعت در رثای اباعبدالله الحسین (ع) سوگواری کنند.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

همایش پیاده روی خانوادگی و پایان برنامه های فرهنگی در ساحل آستارا

تاریخ:جمعه 24 شهریور 1396-07:23 ب.ظ

در آستانه هفته دفاع مقدس، همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی با حضور جامعه ورزشی آستارا برگزار شد و برنامه های فرهنگی و هنری ستاد ساماندهی ساحل های این شهرستان در طرح سالمسازی سفیر امید به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار آستارا روز جمعه در آئین قرعه کشی همایش پیاده روی خانوادگی در سالن ورزشی انقلاب این شهرستان گفت: استقبال گرم مردم آستارا از همایش های فرهنگی ورزشی، نشانگر آگاهی و اشتیاق آنان به شرکت در مناسبت های مختلف است.
یونس رنجکش افزود: نقش ورزش در سلامت جامعه و ایجاد روحیه نشاط و شادابی انکار ناپذیر است و مردم شهرستان آستارا نیز توجه ویژه ای به این امر دارند.
وی اضافه کرد: ورزش همگانی بدون نیاز به سخت افزار ورزش، قابل انجام است و ماهیت فرهنگی و وحدت بخش دارد و رهبر معظم انقلاب اسلامی بر ترویج و توجه مسئولان به این ورزش در جامعه تاکید جدی دارند.
رنجکش اظهار کرد: طرح های خوبی در زمینه زیرساخت های ورزشی از جمله زمین های چمن در روستاها و استخرشنا در این شهرستان در حال انجام است.
در این آئین 11 دستگاه دوچرخه و 6 جایزه نقدی به قید قرعه به شرکت کنندگان اهدا شد.

**برگزاری 15 برنامه فرهنگی و هنری در نوار ساحلی آستارا
فرمانده سپاه ناحیه آستارا و دبیر کمیته فرهنگی ستاد ساماندهی ساحل های این شهرستان، شامگاه پنجشنبه در آئین اختتامیه این برنامه ها در طرح سالمسازی سفیر امید به خبرنگار ایرنا گفت: هنرمندان آستارا با اجرای 15 برنامه جذاب و متنوع در طرح سالمسازی سفیر امید، علاوه بر ایجاد فضای سالم و شاد، در مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن تلاش کردند.
سرهنگ جهانبخش آرمان افزود: تشکیل غرفه های هنرهای تجسمی و صنایع دستی، عفاف و حجاب، ایستگاه ورزش، سلامت، بهداشت و درمان، محصولات فرهنگی و عکس های شهدای آستارا در کنار این برنامه ها مورد استقبال مردم و مسافران قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی و هنری برای پنجمین سال متوالی در نوار ساحلی آستارا برگزار شد، اضافه کرد: خوشبختانه استقبال گردشگران و شهروندان از این برنامه ها در تابستان بی نظیر بود و از این ظرفیت باید برای اعتلای فرهنگ آستارا استفاده کرد.
شهرستان گردشگرپذیر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع و در 18 و نیم کیلومتر نوار ساحلی آن، سه محدوده طرح سالمسازی دریا ایجاد شده است.

**توقیف سه نفر شتر قاچاق در آستارا
رئیس شبکه دامپزشکی آستارا گفت: سه نفر شتر قاچاق در حین حمل از استان گلستان به شهرستان اردبیل، در ایستگاه بازرسی قلعه آستارا به اردبیل کشف و توقیف شد.
بهرام پورضرب روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این محموله قاچاق بدون مجوز قانونی با یک دستگاه نیسان حمل می شد که با همکاری نیروی انتظامی آستارا کشف و به شبکه دامپزشکی این شهرستان تحویل داده شد.
وی با اشاره به اینکه حمل دام بدون بارنامه، برگ خرید و مجوز دامپزشکی، قاچاق محسوب می شود، اضافه کرد: شترهای توقیف شده حدود 150 میلیون ریال ارزش دارند و در این رابطه یک نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.
وی اظهار کرد: با توجه به احتمال شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام، جلوگیری از حمل دام قاچاق اهمیت به سزایی دارد و شبکه دامپزشکی آستارا برای مقابله با این معضل تلاش می کند.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کاراته کاران شیتوریو ایران برای کسب مدال در المپیک 2020 ژاپن آماده اند

تاریخ:جمعه 24 شهریور 1396-07:22 ب.ظ

رئیس سبک شیتوریو شوکوکای کاراته ایران و غرب آسیا گفت: فدراسیون کاراته با برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی برای نونهالان، در تقویت سبک شیتوریو تلاش می کند و رزمی کاران این سبک در ایران، آمادگی کسب مدال در المپیک 2020 ژاپن را دارند.

  محمد متقیان نژاد عصر پنجشنبه در حاشیه برگزاری دوره آموزشی و سنجش آمادگی رزمی کاران سبک شیتوریوی کشور در آستارا افزود: سبک شیتوریو جزو چهار سبک شناخته شده کاراته در جهان است و خوشبختانه قهرمانان زیادی در کشور ما در این سبک در لباس تیم ملی مقام آورده اند.
وی با اشاره به اینکه تیم شیتوریوی کشور ما برای مسابقات آسیایی جاکارتای اندونزی در هفتم آبان ماه آماده می شود، اضافه کرد: بعد از مسابقات آسیایی به مسابقات جهانی انگلیس در اسفندماه اعزام خواهیم شد تا سهمیه ورودی المپیک 2020 ژاپن را کسب کنیم.
متقیان نژاد با بیان اینکه امسال برای نخستین بار مسابقات شیتوریوی کشور در بخش مردان و زنان برگزار شد، اظهار کرد: این مسابقات با شرکت یک هزار و یکصد بانوی ورزشکار در مشهد و یک هزار و 200 ورزشکار مرد در تهران برگزار شد و استقبال ورزشکاران از این سبک کاراته، نشانگر اهمیت آن است.
متقیان نژاد با اشاره به اینکه شهرستان آستارا از ظرفیت برگزاری مسابقات ملی و فرا ملی برخوردار است، افزود: در مهرماه سال آینده مسابقات شیتوریو شوکوکای را با حضور تیم هایی از کشورهای حاشیه دریای خزر در آستارا برگزار خواهیم کرد.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جمعیت هلال احمر گیلان برای ساخت بیمارستان در آستارا برنامه ریزی می کند

تاریخ:جمعه 24 شهریور 1396-07:22 ب.ظ

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: ساخت بیمارستان در آستارا به منظور پذیرش بیماران داخلی و خارجی و رونق گردشگر درمانی، در دستور کار این جمعیت قرار دارد.

  مهدی ولی پور در دیدار با فرماندار این شهرستان در فرمانداری آستارا گفت: نگاه ویژه فرمانداری آستارا به هلال احمر نقش مهمی در پیشبرد هدف های سازمانی این جمعیت دارد و برای تقویت امکانات امداد و نجات در آستارا تلاش می کنیم.
وی اضافه کرد: برنامه ششم توسعه ظرفیت بسیار خوبی را برای جمعیت هلال احمر ایجاد کرده و مسائلی نظیر تاب آوری، آموزش های عمومی و ایجاد سرمایه اجتماعی به عنوان ماموریت های هلال احمر تعریف شده است.
فرماندار آستارا نیز در این نشست گفت: تلاش های اعضای جمعیت هلال احمر و داوطلبان آن در حوزه های مختلف قابل تقدیر است و مسئولان با توجه به اشرافیت در حوزه های ماموریتی، می توانند خدمات شایسته ای ارائه کنند.
یونس رنجکش اعتماد عمومی به جمعیت هلال احمر را سرمایه ارزشمند اجتماعی خواند و افزود: نیازمند حضور پررنگ تر هلال احمر در این شهرستان هستیم و در آموزش عمومی می تواند نقش مهمی ایفا کند.
وی خواستار پشتیبانی بیشتر از جمعیت هلال احمر آستارا شد و اضافه کرد: راه اندازی خانه های هلال در روستاهای آستارا از اقدامات خوب جمعیت هلال در این شهرستان است و با توجه به ظرفیت های موجود، جمعیت هلال احمر آستارا باید در حوزه گردشگر درمانی نیز وارد عمل شود.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تولید زباله در آستارا از مرز هشدار گذشت/ضرورت تبدیل پسماند به کود

تاریخ:جمعه 24 شهریور 1396-07:21 ب.ظ

رئیس شورای اسلامی آستارا گفت: میزان پسماند این شهر بالاتر از حد استاندارد کشور و جهان بوده و از مرز هشدار گذشته و برای حل این مشکل، از سرمایه گذاری در ساخت کارخانه تولید کود از زباله استقبال و حمایت می کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا سروش وظیفه در جلسه علنی شورا در ساختمان شورای اسلامی آستارا افزود: سرانه تولید روزانه زباله در کشور حدود 600، در جهان 250 تا 300 گرم و در آستارا حدود یک و نیم کیلوگرم است که برای کاهش این رقم در آستارا باید کار فرهنگی شود.
وی اضافه کرد: به علت بالا بودن سطح آب های زیر زمینی، شیرابه زباله های دفن شده در نوار ساحلی آستارا باعث تهدیدات زیست محیطی می شود و شورای اسلامی شهر از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ارائه و اجرای طرح دفع بهداشتی زباله حمایت می کند.
شهرام دولت ترکپور دیگر عضو شورای اسلامی شهر آستارا نیز در این جلسه گفت: یک سرمایه گذار بخش خصوصی برای احداث کارخانه تولید کود از زباله در محدوده 15 هکتاری محل دفن زباله این شهرستان اعلام آمادگی کرده است.
وی میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی برای این کارخانه را 100 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: جلسه ای با حضور این سرمایه گذار برگزار خواهد شد تا این طرح به زودی با همکاری شهرداری آستارا اجرا شود.
شهردار آستارا نیز در این جلسه با بیان اینکه شهرداری آماده همکاری در اجرای طرح یاد شده است، تصریح کرد: ساماندهی محل دفن زباله در این سال ها در دستور کار شهرداری قرار گرفته ولی با اجرای طرح جدید علاوه بر دفع بهداشتی زباله، اشتغالزایی نیز خواهد شد.
جواد معیتی با اشاره به اینکه بهسازی حاشیه تالاب استیل با رعایت شرایط زیست محیطی در دستور کار شهرداری آستارا قرار دارد، افزود: 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای بهسازی تالاب استیل آستارا اختصاص یافته است.
وی با تقدیر از حمایت فرمانداری از اجرای طرح بهسازی تالاب استیل اظهار کرد: زباله مهم ترین عامل تهدید تالاب استیل است و با بهسازی حاشیه آن علاوه بر جذب گردشگر، محیط تالاب پاکیزه خواهد ماند.
تالاب استیل آستارا با 138 هکتار وسعت در هفت کیلومتری شهر آستارا، مأمن جوجه آوری بیش از چهار هزار و 500 قطعه پرنده باکلان کوچک و اگرت و جزو مناطق شکار ممنوع است.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آستارا خبر داد تدوین 126 برنامه سپاه آستارا در هفته دفاع مقدس

تاریخ:جمعه 24 شهریور 1396-03:48 ب.ظ

سرهنگ پاسدار جهانبخش آرمان ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار کرد: امسال برای هفته دفاع مقدس، 126 برنامه تدوین‌شده که در سطح ناحیه، حوزه‌ها، پایگاه‌های مقاومت، کانون‌های تخصصی و اقشاری بسیج به مرحله اجرا درمی‌آید. 

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آستارا با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس امسال با ایام محرم تقارن پیداکرده است، تصریح کرد: به همین علت تمام برنامه‌های هفته دفاع مقدس رنگ و بوی حسینی دارد و اولین برنامه هفته دفاع مقدس راه‌اندازی هیئت عزاداری از روبه‌رو سپاه تا محل مصلا نماز جمعه است. 

وی بابیان اینکه بیمارستان صحرایی در سطح استان گیلان تنها در دو یا سه شهرستان برپا می‌شود، خاطرنشان کرد: این بیمارستان از 30 شهریورماه جاری به مدت چهار تا پنج روز در روستای قره‌سو بخش لوندویل با حضور تمام پزشکان متخصص، پیراپزشکان، سونوگرافی و اکوی قلب برپا می‌شود.  

آرمان اعزام رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به مدارس شهری و روستایی جهت خاطره گویی را از دیگر برنامه‌های محوری هفته دفاع مقدس دانست و بیان کرد: این اقدام با همکاری آموزش‌وپرورش، بسیج دانش‌آموزی و بسیج کانون پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت برگزار می‌شود. 

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آستارا شعار امسال هفته دفاع مقدس را «من انقلابی‌ام» دانست و افزود: یک دبستان و یک مهدکودک با رویکرد قرآنی، یک واحد مسکن مددجویی و آزمایشگاه و دستگاه اکوی قلب درمانگاه سیدالشهدا قرار است امسال در طول هفته دفاع مقدس افتتاح شوند. 

وی یکی از برنامه‌های محوری هفته دفاع مقدس را مسابقات چهارجانبه فوتبال پیشکسوتان تحت عنوان جام شهدای مدافع حرم با حضور تیم‌های منتخب ملوان بندرانزلی، شهرداری رشت، منتخب آستارا و منتخب چوکای تالش دانست و گفت: این مسابقات روزهای 26 و 29 شهریورماه جاری برگزار می‌شوند. 

آرمان یادواره شهدای ورزشکار در دانشگاه آزاد، برنامه یاد یاران انقلاب در قالب تجمع اصناف و بازاریان در مزار شهدا، یادواره شهدای مدافع حرم، یادواره شهدای زن، مسابقات ورزشی، فرهنگی، علمی و اجرای صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در میدان صبحگاه سپاه را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس دانست. 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تولید زباله در آستارا از مرز هشدار گذشت/ضرورت تبدیل پسماند به کود

تاریخ:پنجشنبه 23 شهریور 1396-04:12 ب.ظ

رئیس شورای اسلامی آستارا گفت: میزان پسماند این شهر بالاتر از حد استاندارد کشور و جهان بوده و از مرز هشدار گذشته و برای حل این مشکل، از سرمایه گذاری در ساخت کارخانه تولید کود از زباله استقبال و حمایت می کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا سروش وظیفه در جلسه علنی شورا در ساختمان شورای اسلامی آستارا افزود: سرانه تولید روزانه زباله در کشور حدود 600، در جهان 250 تا 300 گرم و در آستارا حدود یک و نیم کیلوگرم است که برای کاهش این رقم در آستارا باید کار فرهنگی شود.
وی اضافه کرد: به علت بالا بودن سطح آب های زیر زمینی، شیرابه زباله های دفن شده در نوار ساحلی آستارا باعث تهدیدات زیست محیطی می شود و شورای اسلامی شهر از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ارائه و اجرای طرح دفع بهداشتی زباله حمایت می کند.
شهرام دولت ترکپور دیگر عضو شورای اسلامی شهر آستارا نیز در این جلسه گفت: یک سرمایه گذار بخش خصوصی برای احداث کارخانه تولید کود از زباله در محدوده 15 هکتاری محل دفن زباله این شهرستان اعلام آمادگی کرده است.
وی میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی برای این کارخانه را 100 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: جلسه ای با حضور این سرمایه گذار برگزار خواهد شد تا این طرح به زودی با همکاری شهرداری آستارا اجرا شود.
شهردار آستارا نیز در این جلسه با بیان اینکه شهرداری آماده همکاری در اجرای طرح یاد شده است، تصریح کرد: ساماندهی محل دفن زباله در این سال ها در دستور کار شهرداری قرار گرفته ولی با اجرای طرح جدید علاوه بر دفع بهداشتی زباله، اشتغالزایی نیز خواهد شد.
جواد معیتی با اشاره به اینکه بهسازی حاشیه تالاب استیل با رعایت شرایط زیست محیطی در دستور کار شهرداری آستارا قرار دارد، افزود: 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای بهسازی تالاب استیل آستارا اختصاص یافته است.
وی با تقدیر از حمایت فرمانداری از اجرای طرح بهسازی تالاب استیل اظهار کرد: زباله مهم ترین عامل تهدید تالاب استیل است و با بهسازی حاشیه آن علاوه بر جذب گردشگر، محیط تالاب پاکیزه خواهد ماند.
تالاب استیل آستارا با 138 هکتار وسعت در هفت کیلومتری شهر آستارا، مأمن جوجه آوری بیش از چهار هزار و 500 قطعه پرنده باکلان کوچک و اگرت و جزو مناطق شکار ممنوع است.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان، جزو 20 شهر گردشگرپذیر کشور است و روزانه حدود 100 تن زباله در این شهرستان تولید و در نزدیک ساحل خزر دفن می شود.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نعمت یاورپور بعنوان شهردار لوندویل آستارا انتخاب شد

تاریخ:چهارشنبه 22 شهریور 1396-11:09 ق.ظ

مجید لطافتی شامگاه سه شنبه با اعلام این خبر به خبرنگار  گفت: پس از آغاز به کار دوره پنجم شورای اسلامی شهر لوندویل از بین پنج نامزد سرپرستی شهرداری این شهر، پریوش برقی به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شده بود و شورای اسلامی با بررسی سوابق اجرایی 16 داوطلب تصدی شهرداری لوندویل، پنج نفر را به عنوان نامزد نهایی انتخاب کرد و نعمت یاورپور با اکثریت آرا به عنوان شهردار انتخاب شد.
وی اضافه کرد: اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر لوندویل از شهردار جدید انتظار دارند علاوه بر تعامل با شورا در توسعه همه جانبه شهر قدم بردارد و ظرفیت های گردشگری لوندویل را با هدف اشتغال جوانان در محوریت برنامه های خود قرار دهد.
وی اظهار کرد: تهیه طرح جامع شهری لوندویل نیز در دستور کار شورای اسلامی و شهرداری لوندویل قرار خواهد گرفت.
نعمت یاورپور دانشجوی دکترای علوم سیاسی است و از سال 92 تا پایان سال 94 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آستارا بود.
شهر لوندویل، مرکز بخش لوندویل شهرستان آستارا با بیش از 12 هزار نفر جمعیت در محور آستارا- تالش واقع شده است و شورای اسلامی این شهر پنج عضو اصلی دارد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و 2 بخش مرکزی و لوندویل در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSHHG5VbIEb0HcDBr3rqP_v7ZgymsNmwx7qD-b_F0i8HctdRb-GFw



داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آغاز آزادسازی حریم رودخانه مرداب آستارا

تاریخ:چهارشنبه 22 شهریور 1396-11:08 ق.ظ

شهردار آستارا گفت: آزادسازی حریم رودخانه مرداب با هدف کاهش بار ترافیک مرکز این شهر آغاز شده و در این راستا، حدود 10 بنای ساخته شده در حریم رودخانه تخریب خواهد شد.

جواد معیتی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: حریم رودخانه یاد شده به طول 300 متر و به عرض 11 متر در حد فاصل پل عابر پیاده کوی ستارخان به سمت خیابان عباسیه شمالی، آزاد می شود و به شهروندان توصیه می شود با عوامل شهرداری همکاری کنند.
وی همچنین از آغاز احداث جوی و جدول گذاری به طول یک کیلومتر در محدوده چهار راه فارابی و تکمیل کانال بتنی خیابان رجایی آستارا با هدف هدایت آب های سطحی خبر داد و بیان کرد: با توجه آغاز فصل پاییز و بارش باران، با اجرای این طرح از آبگرفتگی در معابر جلوگیری خواهد شد.
وی افزود: طرح های یاد شده در مجموع با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال اجرا می شود و تا دهه فجر امسال تکمیل خواهد شد.
شهر آستارا با یک هزار هکتار وسعت، دارای 51 هزار و 579 نفر جمعیت است و رودخانه مرداب از مرکز آن عبور می کند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندارآستارا: شورای اسلامی و شهردار جدید در عمران شهری تحول آفرین باشند

تاریخ:چهارشنبه 22 شهریور 1396-11:08 ق.ظ

فرماندار آستارا گفت: شورای اسلامی آستارا با توجه به تغییر رویکردی که به واسطه انتخاب مردم در آن ایجاد شده ، باید با همراهی شهردار جدید در عمران این شهر تحول اساسی ایجاد کند.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا ، یونس رنجکش در نشست با رئیس شورای اسلامی و شهردار شهر آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: فرمانداری آستارا برای حمایت از طرح ها و برنامه های شورای اسلامی و شهرداری این شهر برای اجرای برنامه های مدیریت شهری از آمادگی لازم برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر در انجام مصوبات خود باید مر قانون را در نظر بگیرد، اظهار کرد: آنچه برای ما اهمیت دارد، اجرای قانون است و اعضای شورا باید طرح ها و پیشنهادات خود را بر اساس قانون، تصویب و شهرداری نیز نظر شورا را عملی کند.
وی تصریح کرد: در شهر آستارا ظرفیت های بالقوه ای وجود دارد و مدیریت شورا می‌تواند نقش مهمی در بالفعل کردن ظرفیت ها داشته باشد.
رنجکش همکاری و هماهنگی شورای اسلامی و شهردار آستارا را رمز موفقیت مدیریت شهری عنوان کرد و خواستار تعامل و همکاری های لازم در این زمینه شد.
سروش وظیفه رئیس شورای اسلامی شهر آستار نیز در این نشست گفت: به دنبال توسعه و رفع مشکلات شهر آستارا هستیم و باید در کنار یکدیگر و بر اساس سیاست های کلان مدیریت عالی شهرستان گام برداریم تا به توسعه پایدار دست یابیم.
شهر آستارا با یک هزار هکتار وسعت، دارای 51 هزار و 579 نفر جمعیت است و شورای این شهر هفت عضو اصلی دارد.
بر اساس گزارش دیگری از روابط عمومی فرمانداری آستارا، یونس رنجکش فرماندار این شهرستان در نشست با نائب رئیس فدراسیون نجات غریق کشور در فرمانداری این شهرستان گفت: فدراسیون نجات غریق می تواند با آموزش افراد علاقمند به حرفه نجات غریق و افزایش توان حرفه ای آنها، زمینه های اشتغال پایدار را در این حوزه فراهم کند.
وی افزود: خوشبختانه با توجه به حساسیت های وزارت کشور شاهد ساماندهی ساحل ها هستیم و خدمات در ساحل نیز به شدت مورد توجه قرار دارد اما نیازمند حمایت های بیشتر و پشتیبانی‌های مناسب تری هستیم.
فرماندار آستارا با تقدیر از ناجیان غریق فعال در طرح‌های سالم‌سازی و مناطق خطر آفرین این شهرستان یادآور شد: با توجه به برنامه ریزی های هیات نجات غریق آستارا در تابستان امسال، ده ها نفر از هموطنانمان از غرق شدن نجات یافته است.
وی ادامه داد: آمادگی نسبی ناجیان غریق از مهمترین محورها در بحث پیشگیری از حوادث دریایی برای گردشگران است و تلاش کرده ایم با هماهنگی هیات های نجات غریق، افراد علاقمند آموزش ببینند.
وی گفت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده در شهرستان آستارا حقوق ناجیان غریق تا پایان مرداد ماه از سوی مدیران طرح های سالمسازی پرداخت شده و هیات نجات غریق آستارا اگر مشکلی در این زمینه دارد، به فرمانداری اعلام کند.
بهروز اسفندیاری نائب رئیس فدراسیون نجات غریق ایران نیز در این نشست گفت: آستارا از شهرهای مهم ساحلی است و گردشگران بسیاری هرساله در ساحل های این شهرستان حضور پیدا می‌کنند و آمادگی ناجیان غریق نقش مهمی در پیشگیری از حوادث دریایی دارد.
وی افزود: این شهرستان قابلیت تبدیل به قطب ورزش های آبی و مسابقات شنا و نجات غریق را دارد و در صورت آمادگی این شهرستان، می توانیم میزبانی این مسابقات را به آستارا بدهیم.
شهرستان گردشگرپذیر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع و در 18 و نیم کیلومتر نوار ساحلی آن، سه محدوده طرح سالمسازی دریا ایجاد شده است.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جمع آوری دو و نیم تن زباله از تالاب استیل آستارا

تاریخ:چهارشنبه 22 شهریور 1396-11:07 ق.ظ

جمعی از دوستداران طبیعت، اعضای تشکل های مردمی و ماموران یگان حفاظت محیط زیست آستارا از محدوده تالاب استیل این شهرستان، دو و نیم تن زباله جمع کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا روز سه شنبه در حاشیه این آئین به خبرنگار ایرنا گفت: بیشترین زباله های رها شده توسط مردم و گردشگران ظروف یکبار مصرف، پلاستیک و بطری بود و به تدریج سبب به هم خوردن فرآیندهای طبیعی و اختلال در محیط زیست تالاب می شود.
محمد رضا روشنی با بیان اینکه پاک نگهداشتن محیط زیست و پرهیز از آلودگی و انباشت زباله در طبیعت از آموزه های ایرانی و اسلامی است، افزود: رسانه ها، سازمان های مردم نهاد، دستگاه های مسئول و افرادی که دغدغه زندگی پاکیزه و حیات سالم را دارند، باید به ترویج این آموزه ها بپردازند.
وی اجرای اینگونه برنامه ها را در نهادینه کردن فرهنگ حفاظت محیط زیست موثر دانست و افزود: متاسفانه لاستیک خودروهای سنگین نیز در محدوده تالاب استیل رها می شود و رانندگان باید از تعویض روغن و لاستیک خودرو در محدوده تالاب خودداری کنند.
تالاب استیل با 138هکتار وسعت در هفت کیلومتری شهر آستارا، مأمن جوجه آوری بیش از چهار هزار و 500 قطعه پرنده باکلان کوچک و اگرت، منطقه ای شکار ممنوع و از جاذبه های گردشگری آستاراست.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان، جزو 20 شهر گردشگرپذیر کشور است.

**راهیابی اثر هنرمند آستارایی به بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم تهران
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر آستارا از راهیابی مستند زیر بال های کاسپین ساخته بابک مجیدی از این شهرستان به بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم تهران خبر داد.
ابوطالب جوان روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: هفت هزار و 444 فیلم در 2 بخش ملی و بین المللی به سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ارسال شد و حدود یکصد اثر برای رقابت در بخش مسابقه جشنواره انتخاب شد.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره از 25 تا 30 مهرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد، افزود: فیلم های مستند، داستانی، پویانمایی و تجربی از بخش های این جشنواره بین المللی است و با هدف ارتقای دانش سینما، رقابت سازنده فیلم‌سازان، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان سینمای مستقل، بازاریابی داخلی و خارجی فیلم کوتاه، برگزار خواهد شد.
مجموعه مستند زیر بال‌های کاسپین، آخرین ساخته بابک مجیدی با موضوع محیط زیست و حیات وحش شمال ایران به سفارش خانه مستند در چهار قسمت 50 دقیقه ای تولید و علاوه بر پخش از شبکه مستند سیما، به مدت یک هفته در سینما فلسطین تهران اکران شده است.
این فیلم پس از معرفی حیات وحش استان های گیلان، مازندران و گلستان، به آسیب های تهدید کننده جانداران و زیستگاه‌های آنها می‌پردازد.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درخواست رسیدگی و حكم شهادت جانباز 65 درصد هشت سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی دارستانی ( شادروان )

تاریخ:پنجشنبه 16 شهریور 1396-10:53 ق.ظ

بنام خدا

 ریس جمهور محترم اسلامی ایران - دكتر روحانی

 

 سلام علیكم  احتراما به استحضار عالی می رساند

 موضوع : درخواست رسیدگی و حكم شهادت  جانباز 65 درصد هشت سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی   دارستانی ( شادروان )

 

 جانباز 65 درصد  بسیجی هست سال دفاع مقدس حاج اسدالله اسدی (59 تا 63) بعداز بارها جانبازی  در سال 1363 رسما  بعلت بیماری در اثر جانبازی خانه نشین و زمین گیر شد و هر روز بستری بود یا در خانه افتاده بود  و تاكنون دوبار بخاطر وخامت جانبازی در زمان جنگ به آلمان اعزام شد.

بعداز سالها زمین گیری و كار افتادگی كلی  و بستری در بیمارستان  در سال 1388 مهرمان به لقا الله پیوست.

در زمان بعلت اعمال نفوذ نماینده سابق و جریان انحرافی-تیم مشایی  -( چون من وبلاگ نویس و روز نامه نگار شناخته شده بودم علیه ایشان می نویشتم) پرونده را ناقض دادند به كمیسیون ماده 15 بنیاد حكم شهادت ایشان صادر نشد. حتی سه برگ اصلی كه اثابت می كرد وی در اثر جانبازی فوت شده در پرونده  بنیاد نبود با نامه بنیاد بعداز  كمیسیون ماده 15 بنیاد با نامه بنیاد از بیمارستان  شفا وایثار اردبیل گرفتم...و نامه و گواهی دكتر دولتی كه تایید نموده بود  ایشان در اثر ات جانبازی  فوت شده را نفرستاده بود ند و من بعداز دوباره از دكتر زمان  فوت  كه بیمارستان  دولتی بودم گرفت.

1-      گواهی پزشك بیمارستان  دولتی آستارا فوت بر اثر جانبازی  2 برگ( تاریخهای 25/11/90  و2/11/89 ) كه به كمیسیون نفرستاده بودند دوباره گرفتم 

2-       مدارك بستری موج گرفتگی و اعصاب و روان  به شماره نامه 11321/10/3-17/11/89(دوبرگ) كه در پرونده بنید نبود

3-      مدارك بیمارستان ایثار بنیاد شهید تخصصی اعصاب و روان اردبیل  نامه شماره 20311/13/5506 -3/11/89 هشت برگ سابقه بستری  موج گرفتگی ..كه در پرونده جانبازی پدرم نبودند

هر سه نامه را بعلت نبودن سوابق با نامه بنیاد شهید  گرفتم..اما به كمیسیون ماده 15 ارسال نشده است

درخواست رسیدگی بعداز سالها اعمال نفوذ در عدم صدور حكم شهادت جانباز 65 درصد  بسیجی هشت سال دفاع مقدس  با توجه به مدارك موثق  و تایید دكتر بیمارستان مرگ بر اثر جانبازی ..درخواست حكم شهادت ایشان را از طرف  10 نفرفرزندان آن مرحوم   و خانواده را دارم..

 

 

 

با تشكر  اسماعیل اسدی دارستانی  (فرزند جانباز 65 درصد حاج اسد الله اسدی دارستانی شادروان )

09119812795

آدرس :  گیلان – آستارا – روستای سیبلی – كوچه بوستان جنوبی – پلاك 41  كد پستی 14444-43951

 







داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه یك نویسنده و محقق و فعال حقوق بشر و رو زنامه نگار و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به ریس جمهور محترم ایران دكتر روحانی

تاریخ:پنجشنبه 16 شهریور 1396-10:53 ق.ظ

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به ریس جمهور محترم ایران دكتر روحانی  
dardnews.ir       astaranews1.ir

جناب آقای دكتر روحانی ریس جمهوری ایران   
 
با سلام    پیرو نامه های قبلی و نامه  های قبلی خدمت جنابعالی 

  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  میزان تحصیلات  فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش است  .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن سه نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم .....   تاكنون میلیون ها تومان بخاطر اقساط  وام های كه برای دیگران ضامن ایستادم  قرض كردم و دادم و توان خرید یك نان ندارم تنها منبع در آمد من ماشین ام بود كه مسافر كشی می كردم آنهم بخاطر  ضامن بودن فروختم قسط وام گیرنده در بانك انصار را دادم  و چند روز هم حقوقم توقیف كامل شده بود مجبور شدم یك میلیون وپنجاه هزار تومان  قسط وام گیرنده كه ضامن اش بودم  سود بگیریم بدهم و تاكنون هشت میلیون بخاطر اینكه زندان نروم  بخاطر وام های  كه ضامن ایستاده بودم سود كردم خلاصه ریس جمهور عزیز وضعیت مالی من اسفناك حتی قادر نیستم نان  خالی برای  زن و فرزندم بخرم با قرض و... زندگی  می كنم .

   برای استخدام در اسکله بندر  آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و استاندار گیلان   نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(ماهها ست به شما واستاندار گیلان و فرماندار  شهرستان  آستارا و نماینده آستارا و امام جمعه  و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم ( خواهشمند است دستور فرمایید  مرا در اسلكله بندر آستارا استخدام كنند ....حتی خدماتی    ...  ) 

در انتخابات 1392  و امسال فعال ستادی و حامیان دكتر روحانی بودم و در فضای مجازی برای دكتر روحانی  فعالیت می كردم
 
با تشکر

 اسماعیل اسدی دارستانی 

درجه دار بازنشسته ارتش و  نویسنده و محقق( پنج كتاب ) و فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز   و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار و مستند ساز   از  آستارا   استان گیلان  09119812795




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه یك روز نامه نگار و فعال حقوق بشر و محیط زیست به ریس جمهوری محترم ایران

تاریخ:پنجشنبه 16 شهریور 1396-10:52 ق.ظ

نامه یك روز نامه نگار و فعال حقوق بشر و محیط زیست   به ریس جمهوری محترم ایران


 بنام خدا
ریس جمهور محترم ایران جناب آقای روحانی
موضوع : درخواست رسیدگی و صدور مجوز سایت درد نیوز dardnews.ir        حق زندگی و كار و حیات را دولت از من سلب كرده است  دیگر افسرده و بیمارم شده ام

 با سلام
 من هفده سال است روزنامه نگار و فعالیت سایت خبری درد نیوز دارم 
1- دو بار تشكیل پرونده دادم در وزارت ارشاد درخواست هفته نامه آبادگران شمال دادم با اینكه  گواهی عدم سو پیشنه
و پرونده ام تكمیل بود  پرونده ام را در معاونت مطبوعاتی هیات نظارت بر مطبوعات رد صلاحیت  كردند مجوز ندادند كتبا بمن ابلاغ كردند
2- در خصوص سایت درد نیوز dardnews.ir    كه از سال 1379 فعالیت خبری می كنم   در سایت وزارت ارشاد ثبت نام كردم و تشكیل پرونده دادم با اینكه چند بار
وزارت خانه ای و یك ارگان  دخالت و كارشكنی می كرد به كمیسیون هیات نظارت بر مطبوعات رفت  با اینكه من گواهی عدم سو پیشنه داشتم  ارائه داده بودم صلاحیتم رد شد
 ریس جمهور عزیز در انتخابات قبلی و فعلی من طرفدار شما بودم   ..شغل من روز نامه نگاری و سایت است از این طریق در آمد دارم  چرا به شغلی كه من علاقه دارم و هفده سال سابقه دارم با اعمال نفوذ یك وزارت خانه و یك ارگان بدون سند و مدرك فقط با گزارشات كذب  نمی گذارنند مجوز حتی یك سایت را بگیریم كه از سال 1379 دارم كار می كنم  آیا حق حیات و زندگی من در این مملكت ندارم .
بخاطر محروم كردن وزارت ارشاد  از روز نامه نگاری و سایت بعداز هفده سال  از مسئولان شهرستان آستارا  واستانداری گیلان درخواست كردم حالا  كه نمی گذارید
من به شغلی كه علاقه دارم  ادامه بدهم  مرا در اسكله بندر آستارا استخدام كنند  آنهم قبول نكردند آنهم  اعمال نفوذ می كنند نگذشتند( حتی همان وزارت خانه و ارگان طبق قانون باید حكم شهادت پدرم صادر می شد اعمال نفوذ كرد    چون پدر جانباز 65درصد من بود جرمش فقط پدر من بود )و هزاران بلا سرم آوردند تاكنون حق حیات را از من سلب كردند .......
 ریس جمهور محترم پس من چطور زندگی  و نان در بیاورم  چون یك روز نامه نگار منتقد و فعال حقوق بشر  و محیط زیست هستم  مرا از زندگی كردن و حق حیات محروم كردن
 درخواست دارم  كار كه نمی دهید حداقل مجوز سایت درد نیوز مرا وزارت ارشا د بدهد از سال 1379 من در بعنوان فعالیت خبری و تحلیلی می كنم
 با تشكر  اسماعیل اسدی دارستانی       رو زنامه نگار و وبلاگ نویس با هفده سال سابقه  و نویسنده و محقق پنج كتاب .و فعال حقوق بشر و محیط زیست
فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس: دولت حقوق پزشکان خانواده را پرداخت نمی‌کند/ در شهرستان‌ها تجهیزات پزشکی کافی وجود ندارد

تاریخ:پنجشنبه 16 شهریور 1396-10:48 ق.ظ

ولی داداشی عصر امروز در مراسم بزرگداشت روز پزشک و روز داروساز در هتل اسپینان این شهرستان اظهار کرد: دولت در طرح تحول نظام سلامت با کسر بودجه مواجه شده بود و خیلی از پزشکان خانواده نتوانستند به‌حق و حقوق خود برسند.

 

وی با اشاره به اینکه مطالبات خیلی از پزشکان خانواده هنوز باقی‌مانده و بسیاری از آن‌ها به دلیل داشتن معوقات پرداخت‌نشده از خدمت به‌عنوان پزشک خانواده انصراف دادند، تصریح کرد: مردم به پزشکان خانواده نیاز دارند و امیدواریم جای این عزیزان در آینده پر شود.

 

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در این شهرستان و دیگر شهرستان‌های کشور تجهیزات آن‌چنانی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: تجهیزات درمانی در شهرستان‌های کل کشور نسبت به پایتخت و مراکز استان‌ها بسیار پایین است.

 

داداشی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم کسورات موجودی که در سیستم بهداشتی و درمانی شهرستان آستارا وجود دارد تأمین شود، بیان کرد: دستور استقرار سی‌تی‌اسکن از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گرفته‌شده و تا سه ماه آینده پس از سربکوبی مکان آن در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان مستقر می‌شود.

 

امام‌جمعه آستارا نیز در مراسم مذکور با اشاره به اینکه نام پزشک از نام خدا گرفته‌شده است و این اهمیت کار پزشکان را نشان می‌دهد، اظهار کرد: بین طبابت و فقه ارتباط تنگاتنگی وجود دارد و مسائل دینی مردم ازجمله روزه گرفتن درگرو تصمیم پزشکان است.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا بابیان اینکه پزشکان جامعه اسلامی باید ارتباط بین طبابت و فقه را جدی بگیرند، تصریح کرد: مسائل دینی مردم در دستان پزشکان است اگر پزشکان به مسائل فقهی آگاهی نداشته باشند مردم در مسائل شرعی با مشکل مواجه می‌شوند.

 

امام‌جمعه آستارا با اشاره به اینکه در بحث مسائل درمانی و بهداشت این شهرستان مشکلات زیادی وجود دارد که این مشکلات با تلاش تمام مسئولین ذی‌ربط برطرف می‌شود، خاطرنشان کرد: امکانات درمانی موجود در شهرستان آستارا جوابگوی مردم این شهرستان نیست.

 

فرماندار شهرستان آستارا نیز در مراسم مذکور بابیان اینکه پزشکان در حوزه مداوای جسم و جان انسان‌ها نقش تأثیرگذاری ایفا می‌کنند، اظهار کرد: اگر بخواهیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم به انسان‌های سالم نیاز داریم و انسان سالم در دستان پزشک است.

 

یونس رنجکش کیسمی با اشاره به اینکه یک بخش از بار جبران درمان جامعه بر دوش پزشکان است، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در حوزه نظام سلامت در تلاش است تا دردهای مردم را کاهش داده و بیماران جزء درد و رنج بیماری به چیز دیگری فکر نکنند.

 

وی با تصریح بااینکه با توجه به پیگیری‌های دولت گام‌هایی در بحث حوزه درمان شهرستان آستارا برداشته‌شده است و افتتاح بیمارستان 132 تختخوابی این شهرستان یکی از این اقدامات بود، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان وعده‌هایی مبنی بر تکمیل کادر درمانی بیمارستان فوق داده است.

 

به گزارش فارس، در مراسم بزرگداشت روز پزشک و روز داروساز حدود 28 نفر از پزشکان، داروسازان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا تجلیل شدند. شعرخوانی توسط «اکبر اکسیر» و «داوود ملک‌زاده»، اجرای نمایش طنز و موسیقی از دیگر بخش‌های این مراسم بود.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

موافقت وزارت بهداشت با راه اندازی بخش ام.آر.آی در بیمارستان آستارا

تاریخ:پنجشنبه 16 شهریور 1396-10:48 ق.ظ

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با راه اندازی بخش ام.آر.آی در بیمارستان این شهرستان موافقت کرده و ظرف سه ماه آینده دستگاه سی تی اسکن نیز در آن راه اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ولی داداشی غروب چهارشنبه در آئین تجلیل از پزشکان نمونه آستارا در هتل اسپیناس این شهرستان افزود: واحدهای درمانی 25 شهر کشور به سی تی اسکن مجهز است و با پیگیری های انجام شده، نمونه ای از این دستگاه با هزینه ای بالغ بر 150میلیارد ریال ظرف سه ماه آینده تهیه و در بیمارستان آستارا راه اندازی خواهد شد.
وی بیان کرد: با توجه به وجود جمعیت شناور گردشگر در آستارا راه اندازی دستگاه های مجهز بهداشت و درمان در این شهرستان ضروری است و امیدواریم با توجه به رضایت مردم از طرح تحول سلامت، چالش های مالی دولت در خصوص آن طرح برطرف شود.
داداشی با بیان اینکه برخی پزشکان متخصص در ماه های اخیر به علت تعویق مطالبات، آستارا را ترک کرده اند، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت باید جهت برطرف کردن خلاء های درمانی این شهرستان همت کنند.
فرماندار آستارا نیز در این آئین گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت علاوه بر کاهش حدود 80درصد هزینه درمانی مردم، برای تجهیز و افزایش کیفیت خدمات، اقدام های خوبی انجام شده است.
یونس رنجکش تکمیل بیمارستان 132 تختخوابی آستارا را نمونه ای از این اقدامات خواند و افزود: مردم به خوبی نتایج اجرای طرح تحول سلامت را لمس کرده اند و کمبود پزشک متخصص در آستارا تا پایان شهریورماه برطرف خواهد شد.
وی ادامه داد: بسترهای گردشگری سلامت در آستارا فراهم است و امیدواریم رونق این صنعت، به پویایی اقتصاد این شهرستان کمک کند.
امام جمعه شهرستان آستارا هم در این آئین گفت: در اهمیت و جایگاه حرفه مقدس پزشکی، همین بس که آنها به عنوان امین و محرم اسرار بیماران هستند و در مواقع بیماری و بحران، خالصانه وارد عمل می شوند.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: از پزشکان خواستاریم حال فقرا و اقشار نیازمند جامعه را با رعایت انصاف، بیش از پیش دریابند.
اجرای میان پرده کمدی، قطعات موسیقی، شعرخوانی اکبر اکسیر شاعر برجسته آستارا و تجلیل از پزشکان نمونه این شهرستان از دیگر بخش های این آئین بود.
در سازمان نظام پزشکی آستارا 62 ماما، 10 لیسانسیه پروانه دار، 38 پزشک عمومی، 16 پزشک متخصص، 11 داروساز و 26 دندانپزشک عضو هستند.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا : حفظ سلامت عمومی از دغدغه‌های جدی و اقدامات اساسی دولت تدبیر و امید است

تاریخ:پنجشنبه 16 شهریور 1396-10:47 ق.ظ

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: حفظ سلامت عمومی از دغدغه های جدی و اقدامات اساسی و موثر دولت تدبیر و امید است.

یونس رنجکش درمراسم تقدیر از پزشکان و داروسازان شهرستان مرزی بندر آستارا افزود: جامعه پزشکی نقش موثری در حفظ سلامت عمومی و ارتقاء کیفیت زندگی در جامعه دارد و دولت نیز با اعتقاد راسخ به خدمات و اهمیت حوزه درمان مهمترین دغدغه ها و اقدامات خود را در طول چهار سال گذشته به این امر اختصاص داده است.

 وی اضافه کرد: درسیاست گذاری‌های آینده نیز این دولت نگاه ویژه تری به بخش سلامت عمومی و افزایش ارتقا و کیفیت زندگی مردم دارد زیرا هزینه در این زمینه را سرمایه گذاری می داند.

وی یادآور شد: هرچند که اقدامات انجام گرفته توسط وزارت بهداشت و درمان در دولت تدبیر و امید برای اجرای طرح سلامت با سختی های فراوانی روبرو است اما تلاش های دولت در این زمینه با توجه به اهمیت موضوع سلامت قابل ستایش است.

 فرماندار آستارا با اشاره به اقدامات دولت در شهرستان مرزی بندر آستارا تکمیل و راه‌اندازی ساختمان جدید بیمارستان شهید بهشتی را  از مهم‌ترین پروژه‌های این دولت عنوان کرد که در ادامه آن شاهد تکمیل کادر درمانی و تجهیزات لازم برای افزایش خدمات درمانی در این شهرستان خواهیم بود .

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از خدمات پزشکان و کادر پزشکی و درمانی شهرستان آستارا آنان را سرمایه های اجتماعی جامعه عنوان کرد که نقش بی بدیلی در خدمات رسانی به مردم دارند.

 رنجکش اضافه کرد : تلاش های پزشکان ما برای حفظ سلامت جامعه کاری بسیار ارزشمند و ستودنی است و این جامعه یکی از مراجع مهم ما به شمار می‌روند و با توجه به اهمیت و نقشی که در حرفه خود دارند امین مردم هستند و شاید تنها قشری باشند که به عرصه خصوصی افراد نیز ورود می‌کند و این نشان از وجود اعتماد عمومی به این قشر است.

در این مراسم که از سوی نظام پزشکی آستارا برگزار شد، امام جمعه، نماینده مردم آستارا و مدیران ادارات و نهادها حضور داشتند و از تعدادی از پزشکان و داروسازان پیشکسوت و برگزیده شهرستان آستارا تقدیر شد.




داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3  


Admin Logo
themebox Logo



شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic